Крок Стоматологія 2010 icon

Крок Стоматологія 2010
НазваКрок Стоматологія 2010
Сторінка1/4
Дата24.09.2012
Розмір1.01 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4

Крок 1. Стоматологія - 2010

1 У померлого від хронічної серцевої недостатності у віці 68-ми років на розтині виявлені деформовані, потовщені стулки мітрального клапану, що зрослися між собою, по краю змикання клапанів визначаються дрібні (1-2 мм) тромби. Який ендокардит був причиною розвитку хронічної серцевої недостатності?

A. Зворотньо-бородавчастий

B. Поліпозно-виразковий

C. Фібропластичний

D. Гострий бородавчастий

E. Дифузний


2 Для знечулення різців верхньої щелепи анестетик вводять в ділянку різцевого отвору. Який нерв залягає в цьому місці?

^ A. Rr.nasales posteriores inferiores

B. N.palatinus major

C. N.nasopalatinus

D. N.pharyngeus

E. Nn.palatini minores


3 У хворого, що надійшов до інфекційного відділення зі скаргами на судомне скорочення м'язів обличчя, з садна правої нижньої кінцівки були виділені бактерії з термінальним розташуванням спор, що надає їм вигляд "барабанних паличок". Яким бактеріям притаманні дані властивості?

^ A. Bacillus anthracis

B. Clostridium botulinum

C. Clostridium tetani

D. Bacillus cereus

E. Clostridium perfringens


4 У пацієнта навесні з'явилися петехіальні крововиливи, розхитування зубів, він відмічає високу чутливість до простудних хвороб. Лікар припустив гіповітаміноз C. Чим пояснюються зміни з боку зубів?

^ A. Механічне ушкодження зубів

B. Зміна структури глікозаміногліканів

C. Порушення окисно-відновних процесів у навколозубних тканинах

^ D. Порушення структури колагену періодонтальних зв'язок

E. Підвищення проникності мембран навколозубних тканин


5 У медико-генетичну консультацію звернулася хвора дівчинка з попереднім діагнозом "синдром Шерешевського-Тернера". Яким генетичним методом можна уточнити діагноз?

^ A. Визначення статевого хроматину

B. Дерматогліфіка

C. Генеалогічний

D. Гібридологічний

E. Біохімічний


6 Жінка під час пологів втратила близько 800 мл крові. Відзначаються тахікардія, АТ- 100/70 мм рт.ст., тахіпное до 28/хв. Який тип гіпоксії первинно розвивається при такій клінічній ситуації?

A. Дихальна

B. Змішана

C. Кров'яна

D. Тканинна

E. Серцево-судинна


7 Хворому для лікування ІХС лікар призначив антиангінальний засіб, який активує гуанілатциклазу і накопичує цГМФ у клітинах міокарду. Який це засіб?

A. Панангін

B. Дипіридамол

C. Верапаміл

D. Ізосорбіду мононітрат

E. Валідол


8 Під час виконання фізичного навантаження людина менш чутлива до болю. Причиною цього є активація:

^ A. Функції наднирників

B. Ноцицептивної системи

C. Антиноцицептивної системи

D. Симпато-адреналової системи

E. Функції щитоподібної залози


^ 9 У чоловіка під час операції з приводу пахвинної грижі хірург пошкодив вміст пахвинного каналу. Яку структуру пошкодив хірург?

A. -

B. Urarchus

^ C. Funiculus spermaticus

D. Lig. inguinale

E. Lig. teres uteri


10 У хворої з пухлиною підшлункової залози розвинулася механічна жовтяниця внаслідок стиснення жовчовивідної протоки. Яка протока піддається стисненню?

^ A. Ductus choledochus

B. Ductus hepaticus dexter

C. Ductus hepaticus communis

D. Ductus cysticus

E. Ductus hepaticus sinister


11 У хворого на ЕКГ виявлено, що інтервал RR дорівнює 1,5 с, частота серцевих скорочень - 40/хв. Що є водієм ритму серця?

^ A. Права ніжка пучка Гіса

B. Синусовий вузол

C. Ліва ніжка пучка Гіса

D. Атріовентрикулярний вузол

E. Пучок Гіса


12 У хворого після застосування крапель, що містять атропін, виникло стійке розширення зіниці. Роботу якого м'яза блоковано?

A. Косий

B. Звужувач зіниці

^ C. Розширювач зіниці

D. Війковий

E. Прямий


13 Під час голодування нормальний рівень глюкози підтримується за рахунок активації глюконеогенезу. Назвіть речовину яка може використовуватись як субстрат для цього процесу:

A. Гуанін

B. Аланін

C. Сечовина

D. Амоніак

E. Аденін


14 У підлітка було видалено зуб із застосуванням новокаїну. Через 10 хвилин у нього з'явилися блідість шкірних покривів, задишка, гіпотензія. При розвитку цієї реакції алерген на тканинних базофілах реагує з:

A. Т-лімфоцитами

B. IgE

C. ІgM

D. IgA

E. IgD


15 У дитини 5-ти років підвищилася температура до 40oC, виник різкий головний біль, блювання, неспокій, озноб. Через 4 дні з'явився геморагічний висип на шкірі, олігурія та надниркова недостатність, що і стало причиною смерті. Під час бактеріологічного дослідження мазків з глотки виявлений менінгокок. Яка форма менінгококової інфекції була в хворого?

A. -

B. Менінгококовий назофарингіт

C. Менінгококовий менінгіт

D. Менінгококцемія

E. Менінгоенцефаліт


16 Хворому з токсичним паралічем дихального центру для його стимуляції вводили декілька разів кордіамін. Який побічний ефект може виникнути при цьому?

A. Бронхоспазм

B. Тонічні судоми

C. Аритмія

D. Клонічні судоми

E. Колапс


17 У хворого 25-ти років, який скаржився на утруднене ковтання, виявлене пухлиноподібне підвищення на корені язика 1-2 см в діаметрі, в ділянці сліпого отвору. Розростання залишків якої залози встановив лікар?

A. Щитоподібна

B. Вилочкова

C. Під'язикова

D. Аденогіпофіз

E. Прищитоподібна


18 У хворої 35-ти років з хронічним періодонтитом біля кореня 15 зуба видалено кісту діаметром 3 см. При гістологічному досліджені встановлено, що стінка її тонка, утворена зрілою сполучною тканиною, яка інфільтрована лімфоцитами і плазматичними клітинами, внутрішня поверхня вистелена багатошаровим плоским епітелієм без ознак кератинізації, в порожнині серозний ексудат. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Радикулярна кіста

B. Примордіальна кіста

C. Херувізм

D. Фолікулярна амелобластома

E. Фолікулярна кіста


19 При копрологічному дослідженні у фекаліях хворої знайдено яйця дрібних розмірів із кришечкою. З анамнезу відомо, що жінка часто вживає рибні страви. Який сисун паразитує в організмі?

A. Печінковий

B. Котячий

C. Легеневий

D. Кров'яний

E. Ланцетоподібний


20 У гетерозиготних батьків з А(II) і В(III) групами крові за системою АВ0 народилась дитина. Яка імовірність наявності у неї 0(I) групи крові?

A. 100%

B. 0%

C. 75%

D. 50%

E. 25%


21 При гістологічному дослідженні мікропрепарату злоякісної пухлини легень виявлено, що вона складається із лімфоцитоподібних клітин, що не утворюють будь-яких структур. Строма виражена мало, спостерігається багато мітозів та некрозів. Яка це пухлина?

A. Аденокарцинома

B. Плоскоклітинний зроговілий рак

C. Фіброма

D. Плоскоклітинний незроговілий рак

^ E. Дрібноклітинний рак


22 У мешканців Закарпаття внаслідок дефіциту йоду в харчових продуктах часто зустрічається ендемічний зоб. Який вид мінливості спричиняє це захворювання?

A. Онтогенетична

B. Комбінативна

C. Модифікаційна

D. Співвідносна

E. Мутаційна


23 Людина, що тривалий час знаходилася у задушливому приміщенні, знепритомніла. Свідомість відновилася після вдихання парів нашатирного спирту. З прямим впливом на які структури пов'язана дія цієї речовини?

^ A. Рецептори верхніх дихальних шляхів

B. Дихальний центр

C. Судиноруховий центр

D. Ємкісні судини

E. Резистивні судини


24 Для вакцинації використовують токсин, знешкоджений формальдегідом (0,4% розчин) при 37-40oC протягом чотирьох тижнів. Вперше такий препарат застосував для профілактики дифтерії Рамон. Що це за препарат?

A. Імуноглобулін

B. Вбита вакцина

C. Антитоксична сироватка

D. Анатоксин

E. Ад'ювант


25 Людина, що тривало приймала ліки, не може припинити їх використання, тому що при цьому у неї виникають порушення психічних і соматичних функцій. Як називається такий синдром, що виникає при відмові від прийому лікарської речовини?

A. Тахіфілаксія

B. Кумуляція

C. Сенсибілізація

D. Ідіосинкразія

E. Абстиненція


26 На прийомі лікар-стоматолог виявив у жінки 36-ти років на щічній поверхні ясни у ділянці 2-го моляра утворення у вигляді вузлика діаметром 0,8 см темно-бурого кольору, м'якої консистенції, на широкій основі. Гістологічно утворення багате на судини синусоїдного типу з великою кількістю округлих одноядерних і великих багатоядерних клітин, місцями зустрічається скупчення гранул гемосидерину. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Остеобластокластома щелепи

B. Гігантоклітинний епулід

C. Прикоренева гранульома

D. Амелобластома

E. Ангіоматозний епулід


27 У хворого діагностовано себорейний дерматит, пов'язаний із дефіцитом вітаміну H (біотину). Порушення активності якого з перелічених ферментів спостерігається у хворого?

^ A. Піруватдекарбоксилаза

B. Алкогольдегідрогеназа

C. Амінотрансферази

D. Карбамоїлфосфатсинтетаза

E. Ацетил-КоА-карбоксилаза


28 У крові дівчини 16-ти років, котра страждає на аутоімунне запалення щитоподібної залози, виявлено численні плазматичні клітини. З проліферацією та диференціюванням яких клітин крові пов'язано збільшення кількості плазмоцитів?

A. Т-супресорів

B. Т-кілерів

C. Тканинних базофілів

D. В-лімфоцитів

E. Т-хелперів


29 Під час розвитку облітеруючого атеросклерозу у хворих виникають зміни в судинах нижніх кінцівок. На гістологічному препараті такої судини добре виражені внутрішня та зовнішня еластичні мембрани, у середній оболонці багато міоцитів. Яка судина ушкоджується при цьому захворюванні?

^ A. Артерія змішаного типу

B. Лімфатична судина

C. Вена з сильним розвитком м'язів

D. Артерія еластичного типу

E. Артерія м'язового типу


30 У місцевому імунітеті порожнини рота важливу роль відіграють різноманітні клітини слизової оболонки і антимікробні речовини, які синтезуються ними. Які з перерахованих факторів мають вирішальну роль у забезпеченні локального імунітету?

A. Макрофаги

B. В-лімфоцити

C. Еозинофіли

D. Секреторний IgA

E. IgG


31 Пацієнтка 65-ти років з хронічною серцевою недостатністю тривалий час лікується дигітоксином, самостійно визначаючи дозу. Надійшла до стаціонару із скаргами на погіршення загального стану, появу аритмії, нудоту, зменшення виділення сечі, безсоння. З чого слід розпочати лікування хворої?

^ A. Відмінити дигітоксин

B. Призначити дигоксин

C. Ввести розчин кальцію глюконату внутрішньовенно

D. Призначити строфантин внутрішньовенно

E. Зменшити дозу дигітоксину


32 При посіві матеріалу із зіва хворого ангіною на кров'яно-телуритовий агар виросли колонії діаметром 4-5 мм, сірого кольору, радіально покреслені (у вигляді розеток). Під мікроскопом грампозитивні палички із булавоподібними потовщеннями на кінцях, розміщені у вигляді розчепірених пальців. Які це мікроорганізми?

A. Стрептобацили

B. Дифтероїди

C. Коринебактерії дифтерії

D. Клостридії ботулізму

E. Стрептококи


33 Людина, що приймає блокатор мембранних циторецепторів синапсів еферентних провідників автономної нервової системи, скаржиться на сухість у роті. Які з рецепторів у неї заблоковані?

^ A. -адренорецептори

B. M-холінорецептори

C. H-холінорецептори

D. -адренорецептори

E. H2-рецептори


34 У хворого з виразковою хворобою після проведеного лікування нормалізувалися травлення, зник біль, поліпшився настрій. Однак через кілька тижнів знову з'явився біль у епігастрії, печія, відрижка кислим. Як охарактеризувати такий перебіг хвороби?

A. Ускладнення

B. Продромальний період

C. Рецидив

D. Період ремісії

E. Латентний період


35 У чоловіка 60-ти років спостерігається послаблення перистальтики кишечнику. Який з перерахованих харчових продуктів буде стимулювати перистальтику в найбільшій мірі?

A. Чай

B. М'ясо

C. Білий хліб

D. Чорний хліб

E. Сало


36 У чоловіка 70-ти років розвинувся протезний стоматит. Крім того, спостерігалось виражене ураження куточків рота. Під час мікроскопії виявлені великі овоїдні грампозитивні клітини. Які мікроорганізми найбільш імовірно стали провідним етіологічним фактором такого ураження?

A. Коринебактерії

B. Стрептококи

C. Стафілококи

D. Нейсерії

E. Гриби роду Candida


37 Пацієнтка з високим ступенем ожиріння у якості харчової добавки рекомендований карнітин для поліпшення "спалювання" жиру. Яку безпосередню участь бере карнітин у процесі окислення жирів?

^ A. Активація внутрішньоклітинного ліполізу

B. Транспорт жирних кислот з цитозоля до мітохондрій

C. Транспорт жирних кислот з жирових депо до тканин

D. Бере участь в одній з реакцій бета-окислення жирних кислот

^ E. Активація жирних кислот


38 У пацієнта 42-х років, що страждає на парадонтоз, у коронковій частині пульпи виявлені округлі звапновані утворення діаметром 2-3 мм. Назвіть ці структури:

^ A. Інтерглобулярний дентин

B. Інтерглобулярні простори

C. Мертвий дентин

D. Склерозований (прозорий) дентин

E. Дентиклі


39 При гістологічному дослідженні міокарда у хворого 47-ми років з ревматичною вадою серця (секційний матеріал) у кардіоміоцитах виявлені великі оптично порожні вакуолі. При забарвленні осмієвою кислотою вони чорного кольору, при забарвленні суданом ІІІ - жовто-червоні. Назвіть вид патологічного процесу:

A. Диспротеїноз

B. Жирова дистрофія

C. Вуглеводна дистрофія

D. Гіаліново-крапельна дистрофія

E. Гідропічна дистрофія


40 Робітник хімічної промисловості звернувся до лікаря зі скаргою на стирання емалі. Об'єктивно: розповсюджене руйнування коронок зубів з утворенням замісного дентину. Який діагноз найбільш вірогідний?

^ A. Клиноподібні дефекти

B. Ерозія зубів

C. Флюороз

D. Середній карієс

E. Некроз твердих тканин зубів


41 У хворого кривошия. Який м'яз шиї уражений?

^ A. M.sternohyoideus

B. M.omohyoideus

C. M.sternocleidomastoideus

D. M.platisma

E. M.mylohyoideus


42 Чоловік 65-ти років звернувся до стоматолога зі скаргою, що в нього нижня щелепа не рухається назад. Встановлено, що в нього після падіння пошкоджений м'яз:

A. Двочеревцевий

B. Присередній крилоподібний

C. Скроневий

D. Бічний крилоподібний

E. Жувальний


43 Відпочиваючи на дачі, хлопчик знайшов павука з такими морфологічними особливостями: довжина - 2 см, округле черевце чорного кольору, на спинному боці якого видно червоні плямочки у два ряди, чотири пари членистих кінцівок вкриті дрібними чорними волосками. Визначте дане членистоноге:

A. Каракурт

B. Кліщ

C. Скорпіон

D. Тарантул

E. Фаланги


44 У хворої 60-ти років знижена активність основного травного ферменту слини. В цьому випадку порушується первинний гідроліз:

^ A. Молочного цукру

B. Вуглеводів

C. Жирів

D. Білків

E. Клітковини


45 Під час цитогенетичного обстеження пацієнта з порушеною репродуктивною функцією виявлено в деяких клітинах нормальний каріотип 46,ХУ, але у більшості клітин каріотип синдрому Клайнфельтера - 47,ХХУ. Яку назву носить таке явище неоднорідності клітин?

A. Транспозиція

B. Мозаїцизм

C. Інверсія

D. Мономорфізм

E. Дуплікація


46 У чоловіка 40-ка років на шиї виявлено пухлиноподібне утворення розміром 8х7 см, яке хірург видалив неповністю через інтимний зв'язок з великими судинами. Мікроскопічно в ньому виражений тканинний і клітинний атипізм, клітини типу ліпобластів різного ступеня зрілості, з поліморфізмом, гіперхромією ядер, патологічними мітозами, осередками некрозу. Визначте гістологічну форму пухлини:

A. Ліпосаркома

B. Гібернома

C. Ліпома

D. Фіброма

E. Фібросаркома


47 При аналізі ЕКГ людини з'ясовано, що у другому стандартному відведенні від кінцівок зубці T позитивні, їх амплітуда та тривалість у нормі. Вірним є висновок, що у шлуночках серця нормально відбувається процес:

A. Реполяризації

B. Збудження

C. Деполяризації

D. Розслаблення

E. Скорочення


48 У людини цистинурія проявляється у вигляді наявності цистинових камінців у нирках (гомозиготи) або підвищеним рівнем цистину в сечі (гетерозиготи). Захворювання цистинурією є моногенним. Визначити тип взаємодії генів цистинурії і нормального вмісту цистину в сечі:

^ A. Комплементарність

B. Неповне домінування

C. Епістаз

D. Повне домінування

E. Кодомінування


49 У хворого з порушенням згортання крові виявлений тромбоз однієї з гілок нижньої брижової артерії. Який відділ кишечнику вражений?

A. Ileum

B. Colon transversum

C. Caecum

D. Colon sigmoideum

E. Colon ascendens


50 У хворої 38-ми років після прийому аспірину і сульфаніламідів спостерігається посилений гемоліз еритроцитів, який викликаний недостатністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази. Порушенням утворення якого коферменту зумовлена ця патологія?

A. Убіхінон

B. ФАД-Н_2

^ C. НАДФ-Н

D. Піридоксальфосфат

E. ФМН-Н_2


51 При дослідженні трубчастого органу встановлено, що його середня оболонка складається із гіалінових суцільних кілець. Який епітелій вистилає слизову оболонку цього органа?

^ A. Одношаровий призматичний з облямівкою

B. Одношаровий кубічний

C. Одношаровий призматичний залозистий

D. Багатошаровий плоский незроговілий

E. Багаторядний призматичний війчастий

  1   2   3   4

Схожі:

Крок Стоматологія 2010 iconСписок студентів"групи ризику" 3 курсу спеціальності "Стоматологія" для проведення додаткових консультативних занять по підготовці до інтегрованого ліцензійного державного іспиту "Крок Стоматологія"
Стоматологія" для проведення додаткових консультативних занять по підготовці до інтегрованого ліцензійного державного іспиту "Крок...
Крок Стоматологія 2010 iconКрок Стоматологія 2000-2010 рр
Поранений робітник поступив у лікарню з різаною раною передньої поверхні плеча, з
Крок Стоматологія 2010 iconЗареєстровано Міністерством юстиції
Про запровадження ліцензійного інтегрованого іспиту "Крок Стоматологія" як складової частини державної атестації лікарів-інтернів,...
Крок Стоматологія 2010 iconЗареєстровано Міністерством юстиції
Про запровадження ліцензійного інтегрованого іспиту "Крок Стоматологія" як складової частини державної атестації лікарів-інтернів,...
Крок Стоматологія 2010 iconКрок Стоматологія-2010
Ясна у вигляді яскраво-червоних грануляцій, болісні під час пальпації. На зубах значні відкладення зубного каменя. Рентгенологічних...
Крок Стоматологія 2010 iconКрок Стоматологія
move to 1143-14588
Крок Стоматологія 2010 iconКрок Стоматологія
move to 1143-14588
Крок Стоматологія 2010 iconКрок Стоматологія 2010
Об'єктивно: температура тіла знижена, риси обличчя загострені, шкіра І слизові оболонки ціанотичні, вкриті липким потом, часте дихання,...
Крок Стоматологія 2010 icon** Перелік основних видів методичної роботи
До педагогічного навантаження з розділу "методична робота" зараховуються години за підготовку та експертизу тестових завдань Ліцензійних...
Крок Стоматологія 2010 iconСхвалено рішенням центральної методичної комісії університету від 11. 02. 2010 р. (протокол №4) «Затверджую»
Терапевтична стоматологія, в т ч терапевтична стоматологія надзвичайних ситуацій
Крок Стоматологія 2010 iconКрок 3 Стоматологія
Під час профілактичного огляду в дівчинки 10 років виявлено: в 55, 65, 75 та 85
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи