Скачати 227 Kb.
|
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ МИХАЙЛА ОСТРОГРАДСЬКОГО ![]() МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ЩОДО САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ ”ПОДАТКИ І ПОДАТКОВА ПОЛІТИКА” ДЛЯ СТУДЕНТІВ ДЕННОЇ ТА ЗАОЧНОЇ ФОРМ НАВЧАННЯ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 6.050200 – „МЕНЕДЖМЕНТ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ” (У ТОМУ ЧИСЛІ СКОРОЧЕНИЙ ТЕРМІН НАВЧАННЯ) КРЕМЕНЧУК 2009 Методичні вказівки щодо самостійної роботи з навчальної дисципліни „Податки і податкова політика” для студентів денної та заочної форм навчання зі спеціальності 6.050200 - „Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності” (у тому числі скорочений термін навчання) Укладач старш. викл. О.І. Авраменко Рецензент доц., к.е.н. А.О. Касич Кафедра обліку і аудиту Протокол № _____від „____”_____________2009 р. Затверджено методичною радою КДПУ імені Михайла Остроградського Заступник голови методичної ради __________________ доц. С.А. Сергієнко ЗМІСТ Вступ.............................................................................................................................4
Список літератури……………………………………………………….................20 3 ^ Мета навчальної дисципліни. Формування системи знань з теорії та практики податкової політики. Завдання самостійної роботи: - знати види та зміст податкових законів, які діють на території України, порядок ведення податкового обліку; - знати види та зміст відповідних форм звітності та строків її подання; - поєднувати теоретичні знання з практикою податкового обліку; - володіти навичками визначення об’єкта оподаткування; -оптимізувати господарсько-фінансову діяльність підприємства за рахунок мінімізації податкових платежів до бюджету; - роз’яснювати положення податкового законодавства; - подавати пропозиції щодо його вдосконалення. ^ : вивчення діючих законодавчих та підзаконних актів інвестиційної діяльності, оволодіння способами і методами проведення податкових перевірок. ^ : підручники, навчальні та методичні посібники, конспект лекцій викладача, законодавчі та нормативні акти податкового законодавства. ^ . Студент розглядає питання, вказані у методичних вказівках, за їх порядковим номером. Під час самостійної роботи не рекомендується користуватися підручниками та нормативними актами стосовно законів, які вже скасовано або ще не введено в дію. Після опрацювання тем самостійної роботи необхідно перевірити засвоєння знань за допомогою питань для самоперевірки. 4 ^
^ ОПРАЦЮВАННЯ Модуль 1 Тема 1 Теоретичні основи оподаткування
Питання для самоперевірки
Література: [ 1, с. 5; 2, с. 5; 3, с. 9 ]. Тема 2 Податкова політика України, її вплив на розвиток економіки держави
6 Питання для самоперевірки
Література: [2, с. 23; 3, с. 11] . Тема 3 Закон України „Про оподаткування прибутку підприємств”
Питання для самоперевірки
Література: [ 2, с. 70; 3, с. 184; 12] . Тема 4 Закон України „Про податок на додану вартість”
7
Питання для самоперевірки
Література: [2, с. 60; 3,с. 230; 10]. Тема 5 Єдиний податок
Питання для самоперевірки
Література: [3, с. 473;19] . Модуль 2 Тема 6 Акцизний збір
8
переваги та недоліки порівняно із Законом України № 2324-ІІІ.
Питання для самоперевірки
Література: [2, с. 60; 3, с.274]. Тема 7 Закон України „Про податок із доходів фізичних осіб”
Питання для самоперевірки
Література: [2, с. 70; 3, с. 302; 18]. Тема 8 Плата за землю
9 різновид плати за землю.
Питання для самоперевірки
Література: [ 2, с. 84; 3,с. 331; 13]. Тема 9 Податок із власників транспортних засобів
Питання для самоперевірки
Література: [2, с. 84; 3, с. 338;11]. Тема 10 Закон України „Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування”
Питання для самоперевірки
Література: [2, с. 84; 3, с. 369; 17]. ^
a) облік, який досліджує фінансово–господарську діяльність підприємства; б) облік, який досліджує виробничі витрати для прийняття управлінських рішень; в) облік, який на підставі затверджених державою правил виконує функції нарахування та сплати податків та надання інформації про це відповідним державним органам; г) облік, який досліджує доходи підприємства.
a) письмове підтвердження здійснення господарських операцій та нарахування суми податку; б) письмове підтвердження здійснення господарських операцій або дозвіл на її здійснення; в) процес фіксування даних про господарські операції; г) процес фіксування витрат підприємства.
a) система, що надає інформацію про фінансовий стан підприємства його керівництву, власникам, інвесторам, державі та іншим зацікавленим користувачам; б) система, що надає інформацію керівництву підприємством про виробничий процес для оперативного управління та контролю за собівартістю; в) система, що надає інформацію державним податковим органам та керівництву підприємством про порядок нарахування та сплату податків; г) система, що надає інформацію державним статистичним органам про порядок нарахування та сплату податків. 11
a) вивчення законів, положень, нормативних актів з питань податкового законодавства; б) суцільне, повне і безперервне відображення усіх господарських операцій за звітний період; в) відображення показників фінансово-господарської діяльності у податковій звітності; г) відображення показників фінансово-господарської діяльності у фінансовій звітності.
a) Закон України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”; б) Закон України „Про внесення змін до Закону України Про оподаткування прибутку підприємства” зі змінами та доповненнями від 22.04.97 р. та Закон України „Про податок на додану вартість” зі змінами і доповненнями від 03.04.97; в) Вказівки про склад і порядок заповнення облікових реєстрів малими підприємствами, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 31.05.96 № 112; г) Закон України „Про державну податкову службу в Україні”.
a) так; б) ні; в) ніколи; г) іноді.
a) непрямий податок, що включають у ціну товарів (робіт, послуг), який сплачує з нарахованого (оплаченого) доходу покупець; б) непрямий податок, що включають у ціну високомонопольних товарів, і 12 сплачує з отриманого (нарахованого) доходу підприємство - реалізатор; в) непрямий податок, що включають у ціну товарів (робіт і послуг), і сплачує з отриманого (нарахованого) доходу підприємство – реалізатор; г) непрямий податок, що включають у ціну товарів (робіт, послуг) на стадії виробництва.
a) сума, на яку платник податку має право збільшити податкове зобов’язання відповідного звітного періоду після погашення заборгованості перед постачальником товару; б) заборгованість бюджету перед платником податку; в) сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов’язання відповідного звітного періоду; г) це зобов’язання платника податку перед бюджетом.
a) заборгованість бюджетної організації перед платником податку; б) сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв’язку з надмірною сплатою податку; в) погашення заборгованості підприємства перед бюджетом товарно - матеріальними цінностями; г) заборгованість платника податку перед бюджетною організацією .
a) дата відвантаження продукції або дата отримання коштів від покупців (дата першої події); б) дата оплати відвантаження продукції, наданих послуг, виконаних робіт; в) дата погашення заборгованості за відвантаженою продукцією, наданими послугами, виконаними роботами; г) дата отримання товару від постачальника.
a) дата отримання податкової накладної або дата списання коштів з 13 розрахункового рахунку в оплату товарів постачальникам (дата здійснення першої події); б) дата оплати отриманої продукції, наданих послуг, виконаних робіт; в) дата погашення заборгованості за відвантаженою продукцією, наданими послугами, виконаними роботами; г) дата відвантаження продукції або дата отримання коштів від покупців (дата першої події).
a) зареєструватись в органах державної влади; б) зареєструватись як платник ПДВ у податковій адміністрації; в) отримати статистичний код – ЄДРПОУ в статистичних органах; г) мають право не реєструватись.
a) операції, які оподатковують за ставкою 20 %, 0 % та звільнені від оподаткування; б) операції, які оподатковують 20 % та звільнені від оподаткування; в) операції, які оподатковують 20 %, звільнені від оподаткування та операції, вартість яких не входить до складу валових витрат виробництва або не підлягає амортизації; г) операції, які оподатковують за ставкою 20 %.
a) завезення товарів і вивезення товарів за митну територію України та продаж товарів (робіт, послуг) на митій території України; б) вивезення (пересилання) товарів за митну територію України; в) передача основних засобів як внесок до статутних фондів юридичних осіб в обмін на корпоративні права; г) продаж на митній території України продукції, виготовленої з давальницької сировини нерезидента. 14
a) сплата вартості фундаментальних досліджень, наукових досліджень і дослідно-конструкторських робіт, що здійснюють за рахунок бюджету України; б) продаж на митній території України продукції, виготовленої з давальницької сировини нерезидента; в) надання послуг з інкасації та розрахунково-кредитного обслуговування; г) завезення товарів і вивезення товарів за митну територію України та продаж товарів (робіт, послуг) на митій території України.
a) сплачують у момент оформлення митної декларації; б) нараховують у момент оформлення митної декларації; в) нараховують у момент оформлення митної декларації та тимчасово погашають шляхом видачі простого векселя терміном на 90 календарних днів; г) не сплачують зовсім.
a) орендна плата при фінансовому лізингу; б) операції з передачі майна в оренду; в) при оперативній оренді - орендна плата, при фінансовій – вартість переданого майна; г) операції з нарахування (сплати) відсотків у складі лізингового платежу в сумі, що не перевищує подвійної облікової ставки НБУ.
a) податкову накладну та книгу обліку продажу (придбання) товарів; б) книгу обліку продажу (придбання) товарів; в) товарно-транспортну накладну; 15 г) декларацію з ПДВ.
a) касовий чек; б) податкова накладна; в) товарно-транспортна накладна; г) декларація з ПДВ.
a) журнал-ордер № 1; б) книга обліку продажу товарів (робіт, послуг); в) головна книга; г) журнал-ордер № 2.
a) двох примірниках; б) трьох примірниках; в) чотирьох примірниках; г) одному примірнику.
a) видають покупцю; б) залишають у продавця; в) здають у податкові органи; г) оприлюднюють у засобах масової інформації.
a) 30 %; б) 50 %; в) 120 %; г) 200 %. 16
a) продаж учнівських зошитів, книг і наукових посібників; б) продаж шкільних альбомів, олівців, пластиліну; в) продаж лікарських препаратів і виробів медичного призначення, зареєстрованих в Україні в установленому законодавством порядку; г) експортні операції?
a) універсальні; б) загальні; в) 20 %, 0 %; г) 25 %.
a) Вказівки про склад і порядок заповнення облікових реєстрів малими підприємствами, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 31.05.96 за № 112; б) Закон України „Про внесення змін до Закону України „Про оподаткування прибутку підприємства” зі змінами та доповненнями від 22.04.97; в) Закон України „Про податок на додану вартість” зі змінами і доповненнями від 03.04.97; г) Закон України „Про систему оподаткування” зі змінами та доповненнями від 25.06.91, № 1251 – ХІІ.
a) вартість реалізованих товарів; б) вартість виконаних робіт, наданих послуг за звітний місяць; в) загальна сума доходу всіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі, виключній (морській) економічній зоні, так і за їх межами; 17 г) загальна сума доходу всіх видів діяльності, отриманого протягом звітного періоду.
a) зарахування коштів від покупця або відвантаження товарів (дата, яка сталася раніше); б) відвантаження товарів; в) відвантаження товарів з обов’язковою їх оплатою; г) оплати товарів.
a) вартість відвантажених товарів і результатів наданих послуг (робіт); б) кошти, які надходять у вигляді міжнародної технічної допомоги; в) доходи від урегулювання безнадійної та сумнівної заборгованості; г) доходи неприбуткових організацій, отримані від їх основної діяльності.
a) звичайної ціни; б) останньої ціни реалізації товару; в) договірної ціни, але не нижчої від звичайної; г) договірної ціни, але не вищої від звичайної. 18 ^ 1 Кучерявенко М.В. Налоговое право. - Х., 1997. – 341 с. 2. Налоговая система Украины. // М.В. Гридчина, Н.И. Вдовиченко, А.В Калина. - К., 2000.- 126 с. 3. Завгородний В.П. Налоги и налоговый контроль в Украине.- К., 2000.- 620 с. 4. Податковий облік. // В.М Панасюк, Є.К. Ковальчук, С.В. Бобрівець. - Т., 2002. – 304 с. 5. Климчук С.В. Оподаткування підприємств. - К., 2004. – 265 с. 6. Податковий облік: організація, нормативне забезпечення, податкова розрахункова звітність. // В.М. Панасюк, С.К Ковальчук , С.В. Бобрівець - Т., 2003.- 314 с. 7. Закон України „Про систему оподаткування” зі змінами і доповненнями. від 18.02.97 № 77/97-ВР // Голос України. - 25.03.97. 8. Закон України „Про державну податкову службу в Україні” зі змінами та доповн. від 05.02.98. № 83/98-ВР // Урядовий кур’єр.- 30.03.99. 9. Закон України „Про державне мито” від 18.12.91 зі змінами та доповн. // Голос України.-18.01.92. - № 7. 10. Закон України „Про податок на додану вартість” від 03.04. 97 № 168/97-ВР // Урядовий кур’єр .- 08.05.97. 11. Закон України „Про податок із власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” зі змінами і доповн. від 18.02.97. № 75/97-ВР // Урядовий кур’єр.- 27.03.97. 12. Закон України „Про оподаткування прибутку підприємств” зі змінами і доповн. від 22.05.97. № 283/97-ВР// Урядовий кур’єр.- 12.06.97. 13. Закон України „Про плату за землю” від 09.06.92. № 2536-ХІІ // Урядовий кур’єр.- 23.07.92. 14. Закон України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 № 1058-ІV // Все про бухгалтерський облік.-18.11.2003. 19 15. Закон України „Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування” від 97- ВР// Все про бухгалтерський облік. - 18.11.2003. 16. Закон України „Про пенсійне забезпечення” від 05.11.91 № 17888-ХІІ.// Все про бухгалтерський облік. - 18.11.2003. 17. Закон України „Про недержавне пенсійне забезпечення” від 09.07.2003.- № 1057- ІV // Все про бухгалтерський облік. - 18.11.2003. 18. Закон України „Про податок з доходів фізичних осіб” від 22.05.2003.- № 889-ІV // Урядовий кур’єр - 12.07.2003. 19. Указ Президента України „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва”. від 03.07.98. - № 727/98 // Головбух.-18.07.2005. 20. Закон України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням і похованням” від 18.01.2001. - № 2240-ІІІ // Бібліотека бухгалтера. - № 10. „Баланс-клуб”, 2003. 21. Закон України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 02.03.2000. № 1533-ІІІ // Бібліотека бухгалтера. - № 10.- „Баланс-клуб”, 2003. 22. Закон України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” від 23.09.99 - № 1105-ХІV // Бібліотека бухгалтера. - № 10.- „Баланс-клуб”. - 2003. 23. Закон України „Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України „Про акцизний збір” від 22.03.2001. № 2324-ІІІ // Бухгалтерія. - 2001. - № 18/1. 20 Методичні вказівки щодо самостійної роботи з навчальної дисципліни „Податки і податкова політика” для студентів денної та заочної форм навчання зі спеціальності 6.050200 - „Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності” (у тому числі скорочений термін навчання) Укладач старш. викл. О. І. Авраменко Відповідальний за випуск зав. кафедри „Облік і аудит” доц. А.О. Касич Підп. до др.______ . Формат 60х84 1/16. Папір тип. Друк ризографія. Ум. друк. арк. _______ . Наклад _______ прим. Зам. № _____. Безкоштовно. Видавничий відділ КДПУ імені Михайла Остроградського 39600, м. Кременчук, вул. Першотравнева, 20 |