Сучасні методи боротьби з кіберзлочинністю icon

Сучасні методи боротьби з кіберзлочинністю
Скачати 42.46 Kb.
НазваСучасні методи боротьби з кіберзлочинністю
Дата28.07.2012
Розмір42.46 Kb.
ТипДокументи

Сучасні методи боротьби з кіберзлочинністю


Починаючи з 2006 року основна роль МСЕ полягає в зміцненні довіри і безпеки при використанні інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ). Голови держав і урядів та інші світові лідери, які приймали участь в Всесвітній зустрічі на вищому рівні з питань інформаційного суспільства, а також Держави - ​​Члени МСЕ доручили МСЕ прийняти конкретні заходи, спрямовані на обмеження погроз і незахищеності, пов'язаних з інформаційним суспільством.
Згідно Резолюції 130 (Перегл. Гвадалахара, 2010 р.) Повноважної конференції МСЕ Директору Бюро розвитку електрозв'язку було доручено продовжувати співпрацювати з відповідними організаціями з метою обміну досвідом та поширення інформації, у тому числі шляхом проведення семінарів-практикумів.


Керуючись даною Резолюцією, а також Програмою 2 Бюро розвитку електрозв'язку Міжнародного союзу електрозв'язку спільно з Міжнародним багатостороннім партнерством проти кіберзагроз (IMPACT) за люб'язним запрошенням Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України організувало міжрегіональний семінар для країн Європи, Азіатсько-Тихоокеанського регіону та Співдружності Незалежних Держав «Сучасні методи боротьби з кіберзлочинністю». Семінар був проведений в період з 28 по 30 березня 2012 року на базі Одеської національної академії зв'язку ім. О.С. Попова (м. Одеса, Україна).


Семінар був присвячений таким актуальним питанням, як стратегічні аспекти кібербезпеки і боротьби з кіберзлочинністю; нормативно-правове регулювання питань боротьби з кіберзлочинністю; технічні, організаційні та процедурні аспекти виявлення та запобігання кіберзлочинності; створення потенціалу в сфері забезпечення кібербезпеки; аспекти міжнародного співробітництва по боротьбі з кіберзлочинністю; комплексні питання захисту дітей в мережі Інтернет.


У семінарі взяли участь представники з Держав - Членів МСЕ, секретаріату МСЕ (Бюро розвитку електрозв'язку, Зональне відділення МСЕ для країн СНД), представники IMPACT, експерти МСЕ. Загальна кількість зареєстрованих учасників семінару склала приблизно 90 чоловік, що представляють більш ніж 45 державних організацій і приватних компаній з 16 країн.


В ході урочистого відкриття семінару з вітальною промовою виступили: Петро Воробієнко (ректор ОНАЗ ім. О.С. Попова), Петро Ковальов (начальник Департаменту з питань захисту інформації в інформаційно-комунікаційних системах Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України), Ярослав К. Пондер (консультант зі стратегічних питань та координатор МСЕ для країн Європи), Андрій Унтіла (адміністратор за програмами Зонального відділення МСЕ для країн СНД), Марко Обісо (координатор з питань кібербезпеки МСЕ), Сергій Тронько (начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами, оборонної роботи та протидії корупції Одеської обласної державної адміністрації), Ігор Смирнов (голова Постійно діючої комісії з питань зв'язку та інформатизації, депутат Одеської обласної ради), Вадим Каптур (проректор з наукової роботи ОНАЗ ім. О.С. Попова).

^ Урочисте відкриття та фото учасників семінару «Сучасні методи боротьби з кіберзлочинністю»


Зокрема, ректор Одеської національної академії зв'язку ім. О.С. Попова Петро Воробієнко зазначив, що «Ефективна протидія кіберзлочинності можлива тільки за участю всіх зацікавлених сторін – представників науки, громадськості, і звичайно – бізнесу. Адже «цифрові» злочинці досить розумні і добре оснащені технологічно. У боротьбі з ними потрібно завжди бути на крок попереду. Семінар, який організували МСЕ і IMPACT спільно з Академією зв'язку як раз і є свого роду «грою на випередження». Учасники ознайомляться з цікавими інноваціями та успішними практиками протидії кіберзлочинності, які представлять фахівці з багатьох країн світу».


Підкреслюючи актуальність і міжрегіональний характер організованого семінару Андрій Унтіла, адміністратор за програмами МСЕ для країн СНД наголосив, що «Завдання протидії кіберзлочинності не може бути завданням тільки однієї країни або тільки одного регіону. Тільки об'єднання зусиль представників світової громадськості може допомогти вирішити це завдання».


Відповідаючи на запитання журналістів перед початком семінару Марко Обісо, координатор МСЕ з питань кібербезпеки повідомив про важливість «з точки зору громадян та уряду зрозуміти, що повинні бути розроблені і введені в дію закони, які будуть захищати не тільки інформаційно-комунікаційні об'єкти держави, а й персональні комп'ютери кожного користувача окремо».

^ Активне обговорення питань учасниками семінару


На семінарі було представлено 23 доповіді фахівцями адміністрацій, МСЕ, вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ, громадських організацій і приватних компаній, а по його завершенню відбувся Круглий стіл під час якого учасники зазначили: актуальність і практичну значимість представлених доповідей для міністерств і відомств, регуляторів, правоохоронних органів, телекомунікаційних операторів, банків, вищих навчальних закладів та інших зацікавлених організацій; важливість досліджень спрямованих на вирішення проблемних питань, пов'язаних з протидією кіберзлочинності, що проводяться в секторах МСЕ; важливість включення завдання протидії кіберзлочинності в пріоритети всіх країн світу; необхідність прийняття запобіжних заходів в національному, регіональному і світовому масштабі; практичну значимість проведеного під час семінару обміну думками і досвідом; необхідність розвитку законодавчої бази для протидії кіберзлочинності; важливість ролі держави в питаннях протидії кіберзлочинності; важливість міжнародного співробітництва з метою обміну досвідом і вдосконалення методів протидії кіберзлочинності; доцільність розробки нових технічних та організаційних механізмів протидії кіберзлочинності; необхідність продовження практики проведення семінарів, форумів та конференцій МСЕ з проблем протидії кіберзлочинності; важливість розробки підходів щодо створення державно-приватного співробітництва в галузі боротьби з кіберзлочинністю; доцільність вивчення соціально-психологічних аспектів кібербезпеки; доцільність вивчення можливості створення на базі МСЕ чинного центру з розповсюдження рекомендованих і заборонених для дітей ресурсів мережі Інтернет, а також списків для блокування спаму; доцільність продовження практики розробки методичних посібників і рекомендацій з протидії кіберзлочинності.

Схожі:

Сучасні методи боротьби з кіберзлочинністю iconМіжрегіональний семінар для країн Європи, Азіатсько-Тихоокеанського регіону та Співдружності Незалежних Держав (Європа-атр-снд)
О. С. Попова (оназ ім. О. С. Попова) організовують Міжрегіональний семінар для країн Європи, Азіатсько-Тихоокеанського регіону та...
Сучасні методи боротьби з кіберзлочинністю iconТематичний план лекцій з хірургії для студентів 5 курсу медичного факультету №2
Хірургічні аспекти кардіології. Сучасні методи дослідження серцево-судинної системи. Методи хірургічного лікування
Сучасні методи боротьби з кіберзлочинністю iconЛекція Методи захисту від спаму
...
Сучасні методи боротьби з кіберзлочинністю iconЛьвівський державний університет фізичної культури
Дисципліна „Теорія І методика обраного виду спорту” (Тімовс) зі спеціалізації спортивної боротьби займає провідне місце серед інших...
Сучасні методи боротьби з кіберзлочинністю iconТема заняття
Сучасні методи діагностики, малоінвазивного оперативного лікування захворювань серця
Сучасні методи боротьби з кіберзлочинністю iconСучасні технології та методи розрахунків у будівництві” 27 – 29 вересня 2012 року Заявка
Прізвище
Сучасні методи боротьби з кіберзлочинністю iconЦіноутворення банківських продуктів Цінова політика та цінові стратегії банку
Політика ціноутворення є не єдиним, однак дуже важливим засобом конкурентної боротьби за клієнта. Сучасні тенденції щодо розвитку...
Сучасні методи боротьби з кіберзлочинністю iconРобоча програма з дисципліни „Сучасні методи досліджень у біології для студентів за спеціальністю 04010201 Біологія
Робоча програма з дисципліни „Сучасні методи досліджень у біології “ для студентів за спеціальністю 04010201 Біологія
Сучасні методи боротьби з кіберзлочинністю iconТематичний план семінарсько-практичних занять зі спеціальності «Дитяча гематологія»
Сучасні методи хіміотерапії злоякісних захворювань кровотворної та лімфоїдної тканин
Сучасні методи боротьби з кіберзлочинністю iconБоротьба з алкоголізмом у харкові – столиці усрр
У статті чільне місце відводиться харківському «ноу-хау» – витверезнику, який став першим закладом подібного типу на Україні. Результати...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи