Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка icon

Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка
НазваЕкзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка
Сторінка1/11
Дата04.08.2012
Розмір2.97 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

Екзаменаційний банк тестових завдань

Крок 2 Загальна лікарська підготовка

  1. Педіатричний профіль. 3.1. Педіатрія.


14050 У хлопчика 9 років із скаргами на болі в епігастрії натще в нічний час - нудота, блювання, печія, головний біль. В результаті клініко-параклінічного обстеження діагностовано виразку шлунку. Яку дієту по Певзнеру та на який термін Ви призначите,?

A. 1а - протягом тижня

B. 1в - протягом 1,5 тижнів

C. 1в - протягом 2 тижнів

D. 1а - протягом місяця

E. 1в - протягом 3 тижнів

14155 У 3-місячної дитини на фоні субфебрильної температури тіла і риніту спостерігається блідість, ціаноз носогубного трикутника, виражена задишка експіраторного характеру, здута грудна клітка, сухий кашель, участь допоміжної мускулатури в диханні. Перкуторно над легенями коробковий звук, при аускультації - на фоні подовженого видиху - розсіяні сухі та дрібноміхурцеві вологі хрипи з обох боків. В крові: Hb - 112 г/л, ер. - 3,2*1012/л, лейк. - 15,4*109/л, лімф.-72\%. Який попередній діагноз?

^ A. Гострий бронхіоліт

B. Гострий (простий) бронхіт

C. Двобічна пневмонія

D. Бронхіальна астма, період загострення

E. Гострий обструктивний бронхіт

14171 У 2-місячного хлопчика після проведення профілактичного щеплення спостерігалася тривала кровотеча з місця ін'єкції, після чого утворилася внутрішньом'язева гематома. При обстеженні дитини виявлено значне підвищення споживання протромбіну та виражене подовження активованого часткового тромбопластинового часу. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Гемофілія

B. Хвороба Верльгофа

C. Хвороба Шенлейн-Геноха

D. Геморагічна хвороба новонароджених

E. Вроджена афібриногенемія

14172 У 10-річного хлопчика хворого на гемофілію спостерігається гостра респіраторна вірусна інфекція з лихоманкою. Який з жарознижувальних препаратів протипоказаний цьому хворому?

^ A. Ацетилсаліцилова кислота

B. Анальгін

C. Піпольфен

D. Парацетамол

E. Панадол extra

14175 У 9-річної дівчинки із скаргами на тривалий субфебрилітет, анорексію, схуднення, сонливість виявлені також блідість, синці на шкірі тулуба і кінцівок, генералізоване збільшення лімфовузлів, гепатоспленомегалія. В периферічній крові - анемія, лейкопенія, тромбоцитопенія. В пунктаті кісткового мозку - тотальна бласттрансформація. Яке захворювання найбільш вірогідно розвинулось ?

^ A. Гострий лімфобластний лейкоз

B. Еритромієлоз

C. Інфекційний мононуклеоз

D. Мієлофіброз

E. Анемія Блекфана-Даймонда

14478 Дівчинка 14 років скаржиться на порушення сну, зниження маси тіла, серцебиття, кардіалгії, стомлюваність. Відзначено гіперплазію щитоподібної залози ІІ ст., екзофтальм. Які порушення рівнів гормонів найбільш характерні для цього захворювання ?

^ A. * Підвищення тироксину і трийодтироніну

B. Підвищення тіреотропного гормону

C. Підвищення рівня йоду, що пов’язаний з білком

D. Зниження тироксину

E. Зниження трийодтироніну

14480 У дівчинки 12-ти років після обстеження установлено діагноз дифузного токсичного зобу, середньотяжкої форми. Яку дозу тиреостатика мерказоліла необхідно призначити дитині у цьому випадку ?

A. * 20-30 мг на добу

B. 5-10 мг на добу

C. 10-15 мг на добу

D. 30-40 мг на добу

E. 40-50 мг на добу

14481 Хлопчик 10 років лікувався у відділенні кардіології з приводу ревматичної лихоманки. Захворювання виникло вперше. Виписаний у задовільному стані. Який препарат найбільш доцільно призначити для профілактики вторинного ревматизму ?

A. * Біцилін – 5

B. Біцилін – 1

C. Еритроміцин

D. Ампіцилін

E. Оксацилін

14483 Дівчинка 10 років потрапила у відділення із проявами кардиту. В анамнезі: два тижні тому було загострення хронічного тонзиліту. Який етіологічний фактор кардиту найбільш імовірний у цьому випадку ?

A. * Стрептокок

B. Стафілокок

C. Пневмокок

D. Клебсієла

E. Протей

14486 Хлопчика 3-х років виписано з відділення кардіології, де він перебував у зв’язку із частими задухо-цианотичними нападами внаслідок тетради Фалло. Який препарат найбільш доцільно використовувати для подальшої профілактики приступів ?

A. * Обзідан

B. Курантіл

C. Реланіум

D. Дігоксин

E. Кордарон

14487 Хлопчик 8 років звернувся до дільничного лікаря в післяприступному періоді бронхіальної астми середньої тяжкості. Який препарат найбільш доцільно призначити дитині з метою профілактики приступів?

A. * Тайлед

B. Тавегіл

C. Еуфілін

D. Дітек

E. Задітен

14489 Хлопчик 12 років у стаціонарі скаржиться на біль в епігастрії зранку, натще, нудоту. Два роки тому отримував лікування з приводу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки. Який етіологічний фактор найбільш імовірний ?

^ A. * Хелікобактер пілорі

B. Аліментарний фактор

C. Стресові ситуації

D. Харчова алергія

E. Глистна інвазія

14491 У хлопчика 1,5 місяців після кожного годування відзначено блювання. Вагу тіла не набирає. Під час огляду виявлено зменшення підшкірно-жирового шару, симптом “піщаного годинника”. Який діагноз найбільш імовірний ?

A. * Пілоростеноз

B. Пілороспазм

C. Нервова анорексія

D. Харчове отруєння

E. Адреногенітальний синдром

14712 У 3-летнего ребенка, имеющего дефицит массы тела, отмечается постоянный влажный кашель. В анамнезе несколько перенесенных пневмоний, которые протекают с явлениями обструкции. Объективно грудная клетка вздута, над легкими укорочение перкуторного звука в нижних отделах, аускультативно – обилие разнокалиберных влажных хрипов. Уровень хлоридов пота 80 ммоль/л Укажите предварительный діагноз.

^ A. * Муковисцидоз, бронхолегочная форма

B. Брохиальная астма

C. Рецидивирующий бронхит

D. Бронхоэктатическая болезнь

E. Идиопатический фиброзирующий альвеолит

14713 У 5-тилетнего ребенка после перенесенной ОРВИ появились желтушность кожи и склер на фоне нарастающей бледности, повышение температуры, вялость. Печень +1,5 см, селезенка +4 см. В анализе крови: Эр. - 2,7 Т/л, Нв 88 г/л, билирубин общий 80 мкмоль/л, непрямой 75 мкмоль/л. Реакция Кумбса прямая – положительная. Эритроцитометрическая кривая: 7-7,2 мк – 79\%. Какое заболевание можно предположить у ребенка?

^ A. * Приобретенная гемолитическая анемия

B. Вирусный гепатит

C. Цирроз печени

D. Наследственная микросфероцитарная гемолитическая анемия

E. Гемолитико-уремический синдром

14734 У годовалого мальчика после падения на прогулке появилась отечность и болезненность левого голеностопного сустава. Ранее после небольших травм отмечались обширные кровоподтеки. Длительность кровотечения по Дьюку – 3 мин. Свертываемость крови по Ли-Уайту – 24 мин. Какое заболевание можно предположить у мальчика?

A. * Гемофилия

B. ЮРА, преимущественно суставная форма

C. Геморрагический васкулит, суставная форма

^ D. Идиопатическая тромбоцитопеническая пурпура, острое течение

E. Идиопатическая тромбоцитопеническая пурпура, хроническое течение

14737 Мать девочки 7-ми лет предъявляет жалобы на рецидивирующие боли в животе и кожные высыпания, повышенную потливость, уменьшение количества мочи и насыщенный ее характер. Отмечается никтурия. АД 90/60 мм рт. ст. Общ. Ан. мочи: относительная плотность мочи – 1028, белок – 0,04 г/л, лейкоциты – 9-10 в п/зр, эритроциты – измененные 6-8 в п/зр., цилиндры – не обн., соли – оксалаты большое количество. Установите предварительный диагноз:

^ A. * Дисметаболическая нефропатия

B. Острый гломерулонефрит с нефритическим синдромом

C. Инфекция мочевых путей

D. Тубулопатия

E. Острая почечная недостаточность

14738 Мальчик, 14 лет, поступил для уточнения генеза изменений в моче, которые отмечаются с 3-летнего возраста. Ребенок страдает тугоухостью и миопией. В последнее время появилась полиурия. Семейный анамнез – у отца хроническая почечная недостаточность, у старшего брата тугоухость. Общ. ан. мочи – относит. плотность – 1005, белок 1,2 г/л, лейкоциты – 10-15 в п/зр,, эритроциты – измен.1/2 п/зр., зернистые цилиндры – 6-8 в п/зр., соли – оксалаты. Установите предварительный диагноз:

^ A. * Синдром Альпорта

B. Болезнь Берже

C. Синдром Де Тони-Дебре-Фанкони

D. Хронический гломерулонефрит, гематурическая форма

E. несахарный диабет

14739 У мальчика 3-х лет в течение последней недели отеки на лице и на нижних конечностях. В легких в нижних отделах притупление, ослабленное дыхание. Отечность передней брюшной стенки. Асцит. АД – 90/50 мм рт. ст. Общ. ан. мочи – белок 4,2 г/л, лейкоциты – 5-6 в п/зр., эритроциты – 2-3 в п/зр., цилиндры – гиалиновые 2-3 в п/зр. Общ. белок крови – 48,6 г/л. Холестерин крови – 8,2 ммоль/л. Установлен предварительный диагноз: Острый гломерулонефрит. Укажите клинический вариант заболевания:

^ A. * Нефротический синдром

B. Нефритический синдром

C. Нефротический синдром с гематурией

D. Нефротический синдром с гематурией и гипертензией

E. мочевой синдром

15113 У ребенка 2 х лет t 0 тела 38,5 0 С, одышка, влажный кашель, бледность кожных покровов, тахикардия. Перкуторно - укорочение легочного звука, аускультативно - крепитирующие хрипы в нижних отделах справа. Для какого заболевания характерны данные симптомы

^ A. *острая пневмония

B. острый бронхит

C. обструктивный бронхит

D. острый назофарингит

E. респираторный аллергоз

15115 Больной А., 14 лет болеет около 2 лет. Беспокоит голодные боли в пилородуоденальной области, изжога, отрыжка кислым. На ФГС обнаружен дефект на передней стенке 12-ти перстной кишки 0,5*0,5 см, покрытый фибрином. В крови обнаружены антитела к Helicobacter pylori. Какой препарат необходимо выбрать из перечисленных для эрадикации Hp?

A. *Амоксициллин

B. Фамотидин

C. Ранитидин

D. Гастроцепин

E. Альмагель

15250 У дівчинки 12 років протягом 2 років є скарги на біль в животі, переважно після порушення дієти, нудоту, печію, кисле відригування. Яке дослідження є найбільш доцільним для верифікації діагнозу?

^ A. * Фіброгастродуоденоскопія.

B. Фракційне дослідження вмісту шлунка.

C. Контрастна рентгеноскопія шлунка.

D. Інтрагастральна рН-метрія

E. Електрогастрографія.

15274 При проведенні проби на толерантність до глюкози дитині 13 років з ожирінням III ступеню встановлено: цукор крові натще – 5,4 ммоль/л, через 1 годину після вуглеводного навантаження – 10 ммоль/л, через 2 години – 7,8 ммоль/л. Які заходи необхідно провести щодо нормалізації вуглеводного обміну ?

^ A. * Призначити дієту, активізувати руховий режим з ціллю нормалізації ваги тіла.

B. Призначити цукрознижуючі збори трав.

C. Призначити препарати бігуанідного ряду.

^ D. Призначити цукрознижуючі сульфаніламідні препарати.

E. Призначити лікування інсуліном.

15299 У дитини 12 років, з гострим гломерулонефритом в перші дні захворювання був виявлений гіпертензійний синдром. Яке значення в патогенезі захворювання має антіогенезин II?

^ A. * Підсилює продукцію та секрецію альдостерону.

B. Збільшує серцевий викид.

C. Гальмує депресорну дію простагландинів.

D. Підвищує продукцію еритропостінів.

E. Підвищує рівень реніну.

15338 Дитині 7 місяців, на штучному вигодовуванні (коров’яче молоко, манна каша). Поступила в стаціонар з підвищеною темпетарурою до 37,8C, короткочасними приступами тоніко-клонічних судом, ознаками рахіту 2 ступеня. Позитивні симптоми Ерба, Труссо, Маслова Який патологічний стан є

A. *Спазмофілія

B. Гіпертермія

C. Епілепсія

D. Ниркова еклампсія

E. Менінгоенцефаліт

15341 Хлопчик 6 років поступив із скаргами на набряки обличчя, головні болі, червоний колір сечі. При огляді артеріальний тиск 140/90 мм.рт.ст. В аналізах сечі білок 1,2 Г/л, еритроцити на все поле зору. Який діагноз найбільш вірогідний?

^ A. *Гострий гломерулонефрит

B. Нефролітіаз

C. Туберкульоз нирок

D. Інтерстеційний нефрит

E. Піелонефрит

15468 У 10-річного хлопчика на фоні вживання еритроміцину гостро розвинулися ознаки медикаментозної алергії у вигляді генералізованої кропив’янки, масивного набряку Квінке. Стан дитини важкий. З яких препаратів слід розпочати інтенсивну терапію?

^ A. *Глюкокортикоїди

B. Антигістамінні

C. Діуретики.

D. Седативні

E. Кальцію глюконат

15469 У 12 річної дівчинки, яка хворіє протягом 6 років на бронхіальну астму розвинувся приступ ядухи. Які медикаменти першочергово слід призначити дитині?

^ A. *Інгаляційні бета-2-агоністи

B. Антибіотики

C. Муколітики

D. Антигістамінні

E. Кортикостероїди

15470 Дитині 4 місяців. Захворіла гостро із підвищення температури до 37,8C, покашлювання. На 3 день кашель посилився, приєдналася задишка, перкуторно - над легенями тимпанічний звук, аускультативно - з обох сторін велика кількість дрібноміхурчатих вологих та свистячих хрипів на видосі. Ваш попередній діагноз?

^ A. *ГРВІ, гострий бронхіоліт.

B. ГРВІ, бронхопневмонія.

C. ГРВІ, гострий бронхіт.

D. ГРВІ, обструктивний бронхіт.

E. ГРВІ, вогнищева пневмонія.

15471 У 9-річної дитини нечасті приступи ядухи ( до 10 разів на рік), які знімаються інгаляційними бронхолітичними препаратами. Встановлено діагноз – бронхіальна астма, атопічна форма, легкий перебіг. Які препарати слід призначити в якості тривалої базисної терапії?

A. *Інтал

B. Інгаляційні кортикостероїди

C. Еуфілін

D. Антигістамінні препарати

E. Бронхолітики

15488 У доношеної дитини на 3-ї добі життя на різних ділянках шкіри виявляються еритема, ерозивні поверхні, тріщини, лущення епідермісу. Немовля виглядає ніби ошпарене окропом. Об'єктивно: загальний стан дитини важкий. Виражений неспокій, гіперестезія, фебрильна температура. Позитивний симптом Нікольського. Який найімовірніший діагноз у цьому випадку?

^ A. *Ексфоліативний дерматит.

B. Флегмона новонародженого.

C. Псевдофурункульоз Фігнера.

D. Пухирчатка новонародженого.

E. Мікотична еритема.

15602 Дитині 2 років, поставлений діагноз правостороння нижньодольова полісегментарна пневмонія. Виберіть типові аускультативні данні, характерні для цього захворювання в періоді розпалу.

^ A. *Послаблене дихання, крепітація.

B. Жорстке дихання, дрібнопухирчасті вологі хрипи.

C. Значно послаблене дихання, хрипи не вислуховуються.

D. Жорстке дихання, сухі свистячі хрипи.

^ E. Жорстке дихання.

15608 У 6 річної дитини з бронхіальною астмою I-шої ступені тяжкості після перенесеної ГРВІ, з’являється нечастий кашель, експіраторна задишка. Показники пікфлуометрії зменшились на 20\%. Якому із нижче приведених бета-2 агоністів Ви віддасте перевагу?

A. * Вентолін

B.; Атровент

C. Фліксотид

D. Алупент.

E. Адреналін

15609 Дитині 12 років встановлено діагноз двобічна пневмонія мікоплазмової етіології, легкий перебіг захворювання. Який з нижченазваних препаратів Ви призначите для лікування?

^ A. *Макроліди 2 - покоління;

B. Цефалоспорини 1-го покоління.

C. Аміноглікозіди;

D. Амінопеніціліни.

E. Протигрибкові

15790 У хлопчика 4-х років з відставанням у фізичному розвитку при обстеженні відмічено: темний колір верхньої частини тулубу, блідість слизових оболонок, кровотеча ясен, геморагічний висип на шкірі, ознаки дизембріогенезу, додаткові шості пальці на руках, грубий систолічний шум на верхівці серця. В гемограмі панцитопенія. Який найбільш імовірний діагноз.

^ A. *Анемія Фанконі

B. Синдром Клайнфельтера

C. Набута апластична анемія

D. Анемія Блекфен-Даймонда

E. Синдром Дауна

15795 У хворого 3-х років діагностовано бронхоектатична хвороба із двобічною локалізацією. З народження відмічаються диспептичні явища. Дитина відстає у фізичному розвитку. У копрограмі визначена велика кількість нейтрального жиру. Яких змін нижче наведених лабораторних показників слід очікувати?

^ A. *Збільшення хлоридів поту

B. Збільшення гемосідеріну у харкотінні

C. Наявність інгібуючої здатності сироватки

D. Дефіцит альфа-фракції гама-глобулінів

E. --

15801 У мальчика 3-х летнего возраста периодически отмечаются одышечно-цианотические приступы. Наиболее вероятный диагноз?

A. *Тетрада Фалло

B. Миокардит

C. Вегето-сосудистая дисфункция по кардиальному типу

^ D. Бронхиальная астма

E. Дефект межжелудочковой перегородки

15802 У ребенка 5 лет диагностирован ревматический миокардит. На ЭКГ выявлено удлинение интервала PQ до 0,22”, инверсия зубца Т в грудных отведениях. Какие функции миокарда по данным ЭКГ нарушены?

A. *Проводимость

B. Возбудимость

C. Автоматизм

D. Сократительная способность

E. --

15849 Хворий 12 років скаржиться на періодично (весна, осінь) виникаючі напади задухи, кашель, спочатку сухий, а пізніше вологий. Об’єктивно: обличчя бліде, трохи набрякле, грудна клітина піднята і розширена у передньо-задньому розмірі, ЧД-32в 1хв. Чути сухі хрипи. В крові: НЬ-120г/л, Л- $8*10^9/л$, п/я-1, с/я-52, л-36, мон-3, ШОЕ- 7мм/год. Яка найбільш вірогідна патологія зумовлює таку картину?

^ A. *Бронхіальна астма

B. Бронхіт

C. ГРВІ

D. Пневмонія

E. Муковісцідоз

15854 Дитині 2 роки. Захворів вперше. Хворіє другий день t - 37,4 С. Сухий кашель, частота дихань 60 за хв., експіраторна задуха. Над легенями коробочний перкуторний звук. Аускультативно - жорстке дихання, розсіяні сухі свистячі хрипи. Який діагноз?

^ A. *Гострий обструктивний бронхіт

B. Вроджений стрідор

C. Гострий бронхіт

D. Пневмонія

E. Бронхіоліт

15855 Дитині 4 роки, хворіє 3 добу. Кашляє, t-37,7(С. Дихає 25 разів за хв. Над легенями ясний легеневий звук. Аускультативні дані варіабельні: сухі хрипи, потім середньоміхурчасті. На рентгенограмі органів грудної клітини симетричне посилення легеневого малюнку. В аналіз крові: Ер-4,5 т/л; Нв-124 г/л; Z-4,2 г/л; Е-2; П-3; С-40; Л-50; М-5; ШОЕ-8 мм/г. Який правильний діагноз?

^ A. *Гострий (прости) бронхіт

B. Пневмонія

C. Гострий обструктивний бронхіт

D. Бронхіоліт

E. Бронхіальна астма

15860 Дитині 1,5 роки. Активність знижена, не ходить, не розмовляє. Об’єктивно: шкіра бліда, суха, набрякла, великий язик, сідловидний ніс, голос низький, грубий, волосся товсте грубе. Велике тім’ячко 3,0x3,0 см, зубів не має. Про який діагноз можна думати?

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

Схожі:

Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка iconЕкзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка
Восьмирічна дівчинка перенесла малу хорею та зворотній ревмокардит 6 місяців тому. 1,5 місяці лікувалась стаціонарно. Знаходиться...
Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка iconЕкзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка
На Экг зафиксирована тахикардия с частотой сердечных сокращений 220/мин. Желудочковые комплексы деформированы и уширены. Зубец р...
Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка iconЕкзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка
У доношеної новонародженої дитини діагностовано гемолітична хвороба новонароджених по резус-фактору. Цифри білірубіну критичні. Група...
Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка iconГ додаток 1 рафік проведення консультативних занять для студентівvi курсу спеціальності «Загальна лікарська підготовка»
...
Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка iconГ додаток 1 рафік проведення консультативних занять для студентівvi курсу спеціальності «Загальна лікарська підготовка»
...
Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка iconНазва дисципліни
...
Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка iconДистанційне навчання, контроль знань, підготовка до ліцензійних інтегрованих іспитів "крок загальна лікарська підготовка" та "Крок 3
Дистанційне навчання, контроль знань, підготовка до ліцензійних інтегрованих іспитів "крок загальна лікарська підготовка" та "Крок...
Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка iconПро перенесення терміну проведення ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок Загальна лікарська підготовка»
Відповідно до листа Департаменту кадрової політики, освіти, науки та запобігання корупції моз україни від 17. 04. 2012 р. №08. 01-47/555...
Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка iconСтруктура змісту екзамену Крок 1 Загальна лікарська підготовка

Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовка iconГрафік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до ліі «Крок Загальна лікарська підготовка» у Буковинському державному медичному університеті у 2013/2014 н р
Графік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до ліі «Крок Загальна лікарська...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи