Питання до підсумкового модуля №3 з дисципліни ” ”Медична і біологічна фізика” 2012 2013 н р icon

Питання до підсумкового модуля №3 з дисципліни ” ”Медична і біологічна фізика” 2012 2013 н р
Скачати 25.43 Kb.
НазваПитання до підсумкового модуля №3 з дисципліни ” ”Медична і біологічна фізика” 2012 2013 н р
Дата17.06.2013
Розмір25.43 Kb.
ТипДокументи

Питання до підсумкового модуля №3 з дисципліни ”

Медична і біологічна фізика”

2012 - 2013 н.р.


 1. Електрична активність органів. Принцип еквівалентного генератора. Електричний зарядовий диполь. Характеристики диполя. Струмовий диполь. Характеристики струмового диполя.

 2. Дипольний еквівалентний генератор серця. Теорія Ейнтховена. Генез ЕКГ.

 3. Електричні властивості біооб’єктів. Електропровідність електролітів. Струми провідності. Діелектричні властивості біооб’єктів. Поляризація.

 4. Фізичні основи електропровідності тканин при постійному електричному струмі. Гальванізація. Електрофорез. Дія атмосферного електричного поля Землі на біооб’єкти. Аероіонотерапія.

 5. Фізичні основи електропровідності тканин при змінному струмі. Імпеданс. Дисперсія імпедансу. Коефіцієнт поляризації як діагностичний критерій життєздатності тканин. Реографія.

 6. Дія на тканини УВЧ-струмів і УВЧ-магнітних полів. Терапевтичні контури, формули підрахунку кількості теплоти, що виділяється.

 7. Терапія електричним полем УВЧ. Терапевтичний контур, формули підрахунку кількості теплоти, що виділяється в електролітах та діелектриках. Мікрохвильова терапія.

 8. Фізичні основи електростимуляції тканин і органів. Імпульсні струми та їх характеристики. Кардіостимулятори.

 9. Будова рентгенівської трубки. Гальмівне рентгенівське випромінювання. Потік рентгенівського випромінювання в рентгенівській трубці. Характеристичне рентгенівське випромінювання.

 10. Взаємодія рентгенівського випромінювання з речовиною. Закон поглинання рентгенівського випромінювання речовиною. Коефіцієнт поглинання. Матеріали для захисту від рентгенівського випромінювання.

 11. Фізичні основи використання рентгенівського випромінювання у медицині. Сучасні методи і засоби рентгенівської діагностики. Рентгенівська комп’ютерна томографія.

 12. Явище радіоактивності. Основні види радіоактивного розпаду.

 13. Основний закон радіоактивного розпаду. Активність радіоактивних елементів. Ядерні реакції. Способи здобуття радіонуклідів. Прискорювачі заряджених частинок.

 14. Використання радіонуклідів у діагностиці. Метод помічених атомів. Радіоізотопні зображення органів і тканин. Гама-камера. Емісійна комп’ютерна томографія (SPECT і PET - методи).

 15. Біофізичні основи дії іонізуючого випромінювання на організм. Теорія прямої і непрямої дії. Радіоліз води. Використання радіоактивного випромінювання для лікування (радіотерапія і радіохірургія). Кобальтова гармата. Гама-ніж. Лінійні прискорювачі.

 16. Квантова механіка. Гіпотеза де-Бройля. Співвідношення невизначеності Гейзенберга. Рівняння Шредінгера. Ядерний магнітний резонанс. Фізичні основи ЯМР-гомографії.

 17. Дозиметрія іонізуючого випромінювання. Поглинута, експозиційна та біологічна дози. Одиниці вимірювання. Дозиметричні прилади.

 18. Центрована оптична система ока. Характеристики центрованої оптичної системи. Недоліки зору та їх виправлення.

 19. Спонтанне та вимушене випромінювання. Метастабільні рівні. Інверсна заселеність. Лазери. Характеристики лазерного випромінювання. Використання лазерного випромінювання в медицині.

 20. Теплове випромінювання. Характеристики теплового випромінювання. Закони теплового випромінювання (Стефана-Больцмана, Кірхгофа, Віна). Використання тепла і низьких температур у медицині. Термографія. Тепловізор.

 21. Поляризація світла. Способи одержання поляризованого світла. Закони Брюстера, Малюса, Біо.

Схожі:

Питання до підсумкового модуля №3 з дисципліни ” ”Медична і біологічна фізика” 2012 2013 н р iconМетодика відробок пропущених занять з Медичної та біологічної фізики Приймання відробок з дисципліни «Медична та біологічна фізика»
Приймання відробок з дисципліни «Медична та біологічна фізика» проводиться щовівторка з 14. 00 до 16. 00 лектором потоку. Лектор...
Питання до підсумкового модуля №3 з дисципліни ” ”Медична і біологічна фізика” 2012 2013 н р iconПитання до модуля з курсу "Медична та біологічна фізика"
Методи отримання когерентних хвиль. Умови максимумів І мінімумів інтенсивності при інтерференції світла
Питання до підсумкового модуля №3 з дисципліни ” ”Медична і біологічна фізика” 2012 2013 н р iconГрафік чергування викладачів на ІІ семестр 2012/2013 навч року (виконання пропущених лабораторних робіт І проведення консультацій з лабораторно-практичних занять) дисципліна «Медична І біологічна фізика»

Питання до підсумкового модуля №3 з дисципліни ” ”Медична і біологічна фізика” 2012 2013 н р iconРозклад Практичних занять з дисципліни Медична та біологічна фізика

Питання до підсумкового модуля №3 з дисципліни ” ”Медична і біологічна фізика” 2012 2013 н р iconРозклад Лекційних занять з дисципліни Медична та біологічна фізика

Питання до підсумкового модуля №3 з дисципліни ” ”Медична і біологічна фізика” 2012 2013 н р iconГрафік підсумкового модульного контролю з дисципліни «Біоорганічна та біологічна хімія» для 2 курсу медичного №1, медичного №2, медичного №3, стоматологічного
Графік підсумкового модульного контролю з дисципліни «Біоорганічна та біологічна хімія» для 2 курсу медичного №1, медичного №2, медичного...
Питання до підсумкового модуля №3 з дисципліни ” ”Медична і біологічна фізика” 2012 2013 н р iconОснови біологічної фізики” ( Дисципліна: Медична та біологічна фізика ) 2012 / 2013 навч рік
Механічні коливання. Характеристики механічних коливань. Гармонічні коливання (рівняння, закон, графік). Згасаючі коливання (рівняння,...
Питання до підсумкового модуля №3 з дисципліни ” ”Медична і біологічна фізика” 2012 2013 н р iconРобочий регламент модульно-рейтингового контролю І оцінювання з навчальної дисципліни "медична та біологічна фізика"
Структура навчальної дисципліни: загальний обсяг 165 год/5,5 кред.; Лк. 30 год./15; пр. – 80 год./40; Домашня контрольна робота 3;...
Питання до підсумкового модуля №3 з дисципліни ” ”Медична і біологічна фізика” 2012 2013 н р iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни
Знання, які студенти отримують із навчальної дисципліни "Медична та біологічна фізика", є базовими для блоку дисциплін, що забезпечують...
Питання до підсумкового модуля №3 з дисципліни ” ”Медична і біологічна фізика” 2012 2013 н р iconКритерії традиційної (за 5-ти бальною системою) оцінки знань з дисциплін „Медична та біологічна фізика”, „Біофізика, інформатика та медична апаратура”, „Біофізика”
Оцінки, що виставляються студентові, є результатом одного з видів контролю: усне чи письмове опитування, контроль знань на тзн чи...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи