Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка icon

Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка
НазваЕкзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка
Сторінка1/3
Дата04.08.2012
Розмір0.62 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3

Екзаменаційний банк тестових завдань

Крок 2 Загальна лікарська підготовка

  1. Педіатричний профіль. 3.4. Неонатологія.


14393 У доношеної новонародженої дитини діагностовано гемолітична хвороба новонароджених по резус-фактору. Цифри білірубіну критичні. Група крові дитини В(III), матері - А (II). Показано замінне переливання крові. Який добір донорської крові необхідний для цього?

A. *Група крові В(III), резус фактор негативний

B. Група крові А(II), резус фактор негативний

C. Група крові В(III), резус фактор позитивний

^ D. Група крові А(II), резус фактор позитивний

E. Група крові О(I), резус фактор позитивний

15100 Ребенок родился в сроке 40 недель с весом 3000гр , оценкой по шкале Апгар 7-8 баллов. У матери АВ (IY) Rh (-) отр. Кровь, у ребенка В (III) Rh(+) пол. Желтуха появилась в первые сутки. Общий билирубин - 200 мкмоль/л, непрямой -190, прямой - 10 мкмоль/л, Hb-160 г/л, ретикулоциты 4,4\%. Печень +4 см, селезенка + 1,5.Моча светлая, кал окрашен. Проба Кумбса положительная. Ваш диагноз:

^ A. *Гемолитическая болезнь новорожденных

B. Геморрагическая болезнь новорожденных

C. Фетальный гепатит

D. Физиологическая желтуха

E. Синдром Криглера-Найяра

15106 Ребенку 1 мес. Родители жалуются на рвоту, объем иногда превышает съеденную пищу, с примесью створоженного молока. Рвота появилась на третьей неделе жизни. Замедленная прибавка массы. Какое обследование необходимо провести?

^ A. *Рентгенография органов брюшной полости с контрастированием.

B. Обзорная рентгенография органов брюшной полости

C. Бактериологический посев кала

D. Определение катехоламинов в моче

^ E. Лапароскопия

15500 В новонародженого у віці одного дня виникла жовтяниця. Загальний білірубін сироватки крові 144 мкмоль/л, непрямий білірубін 130 мкмоль/л. Тест Кумбса позитивний. Дитина від першої вагітності. Мати має ґрупу крові - 0(I) Rh(-). Найімовірніша причина жовтяниці?

^ A. *АВО-несумісність.

B. Атрезія жовчних шляхів.

C. Кон’югаційна жовтяниця.

D. Фізіологічна жовтяниця.

E. Фетальний гепатит.

15598 У новонародженого з гемолітичною хворобою за Rh - фактором група крові О (I) Rh (+) , у матері А (П) Rh(-). Яку кров необхідно переливати при операції замінного переливання?

A. *О (I) Rh (-)

B. A (II) Rh (-)

C. O (I) Rh (+)

D. A (II) Rh(+)

E. В(III) Rh(-)

15606 Новонароджена дитина, термін гестації 36 тижнів, при народженні маса 2400 г, ріст 51 см. Дитина збуджена, тремор кінцівок, не смокче, виражене диспноє, гепатоспленомегалія. Наприкінці першого дня з’явилася жовтяниця шкіри і слизових, на другий день – висипка на шкірі - пухирці в області грудної клітки. Який Ваш попередній діагноз?

^ A. *Внутрішньоутробна інфекція.

B. Гемолітична хвороба новонародженого.

C. Фізіологічна жовтяниця новонародженого

D. Гіпоксично-ішемічна енцефалопатія.

^ E. Атрезія жовчовивідних шляхів.

16879 Дівчинка 5 років госпіталізована в нефрологічне відділення з вираженими набряками обличчя, попереку, передньої черевної стінки, зовнішніх статевих органів, олігурією. Об'єктивно: шкіра бліда, суха, печінка + 5 см, асцит. АТ - 90/50 мм рт. ст. В аналізі сечі: білок - 9,2 г/л, мікрогематурія, циліндрурія. В крові різко збільшена ШЗЕ, гіпоальбумінемія, гіперхолестеринемія. Який препарат патогенетичної терапії необхідно призначити?

A. *Преднізолон

B. Свіжезаморожена плазма

C. Лазікс

D. Циклофосфан

E. Верошпірон

16959 Ребенок родился с массой 3700 с оценкой по шкале Апгар 8-10 баллов. На 5 сутки жизни ребенок был выписан домой. На 8 сутки жизни на коже ребенка появилась везикуло-пустуллезная сыпь в местах естественных складок. Общее состояние ребенка не нарушено. Общий анализ крови без особенностей. Сформулируйте диагноз:

^ A. *Везикулопустуллез

B. Эпидермическая пузырчатка новорожденных. Доброкачественная форма.

C. Эксфолиативный дерматит Риттера

D. ВУИ. Краснуха

E. Врожденный сифилис

16968 У новонародженого з підозрою на внутрішньочерепну родову травму проведено люмбальну пункцію. Було отримано кров`янистий ліквор. Який крововилив має місце у цьому випадку ?

^ A. * Субарахноїдальний

B. Кефалогематома

C. Епідуральний

D. Супратенторіальний

E. Субтенторіальний

16996 Новонароджений від вагітності з важким гестозом другої половини, народився на 41 тижні гестації, з вагою тіла 2400 г, зріст - 50 см. При об’єктивному обстеженні: шкіра брезкла, підшкірно-жирова клітковина тонка, м’язова гіпотонія, рефлекси періоду новонародженості знижені. Внутрішні органи без патологічних змін. Як оцінити дану дитину?

^ A. *Доношений із затримкою внутрішньоутробного розвитку

B. Недоношений

C. Незрілий

D. Переношений

E. Доношений з нормальною масою тіла

17028 При проведении скрининг-исследования у 2-недельного новорожденного была выявлена фенилкетонурия. Какое лечение необходимо назначить ребенку для предупреждения тяжелых осложнений в будущем?

^ A. *Специальную диету

B. Гормональную терапию

C. Витаминотерапию

D. Антибиотикотерапию

E. Солнечные ванны

17075 Дитина 2 дiб, яка народилася на 34-ому тижні вагiтності з масою 2200г i оцiнкою за Апгар 6 балiв, має дихальнi розлади у виглядi втягнення мечовидного відростка та міжреберних промiжкiв, участь крил носа в диханнi. Перкуторних змiн немає, при аускультацiї - вологi рiзнокалiбернi хрипи з обох бокiв. Вродженi рефлекси викликаються. Акроцiаноз шкiри. Вкажіть найбільш вiрогiдну причину дихальних розладів.

^ A. Аспiрацiйний синдром

B. Первинний ателектаз легень

C. Вроджена пневмонія

D. Хвороба гiалiнових мембран

E. Пологова травма

17090 Дитина від ІІ вагітності, пологи в строк у жінки з І (0) групою крові, Rh (+). З перших днів життя у дитини мала місце жовтяниця, непрямий білірубін 328 ммоль/л. На 3 добу з'явились зригування, погане смоктання. Печінка та селезінка збільшені. Hb - 140 г/л, ер. 4×1012/л. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. Гемолітична хвороба новонароджених

B. Фізіологічна жовтяниця

C. Фетальний гепатит

D. Кон'югаційна жовтяниця

E. Атрезія жовчних шляхів

17149 У новорожденного, с оценкой по шкале Апгар при рождении - 7 баллов, при повторном осмотре через час обращает на себя внимание повышенное возбуждение и двигательное беспокойство. Новорожденный беспричинно кричит, пронзительно вскрикивает, стонет, дыхание поверхностное, тонус мышц снижен, коленный и пяточный рефлексы вялые. Кожа бледная, выражен периоральный цианоз. Глаза открыты, устремлены в одну точку (симптом открытых глаз), периодически появляется сходящееся косоглазие. О какой патологии можно думать?

^ A. Внутричерепная родовая травма

B. Асфиксия новорожденного тяжелой степени

C. Родовая травма спинного мозга

D. Кровоизлияние в надпочечники

E. Пневмопатия новорожденных

17159 У доношенного новорожденного с 3-го по 10 день жизни отмечалась желтуха. Общее состояние оставалось удовлетворительным. Максимальный уровень билирубина в крови в этот период-102 мкмоль/л, из них 8,2 мкмоль/л за счет конъюгированного. Развитие какого состояния наиболее вероятно у этого ребенка?

^ A. Физиологическая желтуха

B. Атрезия желчевыводящих путей

C. Гемолитическая болезнь новорожденных

D. Наследственная гемолитическая микросфероцитарная анемия

E. Фетальный гепатит

17181 У новорожденного ребенка на третий день жизни на передней грудной клетке появилось красное, плотное, горячее на ощупь, болезненное при пальпации пятно с четкими границами. В течение нескольких часов оно значительно увеличилось в размере, на следующий день цвет его стал сине-багровым и возникло размягчение в центре. Каков наиболее вероятный диагноз?

^ A. Некротическая флегмона новорожденных

B. Пузырчатка новорожденного

C. Эксфолиативный дерматит Риттера

D. Псевдофурункулез

E. Рожистое воспаление новорожденных

17282 У роділлі 26 років народилась жива дитина вагою 4000 г, довжиною 54 см. Шкіра обличчя та кінцівок ціанотичні, тіло рожеве; дитина дихає, крик слабкий; серцебиття 100/хв.; переважає тонус згинальних м'язів; на подразнення відповідає гримасою. Якою має бути оцінка новонародженого за шкалою Апгар?

A. 5 балів

B. 6 балів

C. 7 балів

D. 8 балів

E. 9 балів

17332 У доношеної дитини від 1-ї неускладненої вагітності, обтяжених пологів, мала місце кефалогематома. На 2 добу з'явилась жовтяниця, на 3-ю - зміни в неврологічному стані: ністагм, синдром Грефе. Сеча жовта, кал золотисто-жовтого кольору. Група крові матері А (II) Rh-, дитини - А (II) Rh+. На 3 добу Hb у дитини 200г/л, ер - 6,1х10*12/л, білірубін у крові - 58 мкмоль/л за рахунок незв'язаної фракції, Ht - 0,57. Чим пояснити жовтяницю у дитини?

^ A. Черепно-мозковою пологовою травмою

B. Фізіологічною жовтяницею

C. Гемолітичною хворобою новонароджених

D. Атрезією жовчовивідних шляхів

E. Фетальним гепатитом

17378 Після народження дитина бліда, має неритмічне дихання, яке не поліпшується на тлі оксигенотерапії. Пульс слабкий і швидкий, артеріальний тиск важко виміряти. Набряків немає. Яка найвірогідніше причина цих симптомів?

A. Асфіксія

B. Застійна серцева недостатність

C. Внутрішньочерепний крововилив

^ D. Внутрішньоутробний сепсис

E. Внутрішньоутробна пневмонія

17505 Дитина віком 12 годин народилася вiд другої вагiтностi на тлi токсикозу у жiнки, яка хворiє хронiчним аднекситом. Маса - 2900 г, довжина - 52 см. Оцiнка по Апгар: 4-6 б. Об'єктивно: стан дитини важкий. Крик тихий, вродженi рефлекси пригнiченi, м'язевий тонус знижений. Шкiра із сiруватим вiдтiнком, акроціаноз. Дихання поверхневе, неритмiчне, 70/хв. Аускультативно - послаблене дихання, вологi рiзнокалiбернi хрипи. ЧСС- 140/хв. Печiнка - +2 см. Меконiй вiдходив. Який попередній дiагноз?

^ A. Внутрiшньоутробна пневмонiя

B. Рання постнатальна пневмонiя

C. Пізня постнатальна пневмонiя

D. Сепсис

E. Первиннi розсiянi ателектази

17515 Дитина народилася глибоко недоношеною. Після народження у дитини наростають симптоми ДН, загальний набряк, дрiбномiхурцевi вологi хрипи над нижньою долею правої легенi. З другої доби приєднались множиннi шкiрнi екстравазати, кривава пiна з рота. На рентгенограмi органiв грудної клітки - ателектаз нижньої долi правої легенi. Гемоглобiн кровi -100 г/л, гематокрит - 0,45 г/л. Який дiагноз найбiльш iмовiрний?

^ A. Набряково-геморагiчний синдром

B. Синдром дисемiнованого внутрiшньосудинного згортання

C. Набряк легень

D. Хвороба гiалiнових мембран

E. Вроджена пневмонiя

17516 Дитині 2 днi. Народилась доношеною з ознаками внутрiшньоутробного iнфiкування, в зв'язку з чим дитинi призначено антибiотики. Вкажiть, чому iнтервал мiж введенням антибiотикiв у новонароджених дiтей бiльший у порiвняннi зі старшими дiтьми i дорослими, а дози - нижчi?

^ A. У новонароджених бiльш низький рiвень клубочково фiльтрацiї

B. У новонароджених бiльш низька концентрацiя бiлка i альбумiнiв у кровi

C. У новонароджених знижена активнiсть глюкуронiлтрансферази

D. У новонароджених знажений рН кровi

^ E. У новонароджених бiльш високий гематокрит

17608 У ребенка, находящегося в стационаре по поводу септикопиемической формы пупочного сепсиса, установлена стафилококковая природа заболевания. Каков наиболее оптимальный вид специфической терапии?

^ A. Антистафилококковый иммуноглобулин

B. Стафилококковый анатоксин

C. Трансфузии нативной плазмы

D. Переливание крови

E. Стафилококковый бактериофаг

17657 У новорожденного ребенка правая рука приведена туловищу, разогнута во всех суставах, ротирована внутрь в плече, пронирована в предплечье, кисть находится в состоянии ладонного сгибания. Отсутствуют спонтанные движения в плечевом и локтевом суставах, пассивные движения безболезненны. Каков наиболее вероятный диагноз?

^ A. Верхний проксимальный тип акушерского пареза Дюшенна-Эрба

B. Нижний дистальный тип акушерского пареза Дежерин-Клюмпке

C. Тотальный тип акушерского пареза

D. Остеомиелит правой плечевой кости

E. Полиомиелит

^ 17658 Ребенок родился на 38-й неделе гестации. Какая масса тела при рождении может свидетельствовать о его недоношенности?

A. Этот ребенок вне зависимости от массы тела считается доношенным

B. Менее 3000,0 г

C. Менее 2800,0 г

D. Менее 2500,0 г

E. Менее 2000,0 г

17659 У недоношенного новорожденного с назофарингеальным зондом на первые сутки жизни возникла рвота алой кровью. Тест Апта положительный. Свертываемость крови по Ли-Уайту - 6 мин. Какова наиболее вероятная причина кровотечения?

^ A. Заглатывание материнской крови

B. Травма при введении зонда

C. Геморрагическая болезнь новорожденных

D. ДВС-синдром

E. Коагулопатия

17660 На 3-й день жизни у новорожденного ребенка отмечено повышение температуры тела до 38,5 С. Объективно: беспокоен, слизистые оболочки и кожные покровы сухие. Какова наиболее целесообразная тактика ведения больного?

^ A. Освободить ребенка от пеленок, дополнительно назначить внутрь 5% раствор глюкозы до 100 мл

B. 0,1 мл 50% р-ра анальгина в мышцу

C. Назначение литической смеси

^ D. Инфузионная терапия

E. Антибиотик

17661 В роддоме у ребенка на 3-й день жизни появилась геморрагическая сыпь, рвота с кровью, стул черного цвета. Обследование выявило анемию, удлинение времени свертывания крови, гипопротромбинемию, нормальное количество тромбоцитов. Какова оптимальная терапевтическая тактика лечения этого больного?

A. Витамин К

B. Этамзилат натрия

C. Е-аминокапроновую кислоту

D. Фибриноген

E. Глюконат кальция

17686 У ребенка при рождении открыты большой и малый роднички. К какому возрасту у этого ребенка должен закрыться малый родничок?

^ A. К 4-8 неделям после рождения

B. К 10-12 неделям после рождения

C. К 4-му месяцу

D. К 6-му месяцу

E. К 1-1,5 годам

17687 Ребенку 16 дней ввиду гипогалактии у матери необходимо назначение докорма. Какую смесь следует назначить?

A. "Малютка"

B. "Малыш"

C. Кефир

D. Цельное коровье молоко

E. Ацидофильное молоко

17714 Роды завершились живой, доношенной девочкой, без асфиксии. Объективно: ребенок вялый, кожа бледная, слегка желтоватая. Отеков нет. Живот мягкий, печень и селезенка увеличены. Исследования крови на резус принадлежность показали, что у матери группа крови - А[II], Rh -, у ребенка - А[II], Rh +. Какую патологию новорожденного можно предположить?

^ A. Гемолитическая болезнь новорожденного

B. Нарушение мозгового кровообращения

C. Аномалии развития паренхиматозных органов

D. Физиологическая желтуха

E. Внутричерепная мозговая травма

17812 Доношена дитина масою 3150.0 г народилася від другої вагітності. Перша вагітність перервано штучним абортом. У матері - Rh-негативна кров, у дитини - Rh- позитивна. У новонародженого через 1 годину взята пуповинна кров на білірубін. Перший аналіз – 60 мкмоль/л, другий – 71 мкмоль/л. Який приріст білірубіну в сироватці крові є показанням для замінного переливання крові?

A. 5-7 мкмоль/л

B. 10-11 мкмоль/л

C. 2-4 мкмоль/л

D. 7-10 мкмоль/л

E. 12-15 мкмоль/л

17813 Доношена дитина вагою 3100 г народилася від третьої вагітності. Перша вагітність – штучний аборт, друга – самовільний викидень в 12-13 тижнів. Оцінка дитини за шкалою Апгар – 9 балів. Плацента велика, масою 800 г. В першу добу з’явилося жовтушне забарвлення шкіри, дитина в'яла. У матері В(ІІІ) Rh – негативна група крові, у дитини – А(ІІ) Rh-позитивна. Збільшена печінка та селезінка. В пуповинній крові – білірубін – 80 мкмоль/л; Нв – 116 г/л, еритроцити – 2,0х10*12/л, наявність молодих форм еритроцитів – норма еритробластів. Яка найдоцільніша лікувальна тактика у даному випадку ?

A. ОВПК

B. Фототерапія

C. Дезінтоксикація

D. Покращення кон'югаційної функції печінки

E. Використання ентеросорбентів

18110 Стан новонародженого через добу після народження погіршився. Із анамнезу відомо, що у матері - 0(1)Rh [-] група крові, у батька - А(II)Rh[+]. Перша вагітність закінчилась самовільним викиднем. Дитина бліда, в'яла судомні тремтіння кінцівок, збільшена печінка. З'явилось жовтушний колір шкіри, слизових оболонок. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Гемолітична хвороба новонароджених

B. Внутрішньоутробне інфікування

C. Інфекційний гепатит

D. Внутрішньочерепна травма

E. Транзиторна гіпербілірубінемія

18229 У дитини віком 2 доби, народженої на 32 тижні вагітності з вагою 1700 г Нарощуються зміни з боку дихальної системи, які з'явились через 8 годин після народження. У матері дитини 3-я вагітність, другі пологи, абортів не було. Попередня народжена дитина загинула від синдрому дихальних розладів. Об'єктивно: оцінка за шкалою Сільвермана 6 балів, дихання з порушеним ритмом, апное, звучний видих, кивання головою при диханні, зниження тонусу м'язів. При аускультацїі дихання помірно послаблене, багато хрипів з обох боків. При рентгенологічному дослідженні встановлено нодозно-ретікульозну сітку. Чим обумовлений синдром дихальних розладів у дитини?

^ A. Синдромом гіалінових мембран

B. Діафрагмальною грижею

C. Ателектазами легенів

D. Внутрішньоутробною пневмонією

E. Набряково-геморагічним синдромом

18264 Вагітна Р., 26 років, надійшла до пологового будинку в потужному періоді. Дана вагітність друга, перша закінчилась передчасним пологами мертвого плоду. Через 30 хвилин від початку потуг народилась жива дівчинка масою 3600 г, крик з’явився відразу, шкіра блідна, трохи жовтушна, визначається збільшення печінки та селезінки. Послід відшарувався та виділився через 15 хвилин, маса плаценти - 800 г. У матері - резус-негативний тип крові 0(1) групи, у дитини - 0(1) група, резус-позитивний. В крові дитини білірубін складає 64 мкмоль\л, гемоглобін 160 г\л. Який з наступних діагнозів найбільш вірогідний?

^ A. Гемолітична хвороба новонародженого, жовтушно-анемічна форма.

B. Внутрішньочерепна пологова травма новонародженого

C. Асфіксія новонародженого важкого ступеню

D. Пологова пухлина

E. Внутрішньоутробне інфікування

18297 Дитина народилася на 8-му місяці вагітності. У неї встановлено: мікроцефалію, катаракту, ваду серця. Мати дитини на 2-му місяці вагітності хворіла: був нетривалий підйом температури до 37,50С, збільшення лімфатичних вузлів т дрібноплямистий висип на обличчі, тулубі і кінцівках, який пройшов без залишкових явищ. Який найбільш імовірний попередній діагноз у дитини?

A. Краснуха.

B. Цитомегаловірусна інфекція.

C. Герпетична інфекція.

  1   2   3

Схожі:

Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка iconЕкзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка
Восьмирічна дівчинка перенесла малу хорею та зворотній ревмокардит 6 місяців тому. 1,5 місяці лікувалась стаціонарно. Знаходиться...
Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка iconЕкзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка
На Экг зафиксирована тахикардия с частотой сердечных сокращений 220/мин. Желудочковые комплексы деформированы и уширены. Зубец р...
Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка iconЕкзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка
У хлопчика 9 років із скаргами на болі в епігастрії натще в нічний час нудота, блювання, печія, головний біль. В результаті клініко-параклінічного...
Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка iconГ додаток 1 рафік проведення консультативних занять для студентівvi курсу спеціальності «Загальна лікарська підготовка»
...
Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка iconГ додаток 1 рафік проведення консультативних занять для студентівvi курсу спеціальності «Загальна лікарська підготовка»
...
Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка iconНазва дисципліни
...
Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка iconДистанційне навчання, контроль знань, підготовка до ліцензійних інтегрованих іспитів "крок загальна лікарська підготовка" та "Крок 3
Дистанційне навчання, контроль знань, підготовка до ліцензійних інтегрованих іспитів "крок загальна лікарська підготовка" та "Крок...
Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка iconПро перенесення терміну проведення ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок Загальна лікарська підготовка»
Відповідно до листа Департаменту кадрової політики, освіти, науки та запобігання корупції моз україни від 17. 04. 2012 р. №08. 01-47/555...
Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка iconСтруктура змісту екзамену Крок 1 Загальна лікарська підготовка

Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка iconГрафік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до ліі «Крок Загальна лікарська підготовка» у Буковинському державному медичному університеті у 2013/2014 н р
Графік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до ліі «Крок Загальна лікарська...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи