Про плавання icon

Про плавання
НазваПро плавання
Дата15.09.2012
Розмір18.6 Kb.
ТипДокументи

Про плавання


Плавання – один із важливих засобів гігієнічно-оздоровчого, лікувального значення і активного відпочинку. Його специфічна особливість полягає у руховій активності людини у водному середовищі. При цьому її організм зазнає подвійної дії: з одного боку на нього впливають фізичні вправи, з іншого – властивості води (вологість, тиск, температура).

При русі у воді практично працюють всі м'язи тіла. Плавання сприяє розвитку витривалості, координації рухів. Густина води у багато разів перевищує густину повітря, що утруднює і обмежує швидкість рухів, призводить до зростання енерговитрат.

Плавання – найкращий засіб для укріплення "м'язового корсету". Завдяки симетричним рухам і горизонтальному положенню тіла у воді розвантажується хребет, що є прекрасною коригуючою вправою, яка знімає різні порушення в поставі (сутулість, сколіоз, кіфоз). Робота ніг тренує м'язи і зв'язки гомілковоступеневого суглобу, попереджаючи деформацію ступні.

Омиваючи тіло плавця, вода, очищаючи шкіру, сприяє поліпшенню шкірного дихання. В умовах водного середовища змінюється діяльність внутрішніх органів: частішає дихання, збільшується частота серцевих скорочень, змінюється тонус периферичних кровоносних судин, посилюється обмін речовин. Це пояснюється тим, що теплоємність води в 4 рази і теплопровідність у 25 разів більші, ніж у повітря. Коли людина перебуває у воді, її тіло випромінює на 50-80% більше тепла, у зв'язку, з цим у неї підвищується обмін речовин для збереження теплового балансу організму.

Тиск води перешкоджає виконанню вдиху, а при видиху у воду доводиться долати її опір, що призводить до підвищеного навантаження на дихальну мускулатуру. Як наслідок, збільшується легенева вентиляція і життєва ємність легень. Плавання сприяє поліпшенню роботи серцево-судинної системи. Під час інтенсивного плавання частота серцевих скорочень плавця може збільшитися у 2–3 рази.

Заняття плаванням позитивно впливають і на стан центральної нервової системи: усувається зайва збудливість, дратівливість, з'являється упевненість в своїх силах.

Вода загартовує організм. Часта зміна температур зовнішнього середовища виробляє в організмі захисні реакції, сприяє розвитку адаптації до змінних умов. В результаті чого, підвищується опірність організму до простудних захворювань.

Пропливати великі відстані, надавати допомогу на воді повинна уміти кожна людина. Слід пам'ятати про те, що набуті навички плавання зберігаються у людини все життя.

Таким чином, плавання як фізична вправа, гармонійно розвиває і зміцнює організм людини, сприяє збільшенню рухових можливостей, необхідних у повсякденному житті. Тому, не випадково, плавання входить до числа основних засобів системи спортивного виховання і фізичної реабілітації.

Схожі:

Про плавання iconПоложення про змагання з плавання за програмою Х універсіаді серед студентів м. Києва
Визначення кандидатів у збірну команду м. Києва на Х літню Універсіаду України з плавання
Про плавання iconТеми рефератів з плавання
Застосування плавання при профілактиці та лікуванні захворювань опорно-рухового апарату
Про плавання iconХ універсіади серед студентів м. Києва «Положення про змагання»
«Олімп» Національного університету фізичного виховання І спорту України відбулись змагання з плавання
Про плавання iconРейтинг спортсменів збірної команди з плавання після змагань серед вищих навчальних закладів 27-28 квітня 2007р
Рейтинг спортсменів збірної команди з плавання після змагань серед вищих навчальних закладів
Про плавання iconПро кафедру
Політехнік 31 серпня 2006 року (Наказ 290-01 на виконання ухвали Вченої ради від 31 серпня 2006 року). Під керівництвом канд мед...
Про плавання iconПротокол змагань з плавання в залік спартакіади Університету t води 26,5 0 t повітря 28 0 11 квітня 2007 р. № п/п міс

Про плавання iconВступні випробування з гімнастики та плавання проводяться в Національному університеті фізичного виховання І спорту України

Про плавання iconПротокол змагань з плавання на першість вузу в залік Спартакіади t 0 води 26,5 t 0 повітря 28 24 березня 2005р місце

Про плавання iconДокументи
1. /Кафедра cпортивних вид_в г_мнастики _ танц_в/~$ортивна акробатика, стрибки на батут_.doc
Про плавання iconДокументи
1. /Кафедра cпортивних вид_в г_мнастики _ танц_в/~$ортивна акробатика, стрибки на батут_.doc
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи