Інтелектуальна власність Анотований перелік патентів України на винаходи та корисні моделі, власником яких є Національний університет харчових технологій icon

Інтелектуальна власність Анотований перелік патентів України на винаходи та корисні моделі, власником яких є Національний університет харчових технологій
Скачати 492.4 Kb.
НазваІнтелектуальна власність Анотований перелік патентів України на винаходи та корисні моделі, власником яких є Національний університет харчових технологій
Сторінка1/4
Дата07.09.2013
Розмір492.4 Kb.
ТипДокументи
  1   2   3   4

Інтелектуальна власність


Анотований перелік патентів України

на винаходи та корисні моделі, власником яких є Національний університет харчових технологій


Патенти систематизовані за галузями промисловості:

 1. Цукрова;

 2. Хлібопекарська, макаронна та кондитерська;

 3. Спиртова та лікеро-горілчана;

 4. Пиво-безалкогольна;

 5. Консервна;

 6. М'ясо-молочна та олійно-жирова;

 7. Біотехнологія та мікробіологія;

 8. Тара, упаковка, навантажувально-розвантажувальні та транспортні пристрої;

 9. Енергетика;

 10. Автоматизовані системи управління технологічних процесів;

 11. Екологія;

 12. Інші галузі


Інформація надана за суттєвими ознаками формули винаходу (корисної моделі).


1. Цукрова промисловість


 1. Патент №56282 «Барабанна бурякомийка».

На внутрішній конічній поверхні вивантажувальної частини розміщено радіальні плоскі лопаті, нахилені під кутом до твірних конічної поверхні у напрямі вивантажувального отвору; під лопатями (по напряму обертання барабана) у вольницях встановлено набрані радіальними пружними нитями циліндричні щітки, які кінцями пружних нитей торкаються кромок плоских похилих лопатей та частково виступають за ці кромки.

 1. Патент №65439 «Спосіб очищення сиропу бурякоцукрового виробництва».

Як хімічний реагент використовується полігексаметиленгуанідин гідрохлорид у кількості 0,003-0,0075% до маси продукту, а як адсорбент використовується целюлоза марки Diacel 150-1 у кількості 0,5-1,5% до маси сухих речовин сиропу.

 1. Патент №65987 «Дифузійний апарат нахиленого типу».

На концентричних стрічкових витках гвинтових шнеків додатково виконано три криволінійних витки різної довжини, причому форма кривої додаткових витків являє собою частину лемніскати Бернуллі.

 1. Патент №66090 «Барабанна жомосушильна установка».

Завантажувальний пристрій вологого жому виконаний з перфорованим нижнім днищем та має знизу підвідний патрубок, який з’єднаний з осьовим випускним патрубком циклона, а зверху завантажувального пристрою знаходиться відвідний патрубок сушильного агента в атмосферу.

 1. Патент №68215 «Вловлювач легких домішок».

В зазорах між плоскими гребінками додатково шарнірно розміщені вигнуті перфоровані пластини, причому вони встановлюються послідовно рядами на різних висотах.

 1. Патент №68255 «Технологічна схема деамонізації конденсатів цукрового виробництва».

Деамонізацію проводять двоступенево, причому на першому ступені аміак десорбують повітрям в ежекційному апараті, на виході з якого двофазний потік в циклоні розділяється на насичене аміаком повітря, що видаляється, та частково десорбовані конденсати, які разом з циркуляційною рідиною потрапляють на другий ступінь деамонізації в ежектор для десорбції залишку аміаку низькопотенційною парою четвертого корпусу випарної установки і розділяються зверху насадкової колони, в яку для завершення десорбції аміаку знизу подається повітря.

 1. Патент №68296 «Спосіб очищення дифузійного соку».

Як коагулянт використовують основний сульфат алюмінію у кількості 0,010-0,025% та полігексаметиленгуанідину гідрохлорид у кількості 0,0005-0,0040%.

 1. Патент №70897 «Колонний дифузійний апарат».

Відрізняється від існуючого апарата тим, що в нижній частині колони в перфорованому корпусі встановлено завантажувальний шнек з окремим приводом, що подає сокостружкову суміш в об’єм апрата.

 1. Патент №90500 «Спосіб очищення дифузійного соку».

Додатково проводять попередню обробку дифузійного соку перлітом у кількості 0,2-0,25% до маси соку з рН 9 і рециркуляцією згущеної суспензії осаду соку ІІ сатурації в метастабільну зону, комбіновану тепло-гарячу основну дефекацію та дефекацію перед ІІ сатурацією.

 1. Патент №90732 «Спосіб одержання цукрових сиропів і аналогів цукатів».

Подрібнену масу фасують у тару, вакуумують і герметизують за рівня залишкового тиску в тарі 0,005-0,01 МПа та витримують для здійснення осмо-молекулярної дифузії.

 1. Патент №93206 «Спосіб очищення дифузійного соку».

Перед попередньою дефекацією дифузійний сік обробляють активованою кремнієвою кислотою у кількості 0,0028-0,0035% до маси соку.

 1. Патент №93224 «Спосіб електрообробки цукрових розчинів».

Новим є те, електричне поле створюється ізольованими від цукрового розчину електродами, при цьому напруженість електричного поля між електродами становить 75-150 В/см.

 1. Патент №93701 «Спосіб очищення дифузійного соку».

В нефільтрований сік ІІ сатурації вводять 0,2-0,3% фільтроперліту до маси соку і витримують 10-15 хв. при інтенсивному перемішуванні.

 1. Патент №93722 «Спосіб очищення дифузійного соку».

В фільтрований сік І сатурації вводять 0,05-0,15% однозаміщеного фосфату амонію до маси соку і витримують 5-15 хв. при перемішуванні.

 1. Патент №93805 «Спосіб електрообробки цукрових розчинів».

Відрізняється від відомого способу тим, що цукровий розчин протягом перших 2-3 хвилин обробляють змінним електричним полем і протягом наступних 4-5 хвилин продовжують обробку в постійному електричному полі.

 1. Патент № 93830 «Лінія виробництва бурякового соку».

Відрізняється від існуючої лінії тим, що після проміжної ємності встановлено збірник-мірник бурякового соку, збірник шунгіту зі шлюзовим дозатором, адсорбер з паровою сорочкою і перемішуючим пристроєм, відстійник, збірники обробленого соку і відпрацьованого шунгіту.

 1. Патент №93831 «Спосіб очищення клеровки тростинного цукру-сирцю».

Суспензію осаду у кількості 4-16% до маси клеровки повертають на стадію розчинення тростинного цукру-сирцю спільно з промивною водою, після чого осад відділяють від вихідної клеровки та промивають водою, а клеровку перед введенням гідроксиду кальцію обробляють коагулянтом основним сульфатом алюмінію у кількості 0,008-0,025% до маси клеровки.

 1. Патент №94475 «Дефекатор безперервної дії».

Новим є те, що в трубі для підводу соку розташовані нерухомі гвинтові лопатки так, що кожна наступна має зустрічне направлення гвинтів по відношенню до попередньої, зверху труба має один тангенційний патрубок для підводу переддефекованого соку і один патрубок по центру для підводу вапняного молока, а знизу труба входить в конічну частину дефекатора тангенційно в розподільчу тарілку з відкритою нижньою частиною.

 1. Патент №94556 «Спосіб виробництва мальтозних сиропів».

Відрізняється від відомого способу тим, що зцукрювання проводять комплексом ферментних препаратів грибної -амілази з розрахунку 6-10 одиниць амілолітичної активності на грам сухих речовин кукурудзяного крохмалю та пулуланази з розрахунку одиниць активності пулуланази на грам сухих речовин кукурудзяного крохмалю протягом 36-48 год. до масової частки мальтози в гідролізаті 65-67%.

 1. Патент №95402 «Сатуратор для цукрової промисловості».

Сатуратор додатково оснащений механічним пристроєм для диспергування соку в надсоковому просторі сатуратора, а перфоровані решітки обертаються відносно осі сатуратора.

 1. Патент №95403 «Пульсаційний сатуратор для цукрової промисловості».

Сатуратор додатково оснащений механічним пристроєм для створення імпульсів перфорованих решіток, які виконані в вигляді тарілчастої провальної насадки з прямокутними отворами і відігнутими кінцями, причому лопатки суміжних тарілок направлені в протилежні сторони.

 1. Патент №98246 «Пісковловлювач».

Посередині півциліндричного корпусу виконане радіальне заглиблення, в якому встановлений вивантажувальний механізм, виконаний у вигляді лопатевого колеса, закріпленого жорстко на валу, на якому по периметру радіально розміщені викидні ковші для вивантаження осаду, виконані у вигляді перфорованих лопаток, і виконані стрічкові витки шнека, що прикріплені до вала, причому напрям витків зі сторони підводу суміші до радіального заглиблення півциліндричного корпусу співпадає з напрямом руху суміші, а зі сторони відведення до радіального заглиблення півциліндричного корпусу – напрям витків шнека направлений назустріч руху суміші.


^ 2. Хлібопекарська, макаронна та кондитерська промисловість


 1. Патент №56318 «Сухарі з оздоровчими властивостями».

Новизна полягає в тому, що сухарі містять пюре топінамбура.

 1. Патент №56355 «Спосіб виготовлення хліба з використанням порошку яблучних вичавок».

Заварку готують з обдирного пшеничного борошна при співвідношенні борошна і води 1/2,5…1/4, кількість борошна у заварці складає 6…12%, сухий порошок яблучних вичавок вносять у кількості 3,0…8,0% до маси тіста, в заварку вносять соєве борошно або борошно солоду сої, або кукурудзяне борошно в кількості 0,3…1,0% до маси борошна в тісті, неферментований солод у кількості 2…4% до маси борошна у заварці після її охолодження до 60…68, кількість пшеничного борошна у заквасках складає 18…24%, вологість заквасок – 68…72%, закваска вноситься у тісто в кількості 40…55% до маси борошна в тісті.

 1. Патент №56357 «Швидкісний змішувач для замісу тіста».

На задній поверхні лопаток швидкісного змішувача тіста по їх середньому діаметру виконані отвори, які з’єднані з центральним отвором в змішувальному валу, причому отвори виконані до осі вала швидкісного змішувача для замісу тіста почергово під кутом 45 і 135.

 1. Патент №56647 «Спосіб виробництва вершкового крему».

На етапі одержання збитої маси із вершків жирністю 30-33% додають 15-18% гідролізованого пектинвмісного пюре, увареного до вмісту сухих речовин 40-45% і охолодженого до температури 2-4.

 1. Патент №56648 «Спосіб виробництва білкового заварного крему».

Як драглеутворювач використовується суміш яблучного гідролізованого пектинвмісного пюре, увареного до вмісту сухих речовин 55-60%, та яблучний пектин у кількості 0,8-1%, а також додається лимонна кислота у кількості 0,3-0,4% до збитих із цукром білків.

 1. Патент №56800 «Бісквітний напівфабрикат».

Новизна полягає в тому, що використовується камедь ксантанова.

 1. Патент №56801 «Спосіб виробництва заварного хліба».

Використовують біологічно активну закваску у кількості 4-5% до маси борошна.

 1. Патент №57595 «Спосіб виробництва збагаченої екструдованої квасолі».

До попередньо зволоженої водою квасолі додають яєчну шкаралупу в кількості 0,5-2,5%, подрібнену до розміру частинок 20…40 мкм, змішують і здійснюють екструдування.

 1. Патент №57604 «Спосіб виробництва хлібобулочних виробів».

Заміс тіста здійснюють у двошвидкісній тістомісильній машині з частотою обертів місильного органу 47 та 62 хв. протягом 2-4 хв. на першій швидкості та 4-6 хв. – на другій, з внесенням при замішуванні тіста 7-9% до маси борошна мезофільної молочнокислої закваски та 0,01-0,02% до маси борошна ферментного препарату бактеріальної -амілази, одержане тісто залишають для бродіння на 20-35 хв.

 1. Патент №57605 «Спосіб виробництва хлібобулочних виробів».

Заміс тіста здійснюють у двошвидкісній тістомісильній машині з частотою обертів місильного 80 та 130 хв. протягом 4-6 хв. на першій швидкості та 2-4 хв. – на другій, з внесенням при замішуванні тіста 6-8% до маси борошна концентрованої молочнокислої закваски та 0,01-0,015% до маси борошна ферментного препарату бактеріальної -амілази, одержане тісто залишають для бродіння на 20-35 хв.

 1. Патент №57628 «Здобне печиво».

Новизна полягає в тому, що використовується порошок з морквяних вичавок з підвищеним вмістом -каротину.

 1. Патент №59325 «Помадно-кремова цукерка з комбінованим корпусом».

Як основні структуроутворювачі помадно-кремової маси використовують морквяну пасту та овочево-фруктово-ягідні пектиновмісні пасти.

 1. Патент №65437 «Мафін функціонального призначення».

Новизна полягає в тому, що використовується лактулоза.

 1. Патент №65934 «Пристрій для вирощування хлібопекарських дріжджів».

Нижня частина дріжджовирощувального апарата сполучена циркуляційною трубою з його верхньою частиною на верхньому рівні набухлого шару, а переливна труба підключена до циркуляційної труби на рівні рідинної фази в апараті для приймання культурального середовища.

 1. Патент №65938 «Спосіб виготовлення нативного хмелевого препарату ароматичного та тонкоароматичного хмелю з низьким вмістом гірких речовин для хлібопечення».

Підсушування здійснюється при температурі 50-55 до оптимальної вологості 5-7%, подрібнений хміль заморожується в повітронепроникних пакетах протягом 2-3 діб при температурі мінус 18-20 та просіюється на ситах з розміром отворів 0,56-1,0мм протягом 12-15 хв. для відокремлення лупулінових зерен, що містять гіркі речовини.

 1. Патент №65942 «Спосіб виробництва пектиновмісних продуктів з рослинної сировини».

Гідроліз здійснюють одночасно з гідродинамічним кавітаційним обробленням, а сироватку подають безпосередньо в зону кавітаційного оброблення; сировину піддають гідродинамічному кавітаційному обробленню в режимі рециркуляції з кратністю не менше двох.

 1. Патент №66017 «Склад фруктової начинки для хлібобулочних виробів».

Новизна полягає в тому, що використовується дієтична добавка «Гемовітал», кориця та вода.

 1. Патент №66092 «Спосіб отримання борошняних кулінарних виробів із заморожених тістових напівфабрикатів».

Перед замішуванням тіста дріжджі попередньо змішують з яєчним жовтком і водою у співвідношенні 1:3:3, і витримують суміш протягом 60-80 хв. при 25-27.

 1. Патент №66627 «Спосіб виробництва сухарів».

Емульсія перед бродінням обробляється лазерним опромінюванням з довжиною хвилі 633нм та тривалістю опромінювання 10-15 хв.

 1. Патент №68233 «Сухарі «Potato’s»».

Новизна полягає в тому, що використовується сухе картопляне пюре.

 1. Патент №68250 «Хліб «Зерновий оригінальний»».

Новизна полягає в тому, що використовується картопляна крупка та крохмальна патока.

 1. Патент №68254 «Спосіб виробництва заварних пряників».

Використовується глюкозно-фруктозний сироп у кількості від 8 до 40% до маси борошна, який вводиться в емульсію з одночасним її підігріванням до температури на 2-4 вище температури плавлення жиру, що входить до складу емульсії.

 1. Патент №68256 «Тістомісильна машина».

Співвісно місильному валу над завантажувальним патрубком встановлено додатковий вал з лопатками, в кінці якого встановлено гальмівні заслінки, що можуть змінювати кут нахилу.

 1. Патент №68297 «Кекс «Кунжутний»».

Новизна полягає в тому, що використовується борошно житнє обдирне, порошок листя ожини сизої, порошок ромашки лікарської, порошок листя смородини чорної, молочна сироватка, кунжутна олія.

 1. Патент №69064 «Кекс «Чорничний»».

Містить гречане борошно, сухе знежирене молоко, плоди чорниці, порошок кореню цикорію, порошок квітів фіалки триколірної.

 1. Патент №86459 «Бункер для виброджування тістових напівфабрикатів».

Оснащений верхньою кришкою з відкидними секціями, які виконані з можливістю герметичного закривання в період виброджування.

 1. Патент №86675 «Спосіб виробництва борошняної композиційної суміші».

Добавки у вигляді пшеничного зародка та очищеної від домішок і подрібненої кукурудзи дозують у співвідношенні відповідно 30-50% і 50-70%, змішують, екструдують при вологості 14-15%, після чого екструдований продукт подрібнюють, просівають і подають його на дозування і змішування у кількості 8-12% до загальної маси суміші з борошном пшеничним вищого або першого сорту.

 1. Патент №87199 «Печиво з низьким глікемічним індексом».

Новизна полягає в тому, що замість маргарину використовують вершкове масло, як сировину з низьким глікемічним індексом місить цукрозамінник лактитол.

 1. Патент №89731 «Композиція для виготовлення булочних виробів з гарбузовим порошком».

Новизна полягає в тому, що використовується гарбузовий порошок.

 1. Патент №90059 «Композиція для виготовлення булочних виробів з соєво-морквяним порошком».

Новизна полягає в тому, що використовується соєво-морквяний порошок.

 1. Патент №91314 «Бродильно-формувальний агрегат».

Камера бродіння з’єднана з нагнітачем тіста і має форму паралелепіпеда з випуклими стінками, в верхній частині якої розміщений розподільник потоку тіста.

 1. Патент № 93838 «Спосіб виготовлення сирцевих пряників».

При приготуванні емульсії до сировинних компонентів додають морквяне пюре з підвищеним вмістом низькометаксильованого пектину у кількості від 5,5 до 25% від маси емульсії.

 1. Патент №98577 «Тістомісильна машина».

Місильні органи являють собою три циліндричні стержні, які розташовані по вершинах трикутника, та один із стержнів має діаметр в 3-6 разів більший, ніж діаметри у інших двох, а привод машини побудований таким чином, що спочатку місильні органи рухаються так, що попереду знаходиться стержень більшого діаметра, а потім напрямок руху змінюється на зворотній.

 1. Патент №98803 «Спосіб виробництва «легких» гречаних зерен».

Процес лущення зерна гречки перших чотирьох фракцій крупності відбувається внаслідок вибухання зерен при їх обробленні у електромагнітному полі надвисокої частоти з потужністю магнетрона 400-900 Вт протягом 40-120 с. з наступним охолодженням.


^ 3. Спиртова та лікеро-горілчана


 1. Патент №65479 «Спосіб екстрагування пряно-ароматичних речовин з рослинної сировини».

Як сировину використовують лікувально-ароматичні трави, настоювання здійснюють водно-спиртовим розчином міцністю не більше 40% об. спирту, після екстрагування застосовують механічне вивантаження та біологічну очистку відходів.

 1. Патент №66632 «Композиція пряно-ароматичної сировини для ароматизованого вина «Подих Карпат»».

Новизна полягає в тому, що використовується календула, оман та водно-спиртовий розчин.

 1. Патент №67537 «Спосіб виробництва спиртових бражок з крохмалевмісної сировини».

Відрізняється від відомого способу тим, що отримання розрідженого сусла здійснюється в передрозварнику-змішувачі та в апаратах гідротермоферментативної обробки, кількість яких становить від 1 до 4, при об’єднанні процесів нагрівання, розварювання зернової сировини, гідромеханічного впливу на неї, клейстеризації крохмалю, ферментативному гідролізі крохмалю -амілазою протягом 1-4 год. при температурі 60-90 та пастеризації розрідженого сусла, причому подрібнене зерно попередньо змішується з водою в механічному гомогенізаторі, теплову та ферментативну обробку замісу починають у передрозварнику-змішувачі при температурі замісу 55-80 протягом 15-60 хв. при рН 3,8-5,5 із додаванням 50-100% розріджуючого ферменту, а декстринізацію крохмалю здійснюють в апараті термоферментативної обробки при температурі 60-90 протягом 1,5-4,0 год., при цьому додаткову пастеризацію розрідженого сусла проводять в пастеризаторі протягом 40-80 хв. при температурі 70-90 із додаванням до 50% розріджуючого ферменту.

 1. Патент № 93835 «Горілка особлива «Капітан»».

Горілка містить ароматизатор «Кріп – елітний аромат» із ефірної олії кропу, ароматизатор «Коріандр – елітний аромат» із ефірної олії коріандру, ефірні олії анісу й апельсину.

 1. Патент № 96220 «Напій десертний «Подружжя»».

Напій містить ароматизатор «Пряний лимон» із ефірної олії кропу, ароматизатор «Коріандр – елітний аромат» із ефірної олії коріандру, лимонну ефірну олію.

  1   2   3   4

Схожі:

Інтелектуальна власність Анотований перелік патентів України на винаходи та корисні моделі, власником яких є Національний університет харчових технологій iconІнтелектуальна власність Анотований перелік патентів України на винаходи та корисні моделі, власником яких є Національний університет харчових технологій
move to 1192-20741
Інтелектуальна власність Анотований перелік патентів України на винаходи та корисні моделі, власником яких є Національний університет харчових технологій iconІнтелектуальна власність Анотований перелік патентів України на винаходи та корисні моделі, власником яких є Національний університет харчових технологій
Як хімічний реагент використовується полігексаметиленгуанідин гідрохлорид у кількості 0,003-0,0075% до маси продукту, а як адсорбент...
Інтелектуальна власність Анотований перелік патентів України на винаходи та корисні моделі, власником яких є Національний університет харчових технологій iconІнтелектуальна власність Анотований перелік патентів України на винаходи та корисні моделі, власником яких є Національний університет харчових технологій
Як хімічний реагент використовується полігексаметиленгуанідин гідрохлорид у кількості 0,003-0,0075% до маси продукту, а як адсорбент...
Інтелектуальна власність Анотований перелік патентів України на винаходи та корисні моделі, власником яких є Національний університет харчових технологій iconІнтелектуальна власність Анотований перелік патентів України на винаходи та корисні моделі, власником яких є Національний університет харчових технологій
Як хімічний реагент використовується полігексаметиленгуанідин гідрохлорид у кількості 0,003-0,0075% до маси продукту, а як адсорбент...
Інтелектуальна власність Анотований перелік патентів України на винаходи та корисні моделі, власником яких є Національний університет харчових технологій iconПерелік патентів україни на винаходи

Інтелектуальна власність Анотований перелік патентів України на винаходи та корисні моделі, власником яких є Національний університет харчових технологій iconРозробка діючої моделі кривошипного преса з безмуфтовою системою вмикання
В науково дослідній роботі поруч з викладачами широку участь приймають студенти інженерного факультету І та п курсів, які пропонують...
Інтелектуальна власність Анотований перелік патентів України на винаходи та корисні моделі, власником яких є Національний університет харчових технологій iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни національний університет харчових технологій українознавство
Голова – Іванов С. В., доктор хімічних наук, професор, ректор, завідувач кафедри експертизи харчових продуктів Національного університету...
Інтелектуальна власність Анотований перелік патентів України на винаходи та корисні моделі, власником яких є Національний університет харчових технологій iconМіністерство освіти і науки України Національний університет харчових технологій Національний музей Тараса Шевченка
Мостенська Тетяна Леонідівна — д е н., професор, проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Національного університету харчових...
Інтелектуальна власність Анотований перелік патентів України на винаходи та корисні моделі, власником яких є Національний університет харчових технологій icon«Інтелектуальна власність»
Методичні вказівки до практичних І семінарських занять, самостійної роботи та виконання контрольніх робіт з дисципліни «Інтелектуальна...
Інтелектуальна власність Анотований перелік патентів України на винаходи та корисні моделі, власником яких є Національний університет харчових технологій iconНавчальний посібник з курсу "Інтелектуальна власність" для студентів усіх спеціальностей
Розділ 1 Інтелектуальна власність як право на результат творчої діяльності людини 8
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи