Патентно-ліцензійна діяльність в ду «кдму імені С.І. Георгієвського» icon

Патентно-ліцензійна діяльність в ду «кдму імені С.І. Георгієвського»
Скачати 113.45 Kb.
НазваПатентно-ліцензійна діяльність в ду «кдму імені С.І. Георгієвського»
Дата15.09.2012
Розмір113.45 Kb.
ТипДокументи

Патентно-ліцензійна діяльність

В ДУ «КДМУ імені С.І.Георгієвського» більша частина запатентованих наукових розробок стосується нових методів діагностики і лікування з врахуванням проміжних та кінцевих результатів науково-дослідних робіт.

У 2011 році вченими університету було подано до Українського інституту промислової власності 83 заявки на винаходи та корисні моделі, було отримано 72 патента України та РФ. Співробітниками університету також подано 20 заявок на реєстрацію авторського права на наукові твори та отримано 19 свідоцтв про реєстрацію авторського права в Державної службі інтелектуальної власності України.

Успіхи наших вчених у сфері інтелектуальної власності за останні рокі підтверджені наступними міжнародними нагородженнями у різних номінаціях.

В 2011 році за результатами Всеукраїнського конкурсу "Винахід-2010", співробітники ДУ "Кримський державний медичний університет імені С. І.Георгіївського" Бойко Т.А. і Шаповалова О.Ю. були удостоєні одної з престижних міжнародних нагород – двома золотими медалями Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІС), м. Женева, Швейцарія, що є найвпливовіщою міжнародною організацією у сфері інтелектуальної власності та об'єднує понад 90 % країн світу, діяльність якої присвячена розвитку міжнародної системи інтелектуальної власності, стимулюванню інноваційної діяльності і сприянню економічного розвитку, захищаючи державні інтереси.

На конкурс були представлені два патента України, що відносяться до галузі медицини і можуть бути використані для наукових досліджень та ранньої діагностики захворювань, значно підвищуючи її інформативність та швидкість. Запропоновані способи є найбільш економічними, а саме не вимагають спеціального устаткування, використовуванні реактиви набагато доступніші і виробляються на території України, проведення реакції потребує набагато менше часу, що дозволяє прискорити діагностику, скоротити її вартість і відповідно більш широко використовувати в практичній медицині.

Планується створення лабораторії імуногістохімії для проведення якісної і оперативної діагностики різних захворювань за імуногістохімічними маркерами для цих патологій, в роботі якої будуть використані ці запатентовані методики.

У теперішній час вже розроблений пакет документів для здійснення роботи цій імуногістохімічної лабораторії.

Другий рік підряд науковці нашого університету єдині в Україні отримують цю престижну міжнародну премію - золоту медаль Всесвітньої організації інтелектуальної власності за досягнення в галузі охорони здоров’я (за досягнення в розробці низки корисних моделей у галузі медицини, золотою медаллю ВОІВ в 2010 р. нагороджено Тетяну Сатаєву, ассистента кафедри медичної біології КДМУ ім..С.І.Георгієвського).

А оскільки ВОІС особливу увагу приділяє авторам важливих винаходів, сприяючих науково-технічному розвитку суспільства, це свідчить про міжнародне визнання наукових розробок науковців нашого університету, про їх високий інтелектуальний потенціал. Нагороди ВОІС сприяють також поліпшенню іміджу винахідників та комерціалізації їх нововведень.

В 2011 році переможцем конкурсу "Винахід року - 2010" в регіональній номінації було визнано доцент кафедри ЛФК, спортивної медицини і фізіотерапії Ю. В. Бобрик, винахід якого допомагає діагностувати стан больової чутливості в експериментальних і клінічних дослідженнях.
22-24 вересня 2011 року в м. Севастополь пройшов VІІ Міжнародний салон винаходів і нових технологій "Новий час" і VІ Міжнародний конкурс молодіжних інновацій і розробок, в якому брали участь новатори з більш ніж з 30 країн світу. На цьому конкурсі ДУ «КДМУ ім.С.І.Георгієвського» були представлені 10 найбільш перспективних інновацій, захищених патентами України та одержаними науковцями нашого університету.

Міжнародне жюрі VІІ Міжнародного салону винаходів і нових технологій "Новий час" присудило співробітникам нашого університету Шадуро Д.В., проф. Пикалюку В. С. диплом і золоту медаль, Сатаєвої Т. А.- три золоті медалі за свої інновації, Османову А.Ю., доц. Колесник К.А. - золоту медаль і диплом.

Три наукові розробки, що запатентовані науковцями університету були представлені на Міжнародному Варшавському салоні винаходів IWIS, який проходив у Польщі в листопаді 2011 року, де вони також отримали нагороди - золоту, срібну і бронзову медаллі.

Це високе міжнародне визнання досягнень ДУ «Кримський державний медичний університет імені С.І.Георгієвського» у сфері інтелектуальної власності.

У цьому році співробітники ДУ «КДМУ імені С.І.Георгієвського» також прийняли участь у Всеукраїнському конкурсі „Винахід-2011”. На конкурс до Державної службі інтелектуальної власності було подано 8 найбільш вагомих і перспективних наукових розробок, що захищені чинними патентами України.

У м. Алушта 18-19 квітня 2011 р. проходила ярмарка інноваційних технологій, на якої були представлені найбільш важливі розробки науковців нашого університету:

В рамках участі у Форумі молодих новаторів, який проводився 25 листопаду 2011 р. в м. Київ молоди вчені ДУ «КДМУ імені С.І. Георгієвського» отримали 2 грамоти, що були присуджені за низьку наукових розробок, які захищені патентами України.

В травні 2011 р. у м. Євпаторія науковці університету презентували свої інноваційні проекти на Міжнародному форумі "Трансфер технологій і іновацій".

В 2011 р. ДУ «КДМУ імені С.І. Георгієвського» приймав участь у V Всеукраїнському фестивалі науки, більш 18 співробітників вузу отримали дипломи за плідну науково-дослідну роботу в галузі медицини.

У 2011 році в Реєстре медико-биологічних та науково-технічних нововведень було опубліковано 30 наукових розробок співробітників ДУ «КДМУ імені С.І. Георгієвського», що захищені патентами та які мають важливе медичне та соціальне значення.

У 2012 році 20 наукових розробок, що захищені патентами у 2011 р., планується додати в Реєстр медико-биологічних та науково-технічних нововведень як нововведення ДУ «Кримський державний медичний університет імені С.І.Георгієвського».

Наукові співробітники ДУ «КДМУ імені С.І.Георгієвського» постійно беруть участь в різних міжнародних та вітчизняних конкурсах, виставках, форумах і ярмарках винаходів і інновацій з метою популяризації своїх наукових розробок, пошуку потенційних інвесторів, продажу ліцензій, подальшого впровадження результатів своєї інтелектуальної праці.

Участь в таких заходах сприяє залученню до винахідницької діяльності молодих наукових медичних кадрів, виявлення найталановитіших і найперспективніших розробок і залучення до них уваги як вітчизняних, так і іноземних інвесторів. В сфері захисту об’єктів інтелекутальної власності приймають участь доктора медичних наук, кандидати медичних наук, асистенти, аспіранти, магістранти, інтерни та студенти університету.

Найбільш активними в винахідницької діяльності за 2011 рік були наступні кафедри:

кафедра нормальної анатомії (зав. каф. - проф. Пикалюк В.С.), співробітники якої патентують розробки, що відносяться до онтогенетичних особливостій морфофункціональних характеристик і регенераторних потенцій різних органів і систем при введенні ксеногенної спинномозкової рідини (отримано 2 патента України, подано 4 заявки на корисні моделі);

кафедра внутрішньої медицини спільно з лабораторією клінічної імунології та лабораторією морфології ЦНДЛ ( зав.каф. – проф. Білоглазов В.А., зав. лаб. к.б.н. Гордієнко А.І.), співробітники якої подалі у 2010 році до Укрпатенту 4 заявки на корисні моделі та отримали 2 патента;

кафедра фармації спільно з лабораторією біофармацевтичних досліджень ЦНДЛ (зав.каф. - к.б.н., доцент Кацев А.М. ), співробітниками якої було подано до Укрпатенту 2 заявки на корисні моделі, які стосуються розробок біолюмінесцентного підходу з використанням сяючих бактерій як біосенсорів для скринінгових досліджень лікарських речовин. Був отриманий в 2011 р. один патент, подано 2 заявки на винаходи;

кафедра мікробіології (зав.каф. – проф. Криворутченко Ю.Л.), співробітники якої подалі 7 заявок на винаходи та корисні моделі, що стосуються використання штамів, а також нових мікробіологічних критеріїв оцінки ризику виникнення та характеру розвитку опортуністичних інфекцій у хворих на вторинні імунодефіцити, у тому числі ВІЛ-інфікованих і хворих на важку терапевтичну та хірургічну патологію. Було одержано в 2011 році співробітниками кафедри 7 патентів;

кафедра нормальної фізіології спільно з лабораторією фізіології й екологічної медицини ЦНДЛ (зав.каф. – проф. Євстаф’єва О.В.) здійснюють патентування способів комплексної оцінки екологічного ризику для здоров`я людини, вони подали до Укрпатенту 2 заявки на корисні моделі та одержали 2 патента;

кафедра патологічної фізіології (зав.каф. – проф. Кубишкін А.В.), науковці якої здійснюють патентування методів оцінки розвитку синдрому системної запальної реакції, що сприяє покращенню діагностики і прогнозу розвитку екстремальної патології та оцінки ефективності використання лікувальних заходів, що в свою чергу дозволить підвищити якість діагностики і лікування хворих, патентують способи діагностики й лікування системних патологічних станів; вони подали до Укрпатенту 2 заявки на корисні моделі;

кафедра хирургії № 1 (зав. каф. - проф. Жебровський В.В.), співробітники якої патентують розробки, що відносяться до діагностики та лікування хірургічних захворювань черевної стінки, черевної порожнини та їх найважливіших ускладнень (5 патентів України на корисні моделі, 4 заявки, 6 свідоцтва про реєстрацію авторського права на наукові твори);

кафедра хирургії № 2 – (зав. каф. - проф. Ільченко Ф.М.), співробітники якої патентують наукові результати поглиблених досліджень людей із різними формами хірургічних ендокринних захворювань, що дозволить покращити діагностику та лікування цієї складної категорії хворих. Було отримано у 2011 р. 8 патентів України на корисні моделі; подано до Укрпатенту 6 заявок на винаходи та корисні моделі, одержано 2 свідоцтва про реєстрацію авторського права на наукові твори;

кафедра загальної хірургії (зав. каф. - проф. Костирної О.В.), співробітники якої займаються клінічними та імунологічними аспектами діагностики і лікування захворювань щитовидної залози (1 патент України на корисну модель, 3 заявки, одержано свідоцтво про реєстрацію авторського права на науковий твір;

кафедра стоматології ортопедичної (зав. каф. - проф. Жадько С.І.), що розроблює нові методи ортопедичного лікування хворих з супутніми патологіями з урахуванням індивідуальної біологічної сумісності акрилових пластмас ( 7 патентів України на корисні моделі, 5 заявок на корисні моделі);

кафедра фізіотерапії та курортології (зав.каф. – проф.Єжов В.В.) патентує нові методи еферентної і адітівної фізіотерапії у відновлювальному лікуванні і профілактиці метаболічного синдрому при поєднаной кардіальной патології (2 патента України на корисні моделі, 2 заявки на винаходи та корисні моделі, 2 свідоцтва про реєстрацію авторського права на наукові твори);

кафедра терапевтичної стоматології (зав.каф. - доцент Дурягіна Л.Х.), співробітники якої займаються проблемами профілактики, клінічними особливостями й лікуванням стоматологічних захворювань у пацієнтів з фоновою патологією (3 патента України на корисні моделі, 3 заявки на корисні моделі);

кафедра дитячої стоматології (зав.каф. - доцент Колесник К.О.) - 1 патент України на корисну модель, 1 заявка;

кафедра акушерства і гінекології ФПО (зав.каф. - професор Рибалка А.М.), співробітники якої проводять дослідження з прогнозування і профілактики патології репродуктивної системи жінок має в цьому році 2 патента на корисні моделі, 2 свідоцтва про реєстрацію авторського права на наукові твори, подано до Укрпатенту 4 заявки на корисні моделі;

кафедра біології (зав. каф. – проф. Лазарев К.Л. ), співробітники якої проводять дослідження з пластичності і реактивності тканинних структур деяких органних систем в умовах зміненого гомеостазу, а також стану гіпертрофічних і регенераторних процесів деяких органів (яєчника, нирки і печінки) в умовах застосування антиоксидантної корекції поліфенолами винограду (2 заявки на винаходи та корисні моделі);

У 2011 році співробітниками університету подано 16 заявок на видачу патентів України за результатами закінчених науково-дослідних робіт, а отримано 38 патентів на винаходи та корисні моделі України, 5 з них стосуються НДР, що фінансується міністерством охорони здоров’я України.


^ Найбільш актуальними є наступні наукові розробки:

1. Спосіб прогнозування поліорганної недостатності і летального наслідку у пацієнтів у критичному стані ( доц.. Потапов О.Л., ст.н.с. Гордієнко А.І.)

2. Спосіб отримання нативного біологічного препарату ліквору (проф.Пикалюк В.С., Ткач В.В., Крівенцов М.А., ас. Шаймарданова Л.Ш., ас.Бессалова Є.Ю., Кисельов В.В. та інш. )

3. Штам Vibrio parahaemolyticus № 37-Д для контролю ростових властивостей поживних середовищ при діагностиці патогенних вібріонів ( проф. Хайтович А.Б. та інш.)

4. Штам Vibrio parahaemolyticus № 38-Д для контролю ростових властивостей поживних середовищ при діагностиці патогенних вібріонів ( проф. Хайтович А.Б. та інш.)

5. Штам Vibrio cholerae O1 № 33-Д для контролю ростових властивостей поживних середовищ при діагностиці холерних вібріонів ( проф. Хайтович А.Б. та інш.)

6. Штам Vibrio cholerae non O1 № 34-Д для контролю ростових властивостей поживних середовищ при діагностиці холерних вібріонів ( проф. Хайтович А.Б. та інш.)

7. Використання штаму Vibrio alginolyticus № 36-Д для контролю ростових властивостей поживних середовищ при діагностиці галофільних вібріонів ( проф. Хайтович А.Б. та інш.)

8. Штам Vibrio cholerae O139 № 35-Д для діагностики холерних та інших патогенних вібріонів з метою вхідного контролю діагностичних препаратів ( проф. Хайтович А.Б. та інш.)

9. Спосіб оцінки впливу біоелементів на функціональний стан центральної нервової системи ( проф. Євстафьєва О.В., доц.Залата О.А., Євстафь’єва І.А.)

11. Спосіб оцінки впливу елементного дисбалансу на функціональні розлади нервової системи ( проф. Євстафьева О.В., доц..Залата О.А., Щеголева М.Г., Євстафь’єва І.А.)

12. Спосіб біотестування речовин різної природи (доц.Кацев А.М., Абдураманова Е.Р., Чорний П.В., Сафронюк С.Л.)

13. Спосіб надапоневротичної пластики післяопераційної грижі ( Кондратюк Е.Р., проф. Жебровський В.В.)

14. Спосіб лікування посттравматичних укорочень стегна, ускладнених стійкими розгинальними контрактурами колінного суглоба ( проф. Куценко С.М., Никифоров Р.Р., Мітюнін Д.А.)

15. Пристрій для фіксації фрагментів кістки ( проф. Куценко С.М., ас. Никифоров Р.Р., Мітюнін Д.А.)

16. Спосіб визначення нестабільності поперекового відділу хребта ( ас. Кобець Ю.В.)

17. Пристрій для визначення дискримінаційної чутливості кінцівки людини ( доц. Ткач А.В. та інш

18. Спосіб діагностики синдрому тривалого здавлювання кінцівки людини ( доц. Ткач А.В. та інш)

19. Міжтіловий мульти-модульний імплантат (доц. Брехов О.М. та інш)

20. Динамічна транспедикулярної система (доц.Брехов О.М. та інш)

21. Спосіб лікування гнійно-септичних захворювань ( доц. Притуло Л.Ф.)

22. Спосіб діагностики сепсису при деструктивних гнійних захворюваннях легенів ( доц. Притуло Л.Ф., доц. Філоненко Т.Г. )

23. Спосіб лікування пролежнів-бурситів (Парай А.Є., проф.Старосек В.М., доц. Бутирський О.Г.)

24. Спосіб лікування пролежнів сідничної обасті (Парай А.Є., проф.Старосек В.М., доц. Бутирський О.Г.)

25. Спосіб діагностики глютенової ентеропатії (Килесса О.В., доц. Філоненко Т.Г., проф. Загорулько О.К.)

26. Спосіб лікування кістково-м’язової патології у дітей з ювенільним ревматоїдним артритом (Сарчук О.В., проф. Каладзе М.М., доц. Гуменюк Л.М., Сарчук В.М.)

27. Спосіб профілактики ускладнень після установки імплантатів у ортопедичних хворих з патологією шлунково-кишкового тракту (Непрелюк О.А., проф. Жадько С.І., проф. Колбасін П.М., Ірза О.Л.)

28. Спосіб оцінки стану пародонтальних і периімплантатних тканин у ортопедичних пацієнтів ( Ірза О.Л. проф. Жадько С.І., Непрелюк О.А., проф. Колбасін П.М.)

29. Спосіб оцінки репарації після установки дентальних імпатнтатів (Непрелюк О.А., проф. Жадько С.І., проф. Колбасін П.М., Ірза О.Л.)

30. Спосіб профілактики ускладнень після установки імплатнтатів у ортопедичних хворих із патологією шлунково-кишкового тракту (Непрелюк О.А., проф. Жадько С.І., проф. Колбасін П.М., Ірза О.Л.)

31. Спосіб лікування хроніч-ного деструктивного періодонтиту на тлі дисбактеріозу порожнини рота 1 ступеня ( ас.Чепурова Н.І., доц. Дурягіна Л.Х.)

32. Спосіб лікування хронічного деструктивного періодонтиту на тлі дисбактеріозу порожнини рота III ступеня ( ас.Чепурова Н.І.)

33. Апарат для нормалізації піднебінного положення зубів (Османов А.Ю., доц. Колесник К.О.)

34. Спосіб корекції екстрапірамідних розладів у хворих на шизофренію на тлі терапії нейролептиками (Плотнікова О.В., проф. Вербенко В.А.)

35. Спосіб діагностики рівня соціального функціонування осіб, які страждають на психічні розлади ( доц. Гуменюк Л.М.)

36. Спосіб реабілітації хворих з першим психотичним епізодом на стаціонарному етапі лікування ( доц. Гуменюк Л.М., Савін А.О.)

37. Спосіб діагностики H.Pylori у пацієнтів із патологією шлунково-кишкового тракту (Кривий В.В., проф. Кляритська І.Л.)

38. Спосіб лікування пептичної виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, асоційованої з H.Pylori (Кривий В.В., проф. Кляритська І.Л.)

Схожі:

Патентно-ліцензійна діяльність в ду «кдму імені С.І. Георгієвського» iconЗвіт про патентно-ліцензійну діяльність кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського за 2008 рік
Патентний відділ кдму діє на підставі типового Положення о патентно-ліцензійної службі вищого медичного учбового закладу (Приказ...
Патентно-ліцензійна діяльність в ду «кдму імені С.І. Георгієвського» iconПравила прийому до Державної установи «Кримський державний медичний університет імені С.І. Георгієвського» у 2012 році Освітня діяльність у Державній установі «Кримський державний медичний університет імені С.І. Георгієвського»
Освітня діяльність у Державній установі «Кримський державний медичний університет імені С.І. Георгієвського» (далі – кдму) здійснюється...
Патентно-ліцензійна діяльність в ду «кдму імені С.І. Георгієвського» iconПоложення про порядок проведення співбесіди з абітурієнтами, які вступають до Державної установи «Кримський державний медичний університет імені С.І. Георгієвського» І медичного коледжу кдму імені С.І. Георгієвського в 2013 році
Державної установи «Кримський державний медичний університет імені С.І. Георгієвського» І медичного коледжу кдму імені С.І. Георгієвського...
Патентно-ліцензійна діяльність в ду «кдму імені С.І. Георгієвського» icon«Затверджую» Голова приймальної комісії, ректор ду «кдму імені С.І. Георгієвського» професор А. А. Бабанін
С.І. георгієвського за спеціальністю 15010006 «державне управління у сфері охорони здоров’я»
Патентно-ліцензійна діяльність в ду «кдму імені С.І. Георгієвського» icon«Затверджую» Голова приймальної комісії, ректор ду «кдму імені С.І. Георгієвського» професор А. А. Бабанін
С.І. георгієвського за спеціальністю 15010006 «державне управління у сфері охорони здоров’я»
Патентно-ліцензійна діяльність в ду «кдму імені С.І. Георгієвського» iconПоложення про проведення вступних іспитів Державної установи «Кримський державний медичний університет імені С.І. Георгієвського» І медичного коледжу кдму імені С.І. Георгієвського в 2013 році
Ректор Державної установи «Кримський державний медичний університет імені С.І. Георгієвського»
Патентно-ліцензійна діяльність в ду «кдму імені С.І. Георгієвського» iconПоложення про приймальну комісію Державної установи «Кримський державний медичний університет імені С.І. Георгієвського» І медичного коледжу кдму імені С.І. Георгієвського в 2013 році
Ректор Державної установи «Кримський державний медичний університет імені С.І. Георгієвського»
Патентно-ліцензійна діяльність в ду «кдму імені С.І. Георгієвського» iconПоложення про приймальну комісію Державної установи «Кримський державний медичний університет імені С.І. Георгієвського» та медичного коледжу кдму імені С.І. Георгієвського в 2012 році
Ректор Державної установи «Кримський державний медичний університет імені С.І. Георгієвського»
Патентно-ліцензійна діяльність в ду «кдму імені С.І. Георгієвського» iconІнформація про участь у міжнародній науково-технічній співпраці Протягом 2012 року продовжувався розвиток наукової міжнародної співпраці кдму імені С.І. Георгієвського
Протягом 2012 року продовжувався розвиток наукової міжнародної співпраці кдму імені С.І. Георгієвського
Патентно-ліцензійна діяльність в ду «кдму імені С.І. Георгієвського» iconІ. георгієвського» «Затверджую» Ректор ду кдму імені С.І. Георгієвського член-кореспондент намн україни професор А. А. Бабанін
«Лікувальна справа», та вступають на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста за спеціальністю 12010001»Лікувальна...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи