Скачати 144.87 Kb.
|
![]() НАЦІОНАЛЬНИЙ СТАНДАРТ УКРАЇНИ ![]() СВІТИЛЬНИКИ Частина 2-2/1. Особливі вимоги до заглиблюваних світильників зі світловипромінюючими діодами (проект) ДСТУ-П ІЕС 60598-2-2/1:201Х (проект, перша редакція) Видання офіційнеКИЇВ ДЕРЖСПОЖИВСТАНДАРТ УКРАЇНИ 201Х ПЕРЕДМОВА 1 ВНЕСЕНО: Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки та торгівлі»; ТК 137 «Лампи та відповідне обладнання» ПЕРЕКЛАД І НАУКОВО-ТЕХНІЧНЕ РЕДАГУВАННЯ: Ю. Басова, Л. Губа, Г. Кожушко (науковий керівник), В. Ткаченко, І. Шурдук 2 НАДАНО ЧИННОСТІ: наказ Держспоживстандарту України від _______________ № _____ з ________ 3 Національний стандарт відповідає тексту поданої підкомітетом SC 34D IEC пропозиції від 26.06.09 «Recessed LED luminaries – Performance requirements» (Заглиблювані світильники з світловипромінюючими діодами – Вимоги до характеристик). Ступінь відповідності – ідентичний (ІDТ) Переклад з англійської (en) ^ Право власності на цей документ належить державі. Відтворювати, тиражувати і розповсюджувати цей документ повністю чи частково на будь-яких носіях інформації без офіційного дозволу заборонено Держспоживстандарт України, 201Х ЗМІСТ ^ 1 СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ 1 2 НОРМАТИВНІ ПОСИЛАННЯ 2 3 ТЕРМІНИ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ПОНЯТЬ 3 4 КЛАСИФІКАЦІЯ 4 5 ЗАГАЛЬНІ УМОВИ ВИПРОБУВАНЬ 5 ^ 6.1 Утворення світла 5 6.2 Споживана потужність та струм живлення 6 6.3 Наявність вищих гармонік 6 6.4 Коефіцієнт потужності 6 6.5 Світловий потік 6 6.6 Корельована колірна температура 6 6.7 Індекс кольоропередачі 7 6.8 Світловіддача 7 6.9 Строк служби 8 ДОДАТОК А 9 ^ Цей стандарт є автентичним перекладом тексту поданої підкомітетом SC 34D IEC пропозиції від 26.06.09 «Recessed LED luminaries – Performance requirements» (Заглиблювані світильники з світловипромінюючими діодами – Вимоги до характеристик). Технічним комітетом, відповідальним за цей стандарт, є ТК 137 «Лампи та відповідне обладнання». До стандарту внесено такі редакційні зміни:
Копії міжнародних і національних стандартів можна замовити в головному фонді нормативних документів. ^ СВІТИЛЬНИКИ Частина 2-2/1. Особливі вимоги до заглиблюваних світильників зі світловипромінюючими діодами СВЕТИЛЬНИКИ Часть 2-2/1. Особые требования к углубляемым светильникам со светоизлучающими диодами LUMINARIES Part 2-2/1. Particular requirements for light-emiting diode recessed luminaries Чинний від 201х-хх-хх ^ Цей стандарт установлює вимоги до характеристик заглиблюваних світильників загального призначення зі світловипромінюючими діодами (СВД) (далі – світильники з СВД), в яких використовуються невідокремлювані та умонтовувані модулі СВД, як джерела світла, та допоміжні пристрої для функціонування за напруги живлення до 1000 В. Ці вимоги до характеристик є додатковими до вимог стандарту ІЕС 60598-2-2 (стандарту безпеки заглиблюваних світильників). Примітка. Допоміжні пристрої, використовувані в світильниках з СВД, мають відповідати вимогам стандартів ІЕС 61347-2-13 та ІЕС 62384. ^ Нижчезазначені посилальні документи є обов’язковими під час застосування цього стандарту. В разі датованих позначень застосовуються тільки зазначені документи. В разі недатованих – найостанніші їх видання (разом з усіма змінами). ІЕС 60598-1, Luminaries – Part 1: General requirements and tests. ІЕС 60598-2-2, Luminaries – Part 2-2: Particular requirements – Recessed luminaries. IEC 61347-2-13, Lamp controlgear – Part 2-13: Particular requirements for d.c. or a.c. supplied electronic control gear for LED modules. ІЕС 61000-3-2-2000, Elecnromagnetic compatibility (EMC) – Part 3-2: Limits – Limits for harmonic current emissions (equipment input current ≤16 А per phase). IEC 62031, LED modules for general lighting – Safety requirements ІЕС 62384, DC or AC supplied electronic control gear for LED modules – Performance requirements. ІЕС/PAS 62612, Self-ballasted LED lamps for general lighting services >50 V – Performance requirements.
У сфері застосування цього стандарту використовуються терміни та визначення згідно зі стандартами ІЕС 60598-1 та ІЕС 62031 разом з такими:
4 КЛАСИФІКАЦІЯСвітильники класифікуються за інтервалами номінальних значень потужностей так, як показано в таблиці 1. Таблиця 1 – Класифікація світильників з СВД
^ Випробування згідно з цим стандартом є типовими випробуваннями. Примітка. Вимоги та відхилення, допустимі цим стандартом, базуються на типових випробуваннях зразків відповідної вибірки, наданої для цього виробником. В принципі, ця вибірка для типових випробувань повинна складатися зі зразків, значення параметрів яких є типовими для продукції виробника і, за можливості, мають бути близькими до середніх значень. Якщо не встановлюється інше, випробування проводяться за температури середовища (20±10) °C. Відхилення середнього (за вимірюваннями) значення випробної напруги мають бути в межах ±3 %, і вміст вищих гармонік не повинен перебільшувати 3 %. Загальна гармонічна складова визначається як сума ефективних значень напруги всіх гармонік, а значення основної напруги приймається за 100 %. Проте, щодо вимірювань світлових параметрів необхідні додаткові зразки світильників з СВД. Застосовуються умови випробувань згідно з додатком А. ^ СВД в світильнику мають загорятися за значень напруги, що становлять 92 % та 106 % її номінального значення, після перебування світильника у вимкнутому стані протягом 1 години відповідно за температур мінус 10 °C та плюс 40 °C. ^ Споживана потужність та струм живлення мають вимірюватися з прикладанням від пристрою живлення напруги номінального значення з частотою номінального значення. Значення потужності та струму мають бути в межах ±10 % установлених значень. ^ Під час проведень випробувань згідно зі стандартом ІСЕ 61000-3-2 має бути також додержано відповідності його вимогам. 6.4 Коефіцієнт потужностіЗначення коефіцієнта потужності має бути більшим 0,9 (більшим 0,85 в разі потужності 5 Вт і менше). Значення коефіцієнта k потужності обчислюється за допомогою формули: ![]() В цій формулі знайдені вимірюваннями значення: Р – споживаної потужності; U – напруги живлення; I – струму живлення. ^ Початкові значення світлових потоків світильників з СВД мають бути більше за 90 % номінальних значень їх світлових потоків. 6.6 Корельована колірна температураНомінальні значення корельованих колірних температур (ККТ) світильників з СВД мають переважно встановлюватися як одно зі значень, наданих в таблиці 2. Початкові значення ККТ світильників з СВД мають бути в межах допусків, зазначених в таблиці 2. Таблиця 2 – Корельовані колірні температури (ККТ) (в кельвінах)
^ Початкові значення індексів кольоропередачі світильників з СВД мають бути не менше 70. 6.8 СвітловіддачаПочаткові значення світловіддач світильників з СВД у відповідності зі значеннями корельованих колірних температур та інтервалами номінальних значень потужностей світильників мають бути не менше значень, наданих в таблиці 3. Таблиця 3 – Початкові значення світловіддач
^ 6.9.1 Коефіцієнт збереження світлового потоку Світловий потік світильника з СВД вимірюється після проміжку часу функціонування, що становить 25 % номінального значення строку служби, або після 6000 год. функціонування (з урахуванням часу відпалу) за номінального значення напруги. Значення коефіцієнта збереження світлового потоку має бути не менше його значення, встановленого виробником або відповідальним продавцем. 6.9.2 Надійність Світильник з СВД мають нормально функціонувати принаймні протягом 15 хв., після кожної з таких процедур: Світильник з СВД у вимкнутому стані вміщується в термостат з температурою мінус 10 °C і витримується там протягом 1 год.; негайно після цього світильник переноситься до термостату з температурою 50 °C і витримується там також протягом 1 год. Це повторюється 5 разів. Встановлюється режим, в якому на світильник з СВД подається напруга номінального значення протягом 30 с і потім на 30 с вимикається. Цей цикл повторюється таку кількість разів, яка дорівнює половині номінального значення строку служби світильника (наприклад, якщо номінальне значення строку служби становить 20000 год., цикл повторюється 10000 разів). ^ (обов’язковий) ПОРЯДОК ВИМІРЮВАНЬ СВІТЛОВИХ ПАРАМЕТРІВ СВІТИЛЬНИКІВ З СВД А.1 Загальні умови Усі вимірювання мають проводитися в приміщені без протягів з температурою середовища (25±1) °C та відносною вологістю повітря не більше 65 %. Випробна напруга не повинна змінюватися більш, ніж на 0,5 % під час стабілізації і більш, ніж на 0,2 %, безпосередньо під час вимірювань. Відхилення значення напруги під час випробувань на строк служби мають відповідати вимогам згідно з третім абзацом розділу 4. Всі випробування мають проводитися за номінального значення частоти змінення напруги. Якщо виробником для спеціального використання не встановлюється інше, світильники з СВД під час будь-яких випробувань мають функціонувати в положеннях “тильними сторонами вгору”. Усі електровимірювальні та фотометричні прилади повинні мати гарантовану точність, необхідну для проведення випробувань. А.2 Умови вимірювань світлових параметрів А.2.1 Початкові значення параметрів А 2.1.1 Випробна напруга Випробна напруги має бути номінального значення. А.2.1.2 Відпал Світильник має профункціонувати протягом 100 год. за умов звичайного використання. А.2.1.3 Час стабілізації Вимірювання не повинні починатися доти, поки не настане стабілізація. Функціонування світильника з СВД вважається стабільним, якщо його температура не зростає більш, ніж на 5 °C за годину. А.2.2 Коефіцієнт збереження світлового потоку А.2.2.1 Середовище Температура середовища в приміщенні без протягів має підтримуватися в межах від 15 °C до 40 °C. Світильник з СВД не повинен піддаватися суттєвим вібраціям або ударам. А 2.2.2. Випробна напруга Випробна напруга має бути номінального значення з відхиленнями в межах ±3 %. Коди УКНД 29.140.40; 29.140.99 Ключові слова: світильник, заглиблюваний, діод, світловипромінюючий.
![]() |