Крок Загальна лікарська підготовка-2010 icon

Крок Загальна лікарська підготовка-2010
НазваКрок Загальна лікарська підготовка-2010
Сторінка1/6
Дата24.09.2012
Розмір1.16 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5   6

Крок 2. Загальна лікарська підготовка-2010

1 У хворої 30-ти років підвищилася температура тіла до 38,5oC, виник біль у дрібних суглобах, а також набряки і еритема обличчя. У крові: ер.- 2,6*1012/л; Hb- 98 г/л; лейк.- 2*109/л; ШОЕ- 58 мм/год. У сечі: білок - 3,1 г/л; ер.- 10-15 у п/з. Про яке захворювання можна думати у даному випадку?

A. Системна склеродермія

B. Гострий гломерулонефрит

C. Сепсис

D. Вузликовий періартеріїт

E. Системний червоний вівчак


2 У доношеного новонародженого спостерігається: ЧДР- 26/хв., ЧСС- 90/хв., шкіра синя, м'язовий тонус низький, на відсмоктування катетером із носа та рота слизу та навколоплідних вод дитина реагує гримасою. Рефлекси знижені. Аускультативно: над легенями ослаблене везикулярне дихання. Тони серця звучні. Через 5 хвилин - дихання ритмічне, 38/хв., ЧСС- 120/хв. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Асфіксія

B. Синдром дихальних розладів

C. Бронхолегенева дисплазія

D. Вроджена пневмонія

E. Пологова травма


3 Сержант отримав поранення осколком снаряда в ділянку лівого підребер'я. На полі бою, в порядку взаємодопомоги, йому була накладена пов'язка індивідуальним пакетом. Доставлений до МПП. Скаржиться на запаморочення, слабкість, спрагу, біль у животі. Загальний стан важкий, блідий, Ps- 120/хв. Живіт м'який, болючий під час пальпації. Пов'язка добре фіксована, але трохи просякнута кров'ю. Яким видом транспорту та в яку чергу потрібно евакуювати потерпілого до ОмедБ?

^ A. Санітарним автотранспортом в 1-шу чергу

B. Попутним автотранспортом в 3-тю чергу

C. Попутним автотранспортом в 2-гу чергу

D. Санітарним автотранспортом в 2-гу чергу

^ E. Попутним автотранспортом в 1-шу чергу


4 Хвора 30-ти років звернулася до лікаря зі скаргами на відсутність менструації впродовж 2-х років після пологів, випадіння волосся, втрату ваги тіла. Пологи ускладнилися кровотечею з приводу гіпотонії матки. Об'єктивно: хвора астенічна, зовнішні статеві органи гіпопластичні, тіло матки малих розмірів, безболісне. Додатки матки не визначаються. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Синдром галактореї-аменореї

B. Яєчникова аменорея

C. Синдром виснаження яєчників

D. Синдром Шерешевського-Тернера

E. Синдром Шихана


5 У жінки 38-ми років після переохолодження з'явилися біль у м'язах, підвищення температури до $39^oC$, головний біль, дизурія, позитивний симптом Пастернацького. У сечі: лейкоцитурія, бактеріурія. У крові: зниження гемоглобіну до 103 г/л, лейкоцитоз із зсувом вліво, прискорення ШОЕ до 32 мм/год. Сечовина крові - 6,0 ммоль/л. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Туберкульоз нирок

B. Сечокам'яна хвороба

C. Гострий пієлонефрит

D. Гострий гломерулонефрит

E. Гострий цистит


6 До травмпункту звернувся пацієнт з травмою склом нижньої третини волярної поверхні передпліччя. Об'єктивно: порушено згинання IV та V пальців, знижена чутливість внутрішньої тильної та долонної поверхні кисті та IV пальця. Який нерв травмовано?

^ A. М'язово-кістковий

B. Серединний

C. Променевий

D. Ліктьовий

E. Пахвовий


7 При огляді плаценти знайдено дефект. Проведено ручне обстеження порожнини матки, масаж матки на кулаці. Як провести профілактику ендометриту в післяпологовому періоді?

^ A. Внутрішньоматкова інстиляція діоксидину

B. Інструментальна ревізія порожнини матки

C. Скорочуючі засоби

D. Гемостатична терапія

E. Антибактеріальна терапія


8 Вагітна 30-ти років при вагітності 32 тижні звернулася до жіночої консультації зі скаргами на появу кров'янистих виділень з піхви яскравого кольору. З підозрою на передлежання плаценти її госпіталізовано до стаціонару. В яких умовах доцільно провести внутрішнє дослідження для встановлення діагнозу?

^ A. В приймальному відділенні пологового будинку

B. В операційній при її готовності до операції

C. В оглядовій жіночої консультації

D. В пологовій залі з дотриманням всіх правил асептики

^ E. Не проводити через небезпеку появи профузної кровотечі


9 При обстеженні хворої 46-ти років встановлено діагноз: рак лівої молочної залози T2N2M0, кл. гр. ІІ-а. Який план лікування цієї хворої?

^ A. Тільки хіміотерапія

B. Операція + променева терапія

C. Тільки променева терапія

D. Променева терапія + операція + хіміотерапія

E. Тільки операція


10 Хвора 16-ти років оперована 12 років тому з приводу дифузного токсичного зобу III-IV ступеня. На цей час у хворої виник рецидив тиреотоксикозу. Хворій запропоновано оперативне втручання, але перед цим треба з'ясувати, де знаходиться функціонуюча тканина залози. Який саме метод дослідження потрібно використати?

^ A. Пункційна аспіраційна біопсія залози

B. Рентгенологічне дослідження стравоходу

C. Рентгенологічне дослідження шиї

D. Сканування залози

E. Ультразвукове дослідження залози


11 У хворої 28-ми років проведене вишкрібання порожнини матки внаслідок неповного аборту. Крововтрата 900 мл. Розпочата гемотрансфузія. Після введення 60 мл еритромаси з'явились біль у поперековій ділянці, лихоманка, внаслідок чого гемотрансфузія припинена. Через 20 хвилин стан різко погіршився: адинамія, різка блідість шкіри, акроціаноз, рясний піт, тривала лихоманка, to- 38,5oC, Ps- 110/хв., АТ- 70/40 мм рт.ст. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Септичний шок

B. Анафілактичний шок

C. ДВЗ-синдром

D. Геморагічний шок

E. Гемотрансфузійний шок


12 У хворого 2 дні тому з'явився різкий біль у лівій половині грудної клітки, загальна слабкість, лихоманка та головний біль. Об'єктивно: зліва в 4-5 міжребер'ї на еритематозному фоні множинні згруповані пухирці, наповнені прозорим вмістом, 2-4 мм у розмірі. Для якого захворювання характерна вказана вище симптоматика?

^ A. Оперізуючий герпес

B. Простий герпес

C. Герпетиформний дерматоз Дюрінга

D. Пухирчатка

E. Стрептококове імпетиго


13 У хворого гострий крупновогнищевий інфаркт міокарда ускладнився кардіогенним шоком. Останній протікає при низькому загальному периферійному опорі та зниженому серцевому викиді. Який антигіпотензивний лікарський засіб слід ввести хворому в першу чергу?

A. Адреналін

B. Норадреналін

C. Преднізолон

D. Мезатон

E. Дофамін


14 У хворого 30-ти років раптова непритомність, тоніко-клонічні судоми, АТ- 150/100 мм рт.ст., ЧСС- 100/хв. Перед нападом відчував запаморочення, почуття нереальності дійсності, непояснене почуття страху, про напад судом не пам'ятає. Який діагноз найбільш імовірний?

^ A. Транзиторна ішемічна атака

B. Епілепсія

C. Вестибулярне зомління

D. Гіпервентиляційна ішемічна атака

E. Синдром Морганьї-Адамса-Стокса


15 З 350 робітників металургійного заводу, які підлягали профілактичним оглядам у поточному році, оглянуто у територіальній поліклініці 325 осіб. В результаті - одного працівника тимчасово усунено від роботи, 15 пройшли подальше оздоровлення у санаторіях-профілакторіях, 10 надане дієтичне харчування. Який показник, що характеризує профілактичну роботу поліклініки, доцільно використати у даному випадку?

^ A. Питома вага осіб, яких оздоровлено в профілакторії

B. Питома вага осіб, тимчасово усунених від роботи

C. Повнота охоплення періодичними медичними оглядами

D. Частота виявлення захворювань під час оглядів

^ E. Питома вага осіб, яким надано дієтичне харчування


16 Працівники лабораторії з виготовлення вимірювальних приладів (манометри, термометри тощо) скаржаться на металічний присмак у роті, стоматит, диспептичні явища, порушення сну, хитку ходьбу, різке зниження серцевої діяльності. Отруєння якою речовиною викликало зазначені прояви?

A. Свинець

B. Тетраетилсвинець

C. Толуол

D. Марганець

E. Ртуть


17 Хворому 46-ти років, який готується до операції з приводу раку шлунку, проводиться передопераційна інфузійна терапія. В праву ліктьову вену введено до 3,0 л розчинів. На наступну добу він відчув тягнучий біль у ділянці правого плеча. При огляді: на внутрішній поверхні плеча відмічається повздовжня смуга гіперемії, набряклість шкіри, болючий тяж. Яке ускладнення розвинулося у хворого?

^ A. Гострий лімфангоїт

B. Флегмона паравенозної клітковини

C. Прокол вени та набряк паравенозної клітковини

D. Гострий тромбофлебіт

E. Некроз паравенозної клітковини


18 До приймального відділення лікарні надійшов хворий з хриплим диханням (більш затруднений вдих), ціанозом шкіри, тахікардією та артеріальною гіпертензією. В анамнезі - бронхіальна астма. Годину тому робив інгаляцію сальбутамолу та забув зняти ковпачок, який аспірував при глибокому вдиху. Які дії лікаря?

^ A. Зробити інгаляцію 2-адреноміметика

B. Зразу виконати конікотомію

C. Викликати анестезіолога та чекати на його появу

D. Виконати прийом Геймліха

E. Ввести підшкірно дексаметазон


19 Жінка 41-го року впродовж 8-ми років хворіє на хронічний холецистит. Турбує майже постійний монотонний ниючий біль або відчуття тяжкості у правому підребер'ї, гіркота у роті зранку, закреп. Під час пальпації живота відмічається невелика болючість у точці проекції жовчного міхура. Об'єм міхура після жовчогінного сніданку зменшився лише на 15% (за даними УЗД). Призначення яких лікарських засобів найбільш доцільне?

A. Холекінетики

B. Міотропні спазмолітики

C. Холеретики

D. Ненаркотичні анальгетики

E. Периферичні М-холінолітики


20 Хворий 36-ти років час тому госпіталізований до хірургічного відділення після ДТП. Стан прогресивно погіршується: наростає дихальна недостатність, відмічаються порушення серцевої діяльності. На основі клініко-рентгенологічних даних виявлено зміщення органів середостіння. Який процес викликав це ускладнення?

^ A. Клапанний пневмоторакс

B. Закритий пневмоторакс

C. Медіастиніт

D. Підшкірна емфізема

E. Відкритий пневмоторакс


21 Юнак 16-ти років госпіталізований зі скаргами на некуповану кровотечу з носа і нестерпний біль у правому ліктьовому суглобі. Об'єктивно: уражений суглоб збільшений у розмірах, дефігурований, гіперемія шкіри над ним. Мають місце прояви артропатії інших суглобів. Ps- 90/хв. У крові: ер.- 3,9*1012/л, Нb- 130 г/л, КП- 1,0, лейк.- 5,6*109/л, тр.- 220*109/л, ШОЕ- 6 мм/год. Час зсідання крові за Лі-Уайтом: початок - 24 хвилини, кінець - 27 хвилин 10 секунд. Який препарат найбільш ефективний у лікуванні даного хворого?

^ A. Амінокапронова кислота

B. Вікасол

C. Еритромаса

D. Хлористий кальцій

E. Кріопреципітат


22 Пацієнтці 46-ти років виданий листок непрацездатності на 10 днів з приводу загострення хронічного холециститу. Загальний стан хворої поліпшився, але клінічні прояви хвороби ще мають місце. Хто має право продовжити лікарняний лист?

A. Головний лікар

B. Сімейний лікар

C. ЛКК

D. Заступник головного лікаря з питань трудової експертизи

E. Заступник головного лікаря з лікувальної роботи


23 Хвора 50-ти років протягом року скаржиться на напади болю в правому підребер'ї, які виникають переважно після вживання жирної їжі. Останній тиждень напади повторювалися щодня, стали більш болісними. На 3-й день перебування в стаціонарі з'явились жовтяничність склер і шкірних покривів, випорожнення знебарвилися, сеча набула темного кольору. У крові: нейтрофільний лейкоцитоз - 13,1*109/л, ШОЕ- 28 мм/год. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. Хронічний калькульозний холецистит

B. Хронічний панкреатит, рецидивна форма

C. Хронічний холангіт в стадії загострення

D. Гіпертонічна дискінезія жовчного міхура

^ E. Жирова дистрофія печінки


24 До приймального відділення лікарні доставлено хворого через 40 хвилин після незначної травми зі скаргами на біль у ділянці грудного відділу хребта. В анамнезі: туберкульоз легенів. При рентгенографії: підозра на компресійний перелом VІІІ та ІХ грудних хребців. Який патологічний процес в хребті міг сприяти патологічному перелому тіл хребців?

A. Сифіліс

B. Травматичний перелом

C. Метастаз злоякісної пухлини

D. Остеомієліт

E. Туберкульозний спондиліт


25 Робітник, що перебуває під диспансерним наглядом з приводу виразкової хвороби шлунка, звернувся в поточному році з загостренням даного захворювання в лютому, травні та вересні. Як статистично зареєструвати цей випадок?

^ A. Три статталони при кожному звертанні із знаком (-)

B. Один статталон із знаком (-) при першому звертанні в поточному році

C. Три талони амбулаторного пацієнта з кодом 2

D. Один статталон при першому зверненні зі знаком (+) і два статталони із знаком (-)

^ E. Один талон амбулаторного пацієнта з кодом 2 і два талони із кодом 3


26 У жінки 38-ми років у крові: Нb- 84 г/л, ер.- 3,5*1012/л, КП- 0,72, лейк.- 4,1109/л; ретик.- 2%, ШОЕ- 26 мм/год. Залізо сироватки крові - 9,0 ммоль/л. Було призначено лікування. На 6-й день лікування проведено дослідження периферичної крові. Які зміни показників дозволять найбільш імовірно підтвердити адекватність призначеної терапії?

^ A. Підвищення колірного показника

B. Підвищення кількості ретикулоцитів

C. Нормалізація кількості еритроцитів

D. Нормалізація рівня гемоглобіну

^ E. Зниження швидкості зсідання еритроцитів


27 У хворого 65-ти років, який тривалий час хворіє на тромбофлебіт глибоких вен нижніх кінцівок, раптово з'явилися задишка, кашель з виділенням харкотиння і домішками крові, біль за грудниною з іррадіацією в правий бік. Ps- 100/хв, АТ- 90/50 мм рт.ст., ЦВТ- 300 мм вод.ст. Яке ускладнення виникло у хворого?

^ A. Гостра пневмонія

B. Гостра серцево-судинна недостатність

C. Тромбоемболія легеневої артерії

D. Інфаркт міокарда

E. Гострий перикардит


28 Хворий 35-ти років вперше надійшов до психіатричного стаціонару. Встановлено діагноз: шизофренія, параноїдна форма. Який метод лікування доцільно застосувати?

^ A. Вітамінотерапія

B. Фізіотерапія

C. Нейролептична терапія

D. Психотерапія

E. Рефлексотерапія


29 Хірургом оглянутий хворий 42-х років. Діагноз: фурункул правого передпліччя, гнійно-некротична стадія. Проведено розтин фурункула. Пов'язку з яким препаратом треба покласти в фазі гідратації?

A. Хлорамін

B. Мазь Вишневського

C. Іхтіолова мазь

D. Гіпертонічний розчин

E. Димексид


30 Хлопчику 8 років. Стан фізичного розвитку відповідає віку. З народження над серцем вислуховується шум. Об'єктивно: шкіра та видимі слизові звичайного кольору. АТ- 100/70 мм рт.ст. Над легеневою артерією вислуховується систоло-діастолічний шум та акцент ІІ тону. На ЕКГ - ознаки перевантаження лівих відділів серця. При рентгеноскопії відмічається посилення легеневого малюнку, затемнення серця звичайної форми. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Стеноз легеневої артерії

B. Дефект міжпередсердної перегородки

C. Відкрита артеріальна протока

D. Коарктація аорти

E. Тетрада Фалло


31 Хвора 30-ти років, що страждає на безпліддя протягом 10-ти років висловлює скарги на рясні, тривалі менструації, що супроводжуються переймоподібним болем. При бімануальному дослідженні: матка збільшена відповідно 8 тижням вагітності, додатки не визначаються. При зондуванні порожнини матки визначається її деформація. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Субмукозна міома матки

B. Метрорагія

C. Маткова вагітність

D. Хронічний ендометрит

E. Альгодисменорея


32 У дитини 3-х місяців з ознаками рахіту мають місце симптоми Хвостека, Труссо, Маслова. Добу тому батьки спостерігали напад ціанозу, витрішкуватість, дитина не дихала, вкрилась липким потом. Через одну хвилину настав гучний вдих, після чого стан нормалізувався. Яка основа виникнення вищезазначених симптомів?

^ A. Зниження рівня фосфору крові

B. Метаболічний ацидоз

C. Зниження рівня кальцію крові

D. Підвищення рівня кальцію крові

E. Підвищення рівня фосфору крові


33 Першовагітна 18-ти років у 27-28 тижнів вагітності прооперована з приводу гострого флегмонозного апендициту. Профілактику яких ускладнень треба проводити у післяопераційному періоді?

^ A. Невиношування вагітності

B. Пізній гестоз

C. Передчасне відшарування плаценти

D. Кишкова непрохідність

E. Гіпотрофія плода


34 Хвора 68-ми років звернулася до лікаря зі скаргами на наявність пухлини у лівій молочній залозі. Об'єктивно: у верхньому внутрішньому квадранті лівої молочної залози наявне утворення діаметром до 2,5 см, щільне, горбисте, безболісне під час пальпації. Регіонарні лімфовузли не збільшені. Який імовірний діагноз?

A. Мастопатія

B. Кіста

C. Фіброаденома

D. Ліпома

E. Рак


35 У робітника 44-х років, який працює більше 16-ти років на виробництві коксу, концентрація пилу на робочому місці перевищує ГДК у 5-10 разів. При рентгенологічному дослідженні легень виявлені зміни, що характерні для пневмоконіозу. Який вид пневмоконіозу найбільш вірогідний у даному випадку?

A. Азбестоз

B. Сидероз

C. Антракосилікоз

D. Антракоз

E. Силікатоз


36 Жінка 34-х років скаржиться на слабкість, зниження ваги на 12 кг за півроку, пітливість, серцебиття, дратівливість. Об'єктивно: щитоподібна залоза IІІ ступеню, еластична, на фоні дифузного збільшення в правій частці вузол. Шийні лiмфатичні вузли не збільшені. Яка лікувальна тактика найбільш обґрунтована?

^ A. Негайне хірургічне втручання

B. Негайна телегаматерапія

C. Операція після антитиреоїдної терапiї

D. Призначення радіоактивного йоду

E. Консервативна антитиреоїдна терапiя


37 Жінка 62-х років після підняття вантажу відчула гострий біль у поперековій зоні, сідниці, задньобоковій поверхні правого стегна, зовнішній поверхні правої гомілки та тильній поверхні стопи. Об'єктивно: слабкість переднього великогомілкового м'яза, довгого розгинача великого пальця, короткого розгинача пальців правої стопи. Знижений ахіллів рефлекс справа. Позитивний симптом Ласега. Який найбільш інформативний метод дослідження для уточнення діагнозу дискогенної компресії L5 корінця?

A. Ангіографія

B. Магнітно-резонансне сканування

^ C. Рентгенографія хребта

D. Електроміографія

E. Люмбальна пункція


38 Хвора 20-ти років на десяту добу після виписки з пологового відділення звернулася зі скаргами на підвищення температури тіла до 39oC, біль у правій молочній залозі. Об'єктивно: молочна залоза збільшена, у верхньому зовнішньому квадранті відмічається ділянка гіперемії, там же пальпується ущільнення з нечіткими контурами, лактостаз, флюктуація відсутня. Лімфатичні вузли в правій пахвовій ямці збільшені, болючі. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Пухлина

B. Бешиха

C. Абсцес

D. Лактаційний мастит

E. Дерматит

  1   2   3   4   5   6

Схожі:

Крок Загальна лікарська підготовка-2010 iconГ додаток 1 рафік проведення консультативних занять для студентівvi курсу спеціальності «Загальна лікарська підготовка»
...
Крок Загальна лікарська підготовка-2010 iconГ додаток 1 рафік проведення консультативних занять для студентівvi курсу спеціальності «Загальна лікарська підготовка»
...
Крок Загальна лікарська підготовка-2010 iconНазва дисципліни
...
Крок Загальна лікарська підготовка-2010 iconДистанційне навчання, контроль знань, підготовка до ліцензійних інтегрованих іспитів "крок загальна лікарська підготовка" та "Крок 3
Дистанційне навчання, контроль знань, підготовка до ліцензійних інтегрованих іспитів "крок загальна лікарська підготовка" та "Крок...
Крок Загальна лікарська підготовка-2010 iconПро перенесення терміну проведення ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок Загальна лікарська підготовка»
Відповідно до листа Департаменту кадрової політики, освіти, науки та запобігання корупції моз україни від 17. 04. 2012 р. №08. 01-47/555...
Крок Загальна лікарська підготовка-2010 iconКрок-2 2010 загальна лікарська підготовка
Жінка 53 р скаржиться на болі й перебоїв в ділянці серця. Хворіє з дитинства, її
Крок Загальна лікарська підготовка-2010 icon2010 рік Крок 3 Загальна лікарська підготовка
У 33 тижні вагітності, в жінки із середнім ступенем важкості цукрового діабету
Крок Загальна лікарська підготовка-2010 iconКрок Загальна лікарська підготовка 2010
У хворого 68-ми років після травматичної ампутації нижньої кінцівки: ат- 70/40 мм рт ст., Ps- 130/хв., Hb- 70 г/л. З чого потрібно...
Крок Загальна лікарська підготовка-2010 iconСтруктура змісту екзамену Крок 1 Загальна лікарська підготовка

Крок Загальна лікарська підготовка-2010 iconКрок Загальна лікарська підготовка-2010
У плазмі крові здорової людини знаходиться декілька десятків білків. При захворюванні організму з'являються нові білки, зокрема "білок...
Крок Загальна лікарська підготовка-2010 iconКрок Загальна лікарська підготовка-2010
У плазмі крові здорової людини знаходиться декілька десятків білків. При захворюванні організму з'являються нові білки, зокрема "білок...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи