Повідомлення до районної сес. Хто приймає рішення про встановлення карантину в осередку холери? A icon

Повідомлення до районної сес. Хто приймає рішення про встановлення карантину в осередку холери? A
НазваПовідомлення до районної сес. Хто приймає рішення про встановлення карантину в осередку холери? A
Сторінка1/6
Дата25.09.2012
Розмір1.16 Mb.
ТипПовідомлення
  1   2   3   4   5   6

Крок 3. Загальна лікарська підготовка – 2009 (грудень)

1 В одному з населених пунктів Одеської області лікар на поліклінічному прийомі запідозрив у хворого захворювання на холеру. Не виходячи з кабінету, лікар провів необхідні організаційні, ізоляційні, дезінфекційні та лікувально-діагностичні заходи, а також відправив по телефону термінове повідомлення до районної СЕС. Хто приймає рішення про встановлення карантину в осередку холери?

A. Головний лікар районної лікарні

B. Головний державний санітарний лікар району

C. Головний державний санітарний лікар області

^ D. Надзвичайна протиепідемічна комісія

E. Головний лікар обласної лікарні


2 Дитина у віці 3-х місяців госпіталізована до інфекційного відділення з приводу частих рідких випорожнень зеленого кольору з домішками слизу, одноразового блювання. Знаходиться на штучному вигодовуванні (суміш "Віталакт", через 5 днів - "Нутрілон") без дотримування режиму. Бакпосів калу на патологічну флору - негативний. Що є причиною виникнення діареї?

^ A. Порушення режиму годування

B. Пілоростеноз

C. Гостра кишкова інфекція

D. Токсикоз із ексикозом

E. Пілороспазм


3 У пацієнта 43-х років після введення внутрішньом'язово біциліну виникли сильний головний біль, шум у вухах, біль за грудниною, відчуття жару, пітливість. Об'єктивно: стан хворого важкий, Ps- 115/хв., ниткоподібний, АТ- 70/30 мм рт.ст. Який з препаратів необхідно ввести в першу чергу?

A. Мезатон

B. Атропін

C. Допамін

D. Адреналін

E. Строфантин


4 До лікаря звернувся співробітник науково-дослідного інституту, який проводив нескладну маніпуляцію безпосередньо під пучком електронного прискорювача, про увімкнення якого він не знав. Через 8-10 годин на першому пальці, та через 20-22 години на інших ділянках кисті (3-4 пальці) з'явилася нестійка еритема. Протягом 6-7 днів скарг не було, але на 11-12 добу з'явився набряк суцільного коричневого відтінку, на тлі якого послідовно виникли пухирці, виповнені рідиною жовтуватого кольору. На 3-4 тиждень утворилися окремі ерозивні ділянки, вкриті сіро-коричневими кірочками. Де повинен лікуватися хворий?

^ A. У здоровпункті науково-дослідного інституту

B. У шкірно-венерологічному диспансері

C. У спеціальному відділенні Українського центру радіаційної медицини

^ D. У опіковому відділенні обласної лікарні

E. Амбулаторно у лікаря-дерматолога


5 Жінка 28-ми років після сварки з чоловіком почала голосно стогнати, ридати, кричати, що їй погано. Впала на підлогу, вигинається дугою. Об'єктивно: повіки опущені, на звернену до неї мову не реагує. Ps- 100/хв, АТ- 130/80 мм рт.ст. При зверненні, обприскуванні холодною водою стан погіршується, спостерігаються посіпування м'язів. Яка невідкладна допомога?

^ A. Протиправцева сироватка

B. Сибазон внутрішньом'язово

C. Магнію сульфат внутрішньовенно

D. Фінлепсин

E. Електроконвульсивна терапія


6 Жінка 32-х років доставлена до приймального відділення машиною "швидкої допомоги". В спекотний день працювала тривалий час на полі - збирала овочі. Відчула головний біль, запаморочення, загальну слабкість, сухість у роті, але продовжувала працювати. Незабаром "потемніло в очах", з'явилось блювання, різкий біль у литкових м'язах. Потім виникли рухове збудження, втрата свідомості. АТ- 170/95 мм рт.ст., to- 37,8oC. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Гіпертермічний синдром

B. Тепловий удар

C. Нейротоксикоз

D. Гіпертензивний криз

E. Зомління


7 Дитина 1,3 роки захворіла гостро: з'явилися біль у животі, блювання, часті рідкі випорожнення, тенезми, підвищилася температура тіла. Госпіталізована до дитячого інфекційного відділення. Під час обстеження: сечовина крові 24 ммоль/л, калій сироватки крові - 8,0 ммоль/л, Hb- 68 г/л, тромб.- 85*109/л. Анурія, набряк легень. Яка лікувальна тактика?

^ A. Призначення препаратів крові

B. Призначення кортикостероїдів

C. Гемодіаліз

D. Призначення сечогінних препаратів

E. Інфузійна терапія


8 У вагітної внаслідок ІІ передчасних пологів при вагітності 30 тижнів народилася жива недоношена дитина масою 1200 г та ростом 38 см; 2 бали за шкалою Апгар, 4 бали за шкалою Сільвермана. Які реанімаційні заходи необхідно провести першочергово після туалету верхніх дихальних шляхів?

^ A. Інтубація трахеї

B. ШВЛ маскою

C. Введення адреналіну в вену пуповини

D. Закритий масаж серця

E. Катетеризація вени пуповини


9 Під час проведення гемотрансфузії у дитини виник біль у грудях та попереку, з'явилася задишка, сеча набула червоного забарвлення. Плазма крові після центрифугування рожева. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. Негемолітична трансфузійна реакція

B. Пірогенна реакція

C. Синдром масивних трансфузій

D. Алергічна реакція

E. Гострий гемоліз


10 Хворий 38-ми років надійшов до лікарні зі скаргами на запаморочення, розлад мовлення, дезорієнтацію в просторі. Об'єктивно: шкіра та видимі слизові синюшні. У крові: ер.- 3,6*1012/л, Hb- 130 г/л, тільця Гейнца-Ерліха - 12%, ретик.- 1,8%, ШОЕ- 8 мм/год., метгемоглобін - 38%. Виставлено діагноз - гостра інтоксикація аніліном. Який найбільш ефективний засіб антидотної терапії?

^ A. Натрію тіосульфат

B. Метиленовий синій

C. Десферал

D. Пентацин

E. Сукцимер


11 Хворий 45-ти років, який працює на хімічному виробництві, госпіталізований до лікарні з різким головним болем, слабкістю, затьмареною свідомістю. Об'єктивно: слизові оболонки та шкірні покриви сіро-синього кольору. Вміст метгемоглобіну в крові 30%. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Гостре отруєння оксидом вуглецю

B. Гостре отруєння ФОС

C. Гостре отруєння тетраетилсвинцем

D. Гостре отруєння сірковуглецем

E. Гостре отруєння нітро- та аміносполуками бензолу


12 До приймального відділення доставлено чоловіка 30-ти років, постраждалого у ДТП 30 хвилин тому. Об'єктивно: стан важкий. Блідий, ознаки кровотечі відсутні. АТ- 80/20 мм рт.ст. Протягом 12 годин хворий виділив 150 мл сечі. У даному випадку гостра ниркова недостатність обумовлена:

^ A. Падінням системного артеріального тиску

B. Сечокам'яною хворобою

C. Гострим нефритом

D. Дегідратацією

E. Інфекційно-токсичним шоком


13 Дівчина 15-ти років впродовж дня кілька разів раптово застигає на 5-15 секунд, зводячи погляд угору, не реагує на звертання до неї. Після нападу не усвідомлює, що з нею трапилося. За останній рік у дівчини погіршилася пам'ять, знизилась успішність в школі. На ЕЕГ реєструється судомна активність частотою 3/сек. Який діагноз найбільш вірогідний?

^ A. Минущі порушення мозкового кровообігу

B. Неврозоподібні стани

C. Абсанси

D. Адверсивні напади

E. Синкопальні стани


14 Молодий хлопець під час пірнання з висоти на малу глибину вдарився головою об дно. Відпочиваючими негайно доставлений на берег у стані клінічної смерті та з ознаками травми хребта в шийному відділі. Які особливості проведення реанімаційних заходів у даній ситуації?

^ A. Штучне дихання проводити за методом Хогера-Нільсена

B. Не відкривати рота потерпілого, а проводити штучне дихання рот до носу

C. Не проводити максимального закидання голови потерпілого назад

D. Не виводити нижню щелепу потерпілого вверх та вперед

^ E. Штучне дихання проводити за методом Сильвестра


15 Чоловік 25-ти років зловживає тютюнопалінням, лікується в стаціонарі з приводу туберкульозу легень. Виражена кахексія. В анамнезі - виразкова хвороба шлунка. Раптово у роті з'явилася яскрава піниста кров у кількості 100 мл. Яка найбільш вірогідна причина кровотечі?

^ A. Варикозне розширення вен стравоходу

B. Хронічний бронхіт

C. Туберкульоз легень

D. Пародонтоз

E. Виразкова хвороба шлунка


16 У дитини 10-ти років з політравмою (переломи кінцівок та травма черевної порожнини) спостерігається олігурія, зниження артеріального тиску, центрального венозного тиску та висока відносна щільність сечі. З введення яких препаратів треба почати інтенсивну терапію?

^ A. Розчин маннітолу

B. Неогемодез

C. 10% розчин глюкози

D. 5% розчин глюкози

E. Розчин Рінгера


17 Хворий 56-ти років звернувся до клініки зі скаргами на біль в ділянці промежини та анального отвору, підвищення температури до 39oC, головний біль, загальне нездужання. Об'єктивно: на відстані 3 см від анального отвору болючий інфільтрат, який розповсюджується в анальний канал до перехідної складки слизової, з флюктуацією в центрі. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Хронічний парапроктит

B. Неспецифічний виразковий коліт

C. Гострий промежинний підшкірний парапроктит

D. Гострий геморой

E. Гострий підслизовий парапроктит


18 Під час бойових дій було застосовано невідому речовину. Потерпілий 25-ти років госпіталізований до клініки зі скаргами на біль голови, запаморочення, нудоту, блювання, тремор кінцівок. Об'єктивно: стан середньої важкості, міоз, бронхорея, тоніко-клонічні судоми, Ps- 100/хв., АТ- 90/60 мм рт.ст. Який засіб антидотної терапії слід використати в даному випадку?

A. Унітіол

B. Куприніл

C. Метиленовий синій

D. Натрію тіосульфат

E. Атропіну сульфат


19 Хвора 37-ми років, яка хворіє на ревматичну хворобу серця та комбіновану мітральну ваду серця, після ін'єкції серцевих глікозидів знепритомніла. Об'єктивно: свідомість відсутня, пульс на променевих і сонних артеріях не визначається, дихання поверхневе, шумне. Артеріальний тиск не визначається. Тони серця не вислуховуються. Який метод діагностики буде найінформативнішим?

^ A. Коронароангіографія

B. Комп'ютерна томографія органів грудної клітки

C. ЕКГ

D. Ехо-КС

E. Ro-графія органів грудної клітки


20 Ви проводите в позалікарняних умовах хворому первинні реанімаційні заходи (непрямий масаж серця та дихання "рот до рота"). Впродовж якого часу необхідно проводити такі заходи у випадку відсутності відновлення серцевої діяльності та функції центральної нервової системи?

A. 45 хвилин

B. 15 хвилин

C. 30 хвилин

D. До прибуття спеціалізованої бригади швидкої медичної допомоги

E. 60 хвилин


21 Жінка 26-ти років, вагітність І, 38 тижнів. Скарги на головний біль, погіршення зору, нудоту, блювання та біль в ділянці печінки. Об'єктивно: збуджена, обличчя багряно-синюшне, АТ- 170/120 мм рт.ст., набряки ніг та черевної стінки. Під час огляду з'явились судоми (тонічні та клонічні), тривалістю біля 2-х хвилин. Свідомість відсутня, не дихає, біля рота рожева піна. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Гостра гіпертонічна енцефалопатія

B. Еклампсія

C. Пухлина головного мозку

D. Епілепсія

E. Тромбоз верхнього сагітального синуса


22 Хворого госпіталізовано без свідомості. В анамнезі: хворіє на цукровий діабет 5 років, отримує інсулін 24 ОД вранці та 18 ОД ввечері. Напередодні почував себе задовільно. Вранці дружина застала його без свідомості. Об'єктивно: шкіра волога, тонус м'язів кінцівок підвищений. Тонус очних яблук в нормі. Рs- 96/хв, АТ- 120/80 мм рт.ст. Тони серця звичайної звучності. ЧДР- 16/хв, дихання ритмічне. Язик вологий. Менінгеальні симптоми відсутні. Яка терапія необхідна в першу чергу?

^ A. Інсулін простий 12 ОД в/в

B. 40% розчин глюкози в/в

C. Адреналін п/ш

D. Гідрокортизон в/в

E. 4% розчин бікарбонату натрію в/в


23 Чоловік отримав травму склом з розбитого вікна. При огляді - поперечна рана 5х1,5 см по долонній поверхні нижньої третини передпліччя, рясно кровить, кров темного кольору, пульсація на A. radialis збережена. Який метод тимчасової зупинки кровотечі найбільш доцільний?

A. Тампонада рани

B. Максимальне згинання кінцівки у ліктьовому суглобі

^ C. Стискаюча пов'язка

D. Накладання джгута

E. Пальцеве притиснення судини


24 У пацієнтки з набутою вадою серця під час операції кесарського розтину, на фоні гострої крововтрати біля 1,2 л., настала клінічна смерть. Після проведених реанімаційних заходів та інфузійної терапії вдалося відновити серцеву діяльність, проте зберігається стійка тахікардія і гіпотонія. Який метод обстеження найбільш точно визначатиме темп і об'єм подальшої інфузійної терапії?

^ A. Ультразвукове дослідження серця

B. Контроль гемоглобіну крові

C. -

D. Контроль центрального венозного тиску

E. Електрокардіографічний контроль


25 Бригаду швидкої допомоги викликано до дитини 14-ти років, яка скаржиться на блювання кольору "кавової гущі", слабкість, запаморочення. Об'єктивно: блідість шкірних покривів, напруження передньої черевної стінки при пальпації, АТ- 70/40 мм рт.ст. Напередодні хлопчик скаржився на біль у животі. Запідозрено шлунково-кишкову кровотечу. Якою повинна бути тактика лікаря?

^ A. Призначити всередину розчин амінокапронової кислоти

B. Госпіталізація до хірургічного відділення

C. Призначити всередину альмагель

^ D. Покласти міхур з льодом на епігастральну ділянку

E. Інфузія сольових розчинів


26 Хворий 47-ми років, вантажник, після вживання напередодні алкоголю скаржиться на гострий біль у промежині. Під час огляду періанальної ділянки на 3-х, 7-и та 12-ти годинах за циферблатом виявлено кілька новоутворень синюшного кольору, розміром 1,6х1,6 см кожне, різкий біль при пальпації утворень. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Прокталгія

B. Гострий геморой

C. Поліп прямої кишки

D. Гострий парапроктит

E. Гостра анальна тріщина


27 В медичний пункт доставлено сім потерпілих з місця викиду окису вуглецю. У п'ятьох робітників, які встигли одягти протигази, відмічається головний біль, шум у вухах, помірна м'язова слабкість, гіперемія шкіри, розширення зіниць, тенденція до зниження артеріального тиску. Яка тактика щодо цих постраждалих?

^ A. Інгаляція кисню, планова евакуація до шпиталю

B. Лікувальні заходи та евакуація до шпиталю не потрібні

C. Інгаляція кисню, термінова евакуація до відділення гіпербаричної оксигенації

D. Штучна вентиляція легень, термінова евакуація до шпиталю

^ E. Інгаляція кисню, евакуація не потрібна


28 У хворого внаслідок ДТП перелом кісток тазу, тупа травма живота, перелом плеча та передпліччя. Об'єктивно: АТ- 80/60 мм рт.ст., Ps- 120/хв. У крові: Hb- 76 г/л, Ht- 24%, ер.- 2,2*1012/л. З чого потрібно починати кровозаміну?

A. Колоїди

B. Кристалоїди

C. Цільна кров

D. Альбумін

E. Еритроцитарна маса


29 Чоловік 25-30-ти років знайдений на снігу непритомний з вираженим запахом алкоголю, госпіталізований. При огляді: шкірні покриви бліді, обидві стопи мармурово-сірого кольору, холодні на дотик, пульсація на A. dorsalis pedis слабко виражена. Які заходи є невідкладними?

^ A. Теплоізолюючі пов'язки з маззю Вишневського

B. Масаж кінцівок від периферії до центру

C. Місцеве поступове зігрівання відморожених сегментів

^ D. Суха теплоізолююча пов'язка

E. Енергійне загальне зігрівання


30 65-річна жінка з хронічним обструктивним захворюванням легень госпіталізована до відділення невідкладної допомоги з 7-ми денним анамнезом діареї. Об'єктивно: свідомість затьмарена, дихання утруднене, АТ- 100/60 мм рт.ст. У крові: Na+- 137 ммоль/л, K+- 2 ммоль/л, рН- 7,15, pCO2- 50 мм рт.ст., бікарбонати - 15 ммоль/л. Який тип порушень кислотно-лужної рівноваги спостерігається?

^ A. Респіраторний і метаболічний алкалоз

B. Респіраторний і метаболічний ацидоз

C. Респіраторний алкалоз

D. Респіраторний ацидоз

E. Метаболічний ацидоз


31 Хворий 52-х років скаржиться на озноб, високу температуру, сильний біль в пахвинній ділянці. Свідомість затьмарена, температура тіла 40,2oC, в правій пахвинній ділянці пакет із збільшених спаяних лімфатичних вузлів, нерухомий, щільний, неконтурований, дуже болючий; шкіра над ним червона. Який діагноз найбільш вірогідний?

^ A. Лімфогранулематоз

B. Туляремія

C. Чума

D. Сибірка

E. Туберкульоз пахвинних лімфатичних вузлів


32 Чоловік 41-го року в кабінеті зубного лікаря поскаржився на слабкість, нудоту, дзвін у вухах, запаморочення, потемніння в очах, після чого знепритомнів. Об'єктивно: шкірні покриви бліді, на шкірі лоба та підборіддя краплини поту. Ps- 55/хв, слабкого наповнення, АТ- 60/40 мм рт.ст. Після надання першої допомоги пацієнт опритомнів, АТ- 85/60 мм рт.ст. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Вазовагальне зомління

B. Істерія

C. Ортостатична гіпотонія

D. Синдром Меньєра

E. Гіпоглікемія


33 Чоловік 64-х років доставлений до терапевтичного відділення районної лікарні зі скаргами на нудоту, запаморочення, виражену загальну слабкість. Декілька годин тому їв смажені гриби, зібрані у лісосмузі. Які першочергові лікувальні заходи?

^ A. Внутрішньовенне введення фізіологічного розчину

B. Очисна клізма

C. Прийом активованого вугілля

D. Прийом послаблюючих

E. Промивання шлунка через зонд


34 Хворий 55-ти років скаржиться на забарвлення сечі в червоний колір впродовж 2-х місяців та схуднення на 5 кг. В крові: ер.- 3,7*1012/л, Hb- 100 г/л, КП- 0,9, лейк.- 4,5*109/л, ШОЕ- 45 мм/год. В сечі: білок - 0,165 г/л, лейк.- 3-4 в п/з, ер.- 10-15 в п/з. На УЗД нирок: розміри правої нирки - 150х80 мм, гіпоехогенна зона в паренхімі діаметром 20 мм, без чітких контурів. Яка тактика ведення хворого?

^ A. Госпіталізація до нефрологічного відділення

B. Амбулаторне лікування

C. Госпіталізація до урологічного відділення

D. Госпіталізація до хірургічного відділення

E. Госпіталізація до реанімаційного відділення


35 Працівниця складу інсектицидів госпіталізована у важкому стані із явищами гіперсалівації, посиленої сльозотечі, гіперкінезу міоклонічного типу, сплутаною свідомістю, м'язовою слабкістю, бронхореєю. У крові: різке зниження рівня холінестерази, гіперкоагуляція, рівень АлАТ і АсАТ підвищені у 10 разів. Про отруєння якою речовиною можна думати?

^ A. Хлоровані вуглеводи

B. Фосфорорганічна сполука

C. Чадний газ

D. Метиловий спирт

E. Нейролептики


36 Серцево-легенева реанімація у хворого похилого віку не ефективна, хвиля штучного пульсу на сонних артеріях не визначається, зовнішній масаж серця виконується шляхом зміщення нижньої половини груднини на 2-3 см в напрямку хребта, грудна клітка ригідна. Що необхідно для забезпечення ефективності масажу серця?

^ A. Збільшити зміщення груднини під час масажу до 4-5 см

B. Перейти до відкритого масажу серця

C. Здійснювати компресію грудної клітки в парастернальній ділянці з лівого боку

^ D. Ввести 10 мл 10% розчину хлориду кальцію внутрішньовенно

E. Збільшити зміщення груднини під час масажу до 6-7 см

  1   2   3   4   5   6

Схожі:

Повідомлення до районної сес. Хто приймає рішення про встановлення карантину в осередку холери? A iconКрок Загальна лікарська підготовка – 2009 (грудень)
Не виходячи з кабінету, лікар провів необхідні організаційні, ізоляційні, дезінфекційні та лікувально-діагностичні заходи, а також...
Повідомлення до районної сес. Хто приймає рішення про встановлення карантину в осередку холери? A iconЛекции по семейному праву. М., 1995
Порядок встановлення опіки (піклування). Органи, уповноважені приймати рішення про встановлення опіки (піклування), призначення опікуна...
Повідомлення до районної сес. Хто приймає рішення про встановлення карантину в осередку холери? A iconІнформація про них буде подана до 20 лютого цього року. Рішення про використання того чи іншого збірника завдань приймає загальноосвітній навчальний заклад. У випускних 9-х класах
Проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах в 2009/2010 навчальному році
Повідомлення до районної сес. Хто приймає рішення про встановлення карантину в осередку холери? A iconМетодичні вказівки для виконання лабораторних робіт з дисципліни основи теорії прийняття рішень в системах управління для студентів спеціальності «Системи автоматики І управління»
Критерій прийняття рішень це функція, що виражає вподобання особи, що приймає рішення, (опр) І визначає правило, за яким вибирається...
Повідомлення до районної сес. Хто приймає рішення про встановлення карантину в осередку холери? A iconПовідомлення про рішення Програмного комітету, розсилання запрошень до 25 жовтня Підтвердження про участь до 5 листопада Заїзд та реєстрація учасників 20-21 листопада
Доповіді учасників будуть надруковані у щоричному збірнику «Горизонти прикладної лінгвістики і лінгвістичних технологій» після закінчення...
Повідомлення до районної сес. Хто приймає рішення про встановлення карантину в осередку холери? A iconСонце дитинства
Щороку 1 червня ми відзначаємо свято маленьких громадян нашої країни – Міжнародний день захисту дітей. Водночас це й свято тих, хто...
Повідомлення до районної сес. Хто приймає рішення про встановлення карантину в осередку холери? A iconДокументи
1. /л_тня сес. ст. курси/_стор 5 13.doc
2. /л_тня...

Повідомлення до районної сес. Хто приймає рішення про встановлення карантину в осередку холери? A icon13 грудня на базі Путильської зош відбулося засідання районної методичної комісії вчителів англійської мови
Путильської зош відбулося засідання районної методичної комісії вчителів англійської мови. Гостів вітали молодші школярі, які коротко...
Повідомлення до районної сес. Хто приймає рішення про встановлення карантину в осередку холери? A iconРозпорядження 21 листопада 2009 р м. Херсон №55 Про зміни в організації навчального процесу у 2009/2010 навчальному році
Про організацію навчального процесу у 2009/2010 навчальному році”, з метою відпрацювання занять, пропущених під час карантину, у...
Повідомлення до районної сес. Хто приймає рішення про встановлення карантину в осередку холери? A iconІнформації про себе тому, хто його представлятиме. Попередня інформація для доповідача Доповідач повинен знати заздалегідь: тему засідання, конференції, круглого столу, зустрічі тощо; склад аудиторій
Доповідь є дуже важливим елементом системи зв'язків із громадськістю (приміром, повідомлення своєї точки зору на проблему, наукової...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи