Олена едуардівна icon

Олена едуардівна
НазваОлена едуардівна
Сторінка1/7
Дата18.04.2013
Розмір1.39 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5   6   7Міністерство освіти і науки України

Українська інженерно-педагогічна академія


КОВАЛЕНКО
ОЛЕНА ЕДУАРДІВНАДо 50-річчя від дня народження


Біобібліографічний покажчик


Харків

УІПА, 2009


УДК 378(01)

ББК 74.58я1


Рекомендовано Вченою Радою

Української інженерно-педагогічної академії

(протокол №12 від 26.05.2009р.)


Укладачі: О. І. Єрьоміна, І. І. Царенко, Т. В. Калініченко, О. А. Мельниченко.

Науковий консультант В. І. Лобунець

Науковий редактор Н. М. Ніколаєнко


Коваленко Олена Едуардівна [Текст] : до 50-річчя від дня народж. : біобібліогр. покажч. / Укр. інж.-пед. акад. ; уклад.: О. І. Єрьоміна, І. І. Царенко, Т. В. Калініченко, О.А. Мельниченко ; наук. ред. Н. М. Ніколаєнко. – Х. : УІПА, 2009. – 134с. – (Вчені УІПА – ювіляри).


Біобібліографічний покажчик присвячений 50-річчю від дня народження Олени Едуардівни Коваленко – професора, доктора педагогічних наук, завідувача кафедри Педагогіки і методики професійного навчання, ректора Української інженерно-педагогічної академії.

Видання адресовано педагогічним і науково-педагогічним працівникам, студентам і всім, хто цікавиться проблемами розвитку педагогічної науки та інженерно-педагогічної освіти.


© УІПА, 2009


ЗМІСТ


Передмова………………………………………………………………………...

5

Академія – її життя: сторінки біографії Коваленко Олени Едуардівни……...

6

Основні дати життя та науково-педагогічної діяльності О. Е. Коваленко…..

11

Нагороди, почесні звання, подяки та визнання професора О. Е. Коваленко…

14

Досягнення Української інженерно-педагогічної академії під керівництвом О. Е. Коваленко…………………………………………………………………..


16

Бібліографія праць О. Е. Коваленко……………………………………………

41
Дисертації……………………………………………………………………

41
Монографії…………………………………………………………………..

41
Підручники і навчальні посібники………………………………………...

42
Навчально-методичні видання……………………………………………..

46
Статті з періодичних та продовжуваних видань………………………….

50
Статті, які надруковані в зарубіжних виданнях…………………………..

61
Видання, за редакцією О. Е. Коваленко…………………………………...

63
Дисертації, виконані під керівництвом О. Е. Коваленко………………...

71
Звіти і реклама………………………………………………………………

72

Публікації про автора……………………………………………………………

73

Іменний покажчик праць………………………………………………………..

75

Вітання з нагоди ювілею від зарубіжних колег………………………………..

77
Norbert Kraker……………………………………………………………….

78
Adolf Melezinek……………………………………………………………...

80
Маркова Д…………………………………………………………………...

82
Ромуальдас Гинявичус……………………………………………………..

83
Коллектив ФГОУ ВПО «Московский государственный агроинженерный университет им. В. П. Горячкина»…………………….


84
Приходько В. М……………………………………………………………..

86

Вітання українських колег до 50-річчя з дня народження……………………

87
Семиноженко В.П…………………………………………………………..

88
Без’язичний В.Ф…………………………………………………………….

89
Мацевитый Ю.М…………………………………………………………....

91
Кузьмин В.В…………………………………………………………………

92
Гринев Б.В…………………………………………………………………...

94
Сухоставец Д.Г. …………………………………………………………….

95
Романовский А.Г. …………………………………………………………..

96
Говоров Ф.П…………………………………………………………………

98
Батраченко Н.В……………………………………………………………..

100

«З ювілеєм Вас, ректоре!»(вітання співробітників, студентів академії)……..

102
Лобунец В.И. «Энергичный, успешный, перспективный ректор»………

103
Тарасюк А.П. «Ректор академии – человек особенный»………………...

105
Лазарев М.І. «Високий стандарт життя науковця»……………………….

106
Бєлова О.К., Шматков Є.В., Чепурко І.В. «Передавати знання іншим – це талант»……………………………………………………………………


107
Шелепов И.Г. «Дорогой ученице, коллеге и мудрому наставнику»…….

108
Гусаров О.О. «За покликанням – лідер»…………………………………..

109
Барсов В.И. «С юбилеем Вас, ректор»……………………………………

110
Шевченко В.В. «Человек яркой индивидуальности»…………………….

112
Вилков С.М. «Руководитель большого масштаба»………………………

114
Ашеров А.Т. «Сильна духом, мужня і смілива»………………………….

115
Зеленин Г.І. «Компетентність і принциповість характеризують професіонала»……………………………………………………………….


116
Тарасенко А.И. «Настоящий патриот академии»………………………...

117
Бочарова С.П. «В Вас органически слились и ум и красота»……………

118
Ніколаєнко Н.М. «Твої, освіто, імена»……………………………………

119
Студентський Сенат УІПА…………………………………………………

120

Сторінки фото літопису…………………………………………………………

121ПЕРЕДМОВА


Біобібліографічний покажчик з серії «Вчені УІПА – ювіляри» присвячений 50-річчю від дня народження Олени Едуардівни Коваленко –доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри Педагогіки і методики професійного навчання, відмінниці освіти, нагородженої відзнакою МОН України «Почесний знак Петра Могили», ректора Української інженерно-педагогічної академії.

У покажчику представлений творчий доробок вченого за 25 років наукової діяльності на ниві педагогічної науки та інженерно-педагогічної освіти. Вагому частину становлять монографії, навчальні посібники, навчально-методичні видання, статті з проблем професійної та інженерно-педагогічної освіти, методики професійного навчання. Також представлено наукову школу вченого: дисертації, автореферати, як самої ювілярки, так і її учнів. Матеріал згруповано за видами видань в хронологічному порядку, в межах року за алфавітом назв видань. Бібліографічні записи надані мовою оригіналу за ДСТУ «Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання (ГОСТ 7.1–2003, ITD): ДСТУ ГОСТ 7.1–2006. Слова і словосполучення скорочуються у відповідності до ДСТУ 3582–97 «Скорочення слів в українській мові в бібліографічному описі. Загальні вимоги та правила», ГОСТу 7.12–93 «Библиографическая запись. Сокращение слов на русском языке. Общие требования и правила».

При підготовці покажчика більшість видань перевірено de visu. Видання, не переглянуті de visu, мають неповний бібліографічний запис і відмічені позначкою астериском *.

Довідковий апарат видання включає іменний покажчик праць.

Біобібліографічний покажчик адресований науковцям, аспірантам, викладачам. Він може бути використаний у науково-дослідній, науково-методичній і практичній діяльності освітян та тих, хто цікавиться проблемами розвитку педагогічної науки та інженерно-педагогічної освіти.


^ АКАДЕМІЯ – ЇЇ ЖИТТЯ

СТОРІНКИ БІОГРАФІЇ КОВАЛЕНКО ОЛЕНИ ЕДУАРДІВНИ


22 липня виповнюється 50 років з дня народження і 27 років науково-педагогічної і суспільної діяльності, ректора Української інженерно-педагогічної академії, дійсного члена (академіка) Міжнародної академії проблем Людини в авіації і космонавтиці, президента Національного моніторингового комітету України міжнародного товариства з інженерної педагогіки (ІGІР), талановитого керівника, вченого і педагога, доктора педагогічних наук, професора Коваленко Олени Едуардівни.


Ректор Української інженерно-педагогічної академії, доктор педагогічних наук, професор О.Е.Коваленко народилася 22 липня 1959 року в м. Харкові в сім’ї службовців. Її батько, Торяник Едуард Ілліч, завідуючий лабораторією, після закінчення Харківського політехнічного інституту працює у Вуглехімічному інституті (м. Харків). Мати - Балака Елла Іванівна працювала вчителькою середньої школи. Дід Олени Едуардівни - Торяник Ілля Харитонович - відомий економіст у галузі паливного виробництва, завідував кафедрою економіки промислових підприємств в українському заочному політехнічному інституті. Дід Олени Едуардівни – Балака Іван Терентьєвич, доктор філологічних наук, професор української літератури.

У 1976 році Олена Едуардівна закінчила середню школу №5 міста Харкова і вступила на хімічний факультет Харківського політехнічного інституту. Проте згодом вона зрозуміла, що її помисли пов'язані з викладацькою діяльністю. Тому в 1977 році вона переводиться в Український заочний політехнічний інститут ім.І.3.Соколова і стає студенткою енергетичного факультету, інженерно-педагогічної спеціальності «Електроенергетика, електропостачання промислових підприємств». Ще в період навчання вона захоплюється педагогікою, бере активну участь у студентській науково-дослідній роботі. У 1982 році, після захисту диплома одержує кваліфікацію - інженер-педагог електроенергетичних дисциплін і починає свою педагогічну діяльність на посаді стажиста-викладача, а потім - асистента кафедри електричних станцій і електропостачання Українського заочного політехнічного інституту ім. І.3.Соколова, який в березні 1990 року було перейменовано у Харківський інженерно-педагогічний інститут ім.І.3.Соколова.

З того часу протягом двадцяти семи років Олена Едуардівна займається педагогічною діяльністю, постійно підвищуючи свою кваліфікацію. У 1985 році вона вступила до аспірантури на кафедрі педагогіки інженерно-педагогічного факультету Московського інституту інженерів сільськогосподарського виробництва ім. Горячкіна, де вчилася у відомого вченого і педагога, Академіка АПН СРСР Вадима Семеновича Леднєва. Його ідеї з проблем і структури змісту освіти допомогли Олені Едуардівні сформулювати напрямки і перспективи розвитку її наукових інтересів. Вона виконала дисертацію на тему «Вдосконалення структури змісту професійної підготовки студентів електротехнічних спеціальностей вузів (теоретичне навчання» і успішно захистила її у грудні 1991 року. Рішенням Ради НДІ засобів навчання і навчальної книги АПН СРСР Олені Едуардівні присвоєно вчений ступінь кандидата педагогічних наук.

Працюючи на посаді старшого викладача, а потім доцента кафедри електричних станцій і електропостачання, Олена Едуардівна розробила методику аналізу професійної діяльності і формування змісту навчання інженерів-педагогів електротехнічних спеціальностей. Її наукові праці в цьому напрямку дозволили створити чітку систему методичної підготовки інженерів-педагогів, що стало основою для створення в 1998 році в Українській інженерно-педагогічній академії кафедри педагогіки і методики професійного навчання, яку з того часу вона і очолює.

Робота по створенню кафедри не завадила Олені Едуардівні активно продовжувати наукову роботу у обраній нею професійній галузі. Після закінчення в 1999 році навчання в докторантурі Інституту педагогіки і психології професійної освіти Академії педагогічних наук України вона в спеціалізованій раді Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України захистила докторську дисертацію. Тема дисертаційної роботи – «Дидактичні основи професійно-методичної підготовки викладачів спеціальних дисциплін». Рішенням спеціалізованої вченої ради цього інституту їй присвоєно науковий ступінь доктора педагогічних наук за фахом «Теорія і методика професійної освіти».

У 2001 році Коваленко О.Е. одержала вчене звання професора кафедри педагогіки і методики професійного навчання.

За час керівництва кафедрою Олена Едуардівна стає автором нової концепції методичної підготовки інженерів-педагогів і їх загальної педагогічної підготовки. Під її керівництвом створено повне методичне забезпечення навчального процесу по дисциплінах педагогічного циклу для студентів інженерно-педагогічних спеціальностей, яке застосовується у всіх інженерно-педагогічних навчальних закладах.

Основна наукова проблема, над якою працює кафедра під керівництвом Олени Едуардівни, – це «Теоретичні і методичні основи педагогічної складової інженерно-педагогічної освіти». Результатом цієї роботи стали захист докторської дисертації Коваленко О.Е., кандидатських дисертацій Брюханової Н.О., Кошелєвої В.С., Прохорової О.О., підготовка дисертацій Белікової В.В., Корольовой Н.В., Калініченко Т.В. та ін. Над виконанням дисертаційних робіт під керівництвом О.Е. Коваленко постійно працюють аспіранти і пошукувачі.

Олена Едуардівна – талановитий педагог, що творчо підходить до навчання і розвитку своїх учнів. Вона була ініціатором і організатором підготовки на кафедрі магістрів за двома спеціальностями другої вищої освіти: «Педагогіка вищої школи» і «Управління навчальними закладами». Ці спеціальності широко затребувані. Щорічно на них навчається близько 150 чоловік, серед них і представники інших країн, наприклад Ху Діхуа (КНР), Мунтісар Джассім (Ірак) та інші. За безпосередньої участі Олени Едуардівни розроблено повне методичне забезпечення навчальних дисциплін магістратури. Тільки у 2008 році для студентів цих спеціальностей видано шість підручників і навчальних посібників з грифом Міністерства освіти і науки України. Її підручники з методики професійного навчання широко відомі і використовуються у навчальному процесі ВНЗ України та за кордоном.

З 1996 по 2000 рік Олена Едуардівна є завідуючою спільної з Інститутом педагогіки і психології професійної освіти Академії педагогічних наук України науково-дослідної лабораторії з проблем інженерно-педагогічної освіти.

З жовтня 2000 року Олена Едуардівна стає проректором з виробничого навчання, виховної роботи і міжнародних зв'язків, а згодом - проректором з навчальної роботи. Вона налагоджує систему виробничої підготовки студентів всіх інженерно-педагогічних спеціальностей, звертає особливу увагу на активізацію діяльності академії по нових напрямках методичної діяльності академії. У цей період стають очевидними її організаторські здібності і лідерські якості, властиві керівнику високого рангу. У тому ж 2002 році колектив Української інженерно-педагогічної академії обирає Коваленко О.Е. ректором.

З того часу на її плечі лягла відповідальність за збереження і розвиток академії, що пов'язано з величезними моральними, матеріальними і фінансовими труднощами.

Їй вдалося зібрати команду однодумців, що дозволило вирішувати дуже складні завдання, що стоять перед академією.

Як справжня жінка, вона почала з наведення ладу в домі. За останній час академія змінилася зовні і по суті організації навчального процесу. З’явилися нові, обладнані у відповідності до сучасних аудиторії, комп'ютерні класи, суттєво змінилися діяльність бібліотеки. Це дозволило активно вирішувати питання організації самостійної роботи студентів і дало можливість впровадити кредитно-модульну систему організації навчального процесу. Створена система управління якістю навчальним процесом, змінила по суті роботу управлінського апарату.

Організаторські здібності і науковий авторитет Олени Едуардівни дозволили в 2001 році відкрити в академії під її головуванням Раду по захисту кандидатських дисертацій з теорії і методики навчання технічних дисциплін, психології праці, інженерної психології. Вона також стає членом спеціалізованої вченої Ради по захисту докторських дисертацій з теорії навчання і теорії методики професійної освіти, з 2002 року - членом Ради з освіти, культури і мистецтва при Державній акредитаційній комісії Міністерства освіти і науки України, а з 2006 року - членом Ради Північно-східного наукового центру науково-координаційного органу національної Академії наук і Міністерства освіти і науки України в Харківській, Полтавській і Сумській областях, дійсним членом (академіком) Міжнародної академії проблем Людини в авіації і космонавтиці.

У 2005 році Коваленко О.Е. обрана почесним академіком товариства академіків Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка.

Олена Едуардівна веде активну діяльність по налагодженню і зміцненню зв'язків із зарубіжними освітніми організаціями. Вона має диплом Європейського педагога, з 2004 року є Президентом національного моніторингового комітету України, міжнародного товариства з інженерної педагогіки (ІGІР), нагороджена першою премією Європейського товариства. Під її керівництвом проводиться робота з педагогічної і методичної підготовки керівного складу викладачів вузів України за програмою ІGІР. Методичний посібник з педагогічних аспектів викладання інженерних дисциплін, створений для таких викладачів, видано в Україні і Росії, де він використовується в Центрі інженерної педагогіки МАДІ (ГТУ).

В полі уваги Олени Едуардівни постійно знаходяться питання розвитку і підтримки професійних міжнародних зв'язків із зарубіжними вузами і освітніми організаціями по підготовці кадрів для професійно-технічних навчальних закладів. Нині академія має тісні наукові зв'язки з Професійно-технічним університетом провінції Цзянсу (м.Чанчжоу, КНР), Тяньцзінським університетом технології і освіти (КНР), Технічним університетом Габрово (Болгарія), Словацьким технологічним університетом (Словакія), співпрацює з Центром інженерної педагогіки Росії з питань обміну досвідом підготовки педагогів, викладачів інженерних дисциплін на міжнародному рівні.

Олена Едуардівна користується величезною пошаною серед студентів. Для спілкування з ними вона знаходить час в першу чергу. Їх труднощі, скарги, прохання, ніколи не залишаються без уваги з її сторони. Вона так само чуйно ставиться до викладачів і співробітників академії. У складних обставинах, в скрутні хвилини їх життя вона вміє підтримати, допомогти не тільки словом доброї і досвідченої жінки, але і ділом, за що їй складають величезну подяку колектив академії і відповідає їй пошаною і любов’ю.

Особливою її турботою є ветерани і, в першу чергу, учасники Великої вітчизняної війни. Значення життєвого досвіду ветеранів для патріотичного виховання студентів особливо яскраво демонструють зустрічі з такими людьми. Незабутнє враження створила на студентів зустріч з в'язнями концентраційних таборів, організації якої Олена Едуардівна приділила величезну увагу.

При всій зайнятості науковими проблемами і турботами, пов'язаними з діяльністю керівника, пріоритетом для Олени Едуардівни завжди залишається її сім'я. Поряд з нею її підтримка і чоловік - Володимир Васильович, діти онуки. Девіз Олени Едуардівни, який вона не втомлюється пропагувати: головне - це наші діти. Вона пишається двома синами Юрієм і Денисом, які здобули вищу освіту, створили свої сім'ї і успішно працюють, з ніжністю ставиться до онучок.

Колектив академії підтвердив своє ставлення до результатів діяльності Олени Едуардівні на посаді ректора, до її організаторських, лідерських і людських якостей, вдруге безумовно підтримавши її кандидатуру при виборах на посаду ректора академії.

Відзначаючи день народження і перший ювілей Олени Едуардівни Коваленко, викладачі, співробітники і студенти академії, всі, хто вчився у неї або працював з нею, під її керівництвом, сердечно вітають Олену Едуардівну, бажають їй міцного здоров'я, подальших успіхів у творчій почесній наполегливій праці на благо академії і України, особистого щастя і благополуччя всієї великої родини.


^ ОСНОВНІ ДАТИ ЖИТТЯ ТА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ О.Е.КОВАЛЕНКО


22 липня 1959р.

Народилася у м. Харків

1976р.

Закінчила середню школу №5

1976р. – 1977р.

Навчалася на хімічному факультеті Харківського політехнічного інституту

1977р. – 1982р.

Навчалася на енергетичному факультеті Українського заочного політехнічного інституту ім. І.З. Соколова

Червень 1982р.

Отримала диплом про вищу освіту; спеціальність: електроенергетика – електропостачання промислових підприємств; кваліфікація: інженер-викладач електроенергетичних дисциплін

Серпень 1982р. – грудень 1983р.

Працювала на посаді стажера-викладача кафедри електричних станцій і електропостачання Українського заочного політехнічного інституту ім. І.З. Соколова

Січень 1984р. – серпень 1992р.

Працювала на посаді асистента кафедри електричних станцій і електропостачання Українського заочного політехнічного інституту ім. І.З. Соколова (з березня 1990 року Харківський інженерно-педагогічний інститут ім. І.З. Соколова)

1985р. – 1991р.

Навчалася в аспірантурі по кафедрі педагогіки інженерно-педагогічного факультету Московського інституту інженерів сільськогосподарського виробництва ім. Горячкіна

19 грудня 1991р.

Захистила кандидатську дисертацію на тему: «Удосконалення структури змісту професійної підготовки студентів електроенергетичних спеціальностей ВНЗ (теоретичне навчання)»

Рішенням Ради при НДІ засобів навчання та навчальної книги АПН СРСР присвоєно науковий ступінь кандидата педагогічних наук

Вересень 1992р. – вересень 1994р.

Працювала на посаді старшого викладача кафедри електричних станцій і електропостачання (з травня 1993 року кафедра електроенергетики) Харківського інженерно-педагогічного інституту ім. І.З. Соколова (з вересня 1994 року Українська інженерно-педагогічна академія)

31 жовтня 1995р.

Рішенням вченої Ради Української інженерно-педагогічної академії присвоєно вчене звання доцента кафедри електроенергетики

Жовтень 1994р. – січень 1998р.

Працювала на посаді доцента кафедри електроенергетики Української інженерно-педагогічної академії

1996р. – 2000р.

Навчалася у докторантурі Інституту педагогіки і психології професійної освіти Академії педагогічних наук України

1996р. – 2000р.

Завідуюча спільної з Інститутом педагогіки і психології професійної освіти академії педагогічних наук України лабораторії з проблем інженерно-педагогічної освіти

Лютий 1998р. – вересень 2000р.

Працювала на посаді завідуючої кафедри педагогіки і методики професійного навчання Української інженерно-педагогічної академії

10 листопада 1999р.

Захистила докторську дисертацію на тему: «Дидактичні основи професійно-методичної підготовки викладачів спеціальних дисциплін».

Рішенням спеціалізованої вченої ради Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України присуджено науковий ступінь доктора педагогічних наук зі спеціальності теорія і методика професійної освіти

27 червня 2000р.

Рішенням президії Вищої атестаційної комісії України видано диплом доктора наук

21 грудня 2001р.

Рішенням Атестаційної колегії присвоєно вчене звання професора кафедри педагогіки та методики професійного навчання

Липень 2000р.

Працювала на посаді професора, завідуючої кафедри педагогіки і методики професійного навчання Української інженерно-педагогічної академії

Жовтень 2000р. – травень 2002р.

Працювала на посаді проректора з виробничого навчання, виховної роботи і міжнародних зв’язків, завідуючої кафедри педагогіки та методики професійного навчання Української інженерно-педагогічної академії

З 2001р.

Голова спеціалізованої вченої ради з захисту кандидатських дисертацій з теорії і методики навчання технічним дисциплінам, психології праці, інженерної психології

З 2001р.

Член спеціалізованої вченої Ради з захисту докторських дисертацій з теорії навчання та теорії і методики професійної освіти

2002р.

Член експертної Ради з освіти, культури та мистецтва при державній акредитаційній комісії Міністерства освіти і науки України

Червень 2002р. – жовтень 2002р.

Працювала на посаді проректора з навчальної роботи, завідуючої кафедри педагогіки та методики професійного навчання Української інженерно-педагогічної академії

01 листопад 2002р. – 01 листопада 2007р.

Працювала на посаді ректора Української інженерно-педагогічна академії, завідуючої кафедри педагогіка та методики професійного навчання

З 2004р.

Президент Національного Моніторингового комітету України міжнародного товариства з інженерної педагогіки (IGIP)

З 2004р.

Дійсний член (академік) Міжнародної Академії проблем Людини в авіації та космонавтиці

11 листопада 2005р.

Обрана почесним академіком спільноти академіків Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка

З 2006р.

Член Ради Північно-Східного наукового центру – науково-координаційного органу національної академії наук і Міністерства освіти і науки України у Харківський, Полтавський та Сумській областях

Листопад 2007р. – січень 2008 р.

Працювала на посаді професора, завідувала кафедрою педагогіки та методики професійного навчання Української інженерно-педагогічної академії

2008р.

Пререобрана по посаду ректора Українська інженерно-педагогічна академія

З 31 січня 2008р. по теперішній час

Працює на посаді ректора Української інженерно-педагогічної академії, завідує кафедрою педагогіки та методики професійного навчання^ НАГОРОДИ, ПОЧЕСНІ ЗВАННЯ, ПОДЯКИ ТА ВИЗНАННЯ ПРОФЕСОРА О.Е.КОВАЛЕНКО


1998 рік

Диплом I ступеня за монографію «Методичні основи технології навчання»
Нагороджена Комітетом з питань фізичної культури та спорту Головного управління з гуманітарних та соціальних питань Харківської міської ради за розвиток студентського спорту та регбі у місті Харкові

2002 рік

Подяка Всеукраїнської громадської організації Української Асоціації «Жінки в науці та освіті» за підтримку в організації і проведенні 3-ї Міжнародної міждисциплінарної науково-практичної конференції «Сучасні проблеми гуманізації та гармонізації управління»

2003 рік

Почесна грамота Міністерства освіти і науки України за особистий внесок у справі підготовки висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність

2003 рік

Диплом першого обласного конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена»

2003 рік

Грамота Української інженерно-педагогічної академії за багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів-енергетиків

2004 рік

Подяка Всеукраїнської громадської організації Української Асоціації «Жінки в науці та освіті» за підтримку в організації та проведенні 5-ї Міжнародної міждисциплінарної науково-практичної конференції «Сучасні проблеми науки та освіти»

2004 рік

Подяка Студентського парламенту НТУ «ХПІ» за активну допомогу у підготовці та проведенні Відкритої студентської першості з Парламентських дебатів

2004 рік

Подяка Всеукраїнської громадської організації Української Асоціації «Жінки в науці та освіті» за підтримку в організації та проведенні 5-ї Міжнародної міждисциплінарної науково-практичної конференції «Сучасні проблеми гуманізації та гармонізації управління»

2004 рік

Почесна грамота управління паливно-енергетичного комплексу Харківської обласної державної адміністрації за вагомий внесок у розвиток електроенергетичної галузі, підготовку висококваліфікованих кадрів для енергетичних підприємств

2006 рік

Відзнака міського голови “За старанність”

2006 рік

Нагрудний знак «Петро Могила»

2007 рік

Почесна грамота Харківської міської ради за вагомий внесок у розвиток освіти і науки, підготовку висококваліфікованих фахівців

2007 рік

Подяка МОН України за вагомий особистий внесок в розвиток національної системи освіти

2007 рік

Грамота Української інженерно-педагогічної академії за вагомий внесок в наукову, організаційну роботу академії, за великий внесок в удосконалення системи студентського самоврядування

2008 рік

Знак «Відмінник освіти України»

2008 рік

Грамота Української інженерно-педагогічної академії за багаторічну сумлінну працю на енергетичному факультеті, великий педагогічний, науковий, навчально-методичний вклад в підготовку спеціалістів-енергетиків вищої кваліфікації для країни, за постійну доброзичливу підтримку всіх нових починань на факультеті

2009 рік

Подяка Харківської обласної організації Товариства Червоного хреста України за значний внесок у справу гуманності і милосердя, небайдужість, активну життєву позицію.ДОСЯГНЕННЯ

^ УКРАЇНСЬКОЇ ІНЖЕНЕРНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ АКАДЕМІЇ ПІД керівництвОМ

КОВАЛЕНКО ОЛЕНИ ЕДУАРДІВНИ


1. РОЗВИТКОК РІВНЯ ТА НАПРЯМІВ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ

^ У ВІДПОВІДНОСТІ ДО ПОТРЕБ РИНКУ ПРАЦІ


1. Розроблені та прийняті на засіданні Вченої ради академії «Концептуальні засади розвитку Української інженерно-педагогічної академії».

2. Розроблена система «Положень…», яка забезпечила організацію діяльності академії у відповідності до Закону України «Про вищу освіту».

3. З метою підняття престижу академії як єдиного навчального закладу, який готує педагогічні кадри для системи ПТО, здійснено:

3.1. Удосконалення напрямків (профілів) підготовки інженерно-педагогічних кадрів у відповідності до потреб ринку праці, що дало можливість збільшити кількість ліцензованих профілів із спеціальності «Професійне навчання» з 19 до 28 (при окремому ліцензуванні кожного профілю) (рис. 1).

3.2. Збільшення долі підготовки кадрів для спеціальності “Професійне навчання” в загальному обсязі спеціальностей, за якими ведеться підготовка в академії (рис. 2).
Рис. 1 Динаміка відкриття нових профілів підготовки інженерів-педагогів в академіїРис. 2 Динаміка ліцензованого обсягу

4. Проведена робота по збільшенню кількості акредитованих спеціальностей та профілів зі спеціальності «Професійне навчання» за IV рівнем, про що свідчить результати акредитації (рис. 3).

Рис. 3 Результати акредитації по рокам

5. Проведені заходи сприяли росту контингенту студентів і збільшенню його долі за спеціальністю «Професійне навчання» (рис. 4, 5).

Рис. 4 Динаміка росту контингенту студентів (станом на 01.07.09.)


Рис. 5 Динаміка росту контингенту студентів по спеціальності «Професійне навчання» (станом на 01.07.09.)


^ 2. Удосконалення якісного складу науково-педагогічних кадрів


1. В основу кадрової політики було покладено принцип розумного поєднання досвідчених і молодих викладачів, їхнє кар’єрне зростання, постійне підвищення кваліфікації, освоєння нових технологій підготовки кадрів. Цей принцип дав результати, про які свідчить:

 динаміка кількісного складу докторів наук, професорів та кандидатів наук, які працюють на постійній основі (рис. 6);

 стабільність науково-педагогічного стажу та середнього віку науково-педагогічних працівників (НПП) (рис. 7);

 динаміка підготовки кандидатів і докторів наук (рис. 8, 9);

 динаміка відкриття спеціалізованих вчених рад, кількості аспірантів та докторантів (табл. 1).

Рис. 6 Динаміка кількісного складу докторів наук, професорів та кандидатів наук, які працюють на постійній основі (осіб)


Рис. 7 Середній науково-педагогічний стаж та середній вік НППРис. 8 Кількість захищених кандидатських дисертацій
Рис. 9 Кількість захищених докторських дисертацій


Таблиця 1

Підготовка науково-педагогічних кадрівПоказник

2002р.

2003р.

2004р.

2005р.

2006р.

2007р.

2008 р.

2009 р.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

1

Кількість спеціалізованих рад

1
2
3
3

3

2

Кількість аспірантів

Всього

64

71

71

76

76

76

72

72

З відривом від виробництва3334353935353030

3

Кількість напрямків докторантури

-

-

1

1

2

2

2

2

4

Кількість докторантів

2

2

3

3

5

6

2

2
  1   2   3   4   5   6   7

Схожі:

Олена едуардівна iconЗасідання снт
Допомагають студентам викладачі кафедри Дуднік Олена Вадимівна, Куліш Олена Андріївна та Хімченко Андрій Миколайович
Олена едуардівна iconД. А. Бабій менеджмент зовнішньоекономічної діяльності навчально-методичний посібник
...
Олена едуардівна iconВолошок олена Вячеславівна
Волошок олена Вячеславівна ІІІ. 1976, Львів) – психолог, кандидат психологічних наук (Психологічні особливості диспозиційної системи...
Олена едуардівна iconВолошок олена Вячеславівна
Волошок олена Вячеславівна ІІІ. 1976, Львів) – психолог, кандидат психологічних наук (Психологічні особливості диспозиційної системи...
Олена едуардівна iconЦикл дисциплін самостійного вибору внз
Лектор /викладач/: Зінько Олена Василівна, к.іст н., доцент; Стрельбицький Михайло Петрович, к ф н., доцент; Філонов Леонід Володимирович,...
Олена едуардівна iconО. В. Білоскурська олена Валеріївна Білоскурська
Олена Валеріївна Білоскурська, кандидат юридичних наук, старший викладач Чернівецького торговельно-економічного інституту Київського...
Олена едуардівна iconДегтяренко Тетяна Миколаївна, Лобанова Олена Василівна, Дудченко Ірина Олександрівна. Основні характеристики, суть розробки: навчальний посібник
Автори: Дегтяренко Тетяна Миколаївна, Лобанова Олена Василівна, Дудченко Ірина Олександрівна
Олена едуардівна iconОлена Теліга чоловікові

Олена едуардівна iconОлена Теліга літо

Олена едуардівна iconКривов’яз Олена Вікторівна

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи