Визначення вартості підприємства в посткризових умовах icon

Визначення вартості підприємства в посткризових умовах
Скачати 38.37 Kb.
НазваВизначення вартості підприємства в посткризових умовах
Дата06.10.2014
Розмір38.37 Kb.
ТипДокументиМеркушева Анастасія, ФЕтаУ, 5 курс,

ЕПД-503

anastasiiamerkusheva@gmail.com


Визначення вартості підприємства в посткризових умовах

Актуальність. В умовах динамічного коливання ринкової кон’юнктури, несприятливих макроекономічних умов, зростання світової конкуренції та втрати частини старих ринків збуту, дорожчання сировини і значного розвитку НТП у виробництві актуальним є оцінка вартості підприємства з урахуванням всієї сукупності релевантних фінансово-економічних факторів.

^ Постановка проблеми.Метою цієї статті євизначенняфакторів, щовпливають на вартість підприємства в посткризових умовах.

Результати досліджень. В сучасній теорії фінансів виділяють наступні підходи до визначення вартості підприємства:

- в рамках витратного підходу: метод чистих активів;

- в рамках прибуткового підходу: модель Гордона GGM (Gordongrowthmodel), моделі постійного зростання FCFE (вільного грошового потоку на акціонерний капітал) і FCFF (вільного грошового потоку фірми), двофазні моделі дисконтування дивідендів (two-stagedividenddiscountmodel), модель EBO (Edwards-Bell-Ohlson valuationmodel), модель економічної доданої вартості Б. Стюарта (EVA), модель ринкової доданої вартості (MVA), модель доданої вартості для акціонерів А. Раппопорта (ALCAR або SVA), модель грошового потоку - рентабельності інвестованого капіталу (CFROI або CVA), модель реальних опціонів;

- в рамках порівняльного підходу: метод мультиплікаторів, лінійно-регресійний аналіз, нейронні мережі, кластерний аналіз [1-4].

Слід відмітити, що більшість перерахованих теоретичних моделей неможливо застосувати для оцінки українського підприємства, зокрема:

-в Україні немає розвиненого ринку підприємств;

- немає об’єктивної статистичної інформації про них;

- в більшості випадків у аналітика недостатньо інформації про підприємство, а є лише офіційна бухгалтерська звітність.

В результаті аналітик або взагалі не може застосувати той або інший метод розрахунку, або може, але при цьому зробить безліч яких-небудь експертних допущень, що часто приводить до істотного спотворення вартості.

Проведений аналіз дає підставу зробити висновок про те, що на сьогодні у вітчизняній та іноземній теорії не існує однозначного підходу до управління підприємством за вартістю. Разом із тим, відчувається дефіцит робіт, присвячених проблемам застосування ринкової вартості як основи забезпечення розвитку підприємства в динамічних умовах ринкового середовища. Існуючі концепції управління за вартістю підприємства не можуть використовуватися в управлінні розвитком підприємства без відповідної трансформації до умов управління розвитком. Усе це потребує розробки концепції застосування ринкової вартості в управлінні розвитком підприємства, що дозволить вирішити проблеми, які накопичилися в практиці управління розвитком, та використання якої позначиться на поліпшенні діяльності промислових підприємств.

Ринкова вартість підприємства визначається грошовими потоками, ефективністю, цінністю, конкурентоспроможністю, які є наслідком використання капіталу підприємства в господарській діяльності під впливом ринкових чинників. Основою формування капіталу є потенціал підприємства. Отже, основними чинниками формування ринкової вартості підприємства є його капітал, потенціал та ринкові показники.

Інструментом реалізації концепції застосування ринкової вартості в управлінні розвитком підприємства є її оцінка. Достовірність оцінки ринкової вартості підприємства залежить від адекватності застосування підходу до її оцінки. Сучасний етап розвитку оцінної практики характеризується багатьма напрямками досліджень оцінки вартості підприємств.

Проведений аналіз підходів, методів, методик оцінки ринкової вартості підприємства дозволив дійти висновку, що в більшості наукових праць розглядається тільки кількісна оцінка ринкової вартості підприємства. Такий підхід не дозволяє встановити домінантні чинники, що вплинули на збільшення або зменшення ринкової вартості підприємства. Інструментарієм, який дозволяє вивчити, оцінити, проаналізувати дію вказаних чинників, є оцінка впливу чинників на ринкову вартість підприємства. Результати цієї оцінки дають можливість виокремити ключові чинники, визначити рейтинг їх впливу та покласти в основу розробки стратегії розвитку підприємства.

Висновки. Отже, ринкова вартість є єдиним показником, що охоплює всю діяльність підприємства, ефективність управління та дає уявлення про його розвиток. На основі досліджень особливостей управління за вартістю, поглядів та уявлень щодо принципів, ресурсів, інструментів стосовно застосування ринкової вартості в управлінні розвитком підприємства сформовано концептуальну модель застосування ринкової вартості в управлінні розвитком підприємства.


ЛІТЕРАТУРА

1. Бланк И. Управлениефинансовойбезопасностьюпредприятия / И. Бланк // Серия «Библиотека фінансового мененджера»: вып. 10. – К.: Ольга, Ника-Центр, 2004. – 784 с.

2. Валдайцев С.В. Оценкабизнеса и управлениестоимостьюпредприятия: учеб. Пособие /С.В. Валдайцев. – СПб.: Питер, 2002. – 416 с.

3. Мендрул О.Г. Управління вартістю підприємств: моногр. / О.Г. Мендрул. – К.: КНЕУ, 2002. – 272 с.

4. Патрушева Е.Г. Обзортеоретическихконцепцийстратегическогоуправления на основеростастоимостикомпании / Е.Г. Патрушева // Финансовый менеджмент. – 2008. – № 1. – С. 40-48.

Схожі:

Визначення вартості підприємства в посткризових умовах iconМетодичні вказівки до використання програмного комплексу авк-3 для визначення вартості будівництва
Авк-3 для визначення вартості будівництва у складі курсових робіт І дипломних проектів – Полтава: Полтнту, 2004. – 36 с
Визначення вартості підприємства в посткризових умовах iconПлан практичного заняття 3 Тема Визначення вартості грошей у часі та її використання у фінансових розрахунках. Питання Що таке ефективна відсоткова ставка?
Тема Визначення вартості грошей у часі та її використання у фінансових розрахунках
Визначення вартості підприємства в посткризових умовах iconТема Визначення вартості грошей у часі та її використання у фінансових розрахунках. Питання. Що таке компаундування, які типи компандування розрізняються на практиці?
Тема Визначення вартості грошей у часі та її використання у фінансових розрахунках
Визначення вартості підприємства в посткризових умовах icon1. Необхідніть і сутність визначення вартості грошей у часі. Майбутня вартість грошей та її визначення

Визначення вартості підприємства в посткризових умовах iconІнформації про стійкість розвитку
Так, в системі менеджменту відбулась еволюція розуміння основної мети діяльності підприємства: якщо спочатку – це був прибуток, з...
Визначення вартості підприємства в посткризових умовах iconУдк 657. 92-047. 64 Концептуальні основи управління вартістю підприємства
Ключові слова: вартість підприємства, управління вартістю підприємства, вартісно-орієнтоване управління, середньозва­жена вартість...
Визначення вартості підприємства в посткризових умовах iconВступ актуальність теми дослідження
Оцінка вартості банківського бізнесу в сучасних умовах розвитку банківської системи
Визначення вартості підприємства в посткризових умовах icon“схвалено”
Мета заняття: Визначення ступеня та глибини опанування практичних навичок, об’єм теоретичних знань з проблеми здоровоохорони вартості...
Визначення вартості підприємства в посткризових умовах iconТема Теоретичні та організаційні основи фінансового менеджменту
Тема Тема Визначення вартості грошей у часі та її використання у фінансових розрахунках
Визначення вартості підприємства в посткризових умовах iconВплив інновацій на управління конкурентоспроможністю підприємства
З огляду на важливість досягнення конкурентоспроможності підприємства, як невід’ємного заходу його життєздатності й успішної діяльності...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи