Кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб тематичний план практичних занять з внутрішніх хвороб для студентів 4-го курсу стоматологічного факультету (спеціальність “стоматологія”) на 2011-2012 навчальний рік icon

Кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб тематичний план практичних занять з внутрішніх хвороб для студентів 4-го курсу стоматологічного факультету (спеціальність “стоматологія”) на 2011-2012 навчальний рік
Скачати 66.89 Kb.
НазваКафедра пропедевтики внутрішніх хвороб тематичний план практичних занять з внутрішніх хвороб для студентів 4-го курсу стоматологічного факультету (спеціальність “стоматологія”) на 2011-2012 навчальний рік
Дата07.08.2012
Розмір66.89 Kb.
ТипДокументи

КАФЕДРА ПРОПЕДЕВТИКИ ВНУТРІШНІХ ХВОРОБ

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ З ВНУТРІШНІХ ХВОРОБ ДЛЯ СТУДЕНТІВ 4-ГО КУРСУ СТОМАТОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ (СПЕЦІАЛЬНІСТЬ “СТОМАТОЛОГІЯ”)

НА 2011-2012 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
п/п

Теми практичних занять

Кількість

годин

1.

Анемії. Основні анемічні синдроми. Диференційний діагноз. Залізодефіцитна анемія. Етіологія. Патогенез. Клініка. Діагностика. Принципи лікування. Типові зміни в ротовій порожнині. Роль лікаря-стоматолога в профілактиці.

2

2.

В12-фолієводефіцитна анемія. Етіологія. Патогенез. Клініка. Діагностика. Принципи лікування. Типові зміни в ротовій порожнині. Роль лікаря-стоматолога в профілактиці.

2

3.

Гемолітичні анемії. Етіологія. Патогенез. Клініка.Діагностика. Принципи лікування. Типові зміни в ротовій порожнині. Роль лікаря-стоматолога в профілактиці.

2

4.

Апластична анемія. Етіологія. Патогенез. Клініка. Діагностика. Принципи лікування. Типові зміни в ротовій порожнині. Роль лікаря-стоматолога в профілактиці.

2

5.

Непухлинні порушення лейкоцитів: агранулоцитоз. Лейкемії гострі та хронічні. Лімфоми. Типові зміни в ротовій порожнині при агранулоцитозі та лейкеміях. Роль лікаря-стоматолога в лікуванні уражень ротової порожнини при лейкеміях.

4

6.

Геморагічні захворювання. Класифікація. Тромбоцитопенії та тромбоцитопатії. Тромбоцитопенічна пурпура. Етіологія. Патогенез. Клініка. Діагностика. Принципи лікування. Прояви геморагічних захворювань в ротовій порожнині. Роль лікаря-стоматолога в профілактиці ускладнень.

2

7.

Гемофілії. Етіологія. Патогенез. Клініка. Діагностика. Принципи лікування. Прояви геморагічних захворювань в ротовій порожнині. Роль лікаря-стоматолога в профілактиці ускладнень.

2

8.

Геморагічний васкуліт. Етіологія. Патогенез. Клініка. Діагностика. Принципи лікування. Прояви геморагічних захворювань в ротовій порожнині. Роль лікаря-стоматолога в профілактиці ускладнень.

2

9.

Підсумкове заняття з гематології.

2

10.

Основні синдроми в ендокринології. Цукровий діабет (ЦД). Інсулінозалежний ЦД. Етіологія. Патогенез. Клініка. Кетоацидотична кома. Гіпоглікемічна кома. Принципи лікування га профілактика.

4

11.

Інсуліннезалежний ЦД. Етіологія. Патогенез. Клініка. Ускладнення. Мікроангіопатії. Принципи лікування га профілактика.

2

12.

Хвороби щитоподібної залози. Дифузний токсичний зоб. Гіпотиреоз. Ендемічний зоб. Хвороби прищитоподібних залоз. Етіологія. Патогенез. Клініка. Ускладнення. Принципи лікування. Роль лікаря стоматолога в профілактиці.

4

13.

Хвороби наднирникових залоз. Етіологія. Патогенез. Клініка. Принципи лікування. . Наднирникові симптоматичні артеріальні гіпертензії. Диф. діагноз з гіпертонічною хворобою. Роль лікаря стоматолога в профілактиці.

4

14.

Хвороби гіпофізу. Етіологія. Патогенез. Клініка. Ускладнення. Принципи лікування. Роль лікаря стоматолога в профілактиці.

2

15.

Підсумкове заняття з ендокринології.

2

16.

Алергози. Анафілактичний шок. Набряк Квінке. Кропивниця. Токсико-алергічні ураження шкіри та слизових оболонок. Етіологія. Патогенез. Принципи лікування.

4

17.

Вторинні імунодефіцити, їх прояви в ротовій порожнині.

4

18.

Дифузні захворювання сполучної тканини. Ревматоїдний артрит. Системний червоний вовчак. Склеродермія. Хвороба Шегрена. Ознаки дифузних захворювань сполучної тканини в ротовій порожнині та роль стоматолога в ранній діагностиці.

4

19.

Остеоартроз. Подагра. Етіологія. Патогенез. Клініка. Діагностика. Принципи лікування. Зміни в порожнині рота. Роль лікаря-стоматолога в профілактиці.

2

20.

Підсумкове заняття.

2

21.

Курація хворих і написання історії хвороби.

4

22.

Захист історії хвороби.

2

23.

Невідкладна терапія в кардіології: напад стенокардії напруження, гострий інфаркті міокарду, раптова зупинка кровообігу, часті шлуночкові екстрасистоли, пароксизмальна тахікардія, миготлива аритмія, повна атріо-вентрикулярна блокада, гостра серцева недостатність, гіпертонічна криза, зомління, колапс, шок.

2

24.

Невідкладна терапія в пульмонології. Надати допомогу при: нападі бронхіальної астми, важкому перебігу пневмонії, пневмотораксі, легеневій кровотечі, гострому респіраторному дистрес-синдромі.

2

25.

Невідкладна терапія в гастроентерології Надати допомогу при болю в животі, шлунково-кишковій кровотечі, невгамовній блювоті, втраті рідини та електролітів, печінковій прекомі та комі.

2

26.

Невідкладні стани в гематології. Надати допомогу при: критичній анемії, кровотечах у хворих на гемофілії, тромбоцитопенії, хворобі Вілебранда, ДВЗ-синдромі, септичному стані та некротичних явищах у ротовій порожнині при агранулоцитозі, гострій та хронічній лейкемії.

2

27.

Невідкладні стани в нефрології. Надати невідкладну допомогу при масивних набряках, асциті, гідротораксі, гідроперикарді, уремічній прекомі та комі.

2

28.

Невідкладні стани в ендокринології. Надати допомогу при: гіпоглікемічній, кетоацидотичній, гіперосмолярній прекомі та комі, тиреотоксичному кризі, мікседематозній комі, гострій наднирковій недостатності, судомах при недостатності паращитовидних залоз, втраті рідини при нецукровому діабеті.

2

29.

Невідкладна терапія в алергології. Надати невідкладну допомогу при: анафілактичному щоці, набряку Квінке, кропивниці, сінній лихоманці, сироватковій хворобі, алергічних ураженнях внутрішніх органів.

2

30.

Підсумкове заняття з невідкладних станів.

2

31.

Загальні питання організації терапевтичної допомоги в екстремальних умовах. Принципи медичного сортування потерпілих. Обсяг першої медичної та першої лікарської допомоги. Роль лікаря-стоматолога у системі надання допомоги при масових ураженнях.

2

32.

Гостра променева хвороба.

2

33.

Невідкладна допомога при отруєннях.

4

Всього:

84

Схожі:

Кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб тематичний план практичних занять з внутрішніх хвороб для студентів 4-го курсу стоматологічного факультету (спеціальність “стоматологія”) на 2011-2012 навчальний рік iconКафедра пропедевтики внутрішніх хвороб тематичний план практичних занять з внутрішніх хвороб для студентів 3-го курсу стоматологічного факультету (спеціальність “стоматологія”) на 2010-2011 навчальний рік
...
Кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб тематичний план практичних занять з внутрішніх хвороб для студентів 4-го курсу стоматологічного факультету (спеціальність “стоматологія”) на 2011-2012 навчальний рік iconКафедра пропедевтики внутрішніх хвороб, клінічної імунології та алергології календарний план лекцій з пропедевтики внутрішніх хвороб для студентів 3-го курсу медичного факультету №1 (спеціальність «Медична психологія») на V семестр 2009-2010 н р
Пропедевтика внутрішньої медицини як введення у клініку внутрішніх хвороб. Основні методи обстеження хворих. Анамнестична частина...
Кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб тематичний план практичних занять з внутрішніх хвороб для студентів 4-го курсу стоматологічного факультету (спеціальність “стоматологія”) на 2011-2012 навчальний рік iconКалендарний план лекцій з внутрішніх хвороб для студентів 3-го курсу стоматологічного факультету (спеціальність „стоматологія ) на 2009-2010 навчальний рік
Для студентів 3-го курсу стоматологічного факультету (спеціальність „стоматологія”)
Кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб тематичний план практичних занять з внутрішніх хвороб для студентів 4-го курсу стоматологічного факультету (спеціальність “стоматологія”) на 2011-2012 навчальний рік iconКафедра пропедевтики внутрішніх хвороб, клінічної імунології та алергології календарний план лекцій з пропедевтики внутрішної медицини для студентів 3-го курсу медичного факультету №1 (спеціальність «Медична психологія») на V семестр 2008-2009 н р
Пропедевтика внутрішньої медицини як введення у клініку внутрішніх хвороб. Основні методи обстеження хворих. Анамнестична частина...
Кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб тематичний план практичних занять з внутрішніх хвороб для студентів 4-го курсу стоматологічного факультету (спеціальність “стоматологія”) на 2011-2012 навчальний рік iconКалендарний план лекцій з внутрішніх хвороб для студентів 4-го курсу стоматологічного факультету на 2009-2010 навчальний рік
Лекцій з внутрішніх хвороб для студентів 4-го курсу стоматологічного факультету
Кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб тематичний план практичних занять з внутрішніх хвороб для студентів 4-го курсу стоматологічного факультету (спеціальність “стоматологія”) на 2011-2012 навчальний рік iconТематичний план практичних занять для студентів 2-го курсу стоматологічного факультету (спеціальність “стоматологія”) на 2011-2012 навчальний рік
Для студентів 2-го курсу стоматологічного факультету (спеціальність “стоматологія”)
Кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб тематичний план практичних занять з внутрішніх хвороб для студентів 4-го курсу стоматологічного факультету (спеціальність “стоматологія”) на 2011-2012 навчальний рік iconТематичний план занять з «Внутрішніх хвороб з клінічною психологією» для студентів VI курсу медичного факультету №2, спеціальність «Медична психологія» на 2012/2013 навчальний рік
Диференційний діагноз при артеріальній гіпертензії. Гіпертонічна хвороба та симптоматичні гіпертензії. Клінічна фармакологія антигіпертензивних...
Кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб тематичний план практичних занять з внутрішніх хвороб для студентів 4-го курсу стоматологічного факультету (спеціальність “стоматологія”) на 2011-2012 навчальний рік iconТематичний план самостійної роботи студентів 3 курсу медичного факультету №1 та стоматологічного за спеціальністю „ Стоматологія ”
Медична психологія в клініці внутрішніх хвороб. Особливості психології соматичного хворого
Кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб тематичний план практичних занять з внутрішніх хвороб для студентів 4-го курсу стоматологічного факультету (спеціальність “стоматологія”) на 2011-2012 навчальний рік iconТематичний план практичних занять з пропедевтики внутрішніх хвороб для студентів ІІІ курсу медичного факультету №2 (педіатри) на V семестр 2012/2013 навчального року. Модуль 1
Основні скарги хворих із захворюваннями органів дихання. Курація хворих з написанням анамнестичного розділу історії хвороби
Кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб тематичний план практичних занять з внутрішніх хвороб для студентів 4-го курсу стоматологічного факультету (спеціальність “стоматологія”) на 2011-2012 навчальний рік iconТематичний план практичних занять з пропедевтики внутрішніх хвороб для студентів ІІІ курсу медичного факультету №2 (медичні психологи) на V семестр 2012/2013 навчального року. Модуль 1
Основні скарги хворих із захворюваннями органів дихання. Курація хворих з написанням анамнестичного розділу історії хвороби
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи