Прес-реліз м. Дніпропетровськ, 20 червня 2012 року icon

Прес-реліз м. Дніпропетровськ, 20 червня 2012 року
Скачати 44.86 Kb.
НазваПрес-реліз м. Дніпропетровськ, 20 червня 2012 року
Дата31.07.2012
Розмір44.86 Kb.
ТипДокументи

ПРЕС-РЕЛІЗ м. Дніпропетровськ, 20 червня 2012 року

175 студентів-відмінників вишів Дніпропетровщини отримали обласні стипендії від Олександра Вілкула


Губернатор Олександр Вілкул провів урочисту зустріч із кращими студентами навчальних закладів І – ІV рівнів акредитації Дніпропетровської області (технікумів, училищ, коледжів, інститутів, консерваторій, академій, університетів). Губернатор привітав молодих стипендіатів із Днем молоді. 175 студентів-відмінників від обласної влади отримали іменні стипендії.

«Дорогі друзі! Я дякую вам за результативне навчання. Ви ще учні та студенти, але вже зараз своїми успіхами робите великий внесок у розвиток рідного регіону й України. Щаслива людина та, яка займається улюбленою справою. Ваше уважне ставлення до вибору професії вже говорить про те, що ви щасливі люди. Я бажаю вам, щоб здобуті знання дозволили вам зробити наступний крок в освоєнні улюбленої професії. Для цього обласна влада адаптує систему освіти до реальних потреб ринку праці й економіки. Створюється той місток, який дозволить вам гармонійно перейти у доросле життя. В області забезпечуються всі умови для того, щоб ви, молоді спеціалісти, були впевнені у своєму майбутньому, отримували достойну роботу в нашому регіоні і мали всі можливості для самореалізації», – сказав голова облдержадміністрації Олександр Вілкул.

Обласні іменні стипендії є додатковими до основних стипендій, які отримують студенти й учні у вишах. Вони призначаються двічі на рік за результатами екзаменаційної сесії (семестрової або річної атестації, з урахуванням модульного оцінювання). Також враховуються успіхи студента у громадській, спортивній та науковій діяльності. Кандидати на отримання іменних стипендій висуваються вченими (педагогічними) радами навчальних закладів та розглядаються обласною стипендіальною комісією, що визначає кількість стипендіатів і розмір відзнаки.

У ІІ півріччі 2011-2012 навчального року за результатами екзаменаційної сесії стипендіатами обласної іменної стипендії стали 175 молодих людей. Для учнів професійно-технічних навчальних закладів обласна іменна стипендія становить 850 грн у місяць, для студентів І-ІІ рівнів акредитації – 1050 грн у місяць, для студентів та аспірантів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації – 1250 грн у місяць. Студенти отримують іменні стипендії протягом навчального семестру. У 2012 році на виплату обласних іменних стипендій кращим учням професійно-технічних навчальних закладів, студентам та аспірантам вищих навчальних закладів Дніпропетровської області виділено 1 044 тис грн.


«Навчання у виші – відповідальний етап у нашому житті, це новий старт у майбутнє. Для нас особливо важлива підтримка наших починань і прагнень, розуміння наших проблем і потреб. Важливо, що обласна влада впроваджує програми для розвитку молодіжних ініціатив. Постійно залучає нас до нових цікавих проектів, організовує культурно-просвітницькі заходи та дає можливість кращим із нас здобути цінний досвід за кордоном, отримати корисну практику і втілити її в життя у рідному регіоні. Олександре Юрійовичу, ми щиро дякуємо Вам за віру в молодих спеціалістів, за надання можливості реалізувати наш творчий потенціал», – сказав випускник Національного гірничого університету, активіст Дніпропетровської обласної молодіжної ради Євгеній Федоренко.

На Дніпропетровщині за ініціативи Олександра Вілкула створюється система «Школа – ВНЗ – перше робоче місце», яка спрямована на адаптацію системи освіти до реальних потреб ринку праці та економіки.

«Ми розвиваємо економіку регіону. Для підвищення якості освіти, в тому числі, професійно-технічної, в області встановлюються ефективні взаємовідносини між роботодавцями, вишами та молодими спеціалістами. Зокрема, в 2011 році Будівельна академія і Аграрний університет стали першими вузами, які за підтримки обласної влади відкрили філії кафедр в профільних компаніях. Студенти отримали можливість навчатися на новітній техніці і освоювати сучасні технології, – сказав керівник області, – для забезпечення підприємств регіону професійними кадрами на Дніпропетровщині два роки поспіль проводяться «Ярмарки вакансій». У результаті подібних заходів випускники вузів знайшли хорошу роботу, а студенти старших курсів отримали можливість пройти стажування в провідних компаніях регіону і країни».

У рамках Соціальних Ініціатив Президента України Віктора Януковича на Дніпропетровщині реалізується соціальний проект «Доступне житло». Зокрема, на житловому масиві «Лівобережний – 3» у Дніпропетровську створюється новий мікрорайон доступного житла. Квартири в будинках нового мікрорайону будуть дешевші як мінімум на 30%, ніж в середньому на ринку. Тобто, на рівні 600 доларів США за квадратний метр. Завдяки Соціальним Ініціативам нашого Президента з’явилась можливість взяти кредит під 3% річних на купівлю житла. Таким чином, відсоткова ставка складатиме 16%. При цьому держава компенсує 13%. Це реальна можливість для родин Дніпропетровщини вирішити своє житлове питання.

Розвиток науки, залучення молоді до наукової діяльності є однією зі складових інноваційного розвитку Дніпропетровщини та всієї України.

У 2010 році за ініціативи Олександра Вілкула було в 4 рази збільшено фінансування грантів для молодих науковців у загальному обсязі понад 760 тис грн. Для забезпечення галузі молодими науковими та дослідницькими кадрами за ці два роки молоді вчені отримали 25 регіональних грантів на суму 1,6 млн гривень. У 2012 році планується видати 20 грантів і профінансувати більш ніж на 1 млн грн конкурси для молодих вчених.

«Дніпропетровщина та Україна зараз ступили на сталий шлях розвитку. І активним учасником цього процесу є ви! Пропонуйте свої ідеї, проекти. Беріть участь у тих заходах і програмах, що реалізуються в області», - сказав Олександр Вілкул, розповідаючи молоді про проекти, що спрямовані на реалізацію молодіжних ініціатив.

Зокрема, у вересні 2012 року почне працювати Молодіжний центр Дніпропетровщини. На базі Центру буде створено Інтернет-сайт, що містить інформацію для молоді з короткочасного працевлаштування, міжнародних програм, отримання грантів, туризму, тренінгів, волонтерства, конкурсів, проектів.

Особливу увагу обласна влада приділяє організації змістовного дозвілля для молоді. В регіоні проводяться культурно-освітні та розважальні заходи. Зокрема, міжнародний фестиваль серед хореографічних колективів «Дніпроданс», Міжнародний фестиваль молодіжних театрів «Рампа». Нещодавно молоді люди Дніпропетровська стали учасниками всеукраїнського туру «Вболівай з найкращими!», що присвячений ЄВРО-2012. Наприкінці червня 2012 року молодь Дніпропетровщини матиме можливість відвідати музичний фестиваль «Краще місто».

Страница из


Схожі:

Прес-реліз м. Дніпропетровськ, 20 червня 2012 року iconПрес-реліз м. Дніпропетровськ, 22 червня 2012 року
...
Прес-реліз м. Дніпропетровськ, 20 червня 2012 року iconПрес-реліз м. Дніпропетровськ, 22 червня 2012 року
Дніпропетровщини приймуть нових студентів. Питання належної організації вступної кампанії – 2012 в регіоні було розглянуте під час...
Прес-реліз м. Дніпропетровськ, 20 червня 2012 року iconПрес-реліз дніпропетровськ, 24 квітня 2012 року
У дніпропетровську 24-25 квітня 2012 року проходить щорічна обласна виставка «Освіта. Кар’єра. Суспільство-2012»
Прес-реліз м. Дніпропетровськ, 20 червня 2012 року iconПрес-реліз 19 травня 2012 року м. Дніпропетровськ
Близько 50 тис студентів Дніпропетровщини взяли участь в обласному фестивалі художньої самодіяльності «Студентська весна»
Прес-реліз м. Дніпропетровськ, 20 червня 2012 року iconПрес-реліз м. Дніпропетровськ, 14 грудня 2012 року
Олександр Вілкул: «У 2013 році всі школи Дніпропетровщини мають бути забезпечені it-спеціалістами для подальшого впровадження it...
Прес-реліз м. Дніпропетровськ, 20 червня 2012 року iconПрес-анонс та прес-реліз ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2013»
«Учитель року – 2012» та з метою популяризації кращих педагогічних здобутків учителів, Всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2013»...
Прес-реліз м. Дніпропетровськ, 20 червня 2012 року iconПрес-реліз 4 жовтня 2011 року
move to 0-15146
Прес-реліз м. Дніпропетровськ, 20 червня 2012 року iconПрес-реліз 02. 2012
move to 902-5634
Прес-реліз м. Дніпропетровськ, 20 червня 2012 року iconПрес-реліз 4 жовтня 2011 року
На Дніпропетровщині буде створено електронну аналітичну систему «Ярмарок вакансій» для студентів та молодих фахівців
Прес-реліз м. Дніпропетровськ, 20 червня 2012 року iconПрес-реліз дкл – 2010 15-16 квітня 2010 року відбулася чергова Міжнародна наукова конференція «духовність. Культура. Людина»
move to 0-1806345
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи