Час виконання завдання 10 хв, 6 балів icon

Час виконання завдання 10 хв, 6 балів
Скачати 91.24 Kb.
НазваЧас виконання завдання 10 хв, 6 балів
Дата04.08.2012
Розмір91.24 Kb.
ТипДокументи

1. Ви – випусковий редактор відділу новин однієї з комерційних радіостанцій Львова. Упродовж дня журналісти підготували до ефіру 10 новин. Відберіть для ефіру 6 актуальних новин, поставте їх у послідовності виходу в ефір.

УВАГА! Відібрана випусковим редактором інформація до ефіру повинна: а) бути корисною (соціально, економічно) для якомога більшої аудиторії; б) зачіпати інтереси (політичні, релігійні, культурні) якомога більшої аудиторії.

Час виконання завдання – 10 хв, 6 балів.


  1. 9 травня у Львові очікують масові заворушення

  2. Львів може залишитися без води

  3. На одного львів’янина припадає 1 100 американських доларів іноземних інвестицій

  4. Третина українців вважає нову владу гіршою за попередню, – опитування

  5. У Львові відзначать річницю візиту Папи Римського Івана Павла ІІ

  6. Нові власники «Укртелекому» хочуть скасувати на пільги для населення

  7. Працівникам державних підприємств Львова заборгували 13 мільйонів гривень зарплати

  8. Чехія змінила правила видачі віз

  9. Львів готує претензію до СТБ щодо потовченої плитки в центрі міста

  10. Росія не збирається обговорювати ціну на газ з Україною2. Ви – журналіст одного з інформаційних агентств. На основі наведеного прес-релізу підготуйте актуальну новину для Вашого агентства за такою структурою: заголовок, лід (ньюс), джерело інформації, виклад суті повідомлення, бекґраунд (історія проблеми, людини, події).

^ Час виконання завдання – 20 хв, 8 балів.


Повідомлення прес-служби Львівської міської ради


Потребуючі львів’яни змогли відчути єдність під час Великоднього сніданку в дворику Ратуші

У Святу неділю Христового Воскресіння потребуючі мешканці нашого міста отримали можливість спільно спожити освячену їжу під час Благодійного сніданку, який пройшов у дворику Ратуші. Ця традиція у Львові триває останні 5 років. Так як в міській раді розуміють необхідність донесення духу Пасхального свята до мешканців, які перебувають у нужді.

Цьогоріч на благодійний сніданок прийшло близько 260 малозабезпечених городян, які возєднались спільною молитвою й спільним Великоднім столом. Так, до продуктового набору входили традиційні продукти як: паска, ковбаска, яйця, масло, сир та сік.

Цього ж дня, бездомні львів’яни, які перебувають в Центрі обліку та нічного перебування безпритульних теж долучились до спільної молитви та свята, адже силами благодійників та релігійних спільнот для них організували Великодній сніданок.

«Загалом, заходами до Великодня, які підготувала Львівська міська рада, нами охоплено понад 4 тис. нужденних. Це і понад 2,3 тис. наборів для самотніх людей – клієнтів Львівського міського терцентру, понад 1 тис. продуктових наборів для малозабезпечених прихожан 13 храмів Львова. Також у неділю, на Великдень, ми передали близько 150 Великодніх наборів у Львівський слідчий ізолятор та біля 70 у Храм Пресвятої Богородиці Володарки України», – зазначила начальник управління соціального захисту Львівської міськради Ольга Павлюк.


^ 3. Перед Вами інформаційне повідомлення: прочитайте його і складіть сценарний план телевізійного репортажу (за запропонованим взірцем).

Час виконання завдання – 30 хв, 10 балів.


^ СЦЕНАРІЙ ТЕЛЕВІЗІЙНОГО РЕПОРТАЖУ


Заголовок:


Відеоряд: Звукоряд:


Синхрони:

(пряма мова)


В Україні проходять дослідження пливу вживання вагітними жінками алкоголю на плоди і у подальшому на розвиток новонароджених дітей. Про це під час круглого столу у Львові повідомив професор педіатрії, завідувач відділенням дизморфології і тератології медичної школи Каліфорнійського університету (Сан Дієго, США) Кеннет Джонс.

Кеннет Джонс поінформував, що зараз в Україні триває масштабне дослідження, пов’язане із впливом на ембріон вживання алкоголю вагітними матерями. Такі дослідження вже пройшли в Росії, Фінляндії, а також тривають в ПАР, Італії і чотири дослідження в США.

«Дослідження в Україні найбільш хвилююче з усіх, які проводяться у світі. В ньому беруть участь 300 вагітних жінок, які вживають алкоголь у середніх та великих дозах, а також 300 жінок, які не вживають чи майже не вживають алкоголю в час вагітності. Ми набрали ці групи через жіночі консультації і перинатальні центри. Експерти також досліджують, як впливає на розвиток плода покращення харчування на певному етапі вагітності тощо», – сказав він.

Окрім того, серед чинників, які також можуть викликати різноманітні розлади в малюків, Кеннет Джонмс назвав народження (особливо першої дитини) після 30 років, низький соціально-економічний статус матері, особливості етнічної групи, до якої вона належить, наявність першої (першої та другої) дитини з фетальним алкогольним синдромом, погане харчування матері та генетичні чинники.

Як зазначив під час круглого столу генетик, доктор медицини Володимир Вертелецький, в Україні справжня епідемія з народжуваності сіамських близнюків. Він припускає, що її можна пов’язати з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС. «У нас є епідемія сіамських близнюків», – заявив медик і додав, що часто офіційні дані щодо народжень з вадами не співпадають з даними ОМНІ-мережі. Також він називає ряд інших вад, з якими народжуються діти у зоні, яка вважається однією з найбільш забруднених радіаційними викидами в результаті аварії на ЧАЄС. Серед таких проблем – вади невральної трубки (які призводять до часткового чи повного паралічу дитини). На території Полісся, зокрема Рівненської області, прояв цієї вади становить 20 на 10 тисяч дітей. Найбільший ріст проблеми Володимир Вертелецький відзначив в Острозі Рівненської області.


^ 4. Перед Вами аналітична стаття. Прочитайте її і на основі прочитаного напишіть проблемний коментар для газети (журналу) обсягом до 3 000 знаків.

Час виконання завдання – 90 хв, 20 балів.


^ Маргінальна моя Україна


Олександр Кривенко, Post-Поступ


У цій статті, як ніколи, боюся залишитися незрозумілим. Тому спробую детально розшифрувати спрощену символіку асоціації. Хай друкують ті, хто вміє читати між рядками. Хай зрозуміють ті, хто звик трактувати друковане слово як остаточну істину. Тут написано не одкровення, попри всю одкровенність, а лише передчуття правди.

Не люблю нинішню Україну. І не лише сьогоднішню, зматеріалізовану, тобто давну в об'єктивній реальності, державу - виплід безхребетної і тупої посткомінустичної еліти та рагульської маси.

Неможливо любити не лише клерків-хапут, а й непідкупних патріотів, які розуміють patria як стару діву у вишиванці й незатрасканому вінку або як гідроцефала з налитими кров'ю очима при слові "москаль" або "жид".

Годі любити Україну містичну - компіляцію поганських вірувань, героїчних традицій та сентиментальних вивержень. "Заунывные песни моей Родины", влучно визначив цей стан свідомості Шевченко. "Заунывно" бути наприкінці ХХ століття січовим стрільцем. Вульгарно співати, що "ми тую червону калину піднімемо", якщо кущ отої калини знаєш лише з малюнка в дитячій читанці. Жлобно правити тризну за померлими від голоду 33-го в Оперному театрі. У театрі треба слухати оперу, бо будь-яка театральна споруда служить у першу чергу для видовищ. Мої батьки пухли з голоду в 33-му, а тисячі галичан, які демонстрували свою жалобу в річницю Голодомору, про голод знають лише те, що він був. І те, що Сталін його спровокував. Для одних важливо те, що вони не здохли, для інших - те, що вони дістали престижне запрошення на урочистість по тих, хто здох.

Я не можу любити містично-героїчну Україну з її кредо "пан або пропав". Колись мої предки - простодушні східняки - перейшли Батиєві дорогу до Європи, не думаючи наскільки це доцільно. Принципові українці врятували європейців ціною власного життя, свободи і врешті - свого місця в Європі. А хитренький галичанин Данило зігнувся перед Батиєм і збудував державу, з якої пішла сучасна Україна. Врешті, не обов'язково ходити вглиб віків. Поет Стус - ціною власного життя ствердив нескореність неіснуючої нації, а в той час поет Павличко ціною лизоблюдства сприяв формуванню цієї нації.

Власні імена в даному контексті - не самоціль. Це радше повчальний приклад для тих, хто відчуває лише гордість чи втіху від приналежності до українського народу.

Господь покарав дуже тяжко - велів народитися українцем в Україні. Ця думка не нова. Подібне писали Пантелеймон Куліш та Іван Франко. Я не тягнуся стати в ряд з ними. Ми всі й без того в одному ряді. Бути українцем - це покута. Любити покуту - значить бути мазохістом. Цього дива не бракує в нашім краю - від банальних проявів солодунства через спів патріотичних пісень за чаркою або призначення міністром п. Слєпічева до більш вишуканих форм масового маразму, як-от відродження козацтва. (Добре, що хоч німці тевтонців не відроджують).

Синдром мазохізму розлився повсюдно - від дідусів у строях січових стрільців на вулицях Львова до мешканців Новоград-Волинського, де в кафе горілку можна заїсти лише сирниками і нічим іншим.

Можна бути щасливим, тяжко покутуючи. Таким щасливцям, здається, були перші християни. Хоча порівняно з сумнівами й стражданнями самого Христа їхня одержимість виглядає надто українською. Моральний імператив "пан або пропав" вигадали ще наші предки лише для того, аби закамуфлювати неминучий вислід колізій українського буття - звісно ж, що пропав. А перспектива стати паном - розрада на зразок царства небесного, в яке всі вірять, але мало хто надіється побачити.

Врешті, про яку Україну можна говорити наприкінці ХХ століття? Природні умови та довкілля після всіх експериментів змінилися настільки, що порівнювати їх навіть з недалеким минулим ризиковано. Матеріальне виробництво, етика відносин, система вірувань зазнали кардинальних змін. Український генотип після всіх етноцидів, з Чорнобилем вкупі, змінився, мабуть, і на молекулярному рівні. На зміну традиційній селянській етнічній спільності приходить модерна урбаністична політична єдність. Вишневих садків лишилось обмаль, хрущів нема взагалі, чуб оселедцем уже давно не є ознакою приналежності до певної соціальної касти, чорнобриві кохаються з москалями, турка воювати не треба.

Сьогоднішня Україна подібна на колишню, плекану уявою, приблизно так само, як сьогоднішня Франція - на королівство якогось з Людовиків. Чи люблять французи Францію, я сумніваюся, особливо жовтошкірі або чорношкірі вихідці з колишніх колоній. Цікаво, чи зросла б їх національна свідомість від публічного носіння кимсь мушкетерських строїв або вуличних співів кимсь про Трістана та Ізольду?

Любити міфічну Україну легко у стані юнацького максималізму. Варто ж статус одержимого героя мимохідь змінити на статус пересічного гречкосія, як зміниться шкала цінностей. Любов до абстрактної стражденної України поступається місцем прив'язаності (може, і любові) до конкретного ландшафту, міста, квартири, дітей, кулінарних виробів, цигарок, сусідів, приятелів, автомобіля тощо. Не випадково, саме гречкосії завжди будували державу, залишаючи героям гинути та її побудову.

Не мною сказано, що в одну річку зайти двічі важкувато. Можна, звичайно, спробувати відродити кобзарську традицію, але тоді випускниками консерваторій треба виколювати очі. Воно, звичайно, не складно, от тільки чи потрібно? Можна згадати традиції Івана Гонти і різати ляхів (жидів, москалів) задля побудови української держави. Врешті, в Югославії маємо аналогічну спробу реставрації давніх методів державотворчості. От тільки як бути з тим фактом, що ті ляхи (жиди, москалі) є громадянами вже існуючої держави?

Якщо сьогодні хтось голосить: "Україна для українців", то йому слід би уточнити - для політичних українців. Бо етнічних українців залишилось, мабуть, чоловік 40, враховуючи усі кровозмішання з часів половецьких.

Якщо обстоювати ідею етнічної України, то треба насамперед відмовитися від колонізованих українцями Донбасу, Криму, південних степів, Слобожанщини, частини Буковини, а про Кубань і Зелений Клин взагалі слід забути. Чомусь жоден із безкомпромісних апологетів формування нації та держави на етнічному принципі подібні думки не висловлює. Побоюючись, мабуть, за своє реноме правовірного націоналіста.

Між тим, і націоналізм - як засіб здобути національну державу - після грудня 1991 року потребує переосмислення. Сьогодні на часі не виборювання держави як такої, а її захист - політичний, військовий, економічний, культурний, соціальний, екологічний. Захист не лише від Росії, а й від Заходу. Захист як зміцнення, розвиток, збагачення. Мало би йтися не про вимушену агресивність поневоленої нації, а про органічну агресивність державної нації. Не про націоналізм, а про щось ближче до шовінізму. Українська культура й духовність, українське інтелектуальне та матеріальне багатство мають втрутитись в усталену ієрархію світових авторитетів.

Хлопчаки, які волають "Україна для українців!", нагадують мені дідусів на дискотеці. Люди з молодою кров'ю мислять інакше - "Світ для України!". "Зрівняємось з вами, хлоп'ята", - думаю я, дивлячись на американців чи німців. Маємо вже досить маргінальної, забиченої, вузьколобої України. Я люблю іншу.


^ 5. Виконайте запропоновані мовно-стилістичні завдання. У кожному із завдань вкажіть правильний варіант.

Час виконання завдання – 15 хв, 4 бали.


І. Виберіть варіант правильного погодження форми присудка з формою підмета:

а) ЛНУ ім. І. Франка оголосив набір студентів на новий навчальний рік.

б) Замовником цього злочину було КДБ.

в) Чимало приватних засновників і потенційних інвесторів чекає на сприятливий клімат.


ІІ. У якому рядку подано нормативні висловлювання:

а) на протязі двох тижнів;

б) упродовж двох тижнів;

в) протягом двох неділь.


ІІІ. Виберіть рядок, у якому подано лише невідмінювані іменники:

а) аташе, протеже, візаві, табло;

б) Батумі, статус-кво, задум, сутінь;

в) ООН, фіаско, Дунай, запис;

г) збіжжя, обрій, тире, шимпанзе.


ІV. У котрому рядку всі слова написані правильно?

а) студентський, проїзний, об’їзний, тижневий, чесний;

б) користний, улесливий, шістнадцять, випускний;

в) пестливий, якісний, об’їздний, хвасливий, піщаний.


Правильні відповіді


Завдання 1: 7, 5, 10, 1, 8, 3


Завдання 5: І а, ІІ б, ІІІ в, ІV а

Схожі:

Час виконання завдання 10 хв, 6 балів iconОцінка завдання – для студентів 6401 „Правознавство” Кожне з завдань для виконання складається з 2-х структурних частин – аналітичного звіту за певною проблемою (оцінка – 0, 2, 4, 6 балів) та його захисту (0, 2, 3, 4 бали). Виконання аналітичного звіту
Хів розв’язання проблеми, формулювання висновків. Посилання на літературні джерела (не менше 20, з яких принаймні 10 – іншомовні)...
Час виконання завдання 10 хв, 6 балів iconХарактеристика тесту з журналістики
Програми вступного випробування «Творчий конкурс» напряму підготовки 030301 «Журналістика» до Національного авіаційного університету....
Час виконання завдання 10 хв, 6 балів iconГрафік складання обов’язкових та вибіркових завдань
Вибірковими видами роботи є: 1) підготовка завдання за проблемними ситуаціями (кейсами) з подальшим захистом максимум 10 балів (з...
Час виконання завдання 10 хв, 6 балів iconКритерії оцінок
Для проведення вступного іспиту з української (російської) мови в ду «кдму імені С.І. Георгіївського» даються тестові завдання (41...
Час виконання завдання 10 хв, 6 балів iconОцінка завдання для студентів напрямів підготовки 6508/1, 6504, 6501, 6601 Кожне з завдань для виконання складається з 2-х структурних частин – аналітичного звіту за певною проблемою (3 балів) та його захисту (1 балу). Виконання аналітичного звіту
Я шляхів розв’язання проблеми, формулювання висновків. Посилання на літературні джерела (не менше 20, з яких принаймні 10 – іншомовні)...
Час виконання завдання 10 хв, 6 балів iconРегламент модульно-рейтингового контролю і оцінювання виконання курсової роботи
Активна участь у захисті робіт інших студентів – максимально 20 балів (при позитивному оцінюванні від 12 до 20 балів)
Час виконання завдання 10 хв, 6 балів iconО цінка завдання – для студентів 640 1 „Правознавство” Кожне з завдань для виконання складається з 2 -х структурних частин – аналітичного звіту за певною проблемою (оцінка – 0, 2, 4, 6 балів) та його захисту (0, 2, 3, 4 бали). Виконання аналітичного звіту
Кожне з завдань для виконання складається з 2-х структурних частин – аналітичного звіту за певною проблемою (оцінка – 0, 2, 4, 6...
Час виконання завдання 10 хв, 6 балів iconІндивідуальне завдання №1 (виконується студентом в складі підгрупи, що імітує діяльність підприємства) максимальна оцінка – 7 балів кожному виконавцю
Проаналізувати діяльність самостійно обраного (гіпотетичного) підприємства та сформувати для нього стратегію, визначивши склад організаційних...
Час виконання завдання 10 хв, 6 балів iconКонтрольна робота 215 балів Залік, іспит 40 балів Разом 100 балів VIII триместр Робота на семінарах та виконання домашніх завдань
Базова математична дисципліна. Вивчає математичні методи розвязання граничних задач фізики, зокрема електродинаміки та теорії суцільних...
Час виконання завдання 10 хв, 6 балів iconПорядок оцінювання знань та практичних навичок студента та проміжного І підсумкового контролю з дисципліни
А диференці­йований залік виставляється відповідно до середньої кількості набраних балів. Залік з дисципліни вважається складеним,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи