Підготував: Студент гпупи снм-51 icon

Підготував: Студент гпупи снм-51
НазваПідготував: Студент гпупи снм-51
Дата06.03.2014
Розмір444 b.
ТипДокументи


Тема семінару: Приклади задач у народному господарстві, в тому числі у багатьох областях медицини та ін.

 • Підготував:

 • Студент гпупи СНм-51

 • Бурак А.М


Класичне уявлення про експерименти. Незважаючи на велике значення експерименту в науковому пізнанні, не існує єдиного загальновизнаного визначення відповідного терміну.

 • Експеримент – це процес створення деякого комплексу умов R, в результаті яких можуть відбуватись чи не відбуватись події з деякої заданої множини S.

 • Експеримент – це науково поставлене випробування, спостереження досліджуваного явища за певних фіксованих умов, завдяки чому його можна відтворити повторенням цих умов.

 • Експеримент — випробування, дія чи операція, спрямована на виявлення нових фактів або на перевірку гіпотез.Можна виокремити два основні напрямки в теорії планування експериментів: планування екстремальних експериментів та планування експериментів зі з’ясування механізмів явищ.

 • Завдання екстремального експерименту полягає у визначенні оптимальних значень функції регресії (чи комбінації факторів, за яких функція відгуку набуває екстремальних значень). Методи планування такого експерименту тісно пов’язані з регресійним та факторним аналізом і методами стохастичного програмування.

 • У плануванні експериментів зі з’ясування механізмів явищ розрізняють:

 • експерименти з перевірки статистичних гіпотез;

 • експерименти, що відсіюють другорядні та незначущі фактори;

 • імітаційні експерименти, які пов’язані з комп’ютерним відтворенням досліджуваного явища.Особливості проведення експериментів в економіці. При дослідженні відносно простих систем дослідник може з достатнім ступенем точності стабілізувати (зафіксувати) усі незалежні змінні. Потім, по черзі варіюючи деякі з них, можна встановити вигляд функціональної (статистичної) залежності між ними. Що ж до економіки, то варто звернути увагу на такі її особливості як об’єкта моделювання.

 • В економіці неможливі моделі за принципом подібності, широко застосовувані в техніці.

 • В економіці обмежена можливість проведення прямих (активних) експериментів.

 • В економіці можливості «чистих» експериментів вельми обмежені, оскільки економічні системи належать до класу великих складних динамічних систем, в яких існують численні контури прямих і зворотних зв’язків.^ Приклад планування експерименту в медицині

 • Потрібно порівняти болезаспокійливу дію двох різних лікарських препаратів А та В. Нехай підібрано 16 хворих і прийнято рішення розділити їх випадковим чином (щоб уникнути будь-якої свідомо чи мимоволі вноситься систематичної помилки) на дві групи, по 8 хворих в кожній . Одна група отримує препарат А, а інша - препарат В. Потім вимірюють час, протягом якого кожен з хворих відчуває полегшення, і порівнюють середні значення по обох групах. Якщо середній час для препарату А значимо перевищує середній час для препарату В, то можна зробити висновок, що перший препарат більш ефективний. (В даному випадку несуттєво, який статистичний критерій використовується. Оскільки розглядається невелика кількість об'єктів, це може бути один з критеріїв Стьюдента.)^ Приклад планування експерименту в сільському господарстві

 • Потрібно зрівняти середню врожайність кількох сортів пшениці при застосуванні різних добрив в різної концентрації, враховуючи при цьому коливання в родючості грунту на досить великих ділянках землі, які можна розбити на ділянки відповідних розмірів. Для початку можна спробувати скласти план експерименту, в якому будуть розглядатися всі можливі комбінації значень, або рівнів, різних факторів. Так, якщо є чотири сорти пшениці і три різних види добрив, що застосовуються в трьох різних концентраціях, то загальна кількість комбінацій умов дорівнюватиме 36. Таким чином, вихідне число ділянок в одному блоці факторного експерименту буде дорівнює 36 - по одній ділянці на кожну комбінацію умов. Внаслідок можливого коливання в родючості грунту від одного блоку до іншого може виявитися доцільним мати не менше двох повних блоків.^ Одним із сучасних варіантів планування експериментів є послідовна схема експерименту.

 • Послідовна схема передбачає проведення експерименту окремими серіями. Оцінка результатів проводиться на кожному етапі, з тим щоб негайно можна було вирішити, застосовувати препарат А, препарат В або ж продовжувати експеримент, оскільки остаточного висновку зробити ще не можна. За такої схеми експерименту тривалість його буде мінімальна і він закінчиться значно раніше, ніж у будь-якому іншому випадку. Крім того, в медицині часто буває дуже важко або навіть взагалі неможливо провести звичайну експериментальну перевірку, тому що після кількох невдалих результатів, які можуть закінчитися смертю хворого, починаються гострі суперечки про те, чи варто продовжувати експеримент взагалі. Послідовних схема означає, що заздалегідь можна ретельно і спокійно розглянути різні лінії поведінки, зумовлюється різними результатами експерименту. При цьому значно легше вибрати найкращі рішення безпосередньо в ході експерименту і сумістити вимоги етики з статистичною ефективністю.Дякую за увагу.Схожі:

Підготував: Студент гпупи снм-51 iconПроект магістерської роботи Студент
Студент (уку/лдс) тел
Підготував: Студент гпупи снм-51 iconМ. М. Програма вступного іспиту
Програму підготував: завідувач кафедри фізичної реабілітації, кандидат біологічних наук, доцент
Підготував: Студент гпупи снм-51 iconПерелік практичних навичок, якими повинен оволодіти студент студент повинен знати
Визначення предмету, його структуру, нову концепцію української мови як символу національної державності
Підготував: Студент гпупи снм-51 iconАнкета команди і-гo етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування
Прізвище, ім'я, по батькові, місце роботи викладача, який підготував команду до участі в олімпіаді
Підготував: Студент гпупи снм-51 iconАнкета команди і-гo етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування
Прізвище, ім'я, по батькові, місце роботи викладача, який підготував команду до участі в олімпіаді
Підготував: Студент гпупи снм-51 iconAll-Ukrainian Collegiate Programming Contest team registration form
Прізвище, ім'я, по батькові, місце роботи викладача, який підготував команду до участі в олімпіаді
Підготував: Студент гпупи снм-51 iconАнкета учасника 1-го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади Кафедра
Прізвище, ім'я, по батькові викладача, який викладав дану навчальну дисципліну і підготував до участі в олімпіаді
Підготував: Студент гпупи снм-51 iconПерелік практичних навичок, якими повинен оволодіти студент
Вивчаючи курс історії України, студент повинен оволодіти такими практичними навичками
Підготував: Студент гпупи снм-51 iconМетодичну розробку підготував асистент кафедри ортопедичної стоматології нму корнієнко А. В
...
Підготував: Студент гпупи снм-51 iconІмені Володимира Даля
Крім тематичних індивідуальних завдань на кожне практичне заняття, студент отримує комплексне завдання для самостійної роботи, що...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи