Крок Стоматологія-2010 icon

Крок Стоматологія-2010
НазваКрок Стоматологія-2010
Сторінка1/6
Дата25.09.2012
Розмір1.17 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5   6

Крок 2. Стоматологія-2010

1 Хворий 16-ти років скаржиться на розростання, кровоточивість ясен та біль у них впродовж року. Об'єктивно: в ділянці 31, 32, 33, 41, 42, 43 зубів ясеневі сосочки збільшені та перекривають коронки зуба на 1/2 їх висоти. Ясна у вигляді яскраво-червоних грануляцій, болісні під час пальпації. На зубах значні відкладення зубного каменя. Рентгенологічних змін альвеолярного відростка не виявлено. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Виразковий гінгівіт

B. Генералізований пародонтит

C. Катаральний гінгівіт

^ D. Локалізований пародонтит

E. Гіпертрофічний гінгівіт


2 Хворий 42-х років, будівельник, скаржиться на наявність на нижній губі бородавчастого розростання, яке виникло 1,5 місяці тому і за останній тиждень почало значно збільшуватись у розмірах. Об'єктивно: червона облямівка нижньої губи синюшно-червоного кольору, інфільтрована, з поодинокими щільно прикріпленими лусочками. В центрі - чітко обмежене напівсферичної форми утворення, діаметром 8 мм, висотою 4 мм, сірувато-синюшно-червоного кольору, з шорсткою поверхнею за рахунок тонких лусочок, що щільно прикріплені до його поверхні та ущільнені в основі. Регіонарні лімфатичні вузли збільшені, рухомі, безболісні, щільні. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Кератоакантома

B. Бородавчатий передрак

C. Рак нижньої губи

D. Піогенна гранульома

E. Вірусна бородавка


3 У дівчинки 13-ти років спостерігається кровоточивість ясен і рухливість передніх зубів протягом останнього місяця. Об'єктивно: слизова оболонка ясен у ділянці нижніх різців та іклів набрякла, гіперемована, кровить під час доторкання. Рухливість цих зубів І ступеня, пародонтальні кишені - 3 мм. На ортопантомограмі - зменшення кісткової тканини міжальвеолярних перегородок на 1/3 їх висоти. Визначається скупченість фронтальних зубів нижньої щелепи. ГІ - 4,2. Які місцеві лікувальні заходи необхідно провести у першу чергу?

^ A. Професійна гігієна

B. Фізіотерапевтичне лікування

C. Антибактеріальна терапія

D. Протизапальна терапія

E. Ортодонтичне лікування


4 Дитина 5-ти років отримала травму зубів. Об'єктивно: коронки 51 і 61 коротші від сусідніх на 1/2. Слизова оболонка в ділянці 51 і 61 зубів гіперемована, набрякла. На рентгенограмі періодонтальна щілина в апікальній частині коренів 51 і 61 зубів відсутня, верхівки коренів 51 і 61 зубів заглиблені в губчасту речовину тіла верхньої щелепи. Яка лікувальна тактика буде оптимальною?

^ A. Репозиція 51 і 61

B. Видалення 51 і 61

C. Реплантація

D. Диспансерне спостереження

E. Лігатурне шинування 51 і 61


5 Хворий 30-ти років скаржиться на підвищення температури тіла до 39oC, погіршення загального самопочуття, наявність інфільтрату округлої форми на верхній губі. Хворіє 3 дні. Об'єктивно: в ділянці верхньої губи зліва інфільтрат округлої форми в діаметрі 2,5 см, шкіра над ним багряного кольору з некротичним стрижнем в центрі. Верхня губа гіперемована, набрякла. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Ретенційна кіста верхньої губи

B. Фурункул верхньої губи

C. Гострий періостит верхньої щелепи

D. Гострий гнійний лімфаденіт

E. Карбункул верхньої губи


6 Хвора 27-ми років, вагітність 21 тиждень, після безрезультатного терапевтичного лікування направлена на видалення 28 зубу з приводу загострення хронічного періодонтиту. Під якою анестезією необхідно видалити зуб цій хворій?

A. Мандибулярна

B. Інфраорбітальна та піднебінна

C. Туберальна та різцева

D. Туберальна та піднебінна

E. Торусальна


7 Пацієнтка звернулась до стоматолога зі скаргами на біль у порожнині рота, печіння та сухість. При огляді виявлена вогняно-червона суха слизова. Язик малиново-червоного кольору, сухий, блискучий, ниткоподібні сосочки атрофовані. В складках язика визначається невелика кількість нальоту, що важко знімається. Пацієнтка знаходиться на лікуванні з приводу пневмонії, приймає антибіотики. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Гіповітаміноз B2

B. Фіксована еритема

C. Гострий атрофічний кандидоз

D. Десквамативний глосит

E. Пелагроїдний глосит


8 Пацієнт 40-ка років звернувся зі скаргами на кровоточивість ясен, рухливість зубів у фронтальній ділянці нижньої щелепи, підвищену чутливість шийок зубів у цій ділянці. На рентгенограмі у ділянці 42, 41, 31, 32 мають місце розширена періодонтальна щілина, резорбція кісткової тканини альвеолярного відростка виражена на 1/3 довжини коренів. 42, 32 мають рухливість І ступеня, 41, 31 - ІІ ступеня. Яку тимчасову шину необхідно застосувати для фронтальної стабілізації зубного ряду?

A. За Навотним

B. Мамлока

C. Копейнина

D. Когана

E. Треумана


9 Хвора 42-х років скаржиться на біль у яснах, посилення їх кровоточивості, збільшення рухомості зубів, неприємний запах із рота. Об'єктивно: ясна яскраво гіперемовані, різко набряклі, легко кровлять під час пальпації. Корені зубів оголені, пародонтальні кишені глибиною 4-6 мм із гнійним ексудатом, над'ясенний і під'ясенний зубний камінь. Рухомість зубів ІІ-ІІІ ст. На ортопантомограмі - резорбція міжзубних перегородок до 1/2 їх висоти. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Загострення генералізованого пародонтиту І ст

B. Загострення генералізованого пародонтиту ІІ ст

C. Загострення генералізованого пародонтиту ІІІ ст

D. Генералізований пародонтит ІІІ ст, хронічний перебіг

^ E. Генералізований пародонтит ІІ ст, хронічний перебіг


10 У хворого 58-ми років діагностовано перелом нижньої щелепи з виникненням несправжнього суглоба. Об'єктивно: відсутні 38, 36, 32, 41, 43, 48. Збережені зуби інтактні, стійкі. Зміщення відламків нижньої щелепи не спостерігається. На рентгенограмі дефект кісткової тканини до 2 см. Яка конструкція протезу показана в даній ситуації?

^ A. Протез з шарніром за Оксманом з двосуглобним зчленуванням

B. Протез з шарніром за Гавриловим

C. Шарнірний протез незнімної конструкції за Оксманом

^ D. Протез з шарніром за Оксманом з односуглобним зчленуванням

E. Протез з кульково-амортизаційним кламером за Курляндським


11 Хворій 18-ти років планується виготовлення металопластикової коронки на 24 зуб. Проводиться вибір відбиткових матеріалів для отримання комбінованого відбитка з верхньої щелепи. Яким матеріалом краще отримати попередній відбиток?

A. Дентофоль

B. Ортокор

C. Стенс

D. Протакрил

E. Віск


12 У доставленого з поля бою офіцера 33-х років відстріл підборідного відділу нижньої щелепи, слинотеча, незначна кровотеча з порожнини рота, асфіксія що виникає періодично під час зміни положення голови. Які дії спрямовані на боротьбу с розвитком асфіксії у пораненого?

^ A. Накладання трахеостоми

B. ПХО ран, накладання трахеостоми

C. Фіксація язика, транспортування в положенні обличчям донизу

D. Фіксація щелеп підборідною пращею

^ E. Транспортування в положенні обличчям донизу


13 Хворому 75-ти років виготовляється повний знімний протез на верхню щелепу. Під час припасування індивідуальної ложки за методикою Гербста лікар виявив, що ложка скидається під час витягання губ трубочкою. На якій ділянці слід провести корекцію ложки?

^ A. Позаду верхньощелепних горбів

B. Вестибулярно між іклами

C. Дистально по лінії А

D. У ділянці щічних тяжів

E. По всьому вестибулярному краю


14 Хворому 20-ти років поставлено діагноз: хронічний глибокий карієс 12. Об'єктивно: на апроксимально-дистальній поверхні 12 глибока каріозна порожнина. Каріозним процесом також вражено і дистальний кут коронки 12. Оберіть матеріал для усунення вказаного дефекту:

^ A. Алюмосілікатний цемент

B. Композитний матеріал світлового затвердіння

C. Склоіономірний цемент хімічного затвердіння

D. Полікарбоксилатний цемент

E. Склоіономірний цемент світлового затвердіння


15 Підліток 16-ти років скаржиться на неприємний запах з рота, загальну слабкість, підвищення температури тіла до 37,6oC впродовж 2-х дів. Нещодавно перехворів на ангіну. Об'єктивно: стан гігієни порожнини рота незадовільний, зуби вкриті шаром м'якого зубного нальоту. Ясна гіперемовані, ясеневі сосочки вкриті брудно-сірим нальотом. Визначте збудників даного захворювання:

A. Стрептококи

B. Фузобактерії, спірохети

C. Дріжджоподібні гриби

D. Стафілококи

E. Віруси герпесу


16 При профілактичному огляді хлопчика 8-ми років виявлено матові крейдоподібні плями на вестибулярній поверхні 11 та 21 зубів, які локалізовані у пришийковій ділянці. Суб'єктивні скарги у дитини відсутні. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. Хронічний початковий карієс

B. Гострий поверхневий карієс

C. Місцева гіпоплазія емалі

D. Гострий початковий карієс

E. Плямиста форма флюорозу


17 Хворий 35-ти років звернувся для видалення 14 зуба з приводу загострення хронічного періодонтиту після безуспішного терапевтичного лікування. Який Ваш вибір інструментарію для видалення?

A. Прямі щипці

B. S-подібні праві щипці

C. S-подібні щипці

D. Штикоподібні кореневі щипці

E. Штикоподібні коронкові щипці


18 Хвора 57-ми років скаржиться на наявність припухлості у під'язиковій ділянці, яку помітила 3 місяці тому. Відзначає її повільне збільшення. Об'єктивно: у під'язиковій ділянці має місце утворення еластичної консистенції, безболісне, слизова оболонка над ним з блакитним відтінком. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Слинокам'яна хвороба

B. Гемангіома під'язикової ділянки

C. Ліпома під'язикової ділянки

D. Дермоїдна кіста дна порожнини рота

E. Ранула


19 Монтажник-висотник, який має великий стаж роботи, звернувся до стоматолога з скаргами на сухість, печіння та незначний набряк губ. Такі ж симптоми були восени рік тому. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Метеорологічний хейліт

B. Контактний хейліт

C. Ексфоліативний хейліт

D. Хейліт Манганотті

E. Гландулярний хейліт


20 Через 3 місяці після безпосереднього протезування хворий звернувся зі скаргами на балансування протезу. Об'єктивно: між краєм протезу і вестибулярною поверхнею альвеолярного відростка з'явилася щілина. Яка тактика лікаря?

^ A. Перебазування протезу пластмасою, що швидко твердіє

B. Нарощування зубних рядів пластмасою, що швидко твердіє

C. Корекція зубних рядів

D. Корекція країв протезу

E. Виготовлення нового протезу


21 Хвора 36-ти років скаржиться на різкий біль, "клацання" в правому скронево-нижньощелепному суглобі (СНЩС), печіння в ділянці правого зовнішнього слухового проходу. Рухи нижньої щелепи східцеподібні, з короткочасними блокуючими моментами в суглобі та гострим болем. Об'єктивно: обличчя симетричне. Прикус ортогнатичний, при внутрішньоротовій пальпації латеральних крилоподібних м'язів відчувається біль з правого боку. На томограмах контури кісткових структур суглобових поверхонь рівні, гладенькі. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. Гострий посттравматичний артрит СНЩС

B. Деформуючий артроз СНЩС

C. Анкілоз СНЩС

D. Дисфункція СНЩС

E. Ревматичний артрит СНЩС


22 Хвора 32-х років скаржиться на часткову відсутність зубів, естетичний недолік. Об'єктивно: відсутні 15, 14, 24, 25, центральна група зубів верхньої щелепи знаходиться в положенні протрузії із наявністю трем. Якими ортодонтичними апаратами доцільно провести підготовку ротової порожнини до протезування?

^ A. Піднебінна пластинка з вестибулярною дугою

B. Піднебінна пластинка з похилою площиною і вестибулярною дугою

C. Розширююча пластинка на верхню щелепу з ортодонтичним замком

D. Капа Шварца

E. Апарат Брюкля


23 У хворого 62-х років серединний перелом нижньої щелепи з утворенням суглоба. Об'єктивно: зубна формула 33, 34, 35, 36, 37, 47, 46, 45, 44, 43. Зуби інтактні, стійкі, коронки високі. Рухомість відламків незначна, зміщення немає. Застосування якого протеза є найбільш доцільним?

^ A. Пластинковий з шарніром Вайнштейна

B. Мостоподібний без шарніра

C. Пластинковий з шарніром Оксмана

D. Пластинковий з шарніром Гаврилова

E. Пластинковий без шарніра


24 При об'єктивному обстеженні хворого визначається дефект твердих тканин 24 зуба. ІРОПЗ - 0,8. Дефект частково відновлений пломбою, яка не відповідає вимогам. Зуб має рожеве забарвлення. На рентгенограмі не виявляється патологічних процесів. Яка конструкція показана в даному випадку?

A. Вкладка

B. Штучна коронка

C. Напівкоронка

D. Штифтова конструкція

E. Екваторна коронка


25 Хвора 39-ти років звернулася зі скаргами на біль у ділянці 21 впродовж 2-х днів. В анамнезі: лікування даного зуба з приводу карієсу. Об'єктивно: 21 вкритий металокерамічною коронкою, слизова оболонка в проекції верхівки кореня набрякла, гіперемована. Перкусія зуба різко болісна. На рентгенограмі: кореневий канал запломбований неякісно. Планується зняття коронки з 21. Яка анестезія найбільш показана?

^ A. Інтралігаментарна

B. Інфільтраційна

C. Провідникова

D. Аплікаційна

E. Внутрішньокісткова


26 Пацієнтка 32-х років звернулася зі скаргами на естетичний дефект. Об'єктивно: коронки 12, 11 та 21, 22 зубів зруйновані каріозним процесом на 2/3 висоти. Прикус ортогнатичний. На рентгенограмі: канали зубів запломбовані до верхівок, патологічних змін в періапікальних тканинах немає. Яка конструкція раціональна у даному випадку?

^ A. Пластмасові вкладки

B. Куксові вкладки та металокерамічні коронки

C. Штучні металеві штамповані коронки

D. Штифтові коронки за Річмондом

E. Реставрація коронок зубів композитними матеріалами


27 У хворого 37-ми років було видалено медіальний корінь 36, а дистальний корінь зуба зламався в середній третині. Який інструмент слід застосувати для видалення кореня?

^ A. Прямий елеватор

B. Елеватор під кутом направо

C. Дзьобоподібні щипці, що не сходяться

D. Елеватор під кутом наліво

E. Дзьобоподібні щипці, що сходяться


28 Пацієнту 53-х років встановлено діагноз лейкоплакія курців Таппейнера. Який патогістологічний процес переважає у гістологічній картині даного захворювання?

A. Паракератоз

B. Дискератоз

C. Гіперкератоз

D. Акантоз

E. Папіломатоз


29 У дитини 8-ми років у 75 на дистально-апроксимальній поверхні глибока каріозна порожнина, що сполучається з порожниною зуба. Зондування болісне, перкусія безболісна, від холодної води - повільно минаючий біль. Зуб зруйнований кілька місяців тому, не лікувався. Який метод лікування доцільний у даному випадку?

^ A. Девітальна ампутація

B. Біологічний метод

C. Девітальна екстирпація

D. Вітальна екстирпація

E. Вітальна ампутація


30 Дитина 9-ти років скаржиться на ниючий біль у зубі, що посилюється при натисканні на нього. Місяць тому зуб лікувався з приводу пульпіту. Об'єктивно: у 36 пломба, перкусія різко болісна, слизова оболонка гіперемована, набрякла. На рентгенограмі змін немає. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Гострий серозний періодонтит

B. Гострий гнійний пульпіт

C. Загострення хронічного періодонтиту

D. Загострення хронічного пульпіту

E. Гострий дифузний пульпіт


31 Пацієнт 38-ми років звернувся до стоматологічної поліклініки зі скаргами на ниючий біль в ділянці 48, що посилюється при накушуванні, погіршення самопочуття та підвищення температури тіла до 37,6oC. Об'єктивно: в ретромолярній ділянці незначна припухлість та гіперемія слизової оболонки. 48 вкритий слизовим каптуром, різко болісним під час пальпації, з-під нього виділяється гній. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Гострий гнійний періостит

B. Афтозний стоматит

C. Гострий періодонтит 48

D. Гострий гнійний перікоронарит

E. Гострий пульпіт


32 Чоловік 37-ми років скаржиться на болі у 46 під час прийому їжі, особливо гарячої, неприємний запах з рота під час відсмоктування з зуба. Біль носить ниючий характер, виникає відчуття розпирання у зубі. Поступово біль стихає. Зуб непокоїть впродовж 2-х місяців, раніше не лікувався. Об'єктивно: обличчя симетричне, на медіально-жувальній поверхні 48 визначається глибока каріозна порожнина, що сполучається з порожниною зуба. На рентгенограмі: розширення періодонтальної щілини у ділянці верхівок коренів 46. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Загострення хронічного пульпіту

B. Хронічний гангренозний пульпіт

C. Хронічний фіброзний періодонтит

D. Хронічний фіброзний пульпіт

E. Загострення хронічного періодонтиту


33 Хлопчик 6-ти років 1 добу тому вдарився лобом. Через кілька годин після травми з'явилася пухлина у правій надбрівній ділянці. Об'єктивно: значний набряк тканин лоба, який розповсюджується на повіки правого ока, шкіра над пухлиною ціанотична, консистенція пухлини м'яка, наявний симптом флуктуації. Загальний стан хлопчика не порушений. Встановіть попередній діагноз:

^ A. Запальний інфільтрат тканин правої надбрівної ділянки

B. Гематома правої надбрівної ділянки

C. Перелом лобної кістки

D. Нагноєна гематома правої надбрівної ділянки

^ E. Посттравматичний набряк тканин правої надбрівної ділянки


34 Дівчина 19-ти років скаржиться на болючість губ, особливо при їх змиканні, наявність кірок. Об'єктивно: на червоній облямівці губ від зони Клейна до середини червоної облямівки кірки жовтувато-коричневого кольору, після зняття яких з'являється яскраво-червона гладенька поверхня без ерозій. Слизова оболонка в зоні Клейна дещо гіперемована і набрякла. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Актинічний хейліт, ексудативна форма

B. Ексфоліативний хейліт, ексудативна форма

C. Метеорологічній хейліт

D. Екзематозний хейліт

E. Акантолітична пухирчатка


35 Хворий 16-ти років звернувся зі скаргами на біль у порожнині рота, появу виразок, підвищення температури до $38^oC$, головний біль. Об'єктивно: слизова порожнини рота гіперемована, набрякла. На твердому піднебінні, яснах, губах велика кількість ерозій, які зливаються, з поліциклічними обрисами, що вкриті сірувато-білим нальотом. Який найбільш імовірний попередній діагноз?

^ A. Вульгарна пухирчатка

B. Алергічний стоматит

C. Ящур

D. Багатоформна ексудативна еритема

E. Гострий герпетичний стоматит


36 Влітку дитина 12-ти років скаржиться на біль у горлі, головний біль та підвищення температури тіла до 38,5oC, нежить, кашель. Об'єктивно: слизова оболонка порожнини рота гіперемована, набрякла, на піднебінні та піднебінних дужках виявлено 10-15 ерозій розміром до 0,5 мм, які не вкриті нальотом і мають червоне дно. Регіонарні лімфатичні вузли збільшені, болісні під час пальпації. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Багатоформна ексудативна еритема

B. Інфекційний мононуклеоз

C. Герпетична ангіна

D. Гострий герпетичний стоматит

E. Хронічний рецидивуючий афтозний стоматит

  1   2   3   4   5   6

Схожі:

Крок Стоматологія-2010 iconСписок студентів"групи ризику" 3 курсу спеціальності "Стоматологія" для проведення додаткових консультативних занять по підготовці до інтегрованого ліцензійного державного іспиту "Крок Стоматологія"
Стоматологія" для проведення додаткових консультативних занять по підготовці до інтегрованого ліцензійного державного іспиту "Крок...
Крок Стоматологія-2010 iconКрок Стоматологія 2000-2010 рр
Поранений робітник поступив у лікарню з різаною раною передньої поверхні плеча, з
Крок Стоматологія-2010 iconЗареєстровано Міністерством юстиції
Про запровадження ліцензійного інтегрованого іспиту "Крок Стоматологія" як складової частини державної атестації лікарів-інтернів,...
Крок Стоматологія-2010 iconЗареєстровано Міністерством юстиції
Про запровадження ліцензійного інтегрованого іспиту "Крок Стоматологія" як складової частини державної атестації лікарів-інтернів,...
Крок Стоматологія-2010 iconКрок Стоматологія
move to 1143-14588
Крок Стоматологія-2010 iconКрок Стоматологія
move to 1143-14588
Крок Стоматологія-2010 iconКрок Стоматологія 2010
Об'єктивно: температура тіла знижена, риси обличчя загострені, шкіра І слизові оболонки ціанотичні, вкриті липким потом, часте дихання,...
Крок Стоматологія-2010 icon** Перелік основних видів методичної роботи
До педагогічного навантаження з розділу "методична робота" зараховуються години за підготовку та експертизу тестових завдань Ліцензійних...
Крок Стоматологія-2010 iconСхвалено рішенням центральної методичної комісії університету від 11. 02. 2010 р. (протокол №4) «Затверджую»
Терапевтична стоматологія, в т ч терапевтична стоматологія надзвичайних ситуацій
Крок Стоматологія-2010 iconКрок 3 Стоматологія
Під час профілактичного огляду в дівчинки 10 років виявлено: в 55, 65, 75 та 85
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи