Звіт щодо проведення Шостої міжнародної науково-технічної конференції icon

Звіт щодо проведення Шостої міжнародної науково-технічної конференції
Скачати 59.26 Kb.
НазваЗвіт щодо проведення Шостої міжнародної науково-технічної конференції
Дата13.09.2012
Розмір59.26 Kb.
ТипЗвіт

ЗВІТ

щодо проведення

Шостої міжнародної

науково-технічної конференції

«ТЕХНОЛОГІЇ ЦИРФОВОГО МОВЛЕННЯ:

СТРАТЕГІЯ ВПРОВАДЖЕННЯ»

20-22 червня 2011, Одеса, Україна


Шоста міжнародна науково-технічна конференція «ТЕХНОЛОГІЇ ЦИРФОВОГО МОВЛЕННЯ: СТРАТЕГІЯ ВПРОВАДЖЕННЯ» проводилася Одеською національною академією зв’язку ім. О.С.Попова спільно з Державною службою зв’язку України за підтримки Компанії ТЕХЕКСПО, Міжнародного союзу електрозв’язку, Європейського союзу мовлення, Регіональної спільноти в галузі зв’язку, Національної комісії України з питань регулювання зв’язку, Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, Державного комітету телебачення та радіомовлення України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики , Концерну радіозв’язку, радіомовлення та телебачення, Українського науково-дослідного інституту радіо та телебачення, Незалежної асоціації телерадіомовців, Одеської обласної адміністрації. Партнерами заходу виступили: Компанії VIZRT, ОПТА, SES ASTRA.

Основні наукові напрями конференції

  • державна політика з проблеми впровадження цифрового мовлення;

  • нормативна база впровадження цифрового мовлення з урахуванням розвитку систем і служб цифрового мовлення;

  • проблеми і завдання підготовки спеціалістів цифрового мовлення;

  • фундаментальні дослідження в напрямі прогресу мовленнєвих систем, служб і технологій;

  • планування наземних ефірних служб мовлення;

  • супутникове та кабельне цифрове мовлення;

  • інтерактивні та мультимедійні системи мовлення;

  • оцінка якості мовлення;

  • цифрове кіно і системи великого екрану;

  • стереоскопічне і стереофонічне мовлення.

В роботі конференції приймали участь понад 80 осіб, які представляли 35 організацій та компаній з 15 країн світу.

Відкриття конференції відбулося 20-го червня, в ході якого зі вступним словом виступили Петро Воробієнко (ректор ОНАС ім. А.С.Попова), Ігор Смірнов (голова комісії з питань інформатизації та зв'язку Одеської обласної ради), члени організаційного та програмного комітетів, почесні гості.^ Вітальне слово ОНАЗ ім. А.С. Попова, почесних гостей і МСЕ


Також 20-го червня відбулося пленарне засідання на тему: "Світовий досвід впровадження цифрового мовлення. Аналіз передових досягнень і можливості їх практичного використання" і сесія на тему "Поточний стан та першочергові завдання ".

21-го червня відбулися ще дві сесії присвячені результатами наукових досліджень в галузі аудіовізуальних технологій та досвіду підготовки фахівців цифрового мовлення.

22-го червня була проведена сесія присвячена результатам наукових досліджень у галузі аудіовізуальних технологій. Крім того, 22-го червня відбувся круглий стіл на якому обговорювалися найбільш важливі проблеми в рамках тематики конференції.

В цілому за 3 дні роботи було представлено 37 доповідей.
^ Юкіхіро Нішіда (NHK), віце-голова Дослідницької комісії 6 МСЕ-Р, голова Робочої групи 6B МСЕ-Р

Олег Гофайзен (ОНАЗ ім. О. С. Попова,

ДП УНДІРТ, України), віце-голова Дослідницької комісії 6 МСЕ-Р

^ Михайло Спіров, старший консультант

Компанії VIZRT, РФ

Владислав Фітісов,

директор НВО «ОПТА»

Конференція проводилася російською та англійською мовами з синхронним перекладом.

Учасники Шостої міжнародної науково-технічної конференції «Технології цифрового мовлення: стратегія впровадження» зазначили:

1. Підхід до вирішення проблеми впровадження цифрового ТБ мовлення має будуватися виходячи з того, що цей процес здійснюється в умовах стрімкого прогресу мовленнєвих технологій, в ході якого змінюються уявлення про необхідний рівень якості мовлення, про число програм мовлення в стандартному каналі мовлення для заданого рівня якості зображення і звуку, про умови планування служби і т.д. Цей процес повинен відбуватися із залученням усіх зацікавлених органів державної влади, органів, що відповідають за технічну політику, представників галузі телевізійного мовлення та інших організацій, що працюють в напрямку цифрового телевізійного мовлення, наукових організацій та навчальних закладів з урахуванням досвіду, накопиченого на сьогоднішній день в світі і на національному рівні.

2. Повинен бути організований на національному та міжнародному рівнях обмін накопиченим досвідом в напрямку впровадження і розгортання мереж цифрового телевізійного мовлення другого покоління, виробництва відповідного приймального і передавального і іншого обладнання. Впровадження системи другого покоління повинно здійснюватися так, щоб не було завдано шкоди тим, хто вже придбали і продовжують купувати приймачі та приставки першого покоління, а це означає, що на перехідний період має здійснюватися мовлення програм у стандартах двох поколінь, і нові приймачі та приставки повинні бути розраховані на прийом сигналів систем обох поколінь. Впровадження системи другого покоління вимагає відповідного рішення на державному рівні, встановлення перехідного періоду від першого до другого покоління, змісту і послідовності заходів, що вживаються, терміну закінчення перехідного періоду.

3. Слід враховувати прогрес технологій мультимедійного мовлення та інтегрованих з ним інтерактивних мультимедійних служб, впровадження яких дозволить суттєво розширити інформаційне середовище при мінімальних витратах радіочастотного ресурсу. Приймачі повинні включати Інтернет-з'єднання і підтримувати гібридне мовлення. Користувач повинен мати можливість вибору варіантів мультимедійного мовлення.

4. Побудова системи цифрового мовлення має спиратися на проведення серйозних досліджень і розробки проектів, на основі яких повинні прийматися науково-обгрунтовані рішення на всіх етапах впровадження цифрового мовлення. При цьому слід враховувати, що раціональне використання можливостей одночастотних мереж мовлення дозволить досягти найбільш ефективного використання національного частотного ресурсу і в тому числі реалізувати цифровий дивіденд.

5. Для успішної реалізації побудови, технічної експлуатації та розвитку системи цифрового мовлення та її компонентів необхідна державна підтримка постійної діяльності по створенню, розвитку і підтримці відповідної національної нормативно-правової бази та національної системи технічних стандартів, гармонізованої з європейською та світовою. При розробці законодавчої бази та нормативно-правових документів слід виходити з первинності системи національних стандартів, передусім, термінологічних стандартів, гармонізованих з міжнародною нормативною базою.

6. Для успішного впровадження нових цифрових технологій мовлення необхідною умовою є забезпечення відповідного рівня технічної та змістовного якості контенту. При цьому для забезпечення належного рівня технічної якості повинна бути створена відповідна система контролю та моніторингу якості зображення і звуку в наскрізному тракті мовлення, а для цього повинна бути створена відповідна метрологічна база.

7. Слід відзначити прогресивний досвід побудови технологічного середовища програмного виробництва, заснованого на високому ступені автоматизації організації, архівування програмних матеріалів та доступу до них. Було б вкрай бажаним реалізувати в таких системах автоматизовану оцінку технічної якості контенту, його категоризацію і відповідні кроки по захисту мовлення від використання неякісних програмних матеріалів.

8. При впровадженні і подальшому розвитку системи цифрового мовлення найважливішою є проблема використати факт впровадження новітніх інфокомунікаційних технологій як стимул до відродження та розвитку національної галузі електронної промисловості, що випускає парк радиопередающей і радіоприймальної апаратури і відповідного метрологічного обладнання, що могло б бути одним з кроків до підйому національної економіки .

9. Повинна бути організована державна підтримка системи підготовки кадрів для побудови, технічної експлуатації та розвитку системи цифрового мовлення та телевізійного виробництва. При цьому має бути передбачено технічне оснащення вузів зразками обладнання впроваджуваних систем. Потрібно організувати та / або активізувати взаємодію між телерадіоорганізаціями та вузами в напрямку підготовки фахівців цифрового мовлення, що дозволить в найбільш ефективній формі реалізувати підготовку висококваліфікованих кадрів для телерадіоорганізацій та операторів мереж мовлення на діючому обладнанні.

10. Для прийняття науково-обгрунтованих рішень на шляху впровадження цифрових технологій мовлення має бути організоване безпосередню участь представників провідних вузів, науки, промисловості і мовлення в роботі державних органів, відповідальних за прийняття цих рішень. Зусиллями цих представників повинні розроблятися пропозиції, спрямовані на ефективне впровадження мовних технологій.

Схожі:

Звіт щодо проведення Шостої міжнародної науково-технічної конференції iconРегламент роботи Міжнародної науково-практичної конференції
Всі витрати щодо відрядження (проїзд, проживання, харчування тощо) здійснюються учасником Міжнародної науково-практичної конференції...
Звіт щодо проведення Шостої міжнародної науково-технічної конференції iconОрієнтовний регламент роботи Міжнародної науково-практичної конференції: 16 листопада 2012 року (п’ятниця)
Всі витрати щодо відрядження (проїзд, проживання, харчування тощо) здійснюються учасником Міжнародної науково-практичної конференції...
Звіт щодо проведення Шостої міжнародної науково-технічної конференції iconЗапрошенн я програм а ХІІІ міжнародноЇ науково-технічної конференції «неметалеві вкраплення І гази у ливарних сплавах»
Запрошуємо Вас прийняти участь у роботі ХІІІ міжнародної науково-технічної конференції «Неметалеві вкраплення І гази у ливарних сплавах»,...
Звіт щодо проведення Шостої міжнародної науково-технічної конференції iconШановні колеги!
Вас про проведення Шостої Міжнародної науково-практичної конференції “Актуальні проблеми, сучасний стан та перспективи розвитку індустрії...
Звіт щодо проведення Шостої міжнародної науково-технічної конференції iconПрограма X міжнародної науково-технічної конференції

Звіт щодо проведення Шостої міжнародної науково-технічної конференції iconОрганізатор : Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій. Тематичні напрямки роботи конференції
Повідомляємо про проведення ix Міжнародної науково-технічної конференції студентства І молоді „Світ інформації та телекомунікацій-2012”,...
Звіт щодо проведення Шостої міжнародної науково-технічної конференції iconЗвіт про проведення студентської науково-практичної конференції (семінару) Назва конференції, № за планом. На базі якого навчального закладу проведено. Дата проведення
Надсилаємо план проведення міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференцій та семінарів молодих учених І студентів на...
Звіт щодо проведення Шостої міжнародної науково-технічної конференції iconXiii міжнародної науково-технічної конференції по компресоробудуванню: «Компресорна техніка І пневматика в XXI столітті»
Міжнародної науково-технічної конференції по компресоробудуванню: «Компресорна техніка І пневматика в XXI столітті»
Звіт щодо проведення Шостої міжнародної науково-технічної конференції iconXiii міжнародної науково-технічної конференції по компресоробудуванню: «Компресорна техніка І пневматика в XXI столітті»
Міжнародної науково-технічної конференції по компресоробудуванню: «Компресорна техніка І пневматика в XXI столітті»
Звіт щодо проведення Шостої міжнародної науково-технічної конференції iconОрганізатор
Повідомляємо про проведення X міжнародної науково-технічної конференції студентства І молоді „Світ інформації та телекомунікацій-2013”,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи