Скачати 25.4 Kb.
|
Зміст Економічний та соціальний ефектиНаявність охоронних документів Результати впровадження Галузь застосування |
РОЗРОБКА МЕТОДИК ТА ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЛЯ РОЗРАХУНКУ КОНСТРУКЦІЙ ІЗ ГУМОВИХ ТА ГУМОВОКОРДНИХ МАТЕРІАЛІВ
Розробка призначена для уточнення при визначенні напружено-деформованого стану композитних конструкцій, у тому числі гумовокордних матеріалів, та автоматизації чисельних розрахунків із застосуванням методу скінченних елементів. Розроблено методику дискретизації просторових тіл на шестигранні скінченні елементи за допомогою теорії R-функцій, запропоновані процедури ефективної оптимізації сіток розбиття на скінченні елементи заданого типу. На основі енергетичного критерію узгодження запропоновані співвідношення для отримання пружних сталих композиційних матеріалів. Пружні сталі отримані з аналітичного розв’язку крайової задачі для сумісного деформування матеріалу матриці і матеріалу корду та крайової задачі для однорідного транстропного матеріалу, що моделює композитний матеріал. Пружні сталі отримані за умови рівності пружної енергії деформування для моделі гума-корд та однорідного транстропного матеріалу. Створено методику розрахунку композиційних конструкцій в умовах в’язкопружного деформування на основі моментної схеми скінченного елементу, яка полягає у подвійному розкладанні компонент переміщень і деформацій та відкиданні деяких членів цього розкладання. Вищезгадані розробки реалізовані у вигляді пакету прикладних програм, який має зручний графічний інтерфейс користувача. Досліджено вплив реологічних параметрів матеріалу матриці на напружено-деформований стан гумовокордних конструкцій. ![]() ![]() Рис. 1. Приклад розрахунку для пластини з гумовокордного матеріалу 2. Техніко-економічні показники Операційні системи: Windows XP/NT/Vista/Seven, GNU/Linux; Оперативна пам'ять: 512 MB і більше; Процесор: x86 та x86_64 з частотою 1 GHz і вище; Відеоадаптер: сумісний з OpenGL.
Розробка має низьку собівартість порівняно з відомими аналогами (ANSYS, NASTRAN, ЛІРА та інші). Запропонований програмний пакет дозволяє ефективно розв’язувати тривимірні задачі великої розмірності.
Запропонований пакет прикладних програм має високу привабливість для спеціалізованого розрахунку напружено-деформованого стану композитних конструкцій завдяки низькій собівартості та врахуванню особливостей деформування таких конструкцій. Розроблений програмний пакет є об’єктом авторського права.
Використано для розрахунку конструкцій на виробничо-підрядному підприємстві «Техелектропромремонт».
Може використовуватися в машинобудівній, будівельній, транспортній галузі, підприємствах та організаціях Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства оборони України, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, в конструкторських бюро, відділах головного конструктора та ін.
Декан математичного факультету д.т.н., професор Гоменюк С.І., тел.: (061)-764-39-92, e-mail: serega@znu.edu.ua |