Розробка програмного забезпечення для введення та редагування поточної інформації автоматизованого робочого місця працівника відділу управління персоналом icon

Розробка програмного забезпечення для введення та редагування поточної інформації автоматизованого робочого місця працівника відділу управління персоналом
Скачати 40.49 Kb.
НазваРозробка програмного забезпечення для введення та редагування поточної інформації автоматизованого робочого місця працівника відділу управління персоналом
Т.О.Пенцак
Дата04.08.2012
Розмір40.49 Kb.
ТипДокументи

УДК 004.4:65.014.1

РОЗРОБКА ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЛЯ ВВЕДЕННЯ ТА РЕДАГУВАННЯ ПОТОЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ АВТОМАТИЗОВАНОГО РОБОЧОГО МІСЦЯ ПРАЦІВНИКА ВІДДІЛУ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ

Автор: Т.О.Пенцак

Науковий керівник: старший викладач Б.Л.Голуб

Предметна область. Предметною областю дослідження є автоматизація обліку працівників університету.

Мета дослідження. Метою дослідження і результатом виконаної роботи є створення автоматизованого робочого місця працівника відділу кадрів з ціллю автоматизації процесу управління персоналом університету.

^ Вибір засобів для реалізації інформаційного забезпечення. На відміну від реалізації інформаційного забезпечення, що використовується у відділі кадрів на цей час, розроблювана система буде мати клієнт-серверну архітектуру.

Архітектура клієнт-сервер є одним із архітектурних шаблонів програмного забезпечення та є домінуючою концепцією у створенні розподілених мережних застосувань і передбачає взаємодію та обмін даними між ними[5].

Дуже багато систем управління базами даних (СУБД) розділяють свою роботу на два рівні за системою "Клієнт-Сервер". З точки зору виконання програма поділена на дві частини – клієнтську та серверну. На клієнтській частини (комп'ютері) відбувається контакт із зовнішнім світом. На комп'ютері-сервері розташовані загальні для всіх клієнтів дані і працює спеціальна програма – сервер баз даних, що оптимізує виконання запитів клієнтів[3].

Спільна робота користувачів в мережі за допомогою уніфікованих засобів спілкування з базами даних можлива тільки при наявності стандартної мови маніпулювання даними, що володіє засобами для реалізації перерахованих вище можливостей. Такою мовою стала непроцедурна мова SQL (Structured Query Language – структурована мова запитів), що орієнтована на операції з даними, представленими у вигляді логічно взаємопов'язаних сукупностей таблиць.

Для реалізації інформаційного забезпечення була використана СУБД Microsoft SQL Server 2005 Express Edition. Це потужна і надійна програма по управлінню даними, що забезпечує безліч функцій, захист даних і високу продуктивність для вбудованих додатків-клієнтів, "легких" веб-додатків і локальних сховищ даних.

^ Вибір інструментальних засобів для розробки прикладного програмного забезпечення. Використання RAD-систем, тобто систем миттєвої розробки додатків, значно прискорює процес розробки і є більш простим і вигідним способом, ніж використання інших середовищ[4]. Тому для розробки інтерфейсу з користувачем було обрано Borland C++ Builder 6.

Не менш важливою причиною вибору саме C++ Builder 6 для розробки інтерфейсу з користувачем є те, що C++ Builder 6 надає можливість працювати з базами даних за допомогою технології ActiveX Data Objects.

^ Розробка і реалізація прикладного програмного забезпечення. Програмний продукт складається з таких модулів: аутентифікації, навігації, виведення даних, введення і редагування даних, пошуку.

При розробці інтерфейсу бази даних і користувача в першу чергу була створена система аутентифікації користувача. Вона забезпечує захист від несанкціонованого доступу та розмежованість доступу.

Модуль навігації забезпечує відображення структури університету у вигляді дерева. Дані завантажуються з сервера по мірі необхідності (по запиту користувача). Таким чином дані, які буде отримувати користувач завжди будуть актуальними і при внесенні будь-яким користувачем змін в БД всі користувачі отримають актуальні дані без перевантаження модуля.

Модуль виведення даних надає можливість переглядати дані, що вже внесені у БД. Оскільки для різних рівнів необхідно виводити різну інформацію, то модуль перегляду даних містить декілька форм для виводу даних про: керівний склад інституту; керівний склад ННДЦ; всіх працівників кафедри; всіх працівників лабораторії; окремого працівника.

Модуль введення і редагування інформації складається з декількох форм і надає можливість: вводити і редагувати особові дані людини (ПІБ, паспортні дані, дату народження, місце проживання, освіту і т.п.); вводити і редагувати дані власної справи (підрозділ, посаду, величину штатної одиниці і т.п.); вводити і редагувати інформацію про підрозділи університету. Модуль забезпечує контроль за повнотою, достовірністю інформації і не допускає дублювання даних, що вносяться.

Модуль пошуку надає можливість знайти у БД працівника по ПІБ або підрозділ по назві. Модуль забезпечує виведення для перегляду всієї інформації, що відповідає запиту користувача. Пошук відбувається з мінімальними витратами часу, а отримана інформація може бути представлена як для читання, так і для редагування.

Таким чином, модулі, що створені для навігації, перегляду, внесення нових і редагування існуючих даних забезпечили автоматизацію основних процесів управління персоналом.

Висновки. На рівні прикладного програмного забезпечення передбачено: розмежування доступу; автоматизація процесів вводу, редагування і перегляду інформації; спрощення доступу до необхідної інформації; отримання повних даних у зручному для перегляду і редагування вигляді; зручна навігація. Результати роботи. Результатом роботи є програмний додаток, що представляє собою модель автоматизованої інформаційної системи. Цей додаток забезпечує автоматизацію ряду функцій в роботі відділу управління персоналом ВНЗ. Головне завдання програми полягає в можливості розподіленого зберігання, накопичення та обробки інформації в базі даних, а також надання користувачам автоматизованого санкціонованого доступу до інформації, одноразового її введення та багаторазового, багатоцільового використання.


^ СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Автоматизированные системы обработки учетно-аналитической информации/ В.С. Рожнов, В.Б. Либерман, Э.А. Умнова, Т.В. Воропаева. – М.: Финансы и статистика, 1992. – 250 с.

2. Автоматизированное рабочее место для статистической обработки данных/В.В. Шураков, Д.М. Дайитбегов, С.В. Мизрохи, С.В. Ясеновский. – М.: Финансы и статистика, 1990. – 190 с.

3. Аппак М.А. Автоматизированные рабочие места на основе персональных ЭВМ.- М.: Радио и связь, 1989.-176 с.

4. Архангельський А.Я. Программирование в C++ Builder 6. – М.: Издательство Бином, 2003 . – 1152 с: ил.

5. http://uk.wikipedia.org/wiki/Клієнт-серверна_архітектура

Схожі:

Розробка програмного забезпечення для введення та редагування поточної інформації автоматизованого робочого місця працівника відділу управління персоналом iconНавчальна програма дисципліни Інженерія програмного забезпечення
Дисципліна “Інженерія програмного забезпечення” забезпечує засвоєння студентами основних понять та методів системного управління...
Розробка програмного забезпечення для введення та редагування поточної інформації автоматизованого робочого місця працівника відділу управління персоналом icon2. 4 Перелік питань для підготовки до тестування з дисципліни
Фактори, що обумовлюють ефект від впровадження автоматизованого робочого місця менеджеру
Розробка програмного забезпечення для введення та редагування поточної інформації автоматизованого робочого місця працівника відділу управління персоналом iconЗвіт до лабораторної роботи №1 «Атестація робочого місця з використанням технології електронних таблиць»
Відповідно до алгоритму оцінки робочого місця, наведеного в пункті 2, та методичних вказівок, наведених в пункті 4, засобами ms excel...
Розробка програмного забезпечення для введення та редагування поточної інформації автоматизованого робочого місця працівника відділу управління персоналом icon5. 05010301 "Розробка програмного забезпечення"
Дослідження та розробка автоматизованої системи лінгвістичного перекладу контенту Web-сторінок
Розробка програмного забезпечення для введення та редагування поточної інформації автоматизованого робочого місця працівника відділу управління персоналом iconФормат опису модуля
Пз для мобільних платформ, проектування зручного та ефективного інтерфейсу користувача, управління пам'яттю, продуктивність та надійність,...
Розробка програмного забезпечення для введення та редагування поточної інформації автоматизованого робочого місця працівника відділу управління персоналом iconНазва модуля: Бази даних Код модуля: пз 6009 С01 Тип модуля
Аналіз вимог до програмного забезпечення, Моделювання програмного забезпечення, Конструювання програмного забезпечення
Розробка програмного забезпечення для введення та редагування поточної інформації автоматизованого робочого місця працівника відділу управління персоналом iconРозклад літньої заліково- екзаменаційної сесії для студентів ІV курсу спеціальності «Розробка програмного забезпечення»

Розробка програмного забезпечення для введення та редагування поточної інформації автоматизованого робочого місця працівника відділу управління персоналом iconРозклад занять для студентів ІV курсу заочної форми навчання спеціальності «Розробка програмного забезпечення»

Розробка програмного забезпечення для введення та редагування поточної інформації автоматизованого робочого місця працівника відділу управління персоналом iconРозклад занять для студентів V курсу заочної форми навчання спеціальності «Розробка програмного забезпечення»

Розробка програмного забезпечення для введення та редагування поточної інформації автоматизованого робочого місця працівника відділу управління персоналом iconФормат опису модуля
Організація процесу командної розробки програмного забезпечення, управління процесом командної розробки програмного забезпечення
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи