Автори тестових завдань icon

Автори тестових завдань
НазваАвтори тестових завдань
Сторінка1/3
Дата21.04.2013
Розмір0.55 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3

Автори тестових завдань: Погорілий Василь Васильович д. мед. н., професор, Фомін Олександр Олександрович д. мед. н., професор, Назаренко Іван Григорович к. мед. н., доцент, Лойко Євген Євгенович к. мед. н., доцент, Якименко Олександр Григорович к. мед. н., асистент, Навроцький Володимир Анатолійович к. мед. н., асистент, Конопліцький Віктор Сергійович к. мед. н., асистент, Ситник Микола Миколович асистент.


Банк тестових завдань

Дитяча хірургія.


Гнійно-запальні захворювання м’яких тканин у дітей. Гострий та хронічний гематогенний остеомієліт у дітей.

1. У дитини 26 днів з діагнозом "пупковий сепсис" під час обходу лікар звернув увагу на наявність набряку правого плеча, відсутність активних рухів в плечовому суглобі, звисання правої кисті. Мати відмічає погіршення стану дитини за останню добу, яке проявилося відказом від грудей, неспокоєм, плачем при повиванні, підвищенням температури тіла до 38,8С. Який найбільш імовірний попередній діагноз?

^ A. *Епіфізарний остеомієліт плечової кістки

B. Перелом плечової кістки

C. Травматичний брахіоплексіт

D. Флегмона плеча

E. Перелом ключиці;


2. Пацієнт Г, 14 років, захворів гостро, коли визначалися висока лихоманка, трясця, різкий біль у правої голінці. При рентгенівському дослідженні змін у кістках нижньої кінцівки не знайдено. Через два тижні від початку хвороби, на фоні деякого покращення стану хворого, зроблено повторне дослідження. На рентгенограмі у проекції середньої третини діафізу великої гомілкової кістки визначаються ділянки просвітлення (деструктивні осередкі) із нерівними контурами. Впродовж межі кістки на відстані 1-2 мм від її поверхні з.являється вузька смужка затемнення (периостит). Про що свідчить рентгенівська

^ A. *Остеомієліт правої гомілки

B. Туберкульоз правої голінки

C. Сіфіліс правої голінки

D. Кісткова киста

E. Травма правої голінки


3. У дитини 9 років появилась біль у верхній третині правої гомілки, підвисилась температура до 39 градусів, не може стати на ногу. В анамнезі мав травму гомілки та переніс ангіну. З яким захворюванням Ви, найбіш імовірно, маєте справу?

^ A. * Гострий гематогенний остеоміеліт

B. Перелом кістки

C. Гострий ревматизм

D. Туберкулезний остеоміеліт

E. Злоякісна пухлина


4. Новонароджена дитина, 8 днів виписана з пологового будинку. Має мокнуття пупка. Одну добу тому з”явилось почервоніння правої молочної залози, вона тверда і болюча при натисканні. Дитина неспокіна, стала пагано їсти, температура 38 градусів. Ваш діагноз.

^ A. * Мастит новонародженого

B. Лімфангіома

C. Мастопатія

D. Рожисте запалення

E. Пухирчатка


5. В клініку дитячої хірургії доставлено хлопчика 12 років зі скаргами на наявність двох фістул у нижній третині лівого стегна , підвищення температури тіла , загальну слабкість. 6 місяців тому переніс гострий гематогенний остеомієліт лівої стегнової кістки. На рентгенограмі лівого стегна-тотальний секвестр стегнової кістки розмірами 12·3 см.Попередній діагноз ?

^ A. *Вторинний хронічний остеомієліт;

B. Патологічний перелом стегнової кістки

C. Туберкульоз;

D. Саркома Юінга;

E. Остеоід-остеома;


6. У тритижневої дитини визначаються неспокій, температура 38,3?С, збільшення та гіперемія правої молочної залози, болісність при її пальпації. Діагноз: мастит. Як треба здійснювати місцеве лікування, щоб не виникло ускладнень з боку молочної залози?

^ A. * Радіальними розрізами-надсічками до ореоли

B. Пункційним методом

C. Надсічками за "глаховою" схемою

D. Дугоподібним розрізом

E. Ретромамарним введенням антибіотиків


7. Дитина 12 років хворіє 2 доби. Скаржиться на гипертермію, біль у нижній третині правого стегна і в колінному суглобі. В анамнезі - 3 доби тому травма. При дослідженні помірне підвищення локальної температури, незначна інфільтрація м'яких тканин. При перкусії цієї ділянки локальний біль посилюється. Попередній діагноз: гострий гематогений остеомієліт нижньої третини правого стегна. Чим зумовлений біль за умов остеомієліту в перші дні захворювання?

^ A. * Підвищення внутрішньокісткового тиску

B. Підвищення внутрішньоартикулярного тиску

C. Травмою

D. Контрактурою колінного суглоба

E. Відшаруванням окістя


8. Двомісячна дитина госпіталізована у хірургічне відділення із скаргами на температуру 38,5?С, набряк, гіперемію і відсутність рухів у ділянці лівого плечового суглобу. У анамнезі – омфаліт, псевдофурункульоз. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. * Метаепіфізарний остеомієліт

B. Параліч Єрба

C. Плексіт

D. Флегмона новонародженого

E. Пошкодження плеча


9. Пацієнт С., 14 р., скаржиться на підвищенні температури тіла. Об-но: в ділянці спини наявний округлий інфільтрат діаметром 7см, шкіра багряно-червона, навколо – набряк. В центрі наявний перфоративний отвір, з якого виділяється гнійно-кров’яниста рідина. Яке лікування слід застосувати після розкриття карбункула?

^ A. *Дренування, загальна антибіотикотерапія

B. УФО крові

C. УВЧ - терапія

D. Застосування протеолітичних ферментів

E. Напівспиртові компреси, мазі із антибіотиками


10. У відділенні знаходиться дитина 26 днів з діагнозом: пупковий сепсис. Під час обходу звернули увагу на наявність набряку правого плеча, відсутність активних рухів в плечовому суглобі, звисання правої кисті. Мати відзначає погіршення стану дитини за останню добу, підвищенням температури тіла до 38,8°С. Попередній діагноз?

^ A. *Епіфізарний остеомієліт плечової кістки.

B. Перелом плечової кістки.

C. Травматичний брахіоплексит.

D. Флегмона плеча.

E. Перелом ключиці.


11. У клініку дитячої хірургії доставлено хлопчика 12 років зі скаргами на наявність двох фістул у нижній третині лівого стегна, підвищення температури тіла, загальну слабкість. 6 місяців тому переніс гострий гематогенний остеомієліт лівої стегнової кістки. На рентгенограмі лівого стегна – тотальний секвестр 12х3 см. Попередній діагноз?

^ A. *Вторинний хронічний остеомієліт.

B. Первинний хронічний остеомієліт.

C. Туберкульоз

D. Саркома Юінга.

E. Остеоїд - остеома.


12. Через 6 годин після хірургічного лікування (нанесення розрізів) дитині 3-х тижнів з некротичною флегмоною новонароджених куприкової ділянки спостерігається розповсюдження гіперемії та інфільтрації на сідничній ділянці. Яка подальша тактика лікаря?

^ A. *Нанесення додаткових розрізів.

B. Обколювання розчином новокаїну з антибіотиками.

C. Застосування фізіотерапії.

D. Використання мазевих пов’язок.

E. Використання пов’язок з антисептиками.


13. У дитини віком 21 доба після народження пупець набряклий, гіперемія розповсюджується на пупкову ямку, гнійні виділення із пупця. Яке захворювання у немовляти?

^ A. * Флегмонозний омфаліт

B. Пупкова нориця

C. Фурункул

D. Карбункул

E. Некротична флегмона немовлят


Гострий апендицит у дітей. Перитоніти у дітей.

1. У дитини 6 років болі в животі виникли гостро, блювання, субфібрильна температура, що супроводжується частими позивами на дефекацію, рідкі випорожнення зі слизом, дізуричнми явищами. Яка з атипових локалізацій червоподібного паростка при його запаленні може давати подібну

A. * тазова

B. ретроцекальна

C. підпечінкова

D. центральна

E. медіальна


2. Дівчинка 2,5 років вступила в приймальне відділення лікарні на другу добу захворювання , яке почалося з підвищення температури тіла до 38С , повторного блювання , скарг на болі в животі.Дитина погано спала вночі , вередувала , відказувалася від їжі , дефекація залишалася нормальною.У дівчинки виражені явища токсикозу , в контакт не вступає , опирається під час огляду.Попередній діагноз ?

^ A. * Гострий апендицит;

B. Інвагінація кишечника;

C. Глистна інвазія;

D. Кишкова інфекція;

E. Гострий менінгоенцефаліт;


3. Дівчинка 8 років госпіталізована у хірургічне відділення через 3 години від початку захворювання із скаргами на біль у животі, температуру 38?С, блювоту. При дослідженні - біль на протязі усього живота, напруга м'язів передньої черевної стінки, незначні слизові виділення з піхви, в аналізі крові - значний лейкоцитоз. Про яке захворювання можна думати?

^ A. * Первинний перитоніт

B. Гострий аппендицит

C. Мезаденіт

D. Дивертикуліт

E. Вульво-вагініт


4. У дитини 2-х річного віку біля 8 годин тому виникли різкі болі в животі Була одноразова блювота, затримка стільця,субфебрильна температура. Дитинакапризна,не дається обстеженню. При огляді відмі-чено нечіткий дефанс мязів живота, сумнівні симптоми запалення очеревини. В крові помірний лейкоцитоз, аналіз сечі без змін. Яка ваша найбільш вірогідна тактика.

^ A. *Після ректального обстеження спостереження в динаміці,

B. Ректальне обстеження.

C. Знеболюючі,холод на живіт.

D. Термінова операція.

E. Огляд під час медикаментозного сну.


5. Дитина у віці 3 років направлена на госпіталізацію з діагнозом гострого апендициту. При огляді в приймальному відділенні даних за гострий апендицит немає. Ваша тактика.

^ A. *Госпітулізувати для нагляду у динаміці.

B. Відпустити додому.

C. Відпустити додому. Активний виклик педіатра поліклініки.

D. Відпустити додому. Рекомендації повторного огляду при появі болю в животі.

E. Відпустити додому під нагляд хірурга поліклініки.


6. Дитина 3 років захворіла 16 годин тому, коли раптово підвищилась температура до 39 С , з’явився біль у ділянці пупка. Було багаторазове блювання, рідкий стілець. При огляді- стан важкий, пульс 140 в хвилину. Відмічається м’язове напруження у правій клубовій ділянці. Який діагноз у даної

^ A. * Гострий апендицит

B. Гострий гастрит

C. Гастродуоденіт

D. Гастроентероколіт

E. Обмежений перитоніт


7. Дівчинка, 5 років, звернулася в приймальне відділення зі скаргами на біль у животі, блювання. При обстеженні живота виявлено локальний біль та позитивний симптом порівняльної дозованої перкусії. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. * Гострий апендицит

B. Мезаденіт

C. Кіста яєчника

D. Гострий гастродуоденіт

E. Гострий гастрит


8. На прийом до лікаря звернувся хлопчик 12 років, у якого протягом 3-х днів біль в животі, підвищена температура тіла. При огляді виникла підозра на інфільтрат черевної порожнини. Який найбільш ефективний метод верифікації діагнозу?

^ A. * УЗ- обстеження

B. Оглядова рентгенографія органів черевної порожнини

C. ФЕГДС

D. Контрастне обстеження шлунково-кишкового тракту

E. Ректороманоскопія


9. Дитина 10 років поступила в клініку з різкими болями в животі. При обстеженні болючість розповсюджена по всьому животу. Метеоризм, явища перитонізму. Температура 38 град.С. Дейкоцитоз 12 тис. без вираженого зсуву вліво. Звертають на себе дрібні крововиливи на слизовій порожнини рота, геморагічної екзантеми на симетричних діллянках тіла. Про яке захворювання слід подумати в цьому ввипадку?

^ A. *Пурпура Шенляйн-Геноха

B. Дизентерія

C. Гострий гастроентерит

D. Кір

E. Гемофілія


10. Дитину трьох років направили в приймальне відділення з підозрою на гострий апендицит. Скарги на біль в животі, повторне блювання, температуру тіла 37,4о С. Черговий хірург гострої хірургічної патології не знайшов. Яка подальша тактика чергового лікаря?

^ A. *Госпіталізація, спостереження хірургом

B. Повторний огляд через 12 годин

C. Повторний огляд через 24 години

D. Спостереження по місцю проживання

E. Лікування по місцю проживання


11. Дівчинка, 2,5 р., вступила в приймальне відділення на другу добу захворювання, що розпочалося з підвищення температури тіла до 38°С, повторного блювання, болю в правій здухвинній ділянці. Дитина погано спала, вередувала, дефекація залишилася нормальною. Виражені явища токсикозу, в контакт не вступає, опирається під час огляду.Попередній діагноз?

^ A. *Гострий апендицит

B. Інвагінація кишечника.

C. Глистна інвазія.

D. Кишкова інфекція.

E. Гострий менінгоенцефаліт.


12. Доставлена дівчинка 6 років із скаргами на біль в животі. Температура тіла 38,5°С, двічі було блювання. Стан середньої важкості, язик сухий, обкладений. Живіт обмежено бере участь у диханні, при пальпації болючий у всіх відділах, позитивний симптом Щоткіна в здухвинних ділянках, слизово-гнійні виділення із статевих шляхів. Попередній діагноз?

^ A. *Первинний перитоніт.

B. Гострий апендицит.

C. Гострий мезаденіт.

D. Глистна інвазія.

E. Інвагінація кишечника.


13. Дитина 2,5 років звернулася в приймальне відділення зі скаргами на болі в животі, блювання, температуру тіла 37,6. Черговий лікар не виявив гострої хірургічної патології. Якими повинні бути наступні дії хірурга?

^ A. * Обов’язково госпіталізувати та продовжити спостереження

B. Відпустити дитину додому

C. Відпустити дитину додому під спостереження за місцем проживання

^ D. Повторне спостереження через 12 годин

E. Повторне спостереження через 24 години


14. Дівчинка, 5 років, звернулася в приймальне відділення зі скаргами на біль у животі, блювання. При обстеженні живота виявлено локальний біль та позитивний симптом порівняльної дозованої перкусії. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. * Гострий апендицит

B. Мезоаденіт

C. Кіста яєчника

D. Гострий гастродуоденіт

E. Гострий гастрит


15. На прийом до лікаря звернувся хлопчик 12 років, у якого протягом 3-х днів біль в животі, підвищена температура тіла. При огляді виникла підозра на інфільтрат черевної порожнини. Який найбільш ефективний метод верифікації діагнозу?

^ A. * УЗ- обстеження

B. Оглядова рентгенографія органів черевної порожнини

C. ФЕГДС

D. Контрастне обстеження шлунково-кишкового тракту

^ E. Ректороманоскопія


Бактеріальна деструкція у дітей.

1. У дитини 2-х років, яка знаходиться на лікуванні в дитячому відділенні з приводу пневмонії, різко погіршився загальний стан: дитина неспокійна, виявляється задишка, частота дихання 50 за 1 хв., пульс 130 за 1 хв. При перкусії - зміщення органів межистіння вліво, справа - притуплення перкуторного звуку до 5 ребра, вище - з коробковим відтінком, при аускультації дихання справа різко послаблене. Попередній діагноз?

^ A.* Напружений піопневмоторакс справа

B. Ателектаз лівої легені

C. Гостра емфізема межистіння

D. Правобічна пневмонія

E. Гострий перикардит


2. Дитині 5 років. Перебуває в дитячому хірургічному відділенні у зв’язку з лівостороньою дрібновогнищевою пневмонією, ускладненою гнійним плащевидним плевритом. Стан дитини погіршується, кількість вмісту в плевральній порожнині зростає. Який метод місцевого лікування плащевидного плевриту доцільніший ?

^ A. * Дренування плевральної порожнини за Бюлау

B. УВЧ на грудну клітку

C. Бронхоскопія з санацією бронхолегеневої системи

D. Дренування плевральної порожнини з активною аспірацією

E. Метод постійних плевральних пункцій


3. Хворий доставлений в лікарню з скаргами на різкі болі в лівій половині грудної клітки, задишку. З анамнезу відомо що добу назад хворий впав з висоти 2,5 метра. На оглядовій рентгенограмі органів грудної порожнин визначається перелом 6, 7, 8 ребер, горизонтальний рівень рідини що доходить до 4 ребра. Встановлений діагноз - гемопневмоторакас. Що необхідно виконати?

^ A.* Пункцію плевральної порожнини і торакоцентез в 5 міжребер'ї по середній пахвовій лінії зліва.

B. Пункцію плевральної порожнини у 2 міжребер'ї по середньо-ключичній лінії зліва.

^ C. Пункцію плевральної порожнини в 7 міжребер'ї по задній пахвовій лінії

D. Пункцію плевральної порожнини і торакоцентез у 2 міжребер'ї по середньо-ключичній лінії зліва.

E. Пункцію плевральної порожнини і торакоцентез в 7 міжребер'ї по задній пахвовій лінії зліва.


4. Хлопчик 5 років протягом тижня хворіє на гостру вірусну інфекцію, госпіталізований в хірургічне відділення у тяжкому стані за рахунок дихальної недостатності. При аускультації зліва жорстке дихання, зправа – не прослуховується. Рентгенологічно зправа – зверху просвітленння, знизу від 5 ребра гомогенне затемнення з рівнем рідини, межистіння не зміщене. Який попередній діагноз поставити дитині

^ A. * Гостра деструктивна пневмонія, правосторонній піопневмоторакс.

B. Гостра деструктивна пневмонія

C. Гостра деструктивна пневмонія, напружений правосторонній піопневмоторакс

^ D. Гостра деструктивна пневмонія, бульозна форма

E. Гостра деструктивна пневмонія, правосторонній пневмоторакс


5. У дитини із діагнозом стрептококова пневмонія раптово з‘явилася задишка. На рентгенограмі – правобічний напружений пневмоторакс. Першочерговим буде?

^ A. *Негайна дренування плевральної порожнини.

B. Переведення на ШВЛ

C. Довенне введення глюкокортикоїдів

D. Визначення газів крові

E. Довенне введення серцевих глікозидів


6. У хворого 17 років під час фізичного навантаження появились різкі болі в лівій половині грудної клітки. Об”єктивно: хворий покритий холодним потом, важко вдихнути повітря із-за болів. Аускультативно: дихання справа везикулярне, зліва - ослаблене. Тахікардія, пульс 100 уд. в хв. Діагноз?

^ A. *Спонтанний пневмоторакс

B. Стенокардія напруги

C. Гострий інфаркт міокарду

D. Лівобічний плеврит

E. Пневмонія


Природжена та набута кишкова непрохідність у дітей.

1. До хірургічного відділення лікарні надійшов хлопчик у першу добу після народження зі скаргами на пінясті виділення із носа та рота, напади ціанозу. При рентгенологічному обстеженні з контрастноим зондом виявили сліпий кінець стравоходу на рівні II грудинного хребця, газовий міхур шлунка під лівим куполом діафрагми. Поставте попередній діагноз.

^ A. *Атрезія стравоходу, трахео-стравохідна нориця.

B. Атрезія стравоходу тотальна

C. Параезофагеальна грижа стравохідного отвору діафрагми

^ D. Атрезія стравоходу без нориці

E. Бронхо-стравохідна нориця


2. Дитина 6 місяців вступила в хірургічну клініку через 16 годин з моменту захворювання, яке розпочалося раптово. Стала неспокійною, терла ніжками, відказувалася від їжі. Приступ неспокою був короткочасним. Хлопчик заспокоївся і заснув. Прокинувся через 20 – 25 хв., з’явилися блювота і повторний різкий неспокій. Дитина бліда, адинамічна. Пелюшка вимащена темно – червоним виділенням. Попередній діагноз ?

^ A. Інвагінація кишечника

B. Ентероколіт

C. Дивертикуліт Меккеля

D. Глистна кишкова непрохідність

E. Пухлина черевної порожнини


3. Дитина 5 місяців доставлена до клініки через 6 годин від початку захворювання бліда, переймоподібно збуджена, з повторним блюванням. Останній раз випорожнення були 4 години тому. З анамнезу встановдено, що дитина впеpше отpимала манну кашу у якостi пpикоpму. При огляді дитина бліда, насторожена, тахікардія, чоло вкрите холодним потом. Живіт не здутий, м’який, сліпу кишку в типовому місті знайти не вдається, при ректальному огляді – кров у вигляді малинового желе. З яким захворюванням Ви маєте справу?

A. *Інвагінація

B. Дизентерія

C. Виразка шлунку

D. Тріщина слизової анального отвору

E. Поліп прямої кишки


4. У дитини з перших хвилин після народження з рота та носа рясно виділяється спінена слина, зростає задуха, ціаноз. Живіт запавший але піддутий у епігастральній ділянці. При зондуванні шлунку – зонд зупинився. З якою вадою розвитку Ви маєте справу?

^ A. * Атрезія стравоходу з норицею до дихальних шляхів

B. Атрезія хоан

C. Атрезія тонкої кишки.

D. Атрезія стравоходу

E. Атрезія товстої кишки


5. При огляді дитини у пологовому залі встановили, що дитина вагою 2800 г, живіт здутий в епігастральній ділянці, при зондуванні шлунку отримано 30 мл вмісту жовтуватого кольору. Меконій не відходив. На оглядовій рентгенограмі: на фоні відсутності пневматизації кишечнику знайдено два рівні газу та рідини у епігастрії. Яка вада розвитку спостерігається у

^ A. Aтрезія 12-палої кишки

B. Атрезія стравоходу

C. Атрезія здухвинної кишки

D. Атрезія товстої кишки

E. Атрезія хоан


6. У новонародженої дитини безпосередньо після пологів з'явилась велика кількість слизу у ротовій порожині і ротогорлі.Під час першого годування відмічалося атонічне блювання незміненим молоком.Спроба ввести зонд у шлунок виявилась безуспішною.Про який діагноз можна думати?

^ A. *Атрезія стравоходу

B. Пологова травма

C. Ахалазія стравоходу

D. Хвороба Гірширунга

E. Пілороспазм


7. У новонародженої дитини через деякий час з'явилося блювання застійного характеру з домішками кишкового змісту. Меконій відсутній. Випорожнення у вигляді тонких слизових прожилок. Про який діагноз можна думати?

^ A. *Низька кишкова непрохідність

B. Пілороспазм

C. Хвороба Гірширунга

D. Сепсіс

E. Муковісцидоз


8. Хлопчик 12 років госпіталізований зі скаргами на повторне блювання, переймистий біль у животі, затримку газів. В анамнезі – апендектомія. Об”єктивно : шкіра бліда, пульс 90 за 1 хв, АКТ –110/80 мм рт.ст., температура тіла 37,2 С. Живіт помірно здутий, асиметричний, дещо резистентний у нижніх відділах. Кишкові шуми надмірно посилені. Симптом Щоткіна-Блюмберга негативний. При пальцевому обстеженні ампула прямої кишки дещо роздута, порожня, тонус сфінктера послаблений. Який найбільш ймовірний діагноз?

^ A. *Гостра злукова кишкова непрохідність

B. Харчове отруєння

C. Ниркова колька

D. Печінкова колька

E. Гострий панкреатит


9. У новонародженої дитини на першому тижні життя з`явилось блювання після годування, уповільнилося набування у вазі. На 3 день захворювання спостерігалися задишка, кашель, ціаноз, підвищення температури тіла, зправа під кутом лопатки – на фоні послабленого дихання вологі дрібнопухирцеві хрипи. При рентгенологічному обстеженні встановлено правобічну пневмонію. При езофагографії з барієм виявлені складки шлунка вище діафрагми. Який патологічний процес ускладнився розвитком пневмонії:

^ A. *Халазія стравоходу

B. Пілороспазм

C. Пілоростеноз

D. Трахеостравохідна нориця

E. Перфорація стравоходу


10. У дитячому відділенні районної лікарні знаходиться хлопчик у віці 6 тижнів, якому клінічно і рентгенологічно установлено діагноз: вроджений гіпертрофічний пілоростеноз. На протязі 10 днів приймає спазмолітичну, інфузійну і загальноукріплюючу терапію. Зі слів педіатра, стан дитини дещо покращився. Подальша лікувальна тактика ?

^ A. *Оперативне втручання;

B. Амбулаторне спостереження;

C. Призначення антибіотиків;

D. Внутрішньоорганний електрофорез спазмолітиків;

E. Механічна пілороділятація;


11. У дитини 5 місяців раптово з'явились нападоподібні болі в животі, багаторазове блювання, затримка випорожнення і газів. При огляді: живіт м'який, в правому підребер'ї визначається пухлиноподібне утворення, рухоме, злегка болюче. При обстеженні через пряму кишку: на пальці сліди крові. Який найбільш вірогідний діагноз?

A.* Інвагінація

B. Пухлина черевної порожнини

C. Поліпоз

D. Перитоніт

E. Пухлина кишечника


12. У новонародженого хлопчика на третьому тижні життя протягом тижня спостерігається блювання фонтаном, кислого запаху, без домішків жовчі, втрата ваги, видима перистальтика в епігастрії, з'явилися закрепи. Апетит збережено. Яка патологія відповідає даній клінічній картині?

^ A.* Вроджений пілоростеноз

B. Пілороспазм

C. Пухлина шлунку

D. Аберантна судина

E. Внутрішня мембрана


13. Дитинi 1,5 мiсяцi. Мати скаржиться на щоденне нечасте блювання зразу пiсля годування, “фонтаном”. Об'єм блюватних мас завжди бiльший вiд спожитої їжi. Хворiє з 2-тижневого вiку. Дитина в'яла, шкiра блiда, збирається в складки, якi повiльно розправляються. Дефiцит маси тiла 24%. Чiткий симптом “пiскового годинника”. Закрепи. Сечi мало. Який дiагноз є

A.* Пiлоростеноз

B. Пiлороспазм

C. Гiпервiтамiноз Д

D. Адреногенiтальний синдром

E. Кардiостеноз


14. 11 місячна дитина поступила втретє в хірургічне відділення з діагнозом гостра інвагінація кишечника, попередні рази проводилась консервативна дезінвагінація. Яка із перелічених причин є найбільш вірогідною для виникнення рецидивуючої інвагінації кишечника?

^ A. *Механічні фактори

B. Порушення введення підгодівлі

C. Порушення вікового годування

D. Гастроентероколіт

E. Порушення режиму годування


15. У новонародженого з перших хвилин життя визначається виділення слини з піною із ротової порожнини та носа, дихальна недостатність. Який метод діагностики треба використати неонатологу пологового будинку для підтвердження вади розвитку?

^ A. * Зондування стравоходу зондом та пробою Елефанта

B. Обзорна рентгенографія грудної клітки

C. Зондування стравоходу м’яким зондом

^ D. Рентгенконтрастне дослідження

E. Фіброезофагоскопія


16. У дівчінки 5 років з правосторонім запаленням легені погіршуеться стан, зростають симптоми дихальної і судинної недостатності. Живіт здутий, випорожненя не було, аускультативно - відсутність кишкових шумів. Яка основна причина виникнення паралітичної непрохідності у хворої ?

A. * Інтоксікація

B. Прийняття лікарських препаратів

^ C. Періодична блювота

D. Збільшення печінки

E. Затримка сечовипускання


17. Дитина 7 місяців доставлена у хірургічне відділення через 8 годин після захворювання із скаргами на наступоподібний неспокій, біль у животі, одноразову блювоту. При огляді у правій половині живота пальпується пухлиноподібне утворення. При ректальному дослідженні - кров у вигляді " малинивого желе ". Про яке захворювання можна думати?

A. * Інвагінація

B. Подвоєння кишечника

C. Пухлина черевної порожнини

D. Глистна інвазія

E. Ентерокістома


18. У хлопчика в віці 1 місяця зявилися спонтанні блювоти зтвороженим молоком,які носять постійний харак-тер.У дитини явища гіпотрофії 2ст, ексікозу, голоднізакрепи. Виражена сегментуюча перистальтика в епігастрії,пілорус не пальпується. Ваші найнебезбечні дії з метою уточнення діагнозу.

^ A. * У З обстеження

B. Контрастна ренгенографія шлунка.

C. Оглядова ренгенографія.

D. Фіброгастроскопія.

E. Ірігографія.


19. У дитини 6-ти місячного віку через 12 годин з початкуЗахворювання діагностовано клінічно і рентгеноло-гічно інвагінація.Яка найбільш вірогідна відповідь відносно тактики лікування.

^ A. *Консервативне розправлення інвагінату

B. Операція в плановому порядку.

C. Термінова операція.

D. Пневмоірігографія.

E. Сифона клізма, спостереження.


20. У 5-ти річної дитини з”явилися приступоподібні болі в животі, блювота,рідкий стілець з слідами крові.Живіт не здутий, мякий при пальпації, перистальтика посилена, симптомів запалення очеревини немає. В правому підреберному просторі пальпується пухлинопо-дібний утвір з чіткими контурами,помірно болючий, рухомий. Підозра на інвагінацію.Ваша тактика відносно уточнення діагноза. Яка найбільш вірогідна відповідь

^ A. *пневмоірігографія,

B. Оглядова ренгенографія органів черевної порожни-ни.

C. Пальпація живота під наркозом.

D. Ірігографія з барієвою сумішю.

E. Ірігоскопія.


21. У новонародженної дитини з першого дня життя з”я-вилися періодичні зригування. На 2 добу життя зявилась блювота з домішками жовчі. Меконій сірого кольору відійшов у малій кількості. Живіт не здутий,мякий, піддутий в епігастральній області. Відмічається загальна вялість,сонливість. На оглядовій ренгенограмі органів черевної порожнини наявність двох рівнів рідини.Який найбільш вірогідний діагноз.

^ A. *Атрезія 12-ти палої кишки нижче Фатерового сосочка.

B. Синдром Ледда.

C. Пілоростеноз.

D. Артеріо-мезентеріальна непроходність.

E. Гостра форма хвороби Гіршпрунга.


22. Вами оперована дитина 2-х місячного віку з приводу пілоростенозу. Вага дитини 2,8 кг. Операція протікала без ускладнень. Призначте годування дитини у післяопераційному періоді.

^ A. *Годування по 5-10 мл через 6 годин після операції.

B. Повне парантеральне годування.

C. Ентеральне годування протипоказано.

D. Початок годування в повному обємі через 6 годин після операції.

E. Годування з призначенням спазмолітиків.


23. У новонародженої дитини віком 2 години встановлено діагноз атрезії стравоходу. Що треба робити для профілактики ускладнень даного захворювання у передопераційний периіод?

^ A. * Відмовитися від годування; відсмоктування слизу з ротової порожнини.

B. Годування на фоні інтубації трахеї.

C. Годування через шлунковий зонд.

^ D. Годування дрібними порціями.

E. Тільки поїти.


24. Дитина віком 2 доби народилася вагою 3200 г. В кінці 1 доби життя з’явилося наполегливе блювання з домішкою жовчі. Живіт не здутий, спостерігаються вибухання в епігастральній області, яке зникає після блювання. Випорожнення після клізми - світлий слиз. Сечовипускання самостійне. Рентгенологічно визначено дві чаші Клойбера. Ваш діагноз.

^ A. * Вроджена висока кишкова непрохідність.

B. Пілоростеноз.

C. Атрезія стравохода.

D. Низька кишкова непрохідність.

E. Динамічна кишкова непрохідність.


25. Під час обстеження новонародженого в пологовому залі виявлено, що зонд не проходить до шлунку, проба Елефанта позитивна, здуття шлунку немає. Яке додаткове обсеження необхідно провести в першу чергу для одержання інформації з метою встановки діагнозу?

^ A. * Оглядову рентгенографію органів грудної клітки та черевної поржнини з рентгенконтрастним зондом в шлунку.

B. Оглядову рентгенографію органів грудної клітки та черевної поржнини в горизонтальгому положенні

^ C. Оглядову рентгенографію органів грудної клітки та черевної поржнини із введенням рентгенконтрастної речовини.

D. Оглядову рентгенографію органів грудної клітки та черевної поржнини з рентгенконтрастним зондом в пряму кишку.

E. Оглядову рентгенографію органів грудної клітки та черевної поржнини з введенням рентгенконтрастної речовини.


26. Немовля, від 2 вагітності, яка перебігала з токсикозом першої половини, із загрозою внутрішньоутробної інфекції, переведена у першу добу з пологового будинку з клінікою вродженої кишкової непрохідності. Під час оперативного втручання виявлено меконієвий ілєус. Що лежить в основі патогенезу цього захворювання.

^ A. * Порушення функції підшлункової залози (кістофіброз)

B. Внутрішньоутробна інфекція

C. Запалення підшлункової залози

D. Травма підшлункової залози під час пологів

E. Порушення та ферментативна недостатність шлунково-кишкового тракту


27. Дівчинка 3-х місяців напротязі 12 годин періодично стає беспокійною, плаче, корчиться. Між тими приступами лежить спокійно. Декілька раз була блювота. Стілець слиз з кров”ю /малинове желе/. Живіт при пальпації м”який, справа по ходу висхідної кишки пальпується досить болючий утвір еластичної консистенції. Про яку патологію слід думати?

A. *Інвагинація

B. Дизентерія

C. Гострий апендицит

D. Спастична непрохідність

E. Внутрішне защемлення


28. Зі слів матері у 6-місячної дитини після першого догодовування овочевим пюре появився неспокій, плач, повторна блювота. Стан середньої важкості. Живіт м'який, чутливий в правій клубовій ділянці. При ректальному дослідженні злегка кров'янистий слиз. Про яке захворювання слід подумати в

A. *Інвагінація

B. Кишкова інфекція

C. Диспепсія

D. Шлунково-кишкова кровотеча

E. Поліпоз кишечника

29. У дитячому відділенні районної лікарні знаходиться хлопчик віком 6 тижнів, якому на підставі клінічних, рентгенологічних та додаткових методів обстеження встановлено діагноз: вроджений гіпертрофічний пілоростеноз. Призначена спазмолітична, інфузійна та загальнозміцнююча терапія. Зі слів педіатра, стан дитини дещо покращився. Яка подальша лікувальна тактика?

^ A. *Оперативне лікування.

B. Амбулаторне спостереження.

C. Призначення антибіотиків.

D. Внутрішньоорганний електрофорез спазмолітиків.

E. Механічна пілородилятація.


30. Дитина 6 міс., вступила в клініку через 16 годин з початку захворювання, що розпочалося раптово. Стала неспокійною, відказувалася від їжі. Приступ неспокою був короткочасним. Хлопчик заспокоївся і заснув. Прокинувся через 20-25 хв., з’явилось блювання та повторний різкий неспокій. Пелюшка вимащена темно-червоним виділенням. Попередній діагноз?

^ A. *Інвагінація кишечника.

B. Ентероколіт.

C. Дивертикуліт Меккеля.

D. Глистна кишкова непрохідність.

E. Пухлина черевної порожнини.

  1   2   3

Схожі:

Автори тестових завдань iconЗбірНИк тестових завдань з дисципліни «Загальна та органічна хімія» Частина 1
Збірник тестових завдань із дисципліни «Загальна та органічна хімія»: навч посіб. / Л. І. Марченко, С. Б. Большаніна. – Суми
Автори тестових завдань iconПам’ятка з організації, проведення та оцінювання завдань ІІІ етапу олімпіади з іноземних мов І тур Виконання тестових завдань
Кількість тестів – 20. Тести спрямовані на визначення рівня сформованості лексико-граматичної компетенції
Автори тестових завдань iconМіського господарства с. О. Зубенко збірник тестових завдань для організації самостійної роботи з дисципліни «Іноземна мова»
Збірник тестових завдань для організації самостійної роботи з дисципліни «Іноземна мова» (англійська мова) для студентів 1 курсу...
Автори тестових завдань iconПравильні відповіді до завдань
Колосов А.І., Якунін А. В., Наземцева Л. В. Збірник тестових завдань з вищої математики. Частина перша (для студентів спеціаль­ностей...
Автори тестових завдань iconПравильні відповіді до завдань
Колосов А.І., Якунін А. В., Наземцева Л. В. Збірник тестових завдань з вищої математики. Частина друга (для студентів спеціаль­ностей...
Автори тестових завдань iconПояснювальна записка з метою складання вступних випробувань з дисципліни «Організація виробництва» студентам пропонується 100 тестових завдань та 30 задач в розрізі тем дисципліни, які складено
«Організація виробництва» студентам пропонується 100 тестових завдань та 30 задач в розрізі тем дисципліни, які складено відповідно...
Автори тестових завдань iconЯк працювати з тестовими завданнями
Найперше випробування, яке пропонуватиметься вам на кожному етапі, – це виконання тестових завдань (у перший конкурсний день – з...
Автори тестових завдань iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни донецький державний університет управління методичні рекомендації щодо підготовки та використання тестових завдань в процесі поточного та підсумкового контролю знань студентів в Дондуу
Методичні рекомендації щодо підготовки та використання тестових завдань в процесі поточного та підсумкового контролю знань студентів...
Автори тестових завдань iconМетодичні рекомендації щодо підготовки та використання тестових завдань в процесі поточного та підсумкового контролю знань студентів в Дондуу
Методичні рекомендації щодо підготовки та використання тестових завдань в процесі поточного та підсумкового контролю знань студентів...
Автори тестових завдань iconПерелік тестових завдань для пр32 Constitution may be defined as

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи