Кро Стоматологія-2009 icon

Кро Стоматологія-2009
НазваКро Стоматологія-2009
Сторінка1/5
Дата24.09.2012
Розмір0.99 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5

Крок1. Стоматологія-2009

1 До лікарні звернулася хвора 38-ми років із скаргами на те, що після перенесеного гострого вірусного респіраторного захворювання вона втратила відчуття дотику їжі до передніх 2/3 язика, а також відчуття болю та температури, внаслідок чого, попекла язик гарячим чаєм. Вкажіть, яка з гілок якого нерва при цьому була ушкоджена?

A. Язиковий нерв нижньощелепної гілки трійчастого нерва

B. Язикові гілки язикоглоткового нерва

C. Верхній гортанний нерв блукаючого нерва

^ D. Барабанна струна лицевого нерва

E. Язикові гілки під'язикового нерва


2 Хворому, який надійшов до лікарні з отруєнням неякісною їжею, було промито шлунок розчином калію перманганату. Який механізм дії цього засобу?

^ A. Порушення синтезу ферментів дихального ланцюга

B. Вивільнення атомарного кисню

C. Вивільнення хлору

D. Вивільнення йоду

E. Руйнування мембран бактерій


3 У дитини 6-ти років, госпіталізованої в зв'язку з коревою пневмонією, стоматолог виявив на слизовій оболонці щоки ділянку брудно-сірого кольору розмірами 2х2,5 см без чітких меж. М'які тканини набряклі, тьмяні, з неприємним запахом. Який найбільш вірогідний діагноз встановлений стоматологом?

^ A. Гангренозний стоматит

B. Нома

C. Флегмонозний стоматит

D. Виразковий стоматит

E. Пустульозний стоматит


4 При ендоскопічному обстеженні 12-ти палої кишки діагностовано пухлину великого сосочка. У якому відділі кишки локалізується патологічне утворення?

^ A. Висхідна частина

B. Горизонтальна частина

C. Верхній вигин

D. Низхідна частина

E. Верхня частина


5 У хворого з карієсом нижнього лівого премоляра з'явилася припухлість шиї вище під'язикової кістки. Підвищилася температура, з'явилася слинотеча, скорочення жувальних м'язів; хворий з утрудненням відкриває рот. Встановлено діагноз - флегмона дна ротової порожнини. Які м'язи будуть залучені у процес?

^ A. Двочеревцевий і під'язиково-шилоподібний

B. Під'язиково-щічний і шилоязиковий

C. Підшкірний і шилопід'язиковий

D. Щелепно-під'язиковий і підборідно-під'язиковий

^ E. Щитопід'язиковий і груднино-під'язиковий


6 Під час підходу до щитоподібної залози з поперечного (коміроподібного) доступу розтинається клітковинний надгруднинний простір. Пошкодження якого анатомічного утворення, що знаходиться в даному просторі, є небезпечним?

A. Сонна артерія

B. Венозна яремна дуга

C. Лімфатичні вузли

D. Підключична артерія

E. Внутрішня яремна вена


7 Хворий 60-ти років скаржиться на печіння язика, підвищене слиновиділення, явище глосалгії, котрі з'явились після 5 днів користування металевим мостоподібним протезом. Об'єктивно: слизова оболонка ротової порожнини набрякла, гіперемована. Який стоматит за характером запалення розвинувся у хворого?

A. Гангренозний

B. Катаральний

C. Фібринозний

D. Гнійний

E. Виразковий


8 У хворої людини деформовані кістки щелеп. Гістологічно виявлено розростання на місці кісток клітинно-волокнистої пухлиноподібної тканини з примітивним остеогенезом без чітких меж. Для якого захворювання характерна така картина?

^ A. Фіброзна дисплазія

B. Амелобластома

C. Остеосаркома

D. Еозинофільна гранульома

E. Паратиреоїдна остеодистрофія


9 При мікроскопічному дослідженні періодонта відзначено: повнокровні судини, набряк сполучної тканини з інфільтрацією поодинокими нейтрофілами. Який різновид ексудативного запалення в періодонті?

A. Гнійне

B. Катаральне

C. Гнилісне

D. Фібринозне

E. Серозне


10 В процесі лікування парадонтозу застосовують антиоксиданти. Вкажіть, яка з наведених природних сполук використовується в якості антиоксидантного засобу:

A. Токоферол

B. Холін

C. Піридоксин

D. Тіамін

E. Глюконат кальцію


11 У хворої симптоми запального процесу сечостатевих шляхів. У мазку із слизової оболонки піхви виявлено великі одноклітинні організми грушоподібної форми з загостреним шипом на задньому кінці тіла, великим ядром та ундулюючою мембраною. Які найпростіші знайдені в мазку?

^ A. Lamblia intestinalis

B Trichomonas buccalis

C. Trypanosoma gambiense

D. Trichomonas hominis

E. Trichomonas vaginalis


12 При гнійному запаленні середнього вуха в патологічний процес втягнена артерія, яка розташована на передній стінці барабанної порожнини. Що це за артерія?

^ A. A. carotis externa

B. A. meningea media

C. A. auricularis posterior

D. A. carotis interna

E. A. temporalis superficialis


13 При обстеженні міміки хворого виявлено, що він не може свистіти, скласти губи трубочкою; під час сміху кутки рота не піднімаються догори, ротова щілина розтягується в боки (поперечна посмішка). На атрофію якого м'яза вказують дані симптоми?

A. Жувальний м'яз

B. М'яз сміху

C. Коловий м'яз рота

D. Шийний м'яз

E. Великий виличний м'яз


14 У чоловіка 23-х років виникла перфорація твердого піднебіння, в ділянці якого знайдено щільне утворення з чіткими межами. Після операції при мікроскопічному дослідженні цього утворення було виявлено: значний осередок казеозного некрозу, який оточений грануляційною тканиною з ендоваскулітом, клітинним інфільтратом, що складається з лімфоцитів, епітеліоїдних клітин, з перевагою плазмоцитів. Яке найбільш вірогідне захворювання у хворого?

A. Сифіліс

B. Туберкульоз

C. Лепра

D. Склерома

E. Саркома


15 У дитини спостерігається затримка фізичного та розумового розвитку, глибокі порушення з боку сполучної тканини внутрішніх органів, у сечі виявлено кератансульфати. Обмін яких речовин порушений?

^ A. Глікозаміноглікани

B. Фібронектин

C. Гіалуронова кислота

D. Колаген

E. Еластин


16 Жінка 43-х років госпіталізована зі скаргами на біль у правому підребер'ї, свербіж шкіри. При тривалому обстеженні встановлено: зниження больової чутливості та швидкості згортання крові, жовтяничність шкірних покривів, брадикардія, гіпотонія. Що є найбільш вірогідною причиною даного симптомокомплекса?

^ A. Печінкова жовтяниця

B. Цукровий діабет

C. Паренхіматозна жовтяниця

D. Підвищення гемолізу еритроцитів

E. Холемія


17 У людини під час активної фізичної праці підвищується концентрація вуглекислоти в крові. Це призводить до поглиблення та прискорення дихання, унаслідок чого в крові зменшується концентрація вуглекислоти та іонів водню. Завдяки цьому підтримується:

A. Ортабіоз

B. Анабіоз

C. Імунітет

D. Онтогенез

E. Гомеостаз


18 Хворому при різкому підвищенні артеріального тиску призначений клофелін парентерально. Який його механізм дії?

^ A. Блокує H-холінорецептори гангліїв

B. Блокує 1 та 2-адренорецептори

C. Блокує 1-адренорецептори

D. Стимулює центральні імідазолові1-рецептори

^ E. Стимулює центральні 2-адренорецептори


19 До клініки надійшов хворий з яскраво вираженою жовтяничністю шкіри, склер, слизових оболонок. Сеча кольору темного пива, аналіз показав наявність у ній прямого білірубіну. Вміст жовчних пігментів в калі знижений. Який тип жовтяниці спостерігається в хворого?

A. Абсорбційна

B. Паренхіматозна

C. Кон'югаційна

D. Обтураційна

E. Гемолітична


20 При огляді порожнини носа виявлено викривлення задньої частини носової перегородки. Яка кістка викривлена?

^ A. Вертикальна пластинка піднебінної кістки

B. Латеральна пластинка крилоподібного відростка

C. Перпендикулярна пластинка решітчастої кістки

D. Леміш

E. Медіальна пластинка крилоподібного відростка


21 Хвора на рак нижньої щелепи 52-х років пройшла курс променевої терапії. Розмір пухлини зменшився. Який з наведених механізмів ушкодження клітини найбільш обумовлює ефективність променевої терапії?

^ A. Утворення вільних радикалів

B. Лізис NK-клітинами

C. Гіпертермія

D. Мутагенез

E. Тромбоз судин


22 Посів патологічного матеріалу від хворого на пульпіт було здійснено на середовище Кітта-Тароцці. Які мікроорганізми планується виділити?

A. Ацидофільні

B. Аеробні

C. Гемолітичні

D. Анаеробні

E. Кислотостійкі


23 У хворого відсутній 16 зуб. На рентгенограмі в товщі альвеолярного відростку визначається розрідження кістки з утворенням порожнини з чіткими межами, що містить недорозвинену коронку зуба. Мікроскопічно: стінка порожнини вистелена багатошаровим плоским епітелієм і оточена фіброзною капсулою. Встановіть діагноз:

^ A. Фолікулярна кіста щелепи

B. Примордіальна кіста щелепи

C. Кіста різцевого каналу

D. Радикулярна кіста щелепи

E. Кістозна амелобластома щелепи


24 Під час профілактичного огляду чоловіка, який працює шахтарем, лікар встановив зміни функціонального стану серця, що свідчать про серцеву недостатність в стадії компенсації. Що з нижче наведеного є головним підтвердженням компенсації діяльності серця?

A. Ціаноз

B. Задишка

C. Тахікардія

D. Гіпертрофія міокарда

E. Збільшення артеріального тиску


25 У немовляти внаслідок неправильного годування виникла виражена діарея. Одним з основних наслідків діареї є екскреція великої кількості бікарбонату натрію. Яка форма порушення кислотно-лужного балансу має місце у цьому випадку?

^ A. Метаболічний алкалоз

B. Респіраторний алкалоз

C. Респіраторний ацидоз

D. Не буде порушень кислотно-лужного балансу

E. Видільний ацидоз


26 Внаслідок порушення розходження хромосом при мейозі утворилися: яйцеклітина тільки з 22 аутосомами і полярне тільце з 24 хромосомами. Який синдром можливий у дитини при заплідненні такої яйцеклітини нормальним сперматозооном (22+X)?

^ A. Синдром Едвардса

B. Синдром Шерешевського-Тернера

C. Трисомія Х

D. Синдром Дауна

E. Синдром Клайнфельтера


27 Хворий 34-х років звернувся з приводу карбункулу на обличчі. Об'єктивно: нещільний, безболісний набряк підшкірної клітковини, у центрі карбункулу чорний струп, по периферії везикулярні висипання навколо карбункулу. Мікробіологічне дослідження з'ясувало наявність нерухомих стрептобацил, які здатні утворювати капсули. Які мікроорганізми є збудником даної хвороби?

^ A. Bacillus antracis

B. Bacillus megaterium

C. Bacillus subtilis

D. Staphylococcus aureus

E. Bacillus anthracoides


28 При обстеженні лікарями СЕС працівників сфери громадського харчування нерідко виявляється безсимптомне паразитоносійство, коли клінічно здорова людина є джерелом цист, які заражують інших людей. Для паразитування якого збудника неможливе таке явище?

^ A. Малярійний плазмодій

B. Дерматотропні лейшманії

C. Вісцеротропні лейшманії

D. Дизентерійна амеба

E. Кишкова трихомонада


29 У хворого на гепатоцеребральну дистрофію в сироватці крові знижений вміст церулоплазміну. Накопичення якого елемента в печінці, мозку та нирках спостерігається у хворого?

A. Залізо

B. Кальцій

C. Мідь

D. Натрій

E. Калій


30 Які профілактичні препарати слід ввести хворому з відкритою щелепно-лицевою травмою, якщо він раніше ніколи не одержував профілактичних щеплень?

^ A. Протиправцевий імуноглобулін і анатоксин

B. Протиправцеву сироватку та антибіотики

C. Вакцину АКДП та антибіотики

D. Протисудомні препарати та анатоксин

^ E. Правцевий анатоксин і антибіотики


31 Хворій на гострий бронхіт, яка скаржиться на утруднене дихання та кашель з густим в'язким харкотинням, призначено муколітик, стимулятор синтезу сурфактанту. Який муколітик призначено?

A. Теофілін

B. Амброксол

C. Глауцин

D. Натрію гідрокарбонат

E. Морфіну гідрохлорид


32 У хворого через добу після апендектомії в крові виявили нейтрофільний лейкоцитоз з регенеративним зсувом. Який найбільш вірогідний механізм розвитку абсолютного лейкоцитозу в периферичній крові хворого?

^ A. Уповільнення еміграції лейкоцитів у тканини

B. Посилення лейкопоезу

C. Перерозподіл лейкоцитів в організмі

D. Зменшення руйнування лейкоцитів

E. Активація імунітету


33 На прийомі стоматолог виявив у пацієнта каріозні порожнини на передніх зубах, які не мають додаткових антагоністів. Назвіть ці зуби:

^ A. Верхні медіальні різці

B. Верхні латеральні різці

C. Верхні ікла

D. Нижні латеральні різці

E. Нижні медіальні різці


34 Яким буде скорочення м'язів верхньої кінцівки при утриманні (але не переміщенні) вантажу в певному положенні?

A. Ізометричне

B. Ексцентричне

C. Концентричне

D. Ауксотонічне

E. Ізотонічне


35 Хвора госпіталізована з діагнозом плеврит. В якому місці плевральної порожнини міститься найбільша кількість ексудату?

^ A. Під коренем легенів

B. Під куполом плеври

C. Діафрагмально-медіастинальний синус

D. Реберно-медіастинальний синус

E. Реберно-діафрагмальний синус


36 Під час огляду лікар виявив пришийковий карієс нижніх правих різців. При цьому відзначено збільшення у розмірах групи лімфатичних вузлів. Які лімфовузли збільшені?

A. Лицеві

B. Підпідборідні

C. Глибокі шийні

D. Поверхневі шийні

E. Потиличні


37 Хворій, що хворіє на інсулінонезалежний цукровий діабет, призначили всередину глібенкламід. Вкажіть механізм гіпоглікемічної дії цього препарату:

^ A. Посилює утилізацію глюкози периферичними тканинами

B. Пригнічує -глюкозидазу і розпад полісахаридів

C. Пригнічує всмоктування глюкози у кишечнику

D. Пригнічує глюконеогенез у печінці

^ E. Стимулює виділення ендогенного інсуліну -клітинами


38 У померлого від хронічної серцевої недостатності у віці 68-ми років на розтині виявлені деформовані, потовщені стулки мітрального клапану, що зрослися між собою, по краю змикання клапанів визначаються дрібні (1-2 мм) тромби. Який ендокардит був причиною розвитку хронічної серцевої недостатності?

^ A. Гострий бородавчастий

B. Поліпозно-виразковий

C. Зворотньо-бородавчастий

D. Дифузний

E. Фібропластичний


39 У дитини наявне порушення формування емалі та дентину зубів через знижений вміст іонів кальцію в крові. Дефіцит якого гормону може спричинити такі порушення?

^ A. Тирокальцитонін

B. Тироксин

C. Паратгормон

D. Соматотропний гормон

E. Трийодтиронін


40 У хірургічному відділенні стоматологічної клініки мали місце випадки госпітальної стафілококової інфекції, викликаної штамами, які характеризувались множинною лікарською стійкістю. Така ознака визначається наявністю:

^ A. Вірулентних бактеріофагів

B. R-плазмід

C. Екзотоксигенів

D. F-плазмід

E. Помірних бактеріофагів


41 До відділення черепно-мозкової травми надійшов хворий з пошкодженням великого крила клиноподібної кістки. Лінія перелому пройшла через остистий отвір. Яка судина постраждала?

^ A. Поверхнева скронева артерія

B. Задня глибока скронева артерія

C. Латеральна крилоподібна артерія

D. Передня глибока скронева артерія

^ E. Середня оболонкова артерія


42 Хвороба Хартнепа зумовлена точковою мутацією лише одного гена, наслідком чого є порушення всмоктування амінокислоти триптофану в кишечнику та реабсорбції її в ниркових канальцях. Це призводить до одночасних розладів у травній і сечовидільній системах. Яке генетичне явище спостерігається в цьому випадку?

^ A. Комплементарна взаємодія

B. Плейотропія

C. Кодомінування

D. Полімерія

E. Неповне домінування


43 Хворий надійшов до інфекційного відділення: шкіра суха, тургор шкіри знижений, випорожнення у вигляді рисового відвару. Поставлений діагноз: холера. Яке порушення водно-електролітного балансу, найбільш ймовірно, виникає при цьому захворюванні?

^ A. Ізоосмотична гіпогідратація

B. Гіпоосмотична гіпергідратація

C. Гіперосмотична гіпогідратація

D. Гіперосмотична гіпергідратація

E. Гіпоосмотична гіпогідратація


44 Хворий звернувся до лікарні із скаргами на шум та больові відчуття в вусі. Об'єктивно: у хворого гостре респіраторне захворювання, риніт. Крізь який отвір глотки інфекція потрапила до барабанної порожнини та викликала її запалення?

^ A. Барабанний отвір слухової труби

B. Хоани

C. Зів

D. Глотковий отвір слухової труби

E. Вхід до гортані


45 При огляді порожнини рота дитини педіатр виявила наявність нижніх медіальних різців. Дитина розвивається нормально. Визначте її вік:

A. 8-9 місяців

B. -

C. 6-7 місяців

D. 13-14 місяців

E. 10-12 місяців


46 Чоловік 48-ми років надійшов до лікарні із загостренням хронічного гломерулонефриту. Обстеження виявило наявність у хворого хронічної недостатності нирок. Чим пояснюється гіперазотемія при хронічній нирковій недостатності?

^ A. Порушення водно-електролітного обміну

B. Зниження клубочкової фільтрації

C. Зниження канальцевої екскреції

D. Зниження канальцевої реабсорбції

^ E. Порушення білкового обміну


47 У дитини 10-ти років поставлено пробу Манту (з туберкуліном). Через 48 годин на місці введення туберкуліну з'явилаcя папула розміром до 8 мм у діаметрі. Який тип реакції гіперчутливості виник після введення туберкуліну?

^ A. Реакція типу сироваткової хвороби

B. Реакція типу феномен Артюса

C. Атопічна реакція

D. Реакція гіперчутливості ІІ типу

E. Реакція гіперчутливості IV типу


48 В результаті травми порушено цілісність переднього корінця спинного мозку. Визначте, які відростки яких нейронів при цьому пошкоджено?

^ A. Аксони чутливих нейронів

B. Аксони рухових нейронів

C. Дендрити чутливих нейронів

D. Дендрити вставних нейронів

E. Дендрити рухових нейронів

  1   2   3   4   5

Схожі:

Кро Стоматологія-2009 iconКро Стоматологія-2009
Хворому, який надійшов до лікарні з отруєнням неякісною їжею, було промито шлунок розчином калію перманганату. Який механізм дії...
Кро Стоматологія-2009 iconКалендарний план лекцій з внутрішніх хвороб для студентів 3-го курсу стоматологічного факультету (спеціальність „стоматологія ) на 2009-2010 навчальний рік
Для студентів 3-го курсу стоматологічного факультету (спеціальність „стоматологія”)
Кро Стоматологія-2009 iconЗареєстровано Міністерством юстиції
Про запровадження ліцензійного інтегрованого іспиту "Крок Стоматологія" як складової частини державної атестації лікарів-інтернів,...
Кро Стоматологія-2009 iconЗареєстровано Міністерством юстиції
Про запровадження ліцензійного інтегрованого іспиту "Крок Стоматологія" як складової частини державної атестації лікарів-інтернів,...
Кро Стоматологія-2009 iconСхвалено рішенням центральної методичної комісії університету від 11. 02. 2010 р. (протокол №4) «Затверджую»
Терапевтична стоматологія, в т ч терапевтична стоматологія надзвичайних ситуацій
Кро Стоматологія-2009 iconСписок студентів"групи ризику" 3 курсу спеціальності "Стоматологія" для проведення додаткових консультативних занять по підготовці до інтегрованого ліцензійного державного іспиту "Крок Стоматологія"
Стоматологія" для проведення додаткових консультативних занять по підготовці до інтегрованого ліцензійного державного іспиту "Крок...
Кро Стоматологія-2009 iconКалендарно-тематичний план лекцій з дисципліни «Ортопедична стоматологія»
«Ортопедична стоматологія» для студентів 3 курсу в осінньому семестрі 2012-2013 навчального року
Кро Стоматологія-2009 iconПротокол №4 «Затверджую»
Терапевтична стоматологія, в т ч терапевтична стоматологія надзвичайних ситуацій
Кро Стоматологія-2009 iconКалендарно-тематичний план лекцій з дисципліни «Ортопедична стоматологія»
...
Кро Стоматологія-2009 iconКрок Стоматологія 2009
У 12-річного хлопчика неправильне розташування ікла на верхній щелепі. 13 розташований вестибулярно, вище оклюзійної площини; проміжок...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи