Інформаційнийлист Шановні колеги! icon

Інформаційнийлист Шановні колеги!
Скачати 126.33 Kb.
НазваІнформаційнийлист Шановні колеги!
Дата19.09.2012
Розмір126.33 Kb.
ТипРегламент
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ТА НАУКИ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені М.П.ДРАГОМАНОВА

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ВСЕУКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРНО-ОСВІТНЯ АСОЦІАЦІЯ

ГУМАННОЇ ПЕДАГОГІКИ

ХМЕЛЬНИЦЬКЕ МОЛОДІЖНЕ ОБ’ЄДНАННЯ

«У МАЙБУТНЄ ЧЕРЕЗ КУЛЬТУРУ»


І н ф о р м а ц і й н и й л и с т

Шановні колеги!


13-14 листопада 2010 р. в м.Києві у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова (м. Київ, вул. Пирогова, 9; ст. Метро „Університет”) відбудуться П'яті Всеукраїнські педагогічні читання з гуманної педагогіки на тему: «Як любити дітей». Тема запропонована науковим керівником Всеукраїнської асоціації Гуманної Педагогіки академіком Ш.А. Амонашвілі.

Роздумами про любов до дитини наповнені праці педагогів-класиків Яна Амоса Коменського, Василя Сухомлинського, Йоганна Песталоцці, Януша Корчака, Костянтина Ушинського та інш. Гуманна педагогіка є суть всієї класичної педагогіки, підставою якої є такі вищі смисли, як ДОБРОТА, ВІРА, ДУХОВНІСТЬ, ЛЮБОВ, БОГ. Ми пропонуємо всім, хто пов'язаний з вихованням дітей, замислитися над важливістю осмислення цих вищих смислів і запропонувати свій досвід осягнення любові до дитини.


Регламент роботи Педагогічних Читань:

1 день, 13.11.2010р.:

8. 00 - 10.00 Реєстрація учасників.

10.00 - 12.00 Перша спільна зустріч. Відкриття Читань. Вітання. Установчі доповіді. Звернення Ш. А. Амонашвілі до учасників Педчитань.

12.00 - 12.30 Перерва.

12.30 - 14.00 Круглі столи.

14.00 - 15.00 Обідня перерва.

15.00 - 17.00 Круглі столи.

17.00 - 18.00 Друга спільна зустріч. Підведення підсумків роботи Круглих столів.

2 день, 14.11.2010р.:

10.00 - 11.30 Майстер-класи.

11.30 - 12.00 Перерва.

12.00 - 13.30 Майстер-класи.

13.30 - 14.00 Обідня перерва.

14.00 - 15.00 Завершальна спільна зустріч. Підсумки П'ятих Всеукраїнських Педчитань.

15.00 - 15.10 Перерва.

15.10 - 16.00 Загальні збори Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки.


Про Круглі столи:

(тематика, керівник, основна ідея, питання для обговорення)


1.Ідеі з майбутнього у справжній школі

Керівник (голова) КрС: Крук Станіслав Леонідович, кандидат педнаук, доцент кафедри педагогіки і психології Хмельницького національного університету, Президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, Лицар Гуманної Педагогіки, м. Хмельницький.

Співголови: Гаряча Світлана Анатоліївна, зав. лабораторією ДПО Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, м.Черкаси, Голова Черкаського обласного осередку Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, Віце-президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки;

Огійчук Алла Антонівна, вчитель-методист, Відмінник освіти України, Лауреат Всеукраїнського конкурсу «Учитель року 1990», вчитель вищої категорії, вчитель початкових класів приватної школи «Михаїл», м.Києв, член Київського обласного центру Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки.

^ Основна ідея:

«Необхідно ставитись до учнів по-батьківськи, з серйозним, пристрасним бажанням їм успіхів, як ніби-то вчителі є батьками духовного розвитку учнів» Ян Амос Коменський.

«Вихователь, який не сковує, а звільняє, не пригнічує, а підносить, не тисне, а розвиває, не диктує, а вчить, не вимагає, а запитує, - переживе разом з дитиною багато надихаючих хвилин, не раз спостерігаючи зволоженим поглядом за боротьбою ангела з сатаною, де світлий ангел перемагає». Януш Корчак.

«Любов - найвищий скарб, найдорожча перлина життя, але вона так загублена, так забруднена в гнойової купі злоби і вульгарності, що мало хто розуміє її дійсну цінність. Сама цінність любові залежить не від того, скільки нас люблять, а від того, скільки ми любимо ». М.М. Неплюєв.

«…читання класиків привело мене до дивного відчуття того, що читаю книги, надіслані з майбутнього. Це майбутнє може стати сьогоденням настільки, наскільки ми цього захочемо» Ш.О. Амонашвілі.


^ Питання для обговорення:

Утвердження сенсу духовності в змісті освіти. Як любити дітей не тільки в безпосередньому спілкуванні з ними, але й у розробці програм, підручників, навчальних курсів, в наданні пріоритетності вихованню над навчанням. Створення освітніх курсів і програм, що розширюють зміст освіти, наповнення їх сучасними відкриттями в галузі науки. Як одухотворити освіту. Шкільні предмети, які вирощують світогляд учнів. Додаткова освіта в школі, гуртки і факультативи.


^ 2. Урок - простір, де царює любов.

Керівник (голова) КрС Брусенцова Олена Михайлівна, вчитель-методист, вчитель початкових класів ЗОШ № 91 м. Дніпропетровськ.

Співголови: Суслова Ірина Віталіївна, вихователь вищої категорії дитячої установи №131 м.Севастополь, аспірантка Національного інституту психології ім.Костюка АПН України, секретар Севастопольського міського центу гуманної педагогіки Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки;

Бак Вікторія Федорівна, вчитель біології ЗОШ № 11 з профільною освітою м.Артемівська, вчитель-методист, Відмінник освіти України, лауреат Всеукраїнського конкурсу «Учитель року 1997», Лицар Гуманної Педагогіки, керівник Артемівського Центру Гуманної Педагогіки, Віце-президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки.

^ Основна ідея: «Любов до дитини в нашій спеціальності - це плоть і кров вихователя як сили, здатної впливати на духовний світ іншої людини. Педагог без любові до дитини - все одно, що співак без голосу, музикант без слуху, живописець без відчуття кольору» В.О. Сухомлинський.

^ Питання для обговорення:

Як створювати простір любові на уроці. Труднощі й успіхи на цьому шляху. Урок, який вчить Любові. Як проявляти людяність на уроці, жити разом з дитиною, а не готувати його до життя. Досвід справи любові.


^ 3. Любов - основа життя Дитини.

Керівник (голова) КрС Томас Валентина Миколаївна, вчитель-методист, вчитель російської мови і літератури ЗОШ № 9 м. Красноармійськ, Відмінник освіти України.

Співголови: вчитель початкових класів Наталія м. Чернівці,

Салієнко Ніна Олександрівна, лікар-методист Дніпропетровського Центру здоров'я, Голова Дніпропетровського обласного осередку Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки , Лицар Гуманної Педагогіки, член Правління Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки

^ Основна ідея:

«У моїй педагогічній практиці існує правило: яким би страшним не було зло в дитячій душі, треба бачити в цій знівеченої душі, перш за все людину, яка чекає, щоб йому допомогли - вилікували від зла. Я звертаюся не до голосу зла, а до голосу краси людської, яка в дитині обов'язково є, яку не заглушити нічим». В.О. Сухомлинський.

«Дітей немає - є люди, але з іншим масштабом понять, іншим запасом досвіду, іншими враженнями, інший грою почуттів» Януш Корчак.

^ Питання для обговорення:

Допущення гуманної педагогіки про духовну природу дитини. Дитина - обранець Бога на Землі. Як дитина дорослішає і розвивається, закони розвитку. Як створювати простір любові для реалізації місії дитини. Що ми знаємо про духовну природу дитинства. Роль вчителя, вихователя, психолога, лікаря в порятунку та захисті дітей, у створенні простору любові в школі.


^ 4.Особистість вчителя - серце живого педагогічного процесу.

Керівник (голова) КрС Надточій Тетяна Леонідівна, директор Дитячого клубу «Добра і краси» при Культурному центрі ім.М.К.Реріха, голова Харківського обласного осередку Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, м. Харків; член Правління Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки.

Співголови: Сіроіжко Світлана Андріївна, вчитель російської мови та літератури, вчитель вищої категорії Донецького ліцею «Коледж», викладач курсу «Основи моралі та християнської етики», співробітник Донецької Лабораторії Гуманної Педагогіки, м.Донецьк;

Безвершук Валентина Нікандрівна, вчитель-методист, Відмінник освіти України, вчитель фізики Турбівської ЗОШ І-ІІІступенів, смт. Турбів Вінницької обл., Лицар Гуманної Педагогіки, голова Вінницького обласного центру Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки.

^ Oсновна ідея:

«Нехай вчитель, допомагаючи, живе для вічності, але нехай, живучи, допомагає справжньому. Якщо він так чинить, якщо він люблячи живе заради вічності і для сьогодення, тоді хай не турбують межі сили його любові. Любов його покоління приєднається до його любові. Для своєї любові він знайде допомогу, як знаходить допомогу благородна людина, яка потерпає.» Йоганн Генріх Песталоцці.

«Матеріалістична педагогічна свідомість може мати тільки одне дітище - авторитарну педагогічну практику». Ш. О. Амонашвілі.

^ Питання для обговорення:

Світогляд вчителя і його вплив на педагогічний процес. Любов - четвертий вимір Педагогіки. Як вчителю долати власну недосконалість, як виховувати серце в любові. Шляхи вирощування любові у вчителя. Приклади з учительського життя, що підтверджують силу терплячою любові. Класики педагогіки - апостоли любові про виховання любові у вчителя. Духовний світ вчителя. Закони духовного життя вчителя, який обрав Шлях любові.

^ 5. Батьківська любов.

Керівник (голова) КрС Дмитрієва Ірина Володимирівна, декан факультету Донецького економіко-гуманітарного інституту, м. Донецьк, керівник Донецького обласного відділення Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, член Правління Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки.

Співголови: Ерметов Ігор Олегович, лікар-стоматолог, психолог, м.Київ; Голова Київського міського осередку Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки; Віце-президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки;

Ігнатенко Валентина Павлівна, практичний психолог першої категорії ЗОШ № 24, м.Артемівськ Донецької області.

^ Основна ідея:

«Кожен з вас є батько чи мати не тільки власної Дитини, але всього роду людського. І дітей своїх треба виховувати з почуттям турботи про майбутні покоління». Ш. О. Амонашвілі.

^ Питання для обговорення:

Як любити своїх власних дітей. Роль батька і матері у вихованні дітей. Бабусі й дідусі в сім'ї. Зв'язок поколінь і передача мудрості в сім'ї. Сімейне виховання, свята, традиції. Сімейний вчитель, сімейний лікар. Дитина без сім'ї. Як допомогти сиротам. Досвід сімейних дитячих будинків. Прийомні батьки. Труднощі і кризи розвитку дитини в сім'ї.


^ 6. Усвідомлення культури - основа любові до дитини.

Керівник (голова) КрС Кучеровський Валерій Андрійович, Президент громадської організації «Культурно-педагогічний центр «Бєлий город», Голова Одеського обласного Центру Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки; член Правління Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки.

Співголови: Чередниченко Світлана Олександрівна, мистецтвознавець, викладач Донецького економіко-гуманітарного інституту, співробітник Донецького центру гуманної педагогіки;

Гулеватий Вадим Володимирович, заст.директора ТОВ «Агро-КНК», член Подільського культурно-просвітницького центру ім.К.Реріха, м. Хмельницький; Голова Ревізійної комісії та член Правління Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки.

^ Основна ідея:

«І Світ, і Красу, і Культуру, і Людство врятує тільки Всеначальная Енергія Любові, яка від Бога. Цю енергію, - вона невичерпна, повинні набрати в собі і помножити люди і передавати, дарувати її один одному». Ш. О. Амонашвілі.

«Пам'ятайте, що мудрість полягає в проведенні довшої лінії»

Східна мудрість

^ Питання для обговорення:

Наші діти - жителі майбутнього, що ми робимо для того, щоб в цьому майбутньому було місце Миру, Красі і Культурі. Культура людства - це кристалізована любов у творах мистецтва, досягнення людського духу. Що ми робимо для того, щоб по-справжньому окультурювати середовище навколо дитини, як насичуємо її образами піднесеними і прекрасними, як наповнюємо любов'ю простір навколо нас, використовуючи високі образи культури. Якщо ми - вчителі, вихователі, батьки, працівники культури, службовці, робітники або лікарі, як уміємо кожен на своєму місці, бути носіями Всеначальної Енергії Любові, як можемо бути спрямовані до цього.


^ 7. Керівник освіти.

Керівник (голова) КрС Вознюк Сергій Володимирович, директор Головчинецької загальноосвітньої школи-інтернату для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, м. Хмельницький, Голова Хмельницького обласного осередку Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки.

Співголови: Філіппова Анжеліка Дмитрівна, директор загальноосвітньої школи I-II ступенів №22 м.Тореза Донецької обл., вчитель вищої категорії, співробітник Донецької лабораторії Гуманної Педагогіки.

Харитонова Наталія Віталіївна, вчитель-методист, завуч НВК № 11, співробітник Артемівського центру Гуманної Педагогіки.

^ Основна ідея:

«Якщо в освітньому процесі є насильство, значить, є і причина, що його породжує. Причина ця лежить в самому способі мислення тих, які теоретизують педагогіку і тих, які будують практику». Ш. О. Амонашвілі.

^ Питання для обговорення: Завдання керівника освіти в створенні простору любові і атмосфери любові в школі. Що для цього потрібно. Як керівнику поєднувати в собі адміністратора і люблячого вчителя. Як олюднювати відносини директор-учитель, директор-учень. Досвід класичного педагогічної спадщини у цьому.


Матеріали, пропоновані для повідомлень на Круглих столах (3-5 друкованих аркушів) надсилаються керівником місцевого осередку (центру, відділення, лабораторії) або індивідуально від бажаючого виступити в Оргкомітет Педчитань до 15 жовтня 2010р. на ел. адресу: mlada@ukr.net з позначенням конкретної тематики Круглого столу.


Про Майстер-класи


Заявки на проведення майстер-класів та матеріали, пропоновані для демонстрації на майстер-класах (5-7 друкованих аркушів) з фотографіями (формат JPG, дозвіл 300, обсяг не менше 1 МБ) надсилаються керівником місцевого осередку (центру, відділення, лабораторії) в Оргкомітет Педчитань до 15 жовтня 2010р. на ел. адресу: aro_net@mail.ru за зразком, до якого прикладається його коротка розробка.

Заявка на майстер-клас повинна задовольняти наступним умовам: відповідати темі Читання, спиратися на ідеї Гуманної Педагогіки, яскраво і жваво демонструвати педагогічні процеси, прийоми і спосіб, характер спілкування, нести творчу новизну.

Термін для кожного майстер-класу – 1година. 30 хв. З них 1 год. надається автору майстер-класу, 30 хв. - учасникам Читань для запитань та обговорень. Для демонстрації педагогічних прийомів автором майстер-класу можуть бути залучені учасники Читань. Майстер-клас може відображати результати творчих пошуків одного педагога, групи педагогів, педагогічного колективу. Він може бути представлений за допомогою аудіо - або відео - та інших технічних засобів. Майстер-клас не повинен проводитись у формі лекції або доповіді. Він є живий процес, а не теоретизований опис ЦЬОГО процесу.

Зразок заявки на майстер-клас:


Фото, що демонструє будь-який процес з запропонованого змісту майстер-класу

П.І.П автора, посада, місце роботи, звання, контактний тел, ел. адреса.^ Форма Майстер-класу:

Тема :

Лейтмотив:

Демонстрація прийомів:

Стверджувальна ідея:

Як створюється простір любові:


Заявку на участь у роботі Читань (форма додається) направляти до 15жовтня 2010 р. на

e-mail vita700@ukr.net , mlada@ukr.net

Тел. для довідок:

044. 517-43-62; моб. 067.26-96-503; 066.206-14-37; 063.603-26-89 – Людмила Олександрівна Мазур;

044. 250-12-20; моб. 098-236-02-50 - Вікторія Володимирівна Коломієць.

(За необхідністю за цими телефонами можна зробити заявку на участь в Педчитаннях).

Питання житла вирішуються при реєстраціі за умовою попереднього замовлення в Заяві. Вартість – від 55 грн. і вище.

Реєстрація учасників Читань та видача запрошень відбудеться 13 листопада 2010 року в фойє Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова з 8-00 до 10-00.

Оргвнесок – 60 грн.

Оргвнесок можна внести також на рахунок ^ ПМКО "У майбутнє через Культуру"ЕДРПОУ -25961189, ХОД ВАТ "Райффайзен банк Аваль" м.Хмельницький, МФО 380805, р/р 26005280704.


Проїзд, проживання та харчування учасників Педчитань здійснюється за власний рахунок.


Замовлення на книги. На Педчитаннях можна буде отримати книги з гуманної педагогіки, попередньо направивши замовлення на адресу: vadik2@inbox.ru та перерахувавши відповідну суму на ПП Гулевата Юлія Володимирівна, м. Хмельницький, вул.Залізняка 14/2, кв. 29; код ЕДРПОУ 2754202200; р/р 2600113521 у банку ХОД ВАТ РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ в м.Хмельницький; МФО 380805. Оплата пересилки за рахунок отримувача.

Прайс буде вислано ел.поштою безпосередньо кожному із замовників.


Проїзд, проживання та харчування учасників Педчитань здійснюється за власний рахунок.


Оргкомітет


Рекомендації щодо проведення Круглих столів на П’ятих Всеукраїнських педагогічних читаннях по гуманної педагогіки «Як любити дітей».

1. Керівники (голови) КрС знайомляться з темою КрС і основними питаннями для обговорення, заздалегідь і самі готують невеликі повідомлення, але, не зловживаючи часом слухачів.

2. На круглих столах може виступити кожен бажаючий, попередньо записавшись у відомість у Керівника, можна також надіслати тези виступу Оргкомітету Читань КрС.

3. Відповідно до кількості записаних встановлюється регламент виступів. Виступи повинні відповідати змісту і питанням Круглого столу. Якщо цього не спостерігається, то необхідні коректні зауваження та спрямування виступаючого на тему і зміст.

4. За дотриманням регламенту слідкує Керівник (голова) КрС і з кожного виступу пропонує вибрати основне, як відповідь на питання, що обговорюється. «Перлини» виступів бажано записувати і використовувати для підбиття підсумків Круглого столу.

5. Керівник (голова) і співголови КрС можуть зробити основні вступні повідомлення, що відображають коло проблем, вони ж можуть запросити виступити тих учасників, у виступах яких міститься відповідь на питання, що обговорюються. Доцільно до початку КрС виявити кілька важливих виступів і дати їм можливість прозвучати.

6. Ставлення до виступаючих має бути доброзичливим, відкритим, але містити певні вимоги до регламенту та змісту доповіді чи виступу.

7. Внутрішній стан керівників КрС буде передаватися виступаючим, тому необхідна внутрішня зібраність, спокій і доброзичливість кожного керівника. Вони повинні знати і приймати один одного.

8. Запізнення, затримки керівників неприпустимі, необхідна їх діяльна участь у тому, що відбувається, співпереживання, що висловлюється виступаючим.

9. Керівник (голова) підводить підсумки КрС на спільному засіданні або від КрС пропонується один яскравий виступ для загального пленарного засідання.

10. Керівник (голова) збирає виступи в електронному та друкованому вигляді і подає їх в Оргкомітет.


ЗАЯВА

на участь в роботі П’ятих Всеукраїнських педагогічних читань

з гуманної педагогіки на тему: «Як любити дітей»

13-14 листопада 2010 р.


П.І.П. -

Дата народження –

Освіта –Звання, ступінь –

Стаж педагогічної роботи –

Місце роботи –

Тема доповіді - (із досвіду роботи навчального закладу)

Чи потрібно місце в гуртожитку, готелі –

Точна поштова адреса, індекс –

Електронна адреса -

Телефон для зв’язку –

Дата –

Схожі:

Інформаційнийлист Шановні колеги! iconВельмишановний пане Ректоре!
Шановні колеги із Сучавського університету імені Штефана Великого! Шановні колеги із Чернівецького національного університету
Інформаційнийлист Шановні колеги! iconМіністерство освіти І науки України Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова Науково-методичний центр моніторингу якості освіти Інформаційний лист Шановні колеги!
Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у Міжнародній науково-практичній конференції : „Науково-методичні засади управління якістю...
Інформаційнийлист Шановні колеги! iconШановні учасники семінару, шановні колеги!
Чергове її підтвердження – успіх наших сусідів, країн Центральної І східної Європи, які демонструють динамічний розвиток завдяки...
Інформаційнийлист Шановні колеги! iconШановні колеги!
move to 928-10876
Інформаційнийлист Шановні колеги! iconШановні колеги!
move to 928-10876
Інформаційнийлист Шановні колеги! iconШановні колеги ! ! ! Волинський інститут економіки та менеджменту

Інформаційнийлист Шановні колеги! iconІнформаційний лист шановні колеги!
move to 0-17169216
Інформаційнийлист Шановні колеги! iconШановні колеги ! ! ! Волинський інститут економіки та менеджменту

Інформаційнийлист Шановні колеги! iconІнформаційний лист шановні колеги!
move to 0-18325645
Інформаційнийлист Шановні колеги! iconУвага!!! Шановні колеги, пропонуємо Вам взяти участь в всеукраїнських фахових конференціях!!!
Шановні колеги, пропонуємо Вам взяти участь в всеукраїнських фахових конференціях!!!
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи