Додаток № Метою icon

Додаток № Метою
Скачати 124.89 Kb.
НазваДодаток № Метою
Дата24.09.2012
Розмір124.89 Kb.
ТипДовідка

ДОВІДКА


Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича є найбільшим навчальним закладом IV рівня акредитації Чернівецької області.

Наказом № 11 від 16.05.2006 року по Чернівецькому міському центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у формі пілотного проекту було створено Студентську соціальну службу при Чернівецькому національному університеті імені Ю. Федьковича.

На даний час Служба функціонує та вимагає вдосконалення, розширення нових форм та методів роботи відповідно до “запитів” інтересів студентства. За попередній рік в рамках здійснення групової та масової роботи з’явилася співпраця з студентською (творчою) молоддю інших навчальних закладів міста.

Служба працює згідно календарного плану, який розробляється керівником Служби, затверджується наказом директора Центру та погоджується з відділом гуманітарної освіти і виховання Університету (Додаток № 1).


Метою діяльності Служби є розв’язання соціальних проблем та поліпшення становища студентської молоді, надання комплексу соціальних послуг студентам, створення сприятливих умов для їхньої самореалізації та самовдосконалення.


Серед завдань служби є створення сприятливих умов для реалізації соціальних прав студентів, здійснення профілактичних заходів щодо попередження негативних явищ у студентському середовищі, підтримка і розвиток волонтерського руху в студентському середовищі, організація дозвілля, реалізація програм соціального становлення та соціальної підтримки студентів у межах національних, державних та місцевих цільових програм.

У виконанні своїх функцій та завдань Студентська соціальна служба покладається також на співпрацю з органами студентського самоврядування ЧНУ.


Види та зміст соціально-педагогічної роботи:


Соціальна допомога

Здійснення соціального супроводу студентів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів а також тих, які опинилися в складних життєвих обставинах.


Форми і методи роботи:

Індивідуальна:

Надання психологічної, консультативної та інформаційної допомоги студентам, які звертаються за нею в Студентську соціальну службу.

Групова форма:

Надання групових психологічних, соціально-економічних, юридичних послуг студентам (тренінгів, лекторіїв та ін.)

Масова форма:

Здійснення заходів щодо інформування студентської молоді про види послуг, що надаються ЧМЦССДМ та проведення загальноміських заходів в м. Чернівцях, а також профілактична робота з питань негативних явищ у молодіжному середовищі, організація дозвілля, розробка, видання та розповсюдження інформаційно-рекламного матеріалу соціального характеру.


Аналіз діяльності


З травня 2006 до роботи у спеціалізованому формуванні Чернівецького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді були запрошені залучені спеціалісти: психологи, юрист а також задіяні штатні працівники ЧМЦССДМ з відділу соціального менеджменту та відділу сприяння працевлаштування молоді.

Соціальний паспорт вузу станом на кінець першого семестру 2007-2008 навчального року:


^ Загальна кількість студентів:

19 608

З них на денній формі навчання:

10 425

на заочній формі навчання:

9 057

екстернатна форма навчання

126

студентські сім’ї

13

Інвалідів

41

сиріт:

57

кількість студентів, які проживають в гуртожитках студмістечка:

3 629
з них 23(сиріт)


З початку діяльності проекту було охоплено 1390 студентів. З них 1325 на 19 інформаційних лекціях на усіх факультетах про діяльність та послуги, які надають Служба та ЧМЦССДМ, 46 осіб звернулися за консультаціями до працівників Молодіжної біржі праці, 68 – до психолога-консультанта, 9 осіб отримали консультації юриста, 14 студентів отримали послуги психолога на груповому психологічному тренінгу.

Було видано 3000 одиниць рекламно-інформаційної друкованої продукції.

З метою оптимізації діяльності Служби в кінці першого семестру 2006-2007 навчального року було проведено соціологічне дослідження серед студентів університету. Вибірку склали 550 студентів різних факультетів.

Респондентам було запропоновано дати відповіді на запитання про те, чи знають вони про діяльність Студентської соціальної служби, якщо знають то з яких джерел. Так, 47 % опитаних дали ствердну відповідь, 53 % не знають про діяльність Служби (Діаграма 1).

Серед тих, хто знає про діяльність ССС найбільше респондентів – ті, хто дізналися від колег, і найменше тих, кого повідомив заступник декана з виховної роботи (Діаграма 2). Тут анкетуванням було передбачено також альтернативну відповідь про джерело інформації. Таких відповідей було три – вони вказували на проходження практики в міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Жоден із респондентів не вказав на органи студентського самоврядування.

Діаграма 1Діаграма 2З метою визначення попиту на соціальні послуги студентам було запропоновано означити кількістю балів від 1 до 6 найнеобхідніші на їхню думку послуги відповідних спеціалістів, де 6 – найзатребуваніший спеціаліст (Діаграма 3).

Так, найбільш необхідними, на думку студентів університету, є послуги психолога-консультанта (1929 балів).


Діаграма 3Наступними є консультант Молодіжної біржі праці (1873 балів), юрист-консультант (1655), соціальний працівник (1407), гінеколог та дерматовенеролог (1273), найменш затребуваним, на думку студентів ЧНУ, є нарколог (969).

Показовими є відповіді респондентів на запитання про те, чи виникали у них, чи у їхніх знайомих ситуації, коли необхідною ставала стороння безкоштовна допомога (Діаграма 4). Близько половини респондентів дали ствердну відповідь.

Діаграма 4
Також об’єктом дослідження був час роботи Служби (Діаграма 5). Як свідчать результати, години роботи Служби були вибрані оптимально. Переважна більшість респондентів засвідчила, що найзручнішими годинами для звернення є проміжок з 16 до 19 години. Менш зручним період з 13 до 16 години, найменшій кількості респондентів зручно звертатися у Службу в першій половині дня.


Діаграма 5З соціального дослідження бачимо, що діяльність Студентської соціальної служби при ЧНУ є актуальною, але вимагає оптимізації у певних напрямках; Насамперед нагальним є покращення інформування студентів та збільшення кількості психологічних послуг та форм роботи залучених психологів-консультантів.

З метою ширшого впровадження послуг в університеті необхідним є звернення до його активного соціального ресурсу – студентського парламенту, а також “студентів-активістів” – представників різних факультетів ЧНУ.

Таким чином програмою передбачається розширення «Групи лідерів» з числа студентів для соціально-вагомої роботи (переважно зі складу юридичного, філологічного, географічного, інженерно-технічного та факультету педагогіки, психології та соціальної роботи), представлених ЧНУ до співбесіди з керівником Служби.

Робота кожного із учасників групи буде регламентуватися договором з Чернівецьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який передбачатиме безоплатну участь у навчанні, але лекційну роботу протягом окремо обумовленої кількості годин на різних факультетах ЧНУ. Передбачається залучення учасників групи з юридичного факультету до питань юридичної освіти молоді (актуальні питання молодіжного середовища), а студентів з інших факультетів до профілактики негативних явищ та питань контрацепції. Всі учасники групи мають проводити також рекламно-інформаційну діяльність.

Групі буде запропоновано цикл психологічних тренінгів за наступною тематикою:

  • тренінг на формування команди та розвиток лідерських якостей;

  • мистецтво публічного виступу;

  • розвиток навичок ефективної взаємодії, попередження та конструктивного розв’язання конфліктів;

  • навички ефективної самопрезентації.

Крім того, для підвищення рівня лідерських якостей та мистецтва публічного виступу буде запропоновано окремий цикл психологічних тренінгів для лідерів попереднього набору, які продовжують свою діяльність в межах розширення функцій Служби.

Попередня підготовка лідерів передбачатиме також роботу у спеціалізованих фокус-групах з практикуючим юристом та представниками громадських організацій Чернівців, які працюють у відповідних секторах соціальної роботи.

Мотивація лідерів також передбачатиме їхню участь у літньому наметовому таборі «Ойкос» (зміна для учасників громадських організацій).


^ VII. Прогнозовані результати


До кінця другого семестру 2007-2008 навчального року тематичними лекціями-семінарами з питань профілактики негативних явищ, про діяльність Чернівецького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Служби зокрема, буде охоплено всі факультети Університету, збільшиться кількість наданих послуг. Інформованість студентів про діяльність Студентської соціальної служби підвищиться до 70 %. Такі результати очікуються не тільки від залучених спеціалістів, а й від студентів-учасників проекту.

Учасники «Групи лідерів» як безпосередні об’єкти психологічної підготовки та соціально-педагогічного впливу отримають спеціальні, а відтак важливі для молодих людей знання, уміння та навички необхідні для їхнього особистісного та професійного зростання, соціальної активності.


Додаток № 1
^

Календарний план на 2008 рікНа проведення програми:

Cтудентська соціальна служба “Відгук” та Групи лідерів при Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича


^ Місце проведення: м. Чернівці, Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича,

Чернівецький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді^

Назва заходу


Термін

виконання
Партнери1.

Організація роботи психолога-консультанта


Лютий-червень,

Вересень-грудень

кафедра психології ЧНУ

2.

Організація роботи

юриста-консультанта


Лютий-червень,

Вересень-грудень
3.

Організація роботи

консультанта

Молодіжної Біржі праці

Лютий-червень,

Вересень-грудень
4.

Організація лекцій-семінарів

рекламно-інформаційного характеру;

з питань профілактики

негативних явищ;

юридичної освіти

Лютий-травень

Відділ з гуманітарної освіти і виховання,

МГО

5.

Формування «Групи лідерів»

Лютий-Березень

Відділ з гуманітарної освіти і виховання,

МГО

6.

Організація навчальних психологічних тренінгів

у «Групі лідерів»

Березень-травень

Відділ з гуманітарної освіти і виховання,

МГО

7.

Організація психотерапевт-

тичних тренінгів зі

студентами та викладачами

Лютий-червень,

Вересень-грудень
7.

Робота «Групи лідерів» на факультетах ЧНУ

Лютий-травень

Відділ з гуманітарної освіти і виховання,

МГО

8.

Виготовлення та розповсюд-

ження

рекламно-інформаційних матеріалів; розробка та виготовлення сертифікатів і посвідчень для лідерів

Служби

Лютий

Видавництво

“Місто”,

ПП Місікевич

Відділ з гуманітарної освіти і виховання

9.

Проведення соціологічного дослідження серед

студентів ЧНУ

Квітень
10.

Організація святкової диско-

теки та концерту до Дня

студента

Листопад
11.

Участь лідерів Служби у благодійних

акціях, організованих

Чернівецьким міським

Центром соціальних служб

Для сімї, дітей та молоді

і відділом у

справах сім’ї та молоді Чернівецької міської ради

Протягом року


Звіт про роботу програми

Студентська соціальна служба та група лідерів при Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича”

за 2007 рік

З1 лютого до 29 грудня 2007 року відповідно плану та графіку роботи Служби залученими спеціалістами Чернівецького міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді надавалися інформаційні (1216), психологічні (68) та юридичні (9) консультації і послуги студентам Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича.

З метою ширшого впровадження послуг в Університеті необхідним є звернення до його активного соціального ресурсу – студентського парламенту, а також “студентів-активістів” – представників різних факультетів ЧНУ.

Таким чином, у березні 2007 року проведено відбір з числа студентів (юридичний, філологічний, географічний, інженерно-технічний, факультет педагогіки, психології та соціальної роботи для соціально-вагомої роботи), представлених ЧНУ до співбесіди з керівником Служби для формування “Групи лідерів” (волонтерів).

Робота кожного із учасників групи регламентувалася договором з Чернівецьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який передбачав безоплатну участь у навчанні, але лекційну роботу протягом окремо обумовленої кількості годин на різних факультетах ЧНУ. Проводилось залучення учасників групи з юридичного факультету до питань юридичної освіти молоді (актуальні питання молодіжного середовища), а студентів з інших факультетів до профілактики негативних явищ та питань репродуктивного здоров`я. Всі учасники групи також займалися рекламно-інформаційною діяльністю.

Групі було запропоновано цикл психологічних тренінгів та за якими у квітні - травні вони пройшли навчання за наступною тематикою:

  • тренінг на формування команди та розвиток лідерських якостей;

  • мистецтво публічного виступу;

  • розвиток навичок ефективної взаємодії, попередження та конструктивного розв’язання конфліктів;

  • навички ефективної самопрезентації.

В результаті закінчення навчання “Група лідерів” складала 14 осіб.

15 листопада 2007 року в мармуровій залі ЧНУ відбулася презентація роботи служби та “Групи лідерів” для перших курсів університету, де було охоплено близько ста студентів.

В рамках відзначення та святкування Дня студента під час урочистої зустрічі кращих студентів вищих навчальних закладів міста з Чернівецьким міським головою – Миколою Трохимовичем Федоруком, з вітальним привітанням та рекламним анонсом виступив лідер Служби – студент 2-го курсу юридичного факультету Університету – Вадим Семків.

18 листопада на площі Філармонії м. Чернівці організований та проведений святковий концерт, присвячений Дню студента. Безпосередніми організаторами та учасниками концерту були учасники групи лідерів та творча молодь з числа студентів навчальних закладів різного рівня акредитації.

В рамках організаційної роботи Служби та лідерів у жовтні було оновлено назву службу – ^ Студентська соціальна служба “Відгук” та Група лідерів при Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича.

Робота Служби не обмежилась своєю діяльністю лише в стінах Університету. Так, за запрошенням Студентського парламенту Буковинської державної фінансової академії 13 грудня 2007 року лідери Служби – студентки 5-го курсу факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Університету – Мар’яна Корнівська та Діана Гордуна провели практичне навчальне заняття для групи студентів (30 учасників) їхнього навчального закладу на тему: “Формування лідерських якостей” .


Керівнк служби Л. Чобан


Схожі:

Додаток № Метою iconДокументи
1. /Додаток 1 ОРГКОМ-ТЕТ.doc
2. /Додаток 10...

Додаток № Метою iconOverview Додаток 1 Додаток 2 Додаток 3 Sheet 1: Додаток 1
Такса для обчислення розміру компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодженням тварин з числа видів, занесених до Червоної...
Додаток № Метою iconНаказ №484 Про підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти області в 2009-2010 навчальному році з метою підвищення кваліфікації керівних І педагогічних кадрів навчальних закладів області наказую
Навчальному році (додаток 2), план підвищення кваліфікації педагогічних працівників області (додаток 3), перелік базових закладів...
Додаток № Метою iconОголошення про Конкурс (додаток 1) та форму запиту для участі у Конкурсі (додаток 2). Текст оголошення про Конкурс опублікувати в газеті "Світ" та розмістити на офіційному сайті Держкомінформнауки ( )
Про порядок формування та розміщення державних замовлень на поставку продукції для державних потреб І контролю за їх виконанням“...
Додаток № Метою iconОголошення про Конкурс (додаток 1) та форму запиту для участі у Конкурсі (додаток 2). Текст оголошення про Конкурс опублікувати в газеті "Світ" та розмістити на офіційному сайті Держкомінформнауки ( )
Про порядок формування та розміщення державних замовлень на поставку продукції для державних потреб І контролю за їх виконанням“...
Додаток № Метою iconПоложення про проведення (додаток 1) і календаря змагань (додаток 2). Затвердити склад організаційного комітету щодо підготовки та проведення спартакіади (додаток 3)
Севастополя, підготовки їх до служби в Збройних Силах України, виявлення кращих команд для участі у Всеукраїнських змаганнях
Додаток № Метою iconO. S. Popov ukraine diploma supplement додаток до диплом
Додаток. Додаток не повинен містити жодних оцінювальних суджень, тверджень щодо еквівалентності чи пропозицій щодо визнання. Інформація...
Додаток № Метою iconДодаток до тематичного розподілу предметів на ліценціатській програмі на спеціалізації „Богослов’я” з метою забезпечення максимального виконання навчальної програми ліценціату на спеціалізації „Богослов’я”
З метою забезпечення максимального виконання навчальної програми ліценціату на спеціалізації „Богослов’я” кафедра богослов’я пропонує...
Додаток № Метою iconДокументи
1. /1_9-426/Додаток до листа/_нформатика.doc
2. /1_9-426/Додаток...

Додаток № Метою iconДодаток а склад робочої комісії Сумського державного університету
Додаток к угода з охорони праці
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи