Крок Стоматологія 2009 icon

Крок Стоматологія 2009
НазваКрок Стоматологія 2009
Сторінка1/6
Дата25.09.2012
Розмір1.18 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5   6

Крок 2. Стоматологія - 2009

1 У 12-річного хлопчика неправильне розташування ікла на верхній щелепі. 13 розташований вестибулярно, вище оклюзійної площини; проміжок між 14 та 12 - 6,5 мм. Оберіть раціональний метод лікування:

A. Хірургічний та апаратурний

B. Хірургічний та фізіотерапевтичний

C. Апаратурний

D. Апаратурний та міогімнастика

E. Хірургічний та міогімнастика


2 Підліток 16-ти років скаржиться на неприємний запах з рота, загальну слабкість, підвищення температури тіла до 37,6oC. Симптоми з'явилися два дні тому, нещодавно перехворів на ангіну. Об'єктивно: стан гігієни порожнини рота незадовільний, зуби вкриті шаром м'якого зубного нальоту. Ясна гіперемовані, ясеневі сосочки вкриті брудно-сірим нальотом. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Гіпертрофічний гінгівіт

B. Гострий катаральний гінгівіт

C. Десквамативний гінгівіт

D. Виразково-некротичний гінгівіт

E. Хронічний катаральний гінгівіт


3 Батьки 2-х річної дитини скаржаться на наявність нориць з гнійними виділеннями у ділянці передніх зубів верхньої щелепи. Об'єктивно: коронкові частини 51, 52, 61 і 62 зубів значно зруйновані, зондування вустів кореневих каналів слабко болісне, супроводжується значною кровоточивістю. Перкусія зубів безболісна. На тлі пастозної ціанотичної слизової оболонки альвеолярного паростка у цій ділянці визначаються рубці та нориці. Визначте найбільш імовірний діагноз:

^ A. Хронічний гранулюючий періодонтит

B. Загострення хронічного гранулематозного періодонтиту

C. Загострення хронічного гранулюючого періодонтиту

D. Загострення хронічного фіброзного періодонтиту

^ E. Хронічний гранулематозний періодонтит


4 Під час бокових рухів нижньої щелепи фронтальні зуби зміщуються вбік. Переміщення різцевої точки із центрального положення в сторону вимірюється величиною кута в 100-110o. Що характеризує така величина зміщення різцевої точки?

^ A. Сагітальний різцевий шлях

B. Боковий суглобовий шлях

C. Боковий різцевий шлях

D. Кут Бенета

E. Сагітальний суглобовий шлях


5 Під час видалення 47 трапився перелом дистального кореня зуба на рівні 1/2 його довжини. Який інструмент треба обрати для вилучення залишку кореня?

^ A. Прямий елеватор

B. Лівий кутовий елеватор

C. Правий кутовий елеватор

D. Дзьобоподібні щипці зі щічками, які збігаються

E. Дзьобоподібні щипці зі щічками, які не збігаються


6 Хворий 65-ти років звернувся до клініки ортопедичної стоматології з приводу виготовлення ектопротезу орбіти, втраченої внаслідок травми. За допомогою чого здійснюється фіксація протезу орбіти?

^ A. Годинникова пружина

B. Затискачі

C. Шарнірні пристрої

D. Магніти

E. Окулярна оправа


7 При профілактичному огляді хлопчика 8-ми років виявлено матові крейдоподібні плями на вестибулярній поверхні 11 та 21 зубів, які локалізовані у пришийковій ділянці. Суб'єктивні скарги у дитини відсутні. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Місцева гіпоплазія емалі

B. Хронічний початковий карієс

C. Гострий початковий карієс

D. Гострий поверхневий карієс

E. Плямиста форма флюорозу


8 Батьки дитини 1,5 років звернулися до клініки зі скаргами на збільшення язика, порушення прийому їжі. Страждає з народження. Об'єктивно: загальний стан без особливостей. Язик збільшений в розмірі (макроглосія). Слизова оболонка його має зернисті міхуроподібні вирости. Язик щільний, безболісний під час пальпації. Який діагноз найбільш імовірний?

A. Фіброма язика

B. Лімфангіома язика

C. Кіста язика

D. Гемангіома язика

E. Рак язика


9 Пацієнт 16-ти років скаржиться на косметичний дефект у ділянці верхніх фронтальних зубів у вигляді білих плям, які виявлені давно і з часом не змінюються. Об'єктивно: білі плями на вестибулярних поверхнях 11, 12, 21, 22 у ріжучого краю та на вестибулярних поверхнях 16, 26, 36, 46 ближче до жувальної поверхні. Під час зондування поверхня плям гладенька, безболісна; реакція на холодовий подразник безболісна. Плями не забарвлюються 2% розчином метиленового синього. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Системна гіперплазія емалі

B. Місцева гіпоплазія емалі

C. Флюороз, плямиста форма

D. Гострий початковий карієс

E. Ерозія твердих тканин зубів


10 Під час транспортування хворого 60-ти років лікар швидкої допомоги помітив погіршення його загального стану, відсутність пульсу, дихальних рухів грудної клітки, розширення зіниць. До приймального відділення 5 хвилин їзди. Що є першочерговою дією по відношенню до даного хворого?

^ A. Якнайшвидше довезти хворого до лікарні

B. Внутрішньосерцево ввести адреналін

C. Внутрішньовенно ввести поліглюкін

D. Розпочати серцево-легеневу реанімацію

^ E. Налагодити інгаляцію кисню


11 Пацієнту виготовляються часткові знімні пластинкові протези на верхню та нижню щелепи. З обох щелеп знято анатомічні відбитки еластичним альгінатним матеріалом. Визначте найдоцільніші дії лікаря:

^ A. Підсушити відбитки на відкритому повітрі

B. Запросити зубного техніка для сумісної оцінки відбитків

C. Передати відбитки для знезараження

D. Зберігати відбитки 90 хвилин в мікротеновому пакеті

^ E. Негайно передати відбитки до лабораторії


12 Хвора 32-х років скаржиться на кровоточивість ясен під час вживання їжі та чищенні зубів. Із анамнезу з'ясовано, що хворій 2 тижні тому виготовлена металева штампована коронка. Об'єктивно: на 27 металева штампована коронка, що заходить під ясеневий край на 1-1,5 мм, при доторкуванні кровоточить. Перкусія трохи болісна. Яка тактика лікаря у даному випадку?

^ A. Провести полоскання Ротоканом

B. Розкрити коронку через жувальну поверхню

C. Дати можливість хворій звикнути до протезу

D. Зняти коронку і провести лікування крайового пародонту

^ E. Зняти коронку і виготовити нову


13 Жінка 40-ка років хворіє на хронічний генералізований пародонтит. Об'єктивно: зубні ряди безперервні, 42, 41, 31, 32 мають рухомість 1 ступеню. Яка шина найбільш естетична для цієї групи зубів?

^ A. Шина зі спаяних комбінованих коронок

B. Капова шина

C. Ковпачкова шина

D. Кільцева шина

E. Шинування на основі Glass Span та фотополімерів


14 Хвора 23-х років скаржиться на наявність виразочки на червоній облямівці нижньої губи, яка не піддається самолікуванню впродовж двох тижнів. Об'єктивно: на незміненій червоній облямівці нижньої губи - виразка круглої форми діаметром 2 мм з піднятими, рівними краями, дно її - м'ясо-червоного кольору, щільне, лискуче, з "сальним нальотом"; під час пальпації язва безболісна, з хрящоподібним інфільтратом. Регіонарний лімфовузол збільшений, щільно-еластичної консистенції, безболісний, рухомий. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Червоний вівчак

B. Декубітальна виразка

C. Ракова виразка

D. Туберкульозна виразка

E. Первинний сифіліс


15 Хворому під час протезування повними знімними протезами проводиться вивірення оклюзійних співвідношень при різних рухах нижньою щелепою. Функція якого м'язу обумовлює трансверзальні рухи нижньої щелепи?

^ A. Зовнішній (латеральний) крилоподібний м'яз

B. Внутрішній (медіальний) крилоподібний м'яз

C. Скроневий м'яз

D. Жувальний м'яз

E. Двочеревцевий м'яз


16 Хворий 69-ти років звернувся для видалення 12, 11. Діагностований пародонтит, генералізована форма; 12, 11 другого ступеня рухливості. Оберіть інструментарій для видалення:

^ A. Штикоподібні коронкові щипці

B. S-подібні щипці

C. Штикоподібні кореневі щипці

D. Прямі щипці

E. S-подібні праві щипці


17 В очікуванні своєї черги біля кабінету стоматолога-ортопеда сиділа хвора 64-ти років. Раптово вона впала, з'явилось хрипле дихання, судомне посмикування рук та ніг, обличчя та шия набули ціанотичного відтінку, зіниці розширились, реакція на світло відсутня. Артеріальний тиск і пульс не визначаються. Тони серця не прослуховуються. Відзначено мимовільне сечовиділення. Який стан характеризується вказаними симптомами?

A. Епілепсія

B. Колапс

C. Кома

D. Шок

E. Клінічна смерть


18 У хворого 76-ти років на шкірі у ділянці правої носогубної борозни визначається виразка круглої форми. Дно виразки щільне, нерівне, вкрите жовтувато-сірими кірками і має вигляд воронки. Краї виразки щільні, кратероподібні. Виразка росте як по периферії, так і вглиб. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Плоскоклітинний рак шкіри

B. Сифілітична виразка

C. Базаліома

D. Туберкульозна виразка

E. Актиномікотична виразка


19 Хворий 53-х років звернувся до клініки ортопедичної стоматології зі скаргами на рухливість зубів у бічних ділянках, часте випадіння пломб. Об'єктивно: усі моляри і премоляри на нижній щелепі мають рухливість І ступеня. На апроксимально-жувальних поверхнях пломби. Яку конструкцію шини доцільно застосувати у даному випадку?

^ A. Шини з екваторних коронок

B. Коронко-ковпачкова шина

C. Незнімна коронкова шина-протез

D. Вкладкова шина

E. Інтрадентальна шина


20 При стоматологічному обстежені дитини виявлено аномальну форму центральних різців: бочкоподібна форма, напівмісяцева виїмка по ріжучому краю. З анамнезу відомо, що під час вагітності мати дитини хворіла на сифіліс. Крім аномалії зубів у дитини мають місце глухота і паренхіматозний кератит. Як називається описана вище аномалія розвитку зубів?

A. Зуби Пфлюгера

B. Ерозія твердих тканин

C. Клиноподібний дефект

D. Флюороз (деструктивна форма)

E. Зуби Гетчінсона


21 Хворий 52-х років звернувся зі скаргами на наявність виразки на нижній губі, що тривало не загоюється. Палить. До лікаря не звертався. У ділянці червоної облямівки нижньої губи зліва виразка округлої форми діаметром до 2 см. Краї виразки дещо припідняті у вигляді валика білуватого кольору, ущільнені. У лівій піднижньощелепній ділянці пальпуються збільшені безболісні щільні лімфовузли обмеженої рухливості. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Сифілітична виразка

B. Кератоакантома

C. Фіброма нижньої губи

D. Рак нижньої губи

E. Лейкоплакія, верукозно-виразкова форма


22 Хвора 79-ти років звернулася до лiкаря з метою замiни протеза. В анамнезi - перенесений iнсульт. Об'єктивно: рiзка нерiвномiрна атрофiя альвеолярних відростків верхньої i нижньої щелеп, слизова оболонка порожнини рота суха, малорухома. Попереднi протези не фiксуються. Яка конструкцiя протеза найбiльш доцiльна?

^ A. Протези з розширеними межами

B. Протези з вкороченими межами

C. Протез із металевими базисами

D. Протези на iмплантатах

E. Протези з еластичною пiдкладкою


23 Хворий 30-ти років, звернувся до стоматолога зі скаргами на косметичний дефект та незначну болючість 44 під час чищення зубів. Об'єктивно: виявлено каріозну порожнину V-го класу за Блеком в межах плащового дентину. Зондування стінок порожнини викликає незначну болючість, термопроба - позитивна. Який пломбувальний матеріал доцільно обрати для реставрації даної порожнини?

A. Амальгама

B. Компомер

C. Полікарбоксилатний цемент

D. Кермет

E. Композитний матеріал хімічного твердіння


24 Під час профілактичного огляду дитини 4,5 років виявлено передчасну відсутність усіх верхніх молярів. Нижні різці контактують зі слизовою оболонкою піднебіння. Визначте тактику лікаря:

^ A. Спостерігати 1 раз в півроку до прорізування постійних зубів

B. Виготовити ортодонтичний апарат для лікування глибокого прикусу

C. Спостерігати 1 раз на рік до прорізування постійних зубів

D. Виготовити знімний пластинковий протез

^ E. Втручання лікаря не потрібні


25 Студент 18-ти років звернувся зі скаргами на шорсткість, сухість слизової оболонки порожнини рота. Постійно скушує, не контролюючи себе, слизову по лінії змикання зубів. Страждає на хронічний холецистит, палить. ГІ- 2,3. Об'єктивно: слизова по лінії змикання зубів пухка, набрякла, має білувате забарвлення. Що з нижче перерахованого є провідним у виникненні цього захворювання?

A. Ксеростомія

B. Звичне кусання слизової оболонки порожнини рота

^ C. Незадовільна гігієна порожнини рота

D. Соматична патологія

E. Паління


26 У пацієнта 60-ти років після нескладного видалення 37 зуба спостерігається рясна коміркова кровотеча. З анамнезу встановлено, що хворий страждає на гіпертонічну хворобу впродовж останніх 6-ти років. В даний час АТ- 180/110 мм рт.ст. Яку невідкладну допомогу має надати лікар?

^ A. Ввести гемостатичні препарати

B. Провести тугу тампонаду комірки йодоформним тампоном

C. Ввести гіпотензивні препарати і провести тугу тампонаду комірки

D. Ушити комірку видаленого зуба

E. Провести тампонаду комірки гемостатичною губкою


27 У дитини 3-х місяців вроджений дефект тканин у порожнині рота. Об'єктивно: губа ціла, у порожнині рота щілеподібний дефект м'якого піднебіння і середнього відділу твердого піднебіння. Встановлено діагноз: вроджене повне незрощення м'якого піднебіння, частково твердого. Визначте групу диспансеризації за Колесовим:

A. Друга

B. Перша

C. П'ята

D. Третя

E. Четверта


28 Дитина 12-ти років скаржиться на кровоточивість із зуба під час прийому їжі та чищенні зубів. Зуб раніше болів. Об'єктивно: у 36 глибока порожнина, що сполучається з порожниною зуба, виповнена розростаннями червоного кольору. Під час зондування визначається болісність і легка кровоточивість, перкусія безболісна, незначний біль від температурних подразників. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Хронічний папіліт

B. Хронічний простий пульпіт

C. Ясеневий поліп

D. Хронічний гіпертрофічний пульпіт

E. Хронічний гранулюючий періодонтит


29 Вагітна жінка 24-х років звернулася зі скаргами на появу за останній час декількох каріозних порожнин, випадіння раніше встановлених пломб. Під час об'єктивного обстеження встановлено: індекс КПУ=16, гігієнічний індекс за Федоровим-Володкіною - 3,3 бали. Оберіть оптимальний матеріал для пломбування каріозних порожнин у даному випадку:

^ A. Композит хімічного твердіння

B. Композит світлового твердіння

C. Срібна амальгама

D. Силікофосфатний цемент

E. Склоіономірний цемент


30 Пацієнт скаржиться на косметичний дефект. При огляді виявлено відсутність 21 зуба, коронки 11 та 22 зубів інтактні, мають високу коронкову частину, відносно паралельні. Препарувати зуби, робити імплантацію та користуватись знімним протезом пацієнт відмовився. Яку ортопедичну конструкцію потрібно виготовити?

A. Імедіат-протез

B. Адгезивний протез

C. Протез із поліпропілену

D. Бюгельний протез

E. Пластинковий протез


31 Батьки дитини 6-ти років звернулися до дитячого стоматолога з метою профілактичного обстеження дитини. Порожнина рота санована. Нещодавно, зі слів батьків, у дитини прорізались 36 та 46. Який з методів профілактики карієсу найбільш доцільно використати в перші 1,5-2 роки після прорізування вказаних зубів?

^ A. Сріблення фісур

B. Аплікації розчином ремоденту

C. Герметизація фісур

D. Полоскання фторидом натрію

E. Покриття зубів фторлаком


32 Пацієнт 60-ти років санує порожнину рота перед оперативним втручанням з приводу катаракти. Після обстеження було встановлено діагноз: хронічний середній карієс 22 (V клас за Блеком). Який пломбувальний матеріал не слід застосовувати у цього хворого?

^ A. Макронаповнений композит хімічного твердіння

B. Склоіономірний цемент хімічного твердіння

C. Силікатний цемент

D. Мікрогібридний матеріал хімічного твердіння

^ E. Мікрогібрідний матеріал світлового твердіння


33 Лікар-стоматолог проводить лікування 26 зуба з приводу гострого глибокого карієсу у пацієнтки 22-х років. У якості лікувальної прокладки обраний кальційсаліцилатний цемент "Life". Чим доцільно ізолювати лікувальну прокладку в цьому випадку?

^ A. Склоіономірний цемент

B. Адгезивна система композиту

C. Цинк-фосфатний цемент

D. Цинк-євгенольний цемент

E. Ізолюючий лак


34 У період проведення бойових дій військ розпорядженням начальника ВМУ фронту розгорнутий стоматологічний загін у районі ГБФ, до якого надійшов хворий з осколковим пораненням обличчя. Який вид допомоги може бути наданий у стоматологічному загоні?

^ A. Спеціалізована допомога

B. Стоматологічна допомога

C. Кваліфікована допомога

D. Зубопротезна допомога

E. Консультативна допомога


35 У дитини 8-ми років спостерігається набряк в піднижньощелепній ділянці, рот відкривається на 1,5 см, подальше відкривання утруднене, температура тіла 37,6oC, перехідна складка згладжена вестибулярно, набрякла, гіперемована. В 84, 85 пломби, перкусія їх безболісна. 84 - рухомість 1 ступеня. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Гострий одонтогенний остеомієліт

B. Хронічний одонтогенний періостит

C. Загострення хронічного періодонтиту

D. Гострий одонтогенний періостит

^ E. Хронічний одонтогенний остеомієліт


36 Під час санації порожнини рота у дитини 10-ти років на вестибулярній поверхні в пришийковій ділянці 21, 12 виявлені крейдяні плями. Поверхня емалі матова, гладенька, больова реакція на температурні подразники відсутня. Який додатковий метод обстеження підтвердить діагноз?

^ A. Ортопантомографія

B. ЕОД

C. Стоматоскопія в ультрафіолетовому світлі

D. Внутрішньоротова рентгенографія

E. Вітальне зафарбовування


37 У хлопчика 5-ти років підвищення температури тіла до 39,2oC, біль у горлі, головний біль, нудота. Об'єктивно: слизова оболонка м'якого піднебіння та піднебінних дужок яскраво гіперемована, чітко відмежована від оточуючих тканин. Язик сухий, набряклий, його бічні поверхні вільні від нальоту, червоного кольору, грибоподібні сосочки помітно збільшені у розмірах. Шкіра обличчя, окрім блідого носогубного трикутника, гіперемована, вкрита дрібною плямистою висипкою. Підщелепні лімфатичні вузли болісні під час пальпації. Визначте збудника даного захворювання:

^ A. Паличка Борде-Жанду

B. Паличка Леффлера

C. Гемолітичний стрептокок

D. Вірус Коксакі

E. Вірус герпесу


38 Хвора 42-х років звернулася до стоматолога зі скаргами на інтенсивний ріжучий нападоподібний біль з відчуттям проходження електроструму в ділянці верхньої губи справа. Больові напади виникають спонтанно і тривають 3–5 хв. Кількість нападів 2-3 рази на добу. Причини виникнення захворювання хвора визначити не може. При огляді ротової порожнини патологічних змін не виявлено. Санована. На контрольній ортопантонограмі виявлено зверхкомплектний ретинований 13 зуб. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Невралгія ІІ-ої гілки трійчастого нерва центрального походження

B. Периферична невралгія ІІ-ої гілки трійчастого нерва

C. Пульпіт зуба на верхній щелепі справа

D. Гангліоніт крилопіднебінного вузла

E. Неврит ІІ-ої гілки трійчастого нерва

  1   2   3   4   5   6

Схожі:

Крок Стоматологія 2009 iconСписок студентів"групи ризику" 3 курсу спеціальності "Стоматологія" для проведення додаткових консультативних занять по підготовці до інтегрованого ліцензійного державного іспиту "Крок Стоматологія"
Стоматологія" для проведення додаткових консультативних занять по підготовці до інтегрованого ліцензійного державного іспиту "Крок...
Крок Стоматологія 2009 iconЗареєстровано Міністерством юстиції
Про запровадження ліцензійного інтегрованого іспиту "Крок Стоматологія" як складової частини державної атестації лікарів-інтернів,...
Крок Стоматологія 2009 iconЗареєстровано Міністерством юстиції
Про запровадження ліцензійного інтегрованого іспиту "Крок Стоматологія" як складової частини державної атестації лікарів-інтернів,...
Крок Стоматологія 2009 iconКрок Стоматологія
move to 1143-14588
Крок Стоматологія 2009 iconКрок Стоматологія
move to 1143-14588
Крок Стоматологія 2009 icon** Перелік основних видів методичної роботи
До педагогічного навантаження з розділу "методична робота" зараховуються години за підготовку та експертизу тестових завдань Ліцензійних...
Крок Стоматологія 2009 iconКрок Стоматологія
У ендокринолога наглядається хворий, 40 років, у якого спостерігається недостатість
Крок Стоматологія 2009 iconКрок 3 Стоматологія
Під час профілактичного огляду в дівчинки 10 років виявлено: в 55, 65, 75 та 85
Крок Стоматологія 2009 iconКрок 1 Стоматологія
З метою підтвердження діагнозу “Туляремія” мисливцю, госпіталізованому на 5 день
Крок Стоматологія 2009 iconКрок Стоматологія
Хворий 48 років звернувся зі скаргами на на пухлиноподібне новоутворення в ділянці
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи