1. загальні положення icon

1. загальні положення
Скачати 43.67 Kb.
Назва1. загальні положення
Дата28.07.2012
Розмір43.67 Kb.
ТипДокументи
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ


  1. Науково-технічна рада (далі – НТР) є колегіальним дорадчим органом Запорізького національного університету (далі – університет) у сфері наукової, науково-технічної діяльності, утворюється строком до семи років.

  2. НТР у своїй роботі керується Законами України “Про освіту”, “Про вищу освіту”, “Про наукову і науково-технічну діяльність”, “Про Державний бюджет”, постановами Кабінету Міністрів України, наказами та інструкціями Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Статутом університету, Положенням про наукову, науково-технічну діяльність у Запорізькому національному університеті, наказами ректора та цим Положенням.

  3. Рекомендації та рішення НТР є основою для прийняття рішень Вченою радою університету, видання наказів та розпоряджень по університету.

^ 2. СТРУКТУРА НТР

  1. Головою НТР є ректор, першим заступником - проректор з наукової роботи. Заступники та секретар ради призначаються ректором університету.

  2. До складу НТР входять:

 1. за посадами:

 • ректор, голова ради;

 • проректор з наукової роботи, перший заступник;

 • заступники голови ради;

 • начальник науково-дослідної частини;

 • керівники наукових підрозділів науково-дослідної частини, які мають науковий ступінь доктора наук;

 • голови спеціалізованих вчених рад;

 • завідувач аспірантурою і докторантурою;

 • начальник міжнародного відділу і роботи з іноземними студентами;

 • директор наукової бібліотеки;

 • голова Наукового товариства студентів та аспірантів;

 • голова Ради молодих вчених;

 • секретар ради;

 1. виборні представники, переважно з числа докторів наук (як виняток кандидатів наук, доцентів) по два представники від кожного факультету.

  1. Виборні представники обираються на Вчених радах факультетів. Питання про зміни у складі НТР вирішуються щорічно на початку навчального року.

  2. Для поточної роботи і вирішення невідкладних питань у період між засіданнями ради скликається президія НТР, до складу якої входять: голова ради, його заступники, секретар, начальник науково-дослідної частини та по одному представнику від факультетів із числа членів НТР.

  3. Склад НТР затверджується наказом ректора.
^

3. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ І ФУНКЦІЇ НТР

  1. Визначення перспективних напрямків наукової, науково-технічної діяльності університету відповідно до пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки України.

  2. Підготовка і здійснення заходів щодо вирішення найважливіших науково-технічних проблем, визначених державними цільовими науково-технічними програмами, постановами Кабінету Міністрів України, координаційними планами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, а також регіональними науково-технічними програмами і планами.

  3. Вирішення загальних наукових, науково-технічних проблем та координація комплексних наукових досліджень в університеті.

  4. Затвердження результатів першого етапу конкурсного відбору проектів наукових досліджень і розробок, що виконуються за рахунок видатків загального фонду державного бюджету.

  5. Здійснення наукової, науково-технічної оцінки тематики та результатів виконання науково-дослідних робіт. Затвердження тематичних планів та наукових керівників науково-дослідних робіт.

  6. Аналіз підсумків наукової, науково-технічної діяльності структурних підрозділів університету; стану виконання науково-дослідних робіт, що фінансуються за рахунок загального фонду державного бюджету та за рахунок коштів юридичних і фізичних осіб, грантів, премій, стипендій.

  7. Контроль за виконанням міжнародних наукових угод та контрактів.

  8. Аналіз і координація діяльності редакційних колегій наукових видань університету.

  9. Прийняття рішень щодо відкриття спеціальностей в аспірантурі і докторантурі.

  10. Надання рекомендацій науково-педагогічним працівникам на вступ до докторантури, аспірантури, творчу відпустку. Прийняття рішень щодо зарахування до докторантури.

  11. Проведення атестації докторантів та заслуховування звітів працівників, які працюють над виконанням дисертаційних робіт на здобуття наукового ступеня доктора наук згідно з Планом підготовки кандидатів і докторів наук.

  12. Прийняття рішень щодо надання академічних відпусток аспірантам і докторантам, продовження терміну навчання, а також дострокового відрахування з аспірантури та докторантури за грубе порушення правил внутрішнього розпорядку, вчинення протиправних дій, за невиконання індивідуального плану роботи.

  13. Контроль за діяльністю спеціалізованих вчених рад.

  14. Аналіз стану підготовки кадрів вищої кваліфікації та ефективності використання наукового потенціалу; підготовка рекомендацій для підвищення ефективності аспірантури і докторантури університету.

  15. Атестація стипендіатів Кабінету Міністрів України.

  16. Аналіз стану студентської наукової роботи й ефективності діяльності Наукового товариства студентів та аспірантів.

  17. Висунення кандидатур на присвоєння державних нагород за наукові досягнення, призначення державних стипендій видатним діячам освіти і науки.

  18. Аналіз стану роботи з обдарованою молоддю й ефективність діяльності Ради молодих вчених.

  19. Рекомендація наукових проектів на участь у конкурсах на здобуття Державних премій у галузі науки та техніки, щорічних премій Президента України в галузі науки і техніки, премій імені видатних учених, грантів, а також на участь у конкурсах, що проводяться Національною Академією наук України, Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, Державним фондом фундаментальних досліджень тощо.

  20. Затвердження тем кандидатських і докторських дисертацій та призначення наукових керівників (консультантів).

  21. Рекомендація до друку науково-методичної літератури.

  22. Розгляд питань щодо інформаційного, методичного та технічного забезпечення наукової роботи.

4. ПОРЯДОК РОБОТИ НТР

  1. Засідання НТР проводяться, як правило, у третій четвер місяця головою або одним із заступників голови ради. Порядок денний засідання НТР оголошується не пізніше ніж за три дні до засідання ради і розміщується на сайті університетуСхожі:

1. загальні положення iconО. Л. Голубенко 2011 р. Положення про Раду кураторів університету Загальні положення > Це Положення регламент
Це Положення регламентує порядок створення І функціонування Ради кураторів (далі – рк) в університеті
1. загальні положення iconО. Л. Голубенко „ 2010 р. Положення про студентське самоврядування у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля Загальні положення > Це Положення регламент
move to 0-7904032
1. загальні положення iconПоложення про студентську раду гуртожитку загальні положення
move to 213-17656
1. загальні положення iconПоложення про Студентську раду університету Луганськ – 2002 І. Загальні положення
move to 0-16837736
1. загальні положення iconПоложення про Студентську раду університету Луганськ – 2002 І. Загальні положення
move to 0-16837736
1. загальні положення iconПоложення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах загальні положення
move to 0-16763638
1. загальні положення iconПоложення про науковий центр патоморфологічних досліджень 2010 р м. Суми № Загальні положення
move to 0-17032775
1. загальні положення iconПоложення про студентську соціальну службу Сумського державного університету І. Загальні положення
move to 0-16985172
1. загальні положення iconПоложення про студентський гуртожиток Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського Одеса 2006 І. Загальні положення
Дане положення встановлює порядок надання жилої площі в гуртожитках університету, користування цими гуртожитками та їх утримання
1. загальні положення iconПоложення (тимчасове) про організацію навчально-методичної роботи в Сумському державному університеті 1 Загальні положення
Дане положення укладене з урахуванням вимог нормативних документів Міністерства освіти І науки України на базі узагальнення досвіду...
1. загальні положення iconПоложення про проведення Чемпіонату Сумської відкритої шкільної Ліги квн І. Загальні положення
move to 0-22111356
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи