Крок 2 Загальна лікарська підготовка-2011 icon

Крок 2 Загальна лікарська підготовка-2011
НазваКрок 2 Загальна лікарська підготовка-2011
Сторінка1/6
Дата24.09.2012
Розмір1.15 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5   6

Крок 2 Загальна лікарська підготовка-2011

1 У поточному році лікарями загальної практики міської поліклініки було направлено до стаціонару 11 хворих з ішемічною хворобою серця. У 3 випадках діагноз не підтвердився. Яке управлінське рішення найдоцільніше прийняти в цьому випадку?

A. Аналіз рівня кваліфікації лікарів поліклініки

B. Аналіз матеріально-технічної бази поліклініки

C. Аналіз якості диспансерного спостереження

D. Аналіз кожного випадку розходження діагнозу

E. Аналіз якості діагностичних досліджень


2 До травмпункту звернувся фермер, який пiд час роботи в полi поранив праву ступню. Коли був щепленим - не пам'ятає, в армiї не служив. При оглядi правої ступнi виявлено забруднену рану довжиною 5-6 см з нерiвним краями. Яка подальша тактика лiкаря?

^ A. Ввести правцевий анатоксин і протиправцеву сироватку

B. Призначити антибіотик

C. Тільки хірургічна обробка рани

D. Ввести правцевий анатоксин

E. Ввести протиправцеву сироватку


3 Дівчинка 8-ми років госпіталізована до кардіологічного відділення. Об'єктивно: відзначається ураження шкіри над розгинальними поверхнями суглобів з атрофічними рубчиками, депігментація, симетричне ураження скелетних м'язів (слабкість, біль, набряки, гіпотрофія). Для якого захворювання найбільш характерні вказані зміни?

A. Дерматоміозит

B. Системний червоний вівчак

C. Вузликовий періартеріїт

D. Системна склеродермія

E. Хвороба Рейтера


4 Хвора 24-х років звернулася до клініки зі скаргами на збільшення маси тіла, підвищений апетит. Об'єктивно: гіперстенічної статури, індекс маси тіла 33,2 кг/м2, окружність талії 100 см. Співвідношення окружності талії до окружності стегон 0,95. Який попередній діагноз?

^ A. Аліментарно-конституційне ожиріння, ІІ ст., абдомінальний тип

B. Гіпоталамічне ожиріння за типом Іценко-Кушинга, ІІ ст., геноїдний тип

C. Гіпоталамічне ожиріння за типом Іценко-Кушинга, І ст., абдомінальний тип

D. Аліментарно-конституційне ожиріння, І ст., абдомінальний тип

^ E. Аліментарно-конституційне ожиріння, ІІІ ст., геноїдний тип


5 Після обробки поля отрутохімікатами у механізатора з'явилися виражена слабкість, головний біль, нудота, блювання, пронос, порушення зору, сльозотеча. Об'єктивно: хворий збуджений, відмічаються гіперсалівація, гіпергідроз, фібриляція м'язів язика, повік. Зіниці звужені, тахікардія, в легенях вислуховуються вологі дрібно- і середньопухирчасті хрипи. У крові - зміна рівня активності холінестерази. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Інтоксикація фосфорорганічними пестицидами

B. Інтоксикація хлорорганічними пестицидами

C. Інтоксикація арсеновмісними пестицидами

^ D. Інтоксикація ртутьорганічними пестицидами

E. Інтоксикація похідними карбамінової кислоти


6 До гінекологічного відділення поступила хвора 30-ти років зі скаргами на різкий біль у низу живота, температуру 38,8oC. В анамнезі - статеве життя поза шлюбом, 2 штучних аборти. При гінекологічному обстеженні: матка не змінена. Придатки - збільшені, болючі з обох сторін. Виділення з піхви гнійні, значні. Яке дослідження потрібно провести для підтвердження діагнозу?

A. Гістероскопія

B. Вишкрібання стінок порожнини матки

^ C. Бактеріологічне та бактеріоскопічне дослідження

D. Лапароскопія

E. Кольпоскопія


7 Після народження дитина бліда, має аритмічне дихання, яке не поліпшується на тлі оксигенотерапії. Пульс слабкий і швидкий, артеріальний тиск важко виміряти. Набряків немає. Яка найімовірніша причина цих симптомів?

^ A. Застійна серцева недостатність

B. Внутрішньоутробний сепсис

C. Асфіксія

D. Внутрішньочерепний крововилив

E. Внутрішньоутробна пневмонія


8 Для контрольного огляду і отримання рекомендацій в поліклініку звернулася дитина 7-ми років. Хворіє на бронхіальну астму впродовж 4-х років, напади ядухи виникають здебільшого у весняно-літній період. За результатами алергопроб: підвищена чутливість до пуху тополі, польових трав. Яка найбільш імовірна рекомендація лікаря?

^ A. Проведення фітотерапії

B. Проведення санаторно-курортного лікування

C. Проведення голкорефлексотерапії

D. Проведення фізіотерапії

E. Проведення специфічної гіпосенсибілізації


^ 9 Студент проводить оцінку рівня шуму в цеху холодного штампування. За допомогою якого приладу він проводить це гігієнічне дослідження?

A. Аудіотестер

B. Актинометр

^ C. Аналізатор спектру шуму

D. Шумовібровимірювач

E. Піранометр


10 Для профілактики забруднення довкілля використовується механічна сепарація нетоксичних твердих побутових відходів. Назвіть метод, за допомогою якого можна здійснити механічну утилізацію цих відходів:

^ A. Знешкодження в біотермічних камерах

B. Спалювання як енергетичне паливо

C. Полігонне захоронення відходів

D. Гідроліз

E. Пресування відходів у будівельні блоки


11 Хворий 20-ти років скаржиться на носові кровотечі, оніміння нижніх кінцівок. Об'єктивно: гіперемія обличчя. На верхніх кінцівках АТ- 160/90 мм рт.ст., на нижніх - 80/50 мм рт.ст. На підколінних артеріях і артеріях стоп пульс слабких наповнення і напруження, над сонними артеріями систолічний шум. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Незарощення артеріальної протоки

B. Коарктація аорти

C. Дефект міжпередсердної перегородки

D. Розшаровуюча аневризма аорти

E. Дефект міжшлуночкової перегородки


12 У потерпілого під час пожежі чоловіка 30-ти років термічні опіки III-A та III-Б ступеня складають 20% загального шкірного покриву. АТ- 110/70 мм рт.ст., ЧСС- 120/хв. Які трансфузійні засоби найбільш доцільно використати для сліпої інфузійної корекції під час транспортування?

^ A. 10% розчин глюкози

B. Альбумін

C. Сольові розчини

D. Поліглюкін

E. Свіжозаморожена плазма


13 Для освітлення учбових приміщень використовують різноманітну освітлювальну арматуру. Який вид освітлювальної арматури створює найбільш прийнятне з гігієнічної точки зору освітлення?

A. Прямого світла

B. Напіввідбитого світла

C. Відбитого світла

D. Комбінованого світла

E. Розсіяного світла


14 Хворий 50-ти років, будівельник, стаж роботи 20 років, надійшов до клініки зі скаргами на біль у грудній клітці, сухий кашель, незначну задишку. Об'єктивно: шкіра землистого кольору, акроціаноз, на руках азбестові бородавки. Аускультативно: дихання жорстке, розсіяні сухі хрипи. На рентгенограмі - легеневий малюнок посилений, ознаки емфіземи легень. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Пневмонія

B. Асбестоз

C. Рак легень

D. Хронічний обструктивний бронхіт

E. Туберкульоз


15 У хворого з явищами порушеного харчування, стеатореї, через 4 години після їжі виникає біль у животі, особливо вище пупка і лівіше. Проноси можуть змінитися закрепами до 3-5 днів. Пальпаторно: помірна болісність у холедохопанкреатичній зоні. Рівень амілази у крові не підвищується. Рентгенологічно виявлені кальцинати, що розташовані вище пупка. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Хронічний панкреатит

B. Виразка 12-палої кишки

C. Синдром Цолінгер-Елісона

D. Хронічний гастродуоденіт

E. Хронічний калькульозний холецистит


16 У хворого, працівника підприємства, ГРЗ ускладнилось гострим бронхітом. Лікується амбулаторно. Лікуючий лікар видав йому листок непрацездатності на 5 днів і продовжив ще на 5 днів. Стан здоров'я пацієнта не дозволяє йому приступити до роботи. Хто разом із лікуючим лікарем повинен продовжити листок непрацездатності цьому пацієнтові далі?

^ A. Заступник головного лікаря з медичної частини

B. Заступник головного лікаря з експертизи працездатності

C. Завідувач відділення

D. Головний лікар

E. Лікарська консультативна комісія


17 Хворий 49-ти років скаржиться на ядуху, кашель. Харкотиння не виділяє. Неодноразово застосовував сальбутамол, інтал, але без ефекту. Об'єктивно: сидить, спираючись на стіл. Ціаноз обличчя, акроціаноз. Дихання поверхневе, утруднене, місцями не вислуховується; розсіяні хрипи, значно подовжений видих. Серце - тони приглушені, тахікардія. Ps - 112/хв., АТ- 110/70 мм рт.ст. Печінка біля краю реберної дуги. Периферичних набряків немає. Який попередній діагноз у хворого?

^ A. Бронхіальна астма, помірної важкості

B. Серцева астма

C. Астматичний статус

D. Аспірація стороннього тіла

E. Хронічний обструктивний бронхіт


18 У дівчини 19-ти років, емоційно лабільної, у задушливому приміщенні розвинулись різка слабкість, запаморочення, потемніння в очах, нудота і втрата свідомості без судом. Об'єктивно: непритомна, шкіра бліда, кінцівки холодні. АТ- 90/60 мм рт.ст., Ps- 96/хв., зниженого наповнення, дихання поверхневе. Зіничні та сухожилкові рефлекси збережені. Патологічних знаків немає. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Епілептичний напад

B. Істеричний невроз

C. Вегетативно-судинний пароксизм

D. Синкопальний стан

E. Транзиторна ішемічна атака


19 При топографічній перкусії легенів у хворого, який отримав на підприємстві значну баротравму, було виявлено, що нижні межі легенів знаходяться на одне ребро нижче норми, висота верхівок обох легенів та поля Креніга значно збільшені. Про яке захворювання повинен подумати лікар в першу чергу?

^ A. Емфізема легенів

B. Бронхіальна астма

C. Ексудативний плеврит

D. Хронічний бронхіт

E. Пневмоторакс


20 Хвора страждає на ревматоїдний артрит більше року, перебіг хвороби швидко прогресуючий. Рентгенологічно підтверджено наявність крайових узур. Лікування яким базисним препаратом найбільш доцільне?

A. Делагіл

B. Метотрексат

C. Преднізолон

D. Аспірин

E. Диклофенак-натрій


21 Дитині 1 рік. Після введення прикорму впродовж останніх місяців відмічається втрата апетиту, проноси з виділенням великої кількості калу, іноді блювання, температура тіла нормальна. Об'єктивно: маса тіла 7 кг, дуже бліда, набряки на ногах, живіт дуже збільшений в об'ємі. У копрограмі багато жирних кислот і мил. Встановлено діагноз целіакії, призначена аглютенова дієта. Що виключається з харчування згідно цієї дієті?

^ A. Білок тваринний

B. Молоко та молочні продукти

C. Фрукти

D. Легкозасвоювані вуглеводи

E. Злакові - пшениця, овес


22 Лікарю-терапевту доручено провести аналіз стану здоров'я дорослого населення на дільниці обслуговування. Які групи показників ним будуть залучені до цього аналізу?

^ A. Захворюваності, смертності, фізичного розвитку

B. Демографічні, захворюваності, фізичного розвитку

C. Народжуваності, захворюваності, інвалідності

D. Демографічні, захворюваності, інвалідності

^ E. Захворюваності, інвалідності, смертності


23 Дитині 7 місяців. Маса тіла при народженні - 3450 г. Знаходиться на природньому вигодовуванні. Підгодовування введено своєчасно. Визначте добову потребу цієї дитини у білку:

A. 4,0 г/кг

B. 2,0 г/кг

C. 2,5 г/кг

D. 3,0 г/кг

E. 3,5 г/кг


24 Хлопчик 9-ти років упав з дерева, ударився потиличною ділянкою, спостерігалась короткочасна непритомність. Об'єктивно: стан дитини задовільний, турбують головний біль, запаморочення. На рентгенограмах черепа виявлено вдавлений уламчастий перелом потиличної кістки в ділянці потиличного горба. Яке лікування показане хворому?

^ A. Оперативне втручання

B. Розвантажувальні люмбальні пункції

C. Протизапальна терапія

D. Комплексне консервативне лікування

^ E. Гемостатична терапія


25 У доношеної дитини від першої неускладненої вагітності, обтяжених пологів, мала місце кефалогематома. На 2-гу добу з'явилась жовтяниця, на 3-ю - зміни в неврологічному стані: ністагм, синдром Грефе. Сеча жовта, кал золотисто-жовтого кольору. Група крові матері А(II) Rh-, дитини - А(II) Rh+. На 3-тю добу у дитини Hb- 200 г/л, ер.- 6,1*1012/л, білірубін крові - 58 мкмоль/л за рахунок незв'язаної фракції, Ht - 0,57. Що зумовило жовтяницю у дитини?

^ A. Атрезія жовчовивідних шляхів

B. Гемолітична хвороба новонароджених

C. Черепно-мозкова пологова травма

D. Фетальний гепатит

E. Фізіологічна жовтяниця


^ 26 До яких клітин крові вірус імунодефіциту людини має найбільшу тропність?

A. Т-супресори

B. Т-хелпери

C. Тромбоцити

D. Т-кілери

E. Еритроцити


27 Студентка 19-ти років госпіталізована в екстреному порядку через виражену задишку, болі у лівій половині грудної клітки. Захворіла 3 дні тому. Об'єктивно: температура тіла - 38,8oC. ЧДР- 42/хв., дихання поверхневе. Перкуторно справа від середини лопатки притуплення звуку, дихання не вислуховується. Ліва межа серця зміщена назовні на 3 см. Ембріокардія, ЧСС- 110/хв. Пальпація правого підребер'я болісна. Які невідкладні лікувальні заходи у даній ситуації?

^ A. Призначення антибіотиків групи пеніциліну

B. Введення лазиксу

C. Переведення хворої до відділення торакальної хірургії

D. Термінова пункція плевральної порожнини

E. Введення серцевих глікозидів


28 Жінка 43-х років висуває скарги на нестійкі випорожнення з переважанням закрепів, здуття живота та біль спастичного характеру в нижній частині живота, а також головний біль, порушення сну. Маса тіла не змінена. Яке захворювання найімовірніше зумовлює таку клінічну картину?

A. Рак кишечнику

B. Хронічний атрофічний гастрит

C. Хронічний панкреатит

D. Хронічний ентерит

E. Синдром подразненого товстого кишечнику


29 При трансфузії еритроцитарної маси у 8-ми річного хлопчика, хворого на гемофілію А, раптово з'явилися біль за грудниною та у попереку, задишка, холодний піт. Об'єктивно: шкіра бліда, ЧСС- 100/хв., АТ- 60/40 мм рт.ст. Олігурія, сеча коричневого кольору. В лікуванні даного ускладнення першочерговим є призначення:

A. Анальгіну

B. Преднізолону

C. Адреналіну

D. Еуфіліну

E. Лазиксу


30 У чоловіка 24-х років на 5-й день респіраторного захворювання з високою температурою, посилився головний біль, з'явилися системне запаморочення, відчуття двоїння, парез мімічних м'язів справа, поперхування під час ковтання. Діагностований гостровірусний енцефаліт. Визначте основний напрямок невідкладної терапії:

A. Цефтріаксон

B. Лазикс

C. Зовіракс

D. Гемодез

E. Глюкокортикоїди


31 Хвора 40-ка років скаржиться на головний біль, запаморочення, м'язову слабкість, іноді - судоми у кінцівках. Приймає антигіпертензивні препарати протягом 10-ти років. АТ- 180/100 мм рт.ст. У крові: калій - 1,8 ммоль/л, натрій - 4,8 ммоль/л. У сечі: реакція лужна, відносна густина - 1012, білок та цукор не виявлені, лейк.- 3-4 у п/з, ер.- 1-2 у п/з. Запідозрена хвороба Кона. Який препарат слід обрати для лікування артеріальної гіпертензії?

A. Спіронолактон

B. Еналаприл

C. Клофелін

D. Гіпотіазид

E. Анаприлін


32 Породілля 25 років, друга доба післяпологового періоду. Пологи перші, термінові, пройшли без ускладнень. Який має бути характер лохій?

^ A. Кров'яно-серозні

B. Кров'яні

C. Гнійні

D. Серозні

E. Слизові


33 Швидкою допомогою доставлена хвора 83-х років зі скаргами на порушення опороздатності на праву ногу після падіння на правий бік. Об'єктивно: хвора лежить на каталці, права нижня кінцівка ротована назовні, зовнішньою стороною ступні торкається ліжка. Позитивний симптом "прилиплої п'яти". Який попередній діагноз?

^ A. Перелом діафізу стегна

B. Забій кульшового суглоба

C. Перелом вертлюгової западини

D. Вивих стегна

E. Перелом шийки стегнової кістки


34 Вагітна 32-х років скаржиться на епізоди втрати свідомості, спонтанні непритомності, що швидко зникають при зміні положення тіла. Непритомність може супроводжуватися брадикардією, що швидко минає. У всьому іншому вагітність протікає без ускладнень. Назвіть найбільш можливу причину подібного стану:

^ A. Вегето-судинна дистонія за кардіальним типом

B. Стискання нижньої порожнистої вени вагітною маткою

C. Підвищення тиску у венах верхніх кінцівок

D. Зменшення тиску у венах нижніх кінцівок

^ E. Психо-соматичні порушення


35 Хворий 48-ми років під час роботи на будівництві поранив варикозно змінену підшкірну вену на гомілці, що супроводжувалось інтенсивною венозною кровотечею. Вкажіть оптимальний варіант першої долікарської допомоги:

^ A. Притиснення стегнової артерії в типовому місці

B. Стискаюча пов'язка та еластичне бинтування кінцівки

C. Накладання джгута Есмарха нижче місця травми

D. Максимальне згинання кінцівки в колінному суглобі

^ E. Накладання джгута Есмарха вище місця травми


36 Хворий на 5-ту добу після операції з приводу пошкодження товстої кишки скаржиться на розпираючий біль у післяопераційній рані, слабкість, сонливість, головний біль, підвищення температури до 40oC. Навколо рани припухлість, крепітація газу. Виділення із рани мізерні темно-сірого кольору з гнилісним запахом. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Бешиха

B. Нагноєння післяопераційної рани

C. Флегмона

D. Анаеробна клостридіальна ранова інфекція

E. Абсцес


37 У хворої 25-ти років після випадкового статевого контакту, який був п'ять днів тому, з'явились гнійні виділення з статевих шляхів, свербіж. При піхвовому дослідженні: піхвова частина шийки матки гіперемована, набрякла, навколо зовнішнього вічка ділянка ерозії, із цервікального каналу витікають рясні слизово-гнійні виділення; тіло матки та додатки без особливостей. При бактеріоскопічному дослідженні виявлені диплококи бобоподібної форми, при забарвлені за Грамом диплококи набувають червоного кольору. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Бактеріальний вагіноз

B. Хламідійний ендоцервіцит

C. Трихомонадний кольпіт

D. Кандидозний вульвовагініт

E. Гострий гонорейний ендоцервіцит


38 У хворого 38-ми років внаслідок отриманого удару тупим предметом по лівій половині грудної клітки виявлено перелом Х ребра зліва зі зміщенням відламків, пристінковий пневмоторакс. Відзначає болі в лівому підребер'ї. Об'єктивно: блідий, АТ- 80/40 мм рт.ст. Ps- 138/хв., слабких наповнення і напруження. На УЗД виявлено рідину в лівій половині живота. Виявлено розрив селезінки. Яку лікувальну тактику слід обрати?

^ A. Негайно виконати верхньо-серединну лапаротомію і потім дренувати ліву плевральну порожнину

B. Зробити негайно лапаротомію і спирт-новокаїнову блокаду Х ребра

^ C. Дренувати ліву плевральну порожнину і зробити лапаротомію

D. Провести протишокові заходи і після підвищення артеріального тиску зробити лапаротомію

E. Зробити лівобічну торакотомію, а потім одразу ж лапаротомію

  1   2   3   4   5   6

Схожі:

Крок 2 Загальна лікарська підготовка-2011 iconГ додаток 1 рафік проведення консультативних занять для студентівvi курсу спеціальності «Загальна лікарська підготовка»
...
Крок 2 Загальна лікарська підготовка-2011 iconГ додаток 1 рафік проведення консультативних занять для студентівvi курсу спеціальності «Загальна лікарська підготовка»
...
Крок 2 Загальна лікарська підготовка-2011 iconНазва дисципліни
...
Крок 2 Загальна лікарська підготовка-2011 iconДистанційне навчання, контроль знань, підготовка до ліцензійних інтегрованих іспитів "крок загальна лікарська підготовка" та "Крок 3
Дистанційне навчання, контроль знань, підготовка до ліцензійних інтегрованих іспитів "крок загальна лікарська підготовка" та "Крок...
Крок 2 Загальна лікарська підготовка-2011 iconПро перенесення терміну проведення ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок Загальна лікарська підготовка»
Відповідно до листа Департаменту кадрової політики, освіти, науки та запобігання корупції моз україни від 17. 04. 2012 р. №08. 01-47/555...
Крок 2 Загальна лікарська підготовка-2011 iconКрок Загальна лікарська підготовка 2011 рік
В крови: лейк. $11\cdot10 9$/л$, п. 6\%, c. 70\%, лимф. 8\%, соэ- 42 мм/час
Крок 2 Загальна лікарська підготовка-2011 iconКрок 2 Загальна лікарська підготовка 2011 рік
У ребёнка на 6-й день жизни в области затылка, шеи и ягодиц появились пузырьки
Крок 2 Загальна лікарська підготовка-2011 iconКрок Загальна лікарська підготовка 2011
Об'єктивно: ат- 60/40 мм рт ст., Рs- 130/хв., на шкірі еритематозний висип, діурез 20 мл/год. Який найбільш імовірний діагноз?
Крок 2 Загальна лікарська підготовка-2011 iconКрок Загальна лікарська підготовка 2011
Об'єктивно: ат- 60/40 мм рт ст., Рs- 130/хв., на шкірі еритематозний висип, діурез 20 мл/год. Який найбільш імовірний діагноз?
Крок 2 Загальна лікарська підготовка-2011 iconГрафік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до млі «Крок Загальна лікарська підготовка» у Буковинському державному медичному університеті у 2011/2012 н р
Графік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до млі «Крок Загальна лікарська...
Крок 2 Загальна лікарська підготовка-2011 iconКрок 2 Загальна лікарська підготовка 2011 рік
Плавательные легочные пробы положительные. О чём свидетельствуют результаты плавательных проб в данном случае?
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи