Розважальний туризм як сучасний вид відпочинку в україні та світі icon

Розважальний туризм як сучасний вид відпочинку в україні та світі
Скачати 61.87 Kb.
НазваРозважальний туризм як сучасний вид відпочинку в україні та світі
Дата08.10.2014
Розмір61.87 Kb.
ТипПрограма

РОЗВАЖАЛЬНИЙ ТУРИЗМ ЯК СУЧАСНИЙ ВИД ВІДПОЧИНКУ В УКРАЇНІ ТА СВІТІ
Тетяна Іванча

Інститут розвитку дитини

НПУ імені М. П. Драгоманова

Науковий керівник – д. ф. н., професор Кочубей Н. В.
Найпростіший вид дозвілля – відпочинок. Він призначений для відновлення сил, витрачених під час роботи. Активний відпочинок відтворює сили людини, також він надає роботу м'язам і психічним функціям. Людина насолоджується рухом, швидкою зміною емоційних впливів, спілкуванням із друзями. Активний відпочинок потребує свіжі сили, вольові зусилля і підготовку. До нього відносять фізкультуру, спорт, фізичні й психічні вправи, туризм, ігри, перегляд кінофільмів, відвідування виставок, театрів, музеїв, прослуховування музики, читання, дружнє спілкування.

Організація дозвілля і розваг передбачає залучення як місцевих жителів різних соціальних груп так і подорожуючих «приїжджих гостей» до участі у різноманітних заходах. До цих заходів можна віднести й анімаційне обслуговування під час руху на круїзному теплоході, у поїзді, автобусі, літаку, а також під час перебування в тематичних парках, парках розваг, вакаційних зонах тощо [1].

Програма організації дозвілля і розваг готується зі врахуванням особливостей та індивідуальних потреб людини у певний проміжок часу, вільного часу. Людина – унікальне творіння природи, суспільства і самої себе. Потреби людини є рушійною силою розвитку як суспільства, так і самої людини. Заради потреби, власне, і організовується відпочинок, дозвілля і розваги. Потреби людини є основою її інтересів. Вибір моделі і форми програми відпочинку, дозвілля і розваг значною мірою залежить від самої людини, від місця організації тощо.

Розважальний туризм – різновид туризму, в якому туристи-учасники, ще їх називають гравцями, управляють ресурсами, даними через ігрові символи, з метою досягнення мети.

Головне завдання розважального (ігрового) туризму – діяльність з розважальною та іноді навчальною метою. До видів ігрового туризму відносять: дитячі ігри, симуляції, спортивні ігри, логічні ігри, настільні ігри, азартні ігри, комп'ютерні ігри, рольові ігри [2].

Розглянемо більш докладно рольові ігри – їх ще називають анімацією в туризмі. В рольових іграх гравці діють у певному, заданому правилами, світі, беручи на себе певні вигадані ролі. Рольові ігри часто не носять змагального характеру, а призначені для того, щоб отримати задоволення від самого процесу гри.

Аби відрізнити ці ігри від комп’ютерних або настільних, такі ігри називають іграми живої дії. Рольові ігри живої дії можуть бути історичними за своїм характером, військовими та фентезійними. Військові і історичні ігри називають ще історичними реконструкціями, а їх учасників – реконструктивістами. Зазвичай для цих різновидів рольових ігор живої дії використовуються історичні місця, де відбувалися події, що оживляються. Фентезійні можуть відбуватися в місцевостях, які дозволяють якнайкраще відчути дух того твору, на основі захоплення яким беруть участь в грі його прихильники. Заради такої місцевості або конкретної історичної чи археологічної пам’ятки рольовики здатні подолати значні відстані, тож потенційно вони є туристами.

Таким чином, розважальний туризм – це подорожі, під час здійснення яких туристи стають учасниками гри за попереднім сценарієм, розробленим аніматором.

Потрібно зазначити, що у Європі залучення замків до анімаційного, у тому числі ігрового туризму досить різноманітне. Так, у середньовічному Цессіському замку (Латвія) проводиться лицарський турнір. В цьому замку можна поринути в рицарську епоху, відчути себе Айвенго, Робін Гудом або Жанною д’Арк може кожен турист. Багато хто називає це романтичною терапією. Цією середньовічною державою править маршал, тут є своя охорона і валюта. «Міняйли приймають будь-яку європейську валюту… в обмін на місцевий шилінг. За шилінги можна купити собі глиняний ґудзик, амулет, посуд або просто пообідати. Але якщо на час стати підмайстром, обід можна заробити…» [4]. Прославити свій рід можна зафіксувавши фамільний герб на лицарському щиті. Але всі в очікуванні головного дійства – турніру. У кожного воїна є своє орденське ім’я і своя легенда. Лицарський поєдинок триває дві хвилини. Перемога присуджується за очками. «Оскільки бої в Цессія проходять не перший рік, для багатьох це можливість взяти реванш за торішню поразку. Свої перемоги лицарі присвячують дамі серця. А переможець турніру має право оголосити свою музу королевою балу» [4].

В Україні також існує багато творчих об’єднань, одне з них «Dictum Factum», які проводять рольові ігри. Наприклад, 5-7 липня 2012 року в лісі під Житомиром, «Dictum Factum» проводили сюжетно-рольову гру «Ціна Тіари». Суть гри полягала в тому що, на три дні сотня гравців, у відповідності зі сценарієм сюжетно рольової гри, перевтілювались в людей епохи Відродження: дворян і кардиналів, куртизанок та найманців, розбійників і жебраків. «За сценарієм, учасники рольової гри відтворювали конклав 1492 року, на якому кардинали обрали скандально відомого Родріго Борджіа» [5]. Сучасні нечесні вибори виглядають ще досить пристойно у порівнянні з виборами XV століття. У ту епоху Папа Римський мав величезну владу і багатство, і тому його обрання завжди супроводжувалося інтригами і корупцією. Те ж саме відбувалося і за сценарієм сюжетно рольової гри «Ціна Тіари», багато представників знаті або вищого духовенства стали жертвами найманих вбивць.

Також, це творче об’єднання «Dictum Factum», готується до проведення рольових ігор «Сонце Теночтитлана» і «Завоювання Раю, дорога в Ельдорадо» про події 1519 – зустрічі двох світів, Королівства Іспанії та імперії ацтеків. Обидва заходи пройдуть з 27 по 30 червня 2014 року і, розпочавшись роздільно, потім зіллються в одне велике дійство.

На мою думку, розважальний туризм слід розглядати як різновид анімаційного і розуміти під ним туризм, метою якого є проведення рольових ігор, що відбуваються з виїздом до місця гри, яким є туристична атракція. Але головним залишається наявність сценарію гри. І тут якнайбільше підходять так звані рольові ігри, прихильників яких – так званих рольовиків – з кожним роком стає все більше.

Втім, ці ігри як складові розважального туризму мають якнайбільше відповідати історичним – хоча б фоновим – реаліям. Під фоновими історичними реаліями розуміється відтворення загальних ознак історичної епохи, з якими типово пов’язується сприйняття людей на основі знань, засвоєних зазвичай ще на рівні шкільної освіти, і які об’єктивуються під час гри в елементах матеріальної та нематеріальної культури. В якості туристичних атракцій в даному виді туризму найцікавішими та перспективними у вивченні та використанні є середньовічні споруди: замки, фортеці та їх руїни.

А рольові ігри в дитячому туризмі найкраще виражені в діяльності дитячих таборів. Навіть той самий День Нептуна не проходить без рольових ігор, коли берег озера, річки чи моря вмить перетворюється на казкове дійство. Русалки, чортенята та водяні вийшли на берег із своєю культурною програмою на чолі з повелителем морів і океанів – Нептуном.

Рольові ігри – є невід’ємною частиною розвитку дитини. Деякі табори спеціалізуються саме на рольових іграх. Наприклад, дитячий табір «Businessland», який знаходиться в Києві [3]. Його мета є допомога дітям відчути динаміку і азарт бізнесу, увійти в роль підприємця, політика, рекламщика, журналіста. У таборі підростаюче покоління живе в ігровому середовищі, де є своя валюта, конституція і уряд; в рамках цієї гри вони будуть заробляти гроші, укладати угоди, вести переговори, керувати фінансами, і навіть платити податки. Як зазначив один із дослідників психології гри С. А. Толмачев, «рольовий рух являє собою окрему субкультуру, що тільки зароджується і має шанс стати основою нової культури» [6].

Отже, гра – це форма вільного самовиявлення людини, яка передбачає реальну відкритість світу можливого, та розгортається або у вигляді змагання або у вигляді уявлення будь-яких ситуацій. Граючись, людина не просто відпочиває, а і розвивається, вчиться, виховується. Завдяки грі можна позбавитися негативних емоцій, зняти емоційну напругу та і відтворитись в духовному сенсі.
Література:

1. Бизнес лагерь «Businessland». [Электронный ресурс]. / Режим доступа : http://www.parta.com.ua/rest_bases/view/99/

2. Головко О. М. Організація готельного господарства : навч. посіб. / О. М. Головко, Н. С. Кампов, С. С. Махлинець. – К. : Кондор, 2011. – 410 с.

3. Кляп М. П. Сучасні різновиди туризму : навч. посіб. / М. П. Кляп, Ф. Ф. Шандор. – К. : Знання, 2011. – 334 с.

4. Первый канал. Новости. Рыцарский турнир в латвийском средневековом замке. [Электронный ресурс] / Режим доступа : http://www.1tv.ru/news/crime/110350

5. Погребняк А. В. Ролевая игра «Цена Тиары» / А. В. Погребняк [Электронный ресурс] / Режим доступа : http://infonavigator.biz/ru/groups/91/news-135.html

6. Толмачев С. А. Ролевое движение: типологический подход к анализу / С. А. Толмачев. [Электронный ресурс] / Режим доступа : http://rpg.nsk.ru/texts

Схожі:

Розважальний туризм як сучасний вид відпочинку в україні та світі iconПрограма фахових вступних випробувань з напряму “Туризм” для кваліфікаційних рівнів “магістр”, “спеціаліст”
Місце активного туризму серед інших видів туристичної діяльності. Сучасний стан та тенденції розвитку активного туризму в світі й...
Розважальний туризм як сучасний вид відпочинку в україні та світі iconЗелений туризм: перспективи розвитку в україні віта Сідєльнікова
Все це сприяє повноцінному відпочинку, зміцненню здоров'я та загартуванню організму вихованців
Розважальний туризм як сучасний вид відпочинку в україні та світі iconСучасний стан проблеми формування механізму підвищення інвестиційної привабливості вітчизняних підприємств на базі концепції вартісно-орієнтованого управління в україні та світі

Розважальний туризм як сучасний вид відпочинку в україні та світі iconВища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору”
Сучасний освітній менеджмент: економічні, організаційні та психологічні засоби реалізації в Україні, Європі та світі
Розважальний туризм як сучасний вид відпочинку в україні та світі iconВища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору”
Сучасний освітній менеджмент: економічні, організаційні та психологічні засоби реалізації в Україні, Європі та світі
Розважальний туризм як сучасний вид відпочинку в україні та світі iconПротокол №1 від «13» лютого 2013 р
Місце активного туризму серед інших видів туристичної діяльності. Сучасний стан та тенденції розвитку активного туризму в світі й...
Розважальний туризм як сучасний вид відпочинку в україні та світі iconПротокол №1 від «8» лютого 2012 р
Місце активного туризму серед інших видів туристичної діяльності. Сучасний стан та тенденції розвитку активного туризму в світі й...
Розважальний туризм як сучасний вид відпочинку в україні та світі iconМіністерство освіти І науки україни східно-європейський інститут психології (Україна-Франція) двнз «переяслав-хмельницький університет імені григорія сковороди»
Сучасний освітній менеджмент: економічні, організаційні та психологічні засоби реалізації в Україні, Європі та світі
Розважальний туризм як сучасний вид відпочинку в україні та світі iconМіністерство освіти І науки, молоді та спорту україни національна академія педагогічних наук україни національний університет «києво-могилянська академія» національний
Сучасний освітній менеджмент: економічні, організаційні та психологічні засоби реалізації в Україні, Європі та світі
Розважальний туризм як сучасний вид відпочинку в україні та світі iconБібліотека сучасний стан та проблеми розвитку дистанційної освіти в Україні та за кордоном
С 91 Сучасний стан та проблеми розвитку дистанційної освіти в Україні та за кордоном ( 2005-2009 рр.) [Текст] : бібліогр покажчик...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи