Розробка та позиціонування молодіжного інтернет-проекту шляхом малобюджетного маркетингу icon

Розробка та позиціонування молодіжного інтернет-проекту шляхом малобюджетного маркетингу
Скачати 61.52 Kb.
НазваРозробка та позиціонування молодіжного інтернет-проекту шляхом малобюджетного маркетингу
Дата04.03.2014
Розмір61.52 Kb.
ТипДокументи

Пересадько Г.О., Лисенко В.С., Кондруніна К.Ю. Розробка та позиціонування молодіжного інтернет-проекту шляхом малобюджетного маркетингу.– Наукова стаття, Суми, 2009.

Дана стаття присвячена дослідженню практичних аспектів створення Інтернет-ресурсу. Визначено засади та механізми позиціонування платформи для обраної ЦА шляхом малобюджетного маркетингу.

Ключові слова: Інтернет-платформа, позиціонування, маркетинг, „партизанський маркетинг”, маркетингова концепція.


Пересадько Г.А., Лысенко В.С., Кондрунина Е.Ю. Разработка и позиционирование молодежного Интернет-проекта путем малобюджетного маркетинга.- Научная статья, Сумы, 2009.

Данная статья посвящена исследованию практических аспектов создания Интернет-ресурса. Определены предпосылки и механизмы позиционирования платформы для выбранной ЦА путем малобюджетного маркетинга.

Ключевые слова: Интернет-платформа, позиционирование, маркетинг, „партизанский маркетинг”, маркетинговая концепция.


Peresadko G.A., Lysenko V.S., Kondrunina K.Y. The creating and positioning Internet youth project via low-cost marketing.- Scientific article, Sumy, 2009.

The article focuses on the practical aspects of Internet website creation and strategies of its positioning for certain TA through the channels of low-cost marketing.

Key words: Internet-platform, positioning, marketing, guerrilla marketing, marketing concept.


^ Розробка та позиціонування молодіжного інтернет-проекту шляхом малобюджетного маркетингу


На сучасному етапі розвитку суспільства Інтернет став невід’ємною частиною кожної сфери життя людини, а враховуючи, що молодь завжди прагнула до освоєння нових технологій та засобів спілкування, електронні ресурси є важливим інструментом розвитку саме для молодих людей. Таким чином, інтегрована Інтернет-платформа, що об’єднувала б у собі різноманітну інформацію для молоді, стає досить актуальним проектом, а у контексті світової фінансової кризи її позиціонування саме шляхом маловитратного маркетингу тільки збільшує шанси на успіх у „споживачів”.

Наразі проблематикою створення Інтернет-ресурсів займаються багато практиків, але що стосується наукового підґрунтя, то вітчизняні дослідники не приділяють достатньої уваги подібним проектам, особливо в молодіжному секторі. Щодо питання позиціонування маловитратними засобами, то тут ситуація інша, особливо завдяки розробкам іноземних „метрів” маркетингу - Р.Джея, Ф.Котлера, П.Друкера тощо. В Україні цей напрям тільки почав розвиватися, особливо в останні 3 роки.

Метою даної статті є дослідження концепції створення молодіжної Інтернет-платформи та її позиціонування засобами малобюджетного маркетингу.


^ Результати дослідження. Цільова аудиторія проекту – студенти, молоді спеціалісти до 35 років, що займають активну життєву позицію, знають, чого хочуть і люблять спілкуватися з єдинодумцями.

Інтернет-платформа, що представляє набір інструментів для молодого кар’єриста , повинна виконувати наступні функції:

 • пошук роботи, стажувань, можливості практики;

 • надання інформації про потенційних роботодавців;

 • давати поради щодо проходження співбесід, написання резюме тощо;

 • відсліджувати новини у сфері міжнародного та національного бізнесу;

 • інформувати щодо семінарів, конференцій, бізнес-ігор тощо;

 • інформувати про відпочинок та дозвілля.

Отже, Інтернет-платформа повинна містити елементи порталу новин, соціальної мережі, сайту з працевлаштування та енциклопедію молодого кар’єиста, тим самим забезпечувати формування молодої бізнес-еліти України.

Ми пропонуємо пілотну назву проекту – Uwin (від англійського “you win” – „ти перемагаєш”). Базисний слоган Інтернет-платформи – „Життя, яке ти можеш собі дозволити”. Запропоновані назва та слоган повністю відображають прагнення цільової аудиторії жити на достатньо високому рівні.

Інтерфейс платформи буде оснований на чотирьох словах-розділах, а саме: „Знаєш”, „Можеш”, „Хочеш” і „Будеш”.

Розділ „Знаєш” – елемент платформи, що включає стрічку новин, інформацію про можливості працевлаштування та кар’єрного росту. Компоненти розділу „Знаєш”:

 • вакансії компаній-партнерів;

 • стажування та практика;

 • стрічка новин.

Наступним розділом Інтернет-платформи можна запропонувати розділ „Можеш”, що допоможе створити необхідний background для майбутніх бізнес-успіхів.

Складові розділу „Можеш”:

 • тренінги і семінари;

 • конкурси і гранти;

 • конференції та бізнес-ігри;

 • бізнес-школи і дистанційна освіта;

 • бізнес-поради;

 • „історії успіху”;

 • рейтинги.

Розділ „Хочеш” присвячен культурному саморозвитку і адаптації в ринковому середовищі, а також надає можливості спілкування з однодумцями, і складається з наступним компонентів:

 • подорожуй (інформація про „горящі” тури, спеціальні туристичні пропозиції);

 • розважайся (місця відпочинку на будь-який смак);

 • читай & дивись (огляд преси, літератури та кіноновинок);

 • знай, де жити (інформація партнерів-ріелторів, а також карта хостелів і готелів);

 • говори & слухай (форум та Інтернет-товариства).

Розділ „Будеш” – розділ, надающий преференції зареєстрованим користувачам у вигляді створення особистого Інтернет-кабінета, можливостей online-спілкування с бізнес-гостями сайту, а також участі в ексклюзивній бізнес-грі.

Компоненти розділу „Будеш” та їх розшифровка:

 • Авторизація – ID;

 • Особистий кабінет – зручна форма заповнення резюме, інформація про роботодавців, mailbox;

 • Гості сайту - online-зустрічі з рободавцями;

 • Бізнес-гра – стимулятор з менеджменту, що дає реальний шанс потрапити на „Аукціон співробітників”(див.далі).


Також можна запропонувати концепцію просування даної Інтернет-платформи. Запропонована нами USP (Unique Selling Proposition) наступна: по-перше, це зручний інтерфейс; по-друге, це багатофункціональність та по-третє, щоденне оновлення сайту. Існуюча ідея полягає в наступному: користувачу не треба відкривати декілька закладинок у своєму браузері – достатньо лише зайти на нашу платформу та отримати реальний шанс успішного старту.

Проаналізувавши конкурентів платформи (портали e-perspektiva.ru, vshtate.ru, hh.ru, xing.com, ihipo.com, linkedin.com та ін.), ми прийшли до висновку, що унікальність проекту полягає у тому, що прямих конкурентів, по суті, на даний момент немає і що існуючі сайти охоплюють лише окремі сегменти ринку.

Опорні точки концепції просування наступні:

 • виграш у часі;

 • зручність у використанні;

 • практичне застосування;

 • час для хоббі.

Також пропонується декілька каналів просування даної Інтернет-платформи.

По-перше, щоденний блоггінг (від англ. blog (скорочено від web log) – персональна сторінка в Інтернеті, яка щоденно поповнюється, коментується, цитується тощо). Блоггінг передбачає непряме просування в блогах та на форумах.

По-друге, промо-акції в українських вищих учбових закладах. Для їх проведення необхідне виготовлення відповідної поліграфічної продукції. ВУЗам такі промо-акції вигідні, перш за все, через можливість працевлаштування їхніх студентів.

По-третє, wild-posting (англ. – стікер-кампанія, один з прийомів партизанського маркетингу), в тому числі pizza-add (англ. – розміщення реклами на коробках для піцци) та розповсюдження поліграфічної продукції на бартерній основі на розміщення реклами фірм (кафе, кав’ярень, комп’ютерних магазинів, мереж стільникового зв’язку, ріелторських агенцій тощо) на створеній Інтернет-платформі.

По-четверте, запуск viral game (від. англ. – вірусна флеш-гра), яка основана на так званому „сарафанному радіо” та яка на певний час захопить користувачів Інтернета, які в неї будуть грати, та забезпечить рекламу створеної платформи.

По-п’яте, розміщення реклами (так званий product placement) в книгах молодих авторів. По-перше, це не буде дуже дорогим, адже молодим авторам як і платформі, необхідне просування; а по-друге, це породить зацікавленість читачів у сайті.

По-шосте, організація так званого „аукціону кадрів”. Ідея даного проекту – проведення ексклюзивного аукціона при підтримці бізнес-партнерів (компаній, рекрутингових агенцій тощо), де у якості „лотів” виступають переможці бізнес-симулятору, запущеного на сайті, а „ціна лоту” – відповідно майбутня зарплата кандидата. Цей аукціон, з одного боку, буде стимулювати цільову аудиторію реєструватися на порталі та приймати участь у конкурсах (тобто, отримаємо відвідування та розкрутку), а з іншого боку – компаніям не треба буде проводити довгі інтерв’ю, тестувати кандидатів перед тим, як найняти їх на роботу, вони зекономлять час та зусилля – всі кандидати будуть стояти перед очима і можна буде обрати будь-якого.

Таким чином, запропонована концепція просування допоможе перетворити Інтернет-платформу на бренд, тим самим, задовольнити потреби цільової аудиторії на найвищому рівні.

Схожі:

Розробка та позиціонування молодіжного інтернет-проекту шляхом малобюджетного маркетингу iconБанківський інтернет-маркетинг
Для багатьох банків, які починають працювати в мережі Інтернет, з'явилися колосальні можливості для трансформації банківського маркетингу....
Розробка та позиціонування молодіжного інтернет-проекту шляхом малобюджетного маркетингу iconРозробка дослідницького проекту
На даний момент недостатньо аналітичних даних про те, чи сприяє етичний підхід до маркетингу в цілому, І до маркетингових досліджень...
Розробка та позиціонування молодіжного інтернет-проекту шляхом малобюджетного маркетингу iconАнотація возьна О. К. Розробка к омплекс у маркетингу на зарубіжних ринках, пп «Агропродсервіс Біо». – Рукопис. Дослідження на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра за спеціальністю 03050701 «Маркетинг»
Возьна О. К. Розробка комплексу маркетингу на зарубіжних ринках, пп «Агропродсервіс Біо». – Рукопис
Розробка та позиціонування молодіжного інтернет-проекту шляхом малобюджетного маркетингу iconХерсон структура молодіжного сленгу під кутом зору мови міста
У статті порушено питання про структуру молодіжного сленгу під кутом зору місця даного соціолекту у мовленнєвому побуті міста. Автор...
Розробка та позиціонування молодіжного інтернет-проекту шляхом малобюджетного маркетингу iconПрограма фахового вступного випробування «Маркетинг»
Поняття та сутність маркетингу. Визначення маркетингу. Концепція управління маркетингом. Цілі та функції маркетингу. Зміст маркетингового...
Розробка та позиціонування молодіжного інтернет-проекту шляхом малобюджетного маркетингу iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни національний університет харчових технологій «затверджено»
Поняття та сутність маркетингу. Визначення маркетингу. Концепція управління маркетингом. Цілі та функції маркетингу. Зміст маркетингового...
Розробка та позиціонування молодіжного інтернет-проекту шляхом малобюджетного маркетингу iconІнформації про предметну область. Вивчаються основні технології, пов’язані з аналізом І трансформацією xml-документів (xslt та xpath, sax, dom та TrAX), описом структури документів (dtd та xmlschema). Розглядаються також специфікації xlink та xpointer
Вивчення курсу передбачає виконання практичного Інтернет-проекту, основними цілями якого є розробка інформаційної системи з підтримкою...
Розробка та позиціонування молодіжного інтернет-проекту шляхом малобюджетного маркетингу iconФормат опису модуля
Контроль обсягу робіт проекту. Управління часом проекту. Управління вартістю проекту. Управління якістю проекту. Управління персоналом...
Розробка та позиціонування молодіжного інтернет-проекту шляхом малобюджетного маркетингу iconКонцепція ціноутворення в системі маркетингу
Короткий історичний нарис розвитку маркетингу, проблеми та тенденції сучасного маркетингу
Розробка та позиціонування молодіжного інтернет-проекту шляхом малобюджетного маркетингу iconНазва проекту Керівник проекту: Терміни виконання проекту 200 201 Виконавці проекту (з оплатою)
Кошти, залучені до виконання (обсяг проектів, які виконувались під керівництвом керівника проекту та/або, де брали участь виконавці...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи