Звіт про патентно-ліцензійну діяльність кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського за 2008 рік icon

Звіт про патентно-ліцензійну діяльність кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського за 2008 рік
Скачати 56.07 Kb.
НазваЗвіт про патентно-ліцензійну діяльність кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського за 2008 рік
Дата15.09.2012
Розмір56.07 Kb.
ТипЗвіт


8. ЗВІТ ПРО ПАТЕНТНО-ЛІЦЕНЗІЙНУ ДІЯЛЬНІСТЬ

КРИМСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

ім. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО

ЗА 2008 РІКПатентний відділ КДМУ здійснює патентно-ліцензійну діяльність університету, тобто надає консультативні послуги при плануванні науково-дослідних робіт, докторських та кандидатських дисертацій, оформленні звітів про патентні і науково-інформаційні дослідження, сприяє виявленню об’єктів інтелектуальної власності: винаходів, корисних моделей, об’єктів авторського права, надає консультативну допомогу з питань їх захисту, веде оформлення, облік і систематизацію патентних матеріалів.

Патентний відділ КДМУ діє на підставі типового Положення о патентно-ліцензійної службі вищого медичного учбового закладу (Приказ МОЗ України № 88 від 16.04.99 г.), а також Законодавства України в галузі охорони промислової власності.

У 2008 році вченими університету було подано в Український інститут промислової власності 85 заявок на винаходи та корисні моделі, отримано 49 патентів України.

Співробітниками університету зареєстровано 8 об’єктів авторського права в Державному департаменті інтелектуальної власності, на які отримані свідоцтва про реєстрацію авторського права на науковий твір.

В КДМУ в сфері захисту об’єктів інтелекутальної власності приймають участь доктора медичних наук і кандидати медичних наук, а також асистенти, аспіранти, магістранти, практичні лікари та студенти університету.

Більша частина запатентованих наукових розробок стосується нових методів діагностики і лікування з врахуванням проміжних та кінцевих результатів науково-дослідних робіт.

Шість наукових розробок, що захищені патентами та які мають важливе медичне та соціальне значення, додані в Реєстр медико-биологічних та науково-технічних нововведень як нововведення Кримського державного медичного університета ім. С.І.Георгієвського.

Найбільш активними в винахідницької діяльності за 2008 рік були наступні кафедри:

кафедра нормальної анатомії людини (зав. – проф. Пикалюк В.С.), Вікові морфофункціональні особливості окремих органів та систем організму під впливом гравітаційних перевантажень та різних методах їх корекції ( 4 патента України на корисні моделі);

кафедра хирургії № 1 – (зав. каф. - проф. Жебровський В.В.), співробітники якої патентують розробки, що відносяться до діагностики та лікування хірургічних захворювань черевної стінки, черевної порожнини та їх найважливіших ускладнень (4 патента України на корисні моделі);

кафедра загальної хірургії (зав.каф. - проф. Костирної А.В.), співробітники якої займаються клінічними та імунологічними аспектами діагностики і лікування захворювань щитовидної залози (6 патентів України на корисні моделі);

кафедра педіатрії і фізіотерапії (зав.каф.- професор Каладзе М.М.), співробітники яких патентують способи діагностики лікування разповсюджених захворювань у дітей та дорослих на різних етапах реабілітації в санаторно-курортних умовах (4 патента України на корисні моделі);

кафедра стоматології ортопедичної (зав. каф. - проф. Жадько С.І.), що розроблює нові методи ортопедичного лікування хворих з супутніми патологіями з урахуванням індивідуальної біологічної сумісності акрилових пластмас (6 патентів України на корисні моделі);

кафедра нервовіх хвороб (зав. каф. - професор Кушнір Г.М.), співробітниками якої проводяться розробки, що стосуються патогенетичних механізмів формування дисциркуляторної енцефалопатіїї (вікові, гемодинамічні, реологічні і деякі інші аспекти), обґрунтування методів її терапевтичної корекції (3 патента України на корисні моделі).

кафедра терапевтичної стоматології (зав. каф. - доцент Журочко О.І.), співробітниками якої проводяться розробки, що стосуються профілактики клінічних особливостей та лікування стоматологічних захворювань у пацієнтів з фоновою патологією (2 патента України на корисні моделі);

У 2008 році співробітниками університету подано 35 заявок на видачу патентів України за результатами закінчених науково-дослідних робіт, а отримано 29 патентів на винаходи та корисні моделі України, 4 з них стосуються НДР, що фінансується міністерством охорони здоров’я України.

Найбільш актуальними є:

 1. Спосіб формування анастомозу на шлунково-кишковому тракті (проф. Жебровський В.В., Рєзанов П.О., доц. Камінський І.В.).

 2. Спосіб хірургічного лікування рецидивуючої евентрації ( проф. Жебровський В.В., доц. Камінський І.В.).

 3. Спосіб керованої лапаростомії ( проф. Жебровський В.В., Стаценко Н.І.).

 4. Пристрій для проведення зовнішньої вентрикулостомії (проф. Могила В.В., к.м.н. Сьомкін К.В., Касьянов В.О.).

 5. Спосіб фіксації гістологічних блоків для виготовлення багатоплощинних зрізів (Аджисалієв Г.Р., Чалбаш Д.А., Дьяченко О.П.).

 6. Спосіб візуализації тетрациклинових меток (Дьяченко А.П., Кутя С.А.)

 7. Спосіб корекції несприятливої дії гравітаційних перевантажень в експерименті”. Кафедра нормальної анатомії людини (Проф. Пикалюк В.С., Кутя С.А., доц. Мороз Г.А., доц. Коняева Е.И. ).

 8. Спосіб накладання частково заглибленого шва за Дяченком. (Дьяченко О.П., Григор’янц А.В. ).

 9. Спосіб промежинного доступу до внутрішньої соромітної артерії. (проф. Бабанін А.А., Селіванов О.В., проф. Костирной О.В., Юсу Харун).

 10. Спосіб оцінки тяжкості стану пацієнта при гострому панкреатиті. (проф. Костирной О.В., Хаджієв О.Ч., Ігнатенко Д.А., Каракурсаков Н.Е.).

 11. Спосіб готування тканини щитоподібної залози для трансплантації. (проф. Костирной О.В., Голомідов О.М.).

 12. Спосіб лікування гнійного розповсюдженого перитоніту і профілактика післяопераційної евентрації (проф. Костирной О.В., Голомідов О.М.).

 13. Спосіб лікування гипотиреозу з використанням оксигенированної криоконсервированної трансплантируемої тканини щитоподібної залози (проф. Костирной О.В., Астапенко С.В., Шестопалов Д.В., Дубовенко В.В.).

 14. Універсальний гастроентерограф (проф.Хаджиев О.Ч., Трофімов П.С., Грибський М.П., Удовиченко В.В., Старостенко В.В.).

 15. Спосіб лікування остеопенії у хворих на ювенільний ревматоїдний артрит на санаторно-курортному етапі (проф. Каладзе М.М., Савелко Н.В.).

 16. Спосіб лікування дітей з хронічним пієлонефритом на санаторно-курортному етапі (проф. Каладзе М.М., Тітова О.В.).

 17. Спосіб лікування дітей з порушеннями серцевого ритму на санаторно-курортному етапі (проф. Каладзе М.М., Семеренко Л.А.).

 18. Спосіб оцінки впливу стоматологічних матеріалів на тканини протезного ложа (Недєлко С.В., проф. Жадько С.І., проф. Колбасін П.М.).

 19. Спосіб виготовлення знімних пластинкових протезів (Непрелюк С.А., Бобкова С.А.).

 20. Спосіб профілактики розвитку запальних ускладнень тканин протезного ложа (Непрелюк С.А., Бобкова С.А.).

 21. Спосіб виготовлення знімного пластинкового протезу (доц.Марченко Н.В., Сяо Яньдун, Сунь Цзянь).

 22. Спосіб оцінки адаптації до знімних пластинкових протезів (доц.Марченко Н.В., Сунь Цзянь, Сяо Яньдун).

 23. Спосіб виготовлення знімних зубних протезів з акрилових пластмас. Кафедра ортопедичної стоматології ( Лавровська О.М., проф. Жадько С.І., доц. Северінова С.К., Лавровська Я.А., Придатко І.С.)

 24. Спосіб профілактики цереброваскулярної патології при артеріальної гіпертензії (проф.Кушнір Г.М., Коробова Г.О.)

 25. Спосіб діагностики рухових порушень у хворих ДЦП (проф.Загорулько О.К., проф.Кушнір Г.М., Власенко С.В., Пономаренко О.М.).

 26. Спосіб лікування рухових порушень у хворих дитячим церебральним паралічем (Власенко С.В., проф.Кушнір Г.М.).

 27. Спосіб лікування діабетичної ретинопатії (Ярошева Н.А.).

 28. Спосіб оцінки ефективності лікування сальмонельозу (доц. Козловський О.А., проф. Карімов І.З., Стіліді О.І.).

 29. Спосіб лікування інфекційних захворювань у тяжкій формі на тлі порушень біоценозу кишечнику у дітей (Римаренко Н.В.).

 30. Спосіб корекції синдрому подразненого кишечнику у вагітних. Кафедра акушерства і гінекології № 1. (проф. Рибалка А.М., проф. Заболотнов В.О., Сидоров Д.М.).

 31. Спосіб лікування остеопенічного синдрому у дівчаток з патологією пубертатного періоду. Кафедра акушерства і гінекології № 2. ( проф. Іванов І.І. Косолапова Н.В.).

 32. Спосіб лікування хронічного генералізованого катарального гінгівіту. Кафедра терапевтичної стоматології. (Міщенко Г.В., доц.Журочко О.І., проф. Колбасін П.М.)

 33. Спосіб лікування лейкоплакії слизистої оболонки порожнини рота. Кафедра терапевтичної стоматології. (Андріанова І.І., доц. Журочко О.І., доц. Колісник В.М.).

Схожі:

Звіт про патентно-ліцензійну діяльність кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського за 2008 рік iconЗвіт про патентно-ліцензійну діяльність кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського за 2007 рік
...
Звіт про патентно-ліцензійну діяльність кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського за 2008 рік iconЗвіт з наукової діяльністі Кримського державного медичного університету ім. С. І. Георгієвського за 2007 рік
У 2007 році в проведенні наукових досліджень брав участь професорсько-викладацький склад Кримського державного медичного університету...
Звіт про патентно-ліцензійну діяльність кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського за 2008 рік icon1 Результати наукової діяльності Кримського державного медичного університету ім. С. І. Георгієвського за 2008 рік
Результати наукової діяльності Кримського державного медичного університету ім. С. І. Георгієвського за 2008 рік
Звіт про патентно-ліцензійну діяльність кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського за 2008 рік iconРезультати наукової діяльності Кримського державного медичного університету ім. С. І. Георгієвського за 2009 рік

Звіт про патентно-ліцензійну діяльність кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського за 2008 рік iconІнформація про патентно-ліцензійну діяльність ду «кримський державний медичний університет імені с.І. Георгієвського» за 2012 рік
Державної службі інтелектуальної власності України. Бльша частина запатентованих наукових розробок стосується нових методів діагностики...
Звіт про патентно-ліцензійну діяльність кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського за 2008 рік iconА. А. Бабанін 200 р. Акт
Ректор Кримського державного медичного університету ім. C. I. Георгієвського, доктор медичних наук, професор
Звіт про патентно-ліцензійну діяльність кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського за 2008 рік iconІнформація про патентно-ліцензійну діяльність двнз «Івано-Франківський національний медичний університет» за 2012 рік Перелік поданих заявок
...
Звіт про патентно-ліцензійну діяльність кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського за 2008 рік iconРішення конференції трудового колективу Луганського державного медичного університету
Заслухавши доповідь ректора університету професора Івченка В. К. «Про підсумки роботи колективу Луганського державного медичного...
Звіт про патентно-ліцензійну діяльність кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського за 2008 рік iconПатентно-ліцензійна діяльність в ду «кдму імені С.І. Георгієвського»
В ду «кдму імені С.І. Георгієвського» більша частина запатентованих наукових розробок стосується нових методів діагностики І лікування...
Звіт про патентно-ліцензійну діяльність кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського за 2008 рік iconЗвіт про результати виступів студентів Буковинського державного медичного університету у змаганнях різного рівня у 2007 році
Впродовж 2007 року студенти університету брали участь у 58 спортивно-масових заходах (звіт додається)
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи