Саєнко В. Г. Державний заклад „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка” Інститут фізичного виховання І спорту Анотація icon

Саєнко В. Г. Державний заклад „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка” Інститут фізичного виховання І спорту Анотація
Скачати 121.28 Kb.
НазваСаєнко В. Г. Державний заклад „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка” Інститут фізичного виховання І спорту Анотація
Дата14.09.2012
Розмір121.28 Kb.
ТипДокументи

ВПЛИВ РЕКЛАМНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ Й ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ І МАСОВІСТЬ ЗАНЯТЬ СХІДНИМИ ЄДИНОБОРСТВАМИ

Саєнко В. Г.

Державний заклад „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка”

Інститут фізичного виховання і спорту

Анотація. У статті проаналізовано вплив рекламної діяльності й інформаційного забезпечення на ефективність і масовість занять східними єдиноборствами. Розкриті основні засоби, що застосовуються у рекламних цілях в сучасних ринкових умовах життєдіяльності суспільства. Отримані дані можуть використовуватися в процесі організації занять з різних видів східних єдиноборств.

^ Ключові слова: реклама, інформація, єдиноборства, масовість, новачки.

Аннотация. Саенко В. Г. Влияние рекламной деятельности и информационного обеспечения на эффективность и массовость занятий восточными единоборствами. В статье проанализировано влияние рекламной деятельности и информационного обеспечения на эффективность и массовость занятий восточными единоборствами. Раскрыты основные способы, применяющиеся в рекламных целях в современных рыночных условиях жизнидеятельности общества. Полученные данные могут использоваться в процессе организации занятий в различных видах восточных единоборств.

^ Ключевые слова: реклама, информация, единоборства, массовость, новички.

Abstract. Saienko V. G. The Influence to advertising activity and dataware on efficiency and mass occupation east single combat. In article is analysed influence to advertising activity and dataware on efficiency and mass occupation east single combats. Reveal main ways, using in advertising purpose in modern market condition humanity society. Obtained quantitative data can be used in process of the organizations occupation in different type east single combats.

Keywords: advertisment, information, single combat, mass, beginner.

^ Постановка проблеми. Одним з ефективних засобів пропаганди східних єдиноборств як здорового способу життя є рекламна й інформаційна діяльність. На жаль, низькопробні бойовики, що заполонили останнім часом екрани кінотеатрів і телевізорів за участю далеких від дійсної майстерності бойових мистецтв кіногероїв сприяють несправжній уяві про східні єдиноборства. Уявляючи як герой стає майстром бойових мистецтв усього за кілька занять, багато новачків, які прийшли займатися східними єдиноборствами очікують подібного, але день у день починається кропітка, монотонна й одноманітна робота з відпрацьовування тієї або іншої технічної дії, а результати зростають не з такою швидкістю як очікувалося й внаслідок чого наступає розчарування. У зв’язку із цим з початкового набору в клубах східних єдиноборств до закінчення навчального року залишається менше 20% тих, хто займається. Тому проблема організації ефективної рекламної компанії з використанням інформаційного забезпечення задля залучення до занять східними єдиноборствами широких верств населення є актуальною темою сьогодення.

^ Аналіз останніх досліджень і публікацій. Зміст сучасних публікацій розкриває проблеми пов’язані з історією, філософією та сутністю різноманітних видів бойових мистецтв [2, 11, 13], методичними посібниками щодо навчання техніко-тактичних дій в деяких видах східних єдиноборств [1, 3, 5, 6, 10, 15], ефективним плануванням і побудовою окремих періодів підготовки єдиноборців до змагань з бойових видів спорту [4, 7-9, 12, 14]. Проте процесу організації рекламної діяльності й інформаційного забезпечення задля залучення до занять східними єдиноборствами широких верств населення приділено недостатньо уваги. Тому в даній статті робиться спроба розкриття впливу рекламної діяльності й інформаційного забезпечення на ефективність і масовість занять східними єдиноборствами.

Робота виконана за Зведеним планом науково-дослідної роботи у сфері фізичної культури і спорту Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту на 2006-2010 роки; тема 2.2.3 „Удосконалення підготовленості спортсменів різної кваліфікації в групах видів спорту” (номер державної реєстрації 0107U001647).

Мета дослідження – дослідити проблему впливу рекламної діяльності й інформаційного забезпечення на ефективність і масовість занять східними єдиноборствами.

^ Виклад основного матеріалу дослідження. З стародавніх часів популяризацією новостворених видів східних єдиноборств займалася велика кількість майстрів. Вже в ХХ-му столітті прикладом ефективної рекламної кампанії може послужити бум карате в Японії, викликаний показовими виступами Гічіна Фунакоші, а в Америці – Масутацу Оями, на яких вони демонстрували різноманітні видовищні трюки й неймовірні можливості людського організму. Але сучасна реклама багатогранності східних єдиноборств повинна бути продуманою, реальною, а не виходити з області циркового мистецтва. Найкраще, якщо демонстрація різних аспектів східних єдиноборств супроводжується коментарями провідного спеціаліста, що пояснює дії майстрів та методику досягнення даного мистецтва. Досвід організації занять з східних єдиноборствах показує, що найбільший приплив у тих, хто займається забезпечує безпосереднє спілкування з аудиторією, а саме: здійснюють показові виступи з демонстрацією прийомів, які найбільш яскраво характеризують вид, розкривають сутність про особливості стилю, висказують особисте враження від занять, дають відповіді на численні питання.

Антирекламою східних єдиноборств стає діяльність різних тренерів, які не мають відповідних знань про існуючі види східних єдиноборств та їх особливості, методику навчання тим або іншим технічним діям, не говорячи вже про психологічну підготовку, і які з метою фінансового самозбагачення обіцяють прилучити до таємниць бойових мистецтв усього за два-три місяці занять, а також роздають пояси та відповідні їм розряди й звання. Подібна діяльність призводить до втрати інтересу в новачків до тренувальних занять і несправжньої уяви про реальних майстрів східних єдиноборств, що дуже швидко поширюється серед однолітків і формує негативну суспільну думку.

Одним з позитивних засобів рекламної діяльності й інформаційного забезпечення є видання спеціальної літератури з східних єдиноборств. Відомо, що у колишньому СРСР перші згадки про східні єдиноборства з’явилися у 70-ті роки ХХ-го століття. Найчастіше інформація черпалася з книг, що потрапляли на територію країни, від тих, хто вчився, працював чи служив за кордоном і там знайомився зі східними єдиноборствами. Частину інформації надавали і студенти-іноземці, що навчалися в вищих навчальних закладах країни. Але заняття східними єдиноборствами у цей період не мали чіткої структури і системності, а базова техніка, і правила двобоїв далеко не відповідали тим стандартам, що викладалися безпосередньо на сході і в світі. Після скасування заборони на викладання східних єдиноборств у СРСР, що діяла з 1984 по 1990 роки ринок наповнився величезною кількістю різноманітної літератури. Проте проводячи аналіз друкованих джерел, виявлене, що більшість з них є або дайджестом книг Гічіна Фунакоші, Масутацу Оями, Масатоші Накаями й інших видатних майстрів, або особистим враженням вітчизняних авторів про заняття карате при незначному обсязі сутності східних єдиноборств. Але в останні роки можна відзначити збільшення не тільки кількості, але й якості книг, які випускаються видавництвами, з даної проблематики, у тому числі й вітчизняними авторами, що також сприяє залученню до занять східних єдиноборств широких верств населення.

Останнім часом обмін інформацією, що поширився в мережі Інтернет значною мірою торкнувся діяльності багатьох федерацій карате. Зараз більшість федерацій намагається розмістити свій сайт у мережі Інтернет з інформацією про свій вид єдиноборств, досягнення провідних спортсменів, планах роботи й ін. На сьогоднішній день на Україні найбільш відомі сайти наступних федерацій (асоціацій):

1. http://www.aikido-fau.com – Федерація айкідо України – заснована у 1995 році, зареєстрована Мін’юстом у 1999 році (свідоцтво № 1272). Має осередки у 15 регіонах України. Президент федерації – Кудрявцев Олексій Леонідович (м. Київ).

2. http://www.fska.com.ua – Федерація Фунакоші шотокан карате України – заснована у 2004 році, зареєстрована Мін’юстом у 2004 році (свідоцтво № 1950). Має осередки у 15 регіонах України. Президент федерації – Науменко Анатолій Олексійович (м. Черкаси).

3. http://www.jks.com.ua – Українська асоціація карате JKS – заснована у 2003 році, зареєстрована Мін’юстом у 2004 році (свідоцтво № 2041). Має осередки у 14 регіонах України. Президент федерації – Швидченко Дмитро (м. Донецьк).

4. http://karate.com.ua – Українська ліга карате – заснована у 1996 році, зареєстрована Мін’юстом у 1996 році (свідоцтво № 799). Має осередки у 19 регіонах України. Президент федерації – Негатуров Олександр Віталійович (м. Одеса).

5. http://jundokan-ua.narod.ru – Федерація джундокан України – заснована у 2000 році, зареєстрована Мін’юстом у 2000 році (свідоцтво № 1538). Має осередки у 20 регіонах України. Президент федерації – Кусій Валерій Модестович (м. Одеса).

6. http://www.kyokushin.com.ua – Федерація кіокушин карате України – заснована у 1996 році, зареєстрована Мін’юстом у 1997 році (свідоцтво № 826). Має осередки у 14 регіонах України. Президент федерації – Близнюк Станіслав Васильович (м. Київ).

7. http://www.kyokushinkai-karate.org.ua – Українська Федерація кіокушинкай карате – заснована у 1997 році, зареєстрована Мін’юстом у 1997 році (свідоцтво № 857). Має осередки у 15 регіонах України. Президент федерації – Гончаренко Олександр Валерійович (м. Вінниця).

8. http://www.karate.dn.ua – Українська асоціація карате кіокушинкайкан, заснована у 2002 році, зареєстрована Мін’юстом у 2007 році. Має осередки у 6 регіонах України. Президент асоціації – Лук’янчіков Сергій Васильович (м. Донецьк).

9. http://www.kyokushinkan.org.ua – Федерація кіокушин-кан шогакукай карате України – заснована у 2003 році, зареєстрована Мін’юстом у 2004 році (свідоцтво № 2031). Має осередки у 18 регіонах України. Президент Федерації – Єрьоменко Едуард Анатолійович (м. Київ).

10. www.jka.com.ua – Всеукраїнська федерація „ВФ ЯАК” – заснована у 2002 році, зареєстрована Мін’юстом у 2002 році (свідоцтво № 1210). Має осередки у 18 регіонах України. Президент федерації – Крисько Олександр Олександрович (м. Луцьк).

11. http://www.uska.org.ua – Асоціація шотокан карате-до України – заснована у 1998 році, зареєстрована Мінюстом у 1999 році (свідоцтво № 1270). Має осередки у 16 регіонах України. Президент федерації – Шапран Сергій Михайлович (м. Дніпропетровськ).

12. http://www.ftu.com.ua – Федерація тхеквондо ВТФ України. Президент федерації – Саманджія Лесик Рожденович (м. Харків).

13. http://www.itf-taekwondo.org.ua – Федерація Таеквон-до ITF України – заснована у 1998 році, зареєстрована Мін’юстом у 1998 році (свідоцтво № 1042). Має осередки у 14 регіонах України. Президент федерації – Потернак Віктор Миколайович (м. Київ).

14. http://www.muaythai.org.ua – Українська федерація таїландського боксу Муей-Тай – заснована 1995 році, зареєстрована Мін’юстом у 1995 році (свідоцтво № 661). Має осередки у 18 регіонах України. Президент федерації – Труханов Геннадій Леонідович (м. Одеса).

15. http://www.wushuua.com – Українська Федерація ушу – заснована у 2004 році (свідоцтво № 2200 від 12.01.2005 р.). Має осередки у 27 регіонах України. Президент федерації – Чуканов Олег Валерійович (Київська обл., м. Бровари).

16. http://www.ukrainejudo.com – Федерація дзюдо України – заснована у 1991 році. Президент федерації – Деркач Леонід Васильович (м. Київ).

Разом з тим інформація, розміщена на сайті в мережі Інтернет, доступна далеко не всім й, крім того, цією інформацією цікавляться здебільшого люди, що професійно займаються східними єдиноборствами. Тому дуже мало можна зустріти тих, хто почав займатися східними єдиноборствами після того, як прочитав про нього в мережі Інтернет.

Не менш позитивним засобом рекламної діяльності й інформаційного забезпечення є дні відкритих дверей у спортивних клубах, фестивалі й свята бойових мистецтв, залучення до показових виступів людей, які мають певний досвід занять бойовими єдиноборствами і мешкають в одному районі з глядачами, які зібралися на виступ. Велику роль у збільшенні новачків у секціях східних єдиноборств грає наочна агітація, а саме стенди з інформацією про вид, його відомих представниках, проведених заходах, результатах виступів у змаганнях і здачі кваліфікаційних іспитів. Відповідно до статистики, близько 20% новачків прийшли в клуб у надії на те, що у недалекому майбутньому і їхні прізвища з’являться на стенді поряд з тими, хто вже проявив себе на змаганнях та при здачі кваліфікаційних іспитів.

Забезпечення інформаційного забезпечення також відбувається за рахунок діяльності міжнародних і національних федерацій бойових мистецтв, провідних майстрів шкіл і стилів, роботи інструкторів. Великий обсяг інформації одержується під час інструкторських занять й навчально-тренувальних зборів, що проводять провідні майстри східних єдиноборств або ж самі засновники стилю, керівники національних федерацій.

Незважаючи на велику кількість інформації щодо східних єдиноборств, існує певний дефіцит у забезпеченні тих, хто займається наочними науково-обґрунтованими навчальними посібниками, у яких досить кваліфіковано були б пояснені ті або інші техніко-тактичні дії, формальні бойові комплекси, особливості планування певних періодів підготовки спортсменів різного віку й кваліфікації. Використання навчального посібника в домашніх умовах продиктовано необхідністю правильного закріплення вивчених на тренувальних заняттях окремих технічних прийомів і комбінацій.

Значним ефективним способом рекламної діяльності та популяризації східних єдиноборств є проведення спортивних таборів у місцевості з різноманітними природно-географічними умовами. Дані заходи збільшують інформаційне забезпечення про особливості підготовки єдиноборців у різних умовах навколишнього середовища як у людей вже ведучих систематичні заняття, так і демонструючи свої вміння проживаючому у віддалених від обласних центрів регіонах населенню. В цих умовах поширюється інформація у формі знань, спеціальної літератури й відеоматеріалів про реальну сутність східних єдиноборств.

Для поліпшення ефективності інформаційного забезпечення один раз у півріччя доцільне проведення дво-триденних зборів інструкторів в одному із центральних залів обраного виду східних єдиноборств, де поряд з відпрацьовуванням тактико-технічних дій можна одержати певну інформацію про стиль, заплановані заходи, виниклі зміни у техніці виконання окремих прийомів, суддівство й ін.

Висновки. В умовах ринкової економіки та розвитку науково-технічного прогресу повсякденне життя звичайного громадянина України змінюється та трансформується на новий сучасний рівень. Тому впровадження рекламної діяльності й інформаційного забезпечення в процес організації занять бойовими мистецтвами є важливим аспектом, що позитивно впливає на його ефективність і збільшення масовості новачків у спортивних клубах та школах східних єдиноборств.

^ Перспективи подальших досліджень в даному напрямку. Планується дослідження особливостей організації та проведення занять зі східних єдиноборств в умовах ринкової економіки.

Література

1. Аксенов Э. И. Каратэ : от белого пояса к черному. Традиционная техника и приемы уличной самозащиты / Э. И. Аксенов. – М. : АСТ : Астрель, 2007. – 174 с. 2. Бишоп М. Окинавское каратэ : учителя, стили, тайные традиции и секретная техника школ воинского искусства / М. Бишоп. – М. : ФАИР-Пресс, 1999. – 304 с. 3. Гончаров С. М. Тактика поединка в тхэквондо / С. М. Гончаров, В. Г. Саенко // Актуальні проблеми фізичного виховання, спорту та валеології: Зб. наук. робіт I Всеукраїнської наук.-практ. конф. – Кременчук : КДПУ, 2008. – С. 83 – 89. 4. Дегтярев И. П. Управление предсоревновательной подготовкой и послесоревновательными состояниями в видах единоборств, имеющих деление на весовые категории / Дегтярев И. П. : Автореф. дис. … д-ра пед. наук. – М., 1987. – 52 с. 5. Заяшников С. И. Тайский бокс : Учеб.-метод. пособие / С. И. Заяшников. – [4-е изд., исправл. и доп.]. – М. : Тераспорт, 2004. – 272 с. 6. Иванов-Катанский С. А. Джиу-джитсу : Усложненная техника борьбы в одежде / С. А. Иванов-Катанский. – М. : ФАИР-Пресс, 2002. – 448 с. 7. Карпов М. А. Индивидуализация учебно-тренировочного процесса юных тхэквондистов на этапе начальной спортивной специализации / Карпов М. А. : Автореф. дис. ... канд. пед. наук (13.00.04) // Урал. гос. акад. физ. культуры. – Челябинск, 2001. – 19 с. 8. Кличко Влад. В. Бокс : многоэтапный контроль базовой подготовленности / Влад. В. Кличко. – К. : Нора-принт, 2000. – 70 с. 9. Ключников Е. Ю. Повышение вестибулярной устойчивости тхэквондисток на этапе спортивного совершенствования / Ключников Е. Ю. : Автореф. дис. ... канд. пед. наук (13.00.04) // С.-Петерб. воен. ин-т. физ. культуры. – СПб., 2000. – 20 с. 10. Мисакян М. А. Каратэ Киокушинкай : Самоучитель / М. А. Мисакян. – М. : Гранд, 2004. – 400 с. 11. Радиевский Е. А. Джиу-джитсу. Боевое искусство самураев / Е. А. Радиевский. – Мн. : Современное слово, 2003. – 416 с. 12. Рузиев А. А. Проблемы подготовки резерва сборных команд в восточных единоборствах / А. А. Рузиев, Р. Г. Ахмедшин // Теория и практика физической культуры. – 2003. – № 1. – С. 38. 13. Саенко В. Г. Система киокушинкай каратэ : основы научного познания спортивного мастерства, воинского ремесла, воинского искусства : Монография / В. Г. Саенко // Украинская ассоциация киокушинкай каратэ. – Луганск : СПД Резников В. С., 2010. – 300 с. 14. Саєнко В. Г. Обсяг тренувальних навантажень у річному циклі підготовки каратистів високої кваліфікації / В. Г. Саєнко // Теорія і методика фізичного виховання і спорту. – Київ : Олімпійська література, 2010. – № 2. – С. 45 – 47. 15. Чочарай З. Ю. Техническая подготовка в единоборствах : Учебное пособие для вузов / З. Ю. Чочарай. – К. : Изд-во Европейского ун-та, 2003. – 212 с.

Схожі:

Саєнко В. Г. Державний заклад „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка” Інститут фізичного виховання І спорту Анотація iconСаєнко В. Г. Інститут фізичного виховання І спорту Державного закладу „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка”, м. Луганськ Анотація
Дослідження показників фізичного стану студентської молоді та висококваліфікованих каратистів
Саєнко В. Г. Державний заклад „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка” Інститут фізичного виховання І спорту Анотація iconМіністерство освіти та науки, молоді та спорту України Державний заклад «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка»
Державний заклад «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка»
Саєнко В. Г. Державний заклад „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка” Інститут фізичного виховання І спорту Анотація iconЛуганський національний університет” імені Тараса Шевченка Т. Т. Ротерс, О. В. Зюзюков, Н. А. Павлова методичні рекомендації з підготовки й написання магістерських робіт за спеціальністю
Кудряшов Є. В. – кандидат наук з фізичного виховання І спорту, доцент кафедри спортивних дисциплін Інституту фізичного виховання...
Саєнко В. Г. Державний заклад „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка” Інститут фізичного виховання І спорту Анотація iconСаєнко В. Г., Мішельман С. В. Інститут фізичного виховання І спорту Державного закладу „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка”
Отримані кількісні дані можуть служити орієнтиром рівня розвитку основних рухових якостей тхеквондистів на етапах багаторічного спортивного...
Саєнко В. Г. Державний заклад „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка” Інститут фізичного виховання І спорту Анотація iconСаєнко В. Г., Мішельман С. В. Інститут фізичного виховання і спорту Державного закладу „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка”
Визначено оптимальні параметри силових якостей тхеквондистів у кожній спортивній розрядній групі, що суттєво збільшуються зі зростанням...
Саєнко В. Г. Державний заклад „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка” Інститут фізичного виховання І спорту Анотація iconФундаментальні методичні положення при підготовці спортсменів високої кваліфікації у пауерліфтингу саєнко В. Г., Дубовой В. В., Бараннік М. В
Нститут фізичного виховання і спорту Державного закладу „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка”
Саєнко В. Г. Державний заклад „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка” Інститут фізичного виховання І спорту Анотація iconФормування дзюдо як виду східних єдиноборств та його спортивна роль у сучасному суспільстві васільєва О. С., Саєнко В. Г
Нститут фізичного виховання І спорту Державного закладу „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка”
Саєнко В. Г. Державний заклад „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка” Інститут фізичного виховання І спорту Анотація iconТренувальні навантаження силової або швидкісної переважної спрямованості в одноцикловому періоді підготовки тайбоксерів високої кваліфікації саєнко В. Г., Андреєв Ю. С
Нститут фізичного виховання і спорту Державного закладу „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка”
Саєнко В. Г. Державний заклад „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка” Інститут фізичного виховання І спорту Анотація iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту України дз “Луганський національний університет імені Тараса Шевченка” днвз “Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди” інформаційний лист
На базі дз “Луганський національний університет імені Тараса Шевченка” 17 жовтня 2013 року відбудеться IV всеукраїнська науково-практична...
Саєнко В. Г. Державний заклад „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка” Інститут фізичного виховання І спорту Анотація iconІнформаційний лист! Міністерство освіти І науки, молоді та спорту україни дз «луганський національний університет імені тараса шевченка»
«Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» запрошує Вас прийняти участь у міжнародній науково-практичній конференції...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи