Крок Загальна лікарська підготовка-2011 icon

Крок Загальна лікарська підготовка-2011
НазваКрок Загальна лікарська підготовка-2011
Сторінка1/5
Дата24.09.2012
Розмір1.04 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5

Крок 1. Загальна лікарська підготовка-2011

1 При дослідженні підозрілих м'ясних продуктів (сосиски), що мали характерних гнилісний запах, було виділено рухливі грамнегативні паличковидні мікроорганізми, що добре росли на МПА з ефектом "роїння". При посіві в конденсаційну воду мікроорганізми на поверхні середовища утворювали наліт димчасто-блакитного кольору. Який мікроорганізм міг спричинити гнилісний розпад даного продукту?

A. Шигели дизентерії

B. Протей

C. Кишкова паличка

D. Холерний вібріон

E. Сальмонели


2 До токсикологічного відділення надійшов хворий з симптомами гострого отруєння сполуками ртуті. Який препарат необхідно призначити у якості антидоту?

A. Унітіол

B. Нейромедин

C. Баррол

D. Трифтазин

E. Плантаглюцин


3 Хвора 75-ти років доставлена до офтальмологічного відділення лікарні зі скаргами на погіршення зору. При об'єктивному дослідженні встановлена наявність пухлини мозку, що розташована в ділянці лівого зорового тракту. При цьому у хворої спостерігається випадіння поля зору в:

^ A. Правих і лівих половинах сітківки лівого ока

B. Правих і лівих половинах сітківок обох очей

C. Правих і лівих половинах сітківки правого ока

D. Лівих половинах сітківки обох очей

^ E. Правих половинах сітківки обох очей


4 У людини подразнення шкіри - свербіж, висипання, депігментація, збільшені лімфовузли. В оці знайдені філярії. Встановлений діагноз - онхоцеркоз. Які компоненти гнусу могли стати переносниками філярій p.Onchocerca?

A. Мошки

B. Мокрець

C. Москіти

D. Ґедзі

E. Комарі


5 У дитини виявлена схильність до ожиріння, яка є результатом діатезу. Назвіть вид діатезу, при якому найчастіше може розвинутись ожиріння:

^ A. Лімфатико-гіпопластичний

B. -

C. Ексудативно-катаральний

D. Астенічний

E. Нервово-артритичний


6 Хворий 60-ти років впродовж 9-ти років хворіє на цукровий діабет, отримує для корекції гіперглікемії інсулін-семіленте. 10 днів тому почав лікування гіпертонічної хвороби анаприліном. Через годину після прийому антигіпертензивного препарату розвинулась гіпоглікемічна кома. Який механізм виникнення гіпоглікемії за умови прийому анаприліну?

^ A. Збільшення періоду напіввиведення інсуліну-семіленте

B. Зменшення всмоктування глюкози

C. Збільшення біодоступності інсуліну-семіленте

^ D. Пригнічення глікогенолізу

E. Зменшення періоду напіввиведення глюкагону


7 До лабораторії доставлено кров хворого з підозрою на черевний тиф для проведення серологічного дослідження. Реакцію Відаля поставив недостатньо кваліфікований лаборант, який обмежився використанням тільки О- та Н-діагностикумів із сальмонел тифу. Які ще діагностикуми слід було використати для правильної постановки реакції Відаля?

^ A. Еритроцитарні О- та Н-діагностикуми

B. Холери та дизентерії

C. Паратифів А та В

D. Висипного та поворотного тифів

E. К та Vі діагностикуми сальмонел тифу


8 Причиною захворювання на пелагру може бути переважне харчування кукурудзою і зниження у раціоні продуктів тваринного походження. Відсутність у раціоні якої амінокислоти призводить до даної патології?

A. Метіонін

B. Ізолейцин

C. Фенілаланін

D. Гістидин

E. Триптофан


9 Пацієнт через 15 діб після повернення з багатомісячного плавання в районах Середземномор'я та Західної Африки відчув слабкість, головний біль, періодичні підвищення температури. Лікар запідозрив у хворого малярію. Який із перерахованих методів є найбільш адекватним в діагностиці даного захворювання?

A. Серологічний

B. Мікроскопічний

C. Мікробіологічний

D. Біологічний

E. Алергічний


10 У фізично здорових молодих курсантів після важкого фізичного навантаження при одноденному пішому переході на 50 км в сечі виявлено білок, рівень якого в середньому не перевищував 1 г/л. Який різновид протеїнурії мав місце?

A. Аліментарна

B. Маршова

C. Несправжня

D. Дегідратаційна

E. Органічна


11 У жінки 20-ти років під час медичного огляду при пальпації в молочній залозі виявлено щільний інкапсульований вузол діаметром 1,0 см. Результат післяопераційного біопсійного дослідження: розростання сполучної тканини навколо протоків молочної залози та залозисті елементи різного діаметру, що не утворюють часточок, без ознак клітинного атипізму. Яка відповідь патологоанатома?

A. Фіброзний рак

B. Фіброаденома

C. Фіброма

D. Аденома

E. Метастаз раку


12 Хвора скаржиться на набряк ніг, посиніння шкіри, невеличкі виразки збоку латерального виростку. При обстеженні відмічено: припухлість, збільшення розмірів вен, утворення вузлів. З боку якої вени відмічається патологія?

^ A. V. saphena magna

B. V. saphena parva

C. V. femoralis

D. V. profunda femoris

E. V. iliaca externa


13 При розтині трупа чоловіка 50-ти років виявлено наступні зміни: права легеня у всіх відділах помірно щільна, на розрізі тканина безповітряна, дрібнозерниста, сухувата. Вісцеральна плевра з нашаруванням фібрину сіро-коричневого кольору. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Інтерстиціальна пневмонія

B. Бронхопневмонія

C. Пневмофіброз

D. Туберкульоз

E. Крупозна пневмонія


14 У юнака 18-ти років діагностована м'язова дистрофія. Підвищення в сироватці крові вмісту якої речовини найбільш імовірне при цій патології?

A. Аланін

B. Міоглобін

C. Креатин

D. Міозин

E. Лактат


15 На препараті представлено орган, покритий сполучнотканинною капсулою, від якої відходять трабекули. В органі можна розрізнити кіркову речовину, де містяться лімфатичні вузлики та мозкову речовину, представлену тяжами лімфоїдних клітин. Який орган представлений на препараті?

A. Мигдалики

B. Червоний кістковий мозок

C. Тимус

D. Лімфатичний вузол

E. Селезінка


16 До лікарні надійшов хворий із скаргами на головний біль, біль у м'язах під час руху, слабкість, температуру, набряк повік і обличчя. Лікар пов'язує цей стан із вживанням свинини, купленої у приватних осіб. Який попередній діагноз може поставити лікар?

A. Трихінельоз

B. Теніарінхоз

C. Опісторхоз

D. Фасціольоз

E. Теніоз


17 Людині внутрішньовенно ввели 0,5 л ізотонічного розчину лікарської речовини. Які з рецепторів насамперед прореагують на зміни водно-сольового балансу організму?

^ A. Волюморецептори порожнистих вен і передсердь

B. Осморецептори печінки

C. Натрієві рецептори гіпоталамуса

D. Осморецептори гіпоталамусу

E. Барорецептори дуги аорти


18 Пацієнту 33 роки. Хворіє 10 років. Періодично звертається до лікаря зі скаргами на гострий біль у животі, судоми, порушення зору. У його родичів спостерігаються подібні симптоми. Сеча червоного кольору. Госпіталізований з діагнозом - гостра переміжна порфирія. Причиною захворювання може бути порушення біосинтезу такої речовини:

A. Жовчні кислоти

B. Колаген

C. Інсулін

D. Гем

E. Простагландини


19 У дитини 7-ми років, хворої на ангіну, був взятий матеріал (мазок з поверхні мигдаликів) і засіяний на кров'яний агар. Через добу виросли колонії стрептококів, навколо яких середовище стало прозорим. Наявність якого фактору патогенності у збудника виявило це дослідження?

A. Бета-лактамаза

B. Ендотоксин

C. Лейкоцидин

D. Нейрамінідаза

E. Гемолізин


20 В сечі новонародженого визначається цитрулін та високий рівень аміаку. Вкажіть, утворення якої речовини, найімовірніше, порушене у цього малюка:

A. Креатинін

B. Сечовина

C. Аміак

D. Креатин

E. Сечова кислота


21 У препараті в одній з судин мікроциркуляторного русла середня оболонка утворена 1-2 шарами гладеньких міоцитів, які розташовані поодинці і мають спіралеподібний напрямок. Зовнішня оболонка представлена тонким шаром пухкої волокнистої сполучної тканини. Вкажіть вид судини:

^ A. Артеріоловенулярний анастомоз

B. Капіляр

C. Посткапіляр

D. Венула

E. Артеріола


22 На ізольованому серці вивчалась швидкість проведення збудження у різних його ділянках. Де була виявлена найменша швидкість?

^ A. Атріовентрикулярний вузол

B. Міокард шлуночків

C. Пучок Гіса

D. Міокард передсердь

E. Волокна Пуркін'є


23 У товстій кишці під час колоноскопії виявлено дефект слизової оболонки діаметром 3,5 см з нерівним горбистим дном, нерівними краями, що підвищуються над дном на 1,7 см; межа цього підвищення нечітка. Тканина дна і країв дефекту щільна, білувата, шари стінки кишки у цій ділянці не розрізняються. Встановіть макроскопічну форму пухлини:

A. Кіста

B. Інфільтративно-виразкова форма

C. Виразка

D. Інфільтрат

E. Вузол


24 Хворий надійшов до хірургічного відділення з діагнозом: гострий панкреатит. Розпочато консервативне лікування. Призначення якого препарату є патогенетично обґрунтованим?

A. Хімотрипсин

B. Контрикал

C. Панкреатин

D. Трипсин

E. Фібринолізин


25 У хворого, який скаржиться на поліурію і полідипсію, знайдено цукор в сечі. Вміст цукру в плазмі крові у нормі. З чим пов'язаний механізм глюкозурії у хворого?

^ A. Порушення реабсорбції глюкози в канальцях нефрону

B. Порушення фільтрації глюкози в клубочковому відділі нефрону

C. Гіперпродукція глюкокортикоїдів наднирниками

D. Недостатня продукція інсуліну підшлунковою залозою

^ E. Інсулінорезистентність рецепторів клітин


26 У вагітної жінки взяли кров для підтвердження клінічного діагнозу "токсоплазмоз". Яка із перерахованих серологічних реакцій має діагностичне значення?

^ A. Реакція зв'язування комплементу

B. Реакція гемадсорбції

C. Реакція аглютинації

D. Реакція нейтралізації

E. Реакція гальмування гемаглютинації


^ 27 У людини визначили частоту серцевих скорочень за пульсом. Вона дорівнює 120/хв. Якою при цьому є тривалість серцевого циклу?

A. 0,9 с

B. 1,0 с

C. 0,7 с

D. 0,8 с

E. 0,5 с


28 Внаслідок інсульту (крововилив в головний мозок) у хворого відсутні вольові рухи м'язів голови і шиї. Обстеження головного мозку за допомогою ЯМР показало, що гематома знаходиться в коліні внутрішньої капсули. Який провідний шлях пошкоджено у хворого?

^ A. Tr.cortico-fronto-pontinus

B. Tr.cortico-nuclearis

C. Tr.cortico-spinalis

D. Тr.cortico-thalamicus

E. Tr.thalamo-corticalis


29 При лабораторному дослідженні у хворого виявили стеаторею. Вкажіть фермент, недостатність дії якого призвела до виникнення цього симптому:

A. Хімотрипсин

B. Пепсин

C. Лактаза

D. Амілаза

E. Ліпаза


30 У гістологічному препараті визначаються рецепторна зона сенсоепітеліального органа чуттів. Клітини даної зони лежать на базальній мембрані і включають наступні види: зовнішні та внутрішні сенсорні, зовнішні та внутрішні фалангові, стовбурові, зовнішні межові і зовнішні підтримуючі. Вкажіть, якому органу чуттів належить зазначена рецепторна зона:

A. Смаку

B. Рівноваги

C. Нюху

D. Слуху

E. Зору


31 З метою масового обстеження студентів на носійство S.aureus перед виробничою практикою у дитячому відділенні клінічної лікарні було використано елективне середовище з метою отримання чистої культури цього збудника. Яке з перерахованих середовищ було використано?

^ A. Жовтково-сольовий агар

B. М'ясо-пептонний агар

C. Кров'яний телуритовий агар

D. Середовище Вільсона-Блера

E. Середовище Ендо


32 У пацієнта діагностований первинний туберкульоз легень. Призначення якого протитуберкульозного засобу з групи антибіотиків, що порушують синтез РНК мікобактерій, є бажаним?

A. ПАСК

B. Канаміцину сульфат

C. Рифампіцин

D. Етамбутол

E. Піразинамід


33 У пацієнта діагностовано компресійний перелом поперекового хребця. При цьому різко збільшилась кривизна лордозу поперекового відділу хребта. Ушкодженням якої зв'язки може супроводжуватись така зміна кривизни хребта?

^ A. Задня поздовжня

B. Клубово-поперекова

C. Міжостиста

D. Передня поздовжня

E. Жовта


34 У хворого, що надійшов до хірургічного відділення з ознаками гострого апендициту, виявлені наступні зміни білої крові: загальна кількість лейкоцитів – 16*109/л. Лейкоцитарна формула: б.- 0, е.- 2%, ю.- 2%, п.- 8%, с.- 59%, л.- 25%, м.- 4%. Як класифікуються зазначені зміни?

^ A. Нейтрофілія з дегенеративним зсувом вліво

B. Нейтрофілія з гіперрегенеративним зсувом вліво

C. Лейкемоїдна реакція за нейтрофільним типом

D. Нейтрофілія з зсувом вправо

E. Нейтрофілія з регенеративним зсувом вліво


35 Для підвищення результатів спортсмену рекомендували застосовувати препарат, який містить у собі карнітин. Який процес в найбільшому ступені активується карнітином?

^ A. Транспорт жирних кислот до мітохондрій

B. Синтез кетонових тіл

C. Синтез стероїдних гормонів

D. Синтез ліпідів

E. Тканинне дихання


36 У пацієнта з бронхіальною астмою за допомогою шкірних алергічних проб встановлено сенсибілізацію алергеном тополиного пуху. Який фактор імунної системи відіграє вирішальну роль в розвитку цього імунопатологічного стану?

A. IgG

B. Т-лімфоцити

C. IgD

D. IgE

E. IgM


37 Після видалення у пацієнта 2/3 шлунка у крові зменшився вміст гемоглобіну, кількість еритроцитів, збільшилися розміри цих клітин крові. Дефіцит якого вітаміну призводить до таких змін у крові?

A. P

B. B12

C. PP

D. C

E. B6


38 Під час об'єктивного обстеження хворого з діагнозом: атеросклеротичний міокардіосклероз, лікар встановив феномен дефіциту пульсу. При якій формі порушення серцевого ритму спостерігається такий феномен?

A. Брадикардія

B. Передсердно-шлуночковий ритм

C. Ідіовентрикулярний ритм

D. Синусова екстрасистолія

E. Миготлива аритмія


39 При ультразвуковому обстеженні дитини був виявлений дивертикул Меккеля. Аномалію розвитку якої кишки діагностовано?

A. Клубова

B. Сліпа

C. Ободова

D. Порожня

E. Сигмоподібна


40 У лабораторії особливо небезпечних інфекцій проводиться мікроскопічне дослідження патологічного матеріалу від хворого з підозрою на чуму, забарвленого за Гінсом-Буррі. Яку властивість збудника дозволяє визначити даний метод?

^ A. Наявність зерен волютину

B. Капсулоутворення

C. Лугостійкість

D. Кислотостійкість

E. Спороутворення


41 Хвора 36-ти років страждає на колагеноз. Збільшення вмісту якого метаболіту найбільш імовірно буде встановлено у сечі?

A. Оксипролін

B. Креатинін

C. Iндикан

D. Уробіліноген

E. Сечовина


42 На ЕКГ пацієнта мають місце такі зміни: зубець P - нормальний, інтервал P-Q - вкорочений, шлуночковий комплекс QRST - розширений, зубець R - двогорбий або двофазний. Яка із форм аритмії має місце у даного пацієнта?

^ A. Миготлива аритмія

B. Синдром WPW (Вольфа-Паркінсона-Уайта)

C. Миготіння шлуночків

D. Синдром Фредеріка (тріпотіння передсердь)

E. Атріовентрикулярна блокада


43 В експерименті досліджували поріг сили подразника клітин різних тканин. Де він виявився найменшим?

^ A. Типові кардіоміоцити

B. Міоцити скелетного м'яза

C. Міоцити гладенького м'яза

D. Мотонейрони спинного мозку

E. Залозисті клітини


44 У хворого після короткочасного оперативного втручання, проведеного із застосуванням дитиліну, понад 30 хвилин відмічалось пригнічення дихання, не відновився попередній тонус м'язів. Яку допомогу необхідно надати хворому?

A. Гемодіаліз

B. Форсований діурез

C. Перитонеальний діаліз

D. Гемосорбція

E. Переливання крові


45 У хворої 45-ти років при електрокардіографічному обстеженні виявлено такі зміни: інтервал P-Q подовжений, при цьому випадає кожен другий або третій комплекс QRST. Яке саме порушення провідності серця спостерігається?

^ A. Внутрішлуночкова блокада

B. Синоаурікулярна блокада

C. Атріовентрикулярна блокада повна

D. Атріовентрикулярна блокада І ступеня

E. Атріовентрикулярна блокада ІІІ ступеня


46 У хворого при томографічному обстеженні було виявлено пухлину відділу мозку з ушкодженням ядер XI та XII пар черепних нервів. Який це відділ мозку?

A. Diencephalon

B. Metencephalon

C. Mesencephalon

D. Myelencephalon

E. Telencephalon


47 У клітині в гранулярній ЕПС відбувається етап трансляції, при якому спостерігається просування і-РНК щодо рибосоми. Амінокислоти з'єднуються пептидними зв'язками в певній послідовності - відбувається біосинтез поліпептиду. Послідовність амінокислот у поліпептиді буде відповідати послідовності:

^ A. Антикодонів т-РНК

B. Кодонів і-РНК

C. Нуклеотидів р-РНК

D. Антикодонів р-РНК

E. Нуклеотидів т-РНК


48 Після ремонту автомобіля в закритому приміщенні при працюючому двигуні у чоловіка з'явилися задишка, запаморочення, акроціаноз, частота дихання 24-26/хв. Газовий склад крові: pO2- 60 мм рт.ст., pCO2- 30 мм рт.ст.; у крові наявний карбоксигемоглобін. Про який вид гіпоксії можна думати?

A. Циркуляторна

B. Респіраторна

C. Гіпоксична

D. Тканинна

E. Гемічна


49 У потерпілого з травмою голови у скроневій ділянці діагностовано епідуральну гематому. Яка з артерій найімовірніше пошкоджена?

^ A. Поверхнева скронева

B. Задня вушна

C. Середня мозкова

D. Середня оболонкова

E. Передня оболонкова

  1   2   3   4   5

Схожі:

Крок Загальна лікарська підготовка-2011 iconГ додаток 1 рафік проведення консультативних занять для студентівvi курсу спеціальності «Загальна лікарська підготовка»
...
Крок Загальна лікарська підготовка-2011 iconГ додаток 1 рафік проведення консультативних занять для студентівvi курсу спеціальності «Загальна лікарська підготовка»
...
Крок Загальна лікарська підготовка-2011 iconНазва дисципліни
...
Крок Загальна лікарська підготовка-2011 iconДистанційне навчання, контроль знань, підготовка до ліцензійних інтегрованих іспитів "крок загальна лікарська підготовка" та "Крок 3
Дистанційне навчання, контроль знань, підготовка до ліцензійних інтегрованих іспитів "крок загальна лікарська підготовка" та "Крок...
Крок Загальна лікарська підготовка-2011 iconПро перенесення терміну проведення ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок Загальна лікарська підготовка»
Відповідно до листа Департаменту кадрової політики, освіти, науки та запобігання корупції моз україни від 17. 04. 2012 р. №08. 01-47/555...
Крок Загальна лікарська підготовка-2011 iconКрок Загальна лікарська підготовка 2011 рік
В крови: лейк. $11\cdot10 9$/л$, п. 6\%, c. 70\%, лимф. 8\%, соэ- 42 мм/час
Крок Загальна лікарська підготовка-2011 iconКрок 2 Загальна лікарська підготовка 2011 рік
У ребёнка на 6-й день жизни в области затылка, шеи и ягодиц появились пузырьки
Крок Загальна лікарська підготовка-2011 iconКрок Загальна лікарська підготовка 2011
Об'єктивно: ат- 60/40 мм рт ст., Рs- 130/хв., на шкірі еритематозний висип, діурез 20 мл/год. Який найбільш імовірний діагноз?
Крок Загальна лікарська підготовка-2011 iconКрок Загальна лікарська підготовка 2011
Об'єктивно: ат- 60/40 мм рт ст., Рs- 130/хв., на шкірі еритематозний висип, діурез 20 мл/год. Який найбільш імовірний діагноз?
Крок Загальна лікарська підготовка-2011 iconГрафік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до млі «Крок Загальна лікарська підготовка» у Буковинському державному медичному університеті у 2011/2012 н р
Графік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до млі «Крок Загальна лікарська...
Крок Загальна лікарська підготовка-2011 iconКрок 2 Загальна лікарська підготовка 2011 рік
Плавательные легочные пробы положительные. О чём свидетельствуют результаты плавательных проб в данном случае?
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи