Педіатричний профіль Педіатрія icon

Педіатричний профіль Педіатрія
НазваПедіатричний профіль Педіатрія
Сторінка1/15
Дата07.09.2014
Розмір3.13 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   15

Педіатричний профіль

Педіатрія
1. Восьмирічна дівчинка перенесла малу хорею та зворотній ревмокардит 6 місяців тому. 1,5 місяці лікувалась стаціонарно. Знаходиться на обліку в ревмокардіологічному кабінеті дитячої поліклініки. Вторинна профілактика передбачає:

A. Призначення біциліну-3 щомісяця протягом 1 року

B. Призначення біциліну-5 щомісяця протягом 1 року

C. Призначення біциліну-5 щомісяця протягом 3 років

D. Призначення біциліну-5 щомісяця протягом 5 років

E. Призначення біциліну-3 щомісяця протягом 3 років

2. Дитині 1 місяць. Вага при народженні 3000 г. Фізичний розвиток відповідає вікові. Яка теперішня вага дитини?

A. 3 600 г.

B. 3 400 г.

C. 4 000 г.

D. 4 200 г.

E. 4 400 г.

3. Хворий 2-х років, скаржиться на сухий приступоподібний кашель, задишку змішаного характеру, підвищення температури до 38. Перкуторно – над легенями коробочний звук, аускультативно – жорстке дихання, сухі свистячі та вологі середньоміхурцеві хрипи. В гемограмі – помірна лейкопенія . Ваш діагноз?

^ A. Гострий бронхіт

B. Обструктивний бронхіт

C. Рецидивуючий бронхіт

D. Бронхіоліт

E. Бронхіальна астма

4. У дитини 1 місяця зригування, що виникають щоразу як тільки після годування грудьми малюка вкладають у ліжечко. Огляд педіатра відхилень у стані дитини не виявив. Виникнення зригувань лікар пояснив особливостями травної системи у даному віці та дав поради з догляду за дитиною. В чому полягають ці поради?

^ C. Вертикальне положення дитини зразу після годування

B. Викладення дитини на живіт після годування

C. Вертикальне положення дитини зразу після годування

^ D. Дача соски зразу після годування грудьми

E. Теплові процедури на живіт

5. Дитині 5 міс. З народження утримуються прояви ексудативно-катарального діатезу. Протягом останніх 10 днів після дачі апельсинового соку з’явилися плямисто-везикуларні висипання на шкірі, турбує свербіж шкіри. При огляді на тулубі є залишкові елементи висипу /поодинокі плями, кірочки, розчухи/. Мокнуття в пахових складках. Які ванни потрібно призначити дитині ?

A. Хвойно-сольові

B. Хлористо-натрієві

C. Хвойні

D. Йодо-бромні

E. Крохмальні

6. Підліток 14 років, батьки – алкоголіки. Дружить із асоціальними підлітками. З 12 років вперше в компанії випалив цигарку із “травкою”. Відчуття, що з'явились, не сподобались. Віддавав перевагу спиртному. В подальшому за порадою друзів спробував таблетки екстазі. З 13 років періодично вживає алкоголь, екстазі, палить коноплю. Прогулює в школі, часто дома не ночує, схильний до крадіжок. Коли вдається утримати дитину вдома (у бабусі), веде себе добре, наркотики та алкоголь не вживає. Якщо зустрічає своїх “друзів”, поновлює прийом алкоголю та наркотиків. Визначити стан підлітка.

^ A. Наркоманія 1 ст.

B. Аддиктивна поведінка

C. Наркоманія 2 ст.

D. Наркоманія 3 ст.

E. Підлітковий алкоголізм

7. Дитина 12 років, з 10 років страждає на судомні припадки, частота яких – 1-2 на місяць. Під час припадків падає, втрачає свідомість, спочатку розвиваються тонічні судоми, через 30-40 секунд – клонічні, потім (через 2,5 – 3 хвилини) судоми припиняються та протягом 20-30 хвилин дитина знаходиться в коматозному стані. При проясненні свідомості скаржиться на слабкість, сонливість, болі у м'язах. Припадки ліквідуються самостійно. Сьогодні припадки слідують один за одним, при цьому свідомість дитини не відновлюється. Визначити, який препарат слід ввести дитині спочатку для купування нападу?

^ A. Хлоралгідрат у клізмі

B. Глюкоза в/в

C. Седуксен в/в

D. Сірчанокисла магнезія в/в

E. Гексенал в/м

8. Хлопчик 9 років, зростав хворобливим, відставав у рості від однолітків. Завжди уразливий, діти часто віднімали іграшки, били його. В школі з 7 років, здібності добрі, успішність добра. Дисциплінований, акуратний. В класі не користується авторитетом. Потерпає від насмішок дітей, із-за фізичного недорозвитку його не приймаються в спортивні ігри, нерідко діти б'ють його. Дома багато читає, грає з батьком в шахи. Нерідко в уяві представляє себе сильним, намагається робити для цього різні фізичні вправи. У дворі дома організував навколо себе дітей 6-7 років, вчить їх математиці, вимагає неухильного підпорядкування собі. Визначте тип реакції дитини на психотравмуючу ситуацію.

^ A. Активний протест.

B. Гіперкомпенсація

C. Імітація

D. Відмова.

E. Компенсація

9. У хлопчика 5 років великі набряки, олігурія. АТ 100/ 60 мм рт. ст.. Які лабораторні показники треба визначити в першу чергу?

^ A. Рівень сечової кислоти

B. Загальний білірубін

C. Рівень глюкози

D. Креатинин, сечовина

E. Ревмопроби

10. На ЭКГ дитина 10 років різке прискорення серцевого ритму 180 на хв., зубець Р нашарується на Т, деформує його, помірне подовження інтервалу PQ, комплекс QRS не змінюється. Яка патологія у дитини?

^ A. Пароксизмальна тахікардія

B. Гіпертрофія передсердь

C. Гіпертрофія шлуночків

D. Синдром WPW

E. Екстрасістолія
11. У хлопчика 9 років із скаргами на болі в епігастрії натще в нічний час - нудота, блювання, печія, головний біль. В результаті клініко-параклінічного обстеження діагностовано виразку шлунку. Яку дієту по Певзнеру та на який термін Ви призначите,?

^ A. 1в - протягом 3 тижнів

B. 1в - протягом 1,5 тижнів

C. 1в - протягом 2 тижнів

D. 1а - протягом місяця

E. 1а - протягом тижня

12. У 3-місячної дитини на фоні субфебрильної температури тіла і риніту спостерігається блідість, ціаноз носогубного трикутника, виражена задишка експіраторного характеру, здута грудна клітка, сухий кашель, участь допоміжної мускулатури в диханні. Перкуторно над легенями коробковий звук, при аускультації - на фоні подовженого видиху - розсіяні сухі та дрібноміхурцеві вологі хрипи з обох боків. В крові: Hb - 112 г/л, ер. - 3,21012/л, лейк. - 15,4109/л, лімф.-72\%. Який попередній діагноз?

^ A. Двобічна пневмонія

B. Гострий (простий) бронхіт

C. Гострий бронхіоліт

D. Бронхіальна астма, період загострення

E. Гострий обструктивний бронхіт

13. У 2-місячного хлопчика після проведення профілактичного щеплення спостерігалася тривала кровотеча з місця ін'єкції, після чого утворилася внутрішньом'язева гематома. При обстеженні дитини виявлено значне підвищення споживання протромбіну та виражене подовження активованого часткового тромбопластинового часу. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Гемофілія

B. Хвороба Верльгофа

C. Хвороба Шенлейн-Геноха

D. Геморагічна хвороба новонароджених

E. Вроджена афібриногенемія

14. У 10-річного хлопчика хворого на гемофілію спостерігається гостра респіраторна вірусна інфекція з лихоманкою. Який з жарознижувальних препаратів протипоказаний цьому хворому?

A. Парацетамол

B. Анальгін

C. Піпольфен

D. Ацетилсаліцилова кислота

E. Панадол extra

15. У 9-річної дівчинки із скаргами на тривалий субфебрилітет, анорексію, схуднення, сонливість виявлені також блідість, синці на шкірі тулуба і кінцівок, генералізоване збільшення лімфовузлів, гепатоспленомегалія. В периферічній крові - анемія, лейкопенія, тромбоцитопенія. В пунктаті кісткового мозку - тотальна бласттрансформація. Яке захворювання найбільш вірогідно розвинулось ?

^ D. Ацетилсаліцилова кислота

B. Гострий лімфобластний лейкоз

C. Інфекційний мононуклеоз

D. Мієлофіброз

E. Анемія Блекфана-Даймонда

16. Дівчинка 14 років скаржиться на порушення сну, зниження маси тіла, серцебиття, кардіалгії, стомлюваність. Відзначено гіперплазію щитоподібної залози ІІ ст., екзофтальм. Які порушення рівнів гормонів найбільш характерні для цього захворювання ?

^ A. Зниження трийодтироніну

B. Підвищення тіреотропного гормону

C. Підвищення рівня йоду, що пов’язаний з білком

D. Зниження тироксину

E. Підвищення тироксину і трийодтироніну

17. У дівчинки 12-ти років після обстеження установлено діагноз дифузного токсичного зобу, середньотяжкої форми. Яку дозу тиреостатика мерказоліла необхідно призначити дитині у цьому випадку ?

A. 10-15 мг на добу

B. 5-10 мг на добу

C. 20-30 мг на добу

D. 30-40 мг на добу

E. 40-50 мг на добу

18. Хлопчик 10 років лікувався у відділенні кардіології з приводу ревматичної лихоманки. Захворювання виникло вперше. Виписаний у задовільному стані. Який препарат найбільш доцільно призначити для профілактики вторинного ревматизму ?

A. Біцилін – 5

B. Біцилін – 1

C. Еритроміцин

D. Ампіцилін

E. Оксацилін

19. Дівчинка 10 років потрапила у відділення із проявами кардиту. В анамнезі: два тижні тому було загострення хронічного тонзиліту. Який етіологічний фактор кардиту найбільш імовірний у цьому випадку ?

A. Стафілокок

B. Стрептокок

C. Пневмокок

D. Клебсієла

E. Протей

20. Хлопчика 3-х років виписано з відділення кардіології, де він перебував у зв’язку із частими задухо-цианотичними нападами внаслідок тетради Фалло. Який препарат найбільш доцільно використовувати для подальшої профілактики приступів ?

A. Кордарон

B. Курантіл

C. Реланіум

D. Дігоксин

E. Обзідан

21. Хлопчик 8 років звернувся до дільничного лікаря в післяприступному періоді бронхіальної астми середньої тяжкості. Який препарат найбільш доцільно призначити дитині з метою профілактики приступів?

A. Дітек

B. Тавегіл

C. Еуфілін

D. Тайлед

E. Задітен

22. Хлопчик 12 років у стаціонарі скаржиться на біль в епігастрії зранку, натще, нудоту. Два роки тому отримував лікування з приводу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки. Який етіологічний фактор найбільш імовірний ?

^ A. Стресові ситуації

B. Аліментарний фактор

C. Хелікобактер пілорі

D. Харчова алергія

E. Глистна інвазія

23. У хлопчика 1,5 місяців після кожного годування відзначено блювання. Вагу тіла не набирає. Під час огляду виявлено зменшення підшкірно-жирового шару, симптом “піщаного годинника”. Який діагноз найбільш імовірний ?

A. Пілоростеноз

B. Пілороспазм

C. Нервова анорексія

D. Харчове отруєння

E. Адреногенітальний синдром

24. У 3-летнего ребенка, имеющего дефицит массы тела, отмечается постоянный влажный кашель. В анамнезе несколько перенесенных пневмоний, которые протекают с явлениями обструкции. Объективно грудная клетка вздута, над легкими укорочение перкуторного звука в нижних отделах, аускультативно – обилие разнокалиберных влажных хрипов. Уровень хлоридов пота 80 ммоль/л Укажите предварительный діагноз.

^ A. Идиопатический фиброзирующий альвеолит

B. Брохиальная астма

C. Рецидивирующий бронхит

D. Бронхоэктатическая болезнь

E. Муковисцидоз, бронхолегочная форма

25. У 5-тилетнего ребенка после перенесенной ОРВИ появились желтушность кожи и склер на фоне нарастающей бледности, повышение температуры, вялость. Печень +1,5 см, селезенка +4 см. В анализе крови: Эр. - 2,7 Т/л, Нв 88 г/л, билирубин общий 80 мкмоль/л, непрямой 75 мкмоль/л. Реакция Кумбса прямая – положительная. Эритроцитометрическая кривая: 7-7,2 мк – 79\%. Какое заболевание можно предположить у ребенка?

^ A. Вирусный гепатит

B. Приобретенная гемолитическая анемия

C. Цирроз печени

D. Наследственная микросфероцитарная гемолитическая анемия

^ E. Гемолитико-уремический синдром

26. У годовалого мальчика после падения на прогулке появилась отечность и болезненность левого голеностопного сустава. Ранее после небольших травм отмечались обширные кровоподтеки. Длительность кровотечения по Дьюку – 3 мин. Свертываемость крови по Ли-Уайту – 24 мин. Какое заболевание можно предположить у мальчика?

^ A. Идиопатическая тромбоцитопеническая пурпура, острое течение

B. ЮРА, преимущественно суставная форма

C. Геморрагический васкулит, суставная форма

D. Гемофилия

E. Идиопатическая тромбоцитопеническая пурпура, хроническое течение

27. Мать девочки 7-ми лет предъявляет жалобы на рецидивирующие боли в животе и кожные высыпания, повышенную потливость, уменьшение количества мочи и насыщенный ее характер. Отмечается никтурия. АД 90/60 мм рт. ст. Общ. Ан. мочи: относительная плотность мочи – 1028, белок – 0,04 г/л, лейкоциты – 9-10 в п/зр, эритроциты – измененные 6-8 в п/зр., цилиндры – не обн., соли – оксалаты большое количество. Установите предварительный диагноз:

^ A. Дисметаболическая нефропатия

B. Острый гломерулонефрит с нефритическим синдромом

C. Инфекция мочевых путей

D. Тубулопатия

E. Острая почечная недостаточность

28. Мальчик, 14 лет, поступил для уточнения генеза изменений в моче, которые отмечаются с 3-летнего возраста. Ребенок страдает тугоухостью и миопией. В последнее время появилась полиурия. Семейный анамнез – у отца хроническая почечная недостаточность, у старшего брата тугоухость. Общ. ан. мочи – относит. плотность – 1005, белок 1,2 г/л, лейкоциты – 10-15 в п/зр,, эритроциты – измен.1/2 п/зр., зернистые цилиндры – 6-8 в п/зр., соли – оксалаты. Установите предварительный диагноз:

A. Болезнь Берже

B. Синдром Альпорта

C. Синдром Де Тони-Дебре-Фанкони

D. Хронический гломерулонефрит, гематурическая форма

E. несахарный диабет

29. У мальчика 3-х лет в течение последней недели отеки на лице и на нижних конечностях. В легких в нижних отделах притупление, ослабленное дыхание. Отечность передней брюшной стенки. Асцит. АД – 90/50 мм рт. ст. Общ. ан. мочи – белок 4,2 г/л, лейкоциты – 5-6 в п/зр., эритроциты – 2-3 в п/зр., цилиндры – гиалиновые 2-3 в п/зр. Общ. белок крови – 48,6 г/л. Холестерин крови – 8,2 ммоль/л. Установлен предварительный диагноз: Острый гломерулонефрит. Укажите клинический вариант заболевания:

^ A. Мочевой синдром

B. Нефритический синдром

C. Нефротический синдром с гематурией

D. Нефротический синдром с гематурией и гипертензией

E. Нефротический синдром

30. У ребенка 2 х лет t 0 тела 38,5 0 С, одышка, влажный кашель, бледность кожных покровов, тахикардия. Перкуторно - укорочение легочного звука, аускультативно - крепитирующие хрипы в нижних отделах справа. Для какого заболевания характерны данные симптомы

^ A. обструктивный бронхит

B. острый бронхит

C. острая пневмония

D. острый назофарингит

E. респираторный аллергоз

31. Больной А., 14 лет болеет около 2 лет. Беспокоит голодные боли в пилородуоденальной области, изжога, отрыжка кислым. На ФГС обнаружен дефект на передней стенке 12-ти перстной кишки 0,50,5 см, покрытый фибрином. В крови обнаружены антитела к Helicobacter pylori. Какой препарат необходимо выбрать из перечисленных для эрадикации Hp?

A. Гастроцепин

B. Фамотидин

C. Ранитидин

D. Амоксициллин

E. Альмагель

32. У дівчинки 12 років протягом 2 років є скарги на біль в животі, переважно після порушення дієти, нудоту, печію, кисле відригування. Яке дослідження є найбільш доцільним для верифікації діагнозу?

^ A. Фракційне дослідження вмісту шлунка.

B. Фіброгастродуоденоскопія.

C. Контрастна рентгеноскопія шлунка.

D. Інтрагастральна рН-метрія

E. Електрогастрографія.

33. При проведенні проби на толерантність до глюкози дитині 13 років з ожирінням III ступеню встановлено: цукор крові натще – 5,4 ммоль/л, через 1 годину після вуглеводного навантаження – 10 ммоль/л, через 2 години – 7,8 ммоль/л. Які заходи необхідно провести щодо нормалізації вуглеводного обміну ?

^ A. Призначити лікування інсуліном.

B. Призначити цукрознижуючі збори трав.

C. Призначити препарати бігуанідного ряду.

D. Призначити цукрознижуючі сульфаніламідні препарати.

^ E. Призначити дієту, активізувати руховий режим з ціллю нормалізації ваги тіла.

34. У дитини 12 років, з гострим гломерулонефритом в перші дні захворювання був виявлений гіпертензійний синдром. Яке значення в патогенезі захворювання має антіогенезин II?

^ A. Підвищує продукцію еритропостінів.

B. Збільшує серцевий викид.

C. Гальмує депресорну дію простагландинів.

D. Підсилює продукцію та секрецію альдостерону.

E. Підвищує рівень реніну.

35. Дитині 7 місяців, на штучному вигодовуванні (коров’яче молоко, манна каша). Поступила в стаціонар з підвищеною темпетарурою до 37,8C, короткочасними приступами тоніко-клонічних судом, ознаками рахіту 2 ступеня. Позитивні симптоми Ерба, Труссо, Маслова Який патологічний стан є

A. Спазмофілія

B. Гіпертермія

C. Епілепсія

D. Ниркова еклампсія

E. Менінгоенцефаліт

36. Хлопчик 6 років поступив із скаргами на набряки обличчя, головні болі, червоний колір сечі. При огляді артеріальний тиск 140/90 мм.рт.ст. В аналізах сечі білок 1,2 Г/л, еритроцити на все поле зору. Який діагноз найбільш вірогідний?

A. Нефролітіаз

B. Гострий гломерулонефрит

C. Туберкульоз нирок

D. Інтерстеційний нефрит

E. Піелонефрит

37. У 10-річного хлопчика на фоні вживання еритроміцину гостро розвинулися ознаки медикаментозної алергії у вигляді генералізованої кропив’янки, масивного набряку Квінке. Стан дитини важкий. З яких препаратів слід розпочати інтенсивну терапію?

A. Діуретики.

B. Антигістамінні

C. Глюкокортикоїди

D. Седативні

E. Кальцію глюконат

38. У 12 річної дівчинки, яка хворіє протягом 6 років на бронхіальну астму розвинувся приступ ядухи. Які медикаменти першочергово слід призначити дитині?

^ A. Кортикостероїди

B. Антибіотики

C. Муколітики

D. Антигістамінні

E. Інгаляційні бета-2-агоністи

39. Дитині 4 місяців. Захворіла гостро із підвищення температури до 37,8C, покашлювання. На 3 день кашель посилився, приєдналася задишка, перкуторно - над легенями тимпанічний звук, аускультативно - з обох сторін велика кількість дрібноміхурчатих вологих та свистячих хрипів на видосі. Ваш попередній діагноз?

^ A. ГРВІ, бронхопневмонія.

B. ГРВІ, гострий бронхіоліт.

C. ГРВІ, гострий бронхіт.

D. ГРВІ, обструктивний бронхіт.

E. ГРВІ, вогнищева пневмонія.

40. У 9-річної дитини нечасті приступи ядухи ( до 10 разів на рік), які знімаються інгаляційними бронхолітичними препаратами. Встановлено діагноз – бронхіальна астма, атопічна форма, легкий перебіг. Які препарати слід призначити в якості тривалої базисної терапії?

A. Еуфілін

B. Інгаляційні кортикостероїди

C. Інтал

D. Антигістамінні препарати

E. Бронхолітики

41. У доношеної дитини на 3-ї добі життя на різних ділянках шкіри виявляються еритема, ерозивні поверхні, тріщини, лущення епідермісу. Немовля виглядає ніби ошпарене окропом. Об'єктивно: загальний стан дитини важкий. Виражений неспокій, гіперестезія, фебрильна температура. Позитивний симптом Нікольського. Який найімовірніший діагноз у цьому випадку?

^ A. Ексфоліативний дерматит.

B. Флегмона новонародженого.

C. Псевдофурункульоз Фігнера.

D. Пухирчатка новонародженого.

E. Мікотична еритема.

42. Дитині 2 років, поставлений діагноз правостороння нижньодольова полісегментарна пневмонія. Виберіть типові аускультативні данні, характерні для цього захворювання в періоді розпалу.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   15

Схожі:

Педіатричний профіль Педіатрія iconПедіатричний профіль Педіатрія
Восьмирічна дівчинка перенесла малу хорею та зворотній ревмокардит 6 місяців тому. 1,5 місяці лікувалась стаціонарно. Знаходиться...
Педіатричний профіль Педіатрія icon3. Педіатричний профіль

Педіатричний профіль Педіатрія icon3. Педіатричний профіль

Педіатричний профіль Педіатрія icon3. Педіатричний профіль
move to 0-17855345
Педіатричний профіль Педіатрія icon3. Педіатричний профіль
С$, relative humidity 45\%, air movement velocity 0,3 m/s, light coefficient 1/5
Педіатричний профіль Педіатрія icon3. Педіатричний профіль
С$, relative humidity 45\%, air movement velocity 0,3 m/s, light coefficient 1/5
Педіатричний профіль Педіатрія icon3. Педіатричний профіль
У хворого 1,5 років, нещепленого, після 3-х діб гарячки, катаральних явищ, діареї та
Педіатричний профіль Педіатрія icon3. Педіатричний профіль
У хворого 1,5 років, нещепленого, після 3-х діб гарячки, катаральних явищ, діареї та
Педіатричний профіль Педіатрія icon3. Педіатричний профіль
У хворого 15 років, після 3-х діб гарячки та помірних симптомів інтоксикації раптово
Педіатричний профіль Педіатрія iconПедіатричний профіль
При перкусiї легень укорочення перкуторного звуку в задньо-нижнiх вiддiлах, аускультативно жорстке дихання. В зонi укорочення дихання...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи