Ко-маркетинг ко-маркетинг icon

Ко-маркетинг ко-маркетинг
Скачати 201.79 Kb.
НазваКо-маркетинг ко-маркетинг
Дата18.09.2012
Розмір201.79 Kb.
ТипДокументи

КО-МАРКЕТИНГ


Ко-маркетинг (від англ. Co-marketing) або спільний маркетинг - це спільне управління створенням послуг і товарів, а також механізмами їх реалізації на ринку, що представляють собою єдиний комплексний процес із загальними цілями і завданнями.

У більш вузькому сенсі ко-маркетинг розглядається як формальний зв'язок між двома або більше бізнес-структурами, спільно реалізують товари на ринку. Яскраво виражений самоорганізаційних характер діяльності компаній продукує нові форми співробітництва, сприяючи виникненню цілого ряду нових термінів, що використовуються для їх позначення: dual branding (подвійний брендинг), cross-marketing (крос-маркетинг), coalition loyalty program (коаліційна програма лояльності), сo- branding (ко-брендинг).

Ко-маркетинг, як новий напрям у сфері маркетингу, з'явився в кінці 90-х рр.. XX століття, і грунтується він на взаємодіях декількох компаній, які об'єднали свої можливості і ресурси заради спільного виробництва, просування та продажу товару або групи товарів. Дж. Нарусе і Дж. Андерсон впевнені, що поява спільного маркетингу означає «... взаємне розуміння та визнання того, що успіх конкретної фірми тепер частково залежить від іншої фірми ...».

Ідеї ко-маркетингу стали початком кінця епохи традиційного маркетингу («вертикального маркетингу») і сприяють розвитку нової ери в цій сфері, яка носить назву латерального маркетингу, і відповідно латерального мислення.

Латеральний тип маркетингу відрізняється від вертикальної його різновиди своєї принципової націленістю на виробництво товарів, не залежно від ситуації на існуючих ринках. В даному випадку виробники орієнтуються на декілька різних ринків.

Існує п'ять основних цілей спільного маркетингу:

1) формування та/або зміцнення позиції бренду, позитивного іміджу компанії, збільшення товарообігу за допомогою об'єднання або обміну маркетинговими комунікаціями;

2) отримання доступу на нові ринки, розширення клієнтської бази, завдяки напрямку потоку клієнтів безпосередньо на партнера або використанню торгових площ партнера;

3) підвищення лояльності покупців до бренду партнера за допомогою переадресації до нього власних клієнтів, в результаті чого покупці отримують новий або вдосконалений продукт;

4) скорочення рекламних витрат, завдяки проведенню спільних рекламних кампаній;

5) визначення потенційної цінності нематеріальних активів на основі даних про кількість клієнтів, готових купувати товар за вищою ціною.

Іноді ко-маркетингові об’єднання створюються для досягнення однієї із зазначених цілей. Однак у більшості випадків партнери ставлять перед собою кілька цілей.

В якості основних об'єктів ко-маркетингу зазвичай виступають гроші або матеріальні цінності, реклама, клієнтські бази, випускаються продукти, досвід роботи в тій чи іншій сфері, майданчики (торгові площі, пакувальні матеріали, Інтернет-сайти тощо), благодійність, ідеї.

Підприємства, орієнтовані на освіту спільного бізнесу, зобов'язані спочатку вибудувати свою маркетингову діяльність з урахуванням наступних принципів:

 • розуміння потреб представників цільової аудиторії, глибоке знання їхньої поведінки і мотивації до прийняття того чи іншого рішення;

 • створення унікальних пропозицій, які відповідатимуть потребам споживача, і мати відмінні переваги і в економічному, і в психологічному плані;

 • пропозицію унікальних цінностей (ексклюзивні послуги, природні фактори і т. д.);

 • перехід від одноразових успішних угод до довгострокового співробітництва, яке буде ґрунтуватися на взаємній вигоді та довірі.

В умовах загострення до межі конкурентної боротьби бізнес-гравці змушені постійно шукати нові форми боротьби за цільовий ринок. У ко-маркетингові союзи, раніші вступають виробники компліментарних і сезонних товарів за умови. Зараз елементи ко-маркетингу активно використовується практично у всіх сфера. В результаті такого роду альянсу не тільки підвищується ефективність маркетингових програм, але і скорочуються витрати на них.

Переваги ко-маркетингу:

1. Підвищення ефективності засобів, що використовуються для виходу на цільовий ринок. Партнер по ко-маркетингу вже має доступ до необхідних каналах дистрибуції.

2. Роздрібні продавці володіють цінною інформацією про фактори, що впливають на обсяги продажів, так як вони краще знають ринок завдяки тісній взаємодії з кінцевими споживачами. Виробник, у свою чергу, може надати партнеру результати більш масштабних досліджень ринку для вдосконалення рекламної стратегії. Крім того, креативні ідеї партнера можуть використовуватися в створенні рекламних матеріалів, які в поєднанні з грамотним управлінням експертів і ефективним розміщенням можуть істотно збільшити попит на продукцію. Однак найчастіше рекламні матеріали випускаються виробником, і завдання роздрібного продавця полягає лише в тому, щоб найбільш оптимально розмістити їх.

3. Ко-маркетинг залучає партнерів завдяки можливості збільшення прибутку і покриття частини рекламних витрат. Знижки, як правило, збільшують обсяги продажів і, таким чином, партнери зацікавлені в успіху один одного.

4. Ко-маркетинг дозволяє провести більш масштабну рекламну кампанію, яка буде не тільки більш ефективною, а й більш дешевої в порівнянні з індивідуальною. Для роздрібного продавця спільний маркетинг, як правило, означає скорочення витрат на рекламу.

5. Формування лояльності до певної продукції не тільки дозволяє залучити більшу кількість покупців до продавця, а й, в остаточному підсумку, підвищити лояльність до всього бренду.

Таким чином, грамотний ко-маркетинг не обмежується просуванням конкретних товарів і / або послуг, а є ефективним інструментом підвищення вартості марки.

Хоча багато брендів були успішними, завжди є ризик у ко-маркетингу при творенні іншого продуктом. Якщо споживач має сумний досвід з продуктом, який є одним з фірмових, це може вплинути на обидві марки - і якщо один із брендів є новим, то автоматично спрацьовує погіршення споживчої довіри. Ще одна небезпека може виникнути, коли одна марка пересилює інший, або якщо обидва бренди отримати розбавляють. Крім того, якщо ко-маркетингові зусилля не дуже добре виконані або непродумані достатньо, або, якщо немає сприймається додану вартість для споживача, він може відчувати себе ущемленим або скористалися.

Ко-маркетингові об’єднання є однією з форм робочого партнерства. У партнерстві, є розуміння, що успіх кожної компанії залежить від іншого. Партнерство зазвичай існує між фірмами, коли продукти доповнюють один одного на ринку.

Кращі приклади ко-маркетингу використовувати ресурси партнерів для створення більш потужною силою в на ринку. Тим не менш, успіх у спільних маркетингових альянсів залежить від декількох факторів.

1. Організації повинні шукати зовнішніх партнерів, які будуть створювати збалансовані альянси. Дисбаланс в влади та управлінських ресурсів створюють неефективні та неефективні спілки, які обмежують альянс успіху. Це означає, що всякий раз, коли планується спільний маркетинговий альянс необхідно враховувати ресурси - фінансові та управлінські - потенційних партнерів.

2. Добре сплановані альянси з високим потенціалом виплати , швидше за все, будуть успішним. Збільшення фінансових виплат можуть мотивувати людей, залучених для уладнання конфлікту. Однак не всі конфлікти є переборними.

Ретельно планування альянсів включає в себе знайомитися з потенційним партнером до того, як відносини стануть офіційними. Це дозволить забезпечити ефективність робочих відносин і сумісності з точки зору корпоративної культури, операцій, цілей і завдань.

3. Альянси є більш успішними в турбулентному середовищі. Це означає, що об’єднання забезпечують вищою цінністю при розробці нових додаткових продуктів або технологій, а союзи дозволяють компаніям отримати доступ і розвивати ці технології без ризику, пов'язаного з внутрішнім розвитком.

Ко-маркетинг дозволяє партнерам значно розширити зону присутності на ринку і збільшити обсяги реалізації. Однак успішна співпраця - це результат продуманої стратегії всіх гравців і тут важливо дотримуватися певних правил.

1. Ретельно вибирайте партнерів

Спільна маркетингова діяльність неминуче позначиться на репутації вашого бізнесу, сфери впливу та обсяги продажів. Вибирайте добре відомих, перевірених і надійних партнерів, здатних розширити вашу клієнтську базу і забезпечити необхідний рівень якості товарів / послуг і підтримувати його.

2. Чітко визначте свій цільовий ринок і вивчіть цільові ринки ваших потенційних партнерів.

Переконайтеся в тому, що ваші цільові ринки відповідають один одному. Цільовий ринок - це той сегмент ринку, на якому здійснюється продаж товару або послуги, і він часто обмежений віком, статтю, географією та / або соціально-економічними групами. Для успішного ко-маркетингу необхідні подібні цільові ринки, які дозволять збільшити клієнтську базу.

3. Співпраця повинна підвищити цінність вашої пропозиції не тільки для компаній-партнерів, а й для покупців

Шукайте нові ідеї. Створіть ко-маркетинговий союз, який підвищить цінність торгових марок всіх учасників, задовольнивши потреби споживачів. В результаті даної співпраці кожен партнер повинен збільшити вартість своїх активів, а споживач - отримати вдосконалений продукт.

4. Підготуйте договірну базу співробітництва

У ко-маркетинговому угоді мають бути враховані інтереси всіх сторін. Грамотно складений договір не тільки дозволить швидко вирішувати спірні питання, але і захистить інтереси учасників союзу навіть в тому випадку, якщо справи підуть не так, як очікувалося. Договір - це надійний інструмент, що дозволяє уникнути конфліктів і розбіжностей.

5. Взаємна відповідальність - ключ до успіху

Кожен учасник ко-маркетингового союзу повинен усвідомлювати свою відповідальність за успіх всього підприємства. Спільний маркетинг вимагає злагоджених дій і при розумно налагодженій системі горизонтальних зв'язків дозволить заробляти всім учасникам ринку.

Для створення сильного успішного альянсу буде потрібно величезний обсяг робіт як на етапі планування, так і при подальшій реалізації програми. Вирішивши почати ко-маркетинг, будьте готові до того, що партнери поставляться скептично до ваших ідей і доведеться їх переконувати. Пам'ятайте, що найкращий аргумент - це можливість збільшити продажі. Допоможіть вашим партнерам збільшити прибуток, і ви зможете досягти власних цілей. Прагніть до довгострокового співробітництва, так як саме така співпраця дозволить значно розширити масштаби присутності на ринку, налагодити нові канали збуту та збільшити обсяги продажів.

Яскравими прикладами досягнення маркетинговими альянсами своїх цілей можна вважати наступні:

1. Успішний ко-маркетинговий приклад можна привести з історії високотехнологічних компаній. Так, це яскраво демонструється на партнерстві у 1991 році IBM і Apple.

У 1984 році, Apple і Adobe об'єдналися для створення спільних графічних пакетів, що прискорило загальний ринку розвитку.

2. Компанії Snecma і General Electric спільними зусиллями створили один з найбільш затребуваних авіаційних двигунів - CFM-56;

3. Фахівці популярних компаній Toshiba і Motorola спільно розробили мікросхеми динамічної оперативної пам'яті;

4. Toshiba разом з компанією IBM створили і випустили сучасні плоскі рідкокристалічні дисплеї;

5. Альянс компаній Toshiba і Time Warner створили інтерактивну технологію кабельного телебачення;

6. В 1982 році Sony і Philips випустили перший аудіодиск в цифровому форматі.

7. Компанією Intel була запущена програма ще в 1991 році і продовжується до цього дня, що є одним з яскравих всіх спільних маркетингових програм. Коли Intel проводить спільну роботу з виробниками ПК, щоб забезпечити свої технології на комп'ютерах. Кампанія Intel відноситься до 10 найбільш потужних брендів у світі. У свою чергу, виробники комп'ютерів вдалося скоротити витрати на рекламу, додавши логотип Intel на продукт. Логотип був також знайомий якості, який додану вартість бренда комп'ютера.

В Українській банківській практиці також нерідко зустрічаються досить яскраві приклади ко-маркетингових об'єднань.

Одним з популярних фінансових продуктів залишаються картки, прикрашені логотипами партнерів банків - великих торгових мереж, автозаправок, ресторанів або авіакомпаній. Банкіри називають такі карти кобрендинговими - картами під двома брендами. Рекламована вигода для клієнта - знижки для постійних покупців.

Наприклад, Родовід Банк спільно з мережею будівельних супермаркетів Нова Лінія випускає карту, якою клієнт розплачується в магазині й отримує бонуси. В кінці року їх можна обміняти на який-небудь товар цього магазину. В Укрексімбанку власниці картки Lady's Club мають не тільки знижки в багатьох магазинах, ресторанах, салонах краси і медичних центрах, а й постійно беруть участь в акціях і розіграшах призів від партнерів банку.

Деякі банки, такі як Правекс і банк Фінанси та Кредит, взагалі не випускають карт без знижок у якихось магазинах. Певний клас карт призначений для тих клієнтів, які багато їздять або літають. Укрпромбанк разом з мережею заправок ANP випускає карту, яка дає можливість отримувати знижку на покупку палива в мережі цих АЗС. Перший український міжнародний банк спільно з авіакомпанією Міжнародні авіалінії Україні випускає бонусно-платіжну карту Visa Classic Unembossed, Visa Gold і Visa Platinum. Вони дозволяють накопичувати бонусні милі й обмінювати їх на безкоштовний квиток.

Спільний проект ПриватБанку і партнерів у сфері прийому до оплати кредитних карток «БОНУС+» дозволяє отримувати певну суму бонусів від кожної покупки і витрачати накопичені бонусі відповідно до правил проекту. В результаті функціонування даного об'єднання з'являються клієнти, які приходять тільки в торговельні точки партнерів "Бонус+" і отримують/витрачають бонуси.

Разом із ювелірним салоном «Абрикос» ПриватБанк розробив програму ПриватБанк VIP. Учасники даної програми отримують доступ до програми ексклюзивних переваг від ювелірного салону «Абрикос», таких як: ексклюзивне знайомство з новими колекціями до їх появи в салонах; безкоштовний професійний догляд за особистими прикрасами клієнта, незалежно від місця їх придбання; неординарні сюрпризи до свят та запрошення на закриті ювелірні вечірки «Абрикос».

АКБ «Укрсоцбанк» та ВАТ НАСК «Оранта» пропонують унікальну спільну програму, яка включає в себе комплексний продукт: дисконтну платіжну картку «Кредитка-Оранта», що видається при купівлі одного зі страхових продуктів на вибір: добровільне страхування транспортних засобів (КАСКО), обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності (ОСАЦВ), та знижку при добровільному страхуванні транспортних засобів (КАСКО) і майна.

«ОТП Банк» і компанія «ВіДі АвтоСіті пропонує ексклюзивну President Card дає можливість отримувати і накопичувати знижки на обслуговування авто, запчастини, аксесуари, надає особливі умови при купівлі нового авто, оформленні страховки та багато інших переваг.


КОНЕНТ-МАРКЕТИНГ


«Традиційний маркетинг звертається до людей.

Контент-маркетинг говорить з людьми»


«Різноманітні дослідження свідчать, що в 90 % випадків прийняття рішень щодо купівлі товарів і послуг розпочинається в онлайні. У більшості випадків покупці, перш ніж вступити в особистий контакт зі співробітниками компанії, озброюються інформацією про цю компанію та її продукти в інтернеті». Л.Шеньє

Це дозволяє навчати потенційних покупців, інформуючи їх про рішення та вибір, що надаються компанією, про кращі практики та правильні відповіді на питання, що задаються ними. Ступаючи на цей шлях, компанія формує відносини, які зроблять рішення про покупку більш легким для споживачів. От про що йде мова в контент-маркетингу.

І ключ знову – у фокусуванні на кінцевого споживача, цільову аудиторію компанії. Зв’яжіться зі своєю аудиторією та дозвольте їй задати вам напрямок. Оскільки ви потребуєте віддачі – як у вигляді знання бренда, так і у вигляді підсумкових результатів діяльності, – то у вас є унікальна можливість мобілізувати інструменти соціальних медіа, щоб зв’язатися з аудиторією та втягнути її у процес. Справжній зворотний зв’язок, забезпечений об’єднанням бренда, зніме перевантаження та ажіотаж.

Більшість компаній створена для того, щоб продавати товари та послуги, а не для того, щоб створювати і постачати цінну інформацію.

Ось чому здійснення контенту здається для більшості комерційних структур протиприродним. Інтегрування стратегії контент-маркетингу – непростий процес, але він необхідний для зростання та підтримки прибуткового бізнесу в умовах сучасної економіки, яка швидко змінюється.

Відповідальні маркетологи повинні усвідомити важливість того, що споживачі поглинають інформацію із традиційних і цифрових каналів комунікації по-різному. Традиційні медіа допомагають формувати знання, проштовхуючи повідомлення та створюючи розмови у формі інформації, переданої з вуст у вуста. А цифрові повідомлення допомагають створювати послуги та інформацію у формі розмови, яка найчастіше поширюється в соціальних медіа у режимі реального часу.

Сьогоднішній успішний маркетолог розуміє, що один засіб комунікації настільки важливий, як і інший, коли вони розумно збалансовані та підкріплені стратегічним планом, цілі якого добре зрозумілі.

Контент-маркетинг – сукупність маркетингових прийомів, заснованих на створенні і / або розповсюдженні корисної для споживача інформації з метою завоювання довіри і залучення потенційних клієнтів. Контент-маркетинг передбачає підготовку та розповсюдження високоякісної, актуальною і цінної інформації, яка не є рекламою, але яка побічно переконує аудиторію прийняти необхідне розповсюджувачу рішення, вибрати його послугу. Переваги контент-маркетингу полягають у тому, що він ефективно привертає увагу аудиторії, допомагає завоювати довіру і ненав'язливо просуває товар або послугу на ринку.

Шляхи поширення інформаційного контенту можуть бути найрізноманітнішими: сайти, блоги, соціальні мережі, традиційні засоби масової інформації, книги, журнали, друковані або інтернет видання, підписки на розсилки, семінари, вебінари, конференції, круглі столи, відео портали і т.д. Мета вільного поширення інформації полягає не в рекламі конкретних продуктів чи послуг, а в інформуванні споживачів про загальну ситуацію в даному сегменті ринку, про події що відбуваються в ньому, про способи вирішення пов'язаних з цим сегментом проблем, і іноді – про те, як продукти або послуги розповсюджувача допомагають вирішити ці проблеми. Мотивація тих, хто запускає кампанію контент-маркетингу, полягає в інформуванні потенційних клієнтів, в невимушеному ознайомленні їх з власними пропозиціями, у створенні іміджу компанії, яка лідирує в даному сегменті ринку, в якій працюють добре підготовлені експерти, знайомі з проблемами споживачів та способами їх вирішення.

Контент-маркетинг дозволяє досягти різних цілей, включаючи: створення іміджу лідера, збільшення прямих продажів, ознайомлення споживачів з принципово новими продуктами або послугами та просування їх на ринок.

Існують деякі специфічні види контенту, які, не будучи по своїй суті класичною інформаційною статтею (зі вступом, основною частиною і висновком), здатні залучити таку кількість природних зовнішніх посилань на себе, яке не збере навіть сама корисна інформаційна стаття або новина.

^ Як приклади контенту такого роду можна назвати:

Довідкові дані.

До довідкових даних постійно звертаються і новачки, і професіонали в будь-якій ніші. Потреба в такій інформації періодично виникає у всіх. Довідкові дані, представлені в зручному вигляді, з великою ймовірністю будуть поміщені відвідувачем в закладки. Посиланнями на сторінку з довідковою інформацією люди буду часто ділитися, спілкуючись в форумах, соціальних мережах і в інших співтовариствах.

^ Список корисних ресурсів.

Це можуть бути різні структуровані списки каталогів сайтів для спаму, списки dofollow блогів для коментування та інші подібні матеріали. При використанні списків бажано дати зрозуміти відвідувачу, що список оновлюваний і модерується, інакше посилання на нього ставити навряд чи хто буде.

^ Список відповідей на часті запитання, порад, ідей.

Люди люблять узагальнення і часто додають сторінки з ними в закладки.

Аналітика з графічними ілюстраціями.

Стаття науково-дослідницького типу, як правило, швидко обростає природними посиланнями, так як є серйозним приводом для обговорень в різних інтернет-співтовариствах.

^ Покрокова детальна інструкція.

Покрокова детальна інструкція по виконанню якої-небудь типової задачі так само здатна викликати великий інтерес цільової аудиторії і швидко обрости природними посиланнями.

^ Використання формули B.E.S.T. в контент-маркетингу

Формула B.E.S.T. – структурований та спрощений підхід до створення карти-маршруту контент-маркетингу, яка являється:

- поведінковою (від англ. behavіoral) – усе, що компанія передає своїм споживачам, має мету. Що ви хочете, щоб вони зробили?

- істотною (від англ. essentіal) – поставляйте інформацію, яка дійсно потрібна споживачам, щоб досягти успіху на роботі й у житті;

- стратегічною (від англ. strategіc) – зусилля компанії у сфері контент-маркетингу повинні бути невід’ємною частиною її загальної бізнес-стратегії. З'єднайте свою контент-стратегію з очікуваними кінцевими результатами; 

- цільовою (від англ. targeted) – компанія повинна націлювати свій контент так, щоб він дійсно відповідав її покупцям.


^ Принципи контент маркетингу


Контент-маркетинг грає за іншими правилами, ніж традиційний маркетинг широкого впливу - ось деякі з ключових відмінностей:

Мова не про вас

Ваш перший важливий крок у ролі контент маркетолога полягає в тому, щоб відкласти свої власні плани в бік і поставити в центр маркетингу порядку денного свого потенційного клієнта. Ви, ймовірно, горите бажанням розповісти про своє бачення, своєї технології і переваги, які вони дають. Придушіть це бажання. Вашому потенційному клієнтові немає діла до цього. Він хоче говорити про свої проблеми, завдання, про свої можливості і про дуже реальні речі, які стоять на його шляху.

^ Виберіть одне високопріоритетне питання.

Контент маркетинг - це проблемно-орієнтований маркетинг.

Виберіть тему, яка має велике значення для вашої аудиторії, і зупиніться на ній.

^ Знайдіть область, у якій раніше мало хто працював

Вам потрібно знайти проблему, ще не побиту конкурентами, аналітиками і редакторами. Якщо ж на кону дійсно стоїть тільки одне головне питання, запропонуйте його нове прочитання, зупиніться на якоїсь деталі, розгляньте здалеку в контексті - що завгодно, щоб запропонувати свіжий підхід і люди захотіли дізнатися більше.

^ Прагніть до незалежного звучання

Якщо мова дійсно не про вас, то вам не потрібно згадувати ваш продукт в кожному параграфі. Ще буде не одна можливість послатися на вашу пропозицію, але якщо ви будете занадто часто їх використовувати, то підірвете цінність пропозиції. Читач знає, що у вас є свої інтереси, але перейметься до вас великою повагою, якщо ви зможете відкласти їх в сторону ненадовго і говорити, як незалежний консультант.

^ Підкріплюйте свою історію конкретними даними

Сильна історія переконлива. Сильна історія, підкріплена достовірними даними - незаперечна. Зробіть все можливе, щоб отримати ці дані. 

^ Використовуйте ваших клієнтів

Використовуйте ентузіазм ваших кращих клієнтів, щоб розповісти свою історію. Але оскільки це ваша історія, то ви самі встановлюєте рамки обговорення і структуру аргументів. Ваші користувачі - це свідки.

^ Знайдіть «авторитет»

Залучення визнаного аналітика або видатного редактора - хороший спосіб додати переконливості і продемонструвати незалежну думку. Але це не чарівна паличка, адже люди все одно знають, хто замовляє музику. Не переплачуйте за авторитет.

^ Виберіть гарна назву

Найкращий контент в світі буде марний, якщо не буде використовуватися. 

Додайте трохи негативу

Немає кращого способу, щоб посилити авторитет вас як експерта, ніж визнати деякі недоліки вашого підходу. Це зовсім непросто, але відкривши карти, ви здивуєте аудиторію, додасте більше переконливості вашим позитивним аргументам і продемонструєте, наскільки ви в цілому впевнені в сильних сторонах вашої пропозиції. Це також дозволить вам попередити (і нейтралізувати) заперечення, які, як правило, спливають у визначений момент циклу продажів.

^ Чому я повинен вірити вам?

Багато з цих принципів стосуються проблеми довіри, а це чарівний компонент у змісті контент маркетингу.

Тільки тому, що у вас є що продати, у вас над головою буде світитися велика червона неонова вивіска, загрозлива - «Покупець, будь пильним».

Ваша задача змусити людей ігнорувати цей знак досить довго, щоб встигнути вислухати вас. Але вам не домогтися цього, якщо будете прикидатися, що ви не помічаєте неонової вивіски над головою. Ви повинні бути відкритим, чесним і гармонійним; поважати свою аудиторію; відповідати за кожен свій аргумент.

^ Як це працює?

Контент-маркетинг означає - створювати навколишнє середовище з корисною та релевантної для користувача інформацією. Слова «корисна» і «релевантна» є ключовими, і якщо їх видалити, то твоє повідомлення буде лише небажаною спамом.

^ Рецепт такий:

1. Створи навколишнє середовище, цікаву для «середнього» цільового споживача, де б він не відчував тиску на себе.

2. Серед корисної інформації та пропонованих розваг вводити рекламу продукту, але не занадто часто й наполегливо.

3. Залучати споживача до інтерактивності.

Наприклад:

Твій продукт - йогурт. Ти хочеш привернути нових клієнтів і зробити свій бренд шанованим:

 1. створення серіюї буклетів, легких для читання, які містять інформацію про процес виробництва йогурту, його позитивний вплив на організм, його історію.

 2. створюється план маркетингу, але обережно, не пересичуючи його рекламою, тому що це тільки нашкодити.

 3. Логотип бренда буде вітатися в будь-якому випадку на кожній сторінці, як природне додаток до інформації. І це матиме позитивний ефект.

 4. потрібно бути обережним в кожному рекламному кроці: реклама повинна природним чином поширюватися серед іншої корисної і приємної інформації, яка надається.

 5. Зазначити кілька слів про небезпеку у випадку, коли продукт зроблений погано і покажи, як твоя компанія вирішує проблему якості

 6. Потрібно запросити споживачів взяти участь в твоїх акціях і висловити свою думку в обмін на участь в розіграші призу.

 7. Надання споживачам права надсилати свої рецепти і зауваження і помісти їх на сторінках наступного номера публікації разом з їх історіями або зроби відео прямо з сайту або інтерактивної панелі, яку ти встановиш в ряді супермаркетів.

 8. дати інформацію про охорону навколишнього середовища, і як вони (споживачі) можуть повторно використовувати пластикову тару, якщо це можливо. Запропонуй їм розповісти про медичні проблеми, які можна вирішити, вживаючи кальцій.

^ Зверніть увагу:

Якщо Ваше повідомлення недостатньо сильно, щоб «просвердлити наскрізь» - не намагайтесь використовувати банери або нейтральні ТВ програми.

Можливо, краще створити більш широке навколишнє середовище, у якому споживач буде шукати Вашу рекламу.

В результаті досліджень у 2011 році було виявлено багатьма компаніями, що 64% компаній збираються використовувати соціал-медійний та контент-маркетинг для збільшення популярності бренду.

Більш, ніж 70 відсотків маркетологів, які збираються збільшити інвестиції в соціальний маркетинг, називають себе новачками або дилетантами, зросла важливість соціальних мереж і контент-маркетингу забезпечила гарну мотивацію для розвитку їх можливостей.

Серед найбільш цікавих даних те, що 90% маркетологів B2B використовують різні прийоми і тактики контент-маркетингу, часом самі того не усвідомлюючи.60% маркетологів планують приділяти більше уваги контент-маркетингу в найближчий рік.

Найбільш популярними тактиками контент-маркетингу виявилися:

Публікація статей - 79%;

Соціальні медіа (не включають блоги) - 74%;

Блоги - 65%;

Електронна розсилка - 63%;

Тематичні дослідження - 58%;

Особисті події - 56%.

Мірилом успіху контент-маркетингу більшість спеціалістів (58%) вважають трафік. При цьому цілі, які вони переслідують, використовуючи прийоми контент-маркетингу, як правило, такі: впізнаваність бренду (69%), залучення клієнтів (68%), генерація Лідов (67%), утримання клієнтів, лояльність споживачів (62%).

ВИСНОВКИ

Контент-маркетинг – це мистецтво розуміння того, що саме потрібно знати вашому споживачу, і забезпечення його цією інформацією відповідним та переконливим способом з метою зростання бізнесу компанії.

Існують п’ять основних причин, які вказують на необхідність впровадження компаніями контент-маркетингу уже сьогодні:

1. Зміна ставлення покупців до достовірності контенту. Сьогоднішні покупці шукають інформацію скрізь, щоб приймати розумні рішення про покупку. Отже, їм потрібний контент, який зробить їх розумнішими та освіченішими.

2. Традиційні медіаканали не можуть бути єдиним інструментом, що допомагає компанії досягти її споживачів. Оскільки сьогоднішні споживачі мають більше контролю над контентом (самі відповідають на питання «коли?», «де?» та «яким чином?»), вони надають перевагу читанню та залишенню своїх зауважень щодо прочитаного.

3. Скорочення медіабюджетів знижує якість контенту. Тривале скорочення персоналу редакцій і тиражів видань створило порожнечу, оскільки змінилась поведінка споживачів, а не тому, що вони стали потребувати менший обсяг інформації. Насправді сьогодні споживачам потрібно більше інформації, ніж будь-коли раніше. Якщо преса не збирається постачати її, хто ж буде це робити? Ви!

4. Продаж клієнтам стає більш складним. Оптимальний підхід – постачати відповідний контент, який позиціонує компанію як джерело, що заслуговує довіри. Компанія може починати спілкуватися зі споживачами як джерело інформації, а продовжити – як джерело продуктів та послуг.

5. Нарешті, зараз саме час зайнятися контент-маркетингом, оскільки сучасні технології можуть постачати цільовій базі клієнтів відмінні рішення у сфері контенту. Сучасні технології дозволяють компаніям усіх розмірів створювати всі види онлайн-публікацій, такі як сайти, цифрові журнали, електронні розсилання новин тощо.

Схожі:

Ко-маркетинг ко-маркетинг iconПрограма фахового вступного випробування на спеціальність 03050701 „Маркетинг” освітньо-кваліфікаційний рівень – „спеціаліст
Підготовка спеціалістів за фахом „Маркетинг” здійснюється на основі базової вищої освіти за напрямом „Маркетинг”
Ко-маркетинг ко-маркетинг iconПрограма фахового вступного випробування на спеціальність 03050701 „Маркетинг” освітньо-кваліфікаційний рівень – „спеціаліст
Підготовка спеціалістів за фахом „Маркетинг” здійснюється на основі базової вищої освіти за напрямом „Маркетинг”
Ко-маркетинг ко-маркетинг iconПрограма фахового вступного випробування на спеціальність 03050701 “Маркетинг” освітньо-кваліфікаційний рівень „магістр
Підготовка спеціалістів за фахом „Маркетинг” здійснюється на основі базової вищої освіти за напрямом „Маркетинг”
Ко-маркетинг ко-маркетинг iconПрограма фахового вступного випробування на спеціальність 03050701 “Маркетинг” освітньо-кваліфікаційний рівень „магістр
Підготовка спеціалістів за фахом „Маркетинг” здійснюється на основі базової вищої освіти за напрямом „Маркетинг”
Ко-маркетинг ко-маркетинг iconСтратегічний маркетинг
...
Ко-маркетинг ко-маркетинг iconТемы рефератов по курсу «маркетинг» Маркетинг и его роль в экономическом развитии страны. Маркетинга и его эволюция. Маркетинг как система хозяйствования

Ко-маркетинг ко-маркетинг iconДокументи
1. /Економ_ка СГ виробництва, маркетинг/Економ_ка СГ виробництва маркетинг лекц_х.doc
Ко-маркетинг ко-маркетинг iconДокументи
1. /Маркетинг/Маг_стри/Батуг Артур Ришардович маг..doc
2. /Маркетинг/Маг_стри/Гребенюк...

Ко-маркетинг ко-маркетинг iconАнотація дисципліни «маркетинг у банку» Викладач: к е. н., доцент Герасименко Раїса Андріївна вступ навчальна дисципліна «Маркетинг у банку»
«Маркетинг», «Банківський менеджмент», «Гроші та кредит», «Банківські операції», «Аналіз банківської діяльності», «Банківські операції»...
Ко-маркетинг ко-маркетинг iconОфпд нухт маркетинг Дата 04. 07. 2013 р. Спеціальність: 03050701 Маркетинг

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи