Крок Стоматологія 2010 icon

Крок Стоматологія 2010
НазваКрок Стоматологія 2010
Сторінка1/6
Дата25.09.2012
Розмір1.14 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5   6

Крок 3. Стоматологія - 2010

1 Хвора 38-ми років під час видалення 48 зуба поскаржилась на головний біль. Об'єктивно: температура тіла знижена, риси обличчя загострені, шкіра і слизові оболонки ціанотичні, вкриті липким потом, часте дихання, пульс слабкий, АТ- 60/40 мм рт.ст. Діагноз: судинний колапс. Який основний напрямок невідкладної терапії у даної хворої?

A. Р-н мезатону 1% - 1 мл п/ш

B. Реланіум 2 мл в/м

C. Р-н еуфіліну 2,4% - 10 мл в/в

D. Р-н анальгіну 50% - 2 мл в/м

E. Р-н дибазолу 1% - 2 мл в/м


2 При диспансерному клінічному обстеженні в школі у пацієнта 12-ти років виявлено відсутність 4-х зубів. На рентгенограмі відсутні їх зародки. Який діагноз можна встановити?

A. Дистопія

B. Супраокклюзія

C. Адентія

D. Транспозиція

E. Тортоаномалія


3 Пацієнту 38-ми років під час виготовлення металокерамічного протезу на нижню щелепу з опорою на 34, 37 зуби отримані щільні анатомічні відбитки А-силіконовим матеріалом Паназіл (Rettenbach). Які рекомендовані виробником терміни відливки моделей?

A. Через 1 годину

B. Не пізніше 7 днів

C. Через 30 хвилин

D. Не раніше 2-х годин

E. Не пізніше 30 днів


4 Хворий 40-ка років звернувся зі скаргами на наявність каріозної порожнини в зубі на нижній щелепі. Об'єктивно: у 34 - каріозна порожнина середньої глибини з широким вхідним отвором у межах плащового дентину, виповнена твердим, пігментованим дентином. Зондування дна і стінок безболісне. ЕОД- 5 мкА. Який остаточний діагноз?

^ A. Хронічний початковий карієс

B. Хронічний глибокий карієс

C. Хронічний простий пульпіт

D. Хронічний середній карієс

E. Хронічний фіброзний періодонтит


5 Пацієнтка 45-ти років скаржиться на постійне печіння в язиці, сухість в порожнині рота. Три місяці тому був поставлений мостоподібний протез із золота з опорою на 16 та 14 зуби. Об'єктивно: язик складчастий, трохи набряклий, кінчик і бічні поверхні гіперемовані, сосочковий апарат без змін. У 36, 37 зубах - пломби з амальгами. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. Складчастий язик

B. Гальваноз

C. Кандидоз

D. Глосит Гюнтера-Мелера

E. Глосодинічний синдром


6 Хвора 62-х років скаржиться на наявність болісної виразки в порожнині рота, яку лікує самостійно. Виразка виникла 2 тижні тому, поступово збільшується в розмірах. Об'єктивно: на нижній щелепі знімний протез, на верхній - поодинокий 16 зуб. На слизовій щоки праворуч в проекції 16 є глибокий дефект слизової розміром 1,5х2 см. Краї виразки м'які, трохи болісні під час пальпації. Дно вкрите нальотом, який легко знімається. Слизова навколо виразки блідо-рожевого кольору, набрякла. Регіонарні лімфовузли збільшені, ледь болісні. Встановлено діагноз травматичної виразки. Які першочергові дії лікаря?

^ A. Призначення антисептичних препаратів для полоскання

B. Призначення ферментів та антисептичних засобів місцево

C. Кріодеструкція виразки

D. Призначення ферментних засобів місцево

^ E. Видалення 16, наступне протезування


7 Хвора 22-х років скаржиться на появу червоних плям на обличчі. Об'єктивно: на шкірі обличчя осередок еритеми у вигляді "метелика". Червона облямівка губ інфільтрована, темно-червоного кольору, щільно виповнена гіперкератозними лусочками. На слизовій оболонці щік атрофічні рубчики. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. Папульозний сифіліс

B. Лейкоплакія

C. Червоний вівчак

D. Червоний плескатий лишай

E. Туберкульозний вівчак


8 Хворий 38-ми років, який страждає на артеріальну гіпертензію, після проведення анестезії занепокоївся, з'явився головний біль, обличчя почервоніло, виникли нудота, відчуття нестачі повітря, задишка. Об'єктивно: шкірні покриви вкриті потом, тахікардія до 100/хв., АТ- 180/100 мм рт.ст. Діагноз: гіпертонічний криз. Яка тактика лікаря?

^ A. Ввести внутрішньом'язово заспокійливі засоби

B. Припинити всі втручання та контролювати артеріальний тиск та пульс

C. Викликати бригаду швидкої допомоги

D. Ввести внутрішньовенно гіпотензивні засоби

^ E. Надати хворому горизонтального положення


9 Дівчина 18-ти років звернулась до стоматолога в зв'язку з тим, що на вестибулярній поверхні симетричних однойменних зубів розташовані плями білого кольору, які не супроводжуються будь-якими неприємними відчуттями. При цьому зовнішній шар емалі гладенький, блискучий, не забарвлюється метиленовим синім. Впродовж всіх років після прорізування розміри, форма і колір плями не змінюється. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Ерозія емалі

B. Хімічний некроз емалі

C. Початковий карієс

D. Гіпоплазія емалі

E. Флюороз


10 Юнак 18-ти років отримав удар в обличчя. Звернувся на прийом до лікаря зі скаргою на неможливість закрити рот. Об'єктивно: обличчя подовжене, рот відкритий, слинотеча. Пальпаторно: попереду від правого козелка вушної раковини тканини западають. Щелепа зміщена ліворуч, при натисненні на підборіддя - не зміщується. Щелепи контактують молярами. Який остаточний діагноз?

^ A. Передній двобічний вивих нижньої щелепи

B. Передній правобічний вивих нижньої щелепи

C. Задній двобічний вивих нижньої щелепи

^ D. Задній правобічний вивих нижньої щелепи

E. Перелом правого суглобового відростка нижньої щелепи


11 Хворий 20-ти років звернувся зі скаргами на естетичний недолік у фронтальній ділянці нижньої щелепи. Об'єктивно: коронкова частина 31 зуба повністю відсутня. Корінь зуба зруйновано до рівня ясен. На рентгенограмі: кореневий канал запломбовано, змін у періапікальних тканинах немає. Яку конструкцію доцільно виготовити хворому?

^ A. Штифтовий зуб за Ільїною-Маркосян

B. Суцільнолита куксова вкладка з коронкою

C. Простий штифтовий зуб

D. Штифтовий зуб за Річмондом

E. Штифтовий зуб за Ахмедовим


12 Пацієнт 70-ти років звернувся до лікаря-стоматолога наступного дня після фіксації повного знімного протезу, виготовленого на нижню щелепу. Скаржиться на біль у ділянці альвеолярного відростка нижньої щелепи під час жування. Об'єктивно: у ділянці перехідної складки відзначається гіперемія та набряклість слизової оболонки. Яка подальша тактика лікаря?

^ A. Провести корекцію протеза

B. Провести повторну полімеризацію протеза

C. Перебазувати базис протеза

D. Вкоротити базис протеза

E. Вкоротити межу протеза в зазначеній ділянці


13 Пацієнт 52-х років скаржиться на запалення ясен, рухомість зубів. Об'єктивно: зубні ряди інтактні, всі зуби мають І-ІІ ступінь рухомості. Який вид стабілізації зубів потрібно застосувати в даному випадку?

A. Фронтальна

B. Парасагітальна

C. Стабілізація по дузі

D. Фронто-сагітальна

E. Сагітальна


14 Пацієнту необхідно виготовити керамічну вкладку на 46. Який відбитковий матеріал доцільно використати для цього?

A. Упін

B. Еластин кромо

C. Кромопан

D. Сілагум

E. Упін преміум


15 Чоловік 43-х років скаржиться на підвищену чутливість зубів до термічних та хімічних подразників, свербіж у яснах. Об'єктивно: ясна блідо-рожевого кольору, щільно прилягають до зубів, шийки зубів оголені на 1-2 мм., зуби стійкі. Препарати якої групи потрібно застосувати для зняття гіперестезії?

A. Пробіотики

B. Анестетики

C. Антисептики

D. Імуностимулятори

E. Десенситайзери


16 До ортодонта на прийом звернулася мати з дитиною 12-ти років з приводу відсутності 22 зуба. Об'єктивно: деформацій зубощелепної системи не виявлено, прикус ортогнатичний, відсутній 22 зуб (місце для нього в зубній дузі є). На панорамній рентгенографії виявлено що немає зародка 22 зуба. Діагноз: первинна адентія 22 зуба. Яку конструкцію у даному випадку слід рекомендувати?

^ A. Розсувний мостоподібний протез

B. Знімний частковий протез

C. Мостоподібний протез із однобічною фіксацією

D. Мостоподібний протез із двобічною фіксацією

E. Розпорка


17 У хворого 33-х років нападоподібний біль, який посилюється від термічних подразників. Зуб турбує 10 місяців. Об'єктивно: у 47 зубі каріозна порожнина, зондування дна різко болісне в ділянці рога пульпи. Вкажіть допоміжні методи дослідження для уточнення діагнозу?

A. -

B. Перкусія

C. Рентгенографія

D. Термометрія

E. Трансілюмінаційне дослідження


18 Хвора 53-х років звернулася до лікаря зі скаргами на біль і кровоточивість ясен під час прийому їжі. Об'єктивно: ясенні сосочки пухкі, набряклі, зуби рухливі І-ІІ ст., пародонтальні кишені 7-8 мм. Деструкція міжзубної перегородки на 2/3 довжини кореня. Хвора страждає на цукровий діабет. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. Хронічний катаральний гінгівіт

B. Пародонтит ІІ ступеня

C. Пародонтит легкого ступеня

D. Гіпертрофічний гінгівіт

E. Пародонтит ІІІ ступеня


19 Хворий 29-ти років скаржиться на інтенсивний біль зубів на нижній щелепі, оніміння нижньої губи зліва, загальну слабкість, підвищення температури тіла до 38,0oC, безсоння, відсутність апетиту. Хворіє 5 днів. Об'єктивно: обличчя асиметричне за рахунок набряку м'яких тканин лівої підщелепної ділянки. Відкривання рота обмежене, регіонарні лімфовузли збільшені, болючі. При огляді порожнини рота коронка 36 зруйнована на 1/3, сірого кольору, рухомість зуба І ступеня. Перехідна складка на нижній щелепі зліва згладжена, слизова набрякла, гіперемована, альвеолярний відросток деформований з обох боків. На рентгенограмі - ознаки хронічного періодонтиту 36. Який найбільш вірогідний діагноз?


^ A. Хронічний періостит, осифікуюча форма

B. Гострий одонтогенний остеомієліт

C. Гострий гнійний періостит

D. Загострення хронічного одонтогенного остеомієліту

^ E. Хронічний одонтогенний остеомієліт


20 Хвора 45-ти років скаржиться на кровоточивість ясен. Відзначає незначну кволість, нездужання. Об'єктивно: ясенний край набряклий, гіперемований, кровоточить при дотику. В ділянці молярів і різців визначаються пародонтальні кишені 3-3,5 мм з мізерним ексудатом. На шийках зубів - відкладення м'якого зубного каменю. Яке дослідження слід провести для визначення ступеня важкості патології пародонту в даної хворої?

^ A. Визначення пародонтального індексу

B. Оцінка ступеня рухливості зубів

C. Визначення стійкості капілярів

D. Гігієнічний індекс

E. Рентгенографія щелеп


21 Хворий 20-ти років скаржиться на біль у ділянці зуба мудрості, що частково прорізався. Також скарги на біль під час ковтання, утруднене відкривання рота, нездужання, гіпертермію до 37,5-38oC. Відмічається часткове прорізування зуба. Коронка зуба вкрита гіперемованою та набряклою слизовою оболонкою (каптуром). З-під каптура виділяється гній. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Перикороніт

B. Остеомієліт

C. Гінгівіт

D. Періостит

E. Альвеоліт


22 Під час профілактичного огляду у хлопчика 8-ми років виявлені у 16, 26 і 36, 46 зубах - слабко мінералізовані глибокі фісури. Гігієнічний індекс за Green-Vermillion - 0,8 бали. Який метод профілактики карієсу зубів буде доцільним у даному випадку?

^ A. Герметизація фісур

B. Аплікації 3% розчину ремоденту

C. Електрофорез 2% розчину фториду натрію

D. Нанесення фторвмісних лаків

E. Профілактичне пломбування


23 Чоловік 43-х років, що працює в друкарні, звернувся до стоматолога зі скаргами на неприємний запах з рота і підвищене виділення слини. Об'єктивно: по краю ясен у зубів нижньої щелепи і в ділянці верхніх фронтальних зубів - сіра облямівка, на слизовій оболонці щік - синьо-чорні плями, гіперсалівація. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. Стоматит Венсана

B. Меркуріальний стоматит

C. Свинцевий стоматит

D. Пелагроїдний стоматит

E. Вісмутовий стоматит


24 У хворого внаслідок ДТП виник перелом тіла нижньої щелепи зі зміщенням відламків. Вкажіть метод транспортної іммобілізації для транспортування постраждалого до відділення щелепно-лицевої хірургії:

^ A. Шинування за допомогою шин Тігерштедта

B. Міжщелепне лігатурне скріплення

C. Кругова тім'яно-підборідна пов'язка

D. Шинування за допомогою шини Васильєва

^ E. Шинування за допомогою гладенької шини-скоби


25 Хворий 18-ти років звернувся зі скаргами на утруднене відкушування їжі, порушення функцій жування і мови, естетичний дефект. Під час огляду: вистояння переднього відділу обличчя, вкорочення верхньої губи, напруження навколоротової мускулатури. Фронтальні зуби верхньої щелепи вистоять з-під верхньої губи. Змикання зубних рядів у бічних ділянках ІІ клас за Енглем, наявність сагітальної міжрізцевої щілини до 0,5 см. Який діагноз у хворого?

^ A. Глибокий прикус

B. Перехресний прикус

C. Прогенія

D. Прогнатія

E. Відкритий прикус


26 Пацієнт, якому 6 днів тому вперше виготовили частковий знімний протез на верхню щелепу, звернувся до лікаря зі скаргами на печіння в ділянці твердого піднебіння. Об'єктивно: слизова оболонка під протезом гіперемована, набрякла, чіткі контури протеза на протезному ложі. Механічних пошкоджень не виявлено. Яке ускладнення виникло в даній ситуації?

^ A. Виразковий стоматит

B. Травматичний стоматит

C. Афтозний стоматит

D. Алергічний стоматит

E. Токсичний стоматит


27 До лікаря-ортодонта на консультацію звернулася мама з 5-річною дитиною з профілактичною метою. Об'єктивно: відсутні фізіологічні треми, діастеми. До розвитку якої патології може призвести цей факт?

^ A. Вкорочення нижнього зубного ряду

B. Cкупченість зубів

C. Прямий прикус

D. Косий прикус

E. Видовження верхнього зубного ряду


28 На прийом до стоматолога звернувся пацієнт 39-ти років після ДТП. Об'єктивно: обличчя подовжене, прикус порушений (відкритий). При пальцевому дослідженні визначається рухливість усього зубного ряду на верхній щелепі, сліди крововиливів уздовж перехідної складки. Порушення цілісності кістки по нижньоочному краю і виличній дузі не визначається. Який попередній діагноз?

^ A. Перелом верхньої щелепи за Вассмундом 2

B. Перелом верхньої щелепи за Вассмундом 1

C. Перелом верхньої щелепи Ле-Фор по нижньому типу

^ D. Перелом верхньої щелепи Ле-Фор по верхньому типу

E. Перелом верхньої щелепи Ле-Фор по середньому типу


29 Хвора 30-ти років скаржиться на обмеження при відкриванні рота. Об'єктивно: відкривання рота на 0,8 см, рухи в суглобі відсутні, прикус ортогнатичний. На томограмі суглобова щілина скронево-нижньощелепного суглоба звужена, "завуальована". Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. Фіброзний анкілоз суглоба

B. Деформуючий артроз суглоба

C. Склерозуючий артроз суглоба

D. Кістковий анкілоз суглоба

E. Больова дисфункція суглоба


30 Хворий 50-ти років направлений на консультацію до хірурга-стоматолога. Об'єктивно: в товщині м'яких тканин підборідної ділянки локалізується пухлина щільної консистенції розміром 2х2 см, округлої форми, з гладкою поверхнею, відмежована від оточуючих тканин, рухома, безболісна. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гемангіома

B. Лімфангіома

C. Фіброзний епулід

D. Фіброма

E. Ангіоматозний епулід


31 Хворий 15-ти років скаржиться на короткочасний біль від хімічних та температурних подразників, наявність каріозної порожнини у 37 зубі. Колір зуба не змінений, зондування дна каріозної порожнини безболісне; зондування стінок - болісне. Визначаються розм'якшені тканини. Перкусія безболісна. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. Гострий середній карієс

B. -

C. Хронічний середній карієс

D. Гострий поверхневий карієс

E. Хронічний глибокий карієс


32 Пацієнтка 20-ти років з'явилася зі скаргами на біль у зубах на нижній щелепі під час їх чищення. Об'єктивно: у пришийковій ділянці 33, 43 зубів дефекти емалі у вигляді клину. Після обстеження був встановлений діагноз: клиноподібні дефекти 33, 43. Який пломбувальний матеріал оптимальний у даній клінічній ситуації?

^ A. Композит хімічного твердіння типу паста-паста

B. Склоіономірний цемент хімічного твердіння

C. Композит хімічного твердіння типу порошок-рідина

^ D. Текучий композит світлового твердіння

E. Мікрогібридний композит світлового твердіння


33 Пацієнту 43-х років з діагнозом хронічний генералізований пародонтит І ступеня, лікар-стоматолог у складі комплексної терапії місцево призначив пародонтальні пов'язки. Який лікарський препарат слід використати для поліпшення мікроциркуляції і нормалізації кисневого балансу тканин пародонта?

^ A. Мазь "Оксикорт"

B. Мазь "Іруксол"

C. Гепаринова мазь

D. Бутадіонова мазь

E. Метилурацилова мазь


34 Який вид анестезії необхідно застосувати при видаленні 24 зуба?

^ A. Інфраорбітальну та піднебінну

B. Мандибулярну

C. Різцеву та піднебінну

D. Різцеву та туберальну

E. Туберальну


35 До лікаря звернувся хворий 45-ти років зі скаргами на кровоточивість і болісність ясен під час прийому їжі. Хворий страждає на виразкову хворобу шлунка. Об'єктивно: ясеневі сосочки гіперемовані з ціанотичним відтінком. Під- і над'ясенний зубний камінь, пародонтальні кишені 4 мм. Горизонтальна і вертикальна деструкція кістки на 1/3 її висоти. Який найбільш вірогідний діагноз?

^ A. Хронічний катаральний гінгівіт

B. Хронічний генералізований пародонтит легкого ступеня

C. Хронічний генералізований пародонтит середнього ступеня

D. Хронічний гіпертрофічний гінгівіт

^ E. Хронічний генералізований пародонтит тяжкого ступеня


36 Чоловіку 36-ти років виготовляється металокерамічний мостоподібний протез на нижню щелепу з опорою на 33, 36 зуби. Під час фіксації в порожнині рота мостоподібного протеза виникла тріщина в облицюванні кераміки в пришийковій ділянці коронки на 36 зуб. Які дії лікаря?

^ A. Віддати металокерамічну конструкцію до зуботехнічної лабораторії для виготовлення нового облицювання

B. Покрити дефект фотополімерним матеріалом

C. Зафіксувати металокерамічну конструкцію за допомогою тимчасового цементу на опорних зубах

^ D. Не звертати уваги на тріщину і зафіксувати металокерамічну конструкцію за допомогою постійного цементу на опорних зубах

E. Віддати металокерамічну конструкцію до зуботехнічної лабораторії для додавання керамічної маси


37 Пацієнтці 27-ми років планується виготовити пластмасову коронку на 21 зуб. Об'єктивно: 21 зуб змінений у кольорі та зруйнований на 1/3 по ріжучому краю. На рентгенограмі кореневий канал запломбований до верхівки. Де знаходиться край коронки по відношенню до ясенного краю?

^ A. Під ясною на 1,0 мм

B. Не доходить до ясни на 0,5 мм

C. Під ясною на 0,5 мм

D. Не доходить до ясни на 1,0 мм

E. На рівні ясни

  1   2   3   4   5   6

Схожі:

Крок Стоматологія 2010 iconСписок студентів"групи ризику" 3 курсу спеціальності "Стоматологія" для проведення додаткових консультативних занять по підготовці до інтегрованого ліцензійного державного іспиту "Крок Стоматологія"
Стоматологія" для проведення додаткових консультативних занять по підготовці до інтегрованого ліцензійного державного іспиту "Крок...
Крок Стоматологія 2010 iconКрок Стоматологія 2000-2010 рр
Поранений робітник поступив у лікарню з різаною раною передньої поверхні плеча, з
Крок Стоматологія 2010 iconЗареєстровано Міністерством юстиції
Про запровадження ліцензійного інтегрованого іспиту "Крок Стоматологія" як складової частини державної атестації лікарів-інтернів,...
Крок Стоматологія 2010 iconЗареєстровано Міністерством юстиції
Про запровадження ліцензійного інтегрованого іспиту "Крок Стоматологія" як складової частини державної атестації лікарів-інтернів,...
Крок Стоматологія 2010 iconКрок Стоматологія-2010
Ясна у вигляді яскраво-червоних грануляцій, болісні під час пальпації. На зубах значні відкладення зубного каменя. Рентгенологічних...
Крок Стоматологія 2010 iconКрок Стоматологія
move to 1143-14588
Крок Стоматологія 2010 iconКрок Стоматологія
move to 1143-14588
Крок Стоматологія 2010 icon** Перелік основних видів методичної роботи
До педагогічного навантаження з розділу "методична робота" зараховуються години за підготовку та експертизу тестових завдань Ліцензійних...
Крок Стоматологія 2010 iconСхвалено рішенням центральної методичної комісії університету від 11. 02. 2010 р. (протокол №4) «Затверджую»
Терапевтична стоматологія, в т ч терапевтична стоматологія надзвичайних ситуацій
Крок Стоматологія 2010 iconКрок 3 Стоматологія
Під час профілактичного огляду в дівчинки 10 років виявлено: в 55, 65, 75 та 85
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©zavantag.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи