Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка icon

Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка
Скачати 147.24 Kb.
НазваЕкзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка
Дата04.08.2012
Розмір147.24 Kb.
ТипДокументи

Екзаменаційний банк тестових завдань

Крок 2 Загальна лікарська підготовка

  1. Педіатричний профіль. 3.3. Невідкладні стани.


16928 У 5-летнего ребенка остро возник приступ сердцебиения, сопровождающийся тошнотой, головокружением, общей слабостью. На ЭКГ зафиксирована тахикардия с частотой сердечных сокращений 220/мин. Желудочковые комплексы деформированы и уширены. Зубец Р отсутствует. Какой первоочередной препарат Вы назначите для оказания неотложной помощи?

A. * Лидокаин

B. Изоптин

C. Седуксен

D. Новокаинамид

E. Строфантин

17168 Больной 10 лет накануне перенес эпидемический паротит, после чего появилась боль в правой половине мошонки с иррадиацией в паховую область, увеличение правой половины мошонки, гиперемия мошонки, повышение температуры тела до 38°С. Яичко справа больших размеров, плотно-эластической консистенции, резко болезненное. Мошонка гиперемирована и отечна. Левое яичко на дне мошонки, безболезненное. Каков наиболее вероятный диагноз?

A. Орхиэпидидимит

B. Перекрут яичка

C. Острая водянка яичка

D. Перекрут гидатиды Морганьи

E. Опухоль яичка

17402 У хлопчика 10 років після укусу бджоли з’явилася набряклість у параорбітальній області обличчя, яка супроводжувалася гіперемією та свербінням. При клінічному обстеженні: ЧСС - 94/хв., АТ – 100/60 мм рт.ст. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Набряк Квінке

B. Кропивниця

C. Анафілактичний шок

D. Атопічний дерматит

E. Дерматоміозит

18221 Дитина раптово втратила свідомість, з'явилась різка блідість шкіри і слизових оболонок, поширення зіниць. Реєструються окремі судомні вдохи. Пульс на променевій та сонній артерії не визначається. Вкажіть першочергові заходи :

^ A. Реаніміція за системою АВСД

B. Терміново запросити досвідченого лікаря для консультації

C. Опустити голову та підійняти ноги хворого

D. Терміново провести ЕКГ-дослідження

^ E. Забезпечити доступ до центральної вени

18963 Дитина 8 років, що страждає на протязі 3-х років цукровим діабетом, доставлена у відділення в стані гіперглікемічної коми. Первинну дозу інсуліну Ви призначите із розрахунку:

^ A. *0,1 - 0,2 ОД/кг маси тіла в годину

B. 0,05 ОД/кг маси тіла в годину

C. 0,2 - 0,3 ОД/кг маси тіла в годину

D. 0,3 - 0,4 ОД/кг маси тіла в годину

E. 0,4 - 0,5 ОД/кг маси тіла в годину

18964 Дівчинка 12 років потрапила до стаціонару із школи, де під час уроку знепритомніла, почалися судоми. Протягом декількох років страждає на цукровий діабет. Об’єктивно: дівчинка непритомна, судом немає, менінгеальні ознаки відсутні. На шкірі рук та стегон багаточисленні сліди після ін’єкцій. Глюкоза крові - 1,6 ммоль/л. В якому стані перебуває дівчинка?

^ A. * Гіпоглікемічна кома

B. Гіперглікемічна кома

C. Гіперосмолярна кома

D. Молочнокисла кома

E. Надниркова недостатність

18965 У дівчинки 13 років під час уроку фізкультури у школі з’явилися скарги на слабкість, запаморочення, частота серцевих скорочень понад 140 за хвилину. Викликаний лікар швидкої допомоги зареєстрував на електрокардіограмі пароксизмальну надшлуночкову тахікардію. Який захід невідкладної допомоги необхідно провести першим?

^ A. * Механічні (рефлекторні) дії

B. Електроімпульсна терапія

C. 0,05% розчин строфантину в/в

D. 0,1% розчин обзідану в/в

E. 1\% розчин лідокаіну

18966 У хлопчика двох років, що на протязі 3 діб хворіє на гостру пневмонію з токсичним синдромом, на фоні підвищення температури тіла до 40 (С розвилися тоніко-клонічні судоми. Який захід невідкладної допомоги необхідно провести першим?

^ A. * Седуксен 0,5% в/м або в/в

B. Дроперідол 0,25% в/м

C. Сульфат магнію 25% в/м

D. Гексенал 5% в/м

E. Манітол 20\% в/в крапельно

18967 У дівчинки, що має тетраду Фалло, після психоемоційного збудження розвився задухо-цианотичний приступ. У цьому стані мати з дитиною звернулася до педіатра, що проводив прийом у дитячій поліклініці. Який захід невідкладної допомоги необхідно провести першим?

^ A. * Обзідан per os або в/в

B. Корглікон 0,06% в/в

C. Інтубація трахеї

D. Папаверін 2% в/м

E. Калію хлорид 4\% в/в

18968 У дівчинки 8 років, що протягом трьох років хворіє на цукровий діабет розвилася гіперглікемічна кома. Яка причина могла привести до цього ускладнення?

^ A. * Недостатнє введення інсуліну

B. Недостатнє приймання їжі

C. Надмірне введення інсуліну

D. Недостатній прийом рідини

E. Призначення бігуанідів

18971 Хлопчик двох років з дефектом міжшлуночкової перегородки знаходиться у кардіологічному відділенні з приводу тотальної серцевої недостатності. На четверту добу насичення дігоксіном у дитини розвилася пароксизмальна передсердна тахікардія. Спостерігаються ознаки глікозидної інтоксикації. Який засіб є найкращим для лікування цього ускладнення?

A. * Хлорид калію

B. Хлорид кальцію

C. Анапрілін

D. Фенобарбітал

E. Лідокаін

19226 Дитина віком 4 років з 2-х річного віку хворіє цукровим діабетом. Скарги на головні болі, болі в животі. Запах ацетону з рота. Шкіра та видимі слизові сухі, “рум`янець” щік. Печінка + 4,5 см. Яка з ком найбільш вірогідна?

^ A. *Кетоацидотична.

B. Лактатацидемічна

C. Гіпоглікемічна

D. Гіперосмолярна

E. Мозкова

19234 Дитина поступила в стаціонар з гострим інфекційно-алергічним міокардитом. На 2 добу перебування у стаціонарі у дитини розвинувся приступ пароксизмальної тахікардії. Який медикамент є препаратом вибору для зняття приступу?

^ A. *Фіноптин ( ізоптин)

B. Норадреналін.

C. Серцеві глікозиди.

D. Морфін.

E. Хінідин.

19433 У дитини спостерігається раптове припинення дихання, посиніння шкіряних покровів, зникнення пульсу на магiстральних судинах та звуження зіниць. Ваші першочергові заходи?

^ A. *Штучна вентиляцiя легень, закритий масаж серця

B. Внутрiшньовенне введення еуфiлiну

C. Промивання шлунку

D. Оксигенотерапiя

E. Внутрiшньосерцеве введення адреналiну

19440 Через декiлька хвилин після внутрішньом’язового ведення пенiцилiну дитині 6 рокiв стан рiзко погiршився. Спочатку вiдмiчалася рiзка слабкiсть, нудота, блiдiсть, холодний піт. Вiдмiчалася кропивниця. У матерi хворої дитини спостерiгалася медикаментозна алергiя на антибактерiальнi препарати. Якi невiдкладнi заходи ви проведете в першу чергу?

^ A. *Мiсце iн’єкцiї обколоти 0,5ml 1% розчином адреналiну

B. Промити шлунок

C. Парентеральне введення еуфiлiну

D. Церукал

E. Дати понюхати нашатирний спирт.

19441 Пiд час внутрiшньом’язевого введення вакцини АКДП в полiклiнiцi у дитинi вiком 3 мiсяцi раптово з’явилися явища ларiнгоспазму, блiдiсть шкiрних покровiв, цiаноз губ, “крик півня”, зупинка дихання, напруження всього тiла iз запрокинутою головою. Алергологiчний анамнез дитини не обтяжений. Перед щепленням педiатр вiдхилень вiд норми не вiдмiчав. Який найбiльш вiрогiдний дiагноз ?

^ A. *Спазмофiлiя, тонiчнi судоми

B. Анафiлактичний шок, клонiчнi судоми

C. Менiнгоенцефалітична реакцiя, клонiко-тонiчнi судоми

D. Крововилив у головний мозок, тонiчнi судоми

^ E. Менiнгiзм клонiко-тонiчнi судоми

20580 З дому поступила дитина 3 років, у якої на фоні гіпертермічного синдрому, спричиненого грипом, впродовж 50 хвилин утримуються тоніко-клонічні генералізовані судоми. Терапія не проводилась. Для негайного лікування судомного синдрому необхідно:

^ A. Ввести діазепам

B. Ввести кальцій

C. Фізичні методи охолодження

D. Фенобарбітал перорально

E. Жарознижуючі

20587 Дівчинка 12 років доставлена в лікарню в непритомному стані. Хворіє цукровим діабетом, отримує інсулін. Після введення інсуліну не снідала. Через 2,5 години з’явилися запаморочення, сонливість та втрата свідомості. Шкіра бліда, “холодний піт”, дихання поверхневе. Гіпертонус м’язів, судоми. Найбільш вірогідний діагноз?

^ A. * Гіпоглікемічна кома

B. Гіперглікемічна кетоацидотична кома

C. Гостра серцево-судинна недостатність

D. Непритомність

E. Епілепсія

20591 У переношеного новонародженого, що народився на 43-му тижні вагітності відмічається апное, блідість, дитина покрита зеленуватою амніотичною рідиною. Перші кроки в реанімації новонародженого включають:

^ A. Відсмоктування вмісту трахеї

B. Штучна вентиляція із застосуванням маски з мішком

C. Штучна вентиляція із застосуванням ендотрахеальної трубки

D. Застосування 100% кисню

E. Катетеризація умбілікальної вени

20767 Хлопчик 10 років доставлений в клініку після укусу бджоли: з’явився набряк губи, обличчя, шиї, відчуття жару і нестачі повітря. Дихання утруднене, шумне, пінисті виділення з рота, кашель. Шкіра бліда, холодна. Брадипноє. Тони серця глухі, аритмічні. Пульс ниткоподібний. Який діагноз поставить лікар-реаніматолог?

^ A. * Анафілактичний шок

B. Набряк Квінке

C. Бронхіальна астма

D. Гостра серцево-судинна недостатність

E. Церебральна кома.

20873 Ребенок родился недоношенным. В первые часы жизни отмечалось обильное пенистое отделяемое изо рта. При попытке накормить и напоить отмечены приступы асфиксии. Через 8 часов после рождения стала нарастать одышка, апноэ. В легких масса разнокалиберных влажных хрипов. Наиболее вероятный диагноз?

A. Пневмопатия.

B. Нарушение мозгового кровообращения.

C. Аспирационная пневмония.

^ D. Диафрагмальная грыжа.

E. Трахео-пищеводный свищ.

20885 У ребенка 8 месяцев родителями отмечено снижени аппетита, бледность кожных покровов, увеличение живота в объеме за счет правой его половины. При пальпации правой половины живота определяется плотно эластической консистенции опухолевидное образование 10,0 на 7,0 см. Положительный симптом балотирования. Наиболее вероятный диагноз?

^ A. Нефробластоми (опухоль Вильмса).

B. Опухоль печени.

C. Врожденный гидронефроз.

D. Патология толстой кишки.

E. Опухоль кишечника.

21191 Дитина 5-ти місяців, захворіла гостро та поступила в інфекційне відділення з явищами діареї до 10 разів на добу. При огляді лікар констатував сухість та сповільнене розправлення шкірної складки. Про який із нижче перерахованих станів свідчить зниження еластичності шкіри?

^ A. *Синдром дегідратації

B. Рахіт

C. Гіпотрофія

D. Склерема.

E. Синдром мальабсорбції

21306 У хлопчика 10 років встановлений діагноз цукровий діабет. Під час огляду відмічається запах ацетону з рота. В аналізах крові рівень цукру - 20,5 ммоль/л, цукор сечі – 20 г/л, ацетон у сечі – (+++). Чим можна пояснити з`явлення ацетону у видихаємому повітрі та сечі ?

^ A. * Посиленим розпадом кетогенних амінокислот та ліпідів.

B. Порушенням водно – електролітного балансу.

C. Порушення кислотно – лужного балансу.

^ D. Порушення процесів фосфорилювання глюкози.

E. Послаблення процесів гліколізу

21839 Хвора А., 3 роки, знаходиться на лікуванні в реанімаційному відділенні з діагнозом: Гостра ниркова недостатність, олігоанурична стадія. На ЕКГ: високий зубець Т, розширення комплексу QRS, зміщення інтервалу S-Т нижче ізолінії. Про яке порушення електролітного балансу можна думати?

^ A. * Гіперкаліємію

B. Гіпокаліємію

C. Гіпокальціємію

D. Гіперкальціємію

E. Гіперфосфатемію

21862 Дівчинка 7 років, знаходиться у відділі інтенсивної терапії з приводу гострої ниркової недостатності. В біохімічному аналізі крові рівень калію становить 7 ммоль/л. Даний стан загрозливий виникненням:

A. * Асистолії

B. Анорексії

C. Анурії

D. Гіпоксемії

E. Гіперкапнії

21926 У хлопчика 4-х місяців через 15 хвилин після другого щеплення вакциною АКДП були зафіксовані ознаки набряку Квінке. Який препарат Ви використаєте для надання дитині невідкладної допомоги?

A. *Преднізолон

B. Гепарин

C. Адреналін

D. Фуросемід

E. Седуксен

22530 У мальчика, страдающего бронхиальной астмой, приступы удушья начали наблюдаться несколько раз в день. Во время последнего приступа ингаляция астмопента эффекта не дала. Интенсивная терапия приступ не купировала. Ребенок переведен в реанимационное отделение с диагнозом: астматический статус II степени. Что явилось ведущим механизмом развития этого состояния у ребенка?

A. Полная рефрактерность (блокада) бета 2 адренорецепторов

B. Усиленная секреция тучными клетками биологически активных веществ

C. Отек слизистой оболочки бронхов

D. Воспаление слизистой оболочки бронхов

E. Спазм гладких мышц бронхов

Схожі:

Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка iconЕкзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка
Восьмирічна дівчинка перенесла малу хорею та зворотній ревмокардит 6 місяців тому. 1,5 місяці лікувалась стаціонарно. Знаходиться...
Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка iconЕкзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка
У хлопчика 9 років із скаргами на болі в епігастрії натще в нічний час нудота, блювання, печія, головний біль. В результаті клініко-параклінічного...
Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка iconЕкзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка
У доношеної новонародженої дитини діагностовано гемолітична хвороба новонароджених по резус-фактору. Цифри білірубіну критичні. Група...
Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка iconГ додаток 1 рафік проведення консультативних занять для студентівvi курсу спеціальності «Загальна лікарська підготовка»
...
Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка iconГ додаток 1 рафік проведення консультативних занять для студентівvi курсу спеціальності «Загальна лікарська підготовка»
...
Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка iconНазва дисципліни
...
Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка iconДистанційне навчання, контроль знань, підготовка до ліцензійних інтегрованих іспитів "крок загальна лікарська підготовка" та "Крок 3
Дистанційне навчання, контроль знань, підготовка до ліцензійних інтегрованих іспитів "крок загальна лікарська підготовка" та "Крок...
Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка iconПро перенесення терміну проведення ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок Загальна лікарська підготовка»
Відповідно до листа Департаменту кадрової політики, освіти, науки та запобігання корупції моз україни від 17. 04. 2012 р. №08. 01-47/555...
Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка iconСтруктура змісту екзамену Крок 1 Загальна лікарська підготовка

Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка iconГрафік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до ліі «Крок Загальна лікарська підготовка» у Буковинському державному медичному університеті у 2013/2014 н р
Графік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до ліі «Крок Загальна лікарська...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи