Молодіжна соціально-економічна гра Сумщини «моя сумщина» icon

Молодіжна соціально-економічна гра Сумщини «моя сумщина»
Скачати 54.44 Kb.
НазваМолодіжна соціально-економічна гра Сумщини «моя сумщина»
Дата21.11.2012
Розмір54.44 Kb.
ТипДокументи

Молодіжна соціально-економічна гра Сумщини

«моЯ СУМЩИНА»


Напрямок гри: Проблеми охорони навколишнього середовища на Сумщині Код кейсу 3.3

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я ТА САНАТОРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ НА СУМЩИНІ


ЗАГАЛЬНА ПОСТАНОВКА ПРОБЛЕМИ


Система охорони здоров’я відіграє виняткову роль у забезпеченні належного рівня життя людей. Здоров’я є настільки важливим, що даний показник першим входить до індексу людського розвитку – універсального індикатора рівня суспільного розвитку тієї чи іншої країни. Система охорони здоров’я населення є однією з найбільш важливих внутрішніх функцій держави у вітчизняних умовах.

Основна ціль реформування у сфері охорони здоров’я в нашій країні полягає у забезпеченні гармонійного розвитку, забезпечення високої працездатності та активності громадян; раннє попередження та вчасне запобігання захворювань та смерті; посилення демографічного потенціалу країни; мінімізація ризиків, що загрожують здоров’ю; якісне покращення умов життя населення.

Наразі сфера санаторно-курортного оздоровлення та лікування характеризується наявністю негативних тенденцій в своєму розвитку. Зокрема, спостерігається тенденція зменшення фінансування оздоровчо-відпочинкової кампанії поряд із значним попитом на послуги з відпочинку та оздоровлення, зростанням цін на них.

Відповідно, на сьогоднійшній день першочерговими завданнями в даній сфері має стати пошук шляхів ефективного функціонування системи охорони здоровя та санаторно-курортного лікування населення, що вимагає удосконалення організації та управління даною сферою на основі комплексного підходу, підготовки та утримання персоналу в даній галузі, удосконалення нормативно-правової бази, оптимізації інфраструктури та фінансового, технологічного, матеріально-технічного та інформаційного забезпечення.


^ ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ


Україна як незалежна держава активно входить до Європейської спільноти. З початку 80-х років орієнтиром для вдосконалення політики в галузі охорони здоров’я в країнах- членах Європейського Регіонального Бюро Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ЄРБ ВООЗ) є загальноєвропейська політика «Здоров’я для всіх» (ЗДВ). Основною метою цієї політики є забезпечення справедливості в галузі охорони здоров’я та якості життя. Оцінка прогресу на шляху досягнення ЗДВ здійснюється на основі постійного моніторингу показників здоров’я населення і чинників, що його зумовлюють.

Для реалізації політики ЗДВ у нашій державі розроблено Концепцію розвитку охорони здоров’я населення України. Розроблені державні і науково-технічні програми, зокрема такі, як: профілактики захворювань і підтримання здорового способу життя; планування сім’ї; імунопрофілактики; поліпшення становища жінок, сім'ї, охорони материнства та дитинства; здоров’я літніх людей; профілактики та лікування артеріальної гіпертензії; профілактики СНІДу та наркоманії; боротьби з туберкульозом та ін.

З метою забезпечення ефективного розвитку сфери охорони здоров’я в Україні передбачається широке міжсекторальне співробітництво, залучення різних відомств і галузей народного господарства до вирішення проблем здоров’я згідно з Міжгалузевою комплексною програмою «Здоров’я нації».

У Сумській області збережена і функціонує розгалужена мережа закладів охорони здоров’я. Медико-санітарну допомогу населенню надають 833 заклади. Для поліпшення стану здоров’я дітей, зниження рівня їх захворюваності, інвалідності та смертності, забезпечена реалізація в області цільових комплексних програм: «Діти України», «Генетичний моніторинг», «Репродуктивне здоров’я» тощо. В області діють 28 дитячих оздоровчих таборів; 88 профільних таборів художньо-естетичної, спортивної, туристсько-краєзнавчої, еколого-натуралістичної спрямованості, що створені на базі позашкільних закладів; 71 табір праці та відпочинку, 5 баз відпочинку, 6 санаторіїв-профілакторіїв, 2 санаторії (обласний дитячий багатопрофільний санаторій «Лебедин», міжгосподарський санаторій «Токарі») та СПА-курорт «Буймерівка».

Незважаючи на складну фінансову ситуацію, збережено мережу комунальних закладів охорони здоров’я. Продовжується реформування закладів первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини. В області функціонують 97 сімейних амбулаторій, 14 відділень сімейної медицини та 308 дільниць. Протягом 2011 року відкрито 6 дільниць сімейного лікаря та пункт швидкої медичної допомоги в с. Сат Л.Долинського району.

На охорону здоров'я області на 2011 рік затверджено 847,8 млн. грн. (2010 – 849,7 млн. грн.), профінансовано за 9 місяців 2011 року 606,3 млн. грн. (2010 – 584,7 млн. грн.) або 96,8% від плану (2010 – 94%).

В розрахунку на одного мешканця разом з позабюджетними коштами фінансування склало 531,2 грн. (2010 – 507,6 грн.).

Збільшились видатки на:

- пільгові рецепти – 5,5 млн. грн. або 95% від плану періоду (2010р. – 4,2 тис. грн. – 95,5%);

- зубне протезування – 1,8 млн. грн., 94% від плану (2010 – 1,7 млн. грн.,92%).

З державного бюджету для завершення будівництва обласного психоневрологічного диспансеру виділено 29 млн. грн., Охтирської ЦРЛ 17 млн. грн., з обласного бюджету для корегування проектно-кошторисної документації вищезазначених об’єктів – 1 млн. 102 тис. грн.

За рахунок субвенції з державного бюджету на добудову пологового будинку та дитячої поліклініки місту Конотоп виділено 15 млн. гривень. На підставі рішень органів місцевої влади та самоврядування відбулися деякі зміни в мережі:

 • реорганізовано Мазівську СДЛ Путивльського району в СЛА та Буймеровську СДЛ Тростянецького в АЗПСМ;

 • в 5 районах області закрито 11 ФП з малою кількістю обслуговуючого населення (від 5 до 66 осіб) та тривалою відсутністю (до 10 років) медичного працівника. Населення прикріплено до найближчих медичних закладів за територіальним принципом;

 • стали підрозділами ЦРЛ: (5 СЛА (в т.ч. 2 АЗПСМ), 1 ФАП та 35 ФП Путивльського району, 6 СЛА (в т.ч. 5 АЗПСМ), 12 ФАП та 11 ФП Л.Долинського, 1 АЗПСМ та 1 ФП Конотопського районів).

В результаті проведених заходів відбулося покращення деяких показників діяльності:

Знижено:

 • малюкову смертність на 14% (до 8,3 проти 9,8 на 1000 народжених живими);

 • питому вагу занедбаних випадків раку – до 10,7% (9 міс.2010р. – 10,8%), в т.ч. раку легень до 21,3% проти 22,9% та раку молочної залози до 6,3% проти 7,2%.

Активізовано профілактичну роботу: підвищилась питома вага жіночого населення, охопленого профоглядами – до 63,4% (9 міс.2010р. – 62,1%) та питома вага онкохворих, виявлених при профоглядах – до 31,6% (9 міс.2010р. – 29,1%).

Залишається:

 • складною демографічна ситуація;

 • актуальною епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції/СНІДу;

 • незадовільним забезпечення в закладах охорони здоров'я, особливо в сільській місцевості;


^ ЗАВДАННЯ КЕЙСУ

 1. Розробити програму відпочинку та оздоровлення для дітей і молоді.

 2. Розробити пропозицій стосовно удосконалення рівня медичного обслуговування в лікарняних закладах, розвитку швидкої медичної допомоги, а також удосконалення механізму забезпечення доступності санітарно-курортних закладів для всіх верств населення.


ДЖЕРЕЛО


 1. План основних організаційних заходів управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації на 2012 рік [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.state-gov.sumy.ua/medicine

 2. Інвестиційне забезпечення соціально-економічного розвитку Сумщини [Текст] : монографія / за заг. редакцією д-ра екон. наук А. О. Єпіфанова та д-ра екон. наук Т. А. Васильєвої ; [А. О. Єпіфанов, Т. А. Васильєва, С.В. Лєонов та ін.]. – Суми : ДВНЗ «УАБС НБУ», 2011. – 125 с.

 3. Нормативно-директивні документи МОЗ України [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://mozdocs.kiev.ua/view.php?id=1247.КРИТЕРІЇЇ ОЦІНЮВАННЯ


 1. Вміння обґрунтовувати власні ідеї та висновки.

 2. Креативність та оригінальність запропонованих рішень.

 3. Можливість практичного застосування ідей.

 4. Форма презентації результатів виконання кейсу.

© Молодіжна соціально-економічна гра Сумщини «МОЯ СУМЩИНА», www.uabs.edu.ua

e-mail: rmwuabs@gmail.com

Схожі:

Молодіжна соціально-економічна гра Сумщини «моя сумщина» iconМолодіжна соціально-економічна гра Сумщини «моя сумщина»
Адаптація регіональної податкової політики україни до вимог єс: наслідки для сумщини
Молодіжна соціально-економічна гра Сумщини «моя сумщина» iconМолодіжна соціально-економічна гра Сумщини «моя сумщина»
Напрямок гри: Проблеми охорони навколишнього середовища на Сумщині Код кейсу 1
Молодіжна соціально-економічна гра Сумщини «моя сумщина» iconМолодіжна соціально-економічна гра Сумщини «моя сумщина»
Нтп І підвищення конкурентоспроможності. Інтелектуальні інвестиції – це вкладення в потенціал суспільства, об’єкти інтелектуальної...
Молодіжна соціально-економічна гра Сумщини «моя сумщина» iconМолодіжна соціально-економічна гра Сумщини «моя сумщина»
При цьому на всіх етапах свого розвитку страхування забезпечувало безперервність суспільного відтворення через компенсацію збитків...
Молодіжна соціально-економічна гра Сумщини «моя сумщина» iconМолодіжна соціально-економічна гра Сумщини «моя сумщина»
Серйозну небезпеку для стабільності світової економіки становлять високий І зростаючий рівень державної заборгованості та бюджетних...
Молодіжна соціально-економічна гра Сумщини «моя сумщина» iconМолодіжна соціально-економічна гра Сумщини «моя сумщина»
Крім того, світова фінансова криза в значній мірі ускладнила умови діяльності вітчизняних підприємницьких структур, а також зумовила...
Молодіжна соціально-економічна гра Сумщини «моя сумщина» iconМолодіжна соціально-економічна гра Сумщини «моя сумщина»
Нинішнє світове суспільство побудоване на багатстві заможних людей, тих, хто має владу та великі статки. При цьому 90 населення володіють...
Молодіжна соціально-економічна гра Сумщини «моя сумщина» icon12 квітня 2013 року відбудуться фінальні змагання молодіжної соціально-економічної грИ «моя сумщина»
Метою гри є залучення молоді до вирішення актуальних соціальних, економічних та екологічних завдань розвитку Сумщини. Переможці будуть...
Молодіжна соціально-економічна гра Сумщини «моя сумщина» iconСумський державний університет Бібліотека. Інформаційно-бібліографічний відділ
Фреш": відбулася фінальна гра квн обласної першості, в якій приймали участь студенти вищих навчальних закладів Сумщини: чотири команди...
Молодіжна соціально-економічна гра Сумщини «моя сумщина» iconСумський державний педагогічний університет ім. А. С. Макаренка Бібліотека Сумщина на сторінках періодичної преси Інформаційний список літератури за 1 квартал Суми
Артюх, В. Інакодумство інтелігенції Сумщини у післясталінську добу [Текст] / В. Артюх // Ярмарок. – 2012. – №11, 15 березня. – C....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи