Крок Загальна лікарська підготовка 2011 icon

Крок Загальна лікарська підготовка 2011
НазваКрок Загальна лікарська підготовка 2011
Сторінка1/6
Дата25.09.2012
Розмір1.36 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5   6

Крок 3. Загальна лікарська підготовка - 2011

1 У дівчини 18-ти років на п'яту добу після штучного аборту різко підвищилася температура тіла до 39oC, виникли серцебиття, озноб, біль у животі та поперековій ділянці, блювання, діарея. Об'єктивно: АТ- 60/40 мм рт.ст., Рs- 130/хв., на шкірі еритематозний висип, діурез - 20 мл/год. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Септичний шок

B. Анафілактичний шок

C. Метроендометрит

D. Геморагічний шок

E. Тромбофлебіт глибоких вен


2 У хлопчика 8-ми років, що хворіє на гемофілію А, виконана екстракція зуба. Через 30 хвилин комірка зуба почала кровити. Спроби зупинити кровотечу місцевою гемостатичною терапією не принесли успіху. Який препарат з метою невідкладної допомоги доцільно ввести хворому?

^ A. Тромбоцитарна маса

B. Кріопреципітат

C. Дицінон

D. Еритроцитарна маса

E. Вікасол


3 У хворого 67-ми років, який страждає на ішемічну хворобу серця, сталася зупинка кровообігу. Розпочато непрямий масаж серця та ШВЛ через маску. Внутрішньовенне введення адреналіну виявилося неможливим. Який шлях введення адреналіну можна застосувати?

^ A. Внутрішньом'язовий

B. Внутрішньокістковий

C. Per rectum

D. Підшкірний

E. Ендотрахеальний


4 Хворий 68-ми років з гострим порушенням мозкового кровообігу, кома ІІ ст., потребує в ШВЛ апаратним методом. У хворого наявний анкілоз скронево-щелепного суглоба. ШВЛ в даному випадку треба проводити за допомогою:

A. Лицевої маcки

B. Ретроградної інтубації трахеї

C. Фіброоптичної назотрахеальної інтубації

^ D. Назофарингеального повітроводу

E. Накладання трахеостоми


5 Хворий доставлений до лікарні з загальним охолодженням тіла. Об'єктивно: блідий, дихання поверхневе. АТ- 100/60 мм рт.ст., Ps- 60/хв. Під час пальпації живота та грудей - патології не виявлено. Температура тіла 34,8oC. Запах алкоголю з рота. Яку невідкладну допомогу слід надати?

^ A. Тепла ванна, в/в введення теплих розчинів

B. Розтирання снігом та алкоголем

C. Форсований діурез

D. Протишокова терапія

E. Зігрівання тіла грілками


6 Майстер 25-ти років опинився у зоні самозаймання вугілля у бункерах з виділенням великих концентрацій оксиду вуглецю. Доставлений до реанімації у непритомному стані. Контакту не доступний. На укол голкою не реагує. Шкірні покриви рожевого кольору. Ps- 120/хв., АТ- 110/60 мм рт.ст. Реєструється правобічна пірамідна недостатність. Яке лікування найбільш доцільно застосувати на початку?

^ A. Гіпербарична оксигенація

B. Люмбальна пункція

C. Гормонотерапія

D. Гемосорбція

E. Переливання крові


7 У хворого 85-ти років раптово з'явився біль у грудній клітці, короткочасна втрата свідомості. Об'єктивно: в легенях визначається коробковий перкуторний звук, в нижніх відділах з правого боку - притуплення. На обох ногах - варикозна хвороба вен нижніх кінцівок. Праворуч в нижній третині стегна і гомілки нога припухла, визначається локальна гіперемія. Рентгенографічно: в нижній частині правої легені - затемнення. Яке ускладнення, найбільш вірогідно, виникло у хворого?

A. Пневмоторакс

B. Тромбоемболія легеневої артерії

^ C. Інфаркт селезінки

D. Легенева кровотеча

E. Інфаркт міокарда


8 До приймального відділення доставлено жінку 37-ми років, яка годину тому з суїцидальною метою випила 300 мл концентрованого розчину хлорофосу. Шлунок промито вдома співробітниками швидкої медичної допомоги через 20 хвилин після випадку. Який механізм дії ФОС у даному випадку був усунений першочергово?

^ A. Блокада холінестерази

B. Надлишкова продукція холінестерази

C. Прискорене руйнування ацетилхоліну

D. Підвищення активності холінестерази

^ E. Припинення синтезу ацетилхоліну


9 Фельдшер швидкої допомоги надавав допомогу потерпілим, евакуйованим із осередку радіаційного ураження. Працював без індивідуальних засобів захисту. Через 40 хвилин у нього почалися нудота, багаторазове блювання, головний біль. Об'єктивно: шкіра кистей рук та обличчя гіперемована. Температура тіла - 38,6oC. Ps- 112/хв, АТ- 130/90 мм рт.ст. Які засоби з індивідуальної аптечки найдоцільніше застосувати з метою лікування фази первинної загальної реакції гострої променевої хвороби?

A. Цистамін

B. Будаксим

C. Етаперазин

D. Доксицикліну гідрохлорид

E. Вібраміцин


10 Хворого 32-х років доставлено до приймального відділення після ураження електрострумом. Об'єктивно: порушень свідомості не відмічається, шкірні покрови рожеві, вологі, на долоні правої кисті - опік, АТ- 110/70 мм рт.ст., Ps- 82/хв., ЧДР- 16/хв. До якого відділення потрібно госпіталізувати хворого?

A. Реанімаційне

B. Кардіологічне

C. Опікове

D. Відпустити додому

E. Неврологічне


11 Чоловік 26-ти років звернувся до дільничого лікаря зi скаргами на часті, рідкі випорожнення, багаторазове блювання, різку слабкість. Напередодні прибув з Бомбея, де знаходився у відрядженні. Яка тактика лікаря?

^ A. Госпіталізація до терапевтичного відділення

B. Бактеріологічне обстеження амбулаторно

C. Термінова госпіталізація до інфекційного відділення, примусове бактеріологічне обстеження членів родини

^ D. Лікування в денному стаціонарі

E. Госпіталізація до реанімаційного відділення


12 У новонародженого хлопчика, який переніс асфіксію в пологах на 4-ту добу з'явилась кровотеча з пупкової ранки. У крові: тромбоцити 80*109/л, протромбіновий час - 20 с., тромбіновий час - 22 с., парціальний тромбопластиновий час - 80 с., фібриноген - 1 г/л, ПДФ - 13 мг/мл. Чим обумовлені зазначені клініко-лабораторні зміни?

A. Омфаліт

B. Геморагічний васкуліт

C. Геморагічна хвороба новонароджених

D. ДВЗ-синдром

E. Тромбоцитопенічна пурпура


13 При огляді дитини 2-х місяців виявлено асиметрію складок сідниць, порушення відведення в кульшових суглобах, незначне вкорочення лівої ноги. Про що можна думати?

^ A. Вроджений вивих стегна

B. Запалення кульшового суглоба

C. Варусна деформація шийки стегна

D. Травматичний вивих стегна

E. Дитячий церебральний параліч


14 Хворий 30-ти років надійшов до інфекційного відділення з підозрою на харчову токсикоінфекцію. Протягом перших діб посилилися нудота, блювання. Об'єктивно: свідомість збережена, загальмований. Шкіра суха, риси обличчя загострені, очі запалі. Дихання шумне, типу Куссмауля, різкий запах ацетону у повітрі. Тони серця глухі. Ps- 93/хв, АТ- 90/60 мм рт.ст. У крові: ер.- 5,2*1012/л, Hb- 131 г/л, КП- 1,0, лейк.- 11*109/л, ШОЕ- 22 мм/год. Глюкоза крові - 22 ммоль/л. У сечі кетонові тіла, глюкозурія. Які першочергові дії?

^ A. Ввести в/в струминно 0,1 ОД/кг пролонгованого інсуліну

B. Ввести в/в струминно 0,1 ОД/кг простого інсуліну

C. Промити шлунок

D. Ввести в/в 1 мл 1% розчину мезатону

^ E. Призначити препарат сульфанілсечовини (глібенкламід)


15 Хвора 55-ти років впала, послизнувшись на льоду, вдарившись різко спиною об тротуар. При обстеженні виявлено різку болючість під час пальпації в ділянці 4-6 грудних хребців, крепітація. Лікар швидкої допомоги вирішив провести транспортну іммобілізацію. Які правила її накладання при ушкодженні грудного відділу хребта?

A. Постраждалого обережно вкладають на ноші в положенні на правому боці, а під голову і груди підкладають подушки або згорнутий одяг, що сприяє розвантаженню травмованого хребта

B. Постраждалого обережно вкладають на ноші в положенні на животі, а під груди підкладають подушки або згорнутий одяг, що сприяє розвантаженню травмованого хребта

C. Постраждалого обережно вкладають на ноші в положенні на животі, а під голову і груди підкладають подушки або згорнутий одяг, що сприяє розвантаженню травмованого хребта

D. Постраждалого обережно вкладають на ноші в положенні на лівому боці, а під голову і груди підкладають подушки або згорнутий одяг, що сприяє розвантаженню травмованого хребта

E. Постраждалого обережно вкладають на ноші в положенні на спині, а під голову і груди підкладають подушки або згорнутий одяг, що сприяє розвантаженню травмованого хребта


16 Хворий 54-х років, який страждає на бронхоектатичну хворобу, викликав "швидку допомогу" в зв'язку з виділенням під час кашлю яскравої пінистої крові. Відмічає задишку, загальну слабкість, запаморочення. Об'єктивно: шкірні покриви бліді, АТ- 100/70 мм рт.ст., Ps- 96/хв., ритмічний. Лікар швидкої допомоги запідозрив легеневу кровотечу і прийняв рішення транспортувати хворого до торакального відділення. Яке положення слід надати хворому під час транспортування?

^ A. Напівсидячи, з поворотом голови набік

B. З опущеним головним кінцем

C. Горизонтальне

D. Звичайне, з піднятим головним кінцем

E. Колінно-ліктьове


17 Хворий 52-х років перебував на лікуванні фтизіопульмонологічному диспансері з приводу дисемінованого туберкульозу легень. Під час перебування в стаціонарі виставлено діагноз отруєння ізоніазидом. Який із наведених препаратів є основним антидотом?

A. Налоксон

B. Вітамін B6

C. Унітіол

D. Адреналін

E. Атропін


18 Хворий доставлений до приймального відділення у непритомному стані. При огляді розвинулись судоми тонічного, потім клонічного характеру, прикушування язика, мимовільне сечовипускання, виділення піни з рота. Напади продовжуються протягом години з перервами в декілька хвилин. Яка ургентна медикаментозна терапія потрібна хворому?

A. Депакін-хроно

B. Персен

C. Етосуксимід

D. Діазепам

E. Фенобарбітал


19 В чому полягає об'єм медичної допомоги на першому етапі на місці пригоди при масових аваріях і катастрофах?

^ A. Здійснення інтубації трахеї, ШВЛ, внутрішньовенна інфузія

B. Підготовка до наркозу та оперативного лікування

C. Відновлення дихання і кровообігу, гемостаз, знеболювання, накладення пов'язок, джгутів, іммобілізація

D. Медикаментозна корекція гемодинамічних порушень

^ E. Проведення протишокових заходів, гемотрансфузія при крововтраті


20 Чоловік 59-ти років надійшов до клініки після нічного нападу задухи. З анамнезу - інфаркт міокарда 3 роки тому. Об'єктивно: ортопное, ЧДР- 32/хв, ціаноз губ, Ps- 100/хв, АТ- 110/80 мм рт.ст. В легенях - вологі середньо- та дрібнопухирчасті хрипи. Який основний початковий патофізіологічний механізм стану, що розвинувся?

^ A. Порушення лімфотоку

B. Низький онкотичний тиск крові

C. Високий гідростатичний тиск у легеневих капілярах

D. Надмірне розрідження в альвеолах

^ E. Підвищення судинної та альвеолярної проникливості


21 Пацієнт 47-ми років, що знаходиться в стаціонарі з приводу гострого інфаркту міокарда, раптово знепритомнів. Об'єктивно: зупинка дихання і серцевої діяльності. Після забезпечення прохідності дихальних шляхів необхідні наступні заходи:

A. Дефібриляція

B. ШВЛ, зовнішній масаж серця

C. Ввести внутрішньосерцево атропін

^ D. Ввести внутрішньовенно лідокаїн

E. Ввести внутрішньосерцево адреналін


22 Пацієнт 62-х років, що знаходиться в стаціонарі з приводу гострого інфаркту міокарда, раптово знепритомнів. При огляді діагностовані зупинка серцевої діяльності і дихання, почато серцево-легеневу реанімацію. На ЕКГ - фібриляція шлуночків. Наступна необхідна дія:

^ A. Внутрішньосерцеве введення атропіну

B. Внутрішньовенне введення магнію сульфату

C. Внутрішньосерцеве введення адреналіну

D. Внутрішньовенне введення кальцію хлориду

E. Дефібриляція


23 Дитина 8-ми місяців доставлена в палату пульмонологічного відділення після бронхоскопії. Стан дитини задовільний, сонливість, дихання адекватне. Через 7 хвилин після надходження в палату у дитини відбулася зупинка дихання. Які невідкладні заходи слід вжити?

^ A. Введення повітроводу, гіпербарична оксигенація

B. Гіпервентиляція з проведенням інтубації трахеї і переведенням на ШВЛ

C. Введення дихальних аналептиків

D. Відсмоктування вмісту верхніх дихальних шляхів, спонтанне дихання під постійним позитивним тиском на видиху

^ E. Введення преднізолону


24 У породіллі 39-ти років на 5-ту добу після кесарського розтину раптово розвинулась гостра дихальна недостатність: шкіра ціанотично-сіра, тахіпное, кашель з кров'янистим харкотинням, загрудинний біль. АТ- 100/70 мм рт.ст., ЧСС- 120/хв., ЦВТ- 240 мм вод.ст., помірні кров'янисті виділення із матки. ЕКГ: перевантаження правого шлуночка серця. Яка імовірна причина погіршання стану хворої?

A. Набряк легені

B. Застійна пневмонія

C. Інфаркт міокарда

D. Тромбоемболія легеневої артерії

E. Внутрішня кровотеча


25 До приймального відділення лікарні надійшов хлопчик 15-ти років у коматозному стані. Відчутний запах алкоголю у повітрі, що видихається, мимовільне сечовиділення, блювання. За яких умов є припустимим промивання шлунка цій дитині?

^ A. В положенні на боці з піднятим головним кінцем

B. Після інтубації трахеї

C. Після відновлення свідомості

D. Після ідентифікації отрути

E. В положенні на спині


26 На будівництві внаслідок порушення правил техніки безпеки робітник отримав черепно-мозкову травму. Мала місце тимчасова втрата свідомості, з лівої вушної раковини виділяється кров'яниста рідина. Як слід переносити і транспортувати хворого?

A. Лежачи на боці

B. Лежачи на спині

C. Лежачи на спині з опущеним головним кінцем нош

^ D. В сидячому положенні

E. Лежачи на животі


27 Дівчинка народилася з оцінкою за шкалою Апгар 1/1 бал. Реанімаційні заходи впродовж 10-ти хвилин. Після проведення реанімації стан дитини вкрай важкий. Кома ІІІ-ІV. При постійному ЕЕГ-моніторингу - ізолінія. Проводиться ШВЛ. Яка подальша тактика ведення даної дитини?

^ A. Продовжити лікування в повному обсязі з застосуванням ноотропів

B. Антибактеріальна терапія

C. Забезпечити діяльність життєво важливих органів

^ D. Припинити лікування після висновку консиліуму

E. За вимогою батьків припинити лікування


28 Хворий 28-ми років захворів поступово: з'явилися головний біль, безсоння і втрата апетиту, біль у животі. Температура зростала впродовж 5-ти днів до 40oC. Об'єктивно: помірно виражена млявість, блідість. В легенях - жорстке дихання, сухі поодинокі хрипи. Серцеві тони ослаблені, брадикардія, дикротія пульсу, гіпотонія. Язик обкладений світло-коричневим нальотом, потовщений. Живіт болючий в ілеоцекальній ділянці, пальпуються печінка і селезінка. На 7-й день хвороби на животі з'явився розеольозний висип. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. Гострий гепатит В

B. Ку-гарячка

C. Бруцельоз

D. Черевний тиф

E. Висипний тиф


29 Бригадою ШМД на дому оглянуто хлопчика 7-ми років. Спостерігається раптове припинення дихання, посиніння шкірних покривів, зникнення пульсу на магістральних судинах та звуження зіниць. Які першочергові заходи?

^ A. Оксигенотерапія

B. Промивання шлунка, закритий масаж серця

C. Штучна вентиляція легень, закритий масаж серця

D. Внутрішньосерцеве введення адреналіну

^ E. Внутрішньовенне введення еуфіліну


30 Хворий 63-х років скаржиться на ядуху, біль у грудях, серцебиття. Стан погіршився дві години тому. Звичайно ефективний в разі серцевих нападів нітрогліцерин на цей раз не допомагає. Об'єктивно: блідий, шкіра волога, Ps- 100-104/хв., поодинокі випадання пульсу. АТ- 105/80 мм рт.ст. Під час аускультації - тахікардія, тони серця приглушені, зрідка - екстрасистоли. На ЕКГ - різке зниження вольтажу в відведеннях І, ІІ, aVL, V1-V4 - патологічний зубець Q, шлуночковий комплекс деформований, R у V1-V4 відсутній, ST куполоподібно піднятий разом із зубцем Т. Яка найбільш імовірна патологія у цього хворого?

^ A. Ішемічна хвороба серця, нестабільна стенокардія

B. Ішемічна хвороба серця, гострий інфаркт міокарда

C. Ішемічна хвороба серця, стабільна стенокардія

D. Гіпотонічна реакція

E. Міокардит


31 Хлопчика 10-ти років щойно витягли з-під зруйнованої будівлі. Аварія відбулася приблизно 4 години тому. Об'єктивно: загальний стан страждає помірно. Права рука синюшного кольору, відмічається припухлість. Кінцівка нерухома, рухи в пальцях обмежені, болісність під час пальпації. Цільність шкіри та конгруентність суглобів збережена. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Синдром тривалого стиснення

B. Забій правої руки

C. Перелом правого плеча

D. Вивих правого плечового суглоба

E. Правобічний парапарез плечового суглоба


32 До амбулаторії доставлена дівчина 18-ти років через декілька годин після нападу бджіл. Скарги на набряк шиї у ділянці укусів, появу висипки на шкірі, що свербить. Об'єктивно: у ділянці лівого передпліччя набряк і гіперемія, на решті ділянок шкіри яскравий рожевий висип, місцями зливний до 5-6 см у діаметрі, сліди розчухувань. З боку внутрішніх органів - без особливостей, ЧСС- 104/хв., АТ- 140/90 мм рт.ст. Яка загальна реакція розвинулася?

^ A. Загальний стан за типом кропив'янки

B. Гіперсенситивний васкуліт

C. Набряк Квінке

D. Алергічний дерматит

E. Початок розвитку анафілактичного шоку


33 Хворий 25-ти років доставлений до приймального відділення лікарні. Об'єктивно: свідомість відсутня, ціаноз, зіниці сильно звужені, реакцію на світло визначити важко, дихання поверхневе, 12/хв., АТ- 90/60 мм рт.ст., Ps- 64/хв. Найбільш доцільним буде:

^ A. Ввести кордіамін або кофеїн

B. Почати штучну вентиляцію легень

C. Ввести лобелін або цитітон

D. Промити шлунок

E. Почати інгаляцію кисню


34 Хворий 48-ми років скаржиться на зростаючу слабкість, сухість у роті, спрагу, нудоту, блювання. Об'єктивно: шкіра бліда, холодний піт, тонус м'язів знижений. АТ- 90/50 мм рт.ст. Пульс ниткоподібний, зіниці розширені, реагують на світло, рефлекси в нормі. В блювотних масах темна кров. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Токсичний колапс

B. Інтоксикація холіноміметиками

C. Гіповолемічний шок

D. Ортостатичний колапс

E. Отруєння транквілізаторами


35 Чоловік захворів гостро з підвищення температури до 40oC, головного болю у лобно-скроневих ділянках, ломоти у всьому тілі. Непокоїв сухий кашель і біль за грудниною. Під час огляду дільничим лікарем виявлені склерит, гіперемія, ціаноз і зернистість слизової ротоглотки. Яке захворювання з числа ГРВІ у хворого?

^ A. Аденовірусна інфекція

B. РС-інфекція

C. Грип

D. Риновірусна інфекція

E. Парагрип

  1   2   3   4   5   6

Схожі:

Крок Загальна лікарська підготовка 2011 iconГ додаток 1 рафік проведення консультативних занять для студентівvi курсу спеціальності «Загальна лікарська підготовка»
...
Крок Загальна лікарська підготовка 2011 iconГ додаток 1 рафік проведення консультативних занять для студентівvi курсу спеціальності «Загальна лікарська підготовка»
...
Крок Загальна лікарська підготовка 2011 iconНазва дисципліни
...
Крок Загальна лікарська підготовка 2011 iconДистанційне навчання, контроль знань, підготовка до ліцензійних інтегрованих іспитів "крок загальна лікарська підготовка" та "Крок 3
Дистанційне навчання, контроль знань, підготовка до ліцензійних інтегрованих іспитів "крок загальна лікарська підготовка" та "Крок...
Крок Загальна лікарська підготовка 2011 iconПро перенесення терміну проведення ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок Загальна лікарська підготовка»
Відповідно до листа Департаменту кадрової політики, освіти, науки та запобігання корупції моз україни від 17. 04. 2012 р. №08. 01-47/555...
Крок Загальна лікарська підготовка 2011 iconКрок Загальна лікарська підготовка 2011 рік
В крови: лейк. $11\cdot10 9$/л$, п. 6\%, c. 70\%, лимф. 8\%, соэ- 42 мм/час
Крок Загальна лікарська підготовка 2011 iconКрок 2 Загальна лікарська підготовка 2011 рік
У ребёнка на 6-й день жизни в области затылка, шеи и ягодиц появились пузырьки
Крок Загальна лікарська підготовка 2011 iconКрок Загальна лікарська підготовка 2011
Об'єктивно: ат- 60/40 мм рт ст., Рs- 130/хв., на шкірі еритематозний висип, діурез 20 мл/год. Який найбільш імовірний діагноз?
Крок Загальна лікарська підготовка 2011 iconГрафік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до млі «Крок Загальна лікарська підготовка» у Буковинському державному медичному університеті у 2011/2012 н р
Графік проведення Модуля «Невідкладні стани» для підготовки лікарів-інтернів першого року навчання до млі «Крок Загальна лікарська...
Крок Загальна лікарська підготовка 2011 iconКрок 2 Загальна лікарська підготовка 2011 рік
Плавательные легочные пробы положительные. О чём свидетельствуют результаты плавательных проб в данном случае?
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи