Банківський інтернет-маркетинг icon

Банківський інтернет-маркетинг
Скачати 83.64 Kb.
НазваБанківський інтернет-маркетинг
Дата18.09.2012
Розмір83.64 Kb.
ТипДокументи


Банківський інтернет-маркетинг


Для багатьох банків, які починають працювати в мережі Інтернет, з'явилися колосальні можливості для трансформації банківського маркетингу. На відміну від інших технологічних новинок в банківському секторі, Інтернет здатний докорінно змінити основи банківського маркетингу.

Ефективність реклами в Інтернеті, як і будь-який іншої реклами, залежить від чотирьох складових: що, де, коли і як рекламувати.


Використовуючи Інтернет-маркетинг, банки переслідують такі цілі:

• формування інформаційного поля банку, спрямоване на впізнання бренду і поліпшення іміджу (PR);

• пошук нових клієнтів;

• підвищення лояльності, повторного продажу існуючим клієнтам;

• інформування про нові послуги та продукти.


Залежно від цілей можуть використовуватися різні інструменти, способи і ресурси.


Внутрішні (власні) Інтернет-ресурси банку:

• сайт банку;

• корпоративний блог;

• власна розсилання.


Зовнішні ресурси в Інтернеті:

• контекстна реклама;

• банерна реклама;

• Інтернет-ресурси новин;

• тематичні Інтернет-ресурси;

• соціальні мережі і сервіси.


Перспективність використання всіх цих ресурсів сильно залежить від чисельних нюансів реалізації, таких як розмір банку, його спеціалізація, цілі і завдання, актуальність пропозиції, професіоналізм виконавця і т.д. Чим більший банк, тим складніше завдання, які він може і повинен вирішувати в Інтернеті. Чим складніше завдання, тим важче методи її вирішення. Для того щоб мати найбільш повне уявлення про кожного способі реалізації Інтернет-маркетингу необхідно розглянути кожен з них більш докладно.


Корпоративний блог


Останнім часом стало популярним на додаток до свого основного сайту створювати корпоративні блоги. Під корпоративними блогами в даному випадку розуміються свого роду сайти, створені для неформального спілкування співробітників банку із зовнішнім світом. Мета - завоювати довіру цільової аудиторії, збільшити лояльність.

У блозі можна вирішувати багато різних завдань: інформування про свої конкурентні переваги, популяризація нових послуг і окремих сервісів, зворотній зв'язок зі своїми клієнтами, створення спільноти лояльних користувачів та інше.

Наростити постійну аудиторію блогу - це важка робота. Постійної аудиторією банківського блога можуть стати існуючі та потенційні клієнти, співробітники банку, співробітники підрядних організацій і т.д. Щоб вони стали постійними читачами блогу, необхідно писати цікаві пости на найактуальніші для них теми. Наприклад, обговорення внутрішніх новин і подій банку, нових продуктів і послуг, відкриття філій, обговорення зовнішніх факторів і подій, проблеми кредитування в Україні, політики НБУ, підозріло високих відсотків конкурентів на залучення депозитів і т.д. Це можуть робити тільки ключові співробітники банку, які добре знаються на нюансах порушених питань. Вони ж повинні і відповідати на коментарі. Все це досить трудомістко, тому перш ніж заводити корпоративний блог банку, потрібно добре подумати, а чи вистачить сил, часу, ресурсів і наполегливості, щоб розвивати його.

Таким чином, корпоративний блог, при вмілому використанні, може створити додаткове джерело поширення позитивної, неформальної інформації про банк в Інтернеті. Однак створювати його слід банкам з великим досвідом, напрацьованими технологіями і задоволеними клієнтами


Власна розсилка


Основне завдання банку при використанні власної розсилки полягає в тому, щоб відправити одночасно дуже багатьом людям повідомлення по електронній пошті. Таким чином, банк може бути впевнений, що його повідомлення отримають одночасно сотні й тисячі людей. Це відмінний рекламний канал.

Проте існує ймовірність того, що посилається рекламне повідомлення може бути просто не прочитано передплатником або не доставлено в зв'язку неправильним зазначенням адреси електронної пошти.


Контекстна реклама


Банкам краще всього використовувати цю рекламу для пошуку нових клієнтів.

Тут є два способи. Перший - почати з ключових фраз. В цьому випадку необхідно вибрати слова, написати заголовок і текст оголошення та визначити сторінку на сайті, куди потраплятиме користувач.

Другий спосіб більш ефективний. Припустимо, у банку є конкретна послуга або продукт, який він буде рекламувати. Краще всього, якщо в ній є конкретика і джерело терміновості (наприклад, іпотека в Києві, 8% до 8 березня). Тоді під цей продукт створюється спеціальна (так звана посадкова) сторінка, де розповідається все про цей продукт (умови, вигода, терміни), там же можна оформити заявку або відправити питання консультанту. Під кожну "посадкову сторінку" вибираються свої ключові слова і складаються тексти оголошень.

В обох випадках ефективність сильно залежить від кожної з дій. Крім того, потрібно правильно розподілити бюджет між пошуковими машинами (Google, Яндекс, Рамблер).

Часто зустрічаються помилки:

• контекстна реклама веде на головну сторінку сайту,

• складається одне загальне оголошення для всіх ключових слів,

• неправильно чи неповно підбираються ключові слова.


Банерна реклама


Відмінність умов розміщення такої реклами полягає в тому, що оплата проводиться не за клік, тобто за залученого відвідувача сайту, а за показ. При цьому банер демонструється в межах першого екрану, тобто ймовірність того, що користувач помітить банер, досить велика.

Як правило, банерна реклама показується по дуже великій кількості не зовсім цільових запитів, тому її доцільно використовувати тільки як іміджеву.

Існує два види такої реклами:

• банери на головній сторінці сайту банку,

• медійно-контекстні банери в результатах пошуку, які показуються користувачам у відповідь на пошуковий запит і на партнерських сайтах, як і контекстні оголошення.

Банерна реклама може бути цікава відомим банкам. Переходів з неї не буде, але вона працює на впізнання бренду. Немає сенсу використовувати такі банери для реклами з продажу конкретної послуги або продукту. В такому випадку краще використовувати звичайну контекстну рекламу.


Інтернет-ресурси новин


В Інтернеті існує велика кількість ресурсів, на яких цікаво рекламуватися банкам. Залежно від цілей потрібна різна цільова аудиторія, а, значить, і різні ресурси. Причому на кожному ресурсі можна вибрати різні види реклами, інструменти та сервіси.

Найлегший і дешевий спосіб прорекламувати банк або послугу - це цікава новина. Її із задоволенням опублікує більшість сайтів новин, популярних ділових газет, радіостанцій. Відправляючи новину на три, п'ять новинних ресурсів банк може бути впевнений, що їх опублікують й інші. Чим цікавіше новина, тим більше ресурсів захочуть її опублікувати. Якщо новина опублікована на авторитетному ресурсі, то вона обов'язково з'явиться у стрічках Яндекс.Новини, Google Новини та інших. Практично всі новинні сайти мають своїх передплатників і RSS стрічки, за якими вони автоматично отримують новини.

Крім того, банк легко може подивитися, скільки разів і ким публікувалася його новина. В ідеалі всі публікації потрібно перевіряти, так як багато редакторів змінюють текст, і новина може бути подана по-різному. Іноді суть інформації після редагування докорінно змінюється. Більшість новинних сайтів надає можливість коментувати новини, тому на найпопулярніших і значущих для банку сайтах потрібно управляти дискусією. Якщо цього не робити, то новина може стати негативною через погані коментарі.


Тематичні Інтернет-ресурси


За пропонованим сервісам і способам реклами вони дуже схожі на новинні ресурси. Вони публікують новини, статті, інтерв'ю, дозволяють коментувати і вести дискусії, розміщувати банерну реклама та багато іншого. Основна відмінність - це кількість і якість відвідувачів. На тематичних і галузевих ресурсах відвідуваність може бути в десятки, а то й сотні разів менше, ніж на новинних, але якість цих відвідувачів набагато краще, тому вони і тематичні. Головне - правильно вибрати ресурс з цільовою аудиторією під конкретну задачу. Можливо, таке повідомлення не буде побачене мільйонами, проте воно буде побачене тими, кому воно дійсно цікаве, тобто повідомлення знайде свою цільову аудиторію.

В даний час існує безліч цікавих ресурсів по банківській тематиці: НАЙТИ!!!


Соціальні мережі та сервіси


Останнім часом кількість користувачів різних соціальних мереж зростає з кожним днем. Керівники банків це розуміють рівно, як і те, що серед цих численних користувачів можуть бути і потенційні клієнти банку.

Для того щоб впровадити свою рекламу в соціальні мережі, банку, перш за все, необхідно визначити які цілі і завдання він хоче досягти. Якщо завдання - іміджева реклама, то можна використовувати банерну рекламу. Якщо завдання - PR, створення та утримання лояльності, то в такому випадку краще всього створювати співтовариство лояльних користувачів в популярних соціальних мережах і спільнотах.


2. Розробка методики оцінки банківських сайтів з точки зору їх маркетингової концепції


Одним з найбільш поширених способів досягнення маркетингових цілей банків в мережі Інтернет є використання сайтів.

До критеріїв оцінки відносяться:

• актуальність інформації - інформація в жодному разі не повинна бути застарілою. Бажано, щоб оновлення новинного блоку проводилось не рідше ніж раз на тиждень, а статейного - не рідше ніж раз на місяць;

• якість контенту - має на увазі наявність у сайту якісно візуалізованою, без орфографічних та стилістичних помилок, добре структурованою, лаконічною і повної інформації, яка відповідає рівню сприйняття цільовою аудиторією;

• концепція дизайну - візуальна концепція сайту зобов'язана бути інформаційно-комерційної, тобто - орієнтована на зручне надання всієї інформації, необхідної потенційному клієнтові для прийняття рішення та замовлення послуг або здійснення іншої активної дії, здатного перерости в повноцінні комунікації і завершитися продажем послуги;

• реалізація дизайну - грамотна реалізація фірмового стилю банку також є дуже важливим критерієм оцінки. Важливо домогтися ясності і простоти сприйняття всіх візуальних елементів сайту, при цьому будь-який графічний елемент має сприяти поліпшенню сприйняття текстової інформації;

• PR активність банку в Інтернеті - сучасні PR-кампанії банків повинні бути спрямовані на допомогу в орієнтуванні клієнта на ринку, на забезпечення координації виконаних дій, а також не скільки на бажання зацікавити, а, що важливо, - зацікавити й утримати інтерес клієнта;

• широта охоплення цільової аудиторії - наявність для кожного сегмента цільової аудиторії власних інформаційних розділів. Необхідно враховувати, що цільова аудиторія сайту банку дуже диференційована і у різних розділів сайту може бути своя цільова аудиторія.


Сайт надає доступну всім відвідувачам єдину інформацію: перелік продуктів і послуг і тарифи на них, карта (або список адрес) відділень та філій банку, місце розташування банкоматів, готові звіти, прес-релізи, оголошення про початок реалізації спеціальних програм і т.п . В цілому сайт банку виконує функцію своєрідної віртуальної візитної картки.

Для банку, що має свій сайт в мережі Інтернет і бажає скористатися ним з метою маркетингу, переваги можна умовно розділити на 2 групи; "іміджеві", що сприяють підтриманню солідної репутації банку, і "реально дохідні", що збільшують кількість клієнтів і грошовий оборот банку.

Відвідувачів банківських інтернет сторінок можна розділити на декілька категорій:

• фахівці з відділів маркетингу, які щодня переглядають сторінки на предмет тарифних ставок і послуг;

• клієнти банків, які цікавляться безпосередньо послугами (сторінками депозитів, картками) або річними звітами банків;

• "випадкові" відвідувачі, безцільно плаваючі по різним серверам в пошуках потрібної інформації;

• фахівці західних фірм, що проявляють інтерес до роботи кредитних організацій.

На сьогоднішній день використання сайтів банку в якості реклами банківських продуктів є одним з найбільш простих і популярних способів просування.

Схожі:

Банківський інтернет-маркетинг iconАнотація дисципліни «маркетинг у банку» Викладач: к е. н., доцент Герасименко Раїса Андріївна вступ навчальна дисципліна «Маркетинг у банку»
«Маркетинг», «Банківський менеджмент», «Гроші та кредит», «Банківські операції», «Аналіз банківської діяльності», «Банківські операції»...
Банківський інтернет-маркетинг iconМіністерство освіти І науки україНи Сумський державний університет банківський менеджмент конспект лекцій у двох частинах Частина 2
Затверджено на засіданні кафедри фінансів як конспект лекцій з дисципліни «Банківський менеджмент»
Банківський інтернет-маркетинг iconМіністерство освіти І науки україНи Сумський державний університет банківський менеджмент конспект лекцій у двох частинах Частина 1
Затверджено на засіданні кафедри фінансів як конспект лекцій з дисципліни «Банківський менеджмент»
Банківський інтернет-маркетинг iconМаркетинг-дайджест 24-25 листопада 2011 р
Міжнародна науково-практична інтернет-конференція викладачів, аспірантів і студентів
Банківський інтернет-маркетинг iconМаркетинг-дайджест 24-25 листопада 2011 р
Міжнародна науково-практична інтернет-конференція викладачів, аспірантів І студентів
Банківський інтернет-маркетинг iconКо-маркетинг ко-маркетинг
Ко-маркетинг (від англ. Co-marketing) або спільний маркетинг це спільне управління створенням послуг І товарів, а також механізмами...
Банківський інтернет-маркетинг iconМетодичні вказівки до практичних занять з дисципліни "Банківський менеджмент" для студентів спеціальності
Методичні вказівки до практичних занять з дисципліни "Банківський менеджмент" / Укладачі В. М. Олійник, С. М. Фролов, М. А. Деркач,...
Банківський інтернет-маркетинг iconПрограма фахового вступного випробування на спеціальність 03050701 “Маркетинг” освітньо-кваліфікаційний рівень „магістр
Підготовка спеціалістів за фахом „Маркетинг” здійснюється на основі базової вищої освіти за напрямом „Маркетинг”
Банківський інтернет-маркетинг iconПрограма фахового вступного випробування на спеціальність 03050701 “Маркетинг” освітньо-кваліфікаційний рівень „магістр
Підготовка спеціалістів за фахом „Маркетинг” здійснюється на основі базової вищої освіти за напрямом „Маркетинг”
Банківський інтернет-маркетинг iconПрограма фахового вступного випробування на спеціальність 03050701 „Маркетинг” освітньо-кваліфікаційний рівень – „спеціаліст
Підготовка спеціалістів за фахом „Маркетинг” здійснюється на основі базової вищої освіти за напрямом „Маркетинг”
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи