Терехов Є. М., кандидат економічних наук icon

Терехов Є. М., кандидат економічних наук
Скачати 25.73 Kb.
НазваТерехов Є. М., кандидат економічних наук
Дата05.03.2014
Розмір25.73 Kb.
ТипДокументи

Терехов Є.М., кандидат економічних наук

Державний вищий навчальний заклад ”Українська академія банківської справи Національного банку України”

ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕОРІЙ РОЗВИТКУ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ

Дослідження розвитку економічних систем базується на дослідженні взаємопов’язаності, взаємозалежності, діалектичної єдності національно-господарських явищ і процесів.

Теорія лінійних стадій розвитку (У.Ростоу) надавала перевагу кількісним критеріям економічного розвитку, високим темпам економічного зростання: вважалось, що менш розвинутим країнам для досягнення вищого рівня економічного розвитку необхідно повторити етапи розвитку більш розвинутих держав за рахунок оптимального поєднання головних факторів виробництва і ефективного використання інвестицій, внутрішніх заощаджень і іноземної допомоги. Обмеженість даної теорії полягає в ігноруванні ряду складових суспільно-економічних відносин, які впливають на економічний розвиток.

В теорії зовнішньої залежності (екзогенного зростання, екстернальних чинників) причини слаборозвиненості країн вбачались в асиметрії внутрішніх і зовнішніх факторів економічного зростання, у структурних і інституційних диспропорціях в економіці, у залежності господарств країн, що розвиваються, від колишніх метрополій і міжнародних фінансових організацій. В теорії розглядаються неоколоніальна модель залежності та модель дуального розвитку, згідно з якою будь-яка економічна система є ієрархічною, елементи системи знаходяться у взаємовідносинах певної підпорядкованості. При цьому спостерігається постійне зростання розбіжностей між різноманітними елементами системи, що поглиблює розрив в умовах економічного розвитку в національному та міжнародному масштабах. Недоліком теорії є те, що вона не пропонує шляхи вирішення проблем економічного розвитку і має пасивний характер.

Неокласична модель вільного ринку основний акцент робить на конструктивній ролі вільних ринків, необхідності лібералізації економіки, її зовнішній відкритості, приватизації власності, інституційній перебудові. Модель має універсальний характер і можливість її застосування для аналізу всіх підсистем світової економіки в силу все більшої універсальності моделей економічного розвитку.

Модель сталого розвитку має глобальний характер, формулює загальні принципи світового економічного розвитку з акцентом на довкілля як основне середовище господарської та суспільної діяльності. Теорія базується на 3-х основних складових: економічне зростання; соціальний прогрес; захист навколишнього середовища.

Інноваційна теорія економічного розвитку базується на теорії економічних циклів (М.І.Туган-Барановський, М.Кондратьєв) та теорії інновацій (Й.Шумпетер). Відповідно до основних положень теорії інноваційні зміни відбуваються відносно швидко і випереджають зміни в інституційній структурі держави за рахунок «стрибка» від старої технології виробництва до нової. Відбувається становлення техніко-економічної парадигми, що відповідає новим принципам управління в різних сферах, які стають загальновизнаними для чергової фази розвитку, і, як наслідок, спричиняють кардинальні зміни в соціально-економічній структурі. Ключовими факторами нової техніко-економічної парадигми виступають нові технології та засоби виробництва.

Близькою до інноваційної теорії економічного розвитку є економіка знань, яка сформувалась в кінці ХХ століття. Вона ґрунтується на основі: використання в економіці національних і глобальних знань; суспільства фахівців, які постійно оновлюють знання й мають доступ до фінансування інноваційної діяльності; інноваційної системи, що об’єднує компанії, науку, банки і т.і; культурного середовища, сприятливого для економіки знань; формування інформаційної інфраструктури для забезпечення інформацією всіх прошарків суспільства.

Схожі:

Терехов Є. М., кандидат економічних наук iconТерехов Євген Миколайович, кандидат економічних наук
Державний вищий навчальний заклад «Українська академія банківської справи Національного банку України»
Терехов Є. М., кандидат економічних наук iconЖмайлова Ольга Григорівна, кандидат економічних наук, доцент Державного вищого навчального закладу «Українська академія банківської справи Національного банку України»
Слюсарева Людмила Валеріївна, кандидат економічних наук, доцент Національного університету державної податкової служби України «Концепція...
Терехов Є. М., кандидат економічних наук iconАктуальні проблеми дослідження довкілля Матеріали ІІІ регіональної наукової конференції студентів та молодих учених
Касьяненко Г. Я., кандидат хімічних наук, доцент; Корнус А. О., кандидат географічних наук, доцент; Говорун О. В., кандидат біологічних...
Терехов Є. М., кандидат економічних наук iconНаціональний університет біоресурсів І природокористування україни факультет аграрного менеджменту
С. М. Кваша, кандидат економічних наук, доцент О. Ф. Лука (Національний аграрний університет); доктор економічних наук, професор...
Терехов Є. М., кандидат економічних наук iconМо­но­гра­фія Су­ми "Ви­дав­ництво Сум­ДУ"
М. В. Погорєлов – кандидат медичних наук; В.І. Бумейстер – доктор біологічних наук; Г. Ф. Ткач – кандидат медичних наук; С. Д. Бончев;...
Терехов Є. М., кандидат економічних наук iconІсторія економічних вчень як навчальна дисципліна. Навчально-методичний комплекс з елективного курсу «Історія економічних вчень»
В. Васильєва – кандидат філософських наук, доцент, завідувач кафедри філософії та соціології
Терехов Є. М., кандидат економічних наук iconІсторія економічних вчень як навчальна дисципліна.   Навчально-методичний комплекс з елективного курсу   «Історія економічних вчень»
В. Васильєва – кандидат філософських наук, доцент, завідувач кафедри філософії та соціології
Терехов Є. М., кандидат економічних наук iconКолдовський вячечлав васильович, кандидат економічних наук, доцент

Терехов Є. М., кандидат економічних наук iconКондіус інна степанівна, кандидат економічних наук, доцент

Терехов Є. М., кандидат економічних наук iconСклад Кваліфікаційної комісії
Управління державної експертизи та ліцензування Держземагентства України, кандидат економічних наук
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи