Положення про організацію операційної діяльності в банках України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 18. 06. 2006 №254 банківський продукт icon

Положення про організацію операційної діяльності в банках України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 18. 06. 2006 №254 банківський продукт
Скачати 172.93 Kb.
НазваПоложення про організацію операційної діяльності в банках України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 18. 06. 2006 №254 банківський продукт
Дата17.09.2012
Розмір172.93 Kb.
ТипПоложення

ПРОДУКТОВА ПОЛІТИКА БАНКУ


 1. Сутність і види банківських продуктів.

 2. Депозитні та кредитні продукти.

 3. Життєвий цикл банківського продукту.

 4. Виникнення нових банківських продуктів.

 5. Пластикові картки як вид банківського продукту.
 1. Сутність і види банківських продуктів.

Відповідно до Положення про організацію операційної діяльності в банках України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 18.06.2006 №254 банківський продукт – це стандартизовані процедури, що забезпечують виконання банками операцій, згрупованих за відповідними типами та ознаками.

Іншими словами банківський продукт – це сукупність банківських послуг, згрупованих за певною ознакою.

Не існує стандартного набору банківських продуктів для будь-якого банку. Тому банк повинен самостійно визначити відповідні банківські продукти, які використовуються всередині банку, виходячи з потреб клієнтів та мети своєї діяльності.

Існує багато підходів щодо класифікації банківських продуктів. Але найбільш доцільною, на нашу думку є класифікація за функціями комерційного банку:

 • основні (кредитні, депозитні, розрахунково-касові);

 • допоміжні (інформаційні, консалтингові, трастові, брокерські, інвестиційні, страхові, управління активами та готівкою та ін.)

В свою чергу ці продукти можуть поділятися і за такими ознаками як:

 • за рівнем ризику (незначного, помірного, підвищеного);

 • категорією клієнта (населення, особи з високим достатком, приватні підприємці, великі підприємці, бюджетні установи та ін.);

 • рівнем прибутковості продукту для банку (збиткові, середньої прибутковості, високої прибутковості);

 • платністю (платні та безкоштовні);

 • новацією (традиційні, нові продукти, продукти фінансового інжинірингу для конкретного клієнта);

 • складністю (прості – наприклад, грошовий переказ та складні – позика під нерухомість, фінансове планування, інкасо, акредитив).
 1. ^ Депозитні та кредитні продукти.

У наш час у зв’язку з високою конкуренцією між банками, зі зростанням ринку послуг та збільшенням потреб клієнтів, постає питання про збільшення кількості депозитних програм для вкладників на різних умовах, з різною метою і для різних вікових категорій.

Існують депозити, назва яких говорить клієнтові про його призначення. Наприклад, відкриваючи накопичувальний внесок, людина розуміє, що гроші можна збирати, тобто допускається поповнення. Строковий вклад відкривається на певний строк і поповнювати його не можна, а універсальний депозит допускає як поповнення, так і зняття коштів.

До другого типу депозитів можна віднести назви, які характеризують вкладника, скажімо, студентський, пенсійний, дитячий.

Однак існують такі депозити, назви яких викликають масу запитань. Приміром, внесок «Прибутковий». А хіба депозит відкривається не з метою заробити? А інші внески цього банку не передбачають наявність прибутку для його власника? Або «Комфортний». Чому комфортний і комфортний для кого? Можливо, для банку, який заробить на ваших грошах більше, ніж ви? А внесок «Стандарт»? В наш час, коли всі життєві стандарти швидко змінюються і щораз з’являється щось нове, звичайному вкладникові не зрозуміти суть такої назви. Або внесок «Свобода». Ну от, віддав гроші банку – і ти вільний.

Хоча це ще не межа. Наприклад, Донгорбанк пропонує своїм клієнтам депозити: «Респектабельний», «Солідний», «Знатний», «Шановний», «Поважний», «Монблан», «Лас-Вегас», «Ла-Манш», «Каліпсо», «Женевський». Складається враження, що цей депозитний ряд створений для того, аби клієнт відкрив депозит, лише почувши назву: я сьогодні Знатний і хочу Лас-Вегас.

Але в кожній діжці меду є ложка дьогтю. Так, часто клієнти «губляться» серед величезного розмаїття банківських ощадних продуктів. Тому постає питання, а скільки депозитів повинно бути в банку?

Для відповіді на це запитання було проведено дослідження серед 47 банків України.

З них:

 • 8 банків (17%) пропонують від 10 до 16 видів депозитів;

 • 10 (21%) – від 7 до 9;

 • 7 (15%) – 6;

 • 11 (23%) – 5;

 • 6 (13%) – 4;

 • 4 (9%) – 3;

 • 1 (2%) – 2.

Як бачимо, 53% банків пропонують обирати депозитний інструмент із 6 і більше різних вкладів і тільки 47% банків вважають, що для задоволення потреб вкладника вистачить до 5 видів депозитів.

Виходячи з цього доцільніше було б зробити лише 3 види депозитів як найбільш стандартних та поширених:

 1. Строкові вклади:

 • виплата відсотків: щомісяця, наприкінці строку, з капіталізацією, авансом;

 • без права поповнення й часткового зняття.

 1. Накопичувальні вклади:

 • виплата відсотків: щомісяця, з капіталізацією;

 • з правом поповнення й без права часткового зняття.

 1. Універсальні вклади:

 • виплата відсотків: щомісяця, з капіталізацією;

 • з правом поповнення й правом часткового зняття.

Якщо банк хоче покращити свою депозитну пропозицію для конкретної цільової групи (пенсіонери, діти, студенти, військові), то для цього не потрібно додавати ще один вклад до депозитної лінійки, збільшуючи таким чином її розмір. Краще зробити депозитну надбавку для даної категорії вкладників до кожного із трьох видів депозитів і зазначити її під тарифами.

У будь-якому разі, хотілося, щоб, розробляючи й впроваджуючи нові депозитні програми, банки завжди оцінювали новинки, у першу чергу, з погляду простоти й зручності для вкладників, а вже потім – задля ефективності маркетингових комунікацій або збільшення обсягів продажу.

Підібрати вигідну для себе кредитну та депозитну програму можна, скориставшись пошуком на Інформаційному порталі про банки України (http://www.bankstore.com.ua/ua/products/). На даному сайті представлена інформація про депозити та кредити деяких банків 1, 2 та 3 груп з описом строку кредиту чи депозиту, його процентної ставки та валюти.

Приклади

Депозит «Різдвяний»

Universal Bank радий запропонувати Вам новий депозитний продукт, який завдяки високим ставкам, гнучким умовам та короткому терміну розміщення дозволить не лише створити святковий настрій, але й отримати значний прибуток і добре провести Різдвяні свята! 

Основні переваги:  

 • процентна ставка – до 21% річних; 

 • валюта депозиту - гривня,

 • можливість пролонгації за бажанням клієнта

 • можливість дострокового повернення частини або повної суми депозиту.

Основні умови:

 • термін розміщення депозиту – 45 днів; 

 • мінімальна сума вкладу: 1000 гривень; 

 • максимальна сума вкладу необмежена;

 • можливість поповнення протягом терміну дії вкладу відсутня;

 • порядок повернення суми вкладу та / або нарахованих за ним відсотків клієнту: тільки шляхом безготівкового перерахування суми вкладу та / або нарахованих за ним відсотків на поточний рахунок клієнта в Банку.

 • нарахування відсотків: по щоденних залишках на депозитному рахунку.

 • виплата відсотків: в кінці строку вкладу на поточний рахунок клієнта у Банку.

В разі дострокового повернення частини або повної суми депозиту, Банк перераховує проценти на суму депозиту, що повертається, за ставкою, що складає 20%  від діючої процентної ставки по депозиту на дату такого повернення, за період з дати розміщення депозиту по день, що передує даті дострокового повернення такої суми.
^

Акційна пропозиція «Найкращий Новорічний»


«Найкращий Новорічний» – акційний депозит, який передбачає збільшення розміру % ставки на 0,2012% річних, за умови, що вклад діє станом на 01.01.2012 р. Надбавка застосовується до суми вкладу, починаючи з 01.01.2012р. та діє до закінчення строку дії договору банківського вкладу.
^

Додаткові переваги


 • Можливість змінити валюту вкладу в будь-який момент дії договору без втрати раніше нарахованих процентів — унікальна пропозиція на фінансовому ринку України.

 • Можливість отримати безкоштовно VIP-картку за тарифом «Золотий Гаманець Депозит» при розміщенні вкладу від 100 000 грн. (15 000 дол. США або євро) на термін від 6 місяців
^

АСТРА БАНК пропонує новорічний акційний автокредит під 0% річних


АСТРА БАНК спільно з компанією «Віннер Імпортс Україна» проводить новорічну акцію з автокредитування. Тепер Ви можете придбати в кредит під 0% річних автомобілі Ford, Volvo, Jaguar, Land Rover та Porsche.

Строк кредитування на ці автомобілі становить до десяти років, авансовий внесок – починаючи з 0% від вартості автомобіля, разова комісія – 2,5% від суми кредиту, відсоткова ставка за кредитом – до 15,6% річних у гривнях. Та якщо брати кредит на два роки і зробити авансовий внесок не менше 30% від вартості автомобіля, то відсоткова ставка складе 0 % річних. Дострокове погашення кредиту здійснюється без штрафних санкцій.

Новорічний акційний кредит на Ford, Volvo, Jaguar, Land Rover та Porsche розповсюджується на автомобілі, що продаються в автосалонах і дилерських центрах компанії «Віннер». 1. ^ Життєвий цикл банківського продукту.

Життєвий цикл товару – це концепція, що описує всі елементи маркетингу з моменту ухвалення рішення про надання конкретної послуги, її надходження на визначений ринок і до моменту її зняття з ринку.

З точки зору відношення до різних етапів життєвого циклу банківського продукту виділяють:

 1. виведення на ринок

 2. зріст

 3. зрілість

 4. спад

Види кривих обсягу продаж:

 • класична • крива з повторним циклом (кредити) • гребенева крива – електронні послуги • «бум» – відрізняється від просто «класичного» по швидкості зростання обсягу продажів на етапах впровадження і новизни. Це свідчить про високий потенційний попит, про необхідність послуги. Найчастіше цей життєвий цикл мають банківські послуги, що є класичними для розвитого ринку і «новинкою».
^ 4. Виникнення нових банківських продуктів.

Кардинальні зміни, які відбулися за останні десять років в кредитно-фінансовій сфері, зумовили високий ступінь динамізму вітчизняного ринку банківських продуктів. Протягом відносно нетривалого шляху його розвитку спостерігалися значний перерозподіл часток ринку між його учасниками та постійні зміни у сфері регулювання ринкових взаємовідносин з боку держави, що зумовило наявність додаткових стимулів для поповнення і зміни наявного спектру банківських продуктів. Ці процеси зумовили появу «інноваційної» сфери банківської діяльності.

Продуктова політика банку тісно пов'язана з управлінням ризиками, управлінням активами й пасивами, ціновою політикою, управлінням каналами збуту, кадровою політикою та фінансовим управлінням у цілому.

Так, при розробці нових банківських продуктів враховуються потреби банку в ресурсах та можливості кредитування клієнтів, і в разі підвищеного ризику та збитковості той чи інший продукт може виводитися з ринку. Важливо пам’ятати, що банк-новатор має перевагу на ринку лише короткий проміжок часу.

^ Новий банківський продукт – це банківська послуга, що вперше пропонується на ринку, або є новою для банку при наданні її своїм клієнтам.

Інноваціям притаманні такі властивості:

 • новизна;

 • задоволення ринкового попиту;

 • комерційна реалізованість.

Пропонуючи ті чи інші продукти клієнтам, банки повинні в першу чергу відповідати на запитання:

 • для кого? (для фізичних чи юридичних осіб, для малих чи великих підприємств, для яких вікових категорій)

 • з якою метою? (залучення нових клієнтів, покращення якості обслуговування, нарощення активів)

 • як довго? (акційна, сезонна чи постійна основа)

І вирішувати 4 завдання:

 1. що треба зробити для розширення існуючих і освоєння нових фінансових ринків?

 2. що треба почати для розробки банківської інновації?

 3. що треба зробити для впровадження банківської інновації на ринку?

 4. як ефективно керувати банківською інновацією?

Серед інноваційних продуктів, які пропонуються банками, можна назвати:

 • встановлення банкоматів на території великих компаній;

 • обслуговування зарплатних / поточних та депозитних рахунків через кредитні / дебетні картки за допомоги банкоматів;

 • відкриття невеликих кредитних ліній;

 • оренда сейфів з цілодобовим доступом;

 • резервування та обмін валюти на замовлення;

 • мультивалютні депозити та депозити з переведенням валют з однієї в іншу;

 • додаткові послуги (напр., страхування, послуги з обслуговування авто) до кредитних / дебетних карток тощо;

 • зарплатні проекти з кредитом підприємству на 1 місяць, підкріплений депозитом підприємства;

 • рахунки-пакети (з цілою низкою послуг);

 • нові депозитні пропозиції (зі зміною ставки, вкл. плаваючу ставку, строків, умов зняття коштів, умов додаткових внесків);

 • особлива увага – короткострокові депозити;

 • гривневі кредити з великим початковим внеском на невеликий строк.

Яскравим прикладом нового продукту є депозит «Велика вісімка», який пропонує з квітня цього року банк Кредит Дніпро. Це перший в Україні депозит, що дозволяє зберігати і примножувати заощадження з використанням одразу восьми валют.

У сьогоднішніх умовах людей найбільше турбує, з одного боку, надійний захист коштів від знецінення, а з іншого – можливість примноження заощаджень на фоні прискорення інфляції та зростання цін. На тлі останніх подій на світових ринках ми спостерігаємо кризу довіри навіть до традиційних інструментів вкладення грошей або, як їх називають, «якірних валют» – долару та євро. Саме тому, прагнучи задовольнити потреби клієнтів, банк пропонує восьмивалютний депозит, який надійно захищає вкладення і дозволяє мінімізувати курсові ризики.

Депозит «Велика вісімка» дозволяє за бажанням клієнта без обмежень, комісій і втрати відсотків необмежену кількість разів «переходити» з валюти у валюту, використовуючи шість валют і два банківські метали.

^ Перевагами даного депозиту є:

 • унікальне для українського ринку поєднання восьми валют в одному депозиті – гривня, долар США, євро, швейцарський франк, російський рубль, англійський фунт, золото та платина;

 • можливість змінювати валюту вкладу в залежності від курсових трендів та ситуації на ринку;

 • перехід з однієї валюти в іншу із збереженням нарахованих відсотків.

Таким чином, ми бачимо, що банк Кредит Дніпро вивів на ринок даний депозит як і для фізичних, так і для юридичних осіб. Метою його запровадження був захист коштів клієнтів від зміни валютних курсів. Відповідно такий продукт зацікавить і потенційних клієнтів, тобто сприятиме збільшенню клієнтської бази банку. Тобто банк Кредит Дніпро одним вистрілом вб’є двох зайців – і клієнти задоволені, і самому додаткові доходи.

Ще одним новітнім продуктом депозитний банкомат – програмно-технічний комплекс, що надає можливість держателю платіжної картки вносити кошти в готівковій формі для зарахування на відповідний рахунок та виконувати інші операції, зокрема одержувати кошти в готівковій формі, одержувати інформацію щодо стану рахунку, сплачувати товари та послуги, роздруковувати документи про підтвердження виконання таких операцій

Але новими можуть бути у банківському продукті і окремі аспекти:

 • зміст (на яку фінансову потребу клієнта розраховано, яким чином виконується);

 • вид (назва, логотип, бренд);

 • умови (ставка, тариф, строк, мінімальний розмір, валюта, можливість конвертації, дисконту);

 • адресність (для якої категорії клієнтів призначено, напри­клад платіжна картка «бізнес-леді»);

 • спосіб надання послуги (через телефон, банкомат, Інтернет).

Не менш важливим для успішної реалізації банківського продукту його є зовнішній вигляд. Це більше стосується пластикових карток. Всім зрозуміло, що між яскравою багатоколірною упаковкою та однотонною сірою людина вибере яскраву. Тому дизайнери пластикових карток намагаються бути максимально креативними.


^ 5. Пластикові картки як вид банківського продукту.

Історія появи пластикових карток.

Попередниками сучасних карт були картки, які випускали великі американські готелі, нафтові компанії і магазини на початку століття. Ці товарні картки мали два призначення – стежити за рахунком клієнта і забезпечити механізм запису його покупок. Їх поява була логічним продовженням оплати в розстрочку.

З 1914 торговельні підприємства стали випускати картки для самих багатих клієнтів, щоб прив'язати їх до своєї мережімагазинів і продавати їм найбільш дорогі товари. На початку 20-х нафтові компанії стали випускати «карти чемності» (courtesy cards), за допомогою яких водії могли робити покупки на будь-який бензоколонці. У 1928 почався випуск Charga-Plates, пластинок з вибитим адресою. У наступні 30 років великі компанії запропонували такі нововведення, як мінімальна місячна плата, плата за фінансові послуги, 30-денний період відстрочки по платежах – і все заради максимального доходу від операцій по картах.

Жорстка конкуренція змусила компанії піти на значні витрати і почати емісію кредитних карт.

 У 1936-му році зростаюча індустрія авіаперевезень, очолювана American Airlines, запропонувала власну кредитну схему, що отримала назву Universal Air Travel Plan (UATP). Спочатку випускалася купонна книжка проти депозиту клієнта, а потім кредитний план розвинувся в операцію, схожу з операцією по кредитній карті.

Ера сучасної універсальної кредитної карти почалася в 1949 з освіти Diners Club.  Вважається, що кредитні картки були придумані в 1949 році з – зазабудькуватості нью-йоркського бізнесмена Френка Макнарма, засновника Diners 'Club.

Якось після ділової вечері, він виявив, що забув гаманець вдома, тоді Френкзробив пропозицію адміністрації ресторану прийняти до оплати маленьку картонну картку з написом «Дайнерс Клаб» з обіцянкою виплатити борг власникуресторану в певний термін. А потім він видав кредитні карти 200 своїм клієнтам, які могли користуватися нею в двадцяти семи ресторанах Нью-Йорка.

У 1958 American Express, найбільша компанія дорожніх чеків, і Carte Blanche одночасно вийшли на ринок універсальних кредитних карт.

 У цьому ж році перший банк країни – Bank of America також приступив до операцій з кредитними картами. 

У 1966 Bank of America почав давати ліцензії іншим банкам на проведення операцій з картами BankAmericard. Рішення про розширення операцій на всю країну зустріло протидію інших великих банків і призвело до утворення другої національної системи карт, що отримала назву Interbank Cards Association.

 Americard поміняла ім'я на VISA в 1976 році.  MasterCharge в 1980 році стала MasterCard. 

^ Традиційні карткові продукти.

В Україні великі зміни на ринку пластикоих карток відбулися за останні 5-7 років. В 1994-1995 рр., невелика група банків активно почала вивчати карткові технології, почала розгортати маленькі карткові проекти, випустила перші картки міжнародних платіжних систем, працюючи при цьому через російські або прибалтійські банки [100].

Прорив відбувся в лютому – березні 1996 року, коли група українських банків отримала статус Principal Member в платіжній систеі VISA International. З того часу відбулися великі зміни (додаток А). На сьогодні в Україні в обігу більше 3 міліонів карток, з яких міжнародних – 2250 тисяч штук.

На 1 січня 2011 року за даними Національного банку України членами внутрішньодержавних та міжнародних платіжних систем є 78 банків.

^ До традиційних карткових послуг ми можемо віднести такі продукти як :

VISA Classic, VISA Business, VISA Gold, VVisa Platinum, Visa Electron;

Eurocard/Mastercard Corporate, Eurocard/Mastercard Gold.


Приклади

Зручний банківський продукт від ПАТ «Терра Банк»

Останнім часом все більше охочих скористатися перевагами унікального банківського продукту від ПАТ «Терра Банк» «Interestна картка». Власники цієї платіжної картки тримають у своєму гаманці не тільки звичний і улюблений платіжний інструмент, який дозволяє розраховуватися у торговельній мережі або знімати кошти у будь-який зручний час і у будь-якій країні світу, а й фактично стають власниками «мобільного депозитного рахунку». Тарифний пакет «Interestна картка» дозволяє відкривати Visa Classic у гривнях, доларах США, Євро і залежно від суми залишку коштів на картковому рахунку отримувати комісійну винагороду від 5% до 13,5% у гривні, від 3% до 6% у доларах США, від 2% до 5% в Євро, маючи при цьому можливість без обмежень доступатися до карткового рахунку, знімаючи або поповнюючи його.

«Interestну картку» відкрило вже понад 1020 приватних клієнтів. Цікаво те, що одного разу скориставшись цим тарифним пакетом, наші клієнти відкривають додаткові «Interestні картки» своїм родичам і рекомендують друзям», - коментує заступник начальника управління платіжних карток Тетяна Човпінь. – Це зручно. Адже «Interestна картка» - це три в одному: платіжна картка, депозитний рахунок і досить вигідний поточний рахунок». 


^ Картка МОЛОДІЖНА, ДИСКОНТНА, ПЛАТІЖНА!

Є бажання стати одним з тих, хто бере від життя по максимуму, хто дивиться на речі під іншим кутом та розпоряджається коштами за власним бажанням? У тебе є така можливість!

«Мані на кармані» – нова молодіжна банківська картка, створена спеціально для молоді віком від 16 до 28 років. Це нова програма, яка об’єднує незалежних, активних та цілеспрямованих!

^ Хочеш жити на повну та користуватися усіма перевагами картки «Мані на кармані»? Тоді ця картка саме для тебе!

З «Мані на кармані» ти можеш:

 • розраховуватися за будь-які товари та послуги в торговельно-сервiсних мережах в Україні та закордоном;

 • стати членом дисконт-клубу, отримуючи знижки у магазинах, ресторанах, кафе, кінотеатрах, спортклубах та нічних клубах;

 • отримувати бонуси, які можна обміняти на картку «Мані на кармані» вищого рівня.

 • отримувати грошові перекази від рідних та близьких;

 • бути завжди впевненим у собі, адже гроші будуть завжди з тобою!

Картка «Мані на кармані» має три рівні – L, XL та XXL.
Твій початковий рівень – рівень L. Накопичуючи бонуси під час користування, ти можеш перейти на наступний рівень і отримати картку вищого рівня – XL чи XXL. Картки вищого рівня дозволять тобі робити улюблені покупки з більшими знижками в мережі партнерів «Мані на кармані» та відкриють доступ до нових акційних програм з розіграшем цікавих призів.


1 бонус нараховується за кожну 1 грн., що сплачена за допомогою карти. Обов'язково ознайомся із тарифами на обслуговування картки.


В рамках спільного проекту з Сім’єю Ресторанів «Козирна карта», OTP Bank пропонує своїм клієнтам нову спільну платіжну картку «Козирна карта»!

Відтепер у Вас є унікальна можливість скористатися всіма перевагами платіжних карток від OTP Bank та при цьому отримувати додаткові привілеї – додаткові знижки* в Сім’ї Ресторанів «Козирна карта»:

 • + 5% до стандартної Козирної карти з 10% знижкою;

 • 3% до срібної Козирної картки з 15% знижкою;

 • +2% до золотої Козирної картки з 20% знижкою!

Якщо Ви є власником дисконтної картки Сім’ї Ресторанів «Козирна карта» Ви маєте можливість обміняти її на спільну платіжну картку «Козирна карта» в  будь-якому відділенні OTP Bank, а також оформити заяву на її отримання в будь-якому ресторані Сім’ї «Козирна карта» або на сайті Банку.

Якщо у Вас немає дисконтної картки, Ви маєте можливість отримати спільну платіжну картку зі знижкою 10%+5% у будь-якому відділенні OTP Bank або в ресторані Сім’ї «Козирна карта»!

^ При оформленні спільної платіжної картки «Козирна карта» до 31.12.2011 Ви гарантовано отримуєте картку зі знижкою 15%+3%!

Крім додаткових знижок в Сім’ї Ресторанів «Козирна карта», Ви отримуєте цілу низку додаткових переваг:

 • знижки на послуги партнерів Сім’ї ресторанів «Козирна Карта»;

 • можливість отримання додаткових подарунків, участь у програмах лояльності, акціях;

 • спеціально для Вас працює цілодобова інформаційна служба (044) 206-60-60 (безкоштовно), за допомогою якої Ви можете отримати будь-яку довідкову інформацію про ресторани Сім’ї, зарезервувати столик тощо;

 • відкрити картковий рахунок в гривні, доларах США або євро;

 • отримувати готівкові кошти в касах Банку, пунктах видачі готівки або в банкоматах як в Україні, так і в будь-якій іншій країні світу;

 • сплачувати за товари та послуги в більш ніж 13 млн підприємств торгівлі та послуг по всьому світу;

 • отримувати додатковий дохід у вигляді 3% процентів, які Банк нараховує на залишок грошових коштів на картковому рахунку;

 • бронювати та купувати авіаквитки, бронювати номер у готелі або автомобіль, а також здійснювати  розрахунки в мережі Інтернет, замовляти товари та послуги поштою або телефоном;

 • поповнювати рахунки мобільних операторів через сайт Банку;

 • придбати ваучери операторів мобільного зв’язку та Інтернет-провайдерів і IP-телефонії через сайт Банку.

 • Онлайн-заява на отримання платіжної картки «Козирна карта»ВИСНОВКИ


 1. Банківський продукт – це сукупність банківських послуг, згрупованих за певною ознакою.

 2. Банк самостійно визначає відповідні банківські продукти, які використовуються всередині банку, виходячи з потреб клієнтів та мети своєї діяльності.

 3. Найоптимальніша кількість депозитних продуктів для банку – 3: строкові, накопичувальні та універсальні вклади.

 4. Життєвий цикл банківського продукту складається з 4 етапів.

 5. Пропонуючи ті чи інші продукти клієнтам, банки повинні в першу чергу відповідати на запитання: для кого? з якою метою? як довго?

 6. Новими можуть бути у банківському продукті і окремі аспекти.Схожі:

Положення про організацію операційної діяльності в банках України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 18. 06. 2006 №254 банківський продукт iconПоложення про магістратуру Луганського національного університету імені Тараса Шевченка
Положення про освітньо-кваліфікаційні рівні (ступеневу освіту)”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20. 01....
Положення про організацію операційної діяльності в банках України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 18. 06. 2006 №254 банківський продукт iconЗакон України "Про зовнішньоекономічну діяльність" від 16. 04. 91 Положення про порядок іноземного інвестування в Україну / Затверджене Постановою Правління Національного банку України №280 від 10. 08. 2005 р
Закон України “Про банки І банківську діяльність” // Законодавчі І нормативні акти з банківської діяльності. – 2001, № – с. 3 47
Положення про організацію операційної діяльності в банках України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 18. 06. 2006 №254 банківський продукт iconЗакон України "Про зовнішньоекономічну діяльність" від 16. 04. 91. (З подальшим урахуванням змін.). Положення про порядок іноземного інвестування в Україну / Затверджене Постановою Правління Національного банку України №280 від 10. 08. 2005 р
Закон України “Про банки І банківську діяльність” // Законодавчі І нормативні акти з банківської діяльності. – 2001, № – с. 3 47
Положення про організацію операційної діяльності в банках України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 18. 06. 2006 №254 банківський продукт iconПоложення
Положення про освітньо-кваліфікаційні рівні (ступеневу освіту)”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20. 01....
Положення про організацію операційної діяльності в банках України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 18. 06. 2006 №254 банківський продукт iconПро затвердження Змін до Положення про порядок емісії платіжних карток І здійснення операцій з їх застосуванням Відповідно до статті 7 Закону України "Про Національний банк України" ( 679-14 ) та з метою приведення чинного порядку
Затвердити Зміни до Положення про порядок емісії платіжних карток І здійснення операцій з їх застосуванням, затвердженого постановою...
Положення про організацію операційної діяльності в банках України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 18. 06. 2006 №254 банківський продукт icon„узгоджено”
Положення про освітньо-кваліфікаційні рівні (ступеневу освіту)”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20. 01....
Положення про організацію операційної діяльності в банках України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 18. 06. 2006 №254 банківський продукт icon„узгоджено”
Положення про освітньо-кваліфікаційні рівні (ступеневу освіту)”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20. 01....
Положення про організацію операційної діяльності в банках України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 18. 06. 2006 №254 банківський продукт iconПоложення > Інструкція про організацію та діяльність ліцею (далі Інструкція) розроблена на основі Закону України Положення про середній загальноосвітній навчально-виховний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 19 серпня 1993 року
Про освіту Положення про середній загальноосвітній навчально-виховний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 19...
Положення про організацію операційної діяльності в банках України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 18. 06. 2006 №254 банківський продукт iconПоложення про підготовку науково-педагогічних І наукових кадрів { Із змінами, внесеними згідно з Постановами км n 960 ( 960-2000-п ) від 14. 06. 2000 n 1124 ( 1124-2004-п ) від 27. 08. 2004 n 254 ( 254-2010-п ) від 02. 03. 2010
Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 1999 р. N 309 положення
Положення про організацію операційної діяльності в банках України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 18. 06. 2006 №254 банківський продукт iconМетодичні рекомендації для студентів 3 курсу освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» за напрямом підготовки 030401 «Правознавство»
України”, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 8 квітня 1993 р. №93 та «Положення про організацію практики студентів...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи