1. Назва науково-дослідної, дослідно-конструкторської роботи icon

1. Назва науково-дослідної, дослідно-конструкторської роботи
Скачати 48.12 Kb.
Назва1. Назва науково-дослідної, дослідно-конструкторської роботи
Д.В. та
Дата02.08.2012
Розмір48.12 Kb.
ТипДокументи


1. Назва науково-дослідної, дослідно-конструкторської роботи.

Дискретна математика та її застосування до економіко-математичного моделювання та інформаційних технологій

2. Автори.

Перепелиця В.О., Максишко Н.К., Козін І.В., Заховалко Т.В., Макаренко О.І., Лось В.О., Чеверда С.С., Очеретін Д.В. та ін.

3. Основні характеристики, суть наукових результатів роботи.


Проведення теоретичних досліджень у галузі розробки нових математичних методів дослідження широкого класу прикладних задач управління складними системами, задач оптимізації та пошуку рішень в умовах неповної інформації, методів пошуку наближених рішень складних задач дискретної оптимізації. Досліджено можливість застосування розроблених математичних методів в аналізі економіко-математичних та інших моделей для задач, які виникають у галузі математики, економіки, соціології, менеджменті та ін. та важко формалізуються.

Проведено дослідження властивостей геометричних об’єктів – полікубів. Розроблено алгоритми упаковки полікубів у контейнери довільної форми. Розроблено програмне забезпечення для перевірки якості алгоритма упаковки. На основі поняття полікубів розроблено методи оптимальної упаковки об’єктів довільної форми в опуклі контейнери.

Досліджено моделі однорідної структури. Побудовано методи прогнозування на базі моделі однорідної структури, що містять процедуру налаштування за типом «навчання» або настроювання моделі однорідної структури за допомогою генетичних алгоритмів. Їх завдання полягає у вирішенні двох задач: задача 1.1 – настроювання або навчального методу прогнозування в лінгвістичних термінах; задача 1.2. – те саме щодо числових значень рівнів ЧР, який прогнозується. Задачі настроювання параметрів (або навчання) моделі однорідної структури полягають у визначенні таких вагових коефіцієнтів для результатів моделі однорідної структури, щоб відхилення відповідних прогнозних значень від фактичних, тобто похибка для ЧР, який виділено для верифікації, була мінімальною. Принцип навчання моделі однорідної структури (аналогічно до навчання штучної нейронної мережі) базується на відомому «методі зворотного поширення помилки», запропонованому Румельхартом.

^

4. Патенто-, конкурентоспроможні результати.


Результати роботи мають наукове та практичне значення і можуть бути використані в галузях освіти, академічної та галузевої науки, промисловості, державного та регіонального управління. Результати роботи можуть бути використані при створенні сучасних систем макроекономічного прогнозування, систем підтримки прийняття рішень у галузі маркетингу, фінансів, оцінювання, а також при вирішенні багатьох прикладних задач: задачі розкрою, задачі розміщення та ін.

Результати роботи друкуються в українських та міжнародних наукових виданнях, у збірниках доповідей та тез на конференціях різного рівня, захищено патент на корисну модель.

Деякі результати передбачається використовувати в проектуванні великих інформаційних систем регіонального управління.

Впровадження результатів проекту передбачається шляхом використання алгоритмів і методів, які будуть розроблені та обґрунтовані в процесі виконання проекту, в прикладних розробках.


^ 5. Порівняння зі світовими аналогами.

Передбачається тестування результатів та їх порівняння з результатами досліджень, що проводяться провідними науковими установами світу.

У багатьох галузях економіки, техніки, соціології, управлінні необхідно використовувати дискретні математичні моделі. Але в багатьох випадках ці моделі мають складну структуру та не можуть бути досліджені класичними методами аналізу. Це пов’язано, як правило, з багатокритеріальністю задач, що досліджуються, а також з невизначеністю інформації, яка необхідна для пошуку оптимальних рішень. Це унеможливлює застосування класичних математичних методів дослідження і оптимізації, та призводить до необхідності створення нових, у тому числі комбінованих та евристичних підходів.

На зміну класичним математичним моделям, теорія яких була створена і детально досліджена в минулому столітті, приходять моделі, які, з одного боку, є більш складними, а тому досліджені в значно меншому обсязі, з іншого боку, ці моделі більш точно відображають структуру прикладних задач, що вирішуються.

Найбільш вагомі досягнення можна згрупувати за напрямками: стійкість багатокритеріальних задач цілочисельного лінійного програмування (І.В. Сергієнко, Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, Україна); нелінійна (хаотична) динаміка (Г. Шустер, Інститут теоретичної фізики та астрофізики, Німеччина); С.П. Курдюмов, Г.Г. Малінецький, Інститут прикладної математики ім. М.В. Келдиша, Росія); теорія генетичних алгоритмів (Дж. Холланд, США).


^ 6. Економічна привабливість наукових результатів роботи для просування на ринок, впровадження та реалізації, показники, вартість.

Результати досліджень дозволяють:

по-перше, отримати нові методи аналізу складних систем щодо наявності детермінованих та недетермінованих компонент;

по-друге, отримати нові методи прогнозування показників, що відображають еволюцію складних процесів та систем;

по-третє, результати наукових розробок можуть бути впроваджені при автоматизації процесів в економічній, а також інших галузях.


^ 7. Галузі, міністерства, відомства, підприємства, організації, де можна реалізувати наукові результати роботи.

Результати роботи мають наукове та практичне значення і можуть бути використані в галузях освіти, академічної та галузевої науки, промисловості, державного та регіонального управління.

Результати роботи можуть бути використані при створенні сучасних систем макроекономічного прогнозування, систем підтримки прийняття рішень у галузі маркетингу, фінансів, оцінювання, а також при вирішенні багатьох прикладних задач: задачі розміщення, розкрою, теорія розкладів та ін.

Деякі результати передбачається використовувати в проектуванні великих інформаційних систем регіонального управління.


^ 8. Очікуваний ефект від результатів впровадження.

Впровадження результатів роботи можливе в різних галузях народного господарства та в регіональному управлінні.

Очікуваний ефект від впровадження методів прогнозування в межах однієї області України становить близько 1 млн. грн. за рік.

Очікуваний ефект від впровадження нових механізмів розкрою та упаковки становить до 200 тис. грн.


Адреса: Україна, 69600, м. Запоріжжя, МСП-41, вул. Жуковського, 66.


Телефон: 228-76-41, E-mail: economkib_znu@mail.ru

Схожі:

1. Назва науково-дослідної, дослідно-конструкторської роботи icon1. Назва науково-дослідної, дослідно-конструкторської роботи
Розробка двозондової системи вимірювання електричних характеристик та контролю суцільності надтонких провідних плівок
1. Назва науково-дослідної, дослідно-конструкторської роботи icon1. Назва науково-дослідної, дослідно-конструкторської роботи
Пошук І дослідження організаційно-економічних діагностичних ознак в управлінні багатофакторними виробничими та сервісними системами...
1. Назва науково-дослідної, дослідно-конструкторської роботи icon1. Назва науково-дослідної, дослідно-конструкторської роботи
Методи нелінійної динаміки, принципи симетрії та дискретні еволюційні моделі пошуку оптимальних рішень в умовах невизначеності
1. Назва науково-дослідної, дослідно-конструкторської роботи iconФорма технологічної пропозиції щодо комерціалізації завершеної несекретної науково-дослідної, дослідно-конструкторської, дослідно-технологічної роботи
Виберіть з додатку 2 І впишіть 5 ключових слів 2,3 рівня з «Класифікатора технологічних ключових слів»
1. Назва науково-дослідної, дослідно-конструкторської роботи icon1. Назва науково-дослідної, дослідно-конструкторської роботи. «Громадське й культурне життя української діаспори»
«Громадське й культурне життя української діаспори»; «Історія словотворення: іменникові суфікси 11-13 ст.»
1. Назва науково-дослідної, дослідно-конструкторської роботи iconПоложення про науково-дослідну лабораторію ( номер та назва науково-дослідної лабораторії) Національного університету " Львівська політехніка " Загальні засади
Науково-дослідна лабораторія (номер та назва науково-дослідної лабораторії) (далі – ндл) є структурним підрозділом
1. Назва науково-дослідної, дослідно-конструкторської роботи icon1. назва проекту пріоритетний напрям розвитку науки І техніки
Вид проекту прикладна науково-дослідна робота, дослідно-конструкторська або дослідно-технологічна робота (зазначити необхідне)
1. Назва науково-дослідної, дослідно-конструкторської роботи icon1. назва проекту пріоритетний напрям розвитку науки І техніки
Вид проекту прикладна науково-дослідна робота, дослідно-конструкторська або дослідно-технологічна робота (зазначити необхідне)
1. Назва науково-дослідної, дослідно-конструкторської роботи iconПоложення про відділ держбюджетних науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт І студентської науки науково-дослідної частини Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна
move to 0-383010
1. Назва науково-дослідної, дослідно-конструкторської роботи iconТема науково-дослідної роботи. Розділ, що зараз виконується. Звіти з науково-дослідної роботи
Тема Інтегративні технології формування І розвитку професійних та особистісних якостей фахівців
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи