Крок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2005 рік (квітень) icon

Крок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2005 рік (квітень)
НазваКрок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2005 рік (квітень)
Сторінка1/5
Дата25.09.2012
Розмір1.13 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5

Крок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2005 рік (квітень)1 До приймального відділення лікарні звернулась жінка 22 років зі скаргами на раптово виниклий біль у нижньому відділі живота, більше зліва, який ірадіює у задній прохід; нудоту, слабкість. Стан середньої важкості, погіршується. АТ– 85/50 мм рт.ст., Ps- 102 уд/хв., $t^0$– $36,8^0С$. Живіт напружений, є ознаки подразнення очеревини. Остання менструація закінчилась 5 тижнів тому. Про яку патологію перш за все слід подумати?

A. Перітоніт

B. Загострення аднекситу

C. Порушена позаматкова вагітність

D. Ниркова коліка

E. Гострий аппендицит


2 Бригада швидкої медичної допомоги викликана до хворої 40 років, котра лікувала рану ноги, отриману вдома. Стан хворої протягом тижня прогресивно погіршувався: розвиток слабкості, утруднення дихання. При огляді: стан хворої вкрай тяжкий, шкіра бліда, суха, холодна, відмічається ціаноз губ, акроціаноз, температура тіла - $40,0^0С$, ЧД- 32/хв., АТ- 60/30 мм рт.ст., Ps- 132/хв., нога набрякла, гіперемована до стегна. Який найбільш вірогідний попередній діагноз?

^ A. Інфекційно-токсичний шок

B. Анафілактичний шок

C. Гіповолемічний шок

D. Кардіогенний шок

E. Травматичний шок


3 Хворий 40 років під час покосу одержав різану рану в області лівого підколінного згину. Кровотеча інтенсивна, кров фонтанує. Пальцевим притисненням артерії в паху кровотечу тимчасово зупинено. Для доставки потерпілого в хірургічне відділення вирішено накласти на стегно джгут. Яка допустима тривалість накладання джгута?

A. 2 години

B. 20 хвилин

C. 4 години

D. 3 години

E. 0,5 години


4 У чоловіка 26 років після травми та крововтрати розвивається анурія, вміст сечовини у крові 30,5 ммоль/л, креатиніну 0,786 ммоль/л. Після 2 сеансів гемодіалізу констатовано поліурію, зниження вмісту сечовини та креатиніну. Який прогноз захворювання?

^ A. Хворий може жити тільки в умовах гемодіалізу

B. Хворого треба готувати до трансплантації нирки

C. У хворого має розвитися хронічний гломерулонефрит

D. Прогноз для виживання є незадовільним

^ E. Функція нирок має відновитися повністю


5 Хворий 43-х років упав з другого поверху будинку. Скарги на сильний біль у нижній третині правої гомілки. При огляді виявлені набряк, гематома, деформація і різка болючість у нижній третині правої гомілки. Активні і пасивні рухи різко обмежені і болючі. Транспортна іммобілізація повинна

^ A. Кульшого суглоба

B. Стопи

C. Колінного суглоба

D. Гомілковостопного суглоба

E. Гомілковостопного та колінного суглоба


6 Хворий 72 років в післяопераційному періоді раптово знепритомнів. Діагностована клінічна смерть. Під час проведення непрямого масажу серця почувся характерний кістковий хрускіт. Якою буде подальша тактика лікаря?

^ A. Замінити непрямий масаж серця ручним методом ШВЛ

B. Замінити непрямий масаж абдомінальною компресією

C. Замінити непрямий масаж дефібриляцією

D. Продовжувати непрямий масаж серця

^ E. Припинити реанімаційні заходи


7 Породілля в ранньому післяпологовому періоді втратила 450 мл крові (важить 70 кг). Об'єктивно: загальний стан задовільний, шкірні покриви рожеві, Рs- 80 уд/хв., ритмічний, АТ- 110/70 мм рт.ст. Яка найбільш доцільна лікарська тактика?

^ A. Введення 1/3 колоїдів та 2/3 кристалоїдів

B. Введення колоїдів

C. Введення цільної крові

D. Введення кристалоїдів

E. Введення еритроцитарної маси


8 Дитина 3 років госпіталізована. За словами матері у дитини: блювання, пронос, підвищення потовиділення, почервоніння шкіри, біль у животі, потьмарення свідомості. Дані скарги з'явилися після того, як дитина випила сироп, що містив парацетамол. Який препарат слід застосувати як антидот у даному випадку?

A. Фізостигмін

B. Бікарбонат натрію

C. Сироп іпекакуани

D. Ацетилцистеїн

E. Активоване вугілля


9 У пологовому будинку народилась дівчинка з адреногенітальним синдромом, частим блюванням фонтаном, проносом, поліурією, артеріальною гіпотензією. АТ- 50/0 мм рт.ст. Лабораторно: гіпоглікемія, гіпонатріємія, гіпохлоремія, гіперкаліємія. З чим може бути пов'язаний стан дівчинки?

^ A. Харчова токсикоінфекція

B. Ферментопатія

C. Гострий гастродуоденіт

D. Дисбактеріоз

E. Гостра недостатність кори наднирників


10 У хворої 30 років хвороба почалась раптово, через пів години після вживання в їжу тістечка з кремом. З'явився ріжучий біль у верхній ділянці живота, нудота та блювання, запаморочення. Не може стояти внаслідок значної загальної слабкості. Об-но: $t^0$- $36,0^0C$. Шкіра бліда. ЧД- 20/хв. Ps- 100 уд/хв., АТ- 95/65 мм рт.ст. Тони серця достатньої звучності. Язик сухий. Живіт не здутий, болючий у надчеревній ділянці. Симптомів підразнення очеревини не знайдено. З якого заходу потрібно почати лікування?

A. Промити шлунок

B. Провести регідратацію внутришньовенно

C. Ввести церукал

^ D. Дати ентеросорбенти

E. Призначити антибіотик


11 Хворий 37 років після автомобільної катастрофи. Скарги на різку біль і кровотечу в середній третині правого стегна. Об'єктивно: рана на передній поверхні правого стегна з масивною кровотечею, патологічна рухомість на рівні середньої третини стегна. Якими будуть невідкладні дії на етапі первинної допомоги?

^ A. Іммобілізувати кінцівку транспортною шиною

B. Ввести знеболюючі засоби

C. Виконати пальцеве притиснення стегнової артерії

D. Виконати венепункцію і почати внутрішньовенну інфузію поліглюкіну

E. Накласти джгут


12 Хвора 24 років відмічає затримку чергової менструації на 20 днів, ниючий біль внизу живота. Порушення менструальної функції зазначає уперше. В анамнезі – хронічний двобічний сальпінгоофорит. Статеве життя регулярне, без запобігання вагітності. Об'єктивно: загальний стан задовільний, $t^0$ – $36,7^0С$, Ps– 72 уд/хв., АТ– 120/80 мм рт.ст. Живіт м'який, безболісний. При трансвагінальній ехографії – підозра на прогресуючу трубну вагітність. Якою повинна бути тактика лікаря жіночої консультації?

^ A. Видати лікарняний лист, визначити титр ХГ в крові або сечі

B. Провести пункцію заднього склепіння, при відсутності пунктату призначити наступний огляд через 5 днів

^ C. Повторити огляд через тиждень

D. Негайна госпіталізація

E. Провести тести функціональної діагностики


13 У хворого з гіпертонічною хворобою з'явилися скарги на слабкість, нудоту, головний біль, тупий біль у серці, серцебиття. Погіршення стану наростало протягом останніх 4 днів. На світанку відбулася носова кровотеча. Ps - 110 уд/хв, ритмічний, АТ– 230/110 мм рт.ст. Який діагноз найбільш

^ A. Гіпертонічна криза, неускладнена

B. Геморагічний інсульт

C. Пароксизмальна тахікардія

D. Гіпертонічна криза, ускладнена

E. Геморагічний васкуліт


14 Хвора 25 років скаржиться на головний біль, блювання "фонтаном". Хворіє протягом декількох тижнів. Перестала ходити у зв'язку зі значною хиткістю, порушився зір. Об'єктивно: атонія, атаксія, ністагм. У позі Ромберга падає у лівий бік. Пальценосову пробу виконує з інтенційним тремором, промахуванням з обох боків. Консультацію якого лікаря необхідно призначити у першу чергу?

A. Окуліст

B. Психіатр

C. Хірург

D. Терапевт

E. Невропатолог


15 До лікаря-терапевта дільничої лікарні звернулася вагітна з 12-тижневою вагітністю. Скаржиться на переймоподібний біль внизу живота, рясні кров'янисті виділення зі статевих шляхів. Що повинен зробити лікар?

^ A. Госпіталізувати до пологового відділення

B. Госпіталізувати до гінекологічного відділення

C. Викликати лікаря акушера-гінеколога

D. Провести гемостатичну терапію

E. Госпіталізувати до хірургічного відділення


16 Вночі у дитини трьох років, яка захворіла дві доби тому на ГРВІ, розвинулось шумне дихання з експіраторною задишкою, з втяжінням міжреберних проміжків; лаючий кашель. Аускультативно: у легенях виявлено послаблене дихання, провідні хрипи. Найбільш можливий діагноз?

^ A. Гострий стенозуючий ларінготрахеїт

B. Гострий альвеоліт

C. Пневмонія

D. Гострий обструктивний бронхіт

E. Стороннє тіло


17 Під час проведення трансфузії еритроцитарної маси хворому з постгеморагічною анемією, стан його стрімко погіршився. З'явились скарги на біль у попереку, грудях, головний біль, ядуху. Температура тіла підвищилась до $39^0С$. Об'єктивно: обличчя ціанотичне, значна тахікардія, АТ- 75/40 мм рт.ст. По сечовому катетеру відтікає сеча майже чорного кольору. Чим зумовлено погіршення стану хворого?

^ A. Об'ємним перевантаженням кровообігу, набряком легень

B. Гемолітичною реакцію внаслідок трансфузії несумісної еритроцитарної маси

C. Гіперкаліємією внаслідок надлишку калію в донорських еритроцитах

D. Алергічною реакцією

E. Пірогенною реакцією


18 Пацієнт 35 років під час гемотрансфузії 200 мл еритроцитарної маси почав пред'являти скарги на головний біль, біль у попереку, дзвін у вухах. Свідомість, дихання не порушені. АТ- 110/60 мм рт.ст., Ps- 110 уд/хв., слабкий. Діурез знижений, сеча бурого кольору. Найбільш вірогідною причиною розвитку трансфузійної реакції є:

^ A. Гостра ниркова недостатність

B. Коагулопатія

C. Переливання "старої" крові

D. Гемолітична анемія

E. Переливання іншогрупної крові


19 Хвора 35 років через 7 днів після травми в області стопи відмітила утруднене відкривання рота. Наступної доби не змогла приймати їжу, приєдналися напруженість м'язів потилиці, спини, живота. Під час приймання до стаціонару на 3 добу захворювання відмічається тонічне напруження всіх груп м'язів, $t^0$- $38,9^0С$, генералізовані судоми кожні 10-15 хвилин. Провідним засобом лікування цього захворювання у

^ A. Патогенетична терапія протисудомними засобами

B. Промивання шлунку

C. Призначення противірусних препаратів

D. Етіотропна терапія антибіотиками

E. Введення специфічної сироватки


20 До травмпункту звернувся фермер, який пiд час роботи в полi поранив праву ступню. Коли був щепленим, не пам'ятає, в армiї не служив. При оглядi правої ступнi виявлено забруднену рану довжиною 5-6 см з нерiвним краями. Яка подальша тактика лiкаря?

^ A. Ввести правцевий анатоксин і протиправцеву сироватку

B. Призначити антибіотик

C. Тільки хірургічна обробка рани

D. Ввести протиправцеву сироватку

E. Ввести правцевий анатоксин


21 У 11-літнього хлопчика гостро, під час занять фізкультурою в школі, з'явився різкий головний біль, втрата свідомості. Оглянутий через годину від початку захворювання у приймальному покої: свідомість сплутана, АТ- 130/85 мм рт.ст., виражена ригідність м'язів потилиці, вогневищевої неврологічної симптоматики не виявлено, гарячки немає, нормоглікемія. Яке діагностичне дослідження необхідно провести цій дитині у першу

^ A. МРТ головного мозку

B. Люмбальна пункція

C. Електроенцефалограма

D. Визначення рівню гемоглобіну та еритроцитів у крові

E. КТ головного мозку


22 Хворий 47 років надійшов із скаргами на слабкість, відсутність апетиту, нудоту, блювоту, біль у суглобах, іктеричність шкіри та склер. Стан погіршився, зросла жовтяниця, сонливість, приєдналися носова кровотеча, солодкуватий запас з рота, печінка на 2 см вище реберної дуги, Рs– 112/хв., АТ- 100/60 мм рт.ст., виділив 600 мл сечі темного кольору. Назвіть стан, який обумовив тяжкість даної клінічної картини.

^ A. Геморагічний синдром

B. Гостра ниркова недостатність

C. Гостра судинна недостатність

D. Інфекційно-токсичний шок

E. Гостра печінкова недостатність


23 Чоловік на другий день після вживання консервованих грибів відмітив різку м'язеву слабкість, погіршення зору, роздвоєння предметів, почуття нестачі повітря, порушення ковтання, пронос, нудоту. Виявлено птоз, мідріаз, анізокорію, часте, поверхневе дихання. Попередній діагноз: ботулізм. Яка тактика?

^ A. Організація стаціонару на дому

B. Негайна госпіталізація до неврологічного відділення

C. Негайна госпіталізація до інфекційного відділення

D. Негайна госпіталізація до терапевтичного відділення

^ E. Негайна госпіталізація у реанімаційне відділення інфекційної лікарні


24 У хворої 82 років виникли зупинка серця та дихання, в анамнезі тривала серцева недостатність. На 5 хвилину серцево-легеневої реанімації, яка почата вчасно, відновлення серцевої діяльності не зареєстровано. Який прогноз при подальшій реанімації щодо відновлення серцевої діяльності?

^ A. Повне видужування з наступним погіршенням

B. Відновлення ритмічних скорочень з окремими екстрасистолами

C. Повністю відновити неможливо

D. Можливе відновлення синусового ритму

^ E. Повне видужування


25 У хворого, який знаходиться в гіперглікемічній комі, через 4 години після початку інсулінотерапії раптово розвинулась тахікардія, м'язова гіпотонія; АТ- 80/40 мм рт.ст., на ЕКГ: подовження інтервалу QТ, зниження S–Т, розширення і уплощення Т. Ваш висновок?

A. Гіперглікемія

B. Гіпокаліємія

C. Гіпоглікемія

D. Гіповолємія

E. Гіперкаліємія


26 У хворої 29 років водянисті випорожнення безліч разів, часті блювання. Об'єктивно: загальний ціаноз, сухість слизових оболонок, зниження тургору шкіри. $t^0$- $35,2^0С$. Периферичний пульс не визначається. Тахіпное. Корчі м'язів. Сечовиділення відсутнє 6 годин. Як розцінити стан хворої?

^ A. Дегідратація третього ступеня

B. Дегідратація другого ступеня

C. Некомпенсований гіповолемічний шок

D. Анафілактичний шок

E. Інфекційно-токсичний шок


27 У жінки 35 років після 30 хвилинного перебування у черзі в душній крамниці, з'явилось відчуття різкого запаху, після чого спостерігались тонічні та клонічні судоми. При огляді: обличчя гіпереміроване, АТ- 180/90 мм рт.ст., Ps - 112 уд/хв. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. Гіпертонічний криз

B. Ішемічний інсульт

C. Істеричний напад

D. Епілептичний напад

E. Вегето-судинна дистонія


28 У хворого 85 років з гострим загруднинним болем під час електрокардіографії відмічено ознаки клінічної смерті, зафіксовано асистолію зі збереженою функцією передсердь. Реанімаційні заходи протягом 3 хвилин неефективні. Який з вказаних заходів буде найбільш ефективним в даній ситуації?

A. Дефібриляція

B. Прекардіальний удар

C. Адренергічна стимуляція

D. Корекція метаболічного ацидозу

E. Електрокардіостимуляція


29 Студент технікуму 15 років, доставлений ШМД в ургентний хірургічний стаціонар з клінікою "гострого живота". В свідомості, адекватний, критичний. За життєвими показниками необхідна термінова операція. Чия добровільна інформована згода необхідна для проведення операції згідно чинного законодавства України?

^ A. Достатньо згоди самого пацієнта, що досяг 15–річного віку

B. Згоди пацієнта не потрібно

C. Достатньо розпорядження старшого чергового хірурга

^ D. Необхідна згода представників навчального закладу, оскільки хворий не досяг 18–річного віку

E. Необхідна згода батьків, тому що хворий не досяг 21–річного віку


30 Ви оглядаєте дитину 2-х років у червні місяці з приводу діареї, яка з'явилася протягом 12 годин. До теперішнього часу випорожнення 10 разів, рясні, водянисті. При огляді ознаки зневоднення ІІ ст. Яке з наведених обстежень хворого є

^ A. Електролітний склад крові

B. Аналіз випорожнень на дисбактеріоз

C. ЕКГ

D. Бактеріологічне обстеження на холеру (форма 30)

^ E. Бактеріологічне дослідження сечі


31 Хворий 72 років на протязі двох років мочиться вночі до 3-4 разів, відмічає послаблення струменя сечі. Останній раз сечовипускання відбулось 16 годин тому назад, є поклики до сечовипускання, біль в надлонній ділянці. Живіт м'який, при перкусії над лоном тупий звук. З чого доцільно розпочати лікування хворого?

^ A. Виконати пункційну цистостомію

B. Встановити постійний уретральний катетер

C. Виконати відкриту епіцистостомію

D. Ввести підшкірно 2 мг неостигміну метилсульфат (прозеріну)

^ E. Виконати капілярну надлонну пункцію


32 У хворого, який лікувався з приводу позагоспітальної розповсюдженої пневмонії, зберігається підвищена температура тіла $39^0C$, АТ- 90/50 мм рт.ст., ЧД- 40/хв., з'явилась анемія, олігурія. Хворого перевели до реанімаційного відділення. Першочерговим заходом невідкладної допомоги буде:

^ A. Форсований діурез

B. Адекватна антибіотикотерапія

C. Штучна вентиляція легень

D. Гемосорбція

E. Введення реополіглюкіну


33 Паціент 60 років знаходиться у неврологічному відділенні з приводу тяжкого геморагічного інсульту протягом останнього тижня. Динаміка захворювання негативна, хворий непритомний, неврологічний дефіцит поглибився за останні 2 доби. Раптово у пацієнта виникла зупинка кровообігу. В данному випадку реанімаційні заходи:

^ A. Здійснюються протягом 5 хвилин

B. Здійснюються тільки після погодження з родичами хворого

C. Здійснюються протягом півгодини

D. Не показані

E. Здійснюються протягом 10 хвилин


34 Породіллі з профузною кровотечею і важкою крововтратою мають застосувати наркоз. Використання якого препарату для наркозу найбільш доцільне і безпечне для профілактики зупинки кровообігу?

A. Дипривану

B. Кетаміну

C. Гексеналу

D. Сомбревіну

E. Тіопенталу натрію


35 У хворої з викиднем і групою крові A(II)Rh+ важка анемія. Почато переливання еритроцитарної маси АB(IV)Rh+ . Через деякий час хвора скаржитьcя на головний біль, біль у крижах, озноб. Трансфузію припинили. Хвора адинамічна, бліда, задишка, акроціаноз, холодний піт. Ps- 90 уд/хв., АТ- 75/45 мм рт.ст., сеча темна. Ваш діагноз?

^ A. Травматичний шок

B. Синдром масивної трансфузії

C. Гемотрансфузійний шок

D. Геморагічний шок

E. Анафілактичний шок


36 Чоловік 65 років, який приймає дигоксин з приводу хронічної серцевої недостатності, доставлений до лікарні з приводу раптового розлитого болю в животі, який виник 2 години тому. При огляді: шкірні покриви вологі, температура в нормі. Ps- 110 уд/хв., аритмічний. АТ- 120/70 мм рт.ст. При пальпації відмічається напруженість передньої черевної стінки на протязі всього живота. Кишкові шуми відсутні. Ампула прямої кишки пуста. При рентгенологічному дослідженні відмічаються повітряно-рідинні рівні в області кишківника. На ЕКГ- миготлива аритмія без ознак ішемії міокарду. В крові: лейк.- $17,0*10^9$/л, рН артеріальної крові - 7,33, амілаза - 110 од/л. Найбільш імовірним діагнозом є:

^ A. Тромбоз мезентеріальних судин

B. Ішемія кишківника

C. -

D. Кишкова непрохідність, обумовлена пухлиною

E. Дивертикульоз


37 Чоловік 60 років був доставлений до лікарні з приводу гострого панкреатиту. Лабораторні показники: Ht– 42\%, лейк.– $14,0*10^9$/л, кальцій – 2,1 ммоль/л, сечовина – 5 мг/дл, амілаза – 1000 од/л. Лабораторні аналізи, які відзеркалюють функцію печінки, у межах норми. Після 48 годин інфузійної терапії та спостереження, який з перелічених показників має свідчити про незадовільний прогноз?

^ A. Білірубін 42 мкмоль/л

B. Амілаза 2000 од/л

C. Глюкоза 12,0 ммоль/л

D. Кальцій 1,8 ммоль/л

E. АЛТ 0,72 ммоль/(год*л)

  1   2   3   4   5

Схожі:

Крок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2005 рік (квітень) iconКрок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2005 рік (квітень)
Стан середньої важкості, погіршується. Ат– 85/50 мм рт ст., Ps- 102 уд/хв., $t^0$– $36,8^0С$. Живіт напружений, є ознаки подразнення...
Крок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2005 рік (квітень) iconКрок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2005 рік (листопад)
Вагітна спостерігається з приводу хронічного гломерулонефриту. Яка з перелічених лабораторних знахідок може вважатися нормою у терміні...
Крок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2005 рік (квітень) iconКрок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2005 рік (листопад)
Вагітна спостерігається з приводу хронічного гломерулонефриту. Яка з перелічених лабораторних знахідок може вважатися нормою у терміні...
Крок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2005 рік (квітень) iconКрок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2006 рік (квітень)
На 4 добу від початку хвороби виникла плямисто–папульозна висипка на шкірі обличчя, за вухами, на шиї; на наступну добу висипка поширилася...
Крок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2005 рік (квітень) iconГ додаток 1 рафік проведення консультативних занять для студентівvi курсу факультету підготовки іноземних громадян зі спеціальності «Лікувальна справа»
«Лікувальна справа» з дисциплін, які входять в перелік державного ліцензійного іспиту «Крок Загальна лікарська підготовка» (російська...
Крок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2005 рік (квітень) iconАс. Гарас М. Н
«лікувальна справа», «педіатрія», «медична психологія» в ІХ семестрі 2009/10 н р
Крок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2005 рік (квітень) iconЛектор
Тематичний план лекцій за змістовними модулями 6 (лікувальна справа, педіатрія)
Крок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2005 рік (квітень) iconТематичний план практичних занять з факультетської хірургії для студентів ІV курсу медичних факультетів, спеціальності „Лікувальна справа” та „Педіатрія”

Крок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2005 рік (квітень) iconКалендарний план лекцій з хірургії для студентів І v курсу медичних факультетів №№1, 2, 3, 4 зі спеціальності «лікувальна справа» та «педіатрія» на VІІ семестр 20 14 20 15 н. р

Крок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2005 рік (квітень) iconГрафік практичних занять студентів 6 курсу спеціальності «педіатрія»
«педіатрія» та «медична психологія» на циклі “дитячі хвороби” та «дитячі хвороби з клінічною психологією» та перепідготовки лікарів...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи