Корпоративна культура як необхідна складова інноваційного процесу icon

Корпоративна культура як необхідна складова інноваційного процесу
Скачати 24.95 Kb.
НазваКорпоративна культура як необхідна складова інноваційного процесу
Дата05.10.2014
Розмір24.95 Kb.
ТипДокументи

Копаниця К.Ю.
Київський Національний Економічний Університет імені Вадима Гетьмана

м. Київ
Корпоративна культура як необхідна складова інноваційного процесу
Новаторство – це творчий процес. Його можна визначити як процес освоєння нововведень, що починається з винаходу, виникнення нової ідеї чи відкриття нового способу застосування, з наступним використанням цього нововведення в звичайній практиці. При цьому, вирішальну роль в ініціації будь-якого інноваційного процесу відіграє управління. Його основне завдання - створення умов, що сприяють генерації нових ідей, їх впровадження і вдосконалення. Разом з тим, за рахунок ефективного управління забезпечується баланс між просуванням нових розробок і здійсненням традиційної для організації діяльності .

Основними характеристиками, притаманними ефективним системам управління інноваційною діяльністю є наступні: відкрита структура, надихаюча на творчий процес, розподіл відповідальності, підтримка вищого керівництва, наявність інструментів контролю, «примус до прогресу», наявність успішної системи управління інноваціями, сильний лідер, який буде мотивувати професійних новаторів та орієнтація виключно на споживачів [1, с. 140-142].

У працях багатьох науковців також робиться акцент на взаємозв’язку інноваційного процесу і корпоративної культури підприємства та підкреслюється важливість створення такого внутрішньо-організаційного клімату, який би сприяв розвитку інновацій. Пітерс і Уотерман відзначали на підприємствах, які вони досліджували, сильний командний дух, особливу культуру організації, в яку були глибоко «занурені» навіть нові співробітники. Серед найбільш значущих характерних особливостей дослідники відзначили націленість на дії, потребу в експериментах, короткі лінії комунікації та передбачуваність лідерів.

Такі підприємства відрізняються простотою, ясністю і відносно малим штатом управлінського персоналу. Почуття «сім'ї» гарантує одночасно і свободу дій, і жорсткість контролю. Почуття свободи проявляється, наприклад, в розумному ставленні до помилок і в тому, що нові ризиковані ідеї не відкидаються відразу [2, с. 48-51].

Відповідно до цього, можна виділити три стадії інноваційного процесу на підприємстві та окреслити відповідні завдання щодо формування корпоративної культури для керівництва на кожній з них:

  1. Концептуальна стадія. Це стадія винахідництва і вільної творчості, на якій виявляється нова ідея. Основним завдання керівництва на даному етапі є створення клімату, сприятливого для інновацій.

  2. Стадія розробки, на якій ідеї трансформуються в проекти. На даному етапі керівництво має сприяти створенню механізму, що забезпечить успішний розвиток проекту.

  3. Стадія впровадження, на якій проекти втілюються в новий бізнес. На даному етапі керівники мають реалізовувати традиційний підхід до управління, тобто здійснювати планування, виконання та контроль за діяльністю підприємства [1, с. 158].

Підсумовуючи все вищезазначене, можна зробити висновок, що здебільшого управління інноваціями фактично відноситься до управління парадоксальними ситуаціями. Отже, постає потреба залучення до інноваційного процесу вищого керівництва підприємства. Оскільки, тільки вище керівництво здатне встановити баланс між сприятливим кліматом для генерації ідей і структурою, необхідної для їх втілення в продуктах, які сприйматимуться ринками, розмежовуючи при цьому інноваційний процес із поточною діяльністю підприємства.

ЛІТЕРАТУРА

  1. Управление эффективностью и качеством: Модульная программа: Пер. с англ. / Под ред. И. Прокопенко, К. Норта: В 2 ч. – Ч. ІІ. – М.:Дело,2011. – 608 с.

  2. В поисках эффективного управления: Пер. с англ. / Под ред. Т. Питерс, Р. Уотермен. - М.: Прогресс, 1986. – 424 с.

Схожі:

Корпоративна культура як необхідна складова інноваційного процесу iconСекція «Якість бухгалтерського обліку як необхідна складова інформаційної функції системи управління» Дипломи
Секція «Якість бухгалтерського обліку як необхідна складова інформаційної функції системи управління»
Корпоративна культура як необхідна складова інноваційного процесу iconАлексеева А. В
Якість бухгалтерського обліку як необхідна складова інформаційної функції системи управління
Корпоративна культура як необхідна складова інноваційного процесу iconКорпоративна культура
Донецький національний університет економіки І торгівлі імені Михайла Туган-Барановського
Корпоративна культура як необхідна складова інноваційного процесу iconЗміст аблова О. К., Коценко К. Ф., Лукаш І. М
Управління екологічними ризиками як необхідна складова механізму управління природокористуванням
Корпоративна культура як необхідна складова інноваційного процесу iconДонецький національний університет економіки І торгівлі імені Михайла Туган – Барановського
Якість бухгалтерського обліку та необхідна складова інформаційної функції системи управління
Корпоративна культура як необхідна складова інноваційного процесу iconСекція якість бухгалтерського обліку як необхідна складова інформаційної функції системи управління Алексеева А. В. к э. н., доцент Федорец М.
Донецкий национальный университет экономики и торговли имени Михаила Туган-Барановского
Корпоративна культура як необхідна складова інноваційного процесу iconПрограма міжнародного семінару на тему: «корпоративна культура готельно-ресторанних підприємств» Дата проведення Час І місце проведення

Корпоративна культура як необхідна складова інноваційного процесу iconПрограма міжнародної науково-практичної конференції
Міжнародна співпраця університетів як невід’ємна складова інноваційного розвитку вищої школи
Корпоративна культура як необхідна складова інноваційного процесу iconПроект резолюція міжнародної науково-практичної конференції
«Міжнародна співпраця університетів як невід'ємна складова інноваційного розвитку вищої школи»
Корпоративна культура як необхідна складова інноваційного процесу iconМетоди діагностики та оцінювання інноваційного потенціалу підприємства
Діагностика потенціалу інноваційного розвитку і його підсистеми – інноваційного потенціалу – дозволяє оцінити його достатність чи...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи