Крок Стоматологія-2011 icon

Крок Стоматологія-2011
НазваКрок Стоматологія-2011
Сторінка1/6
Дата25.09.2012
Розмір1.17 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5   6

Крок 2. Стоматологія-2011

1 Жінці 56-ти років виготовляється частковий знімний пластинковий протез на верхню щелепу. Об'єктивно: зуби інтактні, стійкі. Прикус ортогнатичний. Під час перевірки конструкції протезу у порожнині рота між природніми зубами є щілина, штучні зуби змикаються. На якому етапі протезування була допущена помилка?

A. Отримання відбитків

B. Виготовлення моделей

C. Постановка штучних зубів

D. Визначення центральної оклюзії

E. Виготовлення воскового базису з прикусними валиками


2 Хвора 45-ти років звернулася з метою протезування. Працює диктором на телебаченні. Об'єктивно: зубний ряд нижньої щелепи безперервний, на верхній щелепі кінцевий та включений дефекти в бічних ділянках. Зуби, що залишилися 18, 17, 13, 12, 11, 21, 22, 23, 24 стійкі. Які фіксуючі елементи бюгельного протезу слід застосувати з косметичною метою?

^ A. Кламери системи Нея

B. Дентоальвеолярні кламери

C. Телескопічні коронки

D. Атачмени і балкову систему

E. Кламери Джексона і Боніхарта


3 Хворий 26-ти років скаржиться на припухлість у ділянці лівого кута нижньої щелепи, утруднене відкривання рота, біль під час ковтання, підвищення температури тіла до 37,8oC. Об'єктивно: обличчя асиметричне за рахунок припухлості м'яких тканин, шкірні покриви над припухлістю у кольорі не змінені. Під час пальпації незначна болісність. Запальна контрактура. 38 зуб прорізався частково, слизова оболонка над 38 гіперемована, набрякла, під час пальпації болісна, перехідна складка згладжена. Яке захворювання виявлене у хворого?

^ A. Абсцес жувальної ділянки

B. Абсцес щелепно-язикового жолобка

C. Паратонзилярний абсцес

D. Флегмона крило-щелепного простору

^ E. Гострий гнійний ретромолярний періостит


4 Хворий 37-ми років скаржиться на кровоточивість ясен, неприємний запах з рота, рухомість зубів, утруднене пережовування їжі. Об'єктивно: ясна синюшно-червоного кольору, пародонтальні кишені 6 мм з серозним вмістом, рухомість зубів ІІ ст., на зубах помірне відкладення над- і під'ясенного зубного каменя, гігієнічний індекс - 3 бали, травматична оклюзія визначається по всій протяжності зубних дуг. Який попередній діагноз?

^ A. Генералізований пародонтит, ІІ ступінь, загострений перебіг

B. Генералізований пародонтит, ІІ ступінь, хронічний перебіг

C. Гіпертрофічний гінгівіт

D. Генералізований пародонтит, І ступінь, загострений перебіг

E. Гістіоцитоз-Х


5 Хворий 40-ка років після проведеної анестезії відзначив появу різкої слабкості, нудоти, болю за грудниною, який іррадіює в лопаткову ділянку та в ліву руку, почастішання серцебиття. Триразове застосування нітрогліцерину не дало позитивного ефекту. Об'єктивно: хворий при свідомості, млявий, чоло вкрите холодним потом, відзначається блідість шкірних покривів, АТ- 100/60 мм рт.ст., тони серця глухі, пульс слабкого наповнення, ниткоподібний, аритмічний. Який стан розвивається у хворого?

^ A. Кардіогенна форма анафілактичного шоку

B. Напад стенокардії

C. Інфаркт міокарда

D. Гострий панкреатит

E. Загострення виразкової хвороби шлунка


6 Хворий звернувся до хірурга-стоматолога для видалення коренів 36. Зуб зруйнований давно. Об'єктивно: коронка зруйнована на 2/3, перкусія безболісна, слизова оболонка у ділянці 36 без видимих патологічних змін. На Ro-грамі альвеолярного відростка біля верхівки медіального кореня ділянка просвітлення з чіткими контурами, округлої форми. Який діагноз можна припустити?

^ A. Хронічний гранулюючий періодонтит

B. Хронічний гранулематозний періодонтит

C. Загострення хронічного періодонтиту

D. Хронічний фіброзний періодонтит

^ E. Гострий гнійний періодонтит


7 Хворому 70-ти років з повною відсутністю зубів виготовляються повні знімні протези. Проводиться постановка штучних зубів за сферичною поверхнею. Яка середня величина радіусу сферичної поверхні забезпечить щільний контакт зубів під час рухів нижньої щелепи?

A. 5 см

B. 7 см

C. 9 см

D. 18 см

E. 12 см


8 Жінка 35-ти років на другий день після операції видалення 38 зуба звернулася до хірурга-стоматолога зі скаргами на біль у привушно-жувальній ділянці справа, відчуття, що зуби не змикаються на цьому боці, порушення мови, жування. Об'єктивно: підборіддя зміщене вліво, рот напіввідкритий, прикус порушений, бічні рухи нижньої щелепи обмежені, справа від козелка вуха западання м'яких тканин. Який діагноз можна припустити?

^ A. Лівобічний передній вивих нижньої щелепи

B. Двобічний вивих нижньої щелепи

C. Гострий артрит СНЩС

D. Перелом гілки нижньої щелепи справа

^ E. Правобічний передній вивих нижньої щелепи


9 Дитина 11-ти років скаржиться на наявність каріозної порожнини у лівому верхньому кутньому зубі, яка з'явилась півроку тому. Об'єктивно: на медіальній контактній поверхні 26 зуба - каріозна порожнина, розташована у межах плащового дентину. Дно і стінки каріозної порожнини щільні, пігментовані, під час зондування - безболісні. Реакція на термічні подразники відсутня. Перкусія зуба безболісна. Визначте попередній діагноз:

^ A. Хронічний періодонтит

B. Гострий середній карієс

C. Хронічний глибокий карієс

D. Гострий глибокий карієс

E. Хронічний середній карієс


10 Хворий 19-ти років звернувся до полiклiнiки зi скаргами на вiдлам коронки 21 зуба внаслiдок травми. Об'єктивно: медiальний кут 21 вiдсутнiй. За лiнiєю вiдколу в однiй точцi просвiчується пульпа. Зондування в цiй точцi болiсне, перкусiя безболiсна. ЕОД - 25 мкА. Який найбільш імовірний дiагноз?

^ A. Гострий обмежений пульпiт

B. Гiперемiя пульпи

C. Гострий глибокий карiєс

D. Гострий травматичний пульпiт

E. Хронiчний фiброзний пульпiт


11 Загальний стан пораненого середньої важкості, свідомість збережена, шкіра бліда із синюшним відтінком, губи ціанотичні. Дихання часте, утруднене (28/хв.). Є підозра на дислокаційну асфіксію. На якому етапі медичної евакуації пораненого язик прошивається шовковою лігатурою?

A. На МПБ

B. В ОМедБ

C. На полі бою

D. У спеціалізованому шпиталі

E. На МПП


12 Дівчинці 13 років. Проживає у місцевості з вмістом фтору у питній воді 1,6 мг/л. Під час огляду на вестибулярних поверхнях усіх зубів виявлені крейдоподібні плями. Інтенсивність білого забарвлення знижується від центру до периферії. У ділянці центральних різців по ріжучому краю визначається світло-коричнева пігментація. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Недосконалий амелогенез

B. Гострий початковий карієс

C. Синдром Стейнтона-Капдепона

D. Системна гіпоплазія емалі

E. Флюороз зубів


13 Хворий 20-ти років звернувся з метою санації. Об'єктивно: на вестибулярній поверхні 11 і 12 декілька крейдоподібних плям діаметром 2х3 мм напівовальної форми, поверхня шорстка під час зондування. Який тест буде найінформативнішим у проведенні диференційної діагностики даної патології?

A. ТЕР-тест

B. Вітальне забарвлення

C. Термодіагностика

D. Зондування

E. ЕОД


14 Хворий 39-ти років скаржиться на наявність виразок і горбиків м'якої консистенції на слизовій оболонці порожнини рота, кровоточивість ясен, біль і розхитування зубів. Об'єктивно: на слизовій оболонці язика, ясен наявні поодинокі виразки з м'якими малоболісними краями, покриті жовтим нальотом. Регіонарні лімфовузли збільшені, м'які, безболісні, не спаяні з оточуючими тканинами. Який попередній діагноз?

A. Афта Сеттона

B. Туберкульозний вовчак

C. Лепра

D. Сифіліс (третинний період)

E. Скрофулодермія


15 Хворому 32-х років виготовляють металокерамічні коронки на 12, 11, 21, 22 зуби. Застосовується інфільтраційна анестезія анестетиком Ultracain DS. Що входить до його складу?

^ A. 4% артикаїн без вазоконстриктора

B. 2% артикаїн з епінефіраном

C. 2% артикаїн з адреналіном

E. 3% мепівакаїн без вазоконстриктора


16 У дівчинки 13-ти років спостерігається кровоточивість ясен і рухливість передніх зубів протягом останнього місяця. Об'єктивно: слизова оболонка ясен у ділянці нижніх різців та іклів набрякла, гіперемована, кровить під час дотику. Рухливість цих зубів І ступеня, пародонтальні кишені - 3 мм. На ортопантомограмі - зменшення кісткової тканини міжальвеолярних перегородок на 1/3 їх висоти. Визначається скупченість фронтальних зубів нижньої щелепи. ГІ - 4,2. Які місцеві лікувальні заходи необхідно провести у першу чергу?

^ A. Професійна гігієна

B. Ортодонтичне лікування

C. Протизапальна терапія

D. Фізіотерапевтичне лікування

E. Антибактеріальна терапія


17 Хворий 41-го року скаржиться на рухомість 24, 26, 27 зубів, виділення гною з лунки видаленого 25. Півтора місяці тому зроблено розтин по перехідній складці, видалено 25. Об'єктивно: слизова оболонка альвеолярного відростка в ділянці 24, 26, 27 синюшного кольору, набрякла. По перехідній складці - нориця з вибухаючими грануляціями. З лунки видаленого 25 - гнійні грануляції. В правій підочній ділянці невелика припухлість м'яких тканин. Носове дихання вільне. Якому захворюванню найбільш імовірно відповідає описана клінічна картина?

^ A. Хронічний альвеоліт

B. Хронічний дифузний остеомієліт

C. Загострення хронічного гаймориту

D. Актиномікоз верхньої щелепи

E. Хронічний обмежений остеомієліт


18 У дитини 5-ти років на апроксимальній поверхні 54 зуба каріозна порожнина, яка сполучається з порожниною зуба. Відмічається неприємний запах з рота. Поверхневе зондування каріозної порожнини безболісне, глибоке - болісне. Перкусія безболісна. При опитуванні з'ясовано, що від гарячого виникає біль. Оберіть раціональний лікарський засіб для антисептичної обробки кореневих каналів:

A. Розчин етонію

B. Розчин формаліну

C. Розчин фурациліну

D. Спирт

E. Гіпохлорит натрію


19 Хворий 56-ти років тривалий час лікується з приводу хронічного риногенного гаймориту. В останні три місяці з'явилися виділення з носа типу "м'ясних помиїв" з неприємним запахом, потовщення альвеолярного відростка у ділянці правих молярів, рухливість цих інтактних зубів. На амбулаторному прийомі лікар-стоматолог встановив діагноз гострого гнійного періоститу, видалив 16 зуб, провів періостеотомію. Гною при розрізі отримано не було. Який діагноз найбільш імовірний?

^ A. Осифікуючий періостит верхньої щелепи

B. Загострення хронічного правобічного гаймориту

C. Хронічний одонтогенний остеомієліт верхньої щелепи

D. Рак верхньої щелепи

E. Еозинофільна гранулома


20 Чоловік 43-х років скаржиться на підвищену чутливість зубів до термічних та хімічних подразнень, свербіж у яснах. Об'єктивно: корені зубів оголені до 1/3 довжини, ясна щільні, блідо-рожевого кольору. Незначна кількість зубних відкладень. У ділянці 15, 14, 24, 25, 44, 34 клиноподібні дефекти у межах дентину. Зондування оголених шийок зубів та клиноподібних дефектів болісне. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Генералізований пародонтит

B. Атрофічний гінгівіт

C. Рецесія ясен

D. Пародонтоз

E. Локалізований пародонтит


21 Хворий 42-х років, будівельник, скаржиться на наявність на нижній губі бородавчастого розростання, яке виникло 1,5 місяці тому і за останній тиждень почало значно збільшуватись у розмірах. Об'єктивно: червона облямівка нижньої губи синюшно-червоного кольору, інфільтрована, з поодинокими щільно прикріпленими лусочками. В центрі - чітко обмежене напівсферичної форми утворення, діаметром 8 мм, висотою 4 мм, сірувато-синюшно-червоного кольору, з шорсткою поверхнею за рахунок тонких лусочок, що щільно прикріплені до його поверхні та ущільнені в основі. Регіонарні лімфатичні вузли збільшені, рухомі, безболісні, щільні. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Вірусна бородавка

B. Рак нижньої губи

C. Кератоакантома

D. Бородавчатий передрак

E. Піогенна гранульома


22 Хворому 49-ти років під плексус-анестезією за допомогою артиакаїну-форте видалено зуб на лівій верхній щелепі. По закінченні операції комірка не виповнилась кров'яним згустком. Як можна попередити виникнення альвеоліту у пацієнта?

^ A. Промити комірку розчином мікроциду

B. Заповнити комірку порошком антибіотика

C. Пухко заповнити комірку йодоформним тампоном

^ D. Заповнити комірку гемостатичною губкою

E. Промити комірку розчином 0,1% хлоргексидину


23 У хворого 62-х років серединний перелом нижньої щелепи з утворенням суглоба. Об'єктивно: зубна формула 33, 34, 35, 36, 37, 47, 46, 45, 44, 43. Зуби інтактні, стійкі, коронки високі. Рухомість відламків незначна, зміщення немає. Застосування якого протеза є найбільш доцільним?

^ A. Пластинковий без шарніра

B. Пластинковий з шарніром Оксмана

C. Пластинковий з шарніром Гаврилова

D. Пластинковий з шарніром Вайнштейна

^ E. Мостоподібний без шарніра


24 До лікаря звернувся хворий зі скаргами на періодичний біль у фронтальному відділі верхньої щелепи. З анамнезу: 12 зуб раніше лікований з приводу пульпіту. Об'єктивно: коронка 12 відновлена за допомогою пломби. На Ro-грамі верхньої щелепи виявляється осередок деструкції кісткової тканини біля верхівки кореня 12 діаметром до 1 см. Кореневий канал 12 запломбований до верхівки. Встановлено діагноз: кістогранульома 12 зуба. Оберіть оптимальний метод лікування:

A. Реплантація 12

B. Розтин по перехідній складці

C. Резекція верхівки кореня 12

^ D. Консервативне лікування

E. Видалення 12


25 Хворий 43-х років доставлений до щелепно-лицевого відділення у тяжкому стані. Після огляду діагностована флегмона порожнини рота з розповсюдженням гнійного процесу на шию. Температура тіла 39,5oC. АТ- 100/60 мм рт.ст., Ps- 120/хв. ЧДР- до 24/хв. У положенні хворого лежачи на операційному столі з'явилися ознаки асфіксії. Які заходи необхідно провести у першу чергу?

^ A. Розтин флегмони під масковим наркозом

B. Трахеотомія

C. Надати хворому вертикального положення

D. Зафіксувати язик

E. Проведення медикаментозного симптоматичного лікування


26 Хворому до видалення зубів необхідно виготовити безпосередній протез. При його виготовленні на гіпсовій моделі зрізають зуби і формують альвеолярний відросток, надаючи йому округлої форми. Який прошарок гіпсу необхідно зрізати при формуванні альвеолярного відростка?

^ A. Не має значення

B. 5-6 мм

C. 4 мм

D. У залежності від форми альвеолярного відростка

E. Не більше 2 мм


27 В клініку хірургічної стоматології дитячого віку звернулась мама з 14-річним хлопчиком зі скаргами на періодичне підвищення температури тіла до 38-39oC, сильний біль в зубах нижньої щелепи та на значну деформацію її. Обличчя асиметричне за рахунок збільшення нижньої щелепи зліва, слизова оболонка порожнини рота без змін, 34, 35, 36 зуби рухомі, пальпація альвеолярного гребня в їх ділянці болюча. На Ro-грамі в ділянці 34, 35, 36 зубів вогнище деструкції кісткової тканини неправильної форми з нечіткими межами. Який найімовірніший діагноз?

^ A. Амелобластома нижньої щелепи

B. Рак нижньої щелепи

C. Хронічний одонтогенний остеомієліт нижньої щелепи

D. Остеобластокластома нижньої щелепи

E. Саркома Юїнга


28 Дівчина 16-ти років звернулася до стоматолога зі скаргами на косметичний дефект передніх зубів - наявність темних плям та дефектів твердих тканин. Плями були помічені при прорізуванні, дефекти з'явились згодом. Було встановлено діагноз: ерозивна форма флюорозу 16, 11, 12, 22, 26, 31, 32, 36, 41, 42, 46. Виберіть метод лікування:

^ A. Хірургічне лікування

B. Протезування

C. Реставраційне лікування

D. Диспансерне спостереження

E. Ремінералізуюче лікування


29 Лікар-стоматолог проводить лікування 26 зуба з приводу гострого глибокого карієсу у пацієнта 22-х років. У якості лікувальної прокладки обраний кальційсаліцилатний цемент “Life”, у якості постійного пломбувального матеріалу світлотверднучий конденсуємий композит “Solitaire-2”. Чим необхідно покрити лікувальну прокладку у даному випадку?

^ A. Цинк-евгенольний цемент

B. Адгезивна система композиту

C. Ізолюючий лак

D. Склоіономірний цемент

E. Фосфатний цемент


30 Батьки дитини 6-ти років звернулися зі скаргами на біль у дитини у піднижньощелепній ділянці зліва, підвищення температури до 37,5oC. Об'єктивно: обличчя асиметричне з причини інфільтрату піднижньощелепної ділянки зліва. Інфільтрат м'яко-еластичної консистенції, рухливий, розміром 2х2,5 см, пальпація трохи болісна, шкіра не змінена. Зуби інтактні. Зів гіперемований. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Аденофлегмона піднижньощелепної ділянки

B. Гострий гнійний неодонтогенний піднижньощелепний лімфаденіт

C. Гострий серозний одонтогенний піднижньощелепний лімфаденіт

D. Гострий серозний неодонтогенний піднижньощелепний лімфаденіт

^ E. Гострий гнійний одонтогенний піднижньощелепний лімфаденіт


31 Під час профілактичного огляду у пацієнта 18-ти років після зняття зубних відкладень на вестибулярній поверхні 22 та 41 виявили крейдоподібні плями у пришийковій ділянці, безболісні під час зондування. Тест емалевої резистентності 7 балів. Які морфологічні зміни характерні для даного захворювання?

^ A. Пошкодження дентиноемалевого сполучення

B. Підповерхнева демінералізація емалі

C. Поверхнева демінералізація емалі

D. Дегенеративні зміни одонтобластів

^ E. Зміни у плащовому дентині


32 Хворий 28-ми років звернувся зі скаргами на припухлість в правій під'язиковій ділянці, яка обмежує рухомість язика, ускладнює мову. Помітив її тиждень тому. Об'єктивно: в правій під'язиковій ділянці кулеподібне вибухання розміром 2,0х2,5 см, з чіткими межами, в центрі прозора, розтягнута слизова оболонка. Пальпаторно визначається флюктуація. Язик дещо піднятий догори. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Гострий сіаладеніт під'язикової слинної залози

B. Ретенційна кіста підщелепної слинної залози

C. Хронічний сіаладеніт під'язикової слинної залози

D. Ретенційна кіста під'язикової слинної залози

^ E. Слинокам'яна хвороба під'язикової слинної залози


33 На якому етапі медичної евакуації постраждалому проводять остаточну зупинку кровотечі?

A. МПП

B. МПР

C. МПБ

D. ОМедБ

E. -


34 Хворому 40-ка років з метою санації порожнини рота показане видалення центральних різців на верхній щелепі. Які нервові утворення виключаються після проведення різцевої анестезії?

^ A. Задня верхня альвеолярна гілка інфраорбітального нерва

B. Середня верхня альвеолярна гілка інфраорбітального нерва

C. Носо-піднебінний нерв

D. Зубне нервове сплетіння

E. Передня верхня альвеолярна гілка інфраорбітального нерва


35 До стоматолога звернулася вагітна 24-х років у терміні 6 місяців. Скарги на швидке руйнування зубів, випадіння старих пломб. Діагностований активно протікаючий системний (множинний) карієс. Лікар закінчує санацію порожнини рота. Цій хворій для чищення зубів на період вагітності і лактації необхідно рекомендувати зубну пасту, що містить:

A. Метронідазол

B. Настої лікарських трав

C. Сольові добавки

D. Протигрибкові засоби

E. Мінеральні компоненти

  1   2   3   4   5   6

Схожі:

Крок Стоматологія-2011 iconСписок студентів"групи ризику" 3 курсу спеціальності "Стоматологія" для проведення додаткових консультативних занять по підготовці до інтегрованого ліцензійного державного іспиту "Крок Стоматологія"
Стоматологія" для проведення додаткових консультативних занять по підготовці до інтегрованого ліцензійного державного іспиту "Крок...
Крок Стоматологія-2011 iconЗареєстровано Міністерством юстиції
Про запровадження ліцензійного інтегрованого іспиту "Крок Стоматологія" як складової частини державної атестації лікарів-інтернів,...
Крок Стоматологія-2011 iconЗареєстровано Міністерством юстиції
Про запровадження ліцензійного інтегрованого іспиту "Крок Стоматологія" як складової частини державної атестації лікарів-інтернів,...
Крок Стоматологія-2011 iconКрок Стоматологія-2011
Об'єктивно: слизова оболонка під протезом гіперемована, набрякла, чіткі контури протеза на протезному ложі. Механічних пошкоджень...
Крок Стоматологія-2011 iconКрок Стоматологія 2011
Мікроскопічно в ньому виражений тканинний І клітинний атипізм, клітини типу ліпобластів різного ступеня зрілості, з поліморфізмом,...
Крок Стоматологія-2011 iconКрок Стоматологія 2011
Мікроскопічно в ньому виражений тканинний І клітинний атипізм, клітини типу ліпобластів різного ступеня зрілості, з поліморфізмом,...
Крок Стоматологія-2011 iconКрок Стоматологія
move to 1143-14588
Крок Стоматологія-2011 iconКрок Стоматологія
move to 1143-14588
Крок Стоматологія-2011 icon** Перелік основних видів методичної роботи
До педагогічного навантаження з розділу "методична робота" зараховуються години за підготовку та експертизу тестових завдань Ліцензійних...
Крок Стоматологія-2011 iconКрок 1 Стоматологія
З метою підтвердження діагнозу “Туляремія” мисливцю, госпіталізованому на 5 день
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи