Зінченко О. М., к е. н., ст викладач Вищий навчальний заклад Укоопспілки icon

Зінченко О. М., к е. н., ст викладач Вищий навчальний заклад Укоопспілки
Скачати 30.64 Kb.
НазваЗінченко О. М., к е. н., ст викладач Вищий навчальний заклад Укоопспілки
Дата23.04.2013
Розмір30.64 Kb.
ТипДокументи

Зінченко О.М., к.е.н., ст.. викладач

Вищий навчальний заклад Укоопспілки

«Полтавський університет економіки і торгівлі», м. Полтава


НАПРЯМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРИБУТКОВОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ СПОЖИВЧОЇ КООПЕРАЦІЇ НА СІЛЬСЬКОУМ СПОЖИВЧОМУ РИНКУ


Споживча кооперація України знаходиться на етапі переходу від стратегії виживання до стратегії стабілізації та забезпечення збалансованого розвитку її господарської системи. Це зумовлює необхідність поглибленого дослідження теоретичних засад формування прибутку з позиції забезпечення економічної безпеки підприємства. На сучасному етапі необхідний якісно новий підхід до теоретичного висвітлення і практичного обґрунтування рекомендацій щодо активізації ролі прибутку у забезпеченні успішного функціонування торговельних підприємств.

Від ефективності управління прибутком залежить господарський стан торговельних підприємств, їх місця у ринковому середовищі, рівень розвитку галузі загалом [3].

Одним із чинників, що впливають на стабільне економічне зростання торговельних підприємств є ефективне використання наявних основних засобів. Фондовіддача і рентабельність основних засобів мають бути прогнозованими.

Необхідне поступове виведення з консервації основних засобів, що потребуватиме ефективного їх переоснащення. Чим швидше торговельне підприємство у сільській місцевості введе в експлуатацію законсервовані магазини, тим менше понесе витрат, прискорить темпи зростання роздрібного товарообороту, розширить свій сегмент на ринку товарів та послуг, збільшить величину валового прибутку.

Дефіцит фінансових коштів та жорстка конкуренція не дозволяють споживчій кооперації ефективно використовувати наявну матеріально-технічну базу. Тому частину об’єктів, торговельну площу райспоживспілки та районні споживчі товариства вимушені здавати в оренду, отримуючи від цього додатковий чистий прибуток.

Важливим резервом забезпечення прибутковості підприємств та організацій роздрібної торгівлі споживчої кооперації у сільській місцевості є збалансування кругообігу оборотних коштів і грошових потоків. Торговельним підприємствам споживчої кооперації на сільському споживчому ринку необхідно вжити заходів щодо поступового збільшення до нормативу частки власних коштів у обороті.

Необхідно максимальну увагу приділити стимулюванню пайових надходжень через механізм удосконалення внутрісистемної цінової політики (реалізація товарів за цінами, що встановлюються окремо для членів споживчих товариств та інших осіб), кооперативних виплат і дивідендів [2]. Збільшити обсяги діяльності підприємств та організацій, що входять до її складу можна за рахунок підвищення зацікавленості членів споживчих товариств у придбанні товарів у магазинах споживчої кооперації. Варто зазначити, що дана пропозиція не суперечить чинному законодавству. Статтею 24 Закону України «Про кооперацію» передбачено, що кооперативи мають право реалізовувати товари та надавати послуги за цінами і тарифами, що встановлюються окремо для членів кооперативу та інших осіб [1]. Крім того, збільшення чисельності пайовиків дозволить поповнити оборотні кошти за рахунок пайових внесків.

Для формування оборотних коштів та з метою реконструкції та переоснащення торговельних підприємств у сільській місцевості слід також залучати банківські кредити, визначивши їх економічну ефективність і окупність. Одночасно необхідно встановити контроль за використанням кредитних ресурсів, їх оборотністю, вчасною сплатою відсотків і погашенням заборгованості банку. Пріоритетом повинно стати кредитування через установи банку Укоопспілки.

Впровадження запропонованих заходів із забезпечення прибутковості підприємств та організацій роздрібної торгівлі споживчої кооперації на сільському споживчому ринку буде сприяти збільшенню обсягу роздрібного товарообороту, доходів і прибутку при підвищенні рівня задоволення потреб сільського населення, підвищення їх добробуту і соціальної захищеності.


1. Про споживчу кооперацію: Закон України від 10.04.1992 № 2265-XII. – www. zakon.rada.gov.ua.

2. Власова Н.О. Формування ефективної системи обслуговування споживачів у підприємствах роздрібної торгівлі : монографія / Н.О. Власова. − Харків : ХДУХТ. – 2011. − 132 с.

3. Фінансове забезпечення розвитку торгівлі в Україні : монографія / [Л.О. Лігоненко, І.О. Бланк, Г.В. Ситнік, Г.Л. Красневич та ін.]. − К. : КНТЕУ, 2011 − 451 c.

Схожі:

Зінченко О. М., к е. н., ст викладач Вищий навчальний заклад Укоопспілки iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни вищий навчальний заклад укоопспілки «полтавський університет економіки І торгівлі» інформаційний лист
Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки І торгівлі» призначено базовим навчальним закладом з проведення...
Зінченко О. М., к е. н., ст викладач Вищий навчальний заклад Укоопспілки iconІнформаційне повідомлення вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки І торгівлі»
Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки І торгівлі»
Зінченко О. М., к е. н., ст викладач Вищий навчальний заклад Укоопспілки iconВищий навчальний заклад укоопспілки «полтавський університет економіки І торгівлі»
Господарська діяльність споживчої кооперації україни в період нової економічної політики
Зінченко О. М., к е. н., ст викладач Вищий навчальний заклад Укоопспілки iconІнформація про виріб 5 5 не використано 5
...
Зінченко О. М., к е. н., ст викладач Вищий навчальний заклад Укоопспілки iconПро проведення II етапу Всеукраїнської студентської Олімпіади зі спеціальності "Міжнародна економіка"
Вищий навчальний заклад укоопспілки «полтавський університет економіки І торгівлі»
Зінченко О. М., к е. н., ст викладач Вищий навчальний заклад Укоопспілки iconК е. н. Животенко В. О. Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»
Проблеми формування кризових явищ у ринковому середовищі господарювання аграрних підприємств
Зінченко О. М., к е. н., ст викладач Вищий навчальний заклад Укоопспілки iconВидання офіційне київ держспоживстандарт україни
...
Зінченко О. М., к е. н., ст викладач Вищий навчальний заклад Укоопспілки iconВидання офіційне київ мінекономрозвитку україни
...
Зінченко О. М., к е. н., ст викладач Вищий навчальний заклад Укоопспілки iconІнститут української мови Національної академії наук України Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»
Запрошуємо Вас узяти участь у ІІ міжнародній науково-практичній конференції «Мова І міжкультурна комунікація», яка відбудеться 10­–11...
Зінченко О. М., к е. н., ст викладач Вищий навчальний заклад Укоопспілки iconФорми організації роздрібної торгівлі споживчої кооперації на сільському споживчому ринку
Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи