Крок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2006 рік (квітень) icon

Крок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2006 рік (квітень)
НазваКрок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2006 рік (квітень)
Сторінка1/6
Дата25.09.2012
Розмір1.16 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5   6

Крок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2006 рік (квітень)1 Дитина 5 років захворіла гостро: підвищилася температура тіла до 390C; з'явилися нежить, світлобоязнь, пастозність повік. На 4 добу від початку хвороби виникла плямисто–папульозна висипка на шкірі обличчя, за вухами, на шиї; на наступну добу висипка поширилася на тулуб. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Псевдотуберкульоз

B. Кір

C. Скарлатина

D. Краснуха

E. Інфекційний мононуклеоз


2 У терапевтичному відділенні у хворого виникла серія генералізованих епілептичних судомних нападів. Який препарат потрібно ввести хворому в першу чергу?

A. Хлоралгідрат

B. Лазикс

C. Магнію сульфат

D. Діазепам

E. Димедрол


3 У хворого щелепно-лицьова травма, подвійний перелом нижньої щелепи, перелом кісток носа, нестабільний перелом шийного С3-С5 відділу хребта. Під час транспортування настала зупинка дихання. Який оптимальний метод екстреного відновлення прохідності верхніх дихальних шляхів?

^ A. Використання повітроводу

B. Інтубація трахеї

C. Кріко-тиреостомія

D. Трахеостомія

E. Використання дихальної маски


4 Бригада швидкої медичної допомоги викликана до хворої 40 років, котра лікувала рану ноги, отриману вдома. Стан хворої протягом тижня прогресивно погіршувався: розвилася слабкість, утруднення дихання. При огляді: стан хворої вкрай тяжкий, шкіра бліда, суха, холодна; відмічається ціаноз губ, акроціаноз, температура тіла - 40,00С, ЧД- 32/хв, АТ- 60/30 мм рт.ст., Ps- 132/хв; нога набрякла, гіперемована до стегна. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. Анафілактичний шок

B. Травматичний шок

C. Інфекційно-токсичний шок

D. Кардіогенний шок

E. Гіповолемічний шок


5 У хворого 36 років другу добу спостерігаються нестримне блювання та часті рідкі випорожнення. Об'єктивно: стан надзвичайно важкий, на запитання відповідає з утрудненням. Риси обличчя загострені, очі запалі, склери тьмяні, губи та нігтьові фаланги синюшні, язик сухий. Голос сиплий, шкіра бліда, взята в складку не розправляється. Тони серця глухі, пульс та артеріальний тиск не визначаються. Живіт втягнутий. Часті судоми нижніх кінцівок, температура тіла 350С. Яке ускладнення виникло у хворого?

^ A. Набряк головного мозку

B. Дегідратаційний шок

C. Гостра судинна недостатність

D. Інфекційно-токсичний шок

E. Гостра ниркова недостатність


6 Через годину після перебування в зоні високого радіаційного ураження, до клініки був доставлений хворий 36 років зі скаргами на багаторазове блювання, біль у животі, озноб, підвищену температуру тіла, артеріальну гіпотензію. На 5 день після опромінення приєдналися явища ентериту, динамічної кишкової непрохідності, виразковий стоматит. Яка найбільш вірогідна форма гострої променевої хвороби розвинулася у хворого?

A. Кишкова

B. Токсемічна

C. Церебральна

D. Кістково-мозкова

E. Блискавична


7 Хворий 68 років доставлений машиною швидкої допомоги у важкому стані зі скаргами на запаморочення, періодичну непритомність, судоми. Об'єктивно: дихання везикулярне, у нижніх відділах невелика кількість дрібно пухирчастих вологих хрипів. І тон на верхівці послаблений, акцент ІІ тону над аортою, Ps- 36/хв, ритмічний. АТ- 170/85 мм рт.ст. На ЕКГ: передсердні та шлуночкові комплекси виникають незалежно, кількість шлуночкових комплексів - 33/хв. Який із способів невідкладної допомоги необхідно застосувати в даному випадку?

^ A. Панангін внутрішньовенно

B. Електрична дефібриляція

C. Обзидан внутрішньовенно

D. Строфантин внутрішньовенно

E. Електрокардіостимуляція


8 Хворого доставлено до лікарні з приводу носової кровотечі, яка почалася дві години тому після черепно-мозкової травми. Після застосування передньої тампонади кровотеча припинилася, але через дві години з'явилося блювання; у блювотних масах - до 400 мл згустків крові. Під час огляду глотки виявлено затікання крові по задній стінці у вигляді вузької смужки. Який метод зупинки кровотечі слід застосувати у цьому випадку?

^ A. Коагуляція кровоточивої судини

B. Відшарування слизової оболонки в зоні кровотечі

C. Перев'язування зовнішньої сонної артерії

D. Повторна передня тампонада

E. Задня тампонада


9 У дитини, народженої в терміні гестації 40 тижнів, масою тіла 2800 г, довжиною 50 см, на 5 добу виникли генералізований ціаноз, тахіпное, втягування податливих місць грудної клітки. Який з перерахованих заходів є першочерговим у даному випадку?

A. Імунна терапія

B. Оксигенотерапія

C. Антибіотики

D. Інфузійна терапія

E. Антиоксиданти


10 У хлопчика 2 років утруднене сечовипускання. Об'єктивно: під час сечовипускання препуціальний мішок збільшується в об'ємі, отвір крайньої плоті звужений, сеча виділяється рідкими краплями. Голівка статевого члена не виводиться. Яка найбільш вірогідна причина порушення сечовипускання?

A. Парафімоз

B. Фімоз

C. Меатостеноз

D. Баланопостит

E. Стриктура уретри


11 Які види медичної допомоги надаються потерпілим у зоні вибуху на нафтопереробному виробництві при дуже великій кількості постраждалих?

^ A. Перша медична, спеціалізована, кваліфікована

B. Долікарська, перша лікарська, спеціалізована

C. Перша лікарська, спеціалізована, кваліфікована

D. Перша медична, долікарська, перша лікарська

^ E. Перша медична, долікарська, спеціалізована


12 У процесі інтубації трахеї пацієнту 57 років, внаслідок подразнення рефлeксогенних зон гортані та трахеї, настала рефлекторна зупинка серця. Який препарат слід ввести в першу чергу в процесі реанімації?

A. Еуфілін

B. Натрію гідрокарбонат

C. Промедол

D. Серцеві глікозиди

E. Атропін


13 Робітник опинився під дію електричного струму протягом декількох хвилин. Об'єктивно: непритомний, судоми. Самостійне дихання відсутнє, пульс не визначається, шкіра ціанотична, зіниці широкі, на світло не реагують. Яка першочергова допомога постраждалому?

^ A. Внутрішньовенне введення дихальних аналептиків

B. Введення протисудомних препаратів

C. Введення наркотичних речовин

D. Закритий масаж серця та штучна вентиляція легень

^ E. Внутрішньовенне введення реополіглюкіну


14 До обласної лікарні профзахворювань доставлено постраждалого під час раптового викиду рудничного газу. Під час огляду: непритомний, Ps- 112/хв., АТ- 90/65 мм рт.ст., ЧДР- 26/хв. Зі слів рятівників на місці аварії відзначалися судоми, на етапі транспортування - психомоторне збудження. Який метод лікування найдоцільніше застосувати в першу чергу?

A. Гемосорбція

B. Гіпербарична оксигенація

C. Цитохром С

D. Обмінне переливання крові

E. Форсований діурез


15 Постраждалих доставлено до приймального відділення лікарні після вибуху невідомого вибухового пристрою під час теракту. Один з них з обширною рваною раною в ділянці нижньої щелепи. Які заходи першої лікарської допомоги МОЖУТЬ БУТИ ВІДКЛАДЕНІ?

^ A. Корекція порушень гемодинаміки

B. Усунення асфіксії

C. Хірургічна обробка рани

D. Зупинка кровотечі

E. Знеболення


16 Хлопчик 12 років захворів 7 днів тому з появи головного болю, гіпертермії до 400С, болю в м'язах, загальної слабкості. Через 2 дні після нормалізації температури тіла з'явилися геморагічні висипання на шкірі та слизових, носові кровотечі, жовтяниця, гепатоспленомегалія. Три тижні тому повернувся з Південної Африки. Відмічалися неодноразові укуси комарів. Яке інфекційне захворювання слід запідозрити в першу чергу?

A. Гарячка Денге

B. Гарячка Ку

C. Жовта гарячка

D. Малярія

E. Лептоспіроз


17 Вагітна 40 тижнів з бурхливою пологовою діяльністю, клінічно вузьким тазом. Під час індукції в наркоз виникло блювання. Після інтубації проведена санація дихальних шляхів та ротової порожнини. У подальшому розвинувся ціаноз, підвищився центральний венозний тиск; над легенями - різнокаліберні вологі хрипи, підвищення тиску на вдиху. Під час контролю газів крові – значна гіпоксемія. Яка причина цього стану?

^ A. Інфаркт міокарда

B. Набряк легенів

C. Синдром Мендельсона

D. Емболія навколоплідними водами

E. Ендотоксичний шок


18 До приймального відділення госпіталю МНС потрапили з зони катастрофи 20 осіб. Під час огляду в потерпілого 30 років, якого вилучили з-під уламків споруди, відзначається: блідість шкірних покривів, деформація правої гомілки, множинні забиття м'яких тканин нижніх кінцівок; свідомість збережена. До якої групи потерпілих треба віднести цього пацієнта при проведенні медичного сортування?

^ A. Потребує евакуації до іншого лікувального закладу

B. Не потребує медичної допомоги на даний момент

C. Допомога може бути відкладена

D. Потребує симптоматичного лікування

^ E. Потребує невідкладної медичної допомоги


19 Хворий 42 років на фоні повного здоров'я відчув біль по типу "удару по голові", після чого виникло блювання. Хворий знепритомнів, розвинулися генералізовані судоми. Під час огляду: кома І, ригідність потиличних м'язів, ліва зіниця більша за праву, праві кінцівки ротовані, м'язовий тонус значно знижений. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Інфаркт мозку

B. Крововилив у головний мозок

C. Епілепсія

D. Гостра гіпертонічна енцефалопатія

E. Менінгіт


20 Хвора 25 років скаржиться на головний біль, блювання "фонтаном". Хворіє протягом декількох тижнів. Перестала ходити у зв'язку зі значною хиткістю ходи, порушився зір. Об'єктивно: атонія, атаксія, ністагм. У позі Ромберга падає у лівий бік. Пальценосову пробу виконує з інтенційним тремором, промахуванням з обох боків. Консультацію якого лікаря необхідно призначити в першу чергу?

A. Психіатр

B. Невропатолог

C. Хірург

D. Терапевт

E. Окуліст


21 У хворого на цироз печінки гостро розвинулося порушення свідомості, став неадекватним, почалися генералізовані судоми. Протягом доби стан поліпшився. Раніше подібні симптоми виникали після вживання хворим м'яса та продуктів з високим вмістом тваринного білка. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. Генуїнна епілепсія

B. Печінкова енцефалопатія

C. Інфаркт мозку

D. Геморагічна анемія

E. В12- дефіцитна анемія


22 У дитини 10 місяців, у зв'язку з тяжким перебігом деструктивної пневмонії та раптовим розвитком пневмотораксу, виникла зупинка серця та дихання. Проведено штучне дихання, непрямий масаж серця. Контролювався артеріальний тиск. На якому мінімальному рівні необхідно підтримувати артеріальний тиск для забезпечення функції життєво важливих органів?

A. 70 мм рт.ст.

B. 100 мм рт.ст.

C. 80 мм рт.ст.

D. 60 мм рт.ст.

E. 90 мм рт.ст.


23 До приймального відділення надійшов хворий з закритою черепно-мозковою травмою. Об'єктивно: кома, шкірні покриви бліді, акроціаноз, виражене тахіпное, ЧДР- 45/хв., АТ- 190/110 мм рт.ст., ЧСС- 124/хв. Що необхідно для усунення дихальної недостатності в даному випадку?

^ A. Накладення трахеостоми

B. Штучна вентиляція легень

C. Введення дихальних аналептиків

D. Введення морфіну

E. Інгаляція кисню


24 Хворий 48 років доставлений до відділення у стані середньої тяжкості. Визволений з-під завалу, де знаходився протягом 2 діб зі здавленими обома нижніми кінцівками на рівні середньої третини стегна. В теперішній час стан тяжкий; кінцівки нижче місця здавлення набряклі, ціанотичні, з білими плямами, пульсація на підколінних артеріях та аа.dorsalis pedis відсутня. Наростають явища гострої ниркової недостатності. Який вид лікування доцільний у даному випадку?

^ A. Розсічення шкіри та підшкірної клітковини кінцівок

B. Ампутація

C. Внутрішньоартеріальне введення препаратів

D. Лікування з використанням барокамери

E. Охолодження кінцівок льодом


25 Хворий 58 років скаржиться на масивну гематурію, яка не супроводжувалася больовим синдромом. У сечі спостерігалися невеликі згортки крові. Про яке захворювання можна думати?

^ A. Камінь сечового міхура

B. Некротичний папіліт

C. Камінь нирки

D. Рак нирки

E. Гострий гломерулонефрит


26 Хворий 49 років знепритомнів. В анамнезі тривалий час вживав глюкокортикоїди з приводу артриту, останні 3 дні препарат не приймав. Об'єктивно: хворий загальмований, відмічається адинамія, слабкість. Шкіра звичайного кольору, помірно волога, дихання везикулярне, тони серця глухі, Ps- 100/хв., слабкого наповнення. Який з препаратів необхідно призначити хворому?

A. β-блокатор

B. Кордіамін

C. Нестероїдний протизапальний препарат

D. Кортикостероїди

E. Кофеїн


27 У дитячому садку випадок захворювання на менінгококову інфекцію. Які профілактичні заходи необхідно проводити в першу чергу?

^ A. Екстрена хіміопрофілактика контактних

B. Поточна дезінфекція

C. Карантинні заходи

D. Заключна дезінфекція

E. Введення імуноглобуліну контактним


28 У потерпілого під час землетрусу уламками зруйнованого будинку були стиснуті обидві нижні кінцівки. Вивільнити їх вдалося лише за 4 години. Який патологічний процес, найбільш вірогідно, може розвинутися в потерпілого?

^ A. Критична гіпокаліємія

B. Гостра кровотеча

C. Фібриноліз

D. Метаболічний алкалоз

E. Гостра ниркова недостатність


29 У хворого 40 років передбачається наявність переломовивиху в шийному відділі хребта в результаті автодорожньої пригоди. На час прибуття карети швидкої допомоги він знаходиться в салоні автомобіля. Що мають включати в себе перші дії щодо організації надання допомоги потерпілому?

^ A. Ввести паравертебрально новокаїн 2% - 2,0 мл у місце найвірогіднішого пошкодження хребта

B. Якомога швидше витягти з машини та направити до лікарні

^ C. Зробити спробу вправити вивих, а потім витягти з машини

D. Фіксувати хребет комірцем Шанца, обережно витягти з машини, покласти на рівню поверхню

^ E. Ввести антидепресанти


30 У новонародженого, який знаходиться у відділенні реанімації з тяжкою аспіраційною пневмонією, проводиться моніторинг серцевої діяльності. Раптово настала зупинка кровообігу в формі асистолії. Яка НАЙБІЛЬШ ОБ'ЄКТИВНА ознака цього ускладнення?

^ A. Відсутність тонів серця під час аускультації

B. Відсутність пульсу на великих артеріях

C. Відсутність дихання

D. Пряма лінія на ЕКГ

E. Розширення зіниць


31 У хворого після неодноразового проведення внутрішньовенних ін'єкцій з'явився болючий гіперемований тяж від ліктьової ямки до пахвової ділянки. Під час пальпації визначається болюче, еластичної консистенції утворення, що йде від ліктя по внутрішній поверхні плеча. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. Системна склеродермія

B. Облітеруючий ендартеріїт

C. Атеросклероз артерій верхніх кінцівок

D. Флебіт плечової вени

E. Неврит плечового нерва


32 Хворий повернувся з Таїланду. Протягом 4 діб турбувала слабкість, головний біль, субфебрильна температура. Потім температура зросла до 400С, супроводжувалася пароксизмами: озноб, жар, піт. Гепатоспленомегалія, помірна анемія. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Висипний тиф

B. Черевний тиф

C. Лептоспіроз

D. Малярія

E. Гострий бруцельоз


33 Хворий 18 років надійшов до клініки непритомним, з генералізованими тоніко-клонічними судомами тривалістю до 5 хвилин, з 2-3-хвилинними перервами між нападами. Об'єктивно: відзначаються некоординовані рухи кінцівок, очних яблук, АТ- 170/100 мм рт.ст., ЧСС- 100/хв. Зі слів родичей, з 11 років спостерігаються короткочасні епізоди втрати свідомості на 10-30 секунд без судом, які супроводжуються аурою у вигляді неприємних відчуттів у епігастрії. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. Епілептичний статус

B. Алкогольна інтоксикація

C. Гіпертонічний криз

D. Пухлина мозку

E. Інсульт


34 Через 2 години після закінчення операції на органах черевної порожнини в умовах загального знеболювання, пацієнт знепритомнів, з'явилася задишка, тахіпное з ЧДР- 42/хв., ціаноз. Парціальне напруження кисню в артеріальній крові - 56 мм рт.ст. Якою буде інтенсивна терапія цього стану?

^ A. Дихання пацієнта сумішшю кисень-повітря

B. Штучна вентиляція легенів

C. Збільшення об'єму та темпу перфузії

D. Введення анальгетиків

E. Застосування наркотичних анальгетиків


35 Жінці 31 року проведено оперативне втручання з приводу фіброміоми матки. Після закінчення операції її переведено до палати хірургічного відділення, притомну, трошки сонливу. Через 30 хвилин втратила свідомість, з'явилася синюшність шкіри. Самостійне дихання відсутнє, зіниці рівномірно розширені, на світло не реагують, пульсація на магістральних артеріях відсутня. Яка тактика лікаря?

^ A. Перелити еритромасу

B. Провести реанімаційні заходи

C. Накласти трахеостому

D. Ввести цитохром С

E. Ввести кордіамін


36 Хвора 28 років на другий день після щеплення протигрипозною вакциною скаржиться на поширену висипку на шкірі, яка супроводжується нестерпним свербежем. Об'єктивно: загальний стан задовільний. На шкірі обличчя, тулуба, верхніх та нижніх кінцівок – поширена уртикарна висипка, місцями зливного характеру. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. Герпетиформний дерматоз Дюринга

B. Гостра кропив'янка

C. Системний червоний вівчак

D. Багатоформна ексудативна еритема

E. Свербець дорослих


37 Хлопчик народився в стані важкої асфіксії. Ps- 80/хв, дихання аритмічне, поодинокі дихальні рухи, дифузний ціаноз шкіри, знижений тонус м'язів. Лікар вирішив розпочати реанімаційні заходи. Яке положення голови новонародженого повинно бути під час надання первинної реанімаційної допомоги?

^ A. Злегка закинута назад

B. Сильно закинута назад

C. Повернена ліворуч

D. Нахилена вперед

E. Повернена праворуч


38 Хвора 43 років, працівник виробництва анілінових барвників, після ліквідації наслідків аварії була госпіталізована зі скаргами на загальну слабість, запаморочення, головний біль, задишку, біль у поперековій та епігастральній ділянці, нудоту, блювання. Стан важкий, t0– 390С, АТ– 80/40 мм рт.ст. Шкіра бронзового кольору, гіперемія склер. Гепато- і спленомегалія. Олігурія, альбумінурія, позитивні жовчні пігменти в аналізі сечі. Анемія, ретикулоцитоз – 34%, в еритроцитах – тільця Гейнца-Ерліха. Вміст метгемоглобіну – 45%, білірубіну – 225 мкмоль/л. Який антидот слід застосувати?

A. Мекаптид

B. Дипіроксим

C. Адреналін

D. Унітіол

E. Атропіну сульфат

  1   2   3   4   5   6

Схожі:

Крок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2006 рік (квітень) iconКрок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2005 рік (квітень)
Стан середньої важкості, погіршується. Ат– 85/50 мм рт ст., Ps- 102 уд/хв., $t^0$– $36,8^0С$. Живіт напружений, є ознаки подразнення...
Крок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2006 рік (квітень) iconКрок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2005 рік (квітень)
Стан середньої важкості, погіршується. Ат– 85/50 мм рт ст., Ps- 102 уд/хв., $t 0$– $36,8 0С$. Живіт напружений, є ознаки подразнення...
Крок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2006 рік (квітень) iconКрок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2005 рік (листопад)
Вагітна спостерігається з приводу хронічного гломерулонефриту. Яка з перелічених лабораторних знахідок може вважатися нормою у терміні...
Крок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2006 рік (квітень) iconКрок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2005 рік (листопад)
Вагітна спостерігається з приводу хронічного гломерулонефриту. Яка з перелічених лабораторних знахідок може вважатися нормою у терміні...
Крок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2006 рік (квітень) iconГ додаток 1 рафік проведення консультативних занять для студентівvi курсу факультету підготовки іноземних громадян зі спеціальності «Лікувальна справа»
«Лікувальна справа» з дисциплін, які входять в перелік державного ліцензійного іспиту «Крок Загальна лікарська підготовка» (російська...
Крок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2006 рік (квітень) iconАс. Гарас М. Н
«лікувальна справа», «педіатрія», «медична психологія» в ІХ семестрі 2009/10 н р
Крок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2006 рік (квітень) iconЛектор
Тематичний план лекцій за змістовними модулями 6 (лікувальна справа, педіатрія)
Крок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2006 рік (квітень) iconТематичний план практичних занять з факультетської хірургії для студентів ІV курсу медичних факультетів, спеціальності „Лікувальна справа” та „Педіатрія”

Крок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2006 рік (квітень) iconКалендарний план лекцій з хірургії для студентів І v курсу медичних факультетів №№1, 2, 3, 4 зі спеціальності «лікувальна справа» та «педіатрія» на VІІ семестр 20 14 20 15 н. р

Крок 3 Лікувальна справа та педіатрія 2006 рік (квітень) iconГрафік практичних занять студентів 6 курсу спеціальності «педіатрія»
«педіатрія» та «медична психологія» на циклі “дитячі хвороби” та «дитячі хвороби з клінічною психологією» та перепідготовки лікарів...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи