Крок Стоматологія-2011 icon

Крок Стоматологія-2011
НазваКрок Стоматологія-2011
Сторінка1/6
Дата25.09.2012
Розмір1.13 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5   6Крок 3. Стоматологія-2011


1 Пацієнт, якому 6 днів тому вперше виготовили частковий знімний протез на верхню щелепу, звернувся до лікаря зі скаргами на печіння в ділянці твердого піднебіння. Об'єктивно: слизова оболонка під протезом гіперемована, набрякла, чіткі контури протеза на протезному ложі. Механічних пошкоджень не виявлено. Яке ускладнення виникло в даній клінічній ситуації?

A. Афтозний стоматит

B. Виразковий стоматит

C. Токсичний стоматит

D. Алергічний стоматит

E. Травматичний стоматит


2 Хвора 28-ми років звернулася до лікаря-стоматолога зі скаргами на безболісне збільшення губ, косметичний дефект. Із анамнезу 2 місяці тому була подібна ситуація, відмічає порушення лімфообігу. Алергологічний статус не ускладнений. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Гранулематозний макрохейліт Мішера

B. Синдром Мелькерсона-Розенталя

C. Фіброзна форма гранулярного хейліту

D. Набряк Квінке

E. Лімфадематозний макрохейліт


3 Хворий 68-ми років скаржиться на парестезію слизової оболонки рота справа, а також на скованість і тугорухомість правого скронево-нижньощелепного суглоба вранці. Протягом доби рухомість нижньої щелепи зростає. Для якого захворювання найбільш характерні ці симптоми?

^ A. Больова дисфункція суглоба

B. Анкілоз

C. Хронічний артрит

D. Артроз

E. Гострий артрит


4 Хворий 80-ти років хворіє на периферичну невралгію трійчастого нерва впродовж 10-ти років. Проведення блокади по типу мандибулярної анестезії розчином новокаїну усуває біль на 3-4 години. На Ro-грамі: не визначається ментальний отвір та ділянка нижньощелепного каналу. Які етіопатичні фактори частіше всього призводять до такого захворювання?

A. Гайморити

B. Протези, які порушують висоту прикусу

^ C. Осифікація нижньощелепного каналу

D. Пульпіти

E. Гальванізм порожнини рота


5 Хлопчик 10-ти років після аварії втратив 11, 21. Діагноз: вторинна адентія. Яка тактика лікаря?

^ A. Протезування мостоподібним протезом після 13-ти років

B. Протезування знімною конструкцією після досягнення 18-ти років

C. Виготовити знімний протез із штучними 11, 21, замінюючи його через кожні півроку

D. Бюгельний протез

E. Мостоподібний протез


^ 6 На якому етапі медичної евакуації проводять остаточну зупинку кровотечі у постраждалого?

A. ОМедБ

B. МПП

C. МПБ

D. -

E. МПР


7 До якої зубощелепної деформації може призвести раннє видалення 73 і 83 зубів?

^ A. Вестибулярне розташування 33 і 43 зубів

B. Глибокий прикус

C. Відкритий прикус

D. Косий прикус

E. Прогенічний прикус


8 Під час профогляду на підприємстві по виробництву хімічних речовин у чоловіка 32-х років виявлено дефекти фронтальної групи зубів у пришийковій ділянці розміром 3х4 мм з шорстким дном, крихкими краями емалі. Термодіагностика чутлива, зондування болісне по емалево-дентинній межі, перкусія безболісна. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Флюороз (плямиста форма)

B. Гіпоплазія емалі

C. Хімічний некроз емалі

D. Патологічне стирання зубів

E. Флюороз, деструктивна форма


9 Жінка 25-ти років звернулася до лікаря-стоматолога зі скаргами на біль у 45 зубі, що виникає під час їжі. Об'єктивно: на дистально-жувальній поверхні 45 зуба - каріозна порожнина, виповнена світлим розм'якшеним дентином. Зондування слабко болісне по всьому дну, перкусія безболісна. При термометрії - біль, що швидко минає. Який із запропонованих засобів слід залишити на дні каріозної порожнини у даному випадку?

^ A. Склоіономірний цемент

B. Кальційвмісна паста

C. Цинк-фосфатний цемент

D. Миш'яковиста паста

E. Паста, що містить кортикостероїд


10 Під час перевірки конструкції повних знімних протезів виявили, що контактують тільки бічні штучні зуби, між фронтальними зубами - щілина. У бічних ділянках однієї сторони відзначається горбиково-горбиковий міжзубний контакт, з іншого боку - горизонтальна щілина; центральна лінія зміщена. Яка помилка була допущена в даному випадку?

^ A. Визначена передня оклюзія

B. Визначена бічна оклюзія

C. Нерівномірно розм'якшені прикусні валики

D. Збільшена міжальвеолярна висота

E. Деформовані воскові шаблони


11 Пацієнтка 32-х років скаржиться на появу безформенної припухлості губ, яка час від часу рецидивує. Причину цього вказати не може. Об'єктивно: губи вивернені в формі хоботка, нерівномірно ущільнені. Патогістологічна картина відповідає неспецифічному запаленню з розростанням сполучної тканини і наявністю в ній обмежених гранульом, що складаються з лімфоїдних та епітеліоїдних клітин. Який остаточний діагноз?

A. Хейліт Мішера

B. Набряк Квінке

C. Синдром Мелькерсона-Розенталя

D. Лімфадематозний макрохейліт

E. Гландулярний хейліт


12 Хворий 24-х років звернувся до стоматолога з приводу планової санації порожнини рота. При огляді виявлений зруйнований 48. Через 5 хвилин після проведення мандибулярної анестезії перед видаленням зуба у хворого стався парез лицьового нерву. Якою була помилка, що призвела до даного ускладнення?

^ A. Неправильне визначення кісткових орієнтирів

B. Неправильне витягання голки

C. Не виведена попереду ін'єкційної голки анестезуюча речовина

^ D. Більш глибоке просування ін'єкційної голки

E. Облом кінчика голки в м'яких тканинах


13 У хворої 24-х років після того, як її вжалила оса в нижню губу, виник значний набряк обличчя, який прогресував. З'явилося утруднення у відкриванні рота та диханні через рот і ніс. Для невідкладної допомоги хворій необхідно ввести:

^ A. Внутрішньовенно розчин дексаметазону

B. Внутрішньосерцево розчин адреналіну гідрохлориду та внутрішньовенно розчин ізадрину

C. Внутрішньом'язово розчин папаверину гідрохлориду

D. Внутрішньовенно розчин атропіну сульфату

^ E. Внутрішньовенно розчин строфантину


14 Хвора 22-х років скаржиться на відсутність 15 зуба, естетичний дефект. Об'єктивно: 14, 16 зуби інтактні, коронки високі, добре виражений екватор, прикус ортогнатичний, на Ro-грамі патологічних змін немає. Яка оптимальна ортопедична конструкція у даному випадку?

^ A. Адгезивний мостоподібний протез

B. Металопластмасовий мостоподібний протез

C. Металокерамічний мостоподібний протез

D. Пластмасовий мостоподібний протез

^ E. Консольний протез


15 Хвора 68-ми років звернулася зі скаргами на наявність заїд в кутах рота. Користується повними знімними протезами для обох щелеп 5 років. Об'єктивно: висота нижньої третини обличчя знижена, кути рота опущені, шкіра в кутах рота мацерована. Назвіть причину даного ускладнення:

^ A. Зниження міжальвеолярної висоти

B. Порушення гігієни порожнини рота

C. Постійне користування протезами

D. Вікові зміни кісткової основи протезного ложа

^ E. Деформація базисів протезів


16 У дівчинки 6,5 років фісури перших молярів глибокі, без ознак каріозного процесу. Назвіть ефективний метод профілактики карієсу цієї групи зубів:

^ A. Прийом препаратів кальцію

B. Гігієнічне навчання по догляду за порожниною рота

C. Своєчасне відвідування стоматолога

D. Герметизація фісур

E. Інвазивне пломбування


17 До хірурга-стоматолога звернувся хворий 45-ти років з приводу загострення хронічного періодонтиту 22 зуба. Після підготовки хворого і виконаної анестезії необхідно видалити зуб. Якими щипцями слід провести видалення у даному випадку?

^ A. Штикоподібні щипці

B. S-подібні щипці без шпичок на щічках

C. S-подібні щипці з шпичкою на одній із щічок

D. Щипці, які зігнені по ребру

E. Прямі щипці


18 Дитина 12-ти років влітку скаржиться на біль у горлі, головний біль і підвищення температури тіла до 38,5oC, нежить, кашель. Об'єктивно: слизова оболонка порожнини рота гіперемована, набрякла, на піднебінні і піднебінних дужках виявлено близько 10 ерозій розміром до 0,5 мм, що не вкриті нальотом, з червоним дном. Регіонарні лімфатичні вузли збільшені, слабкоболісні під час пальпації. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Багатоформна ексудативна еритема

B. Гострий герпетичний стоматит

C. Хронічний рецидивуючий афтозний стоматит

D. Герпетична ангіна

E. Інфекційний мононуклеоз


19 У хворого 19-ти років проводиться лікування 15 з приводу хронічного пульпіту. Планується заповнення кореневого каналу з застосуванням системи Термафіл. Який сілер доцільніше обрати?

A. Ендометазон

B. Форедент

C. Фосфат-цемент

D. АН+

E. Склоіономірний цемент


20 Хвора 18-ти років звернулася до лікаря зі скаргами на наявність естетичного дефекту 11, 12 зубів. Було встановлено діагноз: хронічний середній карієс 11, 12. Проведено пломбування фотозатверджувальним матеріалом Геркулайт з нанесенням захисного лаку після фінішної обробки пломби. Яким зубним пастам слід надавати перевагу під час чищення зубів у перші дні після пломбування?

A. Фторвмісним

B. Низькоабразивним

C. Середньоабразивним

D. Кальційвмісним

E. Високоабразивним


21 Пацієнтка 44-х років звернулася зі скаргами на підвищену чутливість шийок зубів під час чищення і при прийомі солодкої їжі. Об'єктивно: слизова оболонка ясен анемічна, тонка; відзначається оголення коренів зубів до 1/3 довжини. Зондування шийок зубів викликає різкий біль. У ділянці шийок 13, 23, 34 і 44 зубів - клиноподібні дефекти. Яку зубну пасту доцільно порекомендувати цій хворій в комплексному лікуванні захворювання?

^ A. Пасту, що містить екстракти лікарських рослин

B. Пасту, що містить протеолітичні ферменти

C. Пасту, що містить мінеральні компоненти

^ D. Пасту, що містить хлоргексидину біглюконат

E. Пасту, що містить сольові добавки


22 Хворий 52-х років, робітник хімічного підприємства, скаржиться на підвищене виділення слини, металевий присмак, відчуття жару, пульсуючий біль. Об'єктивно: ясна запалені, гіперемовані, набряклі, вкриті сірувато-білим нальотом, подекуди виразки. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Виразковий гінгівіт

B. Виразково-некротичний стоматит Венсана

C. Свинцевий стоматит

D. Вісмутовий стоматит

E. Ртутний стоматит


23 Хвора 30-ти років скаржиться на біль у скронево-нижньощелепному суглобі (СНЩС) праворуч, що вперше виник три тижні тому після грипу. Об'єктивно: почервоніння шкіри в ділянці суглоба, температура 37,5oC, незначний інфільтрат, рухи нижньої щелепи болючі, регіонарні лімфовузли збільшені, зуби здорові. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Гострий неспецифічний артрит СНЩС

B. Загострення хронічного артриту

C. М'язово-суглобова дисфункція

D. Гострий правобічний паротит

E. Неврит трійчастого нерва


24 Батьки хлопчика 2-х років звернулися зі скаргами на кровоточивість ясен у дитини протягом доби, блідість шкірних покривів, наявність ділянки крововиливу в шкіру щоки. Об'єктивно: слизова оболонка порожнини рота бліда, у ділянці 65 ясна кровоточать, 65 прорізався на 1/2 коронки. Час згортання крові по Лі-Уайту - 12 хвилин, час рекальцифікації - більше 280 сек., підвищення толерантності плазми до гепарину - 200 сек. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Гострий лейкоз

B. Гемофілія

C. Хвороба Верльгофа

D. Анемія

E. -


25 У хворого 66-ти років в анамнезі цукровий діабет. Після хірургічного втручання загальний стан погіршився, апатія, слабка реакція на подразники, розлад свідомості. Об'єктивно: сухі слизові оболонки, язик з коричневим нальотом, знижений тургор шкіри, тахікардія, артеріальна гіпотензія. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Гостра печінкова недостатність

B. Гіперглікемічна кома

C. Тромбогеморагічний синдром

D. Гіпотиреоїдна кома

E. Гіпоглікемічна кома


26 Пацієнтка 48-ми років звернулась в клініку ортопедичної стоматології із скаргами на "клацання" в скронево-нижньощелепних суглобах на початку та в кінці відкривання рота. Частковими знімними протезами користується 8 років. Об'єктивно: часткові знімні протези у бокових відділах верхньої та нижньої щелеп із значно стертими штучними зубами. Висота прикусу знижена на 3,5 мм. Який план лікування?

^ A. Заміна старих протезів на нові із підвищенням висоти прикусу

B. Двоетапне підвищення висоти прикусу на оклюзійній шині з подальшим протезуванням згідно показань

^ C. Протезування незнімними конструкціями зубних протезів

D. Імплантація в ділянці відсутніх зубів із подальшим протезуванням

E. Заміна старих протезів на нові


27 Жінка 35-ти років звернулася до лікаря зі скаргами на чутливість фронтальних зубів до кислого. Під час огляду на вестибулярній поверхні 11 та 12, ближче до екватора, виявлені гладенькі дефекти округлої форми, які не фарбуються 2% розчином метиленового синього. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Травматичне ушкодження зубів

B. Некроз твердих тканин зубів

C. Патологічне стирання зубів

D. Ерозія твердих тканин зубів

E. Клиноподібний дефект зубів


28 У дитини 8-ми років діагностовано гострий середній карієс 16, 26, 36, 46 зубів. Який матеріал є найкращим для пломбування каріозних порожнин у даному випадку?

^ A. Цинк-фосфатний цемент

B. Силікофосфатний цемент

C. Склоіономірний цемент

D. Срібна амальгама

E. Композиційний матеріал


29 Хворий 53-х років скаржиться на підвищену чутливість зубів до хімічних подразників. Об'єктивно: ясна блідо-рожевого кольору, корені оголені на 1/3 довжини. Незначна кількість зубних відкладень. В 15, 14, 24 - клиноподібні дефекти. Зондування оголених шийок та дефектів болісне. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Фіброматоз ясен

B. Генералізований пародонтит

C. Пародонтоз І ступеня

D. Локалізований пародонтит

E. Атрофічний гінгівіт


30 Чоловік 22-х років звернувся до лікаря-стоматолога зі скаргами на блискавичний біль у зубі, який з'явився напередодні. Об'єктивно: глибока каріозна порожнина в 24 зубі, дно вкрите розм'якшеним дентином, після його зняття просвічується пульпа червоного кольору, зондування болісне в одній точці. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Гострий загальний пульпіт

B. Гіпертрофія пульпи

C. Гострий гнійний пульпіт

D. Гіперемія пульпи

E. Гострий частковий пульпіт


31 Хворий 30-ти років звернувся зі скаргами на кровоточивість ясен та неприємний запах з порожнини рота. Об'єктивно: на дистальній поверхні 36 і на медіальній поверхні 37 пломба, яка лежить на міжясневому сосочку. Глибина пародонтальної кишені в ділянці 36, 37 зубів до 5 мм, з незначними гнійними виділеннями. На Ro-грамі: між 36, 37 зубами визначається резорбція міжзубної перегородки до 1/2 довжини коренів. Кісткова тканина альвеолярного відростка в інших ділянках не змінена. Який остаточний діагноз?

^ A. Катаральний гінгівіт

B. Локалізований пародонтит

C. Генералізований пародонтит

D. Гіпертрофічний гінгівіт

E. Папіліт


32 Пацієнту перед видаленням 46 проведена торусальна анестезія. Через три хвилини після анестезії у хворого розвинувся парез мімічної мускулатури. Що зумовило таке ускладнення?

^ A. Анастомоз щічного нерва з гілками лицевого нерва

B. Анастомоз нижньокоміркового нерва з гілками лицевого нерва

C. Травми гілок лицевого нерва

D. Анастомоз язикового нерва з гілками лицевого нерва

E. Мікроінсульт


33 Хворий 36-ти років скаржиться на самочинний постійний біль у 26 зубі, що посилюється під час накушування. Зуб раніше лікований з приводу ускладненого карієсу. Об'єктивно: на жувальній поверхні 36 пломба, зуб змінений у кольорі, перкусія дещо болісна. На Ro-грамі 26 зуба медіально-щічний кореневий канал запломбований на 1/3, у верхівки медіально-щічного кореня вогнище деструкції кісткової тканини у вигляді "язиків полум'я", що відповідає хронічному гранулюючому періодонтиту. Яка тактика лікаря?

^ A. Направити на видалення зуба

B. Розкрити порожнину зуба, призначити содові полоскання

C. Перепломбувати кореневий канал, поставити постійну пломбу

D. Розпломбувати кореневий канал, залишити лікарську речовину під герметичну пов'язку

^ E. Призначити фізіотерапевтичне лікування


34 Пацієнт 68-ми років звернувся до стоматолога зі скаргою на перелом базису повного знімного пластинкового протезу верхньої щелепи, яким користується 4 роки. Огляд протеза показує, що його частини зіставляються по лінії перелому. Об'єктивне обстеження тканин протезного ложа вказує на атрофію альвеолярних відростків. Яка тактика лікаря?

^ A. Виготовити новий протез на верхню щелепу

B. Виготовити новий протез із використанням імплантатів

C. Полагодити протез методом паяння

D. Провести хірургічну корекцію протезного ложа

^ E. Полагодити протез позалабораторним методом


35 Жінка 45-ти років скаржиться на короткочасний біль під час прийому їжі, чистці зубів, біль від холодного у 13, 14, 23, 24. Об'єктивно: у пришийковій ділянці 13, 14, 23, 24 виявлені дефекти у вигляді клину в межах плащового дентину, краї гладенькі, блискучі, зондування болісне по приясеневій стінці, реакція на холод болісна, швидкоминуча. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Клиноподібний дефект

B. Ерозія емалі

C. Середній карієс

D. Хімічний некроз емалі

E. Місцева гіпоплазія емалі


36 Якою повинна бути кількість лікарських посад хірургічного профілю, при якому необхідна одна посада санітарки?

^ A. Одна посада молодшого медичного персоналу на три посади лікаря

B. Одна посада молодшого медичного персоналу незалежно від кількості лікарів в кабінеті

^ C. Одна посада молодшого медичного персоналу на одну посаду лікаря

D. Одна посада молодшого медичного персоналу на п'ять посад лікаря

E. Одна посада молодшого медичного персоналу на дві посади лікаря


37 У хворого літнього віку на нижній губі 5 місяців тому з'явилась пухлина розміром до 0,6 см в діаметрі, на широкій ніжці. Пухлина має виразковий характер, навколо - інфільтрація тканини кратероподібної форми, періодично виникає кровотеча, піднижньощелепні лімфовузли збільшені. Який найбільш імовірний діагноз?

^ A. Плоскоклітинний рак

B. Папілома

C. Фіброма

D. Меланома

E. Невус


38 Дитині 4 дні. Народилася при нормальних пологах, смокче, але рано відкидає груди при годуванні, неспокійна. Об'єктивно: низьке прикріплення вуздечки язика. Яка тактика лікування?

^ A. Перевести дитину на штучне вигодовування

B. Провести операцію френулопластика та перевести на штучне вигодовування

C. Негайна френулотомія, грудне вигодовування

D. Перевести дитину тимчасово на зондове годування

E. Провести операцію френулопластика

  1   2   3   4   5   6

Схожі:

Крок Стоматологія-2011 iconСписок студентів"групи ризику" 3 курсу спеціальності "Стоматологія" для проведення додаткових консультативних занять по підготовці до інтегрованого ліцензійного державного іспиту "Крок Стоматологія"
Стоматологія" для проведення додаткових консультативних занять по підготовці до інтегрованого ліцензійного державного іспиту "Крок...
Крок Стоматологія-2011 iconЗареєстровано Міністерством юстиції
Про запровадження ліцензійного інтегрованого іспиту "Крок Стоматологія" як складової частини державної атестації лікарів-інтернів,...
Крок Стоматологія-2011 iconЗареєстровано Міністерством юстиції
Про запровадження ліцензійного інтегрованого іспиту "Крок Стоматологія" як складової частини державної атестації лікарів-інтернів,...
Крок Стоматологія-2011 iconКрок Стоматологія 2011
Мікроскопічно в ньому виражений тканинний І клітинний атипізм, клітини типу ліпобластів різного ступеня зрілості, з поліморфізмом,...
Крок Стоматологія-2011 iconКрок Стоматологія 2011
Мікроскопічно в ньому виражений тканинний І клітинний атипізм, клітини типу ліпобластів різного ступеня зрілості, з поліморфізмом,...
Крок Стоматологія-2011 iconКрок Стоматологія
move to 1143-14588
Крок Стоматологія-2011 iconКрок Стоматологія
move to 1143-14588
Крок Стоматологія-2011 icon** Перелік основних видів методичної роботи
До педагогічного навантаження з розділу "методична робота" зараховуються години за підготовку та експертизу тестових завдань Ліцензійних...
Крок Стоматологія-2011 iconКрок Стоматологія-2011
Об'єктивно: зуби інтактні, стійкі. Прикус ортогнатичний. Під час перевірки конструкції протезу у порожнині рота між природніми зубами...
Крок Стоматологія-2011 iconКрок 1 Стоматологія
З метою підтвердження діагнозу “Туляремія” мисливцю, госпіталізованому на 5 день
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи